Opinie o Enexon w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Enexon. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Enexon o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Enexon w Poznań

Krągły

Płaca słaba, zróżnicowanie płacowe w ramach tego samego stanowiska. Brak jakichkolwiek szkoleń. Liczy się tylko sprzedaż, marża. Nikogo nie interesujesz ze swoimi problemami, czy kłopotami. Codziennie masz być zwarty i gotowy do pracy! Narzędzia pracy? Najważniejsze, DAX, bez tego systemu-pomyłki nie funkcjonujesz! Zarząd jest święcie przekonany o przezayebiatości tego systemu. A prawda jest taka, że to największy pożeracz czasu handlowca. Mało intuicyjny, awaryjny i trudny w opanowaniu. Premia? Na papierze jest, ale firma dba o to, żeby była ona jak najmniej transparentna i jak najmniejsza. Legenda głosi, że ktoś rozumie system premiowy i dostaje premię tak jak ją sobie wyliczył. Pracowałem pół dekady w firmie i "regulamin premiowy" zmieniał się kilkukrotnie na gorsze. Niczego się w Enexonie nie nauczysz, bo mało w firmie osób chętnych dzieleniem się wiedzą. Więcej jest osób przypadkowych spoza branży elektrotechnicznej.

Pracownik były
@Krągły

Nie polecam nikomu pracy w tej firmie niby wielki Wurth a tak naprawdę pseudo foremka weg na którą musisz robić bo mnóstwo dyrektorów muszą mieć od bule czego…. Nowy prezes słoma z butów mu wystaje. Po kryjomu zabrał pracownikom bonusy nikomu nic nie mówiąc. Niby miało być to wyrównane ale oczywiście cicho sza na ten temat.. Odradzam każdemu przyjście do firmy Enexon pod przewodnictwem nowego prezesa. Dla którego pracownik jest nic nie warty liczą się tylko liczby i marża

Co wchodzi w socjal Elektroskandia Polska?

@ZnamToSięWypowiem

Jaki zakres merytoryczny masz przy tym na myśli? Podasz konkret? Nie ukrywam, że głównie rozwój mnie obecnie interesuje, dlatego w tym zakresie rozglądam się po komentarzach. Jak przy tym wyglądają jeszcze kwestie związane z awansem? Ze 3 lata temu ktoś o niego pytał, lecz bez odzewu z tego co widzę

Nowy wpis

Jakie macie dodatkowe świadczenia socjalne? Coś takiego jest w ogłoszeniu prócz typowych benefitów. Troszkę się zdziwiłem, czytając to sprzed 8 m-cy, że handlowiec specjalista ds. sprzedaży ma możliwość pracy zdalnej. Czy to dlatego, że jednym z zadań jest przygotowanie ofert? Może ze dwa dni w tygodniu można pracować z domu przy takim zajęciu... Ale co z bieżącą pracą na magazynie w tym czasie..

Maria Nowy wpis

Faktycznie było kiedyś tak jak ktoś niedawno napisał, że jakieś bonusy zostały odebrane pracownikom? i to bez ich wiedzy? To jak to w zasadzie wyszło i o jakie konkretnie chodziło? Czy teraz pracuje się na samej podstawie?

Były kam Nowy wpis
@Maria

Można tak powiedzieć bo premia pewnie jest ale dla zarządu za wykonane bonusy które zabrali pracownikom… Tak zawiniętego systemu to ja nigdzie nie widziałem. A jak pójdziesz po podwyżkę to się krzywo patrzą że chcesz ich (usunięte przez administratora) odradzam Enexon każdemu kto szanuje swoją pracę i swoje kwalifikacje

Krągły

Małgorzata
@Krągły

jak zmieniał się regulamin premiowy to dostawaliście jakiś dokument oficjalny do wglądu i zapoznania się ?

Ex dymany
@Małgorzata

No jak to jak? Dyłektoł stosownej komórki organizacyjnej kierował maila do zainteresowanych pt. "Nowe zasady premiowania" i znikał na urlopie. ????????????

Pracownik były Nowy wpis
@Krągły

Co wchodzi w socjal Elektroskandia Polska?

Pomijajac ze Elektroskandia Polska juz nie istnieje i pracownicy goworka ewidentnie nie potrafia tego zrozumiec, to nie ma zadnego socjala

Tak naprawdę mam przed sobą tylko jedna dostępna ofertę ze strony i właśnie teraz nie mam pewności, poważnie niczego dodatkowego nie ma? tamto ogłoszenie jest na staż, to może nie wszystko tak od razu jest oferowane? Chodzi mi o ten do Działu Obsługi Przemysłu. Czy po zakończeniu ludzie kontynuują współpracę?

ZnamToSięWypowiem

Firma bardzo rozwojowa, więc na bank szukają więcej osób, trzeba by się dowiedzieć w centrali. Co do tego działu o którym piszesz, to znam osobiście szefa tej komórki i gość jest niesamowity więc mogę polecić bo na bank będzie wesoło i merytorycznie. :)

@ZnamToSięWypowiem

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Kierownik Oddziału w firmie Enexon? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Kierownik Działu Utrzymania Ruchu
Ogorzelice
Modular System Sp. z o.o.
logo firmy Technolog obróbki skrawaniem
Częstochowa
Wulkan S.A.
logo firmy Stażysta w Dziale Obsługi Klienta
Albéa Poland Sp. z o.o.

Jaki dress code obowiązuje w Elektroskandia Polska?

Gowin

Mundurki szkolne. Pozdrawiam

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Elektroskandia Polska? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Bardzo prosto. Nie ma nadgodzin :) Pojawiają się właściwie tylko podczas inwentaryzacji i są oddawane jako dni/godziny do odbioru. Kilka lat temu jeszcze wypłacali ale teraz to rzadkie przypadki. Nie wiem jak jest na magazynie centralnym, tam może być inaczej. Z powodu ciągłego nadrabiania opóźnień być może wolą wypłacić niż dać wolne.

Tomasz

@Tom Tylko w kwestii szkoleń czy na awanse też nie ma co liczyć?

Czy pracodawca Elektroskandia Polska organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Tom

Pod tym względem źle wypada bo nie inwestuje w pracownika

gremlin88

Cześć, mam okazję aby przejść do Enexona możecie podac więcej informacji na temat zatrudnienia, zarobków i warunków pracy? konkretnie chodzi o oddział w Stalowej Woli ale chciałbym się dowiedzieć tak ogólnie. Wiem jak wygląda ta hurtownia gdyż jestem w branży od 6 lat i kojaże ją jako Elektroskandia jeszcze. Z tego co słyszałem to nie jest tam źle i chciałbym to potwierdzić.

@gremlin88

Jestem byłym ph w oddziale rzeszów, ale znam kierownika oddzialu stalowa wola, Artura Zielińskiego, dla mnie to gość na poziomie więc podejrzewam ze atmosfera w pacy również jest ok. Dyrektor regionu wschód Tomasz Dudek to osoba działająca profesjonalnie i zawsze służąca pomocą, to muszę przyznać. O zarobkach nie mogę napisać bo obowiązuje mnie umowa antykonkurencyjna, natomiast pieniadze zawsze wplywaja terminowo, prawo pracy przestrzegane jest wzorowo i wszystko jest w miarę transparentne.

Merry

Nie wiecie czy kogoś teraz szukają?

@Merry

Aktualnie firma poszukuje pracownika na stanowisko handlowca. Przynajmniej tak wynika z informacji zamieszczonej na oficjalnej stronie pracodawcy. Czy stanowisko to mogłoby Cię zainteresować?

ciekawy
@Adam

Na jakiej stronie sprawdzałeś skoro Elektroskandia zmieniła nazwę ?

stały klient

Dzień Dobry. Od wielu lat jestem stałym klientem hurtowni Elektroskandia/Enexon. Nie ukrywam ze kupuję też w innych hurtowniach. Często jestem na budowie i proszę aby mi dostarczono towar ze względu na brak czasu mojego jak i pracowników. Jednak w Enexonie jest problem. Nie maja auta typu ciężarówka, a Przedstawiciel Handlowy większość czasu spędza w biurze. Patrząc na ich konkurencję nie mam z tym problemu, zawsze przywiozą. A tu.... Na jutro jak damy radę, może kurierem. po co zatrudniać gościa jako Przedstawiciela mobilnego skoro nie jeździ na budowę aby pomóc klientowi. Ta hurtowni traci w moich oczach.

ciekawy
@stały klient

O który oddział chodzi ? Ja nie mam za tym problemu, ostatnio imaliśmy awarię i gość z Warszawy jechał rano 300 km aby mi przywieźć odpowiedni wyłącznik bo był na magazynie oddziału chyba. Ja tam jestem bardzo zadowolony.

Dawid

Witam jak wyglada rekrutacja na stanowisko handlowca bez doświadczenia? Jaka płaca na start?

@Dawid

Jakiś czas temu interesowałeś się pracą na stanowisku handlowca, dlatego ciekawi mnie, czy finalnie próbowałeś dostać się do firmy Elektroskandia? Może teraz Ty będziesz w stanie przedstawić, jak wygląda praca na tym stanowisku oraz początkowe zarobki? Chętnie poznam, jak potoczyło się Twoje zainteresowanie.

Ktoś coś gdzieś z kimś
@Paweł

Elektroskandii już nie ma. Zmieniła nazwę.

@Ktoś coś gdzieś z kimś

Wiesz może dlaczego? Czy po zmianie nazwy nastąpiły również zmiany w strukturach zarządzania firmą, czy może zmiana nazwy jest jedyną zmianą, która nastąpiła? Mam nadzieję, że podasz więcej informacji na ten temat.

Dawid

Znamysie

A jakie zarobki w dziale zakupów? Ktoś coś wie?

Goebbels
@Znamysie

1100-1200 zł plus premia 20 zł netto.

Aleksandra
@Goebbels

Czy wynagrodzenie, które podajesz w swoim komentarzu, to już wszystko, co potencjalny pracownik może otrzymać za swoją pracę w firmie Elektroskandia Polska w dziale zakupów? A może pracodawca oferuje również inne dodatki do wynagrodzenia, które mogłyby zrekompensować niską podstawę wypłaty? Zachęcam wszystkich do rozjaśnienia tej kwestii.

podb

Dawno dawno temu... Tak zaczyna się moja historia. Prowadziłem jeden z oddziałów jeszcze wtedy ElCentrum. Ta firma wówczas była naprawdę poukładana i byliśmy szanowani wśród klientów. Dramat zaczął się w 2006 roku kiedy zapukala Elektroskandia i stała się właścicielem. Ile to miało być inwestycji. Jakie och i ach. Chciałem doinwestowac oddział a były ku temu argumenty. mieliśmy naprawdę dobre wyniki. To dostałem prezent: dwa razy wyższy budżet na kolejny rok. No bo w poprzednim wynik był super. Tyle że nikt nie zwrócił uwagi na to że trafiliśmy kilka strzałów które już mogą się nie powtórzyć. Czyli generalnie dla własnego bezpieczeństwa lepiej było nie robić wyniki ponad budżet. Bo większy wynik to większy budżet, którego możesz nie wykonać i tam wówczas lecisz z miejsca. Natomiast nie dam złego słowa powiedzieć na Maćka M. Ani też na ówczesnego Prezesa W. Myślę że jak zarządzali ElCentrum to byli goście. A potem to tylko marionetki. I tak pewnie jest do dziś. Szkoda bo mieliśmy naprawdę super zespół wraz z centrala. Zwłaszcza Marta S. z działu zakupów sekcja kabli. Super kobieta pomocna. godna zaufania. Ciężko się czyta teraz poniższe wpisy. Naprawdę miło wspominam pracę w ElCentrum. Wiele się tam nauczyłem i zyskalem pokory w tym zawodzie która do dziś procentuje. Bo w Elektroskandi już nie. Dlatego jednego dnia wszyscy rzucilismy papierami. Mieliśmy dość.

Goebbels
@podb

Krystian od stycznia Enexon. Zły sen minął. ;)

podb
@Goebbels

Sorry ale źle trafiłeś. Nie jest Krystian. A sny mam zawsze dobre.

Moje sugestie dla Elektroskandia Polska: Firma z ambicjami korporacyjnymi nieudolnie zarządzania i nieszanująca pracowników Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Sprzedawczyki i karierowicze

pomocnik

Dramat! Zacznijmy od BHP, które w magazynie centralnym w Koninku istnieje tylko w teorii. Drogi przejazdu pozastawiane paletami, o dojściu do niektórych towarów na magazynie można pomarzyć, nie idzie przejść. Strach pomyśleć co by było podczas ewakuacji ludzi.. Dla bezpieczeństwa trzeba nosić kamizelki, niestety nie każdy tego przestrzega. Co do atmosfery mogłoby być lepiej. Jak wszędzie i tutaj znajdzie się jakiś BUC co psuje humor i nastawienie do pracy. O pieniądzach lepiej nie wspominać, jak na taką pracę to zdecydowanie za mało.. O sprawiedliwym traktowaniu i jakimkolwiek docenieniu ze strony pracodawcy można zapomnieć.. I te kontrole.. Można się poczuć jak na odprawie w więzieniu. Niedługo będą sprawdzać czy w bieliźnie nie wynosisz czegoś. Idzie odczuć brak zaufania do pracownika i to na pewno nie motywuje i nie poprawia panującej atmosfery. Zdecydowanie nie polecam. Zero chęci, żeby dogadać się z pracownikiem bo przecież jak nie Ty to inny, po co stawiać na jakość wykonywanej pracy jak można zaoszczędzić na pracownikach. Chcąc iść tu do pracy pomyśl 2 razy czy za te śmieszne pieniądze co oni oferują warto tu pracować.

Boniek
@pomocnik

Jeśli widzisz że coś jest inaczej niz powinno być, idź z tym do szefa zmiany/kierownika. Narzekać każdy potrafi a działać się nie chce :) Co do stawki, domyślam się że jesteś/byłeś zwykłym magazynierem, tutaj ani wiedzy ani doświadczenia mieć nie trzeba, także nie ma co liczyć na kokosy. Wynagrodzenie rzędu 2-2.5k to norma jak na takie stanowisko.

Kissmisss
@pomocnik

Zgłoś do Inspekcji Pracy. To zagraża bezpieczeństwu.

Jeśli nie są przestrzegane warunki bhp to może trzeba rozmawia z przełożonymi?

Julita

Dzień dobry, zauważyłam że ostatnio bardzo mało komentarzy zostaje dodawanych przez pracowników firmy Elektroskandia Polska. Dlatego interesuje mnie aktualna atmosfera, jak i warunki pracy w firmie. @małgorzata, mogłabyś mi proszę wytłumaczyć dlaczego tak uważasz?

Filip

Czy tak dobrze się pracuje , że rzadko piszecie?

Zostaw merytoryczną opinię o Enexon - Poznań

• Jak się pracuje w Enexon?

Zobacz opinie na temat firmy Enexon tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Enexon
1.7/5 Na podstawie 192 ocen.
  • Dziadoszańska 10
    61-248 Poznań