FAKRO PP sp. z o.o.

Opinie o FAKRO sp. z o.o.

Czy wie ktoś albo słyszał może o podwyżkach w lipcu te co obiecywali? Przecież za te pieniądze (pensję, zapomogę) nie da się żyć. Ani sobót, ani nadgodzin. Ja mam już tego definitywnie dość. Kiedy nam dadzą w końcu dobrze zarobić? A nie tylko pod siebie....

Alan

Podwyżki dopiero w styczniu

Angelka
@Alan

Dlaczego dopiero w styczniu? Rozplanowuje się wtedy nowy budżet czy o co chodzi? I to już informacja na 100% potwierdzona że będą one?

@Angelka

Bo ta firma daje tyle ile wynosi najniższa krajowa, a ta będzie wynosić w styczniu 4232 zł brutto nic po za tym. Tak od ponad 30 lat. (usunięte przez administratora). Pięknie cały zakład będzie robić "(pracować) " za najniższą stawkę plus być może 10% jak nam jej nie zabiorą?....

Kn
@Bubu

Nie przesadzaj bo dają +100, 200, 300zł brutto więcej zależnie od działu i stażu, a premii nie mają nowi pracownicy

@Kn

Uważasz, że 100,200,300zl wyższa stawka od najniższej krajowej to jest fer i uczciwe i godne pracowników firmy, która jest drugą firmą na świecie z potężnym rynkiem zbytu i sprzedażą na poziomie pół miliona różnych produktów rocznie? Bo ja tak nie uważam

Andzia
@Kn

Ale te kwoty co podałeś to są stawki premii, czy tyle dają podwyżki jeśli już zwiększają płace? A nowi w ogóle nie dostają premii, czy po prostu system premiowy im wchodzi dopiero po jakimś czasie przepracowania w firmie?

Janusz x

Ilę płacą w biurze ?

Ooo

Czy Młodszy Specjalista ds. Współpracy z Wykonawcami też zarabia najniższą krajową? Tak tu piszecie o takich kwotach, a nie wiem czy są aktualne też na tych stanowiskach biurowych. To może jednak ktoś wie ile można zarobić? I tak przy okazji jeszcze zapytam. Jednym z zadań jest prowadzenie szkoleń i w tym celu potrzebne jest prawo jazdy kat. B. Czy samochód służbowy zapewnia firma? Trzeba jakoś długo przepracować zanim się go dostanie?

NICODEM

Witam. Czy w firmie wyplacane sa wczasy pod grusza , jesli tak to na jakich zasadach. POZDRAWIAM

olek
@NICODEM

,,pod gruszą'' to jakiś żart ZFŚS wypłaca tylko najmniej zarabiającym co 2 lata Od wielu lat były dopłaty do pobytu w hotelu ACTIVIA w Muszynie ale oprócz administracji nikt o tym nie wiedział Tak ma się w poważaniu pracowników produkcyjnych

Lulajby
@olek

I bardzo dobrze, że firma działa zgodnie z przepisami. Fundusze z zfss powinny być właśnie przyznawane w zależności od sytuacji życiowej i materialnej pracowników. Jeśli FAKRO tak robi, to brawo! A co do dopłat do pobytu w hotelu, to jak już informacja się rozeszła, to nic, tylko korzystajcie :) Fajnie macie. A moja uwaga dotycząca oceniania Pracodawcy jest jeszcze taka: za informacją, to czasami warto się rozejrzeć wokół siebie, a nie czekać jak coś spadnie jak manna z nieba i tylko narzekać.

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie FAKRO sp. z o.o.? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
Lena

Pracuję już trochę w marketingu, widzę, że jest tu u was wolne stanowisko na specjalistę ds. e-commerce marketplace. Może jakiś pracownik działu tu zagląda, i napisze kilka słów o dziale, specyfice pracy jak i warunkach? Ponoć są elastyczne godziny rozpoczęcia pracy i wsparcie poprzez system szkoleń wdrażających oraz zawodowych. Te szkolenia zawodowe to coś konkretnego? Można poszerzyć swoje kompetencje? Co do elastycznych godzin pracy mega plus, a co z praca hybrydową?

Albik

normy? To znaczy że będą bardziej cisnąć? A kiedy była ostatnia podwyżka? W ogóle przynajmniej raz w roku coś rzucą więcej czy trzeba chodzić indywidualnie?

Czy bedą w tym roku podwyżki ?

Ale jaja

Czy to prawda że towar jest wysyłany na Rosję?

Bubu

Od stycznia podnoszą tylko te najniższe stawki do 3500 a od lutego (może) w zależności od sytuacji w firmie pozostałym podniosą średnio około 180 brutto i najniższą stawkę do 3600 tak że prawdopodobnie w lipcu już nie podniosą chyba że zmieni się na korzyść sytuacja firmy. Co Wy na to? Najniższa krajowa idzie o 20% do góry, a oni..... Brak słów

Emeryt
@Bubu

No i to jest rodzinna firma? Tak dba o rodziny? 1/3 załogi na produkcji będzie pracować za najniższą krajową, nie którzy po 20 latach pracy z taką stawką (3600)?do tego 10% premii uznanionej? Co to jest za szopkaa? Wstyd. I my mamy się identyfikować? Grzecznie pracować i nic nie mówić.

KISIEL
@Bubu

Druga firma na świecie a zarobki oscylują wokół minimalnej, wstydzili by się i dziwią się że ludzie po nich jadą w internecie.A i jeszcze jedno biurokrację to taką rozbudowali w tej firmie że za niedługo większość ludzi to będzie w biurach niż na produkcji kierownik od tego tamtego dyrektor od siamtego 6s i nie wiadomo co jeszcze na to pieniądze są.Kpina a nie firma rodzinna.Najlepiej jeśli jesteś jeszcze w miarę młody to się zwolnij i znajdź inną pracę lub wyjedź za granicę bo w tej firmie to jedynie jest wegetacja.

Jaro
@KISIEL

Dokładnie, i do tego spychologia totalna, weź się czegoś dowiedz od przełożonego... ten cię skieruje do następnego, następny do następnego, a ten do pierwszego i koło się zamyka a ty nic nie wiesz. Nie jest lekko

Peter

Bardzo dobra firma nie można narzekać. Jest ich wiele w okolicy ale takich dużych to że 4 pracowałem w 1 teraz w Fakro i naprawdę super. Polecam nie ma co narzekać.

M
@Peter

Czy aktualnie przyjmują nowych pracowników, kobiety do pracy?

Witam, mam pytanie. Jeśli ktoś mógłbym odpowiedzieć będę wdzięczny. Na stronie fakro jest ogłoszenie o pracę jako pracownik produkcji, orientuje się czy jest to tylko praca na sezon? Bo podobno ostatnio zwalniali ludzi, a chciałbym pracę na dłużej i ewentualnie na jakie zarobki można liczyć na początek. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Pracownik Fakro

Przyjmują po czym za parę miesięcy nie przedłużają umów. Co raz mniej chętnych żeby tu pracować. Nie polecam.

Były

Praca za najniższą krajową, albo odrobinę więcej tak 100 do 200 na rękę. Nadal przeświadczenie, że za bramą stoi kolejka 10 osób na Twoje miejsce. Prośba o podwyżkę to odrazu zderzenie ze ścianą, nie da się. Choć firma na pandemii zarobiła sporo.(usunięte przez administratora)

Wsyzrkto jasne
@Były

Czyli to prawda że teraz fakro płaci najmniej w nowym sączu.?

BABEL
@Wsyzrkto jasne

Są firmy, które płacą słabiej. FAKRO mieści sie w średniej sądeckiej

Julian
@Były

Przecież płacą tyle ile muszą, tyle kreuje rynek. Jakoś przychodzą nowi pracownicy więc chyba jest ok, jak by za mało płacili to raczej ludzie by nie przychodzili??

Bubu

To prawda, słabo doceniają swoich pracowników i tych z dużym doświadczeniem i tym mniej doświadczonych, a szkoda bo tym sobie opinię psują i to bardzo.

Lojalny

Pracownik fizyczny w tej firmie jest traktowany jak narzędzie, może nawet przedmiot. Widać to już na parkingu, jaki on jest i jak wygląda droga z niego do wejścia. Pracownikom fizycznym zabrania się palenia papierosów a umysłowi mają palarnię, czy pracownik umysłowy nie jest zobowiązany umową do tak samo wydajnej pracy przez 8 godzin jak ten fizyczny? Umysłowi mają kąciki socjalne, mogą zrobić sobie kawę, odgrzać posiłek a fizyczni mają szafkę na dzbanek elektryczny. Ostatnio Zarząd miał pomysł żeby zakazać używania prywatnego sprzętu AGD. Jest jedna mikrofala ale 10 minut musi pracować żeby coś zdziałać. Ile osób w czasie 20 minut przerwy może z niej skorzystać? Od stycznia wprowadzono kontrolerów czasu pracy, zajmują się kontrolą czasu rozpoczęcia pracy, jej zakończenia oraz tego samego jeśli chodzi o przerwę. Czy umysłowych też to dotyczy? Czy obowiązuje ich inny regulamin? Pewien "umysłowy" powiedział kiedyś do "fizycznego": "ty jesteś przecież fizyczny". Dysproporcje są porażające. To przykre ponieważ gdyby firma nie posiadała pracowników fizycznych to by nie istniała, pracownik fizyczny jest NIEZBĘDNY żeby firma mogła normalnie funkcjonować. W zeszłym roku Zarząd publicznie chwalił się zwiększeniem efektywności. Polega ona na tym, że skrócono przerwę o 10 minut i zlikwidowano możliwość zakładania odzieży ochronnej w czasie pracy, firma zyskała 20 dodatkowych roboczo minut co zaskutkowało podniesieniem norm. Pracownik fizyczny rozliczany jest z każdej minuty pracy. Bezwzględnie żąda się od niego wykonania normy, zastraszając go obniżeniem premii uznaniowej. Żąda się od niego solidności i dokładności, nie przykładając przy okazji żadnej uwagi do solidności pracy wydziałów od których jakość produktu finalnego zależy najbardziej. Wydział kontroli jakości to tak naprawdę wydział kontrolujący poprawność montażu oraz tego jak wnikliwie pracownik kontroluje półprodukt przeznaczony do dalszego montażu w czasie na to przeznaczonym. Ten czas wynosi pięć sekund, w tym czasie pracownik musi dokładnie ocenić detal bo gdy już się go dotknie to ponosi pełną odpowiedzialność za jego jakość, przy czym wydział który go przygotował w tej właśnie chwili jest już zwolniony z odpowiedzialności za jego jakość i za wady w nim ujawnione nie ponosi już żadnej odpowiedzialności. Firma publicznie chwalił się systemem 5S, ale został on tak wprowadzony, że zamiast usprawnić, zdezorganizował pracę pracowników fizycznych, a za jego nie przestrzeganie obniża się premię uznaniową. Pracownik rozliczany jest z 7 godzin i 40 minut pracy, ale prawie codziennie poświęca od godziny do dwóch na zajmowanie się kompletowaniem materiału, który jest mu niezbędny do wykonania jego pracy. Również sam musi zadbać o narzędzia, które są mu niezbędne do wykonania tej pracy, tych narzędzi bardzo często nie ma nawet na terenie firmy. To tak jakby wysłać kogoś po pizzę dając mu 10 złotych a potem mieć pretensje, że to nie jest pięćdziesiątka. Firma ma ogromny potencjał jednak wciąż jest on niezagospodarowany. A plusy? Pewność otrzymania pensji i kilka programów socjalnych. Pozdrawiam.

Monster

To ty (usunięte przez administratora)piszesz ta firma od ponad 30 lat cały czas ciężko ma non stop zawsze pod górkę i placi zawsze ciut więcej niż minimum taka to firma która dorobiła się(usunięte przez administratora) i dalej to robi.A ty zachwalaj dalej ta(usunięte przez administratora) firmę.

Jan fizyczny
@Lojalny

Zwiększyli też normy o 5% z rzekomą podwyżką, dostaliśmy podwyżki 450zł, a później żadnej przez 1,5 roku... i teraz dalej praca 250zł brutto ponad najniższej :(

Mirosław
@Jan fizyczny

To z pensja podstawową i podwyżką o której piszesz, ile pracownik fizyczny może teraz zarobić netto do ręki? Ewentualne dodatki w ciągu roku jakieś są, czy już tylko goła pensja? Jeszcze o te normy coś dopytam. Po ich zwiększeniu tempo pracy też wzrosło? Nie wiem totalnie, jak tam wygląda praca, dlatego pytam.

Dlaczego nowy pracownik dostaje taka samą stawkę jak pracownik który pracuje 5,10,15 lat ? Część ludzi trzyma się na niskich stawkach a wymaga sie od nich wszystkiego.

Milioner

Bo tak firma docenia doświadczonych pracowników. (usunięte przez administratora). Dziękujemy za te wspaniałe podwyżki((usunięte przez administratora)) i za zabranie nam pięciu dni urlopu. Tylko to, ta firma potrafi. (usunięte przez administratora)

Zbigniew
@Milioner

Były podwyżki? Coś nie jesteś zadowolony z wysokości. Powiesz ile dali? O co chodzi z zabraniem urlopu? Masz na myśli płatny wypoczynkowy?

obiektywna opinia

Ta firma zatrzymała się w przeszłości, zarządzającym nie zależy na rozwoju, byleby się nie narobić i było wygodnie, a na niższych stanowiskach muszą harować. Brak szacunku do ludzi, nie tylko na produkcji. Młodzi ludzie przychodzą tylko zdobyć pierwsze doświadczenia i uciekają - to o czymś świadczy. Ludzie lata studiują, dostają odpowiedzialne stanowiska, a wynagrodzenie wręcz śmieszne. Co więcej, szacunku od pionu zarządzającego brak. Jeśli macie jakieś ambicje, omijajcie tą firmę szerokim łukiem, bo się wam wszystkiego odechce przez brak szacunku i motywacji.

Konserwa 48% mięsa <3
@obiektywna opinia

Ej ale wypłaty zawsze na czas (usunięte przez administratora)

97ypagzk

ok

Tajemniczy Alfred

A ja miło wspominam co prawda poleciałem pół roku temu już stamtąd mimo wyrabiania normy i angażowania się w pracę...ale dobrze było i jakby była okazją bym chętnie tam wrócił. Pozdrawiam (usunięte przez administratora) Najważniejsze to (usunięte przez administratora)robić swoje

DzikiZgon

Najgorszy pracodawca u jakiego pracowałem.Obowiązków coraz więcej normy w górę (usunięte przez administratora)dyscyplina i co najważniejsze marna (usunięte przez administratora)wypłata jak na 2 firmę w świecie produkującą okna dachowe.

Uhu

Wszyscy dostali według matrycy, a zmiany były chyba wprowadzane alfabetycznie, dlatego część miała wcześniej

ABC

Bardziej liczą się kompetencje niż staż pracy.

Tak czy jednak nie?

Mam pytanie o ppk z jaka firma jest podpisana umowa o ppk? Dużo ludzi z firmy jest zapisanych?

Hary Poter
@Tak czy jednak nie?

PKO BP

Zostaw merytoryczną opinię o FAKRO sp. z o.o. - Nowy Sącz

• Jak się pracuje w FAKRO sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy FAKRO sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 187.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FAKRO sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 141, z czego 25 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 71 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

FAKRO sp. z o.o.