Opinie o Wydawnictwo AMBER Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Wydawnictwo AMBER Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Wydawnictwo AMBER Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wydawnictwo AMBER Sp. z o.o. w Warszawa

Maja Nowy wpis

Znalazłam na stronie internetowej wydawnictwa ofertę pracy na stanowisku tłumacza książek dla dzieci z językiem angielskim. Jak wygląda wynagrodzenie, ile można otrzymać za tłumaczenie? Ktoś wspomniał o braku wypłaty. Czy ktoś również miał z tym problem w niedalekiej przeszłości ?

DTP Nowy wpis

Amber ciągle szuka DTPowców do współpracy. Jest to gruba ściema, przestrzegam przed aplikowaniem i traktowaniem tego poważnie.

Grafik Nowy wpis

Nie polecam! Szukają grafików do pracy zdalnej... DTP-owców... wysyłają zadanie do wykonania oczywiście za darmo, rzekomo do sprawdzenia kandydata. Później kontakt się urywa. Szkoda czasu. Lepiej szukać uczciwych firm gdzie indziej.

Adam Nowy wpis
@Grafik

Uważasz że ta rekrutacja to ściema tylko szukają ludzi do robienia darmowych projektów? A jaki miałeś kontakt z rekruterem? Tylko zdalnie czy byłeś na rozmowie w biurze i coś się dowiedziałeś o warunkach zanim dali ci zadanie do wykonania?

Aleksandra

Hej, chciałabym do nich aplikować na stanowisko grafika. Wymagają znajomości pakietu Adobe, myślicie że wystarczy jeśli nam Photoshop? Lektorom proponują umowę zlecenie lub dzieło, a na stanowisku grafika mogę liczyć na umowę o prace? Ile są w stanie mi zaproponować na tym stanowisku?

Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie Wydawnictwo AMBER Sp. z o.o. na stanowisko Morze.Sezon 2020.Pokojowa.Nad morzem? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?
garfen

nieuczciwa firma, właściciele z poważnymi problemami psychicznymi, niewiarygodna rotacja pracowników, długotrwałe braki kadrowe na podstawowych stanowiskach, wynagrodzenia niezgodne z umowami - praca na zasadzie ratuj się kto może, najlepiej unikać

Ula

a jak traktują korektorów) warto w ogóle zaczynać współpracę?

Joker
@Ula

W skład tzw. korekty wchodzi redakcja i korekta, ponieważ teksty nie są w ogóle zredagowane, idą wprost od tłumaczy, stawki jedne z najniższych na rynku, a jeżeli przyjąć, że do obowiązków korektora dochodzi jeszcze redakcja i sczytywanie tekstów z oryginałem, to wręcz humorystyczne. Umowy wystawiane z ogromnym opóźnieniem, podobnie rzecz się ma z płatnościami. Omijać szerokim łukiem!

Jaskółka
@Ula

Odradzam jakąkolwiek współpracę! Stawki nędzne, teksty nieopracowane redakcyjnie ( wprost od tłumacza), wypłaty wiecznie opóźnione. Od dwóch lat nie mogę odzyskać należnych pieniędzy. Omijajcie szerokim łukiem!

Magdalena

Niestety potwierdzam opinię Jo-Anne i odradzam tłumaczom współprace z tym wydawnictwem. Ja tłumaczyłam dla nich z języka francuskiego. Często spóźniali się z płatnościami. Jakieś dwa lata temu dałam się namówić na kolejne tłumaczenie, ponieważ rzeczywiście zmienił się skład i bardzo mnie przekonywali. Do tej pory tego żałuję. Zgodzili się niby na zapis w umowie o karnych odsetkach, ale i tak ich nie wypłacili za spóźnienie przy drugiej racie. Myślę, że w ogóle nie mieli zamiaru płacić. Trzeciej raty nie dostałam - spóźnienie o ponad rok. Na początku były mętne tłumaczenia, że jest pandemia i kryzys... nie przekonały mnie, bo dług był sprzed pandemii. Teraz nikt nie odpowiada na maile. ODRADZAM WSPÓŁPRACĘ Z TĄ FIRMĄ KAŻDEMU SZANUJACEMU SIĘ TŁUMACZOWI!

Mrowka

Odpowiedziałam na ogłoszenie dot. tłumaczenia z j. niemieckiego - poproszono mnie o przetłumaczenie dwóch fragmentów książki - ca. 9 stron maszynopisu - zrobiłam to i nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Bardzo nieelegancko. Jeżeli ktoś się zgadza na wykonanie takiej próbki - kilak godzin pracy - to wypada w odpowiedzi napisać chociaż kilka słów.

Joanna
@Mrowka

Cześć, czy do tej pory nadal nie otrzymałaś odpowiedzi od firmy? Być może wiele osób się zgłosiło i musieli po prostu przeanalizować parę nadesłanych tłumaczeń by wybrać najlepszego kandydata. Daj znać.

niedawny pracownik

Niestety, ale wszystko to mogę potwierdzić. Mobbing na porządku dziennym , NadgodzIny w czynie społecznym.

Czy pracodawca Wydawnictwo Amber Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Paulina

Głównie groźbami. Jest to jakaś forma motywacji ;)

Daria

Jak nastroje w firmie, czy pandemia bardzo zmieniła codzienne funkcjonowanie?

Czy pracodawca Wydawnictwo Amber Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Iga

Oczywiście.

Alien

Najgorszy pracodawca w moim życiu. Całkowity brak szacunku do pracownika. Nadgodziny nie tylko nie płatne, ale i traktowane jako obowiązkowe. Należną opłatę otrzymałem za pomocą biura adwokackiego. Ostrzegam więc.

Jędrzej

Ale przecież wydawnictwo podaje informacje na jakie adresy e-mail można się kontaktować.

Jo-Anne

Przez 20 lat (od 1999 roku) tłumaczyłam dla nich książki, w sumie przeszło 70 tytułów. Przez dłuższy czas nie było problemów, około 2010 roku zaczęły się opóźnienia w płatnościach. Coraz większe. W 2014 pierwszy raz przesłałam przedsądowe wezwanie do zapłaty. Należność ( ok 5000 zł) została uregulowana, choć, delikatnie mówiąc, bez pośpiechu. Znowu zaczęłam dla nich tłumaczyć. W ciągu ostatniego roku zaszły tam, zdaje się, spore zmiany personalne, znikła pani redaktor, z którą współpracowałam od początku, ze strony internetowej znikły numery telefonów. Numer do księgowej nagle okazał się nieistniejący. Piii, nie ma takiego numeru. Na mail z wezwaniem do zapłaty nie odpowiedzieli... Spotkamy się zatem w sądzie. Zalegają 6500 zł. Więc jeśli ktoś ma ochotę pracować za darmo, a potem szarpać się po sądach, to wymarzone wprost miejsce pracy.

Sylwia

Jaki jest rodzaj umowy?

W jakim systemie wypłacane jest wynagrodzenie w firmie Wydawnictwo Amber Sp. z o.o. na Szlifierz? 4 września ogłoszenie na Gratka.pl.

P.

Zależy dla kogo ta wypłata? Jakiego pracownika?

Pamiętajcie, że udzielając merytorycznej odpowiedzi pomagacie innym użytkownikom zainteresowanym pracą w firmie Wydawnictwo Amber Sp. z o.o.. Chce ktoś się podzielić swoją opinią?

A.

Udzieliłem odpowiedzi, która została usunięta bo Amber zapłacił Wam, żebyście to zrobili. Żałosne ze strony wydawnictwa, które nie bierze odpowiedzialności za swoje praktyki i żałosne z waszej strony. Jak można wybrać pieniądze w obliczu uratowania niewinnych ludzi od nabycia traumy w tym miejscu?

Gacek

Widzę, że nic się nie zmieniło przez tyle lat. Standardy pracy bez zmian. Dziwię się że jeszcze ktoś chce tam pracować. Były pracownik

Czarek

Myślę, że ktoś źle wybrał sobie pracę w której nie sprawdził się a teraz pisze złośliwe komentarze, ja polecam pracę.

Zostaw merytoryczną opinię o Wydawnictwo AMBER Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Wydawnictwo AMBER Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Wydawnictwo AMBER Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wydawnictwo AMBER Sp. z o.o.?

Wydawnictwo AMBER Sp. z o.o.
1.4/5 Na podstawie 72 ocen.

Wydawnictwo AMBER Sp. z o.o.