Zakład Fizjoterapii i Masażu Bio-Relax

Puławy

Wywiadu udzieliła:
Dr Agata Potapska
Dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi i public relations Zakład Fizjoterapii i Masażu Bio-Relax
Jest psychologiem specjalizującym się w psychologii klinicznej dziecka, psychologii szkolnej, psychologii rehabilitacji oraz diagnozie psychologicznej.
Zakład Fizjoterapii i Masażu Bio-Relax
Liczba pracowników: 100
Rok założenia: 1991
Adres:
Zielona 28a
24-100 Puławy
Branże:
  • Farmacja - Lekarz - Badania

Każdy może przyjść i skorzystać z naszych usług

Jakie były początki firmy?

Nasza jednostka powstała 1 stycznia 1991r. Początkowo działalność prowadzona była jednoosobowo w formie Gabinetu Fizjoterapii i Masażu Leczniczego przez obecną właścicielkę firmy.

Czym dokładnie się zajmujecie?

Zajmujemy się głównie świadczeniem usług medycznych z zakresu rehabilitacji, psychologii i logopedii.

Jakie poradnie wchodzą w skład zakładu?

To poradnie logopedyczna, neurologiczna, ortopedyczno-konsultacyjna, psychologiczna, rehabilitacyjna i reumatologiczna. Dodatkowo mamy Dzienny Ośrodek Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, Fizjoterapię Ambulatoryjną i Środowiskową, a także Ośrodek Rehabilitacji dla Dzieci z Zaburzeniami Neurorozwojowymi.

Wielokrotnie byliście nagradzani i wyróżniani za swoje dokonania.

To prawda. W 2011r. otrzymaliśmy Certyfikat Rzetelnej Firmy. Rok później został nam przyznany Certyfikat Przyjaznej Przychodni. Nagrodzono nas w ten sposób za wdrażanie innowacji i dobre praktyki w niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej. W 2013 roku otrzymaliśmy Sybillę, czyli nagrodę Prezydenta Miasta Puławy. Jesteśmy także posiadaczem certyfikatu ISO:9001 i zastrzeżonego znaku towarowego BIO-RELAX.

Jak liczny jest Wasz zespół?

Zatrudniamy powyżej 100 pracowników, głównie na stanowiskach: lekarza, fizjoterapeuty, psychologa, psychoterapeuty, logopedy, neurologopedy, masażysty, terapeuty zajęciowego oligofrenopedagoga.

Jakie macie metody promocji takiej działalności?

Skupiamy się przede wszystkim na sprawdzonych sposobach. Prowadzimy różne kampanie reklamowe w lokalnych mediach.

To wystarcza na zdobywanie kolejnych klientów?

Oczywiście, że tak. Reklama w lokalnych mediach jest również źródłem pozyskiwania nowych klientów. Mamy jeszcze jeden sprawdzony sposób. Mianowicie klienci obecni polecają nas swoim znajomym.

W jaki sposób kompletujecie obsadę swojego zespołu?

W tym temacie jesteśmy tradycjonalistami. Głównie opieramy się na ogłoszeniach internetowych, ale poszukujemy także poprzez Powiatowy Urząd Pracy. Rekrutacja polega głównie na indywidualnych spotkaniach i rozmowach z kandydatami.

Proponujecie między innymi staże dla fizjoterapeutów. Kto może się do Was zgłaszać i z nich korzystać?

Zapraszamy wszystkich fizjoterapeutów, którzy chcieliby odbyć taki staż. Podstawowym warunkiem uczestnictwa jest posiadanie dyplomu minimum stopnia licencjata fizjoterapii.

Czy doszkalacie swoich pracowników?

Oczywiście. Ich rozwój zawodowy jest nieodłącznym elementem naszej pracy. Szkolenia i kursy specjalistyczne są zawsze mile widziane.

Co uważacie za punkt zwrotny w dotychczasowej działalności?

Takim wydarzeniem była z pewnością możliwość otrzymania unijnego dofinansowania. Dzięki tej pomocy powstała nowa siedziba naszej firmy.

Czy w Waszej branży panuje duża konkurencja?

Tak, to branża jak każda inna i rynek usług też jest bardzo dynamiczny.

Jacy pacjenci najczęściej korzystają z Waszej oferty?

Bardzo różni. Każdy może przyjść i skorzystać z naszych usług. Dla pacjentów proponujemy je w ramach ubezpieczenia zgodnie z umową z NFZ, ale wykonujemy również świadczenia komercyjne.

Czy Polacy chętnie korzystają z fizjoterapii i masaży?

Usługi te cieszą się dużym zainteresowaniem w każdym wieku. Bardzo chętnie przychodzą do nas młodzi pacjenci, którzy korzystają na przykład z terapii metodami neurofizjologicznymi.

Czy macie już pomysły na rozwój działalności?

W tym momencie jest to kwestia dynamiczna. Ciągle na ten temat dyskutujemy i szukamy nowych możliwości.

Dziękuję za rozmowę.

Ostatnio dodane oferty pracy przez Zakład Fizjoterapii i Masażu Bio-Relax