Opinie o 3M Poland Manufacturing Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie 3M Poland Manufacturing Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie 3M Poland Manufacturing Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o 3M Poland Manufacturing Sp. z o.o. w Wrocław

zyczliwy

Witam, Na portalu powinien zapanować porządek, ludzie piszcie podstawowe informacje 1. Jak długo pracujesz/pracowałeś 2. Na jakim dziale 3 . Jakie stanowisko Wiadomo rzeczy negatywne nie trudno znalezc, ale piszcie tez o rzeczach pozytywnych wtedy wasza wypowiedz bedzie bardziej wiarygodna Pozdrawiam

Razermax

Jak wszędzie, są tu pewne plusy i minusy. Jako były pracownik działu IATD, czuję się na pewno uprawnionym do posiadania i publicznego wyrażania mojej opinii: Plusy: - wysokie stawki. Szczerze mówiąc, 2700 nie jest złą wypłatą za pracę, która nie wymaga specjalnej kwalifikacji (nawet dla Wrocławia); - dobra atmosfera w zespole. Oczywiście, w pewnym stopniu istnieją plotki, małe konflikty i konkurencja, ale tak jest w przypadku każdego zespołu składającego się z 2 lub więcej osób. Może ktoś miał pecha (zobacz recenzje poniżej), ale naprzyklad ja nigdy nie byłem poddany mobbingowi ze strony współpracowników ani publicznej destrukcyjnej krytyki ze strony moich przełożonych — co najmniej do twarzy. :) I na tym właśnie i kończy się dobra część. Minusy (w moim wypadku większość tak lub inaczej są powiązane z kierownikiem zmiany): - Nieodpowiedzialne podejście do bezpieczeństwa pracowników. Jest wiele maszyn z usuniętymi osłonami bezpieczeństwa, otwartymi ruchomymi częściami, a operatorzy mają nie tylko obsługiwać te maszyny, ale także je naprawiać — nawet jeśli nie mamy żadnego dostępu i nie przeszliśmy żadnego prawdziwego szkolenia bezpieczeństwa dla tego typu maszyn. - Produkcja może ważyć więcej niż 30 kg, ale przełożeni zaczyniają swoje oczy i nie proponują pomocy kiedy widza ze pracownik wymuszony rozładować i załadować takie ciężkie rolki ręcznie. - brak jakiegokolwiek prawdziwego szkolenia bezpieczeństwa. W ciągu 3 miesięcy pracy nie uczestniczyłem w żadnym REALNYM szkoleniu, ale de iure musiałem podpisać co najmniej 50 (!!!) raportów szkolenia. - faworyzowanie przez kierownika do niektórych pracowników oraz bezwzględne lekceważenie i brak poszanowania pozostałych. - Jedna z kierowników zmiany IATD, moim zdaniem, jest zarozumiała i arogancką osoba; ona nie szanuje nie tylko nowych pracowników od agencji pracy tymczasowej, ale nawet doświadczonych, którzy są zatrudnieni bezpośrednio przez 3M. Każda porządna firma informuje pracowników o wypowiedzeniu z chwilą podjęcia takiej decyzji. Nawet ogromny gigantyczny bezduszny Amazon we Wrocławiu powiadamia pracowników o rozwiązaniu umowy nie mniej niż 10 dni przed takim rozwiązaniem! Prawo nie zobowiązuje ich do takich terminów, ale robią to z własnej dobrej woli aby dać pracownikowi możliwość znalezienia sobie nowej pracy i bezproblemowego kontynuowania stażu. Ale nie dotyczy to działu IATD firmy 3M: 16 - 20 dnia każdego miesiąca kierownik zmiany drukuje i rozdaje pracownikom harmonogram na najbliższy miesiąc. Czasami ona usuwa 2-3 osoby z listy. Są to osoby, których usługi nie są już potrzebne od następnego miesiąca. Już wtedy ona bardzo dobrze wie, kogo usunie, a kto zostanie. Ale z jakiegoś powodu nie ujawnia tej informacji do 3 dni przed zakończeniem umowy. Nie widzę żadnego logicznego powodu do takiego oszustwa, oprócz jednego: zachowac motywację i nadzieję pracownika - żeby lepiej pracował i ona mogłaby wycisnąć cały jeo potencjał w ostatnim tygodniu. Ona nie dba o to, że po tygodniowym wypowiedzeniu pracownik ma znacznie większe szanse na znalezienie nowej pracy, niż tylko za 3 ostatni dni... Na przykład nie tak dawno był zwolniony facet, który pracował dla firmy przez prawie 2 długie lata, ale został poinformowany o wypowiedzeniu tylko za 3 dni przed terminem wypowiedzenia umowy — mimo że tydzień wcześniej zapytał Pani kierownika, dlaczego jest nieobecny w harmonogramie na nastepny miesiac. I to nie jest jedynym takim wypadkiem. Ale bonus za lojalność! Podsumowując, dla mnie nie jest dobrym pomysłem praca w firmie zatrudniającej menedżerów z takim uwłaczającym i obrażającym nastawieniem do swoich pracowników, dlatego nie polecałbym tego miejsca pracy - co najmniej, nie w dzialu IATD...

blabla
@Razermax

Dzięki za obszerną wypowiedź. Jak to, czyli pracownik nie ma w umowie zagwarantowanego okresu wypowiedzenia? Jeśli ten pan pracował prawie 2 lata, to powinien co najmniej miesięczny okres wypowiedzenia mieć. Czy byłeś pracownikiem agencji, czy bezpośrednio przez 3M? Możesz bliżej opisać o co chodzi z brakiem bezpieczenstwa przy maszynach? Czy kierownictwo podejmowało jakiekolwiek kroki aby kierowniczka zaczęła traktować wszystkich równo i z szacunkiem?

@blabla

Umowy podpisywane są co miesiąc. Nie jest wtedy potrzebny okres wypowiedzenia.

..........................
@Razermax

MA GŁUPEK MÓGŁ SIĘ ODWOŁAĆ I JESZCZE BY DOSTAŁ ODSSZKODOWANIE ludzie sami se to robicie nie pilnując SWOICH PRAW A TE HIENY TO WYKORZYSTUJĄ

............................
@zxcvb

NIE PLEĆ BZDUR I PRZECZYTAJ UMOWĘ PRZY PRAC do 3 mieś 7 dni wypowiedzenia co najmniej przeczytaj potem mąndrój

@............................

Piszemy mądruj (chociaż wolałbym mędrkuj). To po pierwsze. Po drugie, pracowałem w 3M kilka lat, znam tę firmę. Ludzi zwalnia się nie przedłużając im umów. Chyba, że złamałeś (aś) regulamin i nie masz tam żadnego królika, wtedy wylatujesz za porozumieniem stron lub nawet bez wypowiedzenia.

wesoly romek
@Razermax

Ja to nie rozumiem po co pracować w takiej firmie skoro jest tak źle. Pod samym Wrocławiem (z darmowym dojazdem) jest kilka fabryk, gdzie ciągle szukają operatorów. Z tego co wiem, to w Mondelezie nie płacą mniej i mają bzika na punkcie bezpieczeństwa W Purinie chyba z bezpieczenstwem swirują jeszcze bardziej a doświadczonym operatorom oferują teraz ponad 4000 brutto i 700 za obecność i nocki, umowę na stałe (zadne tam agencje) i praca 4 dni, 4 dni wolnego. W LG tez szukają ludzi i mozna sobie stawkę wynegocjować (ale tam specyficznie jest, albo lubisz, albo nie) Jeżdżę trochę po tym obszarze w serwisie, gadam z ludźmi na papierosie. Wszędzie w sumie narzekają, więc moze Ty też jesteś taki, że cokolwiek by było, to byś płakał. Ale jak na prawdę to bezpieczeństwo cię tak boli, to wal do Puriny lub Mondeleza, a jak chcesz zarobić i mieć umowę, to raczej do Puriny

Wyzysk i kołchoz uwaga

Były pracownik dla 3M (3M umowa o pracę) jako Operator i muszę napisać że szefostwo oraz firma i starzy pracownicy są nieuczciwi ( nie wrzyscy) !Robisz na ogromną biurokracje pełno biur i w nich nierobów tuzin! Którzy robia po 4 przerwy a ty wysrać sie czasami nie możesz!) Są różne stawki ty najczęściej masz mniej a pracujesz jak wół na innym dziale za starszymi starzem pracownikami. Oni uciekają po kątach żeby się nie narobi. Zdażały się sytuacje gdzie ktoś znikał na ponad 2 godziny a ja zapiepszałem! Benefity to trzeba porobić rok na umowie 3M żeby coś wydoić. Pieniądze żenada 2600 netto dostałem inni 3000 netto zaś jeszcze inni 2400 netto. Zależy jak leży. Nie ma normalnych szkoleń tylko ktoś z łapanki ci tłumaczy o nowych maszynach i sam nie wie o co chodzi!!! Czegoś takiego jeszcze nie widziałęm, straszny bałagan. Ludzie obgadują nowych pracownków i siebie nawzajem. Takich plotkar nie widziałem. Ogólnie byłem mobingowany też przez 1 operatora. Wiem że było cieżko ale znalazłem leprzą pracę nie polecam hali PSD i tych nowych. Nie mam płatności za 4 brygadówkę!, Nie ma związków zawodowych! Krótka przerwa raczej nie zjesz na stołówce głównej! Za nadgodziny 100% płaćą po 3 miesiącach. A jeśli chodzi o nadgodziny to zmuszają ja się dowiedziałem 15 minut przed wyjśćiem. Dosłownie ,, Ej ty zostajesz w Sobote bo nie mam jednej osoby! No do jutra masz być..". Przekraczne są też normy zanieczyszczeń powietrza. Nie da się oddychać a nawet maski nie masz! Smród z nowej produkcji heheh wspaniałej technologii która się ciągle piepszy i na produkcie który może będziesz robił masz napisane silnie rakotwórcze! Taka jest 3M wspaniała cudowna i do du... nie podobna! Są jeszcze inne czyniki jak mało osób, brak komunikacji i pełno kłótni. Obiecują milony a dają guwnianą kasę to się też dowiedziałem od starych pracowników. Jedna na 100 dobre zarabia reszta to pionki!

Pasikonik
@Wyzysk i kołchoz uwaga

Niestety,ale muszę przyznać Ci rację..

@Wyzysk i kołchoz uwaga

Ale za to na AD tak nie jest , pracuje tu 2,5 roku i jestem zadowolona

rrr

Jakie są warunki płacowe w 3M, jako operator? Jakieś realne opinie poproszę! Ile zarabiacie miesięcznie?

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Cloud Data Architect
P&P Solutions Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista ds. Infrastruktury IT
Katowice
Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o.
logo firmy Menadżer ds. technologii oczyszczania ścieków
Technologie Galwaniczne Sp. z o.o.
rrrrttttt

Cześć, napiszcie jak się pracuje jako operator produkcji na 3 hali (tej najnowszej). Jak wyglądają obowiązki i zarobki, jaka atmosfera? Czy praca jest na 3 zmiany? Pracujecie też w soboty, niedziele? Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? No i jeszcze czy przyjmują do was kobiety?

Mechas

Hej, a ile zarabia mechanik?

Lola

Zanim się tu zatrudniłam nie chciałam wierzyć w opinie na temat 3M które znajdują się w Internecie. Nadgodziny przymusowe. Przerwy z zegarkiem na ręce. W upały udusić się można na hali. We wcześniejszej firmie podczas takich upałów mieliśmy przerwy co godzinę na 5 min lub co dwie na 10. I do tego wodę butelkowana a nie tylko w dystrybutorach. Ogólne traktowanie pracownika woła o pomstwe do nieba. Nic dziwnego że ludzie nie chcą tam pracować skoro są traktowani w takowy a nie inny sposob. Pieniadze nie sa najgorsze ale szkoda zdrowia. Ogolnie to nie polecam.

PPP
@Lola

Dramat! GDZIE W TAKIM RAZIE INSPEKCJA PRACY!!!!??

Strasznie:{

Czego prawdziwe opinnie o 3M są usuwanie w moich tekstach nie było przekleńst i nie były opisywane osoby napisałem że nie płacą za 4 brygadę, czasami taki smród jest że bez maski nie wytrzymasz i nowa prdukcja grozi rakiem. Napisałem też że czesto się nie zchodzi na przerwy bo nie puszczaja 1 operatoży no i zarobki są względnie niskiw ok2600 netto ale zalezy jak kto dostanie bo jest bałagan. Byłem mobinngowany to przez 1 operatora to przez starszych pracowników którzy ciągle uciekali. Malo szkoleń i bałagan to prawda mimio umowy z 3m. Czesto nieschodziłem z przerw i kalzali mi przyczodzić na nadgodziny 15 minut przed wyjsciem z pracy w Piątek!!! Prawda sami się przeonacie. Kłótnie między pracownikami to normalka a socjal po roku można coś wydrapać jakąś gruszkę. Oszczędzaja na ludziach i jest ostro bo samemu cieżko pracować. Praca na 6 osób robią 3 i nie dają rady też prawda!!!

Zajazd
@Strasznie:{

Nic dodać nic ująć. 100% prawdy.

szefczyk

Czy oferty na stanowisko Inżenira Produktu z pracuj.pl są prawdziwe czy tylko dla pozorów wystawiane? Warto zaaplikować czy stanowisko jest juz obsadzone przez znajomego albo bratanka prezesa?

@szefczyk

Etaty, na których nie pracuje się fizycznie, są już obstawione przez nienarodzone wnuki kierowników. Ale spróbować zawsze możesz, zwłaszcza jeśli masz tam jakiegoś znajomego królika.

NIE

Opinie nie zachecaja do aplikacji, iście MASAKRA!!!! LUDZIE NIE ZATRUIDNIAJCIE SIĘ PRZEZ TE ŚMIESZNE AGENCJE PRACY !!! ONE TYLKO NA WAS ŻERUJĄ!!!

ramstein
@NIE

To nie ludzie SIĘ zatrrudniają tylko ludzi zatrudniają. Ludzie nie mają nic do gadania a jak się agencja nie podoba to na miejsce każdego znajdzie się wielu frajerów którzy będą przez agencje pracować. Taką "wolność" mamy.

To niewielkie co się z kablami konfidentami robi.... Takich śmieci nam tu nie potrzeba, Wielka miastowa a słoma jej z butów wystaje, znam. Ja i jej patologiczne pijacka rodzinę z Brzeziej tam mieszkała, każdy ja zna jej stary wypadł po pijaku przez okno na budowie, ona za młodu też chlala to rodzinne u nich

ANIA BRZEZIA

Najgorszym DONOSICIELEMi i Kablem W 3M Na Na Ul. KOWALSKIEJ JEST TA PIERDOLNIETA GABRYSKA Z LEŚNICY KABEL KONFIDENT JAKICH MAŁO PŁASZCZY SIĘ JAK (usunięte przez administratora) PRZED KAŻDYM, I CIĄGLE NAPIERDALA TYM JAKI JEJ SYNEK JEST CUDOWNY

Krystyna

(usunięte przez administratora) najgorsza firma w jakiej pracowałam w życiu, (usunięte przez administratora) brud pensje dostanie się dodatek jak się dyrektorowi loda zrobi

laborantka

Hej, czy może ktoś się wypowiedzieć na temat pracy w laboratorium? Jaka stawka? Jak wygląda praca? Jak z atmosferą?

Wojtuś

Jak wygląda praca na AASD operatora produkcji w nowej fabryce 3M , jakie zmiany i po ile godzin się pracuje?

@Wojtuś

Oceniacz

Jeśli jest tak źle to dlaczego jeszcze pracujecie?

Czy może ktoś mi wytłumaczyć na czym polega system pracy równoważnej i jak to wygląda w 3M, jest możliwość nadgodzin w tym systemie i czy pracuje się wtedy na zmiany?

Ta firma to wielka ukraińska melina.

Zielonooka

Jakie są i czym się różnią poszczególne poziomy zaszeregowania pracowników produkcyjnych? Co trzeba spelniac żeby dostać się na inny poziom zaszeregowania? Czy zmiany poziomow też występują u pracowników tymczasowych?

Pedro

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje?

Zostaw merytoryczną opinię o 3M Poland Manufacturing Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w 3M Poland Manufacturing Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy 3M Poland Manufacturing Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w 3M Poland Manufacturing Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 1 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy 3M Poland Manufacturing Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w 3M Poland Manufacturing Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

3M Poland Manufacturing Sp. z o.o.