Opinie o Allcomp System w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Allcomp System. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Allcomp System na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja maszyn wytwarzających tekstylia, odzież i skóry

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Allcomp System w Katowice

Oferta pracy

Specjalista ds. Zakupów - jakie wynagrodzenie można się spodziewać na tym stanowisku?

Po inflacji
@Oferta pracy

Hej. Rozglądam się za zmiana pracy. Mam 8 doświadczenia w zakupach. Czy jestem wstanie wyciągnąć około 6000 zł netto?

Cześć. Wracam właśnie ze strony firmy, gdzie widziałem, że poszukują operatora CNC. W ofercie podali widełki płacowe 4 800–6 500 zł brutto plus była też wzmianka o premii motywacyjnej. Ktoś się orientuje, czy ta premia jest juz wliczona w widełki? O jakich kwotach w ogóle mowa?

Oferta pracy

exKandydat
@Oferta pracy

Myślę że taka dobra średnia krajowa. Byłem kiedyś na rozmowie na inne stanowisko techniczne, firma ogarnięta młody zespół, miłe Panie w kadrach i na recepcji. Kasa którą oferowali też dobra. Niestety nie przyjąłem oferty, ale chyba jeszcze raz będę startował do rekrutacji. Napewno jest to firma z potencjałem i przyszłością.

Adrian
@exKandydat

To prawda że rekrutacja jest wieloetapowa?

@exKandydat

Chyba, ktoś z biura to pisał. Pieniądze śmieszne

exKandydat
@Adrian

Tak, Najpierw jest test i nikt nie gada z Toba. Później rozmowa Później tel że są prawie na tak ale jeszcze jedna rozmowa i po rozmowie podanie ręki "Witamy w firmie" 3 etapy.

Aneta
@exKandydat

A na czym polega ten test?

klkh
@exKandydat

dobra średnia krajowa to nic specjalnego dla doświadczonego zakupowca.

Adrian
@klkh

A dla niedoświadczonego, o ile oczywiście przyjmują osoby bez doświadczenia? No i nadal nie wiadomo, jaka to kwota? Lepiej, żeby przemówiły liczby, a nie słowa.

Po inflacji Nowy wpis
@Oferta pracy

Pracownicy coraz częściej oczekują od pracodawców zapewnienia benefitów pozapłacowych. Jak wygląda ten aspekt w Allcomp System? Chodzi o pracę jako Mechanik Maszyn, takie ogłoszenie jest na Aplikuj.pl 20 lutego.

Pracownik Nowy wpis

Skontaktuj się i przyjdź na rozmowę , poznasz firmę i ludzi. W firmie opracowywanych jest wiele nowych rozwiązań i rozwój pracowników jest ciągły :). Polecam

Januszex, omijać z daleka. Szkoda komentować. Śmieszne pieniądze. Firma zarządzana jak stragan

Prawdziwy Pracownik

o widze że kolega (usunięte przez administratora) , już długo pracuję tu i jak chcesz się rozwinięć i potrafisz się zaangażować to wiele osiągniesz , ale jak to są pozory - a wielu już takich widziałem - do narzekasz bo musisz swoje obowiązki zrobić i wtedy nic nie pasuje. Wielkim atutem jest doświadczona załoga, ale na pewno firma nie dla każdego.

Aneta
@Prawdziwy Pracownik

Ok, a jak ktoś pilnuje swoich obowiązków to moze tu liczyć na docenienie? Jakieś systemy premiowe są? Poza tym jakie macie podstawy pensji jeśli mogę wiedzieć?

Wanda

@Były Określiłbyś wysokość tej podstawy? Może warto popracować bez starania się o premie. Jestem ciekawa zarobków w Allcomp, bo w ogłoszeniach np. dla montera/instalatora jest o zadaniach i oczekiwaniach, a nic o warunkach.

MK
@Wanda

Jeszcze jak pracowałem w tej firmie to system wynagrodzenia wyglądał mniej więcej tak: podstawa + premia 17% (raczej stała chyba że wziąłeś np. L4) + premia do 20% z czego zwykle była ucinana połowa ze względu na to że było coś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa. Czyli jeżeli ktoś zawalił na innym dziale to wszystkim obcinali na produkcji co było wg. mnie lekko nieuczciwe i nie zachęcało do wykonywania swojej pracy jak najlepiej. Na pewno plusem jest to, że wynagrodzenie zawsze było wypłacane terminowo. Co do ekipy to raczej bardzo ciężko znaleźć taką drugą. Właściwie to jest największa zaleta tego zakładu, ludzie na produkcji.

Fachman
@MK

to ze wynagrodzenie wyplacane w terminie to nie jest zaleta tylko normalnosc

Czy istnieje możliwość rozwoju w Allcomp System?

Ivanek

Nie ma takiej możliwości

Zuzanna
@Ivanek

Hahaha serio, jak stanowczo. Widziałam na ich stronie, że szukali Asystenta Biura. I tam napisali, że oferują pracownikowi szkolenia. Czyli jak się robi te szkolenia, to nie wpływają one na szanse na lepszą posadę?

Były kandydat

Na rozmowie kwalifikacyjnej na magazyniera ankieta, dziesiątki pytań dotyczących też sfery prywatnej, 3 etapy rekrutacji z czego na 1wszym nawet stawki nie podali co jest głównym kryterium czy ktoś jest zainteresowany czy nie. Do 14 dni miała być odpowiedz czy dostałem się do 2 etapu czy nie. Oczywiście nikt nie zadzwonił. Brak poszanowania i kompetencji. Nie wiem ile ta firma płaci ale sądząc po rozmowie, podejściu to chyba z 5 tysięcy conajmniej z tego wynika.

przyszły kandydat
@Były kandydat

po prostu uznali cie za oszołoma. kto normalny czeka na drugi etap ?? zadzwonią to zadzwonią szukać trzeba dalej :D

@przyszły kandydat

A kto mowił że czekałem, pisałem tylko że mówili że napewno sie odezwą a to świadczy o nich a na rozmowie każdemu mówią, że jest kilka etapów 2 albo 3 bo było kilka innych osób na przestrzeni lat a pytania o dobre i zle cechy charakteru niech se zostawią dla dzieci z przedszkola bo nie ich sprawa

ehhh
@przyszły kandydat

żałosny komentarz, jeśli pracodawca zaprasza mnie na rozmowę, i poświęcam swój cenny czas, to jego obowiązkiem jest udzielić mi wiadomości zwrotnej, ot chociażby z automatu. Brak jakiejkolwiek informacji wskazuje na brak profesjonalizmu. Jeśli to lubisz i akceptujesz to współczuje.

Tomasz Szymoński
@Były kandydat

Szanowni Państwo, poproszę o ofertę na maszynę do cięcia materiałów ubrudzonych omasto i tłuszczykiem. M + M = 2M Smauroun

Xsenia

Pracowałam tam na stanowisku konstruktora maszyn. To było parę lat temu. Nie wiem jak jest teraz, ale gdy ja pracowałam to na porządku dziennym było: - wrzaski prezesa i obrażanie, - telefony od prezesa do domu czyli po pracy (i oczywiście wrzaski), - praca w nadgodzinach (a jak jeden dzień urwałam się do domu po 8 godzinach pracy to zostałam zwolniona), - obcinanie premii za wszystko (nawet nie za własny błąd), - obrywało mi się nawet za serwisantów choć moje stanowisko pracy było konstruktor maszyn. Jeśli ktoś lubi się denerwować, wkurzać i pracować w nadgodzinach za friko to polecam tą firmę. Przy okazji: AllComp ma problemy z rozumieniem praw pracowniczych i kodeksu pracy, mobbing na porządku dziennym, i walka o każdy dzień urlopu. Prezes jakoś nie rozumie dlaczego ludzie nie zaharowują się dla jego kochanej firmy i jeszcze nie są zadowoleni i uśmiechnięci. Rodzina się nie liczy, masz wypruwać flaki dla jego firemki. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach!!!!!

zdzichhu
@Xsenia

dobrze wiedziec, wlasnie dostalem propozycje rozmowy na st mlodszego konstruktora. Na wstępie każą rozwiązać jakieś testy przez godzinę, co nie wróży zbyt dobrze.

Natalia
@zdzichhu

co to są za testy ? na czym polegają ?

nxj
@Natalia

To są testy z zakresu z obliczeń inżynierskich różnych bzdur (np. obliczenia sił działających na przekładnie pasową) plus projektowanie jakiegoś badziewia na kompie z propozycją pasowań i zrobienie z tego dokumentacji (usunięte przez administratora) Generalnie lekceważą kandydata już na starcie robiąc jakieś bezsensowne trzyetapowe rozmowy kwalifikacyjne, gdzie można byłoby to ogarnąć na raz. Ja przeszedłem trzy etapy i zadzwonili z propozycją pracy, a w międzyczasie znalazłem inną pracę. Jeśli nie szanują twojego czasu już na początku to wiadomo, że później będzie tylko gorzej.

Maria
@nxj

No tak, czas dla niektórych jest serio bardzo ważny, zwłaszcza gdy inne miejsca pracy czekają. Oni pewnie wychodzą z założenia, że to dla nich skuteczne, bo pewnie sami sobie tego by również nie rozciągali w czasie, bo za to też ludziom płacą. Pewnie dla nich ma to sens, tylko jaki?

Tolik

Ciekawa firma, dają ogłoszenie o prace. Wysylasz CV, ale zero odzewu. Mija krótka chwila i ponownie to samo ogłoszenie na to samo stanowisko pracy, znowu wysylasz CV i info że odrzucone. I tak sytuacja ma sie kilka razy. Pytanie, czy firma wystawia ogłoszenia dla żartów? Czy szukają niemożliwego?

Gessler

Nie polecam. Śmieszne pieniądze, wykorzystywanie i wyśmiewanie na każdym kroku. A gdy przyjdzie co do czego to "kompetentni współpracownicy" nie potrafią pomóc i trzeba wszystko samemu ogarniać. Aneksy co 3 miesiące obniżające stawkę i nie warto nawet tracić czasu na wysyłanie CV.

Pravownok
@Gessler

Szkoda ze tak perfidnie kłamiesz. Nic takiego nie ma miejsca.

Irek T.
@Gessler

A na jakim stanowisku? Przez kogo? Pytam serio. Chcialbym sie odpowiedzieć gdzie jest tak źle, kto tak zaszedł Ci za skórę.

Natalia
@Gessler

serio wypłaty się obniżają ? dlaczego ?

Aleksandra
@Pravownok

To w takim razie jaka jest prawda? Bo już sama się gubię ...

Grek

Dzień dobry. Proszę o informację jak praca magazyniera. Czy warto tu być?

Leszek
@Grek

Ja też się podpinam, dodatkowo chciałbym wiedzieć jaką dają umowę

Filip

@Były kandydat Ale przecież już na samym początku firma informuje, że będą się kontaktować z wybraną osobą!

@Filip

Nie prawda. Mówili, że zadzwonią niezależnie od decyzji i dadzą znać czy się dostałem czy nie na 2 etap, a skoro tak mówili to powinni być kompetentni!

o boziu
@Filip

to się dotyczy jak wysyłasz CV, a nie jak jesteś po rozmowie, o matko zaczynam wątpić w to spoleczenstwo jak nawet tego nie kumają.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Allcomp System?

Szef wszystkich szefów...

Jak się bardzo postarasz to możesz liczyć na jedyne najbardziej zaawansowane jakie jest dostępne w tym garażu narzędzie.... Śrubokręt! :)

Czy w Allcomp System są szkolenia zewnętrzne?

Od A do Z

Pakiet szkoleń jest bardzo szeroki, od szkoleń z zakresu Lean Management po szkolenia z zakresu Systemu Zarządzania Jakością zgodne z wymaganiami normy ISO 9001. Warunkiem koniecznym do uczestnictwa w takim szkoleniu jest samodzielne opłacenie wszystkich kosztów :)

Czy można liczyć w Allcomp System na prywatną opiekę medyczną?

Keyser Söze

Oczywiście. Jak sobie przyniesiesz własną apteczkę pierwszej pomocy... ;)

K-PAX Prot
@Keyser Söze

Kłamstwo - jest Luxmed. :)

(:)

Prywatna opieka medyczna to nie wszystko

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Allcomp System?

Odpowiedź

Jakie stanowisko?

Byly
@Odpowiedź

Na chwile obecna wezmą każdego :D

Czytam komentarze i nie rozumiem ,skąd taka negatywna atmosfera.

Pewniak
@Adam

Może przez dziwne układy w tej firmie ?

Aga

Hejka. @p.o. czyli prawie ogarniam dokladnie tak. Rowniez zgadzam sie ze stwierdzeniem, ze to ludzie tworza firme. Bez nich nic nie mialo by miejsca. Jednak atmosfera spowodowana przez szefostwo nie za dobrze wplywa na stosunki miedzyludzkie i czasami nie da sie tego obejsc ani uniknac w zaden sposob :( To jednak oni wymagaja i moga spowodowac problemy pomiedzy pracownikami np. przez faworyzowanie kogos. Uwazam, ze nagradzanie i jakiekolwiek chocby najdrobniejsze podziekowania swoim pracownikom od razu mobilizuja do lepszej pracy. Kazdego! I mam jedno pytanko co do firmy Allcomp Polska sp. z o.o. w Katowicach. Czy macie jakies informacje na temat benefitow? Czy umowa jest dawana od razu na stałe czy sa jakieś okresu przejściowe? Pozdrawiam i dzieki za kazde info.

Janusz

Witam. Chcialbym sie dowiedziec czy firma Allcomp Polska sp z.o.o. oferuje roczne bonusy? Jesli tak, to od czego one sa uzaleznione?

Zostaw merytoryczną opinię o Allcomp System - Katowice

• Jak się pracuje w Allcomp System?

Zobacz opinie na temat firmy Allcomp System tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Allcomp System?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Allcomp System?

Kandydaci do pracy w Allcomp System napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Allcomp System
3.4/5 Na podstawie 388 ocen.
  • Krakowska 1
    Katowice