Opinie o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Solaris Bus & Coach S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Solaris Bus & Coach S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

uruchomienia

Nasze zwiazki przepychaja sie na pisma, na kazdej prezentacji zarzadu kryzys i straty a w BT w kwietniu i maju podwyzki sie zaczely. Odeszly im osoby z doświadczeniem i się wystraszyli. Kilka może już kilkanascie osob dostalo i ma jeszcze wiecej dostac. Podobno byly to duże kwoty. Tyle w temacie kryzysu w firmie, kryzys jak zwykle na dole

monter hala C
@uruchomienia

Ja słyszałem że dostali aż do 2 tys do podstawy. Oczywiscie nie wszyscy ale było kilkunastu. U nas nic

Biurowy z biura
@monter hala C

Potwierdzam, tydzień temu dostałem 1920 zł brutto do podstawy. Teraz to mogę częściej przyjeżdżać do firmy, bo HO to w większości nuda.

konstruktor
@Biurowy z biura

Potwierdzam, chociaż i tak niektórzy dostali więcej. Z kolegą rozmawiałem, dostał 2300 do podstawy. Odpowiedzialna praca to i godna płaca. Teraz możemy budować wspólnie dalej potęgę Solarisa.

Z którą wypłatą idzie wakacyjny bonus.

Sylwia

O, to jest tu w firmie jakiś wakacyjny bonus? To od zawsze on jest czy to jakaś nowość w benefitach dla pracowników? I ile taki bonus wynosi? Czy wysokość jest zależna od ilości dzieci danego pracownika?

Szaweł
@Sylwia

1900 brutto każdy dostaje tyle samo

Dmek

Nigdy chyba że zmienia kierowników i zatrudnią z zewnątrz.

DobreINFORMACJE

UWAGA POTWIERDZONE INFO: NA 100% OD STYCZNIA 2024 SPRORA CZĘŚĆ PRACOWNIKÓW DOSTANIE PODWYŻKĘ. WYNIKA TO Z TEGO ŻE WYNAGRODZENIE MINIMUM KRAJOWE WZROŚNIE DO 4238ZŁ BRUTTO. POTWIERDZONE INFO!

Dkf

Podnoszą minimalną krajową nie dlatego by żyło się lepiej najbiedniejszym tylko po to by pracodawcy płacili więcej składki za pracownika przez co do budżetu państwa trafia więcej pieniędzy na rozdawnictwo. A że ceny każdy przez to podniesie to nie istotne bo wystarczy puscić jakieś bełkotliwe usprawiedliwienie w TVPis i ciemnogród jeszcze się będzie cieszył.

NieDobreInformacje
@DobreINFORMACJE

To niektórzy pracownicy SBC będą tu pracować za najniższą krajową .WSTYD Nie sądziłem że doczekam czasów że pracując nie będzie mnie na nic stać.

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Zastępca Office Managera
Businessface Sp. z o.o.
logo firmy [KB] Pomocnik lakiernika
Ciechanów
SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.

Wiadomo kiedy wrócą nadgodziny? Pracuję na hali D i słyszałem że w ostatnią sobotę "wybrani" Byli i że teraz też mają być

Urlop

Było trochę osób w sobotę. Najlepsze jest to, że na przyszły tydzień nie pozwalają ludziom z produkcji przyjść do pracy, tylko mają brać urlopy a dpds przychodzi oprócz tego jeszcze w czwartek ( święto czyli 100%), w piątek i w sobotę też na 100. Dosłownie firma w firmie. Jednych się zmusza do urlopów bo IE ma pracy a drugim daje nadgodziny bo jest dużo pracy. Równość to coś takiego co w tej firmie nie istnieje

Logika
@Urlop

Nadgodziny robią. A Ci co nie robią zapłacą tym co robią ze swojej premi. Nagle w lipcu premia 15,3% i te pytania: dlaczego tak się stało? Co poszło nie tak? Z nadgodzinami w tej firmie jest jak z pisem. Niby "dajo" nadgodzin żeby zarobić. Nadgodziny dla nielicznych płatne z premi od wszystkich! Ahoj ciemnogrodzie

BUSZMEN
@Logika

Pewnie już powoli zaniżają premię bo mają wypłacić za miesiąc wakacyjne.Normalka w tej firmie.

Poszukujacy

Witam, jak wygląda proces rekrutacji oraz rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko konstruktora mechanika w dziale rozwoju oraz badań? Jakich pytań można się spodziewać, na czym się skupić?

Konstruktor

W końcu po podniesieniu cen oraz likwidacji nadgodzin produkcja nie ma tyle siana i (usunięte przez administratora)nie stoi w kolejce... A nie, że ja sobie przyjeżdżam na 7:00 i stoję 30min w kolejce a kartę trzeba odbić...

Ciekawy

Czy nie sądzicie, że powinna być brana opinia od pracowników odnośnie funkcjonowania stołówki. Coraz więcej głosów można usłyszeć na stołówce odnośnie jedzenie serwowanego przez firmę zewnętrzną. Przede wszystkim coraz mniejsze porcje. Czy ktoś to weryfikuje bo chyba umowa z firmą jest na jakaś gramaturę posiłku. Co sądzicie o jakości i ilości jedzenia?

Gal Anonim

Szczerze? Ta firma to ściema :) to, co opowiadają w mediach nijak się ma do stanu faktycznego. Od kilku miesięcy w firmie nie ma nadgodzin, bo podobno nie ma roboty. Roboty jest 2x więcej na zmianach i chodzenie z batem nad pracownikami żeby się nie o*ierdalali. Problem w tym, że kierownicy mają problem z naszym nic nierobieniem podczas wykonywania przez nas konkretnych czynności i już zadają kolejne zadania, z którymi nie jesteśmy w stanie wyrobić w 8h. Setki autobusów stoją na parkingu i mogłyby wyjechać już miesiąc, czy dwa temu, ale brakuje „kilku śrubek” przez co firma płaci ogromne kary za opóźnienia w wydaniu autobusow, a nam płacze, że nie mają na podwyżki ;) pensja w tej firmie i jej wyliczanie z premią jest na „chybił trafił”. Nowi, młodzi pracownicy bez doświadczenia dostają na start więcej niż pracownicy z 10 letnim doświadczeniem, a po 6 miesiącach wylatują, bo okazuję się, że bez doświadczenia za dużo nie potrafią, a na szkolenia chodzą nieliczni. Premia raz jest 10%, raz 20% zależy jak wiatr zawieje- nie, nie ma to związku z ilością autobusów, która została zrobiona :))) cyrk na kółkach, bez możliwości rozwoju, które mi obiecano, gdy zatrudniałem się do tej firmy. Awans lub zmiana stanowiska jest praktycznie niemożliwa. Chyba, że pracujesz tu kilkanaście lat i jesteście najlepszymi kumplami z kierownikiem :)) Podwyżki? Ostatnia podwyżka była po strajku- 800 złotych rozłożonych na dwie podwyżki po 400 złotych w starym i nowym roku. Nieważne jak się starasz, nikt cię personalnie nie doceni za twój wkład w pracę. Albo wszyscy dostają śmieszne grosze albo nikt. Nie polecam żadnej szanującej się osobie pracy w tej firmie- przynajmniej na stanowiskach pracowników fizycznych. Wybrałem pracę w VW i po kilku miesiącach czuje się bardziej doceniony niż po kilku latach w solarisie.

Prawda
@Gal Anonim

Opinia w punkt. Odnośnie pracy i umiejętności to wiem sam po sobie, że nie warto się wykazywać. Nie pracuje zbyt długo a śmiało mogę ocenić, że radzę sobie lepiej niż niektorzy z kilkunastoletnim stażem. Teraz obraca się to przeciwko mnie bo ciągle tylko slysze, że mam coś zrobić bo sobie z tym poradzę a inni niekoniecznie. Tylko, że kompletnie nic z tego nie mam. Ani docenienia ani finansowo. Po prostu nie opłaca się starać. W firmie powinno się stworzyć system oceny brygadzistów i kierowników przez podwładnych. Może dopiero wtedy "góra" zwróciła by uwagę jak niekompetentnych ma ludzi zarządzających zespołem. A co do nadgodzin to niby nie ma ale w sobotę sporo samochodów na parkingu. To kto pracuje? Czyżby tylko koledzy kierownika?

Szaweł
@Gal Anonim

Witam, "Premia raz jest 10%, raz 20% zależy jak wiatr zawieje- nie, nie ma to związku z ilością autobusów, która została zrobiona" - jestem z produkcji i mój kierownik przesyła nam informację o wysokosci premi w danym miesiacu, i widac co na nia wplywa i czemu wyszla taka a nie inna, takze nie zgodze sie, ze jak wiatr zawieje taka jest

Gal Anonim
@Szaweł

U nas na dziale dostawaliśmy tylko informację jaki jest % premii w danym miesiącu. Bez uzasadnienia. Było tylko straszenie, że dział będzie miał ucięta premie, bo pracownicy po zmianie odbijają się już o 23:03, a to niemożliwe żeby tak szybko się przebrali itp. Być może zależy od kierownika.

KK
@Prawda

W ostatnia sobotę pozwolili nam przyjść na nadgodziny, bo musieli wypchnąć jakiś autobus. Miały być płatne setki. Wczoraj okazało się, ze prawdopodobnie za nadgodziny nie zapłacą tylko dostajemy za to dzień wolnego. Śmiech na sali.

Dpds
@KK

I przyszli tylko wybrani. Zwykły pracownik nic nie wiedział a brygadzista sobie przyszedł chociaż nikogo od niego z teamu nie było. Normalnie w tygodniu siedzą tylko przed komputerem a tu nagle w sobotę są potrzebni? To są te oszczędności firmy? Szef produkcji na to pozwala?

Dwie strony medalu
@Gal Anonim

A umowę masz już przeż vW czy przez pośrednika? Jak masz przez VW to fajnie, ale jak masz przez VW na czas określony to bym raczej traktował tą pracę jak przygodę. W Solarisie nie ma takich bonosow jak w VW ale za to 1. Praca na 2 zmiany 2. Nikt sobie rękawów nie wyrywa ( myślę że jak ktoś z pracowników VW przyszedłby na 6 mieisęcy do solarisa to by zawału dostał jakby zobaczył jak w pracy można ściemniać na luzie. 3. Po nie długim czasie umowa na czas nieokreślony. Myślę że te 3 punkty wystarczą. Ktoś powie: Ale piniądze Lepsze tam som! Ok... Najpierw przerób chociaż pół roku na linii montażowej VW Poznań to pogadamy. Ps. Jak mam być szczery to może jest jeden duży minus pracy w Solarisie: dużo wiešniâków z pwa.

jan
@Dwie strony medalu

Diagnoza jest prosta, zwolnić połowę załogi, zlikwidować opierdzielanie się - poprawić zarządzanie, a pozostałym podnieść wynagrodzenie.

Mort
@Gal Anonim

W zasadzie od godziny 23:00 pracodawca nie ma władzy nad tobą więc jakby premie za to zabrali to od razu sąd pracy

Ku
@Dwie strony medalu

Zgadzam się. Robiłem w VW i przechodząc tutaj byłem w szoku. Ale nie oszukujemy się, to firma nauczyła nygustwa. Większość z ludzi tutaj nie poradzilaby sobie w VW. Tutaj może i niektórzy tak sobie nie wyrywają ale jedni naprawdę pracują a inni cały dzień się bujają. Co do pieniędzy to jak na taką firmę to Solaris dużo nie płaci co zresztą można zauważyć ile osób się zwalnia bo znaleźli lepiej płatną pracę

paolo
@Dwie strony medalu

Co masz do pwa rozwiń swoją wypowiedź. Pracowałem w tej firmie kilka lat niestety straconych:( .Pracuję teraz na jedną zmianę rączki mi nie odpadły jestem doceniony (nie muszę nikomu włazić w ...) i zarabiam więcej ,Jednak można.

Duży Ben
@paolo

Pracując z nimi zacząłem brzydko mówić np. zamiast: gdzie byliście to gdzie byliśta. Zamiast : To jest ich to to jest jejch. Przez to że jest ich tak dużo to można tym przesiąknąć. Żona mnie za to wyzywa jak wracam do domu z pracy.

Mar

W kwietniu związki miały się spotkać z zarządem. Coś wiadomo na ten temat? Prezes też miał się spotkać z pracownikami (usunięte przez administratora)

Kórnicka

Jak to jest w tym Bolechowie prawdą jest że tylu pracowników odchodzi czy to tylko plotki które do nas docierają?

Szukający
@Kórnicka

Ludzie stopniowo dam się zwalniają. Ilu konkretnie to nie wiadomo ale trochę osób złożyło wypowiedzenia. Nie ma co się dziwić przy takich stawkach

Stary

Pracowałem w firmie x lat zdecydowanie nie polecam!!! podstawa marna bez nadgodzin nic tu się nie zarobi.Ludzie są fałszywi sprzedali by wszystkich za 5 zł bo mają kredyty.Nikogo nie winie że ma kredyt bo wszyscy mamy ale odrobinę godności też trzeba mieć,????fałszywych kumpli tu pełno.Awanse to prawda są po znajomości jak i podwyżki.Jesli się nie wyrabiamy wszystko idzie na magazyn szkoda chłopaków bo naprawdę za dużo robią i szefostwo mają .....A więc sumując 12 lat byłem brygadzistą a zwolniłem się sam.Nie na widzę tej firmy zabrała mi najlepsze lata tylko nadgodziny i plan.... żałuje pracy w Solaris...????

@Stary

Ps.szefostwo magazynu i współpraca z nimi to dno.Nie ma co się dziwić u nikogo od liderów aż po kierownikó brak wykształcenia a to problem ludzie bez wiedzy bez szkoły wyższej o kierunku logistycznym ludzie z przypadku.Jak ta firma ma działać ?produkcji Nas na czas a są od tego jak D od S nie potrafią obsłużyć.I te telefony od ich kierownika "nie rób g...za raz ogarnę,"szok kiła itd ..

Sylwia
@Stary

Podstawa to minimalna pensja krajowa czy jakaś inna? I co do tych nadgodzin, no je się wyrabia normalnie w tygodniu czy w weekend się przychodzi na nadgodziny?

No Name
@Stary

W tej firmie obłuda i zakłamanie kierowników i brygadzistów jest na porządku dziennym. kazdy dba o swoje stanowisko ,ale poprostu tak trzeba iść w nieznane albo sie przenosić walczyc z debilizmem kiersaow i sie nie bać najwyżej cie przeniosą. Nic nie jest wieczne zwlaszcza praca

MonterAlfa

Już niedługo szykują się masowe zwolnienia, będzie tylko jedna zmiana i w końcu znajdą się pieniądze na podwyżki dla ludzi, którzy zostaną w firmie.

Ciekawy
@MonterAlfa

Skąd takie informacje?

Firma Solaris Bus & Coach S.A. dodała ofertę pracy na stanowisko Inżynier Produkcji. Warto składać swoje CV?

Pan Elektryk

Patrząc na to co dzieje się w firmie jestem przerażony, nie ma dnia aby z każdego działu ktoś się nie zwalniał. Coraz więcej osób z biura technicznego odchodzi, za chwilę nie będzie miał kto tu pracować. Jedynymi "pracownikami" zostaną osoby spoza kraju... Zapowiedziany brak podwyżek na lata 2023-2024 nie napawa optymizmem, chyba czas się zwolnić...

Pan Z Biura
@Pan Elektryk

Tak masz rację, mam wrażenie, że zapoczątkowałem te wypowiedzenia w biurze. Ale nie oszukujemy, rozmawiając o podwyżkach cały czas się słyszy, że "nie ma" . I to od kilku lat. A pracując tylko na przeżycie to się nie opłaca, coraz więcej autobusów i bywają trudniejsze, więcej wymagań a płaca żadna... Jestem na bieżąco z osobami z BT i wiem ile osób położyło wypowiedzenie oraz kto się do tego szykuje... Faktycznie nie będzie miał kto robić

Pan z BT
@Pan Z Biura

Zgadzam się z poprzednikiem. Nawet nie ma żadnej próby "zatrzymania" pracownika. A dla idei nikt tu nie pracuje tylko dla $$. Do zobaczenia w następnej firmie ????

ImperatywnyImperator
@Pan Elektryk

Ale co się dziwisz. W Solarisie pracownik musi pracować dla idei, a nie dla pieniędzy. "Daj coś od siebie, wymyśl, zrób tak żeby było dobrze". Na tych słowach opierają się kompetencje m.in. naszych kierowników, a jak już im podsuniesz rozwiązania pod nos to wtedy będą węszyć wokół Ciebie i myśleć jak tu obciąć godziny bo rozpasali się do tego stopnia, że stworzenie czegoś bardziej konstruktywnego prowadzi u nich do przepalania synapsow :)

Stary

W Solarisie nie liczy się jak pracujesz i ile potrafisz. Podwyżki zawsze dostawali koledzy lizusy kierowników i brygadzistów. Można sumiennie pracować, robić nawet więcej niż inni nawet w dłuższym stażem, nie chorować itd ale i tak nigdy nie łapało się na podwyżkę. Dostawali znajomi, mogli ciągle chorować, ściemniać ale ze kolega to dostał podwyżkę. Przecież góra może to bardzo łatwo sprawdzić. Kiedy to się skończy? To ma być motywujące ?

MAN
@Stary

Jakbyś był z M.A.N to byś miał podwyżkę i to nie jedną. A nawet i stanowisko brygadzisty/kierownika. Firma w firmie.

Stary pracownik
@Stary

Dlatego nie ma co sobie rąk wyrywać za te pseudo wypłaty. Ogólnie robota spoko 5h pracujesz na luzie resztę czasu masz dla siebie ???? ciekawe co pokażą związki w kryzysie. Firma robi mega czystki. Już nie ma z nami spokojnie prezesa i Pana Kafki

L4

Jak to jest z tym sprawdzaniem czy ktoś jest na L4? Kto decyduje do kogo jadą ?

Alf

Firma tworzy wewnętrzne programy, zostań Elektrykiem bo już nikt z zewnątrz nie chce przyjść za te pieniądze. Jeden z mojego działu skorzystał i jedyne co dostał to rozczarowanie $$. A w ich miejsce przychodzą kolejni "nie pani maju"

Kargul

Autobusy elektryczne, wodorowe, technologie z NASA a wypłaty jak u Miecia w garażu.. Kierownikami i brygadzistami są osoby, które nie znają się na pracy. Asertywność u nich nie istnieje, co góra karze to kłamią, że zrobią albo że zrobili. Wszystko opiera się na kłamstwie.. i wszyscy myślą że jest dobrze. Już nawet Brygadzistka kłamie, że nie było podwyżki przy awansie...

Brygadzistka
@Kargul

Bardzo dziękuję za debiut na tej stronie ???? Przepraszam najmocniej za niewypowiedziane słowa i pseudokłamstwa płynące z moich ust. Jeśli masz ochotę porozmawiać o niekompetencjach, historii moich podwyżek lub innych, gnębiących Cię tematów z życia innych osób to zapraszam serdecznie, najlepiej osobiście, zapewne wiesz, gdzie mnie szukać ???? Dodam, że rekrutacje wewnętrzne na stanowiska są otwarte i każdy może w nich uczestniczyć, do czego zachęcam ???? Pozdrawiam serdecznie Kłamiąca brygadzistka ????

Czy zarobki w firmie Solaris Bus & Coach S.A. są Waszym zdaniem satysfakcjonujące? Co powiecie o warunkach zatrudnienia?

Dim

Zarobki w Solaris są mało zadowalające. Dodatkowo słabe perspektywy rozwoju przez wszechobecne kolesiostwo.

Justyna
@Dim

odnośnie tego wspomnianego rozwoju to tylko według Ciebie z powodu relacji w firmie? A gdyby ich nie było to co według Ciebie tak na poważnie w razie czego mają do zaoferowania?

Ostry

Zarobki sa takie ze po opłatach to mogę iść żebrać pod kościół albo iść na drugi etat jak większość produkcji. Warunki zatrudnienia to są takie że na kolana do kierownika albo (usunięte przez administratora).. jak (usunięte przez administratora)po kość.

Dkf

Solaris udaje że płaci. Pracownicy udają że pracują.

Ostry
@Ostry

HalaC

Jak zrobisz 30 nadgodzin i masz dobrą podstawę to starczy na pełny miesiąc. Obecnie brak nadgodzin a inflacja zrobiła swoje, odpowiedz sobie sam...

Zostaw merytoryczną opinię o Solaris Bus & Coach S.A. - Bolechowo

• Jak się pracuje w Solaris Bus & Coach S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Solaris Bus & Coach S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 656.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solaris Bus & Coach S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 600, z czego 102 to opinie pozytywne, 128 to opinie negatywne, a 370 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solaris Bus & Coach S.A.?

Kandydaci do pracy w Solaris Bus & Coach S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solaris Bus & Coach S.A.