Opinie o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Solaris Bus & Coach S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Solaris Bus & Coach S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Aktualny strajk w naszej firmie ma duży wpływ na nas wszystkich i wywołuje spore emocje u każdego pracownika, strajkujących i tych którzy nie popierają strajku i cały czas realizują swoje zadania. Przez ostatnie dni widziałem sporo, dokładnie obserwowałem też to, co działo się w trakcie referendum. Zachowania niektórych osób w ostatnich dniach, zwyczajnie nie poznaję i jest mi autentycznie przykro, kiedy słyszę tyle nieprawdziwych informacji na temat naszej firmy. Ponieważ sporo osób wyraża właśnie tutaj swoje myśli, ja też chciałem podzielić się swoim zdaniem. Prawo do strajku oczywiście ma każdy, jednak chyba każdy z nas widział jak przebiegało referendum dotyczące ogłoszenia właśnie trwającego strajku generalnego. Na początku referendum głosy oddali tylko najbardziej zapaleni związkowcy, którzy nie oszukujmy się nie są najlepszymi pracownikami, wyróżniają się chyba jedynie pomysłami i przebiegłością, jak trafić na kolejne zwolnienie lekarskie. Kiedy organizatorzy referendum zauważyli, że większość pracowników nie ma ochoty głosować, zaczęło się bardzo aktywne nagabywanie i nakłanianie innych osób do oddania głosu. Praktycznie każdy został zaczepiony i namawiany nachalnie do głosowania. Nawet dzieci, które uczą się w naszej firmie zawodu. Kiedy organizatorzy nie określili daty zakończenia referendum, jasnym stało się, że referendum będzie trwało do skutku. I tutaj trzeba oddać zręczność, zaangażowanie i organizację ZZ. Pracodawca popełnił błąd, że w odpowiedzi nie przedstawił jasnej informacji na czym stoimy i przyjął taktykę, nie brania udziału w akcji ZZ. W czasie trwania strajku na terenie firmy pojawił się list otwarty do przedstawicieli ZZ z apelem o zakończenie sporu. W pełni zgadzałem się z treścią listu, pod którym również się podpisałem, podobnie jak wielu moich kolegów i koleżanek. List niestety nie trafił do wszystkich, a ostatecznie został odrzucony przez ZZ, które nazwały go inicjatywą Zarządu. Tym samym pokazując ponownie brak chęci na dialog i przekonanie o tym, że reprezentują jedyną słuszną stronę. Niesmacznym, a raczej chamskim zagraniem ZZ było wywieszenie puszki i rozpoczęcie "zbiórki" dla managerów. Co miało być odebrane, jako policzek dla managerów, którzy według ZZ zarabiają mnóstwo pieniędzy, a jeszcze im mało i dlatego cieszą się z procentowych podwyżek. Zaczęło dochodzić już do nieprzyjemnych spięć w pracy i miało to wpływ na relacje między nami. Jestem pracownikiem "biurowym" i w czasie pandemii, a zwłaszcza w ostatnich dniach naczytałem i nasłuchałem się sporo o tym, jak to niby nic nie robię, jestem niepotrzebny, tylko pobieram wysokie wynagrodzenie i piję kawkę. Było to bardzo przykre, kiedy wiesz, że dajesz z siebie wiele, pracujesz w nadgodzinach (podobnie, jak inni koledzy i koleżanki z działu i działów współpracujących) żeby poradzić sobie z trudnościami, jakie pandemia sprowadziła na wszystkich. Padały tutaj często komentarze, że to właśnie administracja nie szanuje produkcji, ale w rzeczywistości jest dokładnie na odwrót. Widać to zwłaszcza dziś, kiedy niektórym już puściły całkiem hamulce. Nie sposób też nie zauważyć tego, jak inni w sposób cyniczny wykorzystują naszą markę, żeby zaistnieć i zdobyć parę głosów w polityce. Słysząc te kłamstwa i przekręcanie faktów przez polityków lewicy, jestem zaskoczony, że osoby w zarządzie ZZ podpisują się pod tymi słowami i jeszcze się z tego cieszą. Głupotą posłów lewicy jest przekonanie, że zdobędą tym działaniem głosy pracowników produkcji od których światopoglądowo chyba już bardziej nie mogą się różnić. Odnośnie wynagrodzeń i warunków pracy na produkcji. W przeciwieństwie do wielu strajkujących pracowałem wcześniej w innych firmach produkcyjnych, zaczynając od pracy fizycznej na 3 zmiany na linii półautomatycznej w produkcji wysokoseryjnej. Odnośnie tempa pracy, to w większości jest to praca krótko mówiąc spokojna. Oczywiście są obszary produkcji, gdzie praca jest trudniejsza, bardziej skomplikowana lub niewygodna i tam czas taktu odczuwa się bardziej, ale praktycznie nie ma zagrożenia niewyrobienia się w czasie. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to porównując z firmą z naprzeciwka jest znacznie lepiej i o tym też dobrze wiecie, podobnie jak w firmie od materacy. Przepraszam, ale słysząc krzyczących gości, którzy ŻĄDAJĄ 800zł podwyżki tylko za to, że robią dokładnie to samo od 14 lat jest po prostu niepoważne. Kto chce może awansować, zmienić wynagrodzenie na wyższe musi rozwijać się cały czas - to inwestycja. Znam nie jedną osobę, która właśnie tak postępuje i cały czas konsekwentnie idą do przodu - nie tylko w naszej firmie, innej możliwości nie ma. To tak, jakbyśmy byli w szkole i nie uczyli się niczego nowego, a jednak żądalibyśmy zdania do następnej klasy. Uważam, że aktualne działania ZZ znacznie szkodzą firmie i liczę, że swój głos zabiorą (niekoniecznie tutaj) też inni pracownicy, którzy nie zgadzają się ze strajkiem.

Turba duża
@47

Nie będę się wypowiadał na temat pracy w Bolechowie bo nigdy tam nie pracowałem, natomiast w Środzie sytuacja wygląda z goła inaczej. Przechodząc do rzeczy, nie ma tutaj nienawiści pomiędzy pracownikami biurowymi a produkcyjnymi, jak w każdej pracy należy się porozumieć i wymieniać uwagami. Jesteśmy systemem połączonym i tak pracownicy nie znaczą wiele bez wsparcia biurowych i vice versa. Co do strajku, chyba było coraz mniej chętnych, ale po dzisiejszym zachowaniu zarządu wobec Nas wszystkich, wręcz pokazali jakie mają poszanowanie dla pracownika nie pojawiając się w ogóle na rozmowach i nie próbujac osiągnąć porozumienia. To zaogniło cała sytuację. Wierzyliśmy wszyscy, że uda się wypracować porozumienie i wrócić dzisiaj normalnie do pracy. W Środzie już są takie tyły produkcyjne, że będziemy odrabiać to cały rok, a jeżeli strajk potrwa jeszcze dłużej niestety cel roczny na pewno nie będzie osiągnięty.

Realista

I ty jesteś normalny? I chcesz dialogu?

Nat
@47

Zgadzam się! Związkowcy są bardzo krótkowzroczni i zapatrzeni w siebie. Podobnie jak antyszczepionkowcy walczący o wolność posyłają wszystkich do piachu.

Spawacz
@47

Proponuje zakonczyc ten spór i usiąść do rozmów dotyczy do zarządu i ZZ. Szkoda mi nas i firmy. Media odejdą to my zostaniemy w tej firmi i będziemy musieli dalej razem pracować.

@Spawacz

Dokładnie. Dziękuję za głos. Ostatecznie ty My zostaniemy z tym wszystkim. Opinią o firmie i zaległościami.

Realista

Też bym z Wami nie badał jakby ktoś tak do mnie wystartował i zapytaj przewodniczącego ile ma z ZZ w tem sam sposób jak wczoraj naskoczyliscie na prezesa SBC zobaczymy czy będą z toba gadac

Kornicka
@47

daliśmy się podpuścić i skłucic. Zarząd i ZZ niech zaczną rozmawiać. Jak tak dalej będzie to my i zarzad dużo straci a w zasadzie to już straciliśmy. Ja od poniedziałku wracam do pracy bo mam juz dosyć a rachunki same się nie zapłacą. Chyba ze banki przyjmą obietnice w zamian. Na samym końcu dostaniemy my wszyscy po (usunięte przez administratora)

Spawarka
@47

Daliśmy sobie nawinac makaron na uszy. Wszyscy myśleli ze temat zakoncy się po 2 dniach a tu zak. Dzięki Leszek. Może koledze pomożesz się dostać do Sejmu i w końcu bedzie mógł godnie zarabiać. I bedzie mial na cheb z skwarkami. Może się cos Tobie skapnie. Brawo !!!

Realista

Każdy kto ma firmę zarabia na tym naj wiecej to jest firma prywatna godzisz sie na warunki właścicieli... A Panowie z ZZ druga fuche na tym maja nie widzisz tego?

Momo
@47

Skoro" robimy cały czas to samo"to Zapraszamy na hale produkcyjna (na różne typy oraz generację Urbino) i Pokaż jak sobie Poradzicie(wraz z koleżankami i kolegami) wg instrukcji technicznych.

@47

Ciekawe kto z biura sie dzisiaj nudził w pracy i dodał wpis który pokazuję rozpacz firmy która nie umie zarządzać nawet plebsem z produkcji. Śmiech prawda zwycięży. tfu tfu propaganda

@47

Jeśli według Ciebie mamy świetne warunki do pracy i idzie się wyrobić w czasie to zapraszam serdecznie jeśli jest duża absencja i często trzeba pracować za 2 osoby (pensja i premia bez zmian ale pracy masz jeszcze więcej), zapraszam też latem gdzie jest tak duszno że podczas najprostszych czynności jesteś cały spocony jakbyś był w saunie, zimą to z kolei są takie przeciągi że może urwać głowę... Nie będę już wspominał o mokrych autobusach które są wprowadzane na halę czy też uzupełnienia gdzie czy to deszcz czy śnieg tworzy często ogromne kałuże w których trzeba pracować bo przecież nie ma czasu żeby zgarnąć wodę bo czas na dane czynności ucieka... My nie mamy klimatyzacji jak wy w biurze... Gdybyście wykonywali sumiennie swoją pracę i schodzili z biur częściej na produkcję i nie mieli nas gdzieś kiedy potrzebujemy pomocy gdy to co wymyślicie nie do końca pasuje to jestem zdania że nie byłoby takich komentarzy o ludziach z biur...

To ja

Człowieku spójrz na godzinę o której to pisał. Ludzie mają też dostęp do internetu w domu. A co do strajku to jestem w 100% za tym, żeby go zakończyć. W tej chwili jesteśmy zakładnikami grupki fanatyków, którzy grają tylko na siebie i nie ponoszą za to żadnej odpowiedzialności. Rozpędzają nas na ślepo i niedługo wypadniemy z torów.

Minion

Nie ma to jak Janusz z PWA, który co miesiąc na L4, ale najwięcej ma do powiedzenia ???? wszyscy za niego robią bo ciągle braki na stanowiskach bo Januszek tylko kombinuję jak nie przyjechać do pracy, nawet wydyma kolegów z którymi jeździ żeby tylko na paliwo nie stracić ????

Elektryk
@47

Dobrze napisane, w pełni się z tym zgadzam

Cypis

Złożyłem wniosek do kierownictwa o ukaranie strajkujących. W imieniu wszystkich chcemy nie dostawać premi przez rok. Podwyżki chcemy żeby były zablokowane. Chcemy tylko godnie pracować. Zgadzamy się żeby nadgodziny były liczone jako zwykłe dni

Dobrze się czujesz?

Cypis

Zasłużyliśmy wszyscy na to że firmę nararzamy na straty

Zwykły pracownik
@Cypis

Popieram ja mogę pracować za minimalną. Na więcej nie zasłużyliśmy.

JBL
@Cypis

Rozpędź się a ściana sama się znajdzie.

Zly
@Cypis

Ty jesteś tak głupi sam czy ktoś ci w tym pomaga?

Pracownik roku

Mam już dosyć tego strajku, prezes zrób coś z tymi nierobami, zakłócili tylko całą pracę. Ludzie się z was śmieją a wy wierzycie że strajkiem osiągnięcie sukces i będziecie zarabiać bóg wie ile ! Jeszcze Ci nieroby z lewicy porażka . Prezes pozwalniać wszystkich i pozwolić reszcie pracować

Realista

I nikt mi nie wmówi że ZZ zależy na pracownikach oni są tylko pasożytami którzy tylko zarabiają na nieszczęściu innych chce wiedzieć ile przewodniczący ZZ w SBC mają uposażenia z ZZ od roku do tyłu za ile niszczą miejsca pracy w SBC przez wielu szanowane

Niszczyciele
@Realista

4 gamoni podpuszzcza 1000 osób. Ludzie ,zapomnieliscie jak ZZ jeździły po domach i namawiali do glosowania za strajkiem? 50% pracowników na l4 bo się boją szantażu polowa w sobotę w pracy. Tak wygląda strajk.

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Pracownik działu handlowego elektroniki
Wrocław
ELTRON Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
logo firmy Kierownik operacyjny
Gremi Personal Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista Techniczny / Instalator w Sekcji Utrzymania Ruchu
Gliwice
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych
Zawiedziony

Michalak i Calleja muszę przyznać ze dzisiejszym zachowaniem daliście (usunięte przez administratora) gorzej niż te co przy drodze stoją.

@Zawiedziony

A co konkretnie zrobili albo nie zrobili?

Zawiedziony

Obiecali spotkanie na którym nawet się nie pojawili a można to było zakończyć.

@Zawiedziony

No to ładnie. Rzeczywiście mogli to zakończyć, ale odwalili numer.

Sylwia
@Zawiedziony

No co Wy Oni już mają weekend .

Jan
@Sylwia

Weekend nie weekend, ale jak mogli to zakończyć to może byłby spokój, a tak wszystkich olali... brak słów.

@Sylwia

Ciekawe do kiedy strajk pewnie do wypłaty

Raczej makabra. Zamiast się dogadać to dalej będzie trwał ten cyrk

Realista

A tak na poprawę humoru wszyscy widzieli słynny banknot dziś z dpds

Realista

Panowie Wojciech Jasiński Albert Wojtczak wzywam was do ujawnienia dochodów z ZZ z racji tego że wytykacie 200 zł wiecej dla brygadzistow i liderów z racji funkcji od firmy pokażcie ile macie z działalność na szkodę spółki

Realista

Bo ile prezes biurowi kierasy brygadzisci mają to pierwsi krzyczą a ile wam Panowie Przewodniczący ZZ Konfederacji i Solidarnosci płaca drugi pracodawcy ZZ?

Realista

Kto płaci za podróże pana WJ do Warszawy za obecność posłów... Ludzie wy nie widzicie że ten pan zarabia kiedy wam SBC nic nie płaci? Miej odwagę Panie Przewodniczący WJ i pokaż wypłaty od ZZ a potem ludzi naciągaj

Realista

No Wojtek bądź uciwy ile masz z ZZ? Psujesz prace ludzią powiedz za ile a potem obrażaj zarząd jak to dziś z jakimiś pod bramą robiłeś niech ludzie wiedzą

Realista

Wojciech Jasiński pokaż wszystkim ile co miesiąc płaci Tobie Konfederacja Pracy "dla normalnych kompromitacją"bądź uciwy jak masz celność oskarżać SBC pokaż ile zarobiłeś z drugiej pracy

Realista

I co strajkujący? Prezes zarząd za wczoraj za wasze zachowanie nie pośli do Wojtusia? Wojtek to zły człowiek i nie planuje nad swoją Kompromitacją Pracy tak wszyscy co są w kompromitacji pracy to zło szanuje Alberta nie promuje się na strajkujących a ten co chwilę gdzieś

Elektryk Wysokich Napięć

4350 zł za 18 lat pracy! Łoszukali mie, banda (usunięte przez administratora), polskich decydentuf!

Miki

4350 zł ? Owszem ale musisz mieć 300 godzin przepracowanych. Normalnie masz najniższą krajowom

Nie robol
@Miki

Następny (usunięte przez administratora) co uważa że robi za najniższą krajową. Wyraźnie słychać na filmie 4350 brutto podstawy, na przyszłość radzę myć uszy, a nie tylko walić głową o wannę.

Nieudacznik życiowy

Zamiast się rozwijać i wykazywać chęć do rozwijania swoich kompetencji kręcę śruby i mi się należy. Ale za to (usunięte przez administratora) siedzę na telefonie w autobusie i pół roku jestem na elce to jak mogę otrzymać mniej niż 800?

produkcja
@Nieudacznik życiowy

A TY KIM JESTEŚ PADALCU.ROZWINĄŁEŚ SIĘ TO TEGO POZIOMU 0 Jak Ci wyłączą prąd to zabijesz się o własną głupote.

produkcja
@Nieudacznik życiowy

Zapraszam Ciebie cwaniaczku w poniedziałek.I powiedz to samo co tu .Czekamy na Ciebie.Raczej nie masz jaj a jak masz coś tam to pewnie wielkości pestek od wiśni.

Nieudacznik życiowy
@produkcja

Niestety w poniedziałek jeszcze jestem na l4 bo jestem chory. I chyba kolejny tydzień będę.

Solidarny

A 3200 brutto to dużo ? Zamknij pysk skoro nawet nie wiesz o czym mówisz.

JAPR
@Nieudacznik życiowy

No to tam nawet pestek od wiśni nie ma .Facet w rurkach.Brak słów

Mijon

Solaris powinnien się w końcu wziąć za tych L-kowiczów to oni najwięcej narażają firmę na straty, co miesiąc regularnie L4. Namawiają każdego do strajku, a sami uciekli na L4 i siedzą po garażach. Mam nadzieję, że w końcu docenią tych którzy ciągną tą produkcję i wezmą się za tych leserów, najwięcej marudzą że ciągle mało, a nawet nie prze pracują całego miesiąca bez Lki.

D.D
@Mijon

Dokładnie same cwaniaczki na l4 a reszta nagina, ale kogo to wina? Nic nie możesz zrobić bo jest zapisany w związkach. Panowie ZZ fajnie że walczycie o podwyżki ale za tym musi iść dyscyplins pracy bo inaczej za dwa lata 5000 osób będzie szukać pracy. A wtedy dostaniesz ale za 2.500 bo tyłu nas będzie.

Miki

Kochani w poniedziałek dostaniecie wsparcie z całej Polski, cały czas trwa zbiórka na wasze wynagrodzenia , więc NIE ODPUSZCZAĆ. !!!!!!!!!!!

@Miki

No jest wsparcie oglądam tą zrzutkę .I podziwiam że ktoś przelał 10 tys i nie podpisał od kogo to. Wielki szacunek dla takich osób.

Robol

No to żeś Panie hiszpan polskiego byka rozjuszył. Pozdrawiam zarząd i życzę spokojnego weekendu

Środa

Prawdą jest że w Bolechowie jest już jakaś firma zewnętrzna?

Brawo dla Pana Michalaka. Bardziej zakłamanego człowieka w życiu nie spotkałem! Dwa dni temu oko w oko kłamał Pan że chce z nami rozmawiać! Dzisiejszym zachowaniem Pan to udowodnił dosadnie. W żadne Pana słowo już nie wierzę! Gratulacje dla reszty załogi co dalej robi. Wierzcie mu dalej a prawda jest że resztę ma tak samo w (usunięte przez administratora)

Szoszun

Ciekawe kto się pierwszy poddda.

Zdziwiony

Proszę o rzetelną informację związkowców ile osób strajkuje . Zarząd w komunikacie twierdzi , że coraz więcej osób rezygnuje i przystępuje do pracy . Kto kłamie , kto mówi prawdę ??

@Zdziwiony

Panowie z ZZ nie mówią prawdy sami się promują na tym strajku i nic wiecej jak i pewna grupa posłów aż wstyd pracować z takimi ludźmi postulat jeden dajcie a co jak SBC zrobi zwolnienia grupowe bo kary i koszty co wtedy?! Zero mowy o gwarancji zatrudnienia... Tylko dajcie...a uważają się za inteligentnych ludzi Panowie z ZZ ci posłowie wypną swoją (usunięte przez administratora) jak ucichnie a ludzie zostaną zacznijcie myśleć o pracownikach a nie o swojej popularności

@Zdziwiony

Niestety związki przekazują nieprawdziwe informacje. Zakłady nie stoją, a strajkuje na produkcji 38%, żadne 90%. Na konferencji mówili, ze akcje firmy spadają i się z tego nie cieszą, a na hali jak to ogłaszali to brawa bili. Pytanie dlaczego tak zakrzywiają rzeczywistość?

@Zdziwiony

Obydwie strony naginają rzeczywistość, ale zarząd niestety tez nie przekazuje prawdziwych komunikatów.

@Prawda

Powiem tak ZZ to zło (usunięte przez administratora) się skończyła a teraz to tylko promowanie Liderów ZZ którzy to znaleźli sobie dodatkowe żródło dochodu wystarczy popatrzeć jak PAN ten mniejszy przewodniczący drugiego ZZ się cieszy ze jest w TV i stoi obok jakiegoś ważniaka aż żal że do tego doszło

Chmielewski
@Prawda

A może powiesz ze produkcja idzie tak jak Pan Figaszewki opowiada mediom i filmik produkcji z przed paru lat puścił jak jeszcze 3 generacja szla hehhe. Z kad te informacje ze 38% tylko strajkuje aaaa bo wy tam do góry nie liczycie tych co poszli na zwolnienia

@Chmielewski

No dobrze ze wy tam na dole liczycie wszystkich nieobecnych jak leci jako strajkujący, wow wow takie to rzetelne

Chmielewski
@Prawda

No my ich liczymy bo ci co poszli na zwolnienia to tylko dlatego żeby mieć zapłacone za ten strajk

@Chmielewski

Mediom podaje się oficjalne informacje, a oficjalnie strajkuje 38%. Nawet jeżeli nieobecnych dodać do strajkujących to i tak 25% ludzi pracuje, zapytaj kierownika. To skąd te 90% ogłaszane wszem i wobec?

25% mam na myśli produkcje w bolechowie

Viol
@Zdziwiony

Zarząd kłamie to oni doprowadzili do strajku jednym dali ,podzielili ludzi ,poleje się krew

Zostaw merytoryczną opinię o Solaris Bus & Coach S.A. - Bolechowo

• Jak się pracuje w Solaris Bus & Coach S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Solaris Bus & Coach S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 656.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solaris Bus & Coach S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 600, z czego 102 to opinie pozytywne, 128 to opinie negatywne, a 370 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solaris Bus & Coach S.A.?

Kandydaci do pracy w Solaris Bus & Coach S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solaris Bus & Coach S.A.