Opinie o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Solaris Bus & Coach S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Solaris Bus & Coach S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Magazynier

Magazyn przeprasza produkcje . Brak zjednoczenia na magazynie sprawiło że jest jak jest .

@Magazynier

Na magazynie nigdy nie było zjednoczenia, kierownikom na rękę podziały i napuszczanie jednych na drugich bo taką grupą łatwiej sterować i zastraszać. Pozdro dla najbardziej obśranych.

@Magazynier

Na magazynie większość nie strajkuje więc to strajkujący się wyłamali i to oni nie są zjednoczeni.

@Najman

Twój nick świadczy o poziomie Twojej inteligencji. Gdyby magazyn strajkował to nie wjechałbys na parking, do firmy byś nie wszedł i nie krzyczał byś ramię w ramię ze swoim guru WJ przed firmą bo wszędzie stałyby tiry, ciężarówki czy inne busy z towarem bo nie miałby kto ich rozładować. Większość strajkujących patrzy tylko na czubek własnego nosa i oczywiście na swojego guru karierowicza WJ który namówił Was do strajku, aby wypromować siebie w polityce. Wszyscy narzekają na magazyn a bez nas to byście niewiele zrobili.

@Magazynier

I magazyn przeprasza że niektórzy uwierzyli ZZ w te bajki.

@Mgr

No i właśnie dlatego gdyby zarząd zobaczył te kolejki tirów przed szlabanem do rozładunku to już po jednym dniu szybciutko przystąpiłby do rozmow.

bioły
@Najman

Dziwi mnie to że Zarząd nie chce rozmawiać. Firma drugi tydzień stoi .To potężne straty.Ciekawe czy ktoś odpowie za ten podział pracowników .

monter
@bioły

A o czym mają rozmawiać? Bo się należy? Czy ktoś ze strajkujących złożył wniosek o podwyżkę i go umotywował? Czy pracownicy proponują coś od siebie? Czy jedynie to, że obiecują, że przyjdą do pracy?

@Najman

W sumie jakby zobaczył że magazyn nie pracuje to faktycznie by sie zdziwił. Natomiast nie dziwi go że produkcja nie robi bo to nic nowego. Jak są na dole to non stop widza Was pochowanych w autobusach, palarnie cały dzień pełne ludzi nawet jak nie było strajku. Nie dziwcie sie że nie chcą dać Wam tyle ile chcecie bo przecież ślepi nie są i obserwują Was. Uważam że dali Wam i tak więcej niż się należy za to nieróbstwo i sciemnianie.

@Mgr

Kolego drogi ja akurat pracuję w obrębie magazynu więc widzę na codzień co tutaj się dzieje, niektórzy rąk sobie nie wyrywają, niektórzy natomiast muszą za nich sobie wyrywać, takie to całe zjednoczenie magazynowe.

@Najman

Rozumiem że chodzisz na palarnię koło magazynu stąd wynika Twoja praca w obrębie magazynu?

Stołówka
@Mgr

Przypomnij sobie jak chodziliscie po 10,15 osób na stołówkę po 2,3 razy dziennie i sciemnialiscie po 30/40min. Potem Dwie kawki w kuchni u góry w kuchenkach. ZAPOMNIAŁEŚ łudzie z produkcji też mają oczy, a kawa która była pita w tonach, że Pani Prezes postanowiła wkroczyć, TEŻ ZAPOMNIAŁEŚ? Jeszcze coś?

Sprzątaczka
@Stołówka

Nawet im kubków się po sobie nie chciało myć Mimo że mają zmywarkę. Pamiętam tą interwencję sprzątaczek .

Witam była pikieta i co nic żadnego odzewu od zarządu,żadnej propozycji spotkania .Już mnie ten cały strajk denerwuje

Kakokiko

Spokojnie. Zarząd stać na 2 może 3 tygodniowy strajk. Trzeba tyle wytrzymać - potem oni zaczną śpiewać sopranem.

Pioter

Dokładnie! Trąbki szybko opadną! Będzie akcja w stylu "ja już nie mogę bo żona się gniewa" ;-D

@Pioter

No taka prawda nikt teraz nie zarabia tyle żeby odkładać przy tej inflacji

Rydz

Szach mat: (usunięte przez administratora)

Prcownik

Czy to prawda że Karmel dostał podwyżkę lakierniczą a nie robi na lakierni

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Senior Manager, Installation
Szczecin
Flex Wind Poland Sp. z o.o.
logo firmy Technolog obróbki skrawaniem
Częstochowa
Wulkan S.A.
logo firmy Technolog Wyrobów Pończoszniczych/Rajstopowych
Bonprix Sp. z o.o.
Związany

A przepraszam te paczki żywnościowe jeszcze będą? No bo ile można głodować, nie daje rady juz dmuchać w tą(usunięte przez administratora)

Śmiać mi się chcę jak usłyszałem że wszyscy strajkujący podpisali aneksy włącznie ze związkowcami a teraz strajkują i namawiają innych do strajku ludzie zmieńcie przedstawicieli związku bo wszyscy nas wyśmieją jak i w Polsce tak i zagranicą

Mijon

Żal tylko ludzi którzy pracują aktualnie, może i mają mało, ale nie są garażowcami, mają rodziny, kredyty, nie spędzają całe dnie/weekendy na fuszkach, więc szanują tą pracę, oby ich pracodawca docenił, nie zostawią firmy w trudnych sytuacjach.

Wataha
@Mijon

Zgadzam się szanujmy się na wzajem bo nie wiemy kto jaką sytuacje ma.Firma powinna w pierwszej kolejności zrobić czystkę z notorycznymi elkowiczami. Docenić tych którzy pracują i chcą pracować na godnych warunkach.Dobrze opłacony pracownik przyniesie Firmie tylko korzyści.W mniejszym gronie zrobimy to samo w lepszej jakości.

@Wataha

Dokladnie, dlaczego firma nie robi porządku z takimi cwaniakami? Przecież to są duże starty finansowe, atmosfera jest coraz gorsza bo ludzie to widzą. Pieniądze można dołożyć pracownikom którzy chcą pracować w tej firmie, czy jest lato czy zima.

Pioter

To spróbuj swoją "odwagą" zapłacić za ratę kredytu, lub zrobić zakupy. Jeszcze troszkę i więcej takich roszczeniowców będzie stało w kolejce do pośredniaka :-D Jak dostaniesz najniższą krajową u prywaciarza... oj to będziesz "odważnie" kolekcjonował monetki...

Pracuś

I za miesiąc komornika pozdro

Pizduś
@Mijon

Dokładnie.

Osiemstuf

Czy ktoś może ze zgromadzonych państwa na tym jakże prymitywnym forum uważa podobnie jak ja że cała ta banda strajkujących ludzi to po prostu gromada pospolitych wieśniaków powtarzająca w kółko rymowanki na poziomie przedszkolaka? Fajny ten strajk taki mało inteligentny ale przynajmniej można się pośmiać z tych gwizdkow I trąbek ????

PLN
@Osiemstuf

Czy ktoś wie gdzie jest pan A? W mediach tylko pan W.

Osiemdziesiąt zł.
@Osiemstuf

Najważniejsze że poszło w świat, za parę dni będom gadać w całej Europie i zobaczysz co będzie w następny poniedziałek a CAF będzie najbardziej znienawidzonom firmom. a to się przełoży na zyski firmy. :)))

Miodek
@Osiemdziesiąt zł.

Weź prowokatorze nausz się najpierw odmieniać wyrazy i pisać poprawnie końcówki.

Astra

Szacunek dla chłopaków z magazynu (szczególnie z obecnej rannej zmiany bo robią w pełnym składzie) za to że nie ulegli namowom na strajk. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego że jakby cały magazyn stanął to choćby chcieli robić produkcję to nie dali by rady bez części. Widać że ekipa zgrana i ma poukładane w głowach. Tak trzymać i nie dajcie się złamać tym którzy namawiają Was żebyście dołączyli do strajku.

Kucharz
@Astra

Proponuję magazyn wysłać na urlop,skoro produkcja nie idzie to oni tak samo przychodzą do pracy jak strajkujacy nic nie robiąc.

Zz
@Astra

Co ty (usunięte przez administratora) sz. PAJACU żadnych części nie ma i nie będzie wszystko jest wstrzymane , wiem bo pracuje w jako kooperant ( pozdrowienia z Rowitexu trzymamy kciuki za was strajkujących)

@Kucharz

To zapraszam na magazyn zobaczyć czy faktycznie nic nie robimy. Niektórzy na produkcji nawet jak strajku nie było to nic nie robili a teraz chcą 800 zł i najgłośniej krzyczą.

jaruś K

Czy może mnie ktoś oświecić , o co chodzi w Solarisie z ciągłym naborem pracowników. Oferta pracy na magazynie wisi już drugi rok -czyżby w całej galaktyce nie było dość dobrych pracowników którzy by byli spełnić oczekiwania tego pracodawcy. A dlatego się pytam- ponieważ starałem się tam o prace w ubiegłym roku , a mam 10 lat doświadczenia na magazynach ,SAP ,wózki UDT i nie raczyli nawet poinformować czy się wg. nich nadaję czy nie.

@jaruś K

Mógłbyś mieć i 30 lat doświadczenia, wszystkie programy w jednym palcu, wszystkie możliwe kategorie na wózki i sam Pan Bóg wie co jeszcze ale i tak byś się nie nadawał gdybyś nie opanował do perfekcji umiejętności "strzelania z ucha" oraz "pucowania berła" pod biurkiem kierownikom. Pozdro dla jakże zjednoczonej i zgranej grupy magazynierów ;-)

Nemo

Chciałbym podziękować panu przewodniczącemu ZZ za słowa prawdy na dzisiejszej pikiecie. Dla ZZ Paroc był inspiracją. Od samego początku celem był strajk.

Volvo

W poniedziałek pikieta ktora bedzie pokazywana wszystkich mediach w Polsce. Zarzad Solarisa zamiast sie dogadać do podwyżek przyznał je po swojemu. Dał zielone światło do z organizowania strajku (referendum bylo zawyżone ponad 300 pracownikami którzy pracują poza granicą Polski) Każdy pracownik widzi ludzi którzy nie strajkują bo maja stołki i 5tys podstawy po znajomości lub wylizane dobrze u k...... Media chciały wejsc na teren zakładu zobaczyc jak idzie produkcja to firma woli propagandę pisac że produkcja idzie normalnie. Media juz caly tydzien sie smieją z zarządu do czego doprowadził swoją skąpą postawa i zaoszczędzonymi pieniędzmi 50zl brutto albo 130zl brutto. ta Żenujaca postawa firmy doprowadziła do strajku które swoje echo ma także w Sejmie i tvn i innych mediach. Konkurencja sie smieje Polska sie smieje wstyd na cala Polske!

@Volvo

Pikieta – określenie wywodzące się z gejowskiego slangu, oznaczające miejsce spotkań osób szukających szybkiego i anonimowego seksu. ... Może na to WJ liczy

Janusz
@Realista

Może będzie lepiej jak przyjedzie cała Polska i obali ten zakład.. jak się nie podoba to wýpìerdalać do Hiszpani !

Maswo
@Janusz

Ręce opadają do samej ziemi. Mam tylko nadzieję, że to nie jest zdanie większości osób strajkujących. Takie frustracje mogą pochodzić tylko od nieprzystosowanych do rzeczywistości pojedynczych osobników.

@Janusz

Obalić to można flaszke w sobotę

Pracuś
@Realista

Jeżeli będzie kupiona z poprzedniej wypłaty bo teraz to może na popite nie starczyć

Minion

Panowie po co ta agresja nie podoba się to zapraszamy do Amazona, światowa firma, darmowe autobusy do pracy, obiady za 1 zł, dodatkowe premie, 3 dni do pracy - będziecie mieli czas siedzieć w garażu na fuszkach, a nie wykorzystywać przez 13 lat pracodawcę na L4

Wirenka woda źródlana

A Kuba wysuszona rodzyna , pracuje czy strajkuje ?

Pioter

Jak tam Cwaniaczki? W piąty dzień pierwsze dyscyplinarki? Nie dało się już cisnienia wytrzymać? Nawet strajkować nie potraficie. Oby tak dalej to sami się załatwicie.

Solidarny
@Pioter

Idź dalej lizać (usunięte przez administratora) żeby mieć większą płace.My walczymy o swoje a ty podwyżki załatwiasz pod biurkiem.

Twardy
@Pioter

I tu się zdziwisz (usunięte przez administratora)że się nie poddamy.

@Twardy

Przeczytaj mój post jeszcze raz... A teraz przeczytaj poniższy komentarz... JA WŁAŚNIE NA TO LICZĘ ŻE SIĘ NIE PODDACIE... ponieważ sami się załatwicie, w imię "wspólnej walki" plujecie jadem na wszystko i wszystkich. Również na tych z którymi "idziecie w bój". Ilość jadu i nieprawdy, którą podaliście opinii publicznej świadczy NIE O SILE, A O SŁABOŚCI. Mam nadzieję, że wyjaśniłem. Zatem powodzenia.

Ostry
@Pioter

Co ty (usunięte przez administratora) za głupoty to firma wykazuje się propaganda jak za gebelsa produkcja w ogole nie idzie od 5 dni. Nawet mediów nie chcą wpuścić bo wszystko stoi to firma juz sie nie wytłumaczy z tych kłamstw!

@Ostry

Przecież firma oddaje auta....co boli ze zarząd był o krok do przodu i teraz są auta do uzupełnień i ci którzy pracują je skończą i strajkującym nic do tego... Co strach ze firma zarabia i sie nie ugina? Z tego co wiem firma jest gotowa na wiecej dni i przyominam firma jest prywatna do domu tez każdy wpuszcza kogo chce a nie ze kto chce to niech wejdzie. A PAN Jasiński jak kogoś chce do firmy obcego wpuścić to niech otworzy własna firmę i robi tam strajki itd bo tu skłuca ludzi i niszczy firmę

Szanowne panie szanowni panowie podwyżka 270 zł brutto przypomnę wszystkim obejmuje rok 2021 i rok 2022 niech każdy przeliczy 270 zł brutto na dwa lata i niech każdy oceni według siebie czy 135 zł brutto na rok przy inflacji 8.7 to dużo czy mało pozdrawiam wszystkich

Pracus

Jeszcze mam pytanie o co wy w ogóle walczycie czy o to że się nie uczyliście i nie dostaliście dodatkowego wynagrodzenia tak jak (elektryk , spawacz, lakiernik ) czy chcecie łosiemset złotych polskich bo jedni mówią tak a drodzy mówią tak naprzyklad wasz cudowny Pan Jasiński twierdzi że nie pasują mu te podwyżki dodatkowe. Generalnie dziecinada Pozdrawiam

Kier r3

Ludzie skąd w was tyle nienawiść do innych? Pracownicy chcą podwyżki bo wszystko drożeje mamy inflację, firma przynosi zyski nikt nie chce pracować za kwotę jaką dostawał 20 lat temu i dajcie spokój z tekstami,, trzeba było się uczyć i iść na studia '' przecież każdy jest potrzebny i kierowca i mechanik i kierownik.

Michael

Strajk strajkiem, ale to jak się zachowali brygadziści… skandal, wieczne narzekania i szczekania na zarobki, a teraz jak przyszło się postawić to (usunięte przez administratora) za cała brygadę jak roboty hahahah nie pozdrawiam i QMeni banda cymbałów

Nikt

Pomiń tego kogoś.

@Nikt

Co tak nijako o koledze? Zwolniłem się już jakiś czas temu i tak z ciekawości chciałem się dowiedzieć po której stronie opowiedział się mój "ulubiony" delikwent? Chociaż to pytanie wydaje się retoryczne.

Krysia

Ale jesteś wodzirej prawdziwa dusza towarzystwa taki osiedlowy klaun.

Kazimierz

Strajkować to nieee ale podwyski bardzo chętnie.

Simson

Mam nadzieję, że do strajku nie dojdzie, ale mam też nadzieję, że jeżeli dojdzie to pracownicy produkcji którzy są przeciwni strajkowi (ale podwyżki by chcieli) pójdą po rozum do głowy i staną WSZYSCY! wtedy do zarządu może dotrze że nie sami managerowie i brygadziści pchają tą firmę. Apeluje do pracowników by poświęcili te parę złotych na rzecz strajku. Lepiej jeden miesiąc zacisnąć pasa by później zaowocowało to lepszymi płacami co miesiąc.

Puerto

Ja w to poprostu nie wierze... Ile cepów się wyłamuje

Bo nie

@Puerto

Cep to Ty. Trzeba było się uczyć a nie teraz płakać ile to Ty mało zarabiasz Cepie

@Ktoś

Ty się uczyłeś i jesteś kimś w Solaris bus & Kołcz XD czy ty to kurła widzisz XD Wielkie brawa dla ktosia!

@Puerto

Jaki ty biedny jesteś. Podpisywałeś papier jak się przyjmowałeś czy mama za Ciebie podpisała? Zgadzałeś się na stawkę która Ci proponowali. Chyba że nie czytałeś bo nie potrafisz. (usunięte przez administratora) sobie jeszcze 5 dzieci i 500+ będzie wpływało na konto i po problemie.

Julek
@Ktoś

Puknij się w głowę pustaku Umowę podpisywałem 16 lat temu z podstawą 2100 brutto. I Twoim zdaniem całe życie mam pracować za tą podstawę.

@Ktoś

W sumie masz racje. Przepraszam Cie. Jesteś tak głupi że nie warto tracić na Ciebie czasu. Ten wpis to ostatnie 15 sekund ktoś na Ciebie poświęciłem ty cepie z ďupy pawiana wystrugany

BubelBus

Te smutne buźka to w 80% brygadziści i kierownicy

Vitalii

Łamistrajki pewnie pierwsi po aneksy pobiegną, tacy to honorowi ludzie!

Zenek

Hipokryzja jest po jednej jak i po drugiej stronie, Ci którzy nie strajkują to po aneksy z podwyżkami pierwsi będą stać przy biurku kierownika, a Ci którzy naleza do związków i najgłośniej krzyczą strajk na pytanie czy będziesz strajkował to odpowiadają nie będę bo akurat mam urlop lub opiekę lub idę na krew dziwnym trafel akurat w dniu strajku ale jakbym był to na pewno bym strajkował. Himalaje hipokryzji po każdej ze stron!

Razem Silniejsi

Bądźcie jak pracownicy Paroc w Trzemesznie. Ani kroku w tył. Dość wyzysku polskich obywateli. Za wami pójdą inni.

Wieszak
@Julek

9 lat pracuje i normalna uczciwa praca mam 6300 brutto podstawy.wystarczy się zabrać do pracy.Pukne sobie 3-4 soboty kilka 50 i te 8,5 można zarobić nie narzekam.

PZ
@Puerto

Masz rację .Mają okazję i nie skorzystają a za 2 miesiące będą gadać że mało zarabiają. Pozdrawiam wszystkie (usunięte przez administratora) z magazynu.

Radek

Mam nadzieje ze jest jakaś sprawiedliwość i za ten podział na lepszych i gorszych pracowników ktoś odpowie z zarządu .przecież wypłacają sobie dodatkowe pieniądze za „odpowiedzialność”te wszystkie spotkania po co jak i tak zrobili co chcieli.

Strajk jedyną drogą do godnych płac!

nigdy

bo nie

nigdy

bo nie

Stachu

Strajk niszczy każdą firmę.

Elektryk

Strajk to bzdura, związkowcy podpisali podwyżki proponowane przez pracodawcę w zeszłym tygodniu i teraz strajkują o podwyżki,(usunięte przez administratora)

Elektryk
@Julek

Jakim trzeba być pustakiem żeby pracować 16lat w jednej firmy bez podwyżki, to świadczy tylko o twoim poziomie......

Nikt

Podpisałem podwyżkę więc nie strajkuje:)

Związkowiec
@Wieszak

3 4 soboty XD normalnie czuć władze XD

Zwykły pracownik

Żadnych strajków ja chcę tylko pracować. Nawet jakby mnie poniżano i traktowano jak (usunięte przez administratora) to i tak będę wdzięczny firmie za pracę. Dzięki minimalnej pensji mam na godne życie. Wystarczy mi i nam wszystkim. Jak widać niektórym mało. Wstyd mi za strajkujących.

Jaro
@Julek

Nie negocjowałeś stawki przy podpisywaniu pierwszej umowy i czy od tego czasu ani razu nie chodziłeś prosić o podwyżkę? Bo nie chce mi się wierzyć, że przez 16 lat można w tej kwestii nie wykazywać żadnej inicjatywy. Jeżeli liczysz, że ktoś za Ciebie coś załatwi, to nigdy nic nie będziesz miał.

Zly
@Zwykły pracownik

Jakie godne życie jesz margarynę bo na masło cię nie stać ,ile razy zabrałeś dzieci do kina na kręgle pewnie ani razu i ty piszesz o godnym życiu . Faceci w rurkach bez Honoru

PYRA

Strajkuje bo nie chce pracować za marne pieniądze dziwię się innym co nie strajkują a najwięcej gadali jak takie osoby mogą spojrzeć innym w twarz wiadomo na kogo można liczyć w tej firmie. Przyjdźcie jeszcze w sobotę i niedziele bo macie do tego prawo zamiast pomagać kolegą to odwrotnie spójrzcie w lustro i zastanówcie się kogo widzicie na pewno nie solidarnego bohatera każdy ma swoje zdanie i robi jak chce pozdrawiam wszystkich

Wojtek

strajk ten już przynosi więcej szkód niż zysków jesteście manipulowani przez władze związków, bo ostatecznie najbardziej uderzy to w nas samych, klienci nie będa od nas kupować, opinia o naszej firmie właśnie jest przez ten strajk niszczona. proszę przemyślcie to. strajk powoduje zmniejsze mojego wynagrodzenia z uwagi na zmniejszenie premii. z czego mam zapłacić kredyt na dom którego rata się właśnie podwyższyła?

Viol

Strajkuje

Zostaw merytoryczną opinię o Solaris Bus & Coach S.A. - Bolechowo

• Jak się pracuje w Solaris Bus & Coach S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Solaris Bus & Coach S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 657.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solaris Bus & Coach S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 601, z czego 102 to opinie pozytywne, 128 to opinie negatywne, a 371 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solaris Bus & Coach S.A.?

Kandydaci do pracy w Solaris Bus & Coach S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solaris Bus & Coach S.A.