Opinie o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Solaris Bus & Coach S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Solaris Bus & Coach S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

PRACA praca

Witam czy potrzebują do Solarisu do pracy szukam pracy.

Gerard
@PRACA praca

Aktualnie nie przyjmują

@Gerard

Od kiedy wszystkie stanowiska są zajęte? Ile ich mniej więcej jest do obsadzenia? Ciekawi mnie czy praca teraz jest taka dobra ze nie ma miejsc czy o co chodzi?

Gerard

Problemy z częściami. Aktualnie produkowane są 3 autobusy na zmianę podczas gdy moce przerobowe to 4 a nawet 4,5 autobusu. Poprostu teraz nie ma sensu zatrudniać ludzi. Takie jest tylko moje zdanie.

Mati

Jeśli ktoś myślał,że po podwyżce 500zl brutto to jest w błędzie. Firma wyreguluje sobie premią ta podwyżkę. Jak myślicie, dlaczego nie i formują o wysokości premii? A swoją drogą to w biedronkach były podwyżki zaczynające się od 650zl wzwyż .

Ślusarz jakie ma na dzien dzisiejszy stawki? Ogłoszenie wstawili i zobaczyłem je, ale żadnej informacji, nawet orientacyjnie, na co można liczyć z ich strony. Na jakim etapie rozmowy w ogóle mówią o tym? Ciekawe bardzo.

antypisojeb

Podwyżka składek ZUS i podwyżka opłaty paliwowej - to dwie istotne wiadomości z ostatnich dni, które zostały odnotowane przez media. Przedsiębiorcy mogą rwać włosy z głowy, ale na razie ich sytuacji to nie zmieni: choć niektóre frakcje koalicji rządzącej zapowiadały, że ZUS będzie dobrowolny. Tymczasem, dziś na koncie PO w social mediach pojawiła się grafika z cytatem Tuska: "Od 1 stycznia wszystkie podwyżki będą obowiązywały i żadne gry prezydenta tego nie zmienią". Tego nie wymyśliliby nawet twórcy memów! A to dopiero początek

POrażka

Chłopie. Nie wiesz co gadasz.Jedz do Niemiec.To zobaczysz jak to wygląda. Jarmarki to policją obstawione. A jeżeli chodzi o mieszkania socjalne to oni pierwsi dostają.

D

Trzeba napisać mam pomysł z prośbą o darmowe słowniki języka polskiego dla tych mniej lotnych pracowników Solarisa hehehe

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Pentester
COI - Centralny Ośrodek Informatyki
logo firmy Cloud Data Architect
P&P Solutions Sp. z o.o.
logo firmy Grower, Specjalista ds. uprawy roślin
Stężyca
JMP Flowers Grupa Producentów sp z o.o.

Ten staż to od razu przez firmę, nie żadne urzędy i tego typu instytucje, tak? Chodzi o ofertę na staż w dziale planowania produkcji, którą mają na stronie swojej. A wiadomo w ogóle już, ile płacą na takich stażach? Też bym chciała wiedzieć to, żeby nie było zaskoczenia.

były stażysta

Zatrudnienie przez firmę Solaris. Normalna umowa zlecenia, najniższa krajowa, czyli teraz 27,70 zł/h. Pamiętaj, że jeśli studiujesz to dostajesz pełną stawkę. Na stażu nie ma benefitów i premii

Marci

Miałem przyjemność pracować w firmie solaris. Bardzo prosta robota. Wynagrodzenie na czas.Świąteczne premie, wakacyjne czyli wszystko tak jak być powinno w dużej firmie. Jedyne co Mi nie pasowało to monotonia gdyż non stop to samo się robiło. Niestety lubię się rozwijać dlatego odszłem i to był jedyny powód .Zdecydowana większość współpracowników spoko. Ale ogulnie praca fajna dla ludzi którzy nie oczekują od pracy jakichkolwiek większych wymagań. Całokształtnie bardzo dobrze wspominam Solarisa.

Amanda

Witam, opowie mi ktoś o tym, jak działa przyzakładowy żłobek w firmie? Pierwszy raz spotykam się z takim benefitem, a jest mi bardzo na rękę, bo mam małe dziecko i dopiero planuję powrót do pracy. Miała być z dziadkami, ale jeśli istnieje możliwość, żeby ich odciążyć, to super. Chodzi o ogłoszenie na Konstruktorkę, tam znalazłam informację. Pracują tam w ogóle jakieś kobiety, które korzystają z tej opcji?

Rodzic
@Amanda

Żłobek to chyba największy plus tej firmy. Obecnie koszt to 1010zl z czego firma placi 400 a 610 rodzice. W tej kwocie wyżywienie oraz pampersy. Rok szkolny zaczyna się od września, ale jak są miejsca w żłobku to chyba istnieje możliwość zapisana dziecka w trakcie roku. Czynny od 5.30 cbyba do 17-18 jakos tak. Personel na ogromny plus ????

@Amanda

W biurze zatrudniają konstruktorki bez problemu o czym swiadczą choćby osoby obecnie pracujące bądź uczestniczące w ramach projektu studiów dualnych. No czywiście przy zatrudnieniu decydują kwalifikacje i umiejętności w stosunku do pozostałych kandydatów. Co do żłobka to obowiązuje zasada długości stażu, ale o tym można pewnie porozmawiać na rozmowie kwalifikacyjnej. Co do samej jakości żłobka to mogę jedynie polecić bo opiekunki stają na wysokości zadania z nawiązką i wiesz że oddając je tam masz zapewnioną opiekę na naprawdę najwyższym poziomie.

Maswo

To Produkcja miała nadgodziny???

Maswo

Elita, nie elita wszystko jedno. Osoby zarządzające dały informacje, że nie ma płatnych nadgodzin. Czytam, że nadgodziny płatne jednak występowały. Zastanawiam się więc jak te same osoby zamierzają motywować swoich ludzi do pracy i do pozytywnej identyfikacji z firmą. Tyle. Kolejny argument aby szukać nowego miejsca.

Wercia

Faktycznie to ze możesz zrobić nadgodziny może oznaczać przynależność do elity? Tak przynajmniej ktoś jeszcze niedawno napisał. fakt faktem myślę o pracy przy wsparciu technicznym, tutaj tez nadgodziny występują czy to już zależy? ogólnie to polecacie prace? jeśli tak to ze względu na co?

Pracowałem w Solarisie parę lat. Atmosfera nie jest najgorsza ale wynagrodzenie nie jest Adekwatne do wykonywanej pracy. Młodzi pracownicy po szkole przychodzą i na okres 3miesiecy mają tyle co ty przez 5lat pracy a po otrzymaniu umowy dostaną więcej od ciebie a ty wes go jeszcze naucz wszystkiego bo przecież on nie wie. A jak się zbuntujesz to pan B.B powie ci że, będziesz (usunięte przez administratora) za wszystkich sam jak co się nie podoba.

ktoś

Kultura dwóch pań przeprowadzających rekrutację rodem z obory z PGRu z lat osiemdziesiątych. Jakieś głupawe uśmieszki, zero profesjonalizmu. Ciekawe, skąd wzięli takie osoby do rekrutacji.(usunięte przez administratora)

Bella
@ktoś

Też zauważyłam takie głupawe uśmieszki i podśmiechujki pani kierownik. Nie dość, że widać już na pierwszy rzut oka, że niezbyt kompetentna, to już po tych uśmieszkach widać, że nie da się z nią współpracować. Ciekawe, kto będzie chciał pracować z osobą, która już na rozmowie zachowuje się w taki sposób.

Maryna

Te dwie panie reprezentują poziom, jakby dopiero co wyszły z buszu: podśmiechiwanie się pod nosem to jedno, ale od nich (a zwłaszcza od jednej) aż bije antypatycznością. W dodatku pomimo zapewnień, nie raczyły oddzwonić, żeby poinformować o wynikach rekrutacji. Poziom troglodytów. Z takimi pracownikami nie jest dziwne, że jak powszechnie wiadomo, w firmie źle się dzieje.

Ciekawy

Na jakie wynagrodzenie mniej więcej może liczyć z premią konstruktor?

Konstruktor_destruktor
@Ciekawy

Między 4900 z 5500 brutto z premią

@Konstruktor_destruktor

Jaka ta premia i od czego zalezy? Są jakieś zasady odnośnie premiowania? Czy poza tym jakieś benefity pozapłacowe macie?

Designer

Jeżeli o konstruktora chodzi to premia jest zawsze, wynosi w granicach 15-20%, choć teraz było z 12% przez co wypłata wyszła z 200zł niższa..... Na święta jest bonus do wypłaty w wysokości 70% podstawy wynagrodzenia czyli dodatkowo z 2.8k zł do wypłaty, wczasy pod gruszą wypłacane jakoś w maju albo czerwcu z 1200zł na rękę. A jeżeli o podwyżki chodzi to po 10 latach pracy zarobisz może z 1500-2000 brutto więcej jako starszy konstruktor niż student po stażu : - ) Ale masz też 50% home office, zadania rozłożone z rozsądkiem w czasie, spoko ludzi z którymi współpracujesz (można źle trafić, ale to rzadkość). Jeżeli chodzi o kulturę pracy trudno trafić porównywalnie lub lepiej w tym niezaciekawym zawodzie konstruktora, Solaris to takie trochę amerykańskie korpo w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Tak
@Designer

Serio tak mało płacą konstruktorom? Nie oplaca sie z produkcji przenosić tam XD

bolo

Pół roku...tyle trwał dwuletni plan naprawczy. Zaczęły się wymyślone nadgodziny, przyjmowanie Ukrainy i absurdalne stanowiska kier., bryg., lider. Wrócił stary dobry Solaris!

PRACOWNIK
@bolo

Szkoda tylko że nadgodziny I awanse są tylko do Ukrainy

@PRACOWNIK

Serio? Ale dlaczego Polacy nie mogą robić nadgodzin? Lub awansować? Obcokrajowcy mają takie same stawki godzinowe czy inne?

Puerto
@bolo

Dokładnie. Wróciły puste nadgodziny dla wybranych leserów brygadzistów leserów. Myślałem że przez te 6miesiecy firma przejrzała na oczy, że nadgodziny w tej firmie są w 97% wysiadywane. Poprostu Lambada na hali. Panie Nędza: niech Pan wparuje na halę między 23:30 a 0:30 zobaczy Pan że ktoś was w(usunięte przez administratora)robi i firma jest naciągana na ogromne kwoty tymi pseudo nadgodzinami.

@Puerto

czy to tym samym oznacza, że nie macie tam żadnych kamer ani niczego w ten deseń? zastanawia mnie także podejście pracodawcy do tematu, skoro piszesz, że powstają koszty, czemu do teraz nikt nie reagował? I skoro już tak piszesz czy to oznacza, że na innych działach takich problemów nie ma? biuro mam na myśli

walić wymyślone nadgodziny w jasiniu i te inwenturę każdy tylko się trzęsie na sobotę. zacznijcie się starać o takie pensje za 160h a resztę czasu spędzać z rodziną.

Jak wygląda rozmowa w Solaris Bus & Coach S.A. na stanowisko Kontroler Finansowy? Z iloma osobami się rozmawia? 15 sierpnia pojawiło się ogłoszenie.

Szukam pracy

Witam , widzę że jest dostępna na stronie Solarisu oferta pracy dowolne stanowisko na produkcji czy ciężko się dostać do Solarisu wyslałem CV i cisza ...

@Szukam pracy

Jeżeli interesuje Cię praca za 3500-3600 na rękę to śmiało. Producent autobusów, niby poważna firma a zarobki śmieszne.

Szukam pracy

No jestem zainteresowany, tylko coś się nie odzywają na moja aplikacje CV więc nie wiem czy ciężko się dostać czy olali moje CV .

Perez

Grunt pali się pod nogami więc ruszyły nadgodziny, podobno Stanek szukał chętnych nawet na 1 listopada...

Jola

Kontrolerka Finansowa faktycznie ma obecnie możliwość pracy zdalnej? To bym chętnie zapytała o tę pracę, ale to co przeczytałam w ogłoszeniu to już sprzed miesiąca i jest napisane, że nieaktualne. Dlatego pytam o obecną sytuację. Da radę teraz się przyjąć w ogóle?

Matrix

W Środzie problemem jest to że jest jakikolwiek brak nadzoru przez Bolechowo jedno kolesiostwo. Dyrektor w Środzie chyba za bardzo ufa kierownikom no ale przecież jak nie wierzyć kolegom. Dyrektor T.B z Bolechowa z resztą nie tylko on nie wiem czy już ma w poważaniu co tu się dzieje czy jest podobnie i wierzy na słowo że jest tak pięknie. Jak już przyjedzie jakiś wielmożny Pan przejdzie się po hali nawciskają mu kitu jak to wszystko cudownie wygląda a prawda taka że za chwilę nie będzie komu robić tych autobusów , już ludźmi zaczynają rzucać jak szmatami z działu na dział a potem zrobią zebranie i panowie nie ma jakości ewidentnie białe kaski zaczynają uciskać.

@Matrix

A czym spowodowane są te przerzuty z działu na dział? Są ustalane chociaż z pracownikiem? I czy mają jakiś wpływ na wysokość wynagrodzenia?

Matrix

Nic nie jest ustalane z pracownikiem kierownik tylko wręcza skierowania na badania bo nie mają już pomału kim robić jak był czas to się nie zatrzymywało ludzi tylko pozwoliło im odejść to teraz są skutki

Sroda

Dosyć poważne oskarżenia z twojej strony. Jeśli faktycznie coś wiesz to pisz maila do prezesa niech to sprawdzą bo to ewidentne działanie na szkodę firmy, a co najmniej wykorzystywanie jej dla własnych celów majątkowych.

Xxx

Tak jest od bardzo dawna A nawet lat wystarczy obserwować

Tylko Pisior

Pytanie a jak magazyn czesci w Jasinie ??? Jakie zarobki Panowie oplaca sie ??? Jak kierownictwo i ludzie ??? Ktos podpowie

Zostaw merytoryczną opinię o Solaris Bus & Coach S.A. - Bolechowo

• Jak się pracuje w Solaris Bus & Coach S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Solaris Bus & Coach S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 656.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solaris Bus & Coach S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 600, z czego 102 to opinie pozytywne, 128 to opinie negatywne, a 370 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solaris Bus & Coach S.A.?

Kandydaci do pracy w Solaris Bus & Coach S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solaris Bus & Coach S.A.