EDF

Kraków

Opinie o EDF

anonim 2011-01-15 12:33:52
Pod koniec ubiegłego roku sprawy wyglądały optymistycznie,
ale konkurencja zadziałała i ENION dla klientów o większym zużyciu energii obniżył ceny o 10% więc nasza oferta to tylko 4% taniej
a to już prawie nikogo nie interesuje i biznes się skończył.
Tylko strata czasu.
dziad 2012-09-24 17:23:26
w dniu dzisiejszym firma Dozorbud która wygrala przetarg na ochronę Elektrociepłowni Kraków, przywiozła busem 20 osób z ochrony Elektrowni Połaniec,. EDF woli wywalić całą ochronę, która ma doświadczenie i ściągać takie firmy. Firma Dozorbud zaoferowała 1100 zł na rękę za miesiąc pracy. Tak oto firma Dozorbud -stać ją na przywożenie ludzi 120 km od Krakowa,wszystko po to żeby pracownik zarabiał marne grosze i miał grupę inwalidzką, wtedy Dozorbud dostanie dofinansowanie z PFRONU 1350 zł. EDF oszczędza na najbiedniejszych
chetny 2013-01-20 20:48:05
Ile mozna zarobic w utrzymaniu ruchu w krakowskiej elektrocieplowni prosze o odpowiedz
miś 2013-01-25 19:35:49
to normalne działanie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i [usunięte przez moderatora] z edefu
geronimo76 2013-02-04 20:09:52
Tak się robi biznes. Niestety akcjoanriuszy ineteresuje tylko zysk. Nie ma ludzi niezastąpionych.
olo 2014-07-14 12:15:40
Chwila jakie pracował?Tam pracują tylko firmy zewnętrzne a i to nie wszystkie.z edf nikt tu nie napisze słowa bo się kazdy boi o posadke.A co wyprawia zarząd elektrowni to przechodzi ludzkie pojęcie,parking ³ razy w roku przerabiać to szczyt bezmuzgowia ,pytam gdzie Właściciel i czy napewno wie jak tutaj są trwonione Jego pieniądze? Behapowcy których pomysły są zrodzone w umysłach na gliwickiej.Brak słów.
Wygrany 2014-08-03 19:36:54
Długo zastanawiałem się czy wystawić komentarz, czy dać sobie spokój.
Stwierdziłem jednak, że ludzie powinni mieć świadomość, gdzie aplikują
oraz z kim będą w przyszłości współpracować.
Niestety nic dobrego o tej firmie napisać nie mogę.

Aplikowałem na stanowisko specjalisty ds. aplikacji biznesowych w EDF
CUW Sp. z o.o. Rekrutacja była podzielona na dwa etapy.

I etap to rozmowa z osobą z działu HR. Co do pierwszego etapu nie mam
zastrzeżeń. Pytania raczej z kategorii umiejętności miękkich
(konkretnie i rzeczowo).

II etap rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Pełna inwigilacja. Na
wstępie wypytywanie o imiona i nazwiska przełożonych z działów IT
poprzednich pracodawców.

Jeszcze tego samego dnia zauważyłem odwiedziny na portalu
społecznościowym osoby z ukrytym profilem (Technologie IT, Kraków).

W rozmowie rekrutacyjnej uczestniczyli m.in. Dyrektor Departamentu IT
i jego zastępca, którzy nie potrafili nawet precyzyjnie
sformułować pytania, co może świadczyć o braku dostatecznej wiedzy z
zakresu zarządzania projektami IT oraz o braku skonkretyzowanych
wymagań względem kandydata na stanowisko specjalisty.

Na sam koniec spotkania dostałem zapewnienie od Pani z działu HR, iż
zostanę poinformowany o przebiegu rekrutacji bez względu na jej wynik
w przeciągu najbliższego tygodnia.

Również na stronie internetowej EDF Polska
jest podobna informacja:

"Informację o wyniku procesu rekrutacji otrzymasz od Specjalisty ds.
Rekrutacji drogą telefoniczną lub mailową." Niestety do dnia
dzisiejszego takiej informacji nie otrzymałem. Co więcej – próbowałem
sam się skontaktować z osobą z działu HR, aby uzyskać informację o
wyniku rekrutacji – niestety bezskutecznie.

Zorientowałem się, że firma po raz drugi wystawiła ogłoszenie na to
samo stanowisko, dlatego utwierdziło mnie to w przekonaniu, iż firma
nie jest zainteresowana kontynuowaniem rozmów.

Jak zależy im na osobie rekrutowanej to znajdą ją nawet na końcu
świata, aby umówić się na spotkanie rekrutacyjne. Natomiast napisanie
dwóch zdań w mailu lub telefon do osoby rekrutowanej z informacją o
wyniku rekrutacji i krótkim uzasadnieniem to już niestety jest
wyzwanie.

Jaki z tego morał ? Ryba psuje się od głowy. Bardzo złe wrażenie
wywarły osoby, które zarządzają IT w tej firmie. Na wstępie
cwaniactwo, brak zaufania i pełna inwigilacja. Na niekorzyść firmy
przemawia również brak przestrzegania zasad rekrutacji, które firma
sama określiła i opisuje na swojej stronie internetowej.

Oznacza to również brak szacunku do osób, które są jednak
zainteresowane pracą w tej firmie, poświęcając swój czas na
przygotowanie CV oraz czas na udział w spotkaniach rekrutacyjnych (nie
wspominając o poniesionych kosztach podróży na miejsce spotkania).

Cieszę się, że takie niuanse pojawiły się podczas rozmowy
rekrutacyjnej (jeśli takie negatywne wrażenie firma wywiera na
kandydatach podczas rekrutacji naprawdę nie wiadomo co by było
później) i że jednak nie będzie dane mi tam pracować.
zdezorientowany_EDF 2014-09-01 22:48:12
Witam,
Mnie spotkało dokładnie to samo.
Zapraszają na spotkania, przez telefon mówią, że kolejny etap to już rozmowa o konkretach, o terminach przejścia, itd. Człowiek staje na rzęsach, aby przyjechać i zastaje - cwaniactwo i buractwo.
Co więcej, w tym samym czasie byłem na kilku rozmowach w innych firmach. Każda z nich wysłała odpowiedź, z kilkoma udało mi się nawiązać ciekawą współpracę.
Dlaczego EDF nie stać na profesjonalizm ?
Kiedyś myślałem, że to dobry i porządny pracodawca - teraz wiem, że o wielkości tej firmy świadczą tylko wielkie kominy.
Żenada.
emeryt 2014-09-16 19:26:33
Wywalają pracowników ruchu do firm zewnętrznych (cały wydział -kolej ,odpopielanie ,naweglanie) - wydział który zajmował sie odbiorem węgala dostarczniam go do kotłów i odprowadzaniem [popiołu- to już nie są pracownicy elektrociepłowni.pozbawiono ich dopłat socjalnych wypracowanych z zysku itd.Pozostała tylko obsługa blków energatycznych, która i tak wcześniej czy później będzie pracowała bez dfodatków z prace w ruchu ciągłym .
fe 2014-09-29 01:25:13
To jest tak zwana odpowiedzialność społeczna EDF. Powstał twór ekoserwis, który ma się zajmować tym czego się pozbywają, nawęglaniem odpopielaniem itp. Przyjmuje się ludzi z UP bez jakiegokolwiek doswiadczenia, wiedzy podstawowej. Parę -2 dekady temu to szukano ludzi na uczelniach, wydziałach energetycznych, w technikach, były szkoły zakładowe technika. Teraz trzeba mieć tatę, mamę, ciotkę, itp
początkujący 2015-01-22 18:02:35
Witam wszystkich.

Niedawno zaczęła się moja kariera w firmie EDF, wcześniej była u mnie praca z zupełnie innej branży niż ta. Mam podstawowe wykształcenie i sama w sobie nazwa "przedstawiciel handlowy" albo "przedstawiciel handlowy EDF" brzmi jak dla mnie bardzo strasznie. Boję się. Boję się tego stanowiska, boję tego, iż nie uda mi się coś osiągnąć w tej firmie, w tej branży. Bardzo proszę odpowiedzieć mi na następujące pytanie: ile mogę zarobić w EDF, jako przedstawiciel handlowy, którego praca polega w terenie? Za odpowiedź z góry dziękuję.
PS: Jeżeli jest możliwość doradźctwa mi w wyborze pracy - byłbym podwójnie wdzięczny. Dziękuję serdecznie za uwagę.
ciekawy 2015-02-18 16:31:55
Witam. Chciałbym się dowiedziec mniej wiecej jak wyglada praca w tej firmie jako PH. Rozumiem, ze trzeba pozyskiwac nowych klientow ale to co? jezdzisz po miescie i pytasz w sklepach czy sa zainteresowani?
??? 2015-03-04 08:33:48
... dlaczego jest taka rotacja w EDF także w administracji gdzie siedzą i coś niby robią lub wyjeżdżają i też niby coś robią ?
luk084 2015-03-07 20:21:30
mam pytanie. jest ogłoszenie obchodowy urzadzen pomocniczych i podstawowych czym to sie je co nalezy do obowiazkow? czy to jest ciezka praca? i jakie sa warunki zapylenie? hałas? Nie wiem czy warto aplikowac.
omega 2015-03-12 08:36:45
Dzień dobry, a czy ktoś poleca ofertę pracy w audycie ? Piszą w ofertach pracy na internecie, że w związku z dynamicznym rozwojem... Zastanawiam się czy aplikować ?
Ola.Michal 2015-04-10 07:29:50
Pracowałem w Gdańsku 25 lat obecnie jestem na emeryturze i powiem wam gdy potrzebowałem pomocy w chorobie {wylew, ciężki zawał w 2014r} to nie zostawili mnie samego bardzo mnie pomogli a pracownik socjalny {byłem w ciężkiej depresji} dobrym słowem bardzo mi pomogła za co z całego sera bardzo dziękuję Mieczysław
iga 2015-08-31 14:32:11
hej tez rozwazam aplikacje do audytu... czy ktos moze podac info jak tam zorganizowana praca ?
Pracownik 2015-10-30 20:02:07
Nie polecam Wam tu Pracy, ale sami sie przekonacie.
Wertyu 2015-11-01 20:16:38
Powodzenia, nie wiem czy to krypto reklama, ale jesli chodzi o tych co maja zajmowac sie klientami biznesowymi (czytaj VIP)zwylkych telemarketer moze sobie pomarzyc o aucie.
Jesli chodzi o "atrakcyjny system premiowy" to zostal on skrytykowany (delikatnie piszac) przez PIP, a przez to wylecial dyrektoraow HR, co tak naprawde oprocz jego zwolnienia nic nie zmienilo na premiach, bo dalej sa przyznawane na starych zasadach, czyli znajdz cokolwiek by dac jak najmniej bo zysk musi byc na plus dla firmy.
Zalatwijcie sobie od razu dobra "gwarantowaną płacę podstawową" bo ona z Wami zostanie do konca, czyli zwolnienia.
A zapomnial bym o tym telefon, laptop to "permanentna inwigilacja" tak, ze uwazajcie na to co piszecie i przesylacie w tej firmie.
Marysia 2015-11-18 22:05:54
Firma faktycznie duzo ludzi zatrudnia, ale tylko dlatego, ze poszli w rynek sprzedaży energii do firm. Zrobili to bo nie mieli wyjścia, po utracie wielu milionów straconych na projekcie "RUDA".

Co do super sobie radzą, hmmm nam się w EDF co innego mowi, a na wielkich spotkaniach słyszymy, ze jest kryzys, krucho i trzeba wszystko ciąć, recovery plany itp..

Co do pracy tutaj nie liczcie na normalne warunki pracy, normy są tak wyśrubowane, ze ludzie się sami zwalniają.

Częsta rotacja na stanowiskach, które nie tycza się nowego projektu sprzedaży elektrycznej dla firm to normalka. Jest to korporacja a styl rządzenia jest z czasów PRL (pracodawca twój Pan i władca, a ty masz go całować i dziękować za prace i nie prosić o podwyżki tylko o dodatkową prace).
Zainteresowany 2015-12-01 16:30:15
Czesc,
Mam pytanie, czy ktos z pracownikow moze napisac jakie sa widelki na stanowisku specjalisty w dzialach typu back czy front office. Czy dla rodziny pracownikow jest jakas dodatkowa opieka zdrowotna, w jakiej firmie? Czy inwestuje sie w pracownika (szkolenia, nauka jezyka, etc.)?
Czy sa jakies bonusy typu ekwiwalent za kilka MWh rocznie/pracownika, albo premie od dyrektora dla zespołu? Jakby ktoś mógł coś szerzej napisać byłbym wdzieczny.
Pozdrawiam.
Kasia 2016-01-08 21:35:17
@Zainteresowany, w pracownika nie ma inwestycji, chyba, ze jesteś menadżerem to wtedy inwestują w Ciebie szkolenie tak bys wiedział jak wyciskać 7 poty z innych:) (normy wyśrubowane dla polskich murzynów przystało)co do dodatków, wlasnie sie kończy wykup prawie wszystkich dodatków jakie sa przewidziane w tej fajowej firmie.
Premia od dyrektora, heh dobre jest premia co kwartał, która tez juz próbują uwalić, na dodatek mieli sprawe w PIP o te premie za niezgodne z przepisami prawa polskiego jak i podpisanych umów, premie były realizowane na nie korzyść pracownika.
09812mf 2016-02-18 21:51:25
Nie poleceam pracy w Edf, marne pieniądze.Wyzysk na każdym kroku,nie płacą za nadgodziny,zero socjalu. Większość zatrudniona po znajomości. Brak sprzętu,przychodzi nowy człowiek i nie ma komputera i krzesła dla siebie .....
cpt0038 2016-02-19 09:24:34
cozik, raczej chodziło o coś stacjonarnego, ale zgadzam się co do pieniędzy byłem na rozmowie, spełniałem wszystkie możliwe kryteria, ale przez kwotę, którą chciałem zdecydowano się na innego kandydata...a chciałem zarobki rynkowe, nic wygórowanego
Nick 2016-08-23 08:26:16
wypłata zawsze przed 10-tym.
Marek 2016-09-14 15:02:13
Czy może ktoś zaopiniować pracę w EDF Kraków w dziale handlowym, jak tam jest, jakie są realia planów, stabilności pracy itd..
Pozdrawiam,
Marek
Gengi 2016-09-16 20:37:02
Duża rotacja
K87 2016-10-20 21:10:19
Witam
Czy ktoś coś wie dlaczego taka duża rotacja na stanowisku specjalista ds. Rozliczeń?
Zastanawiam się czy aplikować. Jakich pieniędzy mogę sie spodziewać jakiś socjal?
Zostaw swoją opinię o EDF - Kraków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie EDF