Danwood S.A.

Bielsk Podlaski

Opinie o Danwood S.A.

nowy 2016-10-04 09:34
Słyszałem że cieszko wkręcić sie żeby do Niemiec jechać. Podobno jakieś castingi są. Prawda?
marko 2016-10-04 20:35
Bo trzeba wyjeżdżać z rodziną - oczywiście nie jako malarz - szpachlarz w Danwoodzie :-) No chyba ,że jesteś kierownikiem - wtedy jesteś w stanie zabrać do siebie familię . Jak potrafisz i dajesz radę za.... w Danwoodzie , to poradzisz sobie wszędzie. Ale bycie na co dzień z rodziną to podstawa .
marko 2016-10-04 20:36
aaaa 2016-10-05 10:33
Pracy jest sporo chyba. A słyszałem że za odpowiednie pieniądze jakaś pani tam prace załatwia.
Frag 2016-10-08 20:39
Zaczynam pracę w tej firmie, zobaczymy jak to wygląda na własnej skórze. Jeździłem za granice do Polaczków pracować -wiem jak jest, max 10 euro na czarno, 12-15 euro jak wystawisz fakturę, na pokój trzeba wydać od 300 do 700 euro, księgowa 50 e , minimalne składki bez emerytury to jakieś 150 e już nie pamiętam. Średnio 700-1000 e kosztów + życie. Wystawiając 3 rachunki za pracę przekraczasz próg i zaczyna się kombinacja...suma sumarum kupa wychodzi. Byłem- rozeznanie zrobione.
Własną działalność też miałem na miejscu: mielenie pieniędzy, problem z ciągłością zleceń, kasa niby jest, ale fizycznie (koszta paliwa, utrzymania narzędzi, auta busa) pochłania kupę kasy. Na czarno bardzo długo robiłem, a czas leci...świadczeń mało, kiedyś będzie brakować emerytury. Już nie wspomnę o zdrowiu i nerwach napsutych przez walniętych klientów ( jakieś 85%), którzy chcą mieć wysoki standard najlepiej za darmo i pracownika-niewolnika o każdej porze dnia i nocy do dyspozycji, bo przecież fajnie jest pogadać o kolorze płytek i rodzaju listew w niedzielę o 20...a nie odbierz telefonu to będzie afera, że olewasz!
W miejscowych w firmach też pracowałem, wiem co i jak, oferty od 1800-2500 brutto ciężki temat z tego normalnie wyżyć. Na papierze najniższa, reszta pod stołem. Nie ma nadgodzin no chyba że charytatywnie ;) Poziomu życia to nie podniesie, sytuacji finansowej też nie bardzo, kredytu tym bardziej nie weźmiesz chyba że jakiś provident ;D
Danwood tak jak już ktoś wcześniej pisał 8 h w umowie , w rzeczywistości jest to praca zadaniowa, zobaczę, sprawdzę, przekalkuluję. Nikt z Was tu nie pisze o kosztach życia tam na miejscu, 50 euro tygodniowo żyjąc bardzo oszczędnie prawie jak dziad , około 100 euro trzeba liczyć tygodniowo żeby normalnie jeść i funkcjonować wiec rachunek jest prosty 400 euro trzeba liczyć miesięcznie na normalne życie. 50 euro za wyjazd potrącają , pierwszy wyjazd jest darmowy , euro trzeba kupić bo wypłaty w euro nie ma, więc na wstępie od wypłaty czystego zarobku miesięcznego trzeba 450 e odliczyć , zobaczymy jaki bilans miesięczny czystego zarobku będzie. Plusy: wszystko na papierze , do emerytury leci , minusy ? pojadę, zobaczę, napiszę ,
Pozdrawiam !
miki 2016-10-09 11:29
W sumie wszystko racja . Z tym ,że o 8 godzinach pracy , to raczej zapomnij . Jak nie będziesz kupował fajek w Niemczech i pił codziennie kraty piwa - to powinieneś wydać tygodniowo sporo mniej niż 100 Euro.
Praca w soboty - oczywiście przyśpiesza termin oddania domu do użytku , ale mogłaby by być normalnie opłacana .
Jeżeli wsiąkniesz tam na lata - zyskasz kasę , ale utracisz relacje rodzinne . Z perspektywy czasu sam sobie odpowiesz na pytanie << Czy było warto ? Moim zdaniem w Danwoodzie powinien być system rotacyjny .Np. 3 miesiące w Niemczech , 3 na bazie albo jakoś tak . Z tym ,że to chyba nie realne.
Frag 2016-10-09 23:27
piotr, kawalerem nie jestem, takich jak ty to tam dużo, płynu do naczyń nie kupią, a jak do domu wracają to królowie życia :) nie chodzi o to by dziadować , tylko normalnie żyć .
daniel 2016-10-10 08:41
Do Janusz - czyli nie 8 , ale 9 a nawet 10 . Do tego soboty . A jak jest obsów z terminem , to ostatnie dni są szalone . Niektórzy potrafią do północy orać i dodatkowo pracować w niedzielę . Oczywiście nikt za te nadgodziny nie zapłaci.
moniek 2016-10-11 11:35
Hej, wiecie czyy niedługo pokażą się u nich jakieś oferty pracy? Chciałbym się załapa, bo dbają o stabilne warunki pracy, co już jest dobrym znakiem na to co się dzieje.
Frag 2016-10-25 13:30
moniek , prześlij cv do firmy, ja podpisałem umowę już. Jestem po szkoleniu bhp. Płaca 11,25 e /h , oczywiście powiedziano w prost że się pracuje 10 h , o sobotach ani słowa nie wspomniano. Co do tych 2 h na cele charytatywne to rachunek 2 h x 5 dni = 10 rg x 11,25 = 112,50 e tygodniowo, miesięcznie 450 e kupa forsy, i znak zapytania co do soboty, ale jest napisane w umowie że nadgodziny są liczone w ryczałcie 135 e na miesiąc 450 e - 135 = 315 e w plecy, i warto pamiętać że nie ponosimy kosztów mieszkania więc te 2 godziny dziennie można traktować jako haracz przymusowy na poczet pensjonatów/ noclegów, oraz za transport na budowy. Pracując gdzieś u kogoś zawsze dochodzi ci koszt dojazdów czy to tramwaj czy własne auto. Pamiętając że nic nas więcej nie obchodzi żaden zus, żadne składki . Wypłata wpływa maksymalnie 10 każdego miesiąca. Jeśli wychodzi w kalendarzu jakaś niedziela czy sobota święta, wtedy wcześniej jest przelew zrobiony.
Wnioskuje że te nadgodziny mogą być początkowo krzywdzące, ale spoglądając na to z szerszej perspektywy uważam że ogólne warunki są naprawdę do zaakceptowania.
Tak jak pisałem wyżej pojadę zobaczę spróbuję na pewno napiszę moje przemyślenia i kalkulacje.
Dodam że danwood cały czas ma otwartą rekrutację .
Pozdrawiam.
maniek 2016-10-26 18:40
To jak już trochę popracujesz, to poproś o pasek z dokładnymi wyliczeniami... zdziwisz się chłopie ile odliczają za pensjonaty i dojazdy... w tej firmie nie ma nic za darmo.
Kolo 2016-10-27 10:57
Te 6 tysi miesięcznie byłyby ok , ale za pracę w Polsce . Po pracy wracam do domu , rodziny i jest ok.
Ale waletować latami w pensjonach -to trzeba mieć zryty beret.
Pracownik 2016-11-29 11:27
Kto sie zna na robocie to sie na pewno nie narobi. Ale dają szanse młodym kto blichte w ręce trzymał to sie tam odnajdzie .Macie wszystko pod nosem w tej firmie. Tylko wasze zmartwienie, dobrze wyspać i najeść. Jak chcesz w Polsce zarobić 6 tys. sobie załóż firmę jak ci sie powiedzie to zarobisz o wiele więcej i zatrudnij pracowników i daj im po 6 tys. i poem napisz na forum jak ci wychodzi i czy zatrudnisz z 500 osób za taka kasę. To prawda rozłąka jest ciężka ale w takich firmach. Na pewno w tej firmie to sie zarabia więcej niż 6 tys. to jest swatka startowa. Masz kredyt nie masz perspektyw co dalej robić, daje ci gwarancje spłacisz kredyt i jeszcze coś zarobisz. Tylko praca ludzie sie bogacą. Trzeba być twardym a nie miękkim.
maniek 2016-11-30 21:54
zapielalać trzeba jak murzyni na plantacji bawełny
as 2016-12-01 09:00
Jak składasz jakiegoś małego prostego golasa , to może się nie narobisz :-) Albo jak jesteś Panem Brygadzistą , który tylko pałęta się po budowie albo jeździ non stop na zakupy i śpi w aucie na parkingu.
pracownik 2016-12-16 21:09
bez przesady za pełny miesią da się nawet ósemkę z przodu wyciągnąć
pracownik 2016-12-17 16:29
Co się dzieje na produkcji, co z nową halą.
max 2016-12-17 18:22
Po kilku latach takiej pracy masz szansę wyciągnąć nogi . Ale przynajmniej zarobisz na ładny nagrobek.
Zadowolony z pracy 2016-12-22 11:24
Ja nie rozumiem was ludzie po co piszecie takie bzdury , płaczecie że wam ciężko że źle w firmie że wykorzystują was itp ! Jak jest wam tak źle to po grom pracujesz ?! Zwolnić się i ustąp miejsca innym , ludzie chętnie przyjdą na wasze miejsce i będą z radością pracowali ! Ty nie musisz płakać i narzekać, weź miotłę i zamiataj , może to odpowiednia praca dla Ciebie . Ja jestem mega zadowolony z firmy i wiem że lepszej nie znajdę , jest tu fantastycznie
... nigdy wiecej DANWOOD!!! c.d. noway!! 2016-12-27 18:58
Niektorzy tu pisza:" ...największym atutem sa pełne świadczenia, terminowe wypłaty, porządne premie za dobrze wykonaną prace..." ze co ??? , przeciez tego sie wymaga od pracowdawcy, To jest jego obowiazek jak kogos zatrudnia!!! Pracownikowi sie to nalezy ... jak przyslowiowa miska przy budzie dla psa!!! Ja w tej firmie bylem jako kierownik zatrudniony duzo wiec niz 2lata, bo po tym czasie wielu juz ucieka i ja tez sobie odpuscilem. Mialem dosc ze na moich plecach czyt. nadgodzina sie firma najzwyczajnie slizga i dorabia. Po tych lata mam zebrane inne doswiadczenia w Niemczech i wiem ze moze byc inaczej, byc zatrudnionym jako pracownik!! Redzta ktora tak pisze i wychwala DANWOOD to malo w zyciu widziala, oj malo...
tadek 2016-12-28 15:54
Jak wcześniej byłeś zerem to teraz możliwe ,że masz się z czego cieszyć.
Zadowolony z pracy 2016-12-28 18:14
No jasne że mam z czego , jestem bardzo szczęśliwy ( usunięte przez administratora )
wyzwolony 2017-01-05 12:01
Masz rację, ten kierownik jest największ [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] na ZPD. Kiedyś był z niego gówniany jakościowiec, a teraz jest taki sam kierownik.
anonim 2017-01-06 11:35
Jak Korniło był majstrem to były fajne czasy.
gość 2017-01-25 23:04
a jak tam wielki dyrektor 3 litery? dalej jest takim samym ... ?
stary 2017-01-27 00:15
A kto jest teraz wielkim dyrektorem?
Danhte 2017-02-08 09:03
Byłeś zobaczyła śpi jak wygląda praca. Napisz coś jak jest teraz sam się zastanawiam nad pracą u nich. Jako monter.
Masakrator 2017-02-08 09:07
Takl jak napisales - tam sie spi i na tym polega praca. Czaami sie trzeba podrapac po poldupku i tak mija dzien. Monterow nie przyjmuja, tylko spiszkow.
maxx2d 2017-02-14 14:30
na hali tez już jest nie ciekawie,
Monika9219 2017-02-28 07:18
A co z pracą w biurze ? Jak to jest teraz ? Przyjmują czy wymagania mają jak nie z tej ziemi ?
Maja 2017-03-01 12:27
Firma Danwood S.A. obecnie poszukuje osoby na stanowisko Inżynier Budowy - Kierownik Kontraktu. Zamierzacie aplikować?
Velvv 2017-03-10 04:57
Szczegóły???
Maja 2017-03-10 11:41
@Danhte zdecydowałeś się aplikować do firmy? Chętnie usłyszymy więcej na temat tego jak w firmie wygląda proces rekrutacji.
zzzzzzzz 2017-04-09 16:27
A jak z praca bez doswiadczenia
Maja 2017-04-10 09:44
@zzzzzzzz rozumiem, że zamierzasz szukać pracy w Danwood S.A.. Jakie stanowisko Cię interesuje?
zzzzzzzz 2017-04-10 17:36
wyjazd za granice praca w srodku budynku praca fizyczna
Nowy1 2017-04-12 11:19
Rekrutacja w firmie to ściema tylko liczy się układ i wezmą bez żadnego pojęcia o budownictwie. Moje papiery cv poszły do kosza w 3 minuty
Maja 2017-04-12 12:42
@Nowy1 dlaczego tak twierdzisz? Rozumiem, że nie udało Ci się dostać do pracy w firmie. Firma jednak zatrudnia bardzo wiele osób. W swoich ofertach pracy wymagają posiadania wykształcenia zawodowego.
Nowy1 2017-04-12 13:41
Maja podaj swego emalia to wyślę cv
robol 2017-04-24 23:35
A ja jestem w sumie zadowolony po tylu latach czasem (usunięte przez administratora)ale gdzie nie kantują wszędzie to kant i oszust
technik 2017-05-07 21:37
witam potrzebuje email do wyslania aplikacji.
Maja 2017-05-08 10:11
@technik spróbuj wejść na stronę, na którą kieruje firma. Będzie tam możliwość aplikacji na konkretne stanowisko. Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.danwood.pl/firma/praca
Jakie stanowisko Cię interesuje? Co sprawia, że jesteś zainteresowany pracą w Danwood S.A.?
m 2017-05-08 11:39
www.pracapodlasie.pl - tu sa wszystkie oferty pracy
były 2017-05-09 16:42
Szukaj lepiej znajomości, bo tak jak poprzednik pisał może twoje CV szybko do kosza trafić. Zresztą nie jest to aż tak atrakcyjna praca.. Kadry i dział rekrutacji to mżonka, powinni połowę ludzi z tego działu na zieloną trawkę wysłać.
Goskacha88 2017-05-17 23:05
Witam. Mąż jedzie pierwszy raz na wyjazd. Nie wiemy za bardzo co ma ze sobą zabrać. Może jakaś podpowiedź?
Maja 2017-05-18 09:05
@były jakie były Twoje doświadczenia z pracy w Danwood S.A.? Co było powodem Twojego odejścia? Chętnie dowiemy się więcej na temat tego jak oceniasz firmę jako pracodawcę.
kolo 2017-05-18 11:45
Muszę przyznać ,że świetne parkingi dla aut pracowników mają w Danwoodzie :-) Klepisko pod płotem , na polu - dobrze ,że nie w kukurydzy . Może warto wziąć przykład ze Suempolu panowie prezesi ?
Były 2017-05-27 14:16
Maja pisz za siebie ,a nie w liczbie mnogiej. Pracujesz w tej firmie?
Maja 2017-05-29 09:25
@Były nie jestem związana z Danwood S.A.. Jestem pracownikiem serwisu gowork.pl i zależy mi na poznaniu tego jak wygląda praca firmie Danwood między innymi dzięki Waszym komentarzom. Mógłbyś powiedzieć coś o swoich doświadczeniach z pracy w tej firmie?
SzefSzefów! 2017-06-11 13:32
Jak nie zaczną pilnować usterek które są po montażystach i wykonczeniowcach to szybko ta firma zginie.Za bardzo napiete terminy wykonania tego bym radził dopinlnować wtedy firma bedzie sie rozwijać a tak nie wiem co myslec ilość!a z jakością różnie bywa.
Zostaw swoją opinię o Danwood S.A. - Bielsk Podlaski
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Danwood S.A.