merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.)

Opinie o merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.)

Mateusz

racując jako programista PHP w tej firmie, mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że mam przyjemność być częścią nie tylko doskonale funkcjonującego zespołu, ale i wyjątkowej atmosfery, która panuje w naszej organizacji. To nie tylko miejsce pracy, ale także przestrzeń, w której współpraca i wzajemne wsparcie są nieodłącznymi elementami naszego dna. Jednym z niewątpliwych atutów tej firmy jest świetna atmosfera, jaka panuje na co dzień. Współpracując z innymi programistami PHP oraz osobami z różnych działów, zawsze czuję, że każdy z nas jest szanowany i doceniany. Nikt nigdy nie odmawia pomocy czy udzielania wsparcia, co tworzy bardzo otwarte i przyjazne środowisko pracy. Ta kultura współpracy naprawdę sprawia, że przychodzi się tu z radością każdego dnia. Co więcej, firma doskonale rozumie, jak ważne jest zaangażowanie swoich pracowników. Jestem zachwycony, że moje wysiłki są widoczne i doceniane. To motywuje mnie do jeszcze większej efektywności i zaangażowania w moją pracę. Warto podkreślić, że firma oferuje szeroki pakiet benefitów, w tym medicover i dofinansowanie do aktywności sportowych. To dowód na to, że pracodawca dba nie tylko o nasze intelektualne wysiłki, ale również o nasze zdrowie i ogólny stan emocjonalny. Oprócz tego, jako programista, doceniam również dostęp do najnowszych technologii i narzędzi, które pomagają nam osiągać nasze cele z jeszcze większą efektywnością. To pokazuje, że firma jest gotowa inwestować w nasz rozwój zawodowy i umożliwia nam rozwijanie się w naszej dziedzinie. Podsumowując, praca w tej firmie jako programista to nie tylko wyjątkowe wyzwanie związane z rozwijaniem oprogramowania, ale także przyjemność płynąca z działania w tak inspirującym i wspierającym środowisku. Widoczne uznanie zaangażowania, świetna atmosfera oraz bogaty pakiet benefitów sprawiają, że praca tutaj to prawdziwa przyjemność i szansa na ciągły rozwój.

@Programista

Cześć! Szkolenie z Insight Discovery nie jest obowiązkowe. Jest dodatkowym benefitem oferowanym w naszej firmie, z którego korzysta zdecydowana większość pracowników. Widzimy w nim dużą wartość i zachęcamy do udziału nawet dla samego siebie, ale decyzję o tym zostawiamy już pracownikowi. :) Indywidualny raport jest własnością każdej osoby, która odbyła szkolenie. Informacje, które są udostępniane wewnętrznie do wglądu dla całej organizacji to: energie kolorystyczne, które są wynikiem testu osobowości, a także wskazówki z warsztatów dotyczące komunikacji z daną osobą. Podpowiedzi te są podpięte w naszym panelu i konsultowane z pracownikiem wcześniej — czym chce się podzielić z szerszym gronem. Więcej szczegółów o samym szkoleniu i o tym jak to robimy w ‘merce, znajdziesz w artykule na naszym blogu: https://merce.com/blog/paleta-kolorow-w-merce-w-roznorodonosci-tkwi-sila Zachęcamy do lektury!

Sylwisława

Jestem stosunkowo nowym pracownikiem w Merce, a już za mną dwie imprezy integracyjne, kilka szkoleń i świetne wdrożenie. Codziennie od progu wita mnie bufet śniadaniowy i pyszna kawa. Pracuję w dziale KAM i ludzie tam to złoto - doświadczeni, merytoryczni, chętnie dzielą się wiedzą. Realizuję zadania z zespołami z każdego obszaru IT i wiem jak bardzo cenią sobie dobrą atmosferę. Polecam firmę za różnorodność projektów, oraz świetnych ludzi.

@Sylwisława

Dziękujemy za podzielenie się opinią! Cieszymy się, że dobrze się u nas czujesz — zarówno ze względu na atmosferę i ludzi, a także wdrożenie i realizowane projekty. Cenimy Twoje zaangażowanie i merytoryczne działania na rzecz firmy - dziękujemy, że z nami jesteś. :))) PS Potwierdzamy, że nasz zespół Supportu to złoto w najlepszej postaci! :)

Użytkownicy czekają na odpowiedź 42 dni.

Czy w merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.) możliwa jest od razu umowa o pracę na czas nieokreślony na stanowisku Web Developer?

Andrzej Nowy wpis

Jestem już po wszystkich etapach procesu rekrutacji w firmie 'merce i jako, że ten proces na tle innych bardzo się wyróżniał zostawiam krótką i zwięzłą opinię. Cały proces rekrutacji jest bardzo dopracowany, przez który prowadzi bardzo miła osoba - Gosia. Kontakt telefoniczny jak i mailowy oceniam wzorowo. Nie chce pisać dokładnie, bo to jak streszczenie dobrego filmu - trzeba samemu zobaczyć ;). Na każdym etapie dokładnie wiesz czego oczekiwać, jakie kroki zostały, ile czasu potrzeba. Gosia też jest łącznikiem miedzy tobą a osobami technicznymi. Rozmowę techniczną oceniam na duży plus. Uważam, że była bardzo konkretna. Przeprowadzają ją osoby doświadczone, od których dowiedziałem się o sposobie pracy, technologii i całym flow. Rozmowa przebiegła kulturalnie i bym powiedział w atmosferze koleżeńskiej. Na plus zaliczam też fakt, że rozmowa trochę wykroczyła poza ustalone ramy czasowe i nikomu to nie przeszkadzało :) Ostatnim krokiem jest zadanie. Na jego rozwiązanie ma się określony czas. Na plus - sam określasz kiedy chcesz je otrzymać, tak że można sobie zorganizować jakoś czas na je wykonanie. Zadanie jest dobrze opisane, nie budzące wątpliwości jaki cel należy osiągnąć. Kolejny plus to taki, że po zadaniu otrzymuje się techniczny feedback - recenzje. Podsumowując, okres rekrutacji jest dość długi ale w moim odczuciu przyjemny. Jak praca w 'merce jest na takim poziomie jak proces rekrutacji to czapki z głów :)

Nowy wpis

@Andrzej

Cześć Andrzej! Dziękujemy za szeroką opinię i podzielenie się Twoimi odczuciami. To dla nas ogromna radość czytać tak pozytywny feedback — cieszymy się, że nasz proces rekrutacji spotkał się z taką oceną. Staramy się dbać o osoby aplikujące na każdym etapie rekrutacji, jednak bez zaangażowania oraz otwartości kandydatów, nie udałoby się stworzyć tak dobrej atmosfery! Dziękujemy za Twoje podejście, życzliwość i koleżeńskie relacje — to dla nas duża wartość! :)

Mateusz

@Mateusz

Hej Mateusz! Miło nam to czytać i dziękujemy za chęć podzielenia się opinią :) Dzięki też, że doceniasz atmosferę i możliwości rozwojowe w firmie oraz zauważasz pomocność każdego z nas. Cieszymy się, że współtworzysz z nami zespół 'merce i trzymamy kciuki za dalszy rozwój! :)

K8S
@Mateusz

Pewnie dalej sztandarowym benefitem jest bufet śniadaniowy. A szkolenia pracownicy kupują sami?

@K8S

Chociaż duży wybór jest w tych śniadaniach? Są jakieś limity śniadaniowe, których nie można przekroczyć? Czemu uważasz, że pracownicy sami kupują szkolenia, firma nie finansuje albo chociaż oddaje koszty?

Cześć! Dziękujemy za pytania, postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości :) Treściwe śniadania w firmie nie są naszym głównym sztandarem, ale owszem — są jednym z najbardziej wyjątkowych i docenianych przez pracowników benefitów. Nie ma żadnych limitów w ilości, nie są płatne i można korzystać do woli! Strefa śniadaniowa jest otwarta do godziny 13:00, więc można załapać się na kilka posiłków. Wszystko jest w formie bufetu szwedzkiego, a wybór jest spory i zawsze każdy znajdzie coś dla siebie — od domowych past, przez zdrowe muesli, po coś ciepłego, czy sałatkę na lunch. Uważamy, że przyjemnie jest, jak nie trzeba rano biec samemu po bułki, ani kombinować przed lodówką co dziś zjeść na obiad. Sprawa jest prostsza jak do porannej kawy, można w biurze dać ponieść się kreatywności i zjeść posiłek mistrzów ;). Odpowiemy również na zapytanie na temat szkoleń, będących jedną z wielu szans na rozwój, o których pisał wyżej Mateusz. Każdy z pracowników posiada swój indywidualny budżet szkoleniowy, który jest zależny od stanowiska — aktualnie w przypadku osób technicznych jest to 4 tys. netto na rok. Pracownik wybiera interesującą go formę wykorzystania, np. konferencje wyjazdowe, szkolenia zorganizowane, zakup pakietu na platformie edukacyjnej, książek branżowych itd. Koszty wszystkich szkoleń w ramach budżetu pokrywa 'merce, więc jedyne na czym się skupia pracownik, to rozwój. Wcześniej, przed 2022 rokiem i wprowadzeniem budżetu, również odbieraliśmy zgłoszenia od chętnych osób i m.in. organizowaliśmy szkolenia w siedzibie firmy czy wyjazdy na konferencje. W ubiegłym roku, wraz z wzrostem zainteresowania tematem rozwoju i uspójnieniem komunikacji wewnątrz firmy, wprowadziliśmy właśnie budżet dla wszystkich pracowników. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: https://merce.com/kariera , gdzie znaleźć można najważniejsze informacje, lub jeśli wolicie — skontaktujcie się z nami bezpośrednio na maila: recruitment@merce.com albo wpadnijcie na pyszne śniadanie porozmawiać przy kawie :)

Programista
@merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.)

Kiedyś może chciałbym aplikować do Waszej firmy. W związku z tym mam pytanie czy szkolenie Insights Discovery jest obowiązkowe? Uważam że takie szkolenie bardzo mocno odsłania cechy osobowości które raczej każdy chciałby zachować dla siebie. Pracownicy mają jakieś identyfikatory z kolorami?

Nowy wpis

@Programista

Szukają teraz na php. Rozumiem ze prace można wykonywać w systemie hybrydowym również z domu?? Chociaż opcja śniadań do dobra opcja żeby pojawiać się codziennie w pracy haha :D Można liczyć na jakieś narzędzia pracy w przypadku pracy zdalnej czy tylko są dostępne w firmie ?

Cześć! Tak, obecnie prowadzimy rekrutację na PHP Developera. Dokładne ogłoszenie znajdziecie na naszej stronie, w zakładce Kariera. Odpowiadając na zapytanie związane z formą pracy — w ‘merce można pracować hybrydowo i w elastycznych godzinach. Na starcie onboardingu zależy nam, aby nowo zatrudniona osoba była 2-3 razy w tygodniu w biurze, ponieważ widzimy dużą wartość we wdrożeniu stacjonarnym. Tak jak piszesz, na pewno śniadania są dodatkowym benefitem, który zachęca do wizyty w firmie. :) Odnośnie sprzętu — niezależnie czy pracujesz z biura, czy z zacisza własnego domu — zapewniamy niezbędne narzędzia. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z naszym działem Rekrutacji — recruitment@merce.com lub odwiedzenia nas w Gliwicach :)

@merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.)

Dzień dobry :) Chciałabym jeszcze podpytać o wymagane doświadczenie, bo obawiam się, że mogę nie wpasować się w to kryterium. W ofercie piszą państwo o wymaganym doświadczeniu komercyjnym w programowaniu PHP. O ile lat konkretnie chodzi? No i ile trwa onboarding? :)

Dzień dobry! Doświadczenie jest dla nas istotne, dlatego jest jednym z kryterium podkreślonych w ofercie. Widzimy wartość, kiedy kandydaci posiadają już jakieś doświadczenie komercyjne w programowaniu PHP. Staramy się jednak patrzeć indywidualnie na każdą osobę oraz zdobyte dotychczas doświadczenie i wiedzę. Wiemy, że nie zawsze staż pracy świadczy o tym, jak wartościowym jest się kandydatem, dlatego w ofercie nie określamy minimalnego doświadczenia, którego oczekujemy. Jeśli programujesz w PHP, czujesz, że do nas pasujesz i chciałabyś się sprawdzić — zachęcamy do wysłania CV. Może szukamy właśnie Ciebie? :) Odnośnie onboardingu — przykładamy do niego dużą wagę, ponieważ wiemy jak bardzo stresujące mogą być początki w nowej firmie. W ‘merce w proces wdrożenia nowego pracownika angażujemy na różnych etapach kilka osób, w tym opiekuna, który jest do dyspozycji przez cały czas trwania procesu. Jesteśmy elastyczni — nie narzucamy sztywnych ram czasu wdrożenia i do każdej osoby podchodzimy indywidualnie. Wiemy, że każdy inaczej przyswaja nową wiedzę i wiele zależy od złożoności danego stanowiska. Onboarding w 'merce dzielimy na dwa etapy: część ogólną — wdrożenie do firmy oraz część stanowiskową — wdrożenie do swojej roli i zespołu. W przypadku onboardingu do Backendu, w ramach drugiego etapu, nowy programista wdrażany jest przy pomocy zadań, dzięki którym zapoznaje się z naszym kodem. Następnym krokiem jest wdrożenie do zespołu kontekstowego, które skupia się już na indywidualnym planie wprowadzenia w działania tego kontekstu. Nikt nie zostaje pozostawiony samemu sobie — nawet po wdrożeniu do kontekstu jest czas na dalszy rozwój, a przydzielony na starcie buddy, jak i reszta #teammerce, zawsze chętnie służą pomocą. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji zapraszamy również do zapoznania się z naszym Q&A na stronie lub do bezpośredniego kontaktu. Pozdrawiamy!

Od jakiej kwoty brutto startowałaby teraz oferta pracy PHP Deva, gdybyście robili nabór? :3 Wisi sobie w sieci ogłoszenie sprzed dwóch lat, gdzie jest to 7 K brutto, jednak jak wszyscy wiemy, minimalna już-już dogania, bo przekroczyła czwórkę :D

Witaj! Prowadzimy obecnie rekrutację, o którą pytasz. Tutaj link do ogłoszenia wraz z widełkami: https://merce.com/kariera/php-developer Wszystkie nasze aktualne oferty pracy, zawsze można znaleźć na stronie w zakładce “Kariera”. :) W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu, pozdrawiamy!

zainteresowany

czy @Pracodawca oferuje PPK(pracownicze plany kapitałowe) dla swoich pracowników, ewentualnie podobne opcje? A jeżeli nie, to czy jest przewidziana taka opcja w przyszłości?

@zainteresowany

Tak, zgodnie z obowiązującym prawem mamy wdrożone w firmie PPK.

Czy w merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.) pracuje się na open space?

W naszym biurze nie posiadamy open space. Są wydzielone osobne pokoje, w których każdy pracownik ma swoje biurko. Zazwyczaj pomieszczenia przydzielone są do konkretnych zespołów, ale posiadamy też osobne stanowiska, czy salki konferencyjne dla dodatkowego co-workingu.

Sebo

Natknąłem się na ofertę pracy na stanowisku PHP Developera, od dłuższego czasu jest już wygasła, ale mam co do niej parę pytań. W ogłoszeniu podane były 2 formy umowy - standardowo umowa o pracę oraz kontrakt B2B, od czego to zależy? Czy obowiązuje okres próbny? Interesuje mnie także to jak wygląda praca zdalna, bo widzę, że jest taka możliwość, jest to jakoś łączone czy można np. pracować wyłącznie zdalnie i od czasu do czasu pojawić się w biurze?

@Sebo

Cześć @Sebo! Masz rację, tymczasowo zawiesiliśmy rekrutacje techniczne, natomiast na naszej stronie kariery znajdziesz możliwość pozostawienia swoich danych kontaktowych i CV poprzez tzw. Aplikację spontaniczną — jeśli chcesz podesłać swoje CV to śmiało! W przypadku ponownego uruchomienia rekrutacji technicznej, wrócimy do Twojej aplikacji i jeśli będziemy w stanie spełnić Twoje oczekiwania, a Twoje doświadczenie będzie dla nas interesujące, skontaktujemy się z Tobą i zaprosimy do procesu rekrutacji :) Forma umowy zależy od wybranej przez Ciebie opcji i ustalonych indywidualnie warunków pracy na podstawie preferencji i stanowiska, na które aplikujesz. Zawsze wierzymy w sukces naszych rekrutacji. Nowe osoby zatrudniane są z myślą o stałej współpracy, kwestia okresu próbnego oraz czasu na jaki zawierana jest pierwsza umowa omawiana jest indywidualnie z każdym kandydatem. Odnośnie rodzaju pracy — w przypadku rekrutacji programistów (szczególnie na poziomie Mida i Seniora) rekrutujemy w całej Polsce, więc można pracować całkowicie zdalnie, hybrydowo lub wyłącznie stacjonarnie, to zależy od Ciebie :) Gdybyś miał więcej pytań, zachęcamy do zajrzenia do Q&A na naszej stronie kariery, gdzie pojawiają się najczęściej zadawane pytania. Zawsze możesz też zadzwonić, napisać mailowo do działu rekrutacji (recruitment@merce.com) lub odwiedzić naszą siedzibę przy ul. Bojkowskiej 47 w Gliwicach.

Sylwisława

@Sylwisława

Na jakich zasadach zawierana jest umowa o pracę w firmie merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.)? Pojawiło się ogłoszenie na EmploySystem.com 5 grudnia

Cześć! Nie publikujemy ogłoszeń na wyżej wspomnianej platformie :) Ale odpowiadając na pytanie dotyczące umowy — współpracę zawieramy na zasadach określonych w Kodeksie Pracy. Twoje pytanie jest bardzo ogólne i nie możemy się jednoznacznie do niego ustosunkować. Jeśli interesuje Cię jakiś konkretny aspekt umowy o pracę, to napisz jaki lub skontaktuj się z nami na adres recruitment@merce.com , abyśmy mogli odpowiedzieć bardziej szczegółowo. Dodatkowo, w zawieraniu umów z nowymi pracownikami, niezależnie od jej formy, nie mamy sztywnej reguły i jest to zależne od preferencji oraz indywidualnych ustaleń z zatrudnionym.

Rekrutowany

Poświęcony czas na rozmowę, zadanie i brak feedbacku, pomimo przypomnienia się. Tylko informacja, wysłana do wielu, że "dziękujemy".

@Rekrutowany

@Rekrutowany - dziękujemy za informację! Dbamy, by każdy otrzymał feedback po zakończeniu udziału w procesie, jego stopień szczegółowości zależy od etapu rekrutacji, na jakim mieliśmy się okazję poznać. Skontaktuj się z nami na recruitment@merce.com - chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości i doprecyzujemy potrzebne informacje.

Bożena
@Rekrutowany

Hej ,a jak przebiegała rekrutacja? Była wieloetapowa czy na jednym spotkaniu się skończyło? Na jakie stanowisko aplikowalas ,że było zadanie do wykonania? Czy omówione zostały wyniki czy to właśnie brak tego feedbacku ?

Rekrutowany
@Bożena

Był to zdaje się przedostatni etap. Po zadaniu potencjalnie byłaby jeszcze jedna rozmowa. Zatem po rozmowie, poświęconym czasu na wykonanie zadania była tylko informacja zwrotna wysłana automatycznie do wielu osób. Poprosiłem o szerszy feedback, ale go nie otrzymałem.

B.

Jestem bardzo zadowolony z przebiegu rekrutacji i wdrożenia do pracy w Merce. Każdy dzień to nowe wyzwania, a pierwsze tygodnie mijają na poznawaniu zespołu i produktu. Zadania są różnorodne i pozwalają rozwijać się w wielu kierunkach. Spontaniczne spotkania przy bufecie śniadaniowym pozwalają na nawiązywanie nowych znajomości i wymianę doświadczeń. Za plus można uznać budżet szkoleniowy, z którego od początku korzystamy indywidualnie, jak i w ramach wspólnych kursów dedykowanych naszemu zespołowi. Od pierwszego dnia otrzymałem wszystkie potrzebne narzędzia, w tym możliwość wyboru dodatkowych akcesoriów jak słuchawki czy torba na laptopa z indywidualnego budżetu. Firma organizuje wiele spotkań integracyjnych, które zawsze stoją na bardzo wysokim poziomie. Polecam :)

Bronisław
@B.

Wow to brzmi naprawdę nieźle. Szkoda, że nie dodałeś jakiego stanowiska Twoja opinia dotyczy ale i tak dobrze że tak się dobrze zaadaptowałeś. Ciężko było na samej rozmowie rekrutacyjnej ogólnie? Ja sam stoję teraz przed wyborem czy tam aplikować. Ten budżet na kursy to masz do wykorzystania co miesiąc, czy ogólnie jest taki roczny dla pracowników?

@Bronisław

Cześć! Cieszymy się że jesteś zainteresowany i chcesz dopytać o szczegóły :) Odnośnie rekrutacji - wszystkie aktywne ogłoszenia znajdziesz na naszej stronie w zakładce “Kariera”. Aplikację każdego kandydata analizujemy i zawsze dajemy informację zwrotną, jaka jest nasza decyzja co do dalszych kroków. Oprócz aplikowania przez formularz można oczywiście zadzwonić, napisać maila na adres recruitment@merce.com albo przyjść do nas na śniadanie porozmawiać :). Sam przebieg procesu rekrutacyjnego zależy od stanowiska i zawsze na początkowych etapach uprzedzamy jak wyglądają kroki w danej rekrutacji. Natomiast to, co pozostaje niezmienne, to nasza dbałość o pozytywną atmosferę i przejście na "ty" w przypadku rozmowy czy spotkania. Wiemy, że dzięki temu pomagamy zniwelować niepotrzebny stres. Budżet szkoleniowy w naszej firmie jest roczny - możesz pojechać na konferencję, wziąć udział w szkoleniu, wykupić dostęp na platformę, książki - sam decydujesz w jakiej formie chcesz się rozwijać zawodowo :) Jeśli masz więcej pytań zachęcamy do odwiedzenia naszej zakładki “Kariera” na stronie lub zapoznanie się z artykułem na naszym blogu dot. najczęściej zadawanych pytań podczas rekrutacji - https://merce.com/blog/q-a-czyli-odpowiedz-na-najczesciej-zadawane-pytania-ktore-padaja-podczas-rekrutacji-w-merce

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.)?

Atmosfery nie da się opisać - łatwiej ją pokazać, a najlepiej odczuć samemu będąc częścią #teammerce :) Zapraszamy do odwiedzenia naszych kont inside, np. na Instagramie - pokazujemy tam naszą codzienność od środka - https://www.instagram.com/merce.com_inside/ Dodatkowo podrzucamy link do krótkiego filmu pokazującego jak wygląda nasza praca - https://www.youtube.com/watch?v=oXTz5Mvr9rU&t=4s

Nowa

Bardzo polecam pracę w firmie ‘merce. Pracuję od niedawna, ale zdążyłam zauważyć, że panuje tutaj miła atmosfera. Zawsze mogę liczyć na wsparcie doświadczonych pracowników i często organizowane są spotkania integracyjne. Dodatkowo firma oferuje sporo benefitów m. in. budżet szkoleniowy. Cały proces wdrożenia był przyjazny i czułam, że jest dostosowany do moich potrzeb.

Wanda
@Nowa

Ale fajnie, że są spotkania integracyjne. Jestem ciekawa, czy one są tylko dla pracowników, czy można też zabrać partnera/partnerkę? I czy to spotkania w knajpie, czy może wyjazdy na kilka dni?

@Wanda

“Nowa” dziękujemy bardzo za Twoją opinię! Cieszymy się, że jesteś zadowolona i trzymamy kciuki za dalszy rozwój i długą współpracę! :) @Wanda - W ciągu roku w ‘merce organizujemy kilka imprez - są to dla nas ważne wydarzenia, które celebrujemy w gronie firmowym. Dodatkowo spotykamy się w swoich zespołach w ramach budżetu integracyjnego - sami decydujemy się na formę (czy wolimy iść do restauracji, czy np. do escape room’u). Kilka razy w roku organizujemy w biurze bardziej luźne spotkania planszówkowe przy pizzy - tutaj można pojawić się z osobą towarzyszącą. Jeśli masz więcej pytań o benefity zachęcamy do odwiedzenia naszej zakładki “Kariera” na stronie - tam dodaliśmy sekcję najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi. Chętnie również odpowiemy telefonicznie lub na spotkaniu na żywo! Pozdrawiamy :)

ayeo

Pracowałem w merce wiele lat jako programista. Firma bardzo poważnie podchodzi o kwesti związanych z jakością. Jako firma produktowa stawia na ewolucję produktu i ciągły rozwój istniejącego kodu. W pracy bardzo pomaga nowoczesne CD/CI, spore pokrycie testami oraz wiele narzędzi automatyzujących. Jeśli ktoś lubi skupiać się na modelowaniu złożonych procesów i uwielbia DDD to jest to miejsce zdecydowanie dla niego. Nie bez znaczenia jest fakt, że merce obsługuje bardzo prestiżowe i wymagające marki. Cały produkt działa w ogromnej skali i na pewno stanowi inżynieryjne wyzwanie. Atmosfera w firmie jest unikalna, wspaniali ludzie. Naprawdę polecam.

DevOps
@ayeo

Chyba nie wiesz co to jest CI/CD a tym bardziej nowoczesne.

ayeo
@DevOps

dostrzegasz jakieś konkretne niedostatki? Co można zrobić lepiej?

@ayeo

a jest szansa, żebyście konkretniej to rozwinęli, żeby osoby, które nie miały styczności jeszcze wiedziały skąd między wami to zwątpienie? jakieś szczegóły odnośnie wykorzystywanej technologii?

Pracownik Merce

Jest bardzo dobrze, lepiej niż można by się było spodziewać. Firmie zależy na ambitnych i zaangażowanych pracownikach. Jeśli chcesz pracować po najniższej linii oporu to nie jest to miejsce dla takich osób. W firmie pracuje już bardzo długo. Świetni ludzie, jasne zasady. Firma mocno skupiona na biznesowej stronie, rozwoju produktu, klientach. Firma ciągle się zmienia - na korzyść pracowników, i na korzyść klientów. Nie ma pytań pozostawionych bez odpowiedzi, zawsze można się do kogoś zwrócić o pomoc. + Jasne zasady + Wymagające wdrożenia + Osoby z dużym stażem + Dynamiczny zespół + Swobodne godziny pracy + możliwość pracy zdalnej + Duża ilość szkoleń + Codzienna strefa śniadaniowa (bufet szwedzki) + Pyszna kawa bez ograniczeń

Dominika

W jakich godzinach trzeba byc dostępnym w pracy zdalnej w firmie, bo piszesz Kris, że praca jest elastyczna, a mógłbyś opisać więcej szczegółów co to znaczy i na czym to polega ? Sami sobie wybieramy godziny pracy ?

@Dominika

Cześć @Dominika! Odpowiadając na Twoje pytanie - jesteśmy w tym temacie elastyczni :) Ranne ptaszki lubią zacząć pracę nawet o 6:00, a nocne marki preferują wieczory. Istotnym jest, aby zgrać się z zespołem, dlatego czasem zespoły ustalają wspólnie okienko odpowiadające wszystkim, w którym są oni dostępni dla siebie, aby móc się wspierać w ważnych kwestiach. Elastyczność w naszej pracy, to też możliwość realizacji zadań z każdego miejsca na świecie — możemy korzystać zarówno z gliwickiego biura, jak i z każdego zakątka sprzyjającego home office ;) Natomiast zawsze miło jest się zobaczyć w biurze, chociażby na opisanych przez Krisa cyklicznych imprezach integracyjnych. Pozdrawiamy!

Kris
@Dominika

Hej! Teraz dopiero widzę Twoje pytanie ;) To zależy od zespołu! Widzę, że dziewczyny już odpisały, a ja dodam, że zespół KAM z racji dostosowania do naszych klientów pracuje między 8-16, aaaaaale jak masz potrzebę lekarza, dentysty czy innego ogarnięcia dziecka to na miękko z zespołem się zawsze dogadasz czy to jest potrzeba późniejszego przyjścia czy wcześniejszego wyjścia, bądź też zerwania się w ciągu dnia na jakiś czas. Czas możesz odpracować i nie, nie musisz brać dnia wolnego na godzinną wizytę u dentysty! ;)

Kris

Cześć!  Chciałem dwa zdania wrzucić od siebie akurat w tym miejscu i napisać o swoich wrażeniach i odczuciach związanych z pracą w Merce po przepracowanym roku.  Dlaczego tutaj? Osobiście postrzegam GoWork jako miejsce gdzie wiele osób wylewa swoje żale na pracodawcę po niepowodzeniach, porażkach mniejszych czy większych czy to ze swojej winy czy z winy pracodawcy, ale mało kto już usiądzie i napisze o tym, że firma jest rzetelna, fajna, spoko i dobrze spędza się tam czas. Bardzo mało takich widziałem poza tymi, które mam wrażenie są redagowane przez zespoły HR. To miejsce, aż puchnie od skrajności i doprowadza do wielu (usunięte przez administratora) a finalnie potencjalny kandydat jest zdezorientowany. No mniejsza z tym! Ja będę tym, który napisze coś od serca i to pozytywnego bo uważam, że po prostu chcę ;)  Pracuję od roku na stanowisku KAM (Key Account Manager) z czego 4,5 miesiąca spędziłem na L4 - przykra sprawa, ale się zdarza. O tym więcej zaraz.  Do firmy zostałem wprowadzony w bardzo przyjemnej atmosferze, onboarding odbywał się z racji pełnionej funkcji “na miękko”, bardzo dynamicznie, elastycznie z racji pełnionych obowiązków i charakteru pracy z klientem. Zespół w którym jestem jest fantastyczny. Dużo cierpliwości, tłumaczenia i elastyczności. Ludzie mocno się wspierają co jest bardzo istotne w codziennej konfrontacji z wymagającymi klientami i dynamicznie wprowadzanymi zmianami w sklepach, czasem i kolejkami w realizacji projektów. Mogę liczyć na nich jak i na management, który realnie jest wsparciem w rozwiązywaniu kwestii spornych jak i bardzo elastyczny w połączeniu pracy z życiem prywatnym. Jestem prawie czterdziestoletniom ojcem dwójki dzieci a to wiąże się z przeplataniem życia prywatnego z pracą i tutaj też nie ma żadnego problemu, a co więcej czuję duże zrozumienie i elastyczność.  Długie L4.  Niespodziewanie z dnia na dzień zmuszony zostałem do długiego leczenia. Zadania na siebie wziął zespół a ja dostałem od firmy w tym czasie mocne wsparcie i słowa otuchy! Długo zastanawiałem się jak to wygląda, czy jak to będzie odebrane, ale na każdym kroku i w każdym tygodniu czułem tylko pozytywną energię i słowa wsparcia! To jest wartość niepoliczalna i ogromnie to doceniam. Powrót również obejmował kolejny reonbording gdzie miałem czas dla siebie na spokojne odnalezienie się w nowej rzeczywistości po wielu zmianach jakie w tym czasie zaszły.  Firma oferuje możliwość 100% pracy zdalnej co jest dla mnie bardzo ważne, ale do tej pory wolę pracować w biurze żeby mieć kontakt z ludźmi! Brak kontaktu face2face uważam za duże utrudnienie i duży minus, ale to wynika z mojego charakteru i osobowości. Ciężko czasami zinterpretować emocje osoby po drugiej stronie komunikatora. Tutaj na ratunek przychodzą zacne imprezy integracyjne, które odbywają się cyklicznie i co ciekawe frekwencja zawsze jest imponująca. Dodatkowo przeprowadzone zostały dla naszego zespołu, w czasie kiedy pracuję dwa sensowne i ciekawe szkolenia. Dodatkowo mamy budżet szkoleniowy do wykorzystania. O śniadaniach do późnego popołudnia nie wspomnę ;)  Jak pisałem pracuję w zespole KAM i nie wypowiem się o zespołach developerów a jedynie mogę powiedzieć, że ogólnie klimat w firmie jest bardzo przyjemny i pozytywny. Patrząc na nowe osoby, które przychodzą do nas mam wrażenie, że bardzo szybko się asymilują, łapią klimat i zostają na dłużej.  Praca z klientem jest wymagająca i często bardzo stresująca, ale ważne jest to żeby po swojej stronie mieć wsparcie merytoryczne i mentalne a tak właśnie jest tutaj!  Po tym roku jestem w stanie powiedzieć, że trafiłem w bardzo dobre miejsce, które jest częścią mojego życia prywatnego. Nie żyję byle do piątku a poniedziałku nie zaczynam od słów “znowu mam tam iść” ;) Wiecie o co mi chodzi… ;)  Mam świadomość, że każdy jest inny i każdy ma swoje doświadczenia i opinie o ‘Merce, ale moją są właśnie takie! Jak najbardziej pozytywna!  Gorąco polecam! ;)

@Kris

Cześć Kris! Dziękujemy za Twoją opinię, widać że pisałeś od serducha! Również cieszymy się, że jesteś częścią naszego #teammerce i jesteś zadowolony ze współpracy. Trzymamy kciuki za Twój dalszy rozwój i sukcesy!

last_programmer

W tej firmie rzeczywiście panuje toksyczna zależność, jeżeli nie trzymasz z dana ekipa to raczej nie dostaniesz fajnego projektu czy zadania do zrobienia, typowe Polskie kolesiostwo tam panuje. Osoby które pracują tam dłużej i trzymają ze swoimi zawsze dostają lepsze benefity w postaci projektu czy tez wypłaty. Jeżeli chodzi o zarobki, to zazwyczaj obiecują góry a sumarycznie wychodzi tak, że podwyżkę sie ma raz na 2 lata, jeżeli nie jesteś w ulubionych znajomych team leadów, widełki które są podane na stronie maja sie nijak do tego co sie dostaje.Co do atmosfery firma jest w porządku jeżeli chodzi o śniadanka czy tam imprezy, natomiast praca z osobami z 3lat expa zazwyczaj wygląda tak, że maja za super ogarniaczy nauczyły sie pare case'ów z udemy a tak na prawde tylko robily copy-paste przez lata w tej firmie, praktycznie praca tam polega na copy-past większość rzeczy jest kopiowana z projektu do projektu - fajne na start dla juniora ale potem trzeba szybko uciekać, bo niestety jak tam przesiedzicie nie będziecie dużo warci na rynku, ponieważ backendu czy tam frontu dobrego nie napiszecie sami od podstaw. Sa tam osoby które ogarniają ale to te które tworzyły ten projekt jak firma zaczynała - można od nich sie wiele nauczyć, jeżeli traficie do dobrego teamu. Backend trzyma jakiś tam minimalny poziom, najlepsi sa DevOpsi tam zespół jest bardzo ogarnięty, jeżeli chodzi o Frontów to tam raczej jest dosyć słabo.

@last_programmer

Hej “Last programmer” :) Szkoda że się nie podpisałeś - nie jesteśmy w stanie zweryfikować, czy jesteś naszym pracownikiem ze względu na powyższe stwierdzenia. Pracuje u nas ponad 80 osób, z czego 45 osób jest z nami 5 lat i dłużej. Sądzimy, że liczby mówią same za siebie - gdyby było tak jak piszesz, myślimy że nie byłoby tylu zadowolonych osób z takim stażem. Odnośnie naszych pracowników - mamy w zespole różne osoby, z odmiennym doświadczeniem i wiedzą. Od juniorów do seniorów :) Przyjmujemy osoby z różnym poziomem kompetencji, w zależności od potrzeb rekrutacyjnych. Mamy też przypadki wracających programistów, którzy mieli okazję pracować w innej firmie i zdecydowali się na powrót do nas, mimo szerokiego doświadczenia i wysokiego poziomu kompetencji. Nic nie oddaje jednak rozmowy F2F — dlatego jeśli masz jakieś wątpliwości lub chcesz porozmawiać - jesteśmy na to otwarci. Wystarczy, że skontaktujesz się z naszym zespołem rekrutacyjnym ( rekrutacja@merce.com) — chętnie porozmawiamy lub spotkamy się na kawie lub herbacie.

Nowy nabytek 'merce :)

Polecam pracę w 'merce wszystkim tym, którym zależy na przyjaznym miejscu pracy. Za mną intensywny, ale efektywny okres wdrożenia i muszę przyznać, że nigdy wcześniej nikt nie przygotował mnie tak dobrze do moich zadań. Zadomowiłam się bardzo szybko, a to zasługa mojego zespołu ( Dział HR&EB

Iwona
@Nowy nabytek 'merce :)

super że zostałaś tak solidnie wdrożona do pracy :) długo to wdrożenie trwało :) ??

Nowy nabytek 'merce :)
@Iwona

@Iwona Już po miesiącu czułam, że wiem naprawdę wiele i mogę pracować w dużej mierze samodzielnie, natomiast uważam, że to wdrożenie trwa cały czas, bo chcę na wysokim poziomie robić swoje zadania. Mamy bardzo dużo ciekawych projektów i uczę się cały czas, ale czuję się teraz pewnie i samodzielnie. Zespół przygotował dla mnie super "Bazę Wiedzy"- plik z instrukcjami, opisami zadań, dzięki czemu wdrożenie było bardzo uporządkowane :) Moja wcześniejsza wiadomość niestety ucięła się w połowie, więc dopiszę tutaj - Firma ma bardzo duży plus, jeśli chodzi o elastyczny czas pracy i możliwość pracy zdalnej. Dodatkowo wszystkie benefity dostępne od samego początku zatrudnienia. No i pyszne śniadanka w formie bufetu szwedzkiego - brzuszek pełny, to i lepiej się pracuje! :)

@Nowy nabytek 'merce :)

@"Nowy nabytek ‘merce” - Dziękujemy za Twoją opinię! Cieszymy się, że jesteś zadowolona z pracy i będziesz dobrze wspominać swoje początki. Trzymamy kciuki za Twój dalszy rozwój i długą współpracę :) Odpowiadając @Iwona - Orientacyjnym czasem na wdrożenie jest u nas okres 3 miesięcy, ale jest to zależne od stanowiska. To jest czas tzw. onboardingu - procesu, przy którym czuwa nad Tobą opiekun z Twojego działu oraz osoba z zespołu HR&EB, która jest do Twojej dyspozycji na początku drogi w ‘merce. Jeżeli masz więcej pytań odnośnie wdrożenia i rekrutacji zachęcam do odwiedzenia strony i zakładki “Kariera” - tam widnieje kontakt do naszego głównego HR-owca - Gosi. Pozdrawiamy!

DevOps
@Nowy nabytek 'merce :)

Tak śniadania są nadal największym befitem. Pewnie lepiej dać (usunięte przez administratora) niż godne pieniądze za pracę.

Prawdziwy DevOps
@DevOps

Co za bzdury tu wypisujesz, każdy tu zarabia odpowiednio do rynku i umiejętności jeśli chodzi o dział IT. Benefitow jest cały katalog do wyboru, ale nie wiesz o tym bo nie jesteś devopsem u nas...

@Prawdziwy DevOps

Cześć Devopsi :) Zaczynając od etapu rekrutacji - stawki są szacowane na podstawie monitorowania rynku. W każdym ogłoszeniu widełki są jawne, więc kandydat sam decyduje, czy jest zainteresowany współpracą z nami i czy odpowiada mu stawka. Dodatkowo wynagrodzenie jest też dopasowane do umiejętności i doświadczenia. ‘merce nie jest korporacją - jesteśmy elastyczni i stawiamy na komunikację. Zawsze jeżeli coś jest niejasne, albo sądzisz że wymaga doprecyzowania - wystarczy porozmawiać, nasi liderzy nie gryzą :) Co do benefitów - w ubiegłym roku rozszerzyliśmy wachlarz i każdy znajdzie coś dla siebie - od ubezpieczeń po integracje, kończąc właśnie na śniadaniach, które doceniają nasi pracownicy. Pozdrawiamy!

Zostaw merytoryczną opinię o merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.) - Gliwice

• Jak się pracuje w merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.)?

Zobacz opinie na temat firmy merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 8 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.)?

Kandydaci do pracy w merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.) napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

merce.com S. A. (dawniej i-systems sp. z o. o. sp. k.)