logo Small Planet Airlines

Small Planet Airlines

Opinie o Small Planet Airlines

Kaśia 2013-12-13 23:08
bardzo mizerne warunki finansowe..jedyny plus ładne samoloty.
flyingb 2014-01-31 15:51
pensja to smiech na sali! maja czlowieka za nic i tak traktuja. odradzam prace w tych pseudo liniach.
ggg 2014-04-07 18:35
tzn ile sie tam zarabia?
marzenkqa 2014-04-14 22:24
500 euro za 60 godzin to malo? to ja nie wiem ile chcesz zarabia.. tj by zarabia 2000 zl w Polsce za mniej niz pol etatu!! wiec nie wydaje mi sie ze to malo.. a to sa zarobki na sam poczatek.. samej podstawy bez premii..
sergiej 2014-04-17 14:45
Zadziwiacie mnie naprawde za 60 godzin pracy 500 euro i tona ręke + dodatki i to dla was mało ?? Przecież to nawet nie jest pół etatu...
aneczka 2014-11-05 22:19
Odradzam. Bardzo źle traktują ludzi. Wynagrodzenie śmiesznie niskie w porównaniu z innymi liniami. Oszukują i olewają człowieka na każdym kroku.
Flyhigh 2014-12-29 20:15
Bylam na rekrutacji, niestety warunki ktore oferujemy sa bardzo słabe w porównaniu do innych linii, kolejny duży minus to brak polskiej umowy :/
latam_bo_lubie 2015-01-30 12:57
A wiesz ile się zarabia w innych liniach? Śpieszę z odpowiedzią. W znienawidzonym przez wielu ludzi RYR za 60h dostaję ok. 1200€, czyli prawie 2,5x więcej niż w Small Planet. Poza tym, 60h to nie jest całkowity czas pracy, tylko nalot. W praktyce wyjdzie ok. 90h. Pracowałaś kiedykolwiek w jakichś liniach lotniczych? Wiesz jak pracuje się w powietrzu? Wiesz jak organizm reaguje 40 000 stóp nad ziemią? To, że w Polsce zarobki są śmiesznie niskie to nie znaczy, że trzeba się godzić na mizerne warunki jakie oferuje Small Planet.
Przestrzegam 2015-05-14 17:07
500 euro,to żadne net salary! Istnieje KONIECZNOŚć ODPROWADZENIE PODATKU I OPŁACENIA SKŁADEK-w tym zdrowotnych/LUB PROWADZENIE WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI. Przy kosztach dojazdu ok. 800-1000 zł/mc-dochód nie starczy nawet na pokrycie czystych kosztów. Kara skarbówki-która będzie sprawdzać osoby zatrudnione PRZEZ CYPRYJSKĄ firmę w związku z pracą w charakterze cabin crew attedant dla SAP- do 5 000złoty.PONADTO-UMOWA, W CAŁOŚCI PO ANGIELSKU-zdecydowanie przeznaczona jest dla tych którzy języka nie znają. Po jej podpisaniu w ok. 3 sytuacjach-pracownik może być obarczony karą wysokości 3000 EURO!!!!!!!!, w tym za przerwanie pracy przed terminem. co jeszcze? Acha w wersji pierwotnej oferty umowy-mowa o 60 godzinach i tu oczywiście chodzi od/do zamknięcia/otwarcia drzwi samolotu- BEZ BORDINGU i POSTOJÓW DO 24H!!!!!!!!!!!!!!!W umowie właściwej-mowa już 100 godzinach podstawowych. ACHA-I JESZCZE NAJWAŻNIEJSZE-TRZEBA PODPISAĆ NIEOGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ FINANSOWĄ. Osoby które podpisały tego typu "umowy"-nie wiedzą co czynią. Napewno nie rozumieją treści. MOŻNA BY TEŻ ZASTANOWIĆ SIĘ NAD KOMPETENCJAMI PILOTÓW PRACUJĄCYCH dla tej linii, biorąc pod uwagę, że udowodniono, że główną przyczyną katastrof lotniczych-obecnie jest problem z komunikacją-znajomością języka angielskiego. Odradzam Small Planet jako formę transportu wakacyjnego. Chyba że ktoś sporty ekstremalne
olafasola 2015-06-01 18:59
Napiszę tylko jedno - straszne pierdoły piszesz, widocznie nie masz pojęcia o pracy w tej firmie.
olafasola 2015-07-08 22:44
Dosyć duże ;) i potwierdzam, warunki finansowe są dobre.
Steward 2016-01-27 16:07
Witam, właśnie oczekuje na umowe od Small Planet i chciałbym dowiedzieć się od kogoś kto pracuje w tych liniach jak wygląda sprawa podatków, zusów i ubezpieczenia gdyż byłem w zusie zasięgnąć informacji i Pani nie potrafiła odpowiedzieć na to pytanie ponieważ umowe podpisuje się z fimrą na Cyprze, pracuje się dla litewskich linii lotniczych, a baze wylotową ma sie w Polsce więc pytanie według przepisów którego kraju należy odprowadzać świadczenia? Bardzo proszę o szybką odpowiedź
alice 2016-02-29 12:37
Pracuje teraz w banku, swiatowej korporacji. Zarabiam 3500 na reke. Serdecznie tej pracy nie znosze i wreszcie mam odwage, zeby sprobowac podazac marzeniami i miec gdzies excela i to, co pomysla ludzie i wreszcie zostac stewardessa. Czy moglabys potwierdzic, czy przynajmniej zarobie tyle samo co w obecnej pracy?
lol 2016-03-25 14:58
byś mógł dosięgnąć i otworzyć podręczny luk bagażowy w kabinie
niezdecydowany 2016-04-02 10:21
dostałem właśnie ofertę pracy i umowę. Wszystko co napisał "przestrzegam" niestety się zgadza...
Paffkens 2016-04-06 19:19
Mógłby ktoś mi zdradzić jak wyglądają takie koszty ubezpieczenia, ZUSu itd w przypadku takiego kontraktu ze Small Planet miesięcznie?
Nowa 2016-04-08 00:30
Czesc, chcialam zaytac czy podpisałes juz umowe,ja tez wlasnie na nia czekam trochę mnie przeraża co tu widzę na forum...w przyszłym tygodniu zaczyna sie juz szkolenie a ja nie mam pojecia co i jak , za wiele informacji nie otrzymalam, co z ubezpieczeniem zus ? Oferują jedynie prywatne ubezpieczenie. Co Z podatkami, gdzie placone przez kogo? Jesli samemu trzeba pokrywac koszta to troche.słabo,moze ktos kto cos o tym wie moglby sie wypowiedziec..?
nowa 2016-04-27 12:28
Również chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z tymi podatkami, składkami? dostałam umowę i widze ze oni nic nie placa, wszystko musimy odprowadzać sami. Jakto wygląda? Gdzie zalatwic? wiem ze us, zus ale co powiedzieć, jakie dokumenty? moglby ktoś powiedzieć, jak to wszystko zalatwil, kto już tam pracuje? Baaaaaardzo proszę, bardzo ważne i pilne!
AleJaja 2016-05-10 16:14
ZUS...jeśli ktoś potrzebuje opłacać składkę zdrowotną to może robić to dobrowolnie... Fakt faktem SP nie opłaca tego za pracownika. A podatek...z racji umowy na Cyprze, nie jest opłacany w Polsce. Nawet w rozliczeniu rocznym pracownik nie jest zobowiązany do zapłaty podatku, gdyż ten został opłacony na Cyprze (jeśli pracowaliśmy tylko dla SmallPlanet). Miesięcznie nie płacimy nic. W stosunku rocznym - w zależności czy robiliśmy coś jeszcze (na polskiej umowie) oprócz latania w SP.
Ja 2016-05-10 17:06
Głupoty piszesz. Na Cyprze ŻADNE podatki nie są odprowadzane. Rozliczasz się z dochodu z naszym US a jeżeli tego nie zrobisz a oni to wykryją, kary są bardzo wysokie. Znam dokładnie sprawę i wszystkim normalnym ludziom odradzam pracę w tej firmie. Proponują najgorsze warunki finansowe. Żadnego ubezpieczenia. Jedynie prywatną podstawową opiekę, za którą samemu i tak trzeba samemu dopłacać. Praca "na sezon", na kilka miesięcy. Odradzam. Żadnych perspektyw.
waldi 2016-07-25 19:08
Latając z nimi przygotujcie się na długie oczekiwania, bo są zwykle opóźnieni o kilka godzin w każdą stronę. Nie dbają o bezpieczeństwo. Pilot powiedział, że latał z uszkodzoną anteną wiele razy i dopiero we Wrocławiu to wyryli. Ciekawe co nie wyryli? Nigdy więcej tej linii lotniczej.
waldi 2016-07-25 19:09
Agnes 2016-08-07 16:58
Jakich niezłych zarobków? Jakie benefity? Dziewczyno, co ty piszesz? Psie pieniądze płacą i biorą do pracy ludzi, których nikt już nigdzie nie chce. Praca na sezon. Bez żadnych perspektyw. Dno i wodorosty.
prawnik 72 2016-09-28 13:52
Szanowni Państwo :) jeśli chodzi o odprowadzanie podatków z zarobkow uzyskanych na Cyprze , juz tłumaczę, osoby ktore podpisały umowe ze smoll planet na Cyprze "NIE " MUSZA odprowadzac podatkow oraz rozliczac sie z US w Polsce , mowi o tym U M O W A
między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Cypru w sprawie unikania podwojnego
opodatkowania w zakresie podatku od dochodu i majątku, prosze wejśc na stronę Ministerstwa Finansow i zapoznac sie z art 15 ust 3 -która brzmi :3. Bez wzgledu na poprzednie postanowienia niniejszego artykuiu wynagrodzenia z pracy najemnej, wykonywanej
na pokiadzie statku, samolotu lub pojazdu drogowego
eksploatowanego w komunikacji miedzynarodowej, mogq
być opodatkowane w tym Umawiajqcym sie Panstwie,
w ktorym miebci sie siedziba prawna przedsiebiorstwa.
Więc prosze nie wprowadzac w błąd osób chcacych podjac prace w tej firmie, jedynym minusem jest to że nie posiadacie ubezpieczenia , i nalezy samemu opłacac skladki zus , lub korzystać z opieki medycznej prywatnie.
maro 2016-09-28 16:20
Na jakim poziomie trzeba znać język angielski, żeby móc dostać się do pracy na stanowisko In-House Lawyer?
chciałabym 2016-11-18 10:10
A czy są jakieś egzaminy z pływania? Na czym polegają?
Ja 2016-11-26 11:36
Nie kompromituj się...
Aneta 2016-12-13 17:36
Czy ktoś pracujący obecnie w tej firmie mógłby się wypowiedzieć ? Zastanawia mnie zagrożenie karą do 3000 EUR w paru przypadkach i nie wiem jak to się odnosi do rzeczywistości ??
anna 2016-12-30 20:46
w ogóle odradzam tą firmę, jestem na drodze sądowej z nimi
mala884 2017-01-25 14:09
w RyR za 60h nalotu nie dostaje się 1200 euro nie wiem skad wy macie takie informacje Wszytsko zalezy od bazy.. ale za 60h nalotu ozna zaorbic max 700 euro
Ala 2017-02-11 01:19
Czy może ktoś się wypowiedzieć jak wygląda obecnie sytuacja z zarobkami i warunkami?. Na stronie chwalą się wzrostem dochodów.
rafał 2017-02-19 12:14
haha to dobrze że wzrastają dochody, będzie z czego zapłacić odszkodowania za 30godzinne opóźniena z zeszłego roku :) nie myśl że pracownicy coś z tego dostaną
stewardesa ryr 2017-02-20 21:42
Ja pracuje w Ryanair i za 60h dostaje 1200e za ok 85h 1500e. Ludzie na starych kontraktach dostaja jeszcze wiecej.
I jestem na poludniu Hiszpani gdzie zycie nie jest relatywnie tanie.
stewardesa ryr 2017-02-20 21:51
a i jak ktos pisze ze 500e to jest duzo to śmiech na sali! Chyba nic nie wiesz o tej pracy i nie porownoj pracy biurowej 60h do 60h godzin lotów gdzie w zeczywistosci wychodzi z tego 90h pracy w calosci. Jak chcesz to idz pracuj za darmo i nie wypisuj glupot.
Lucy02 2017-02-21 11:01
W small planet przy bazie w Niemczech za 0-40/50h dostajesz 1700e za wiecej 2000e+, dodatkowo nie placisz za szkolenie jak w ryanair co jest zalosne ani nie placisz za mundur. Nie wiem jak trzeba byc zdesperowanym zeby isc do ryanair
Mary03 2017-03-01 19:47
@Lucy 02 - szkoda że nie traktują w takim razie pracowników w polsce yak jak w Niemczech. W Polsce dostajesz niecałe 500 euro na start, może jak bedzie dobry sezon to zarobisz 700-800 euro i to prtzez jakąs lewaą firmę w Emiratach arabskich.
Zuzanna 2017-03-02 10:28
@Mary03 długo już pracujesz w firmie Small Planet Airlines? Możesz opowiedzieć coś więcej o warunkach panujących w firmie?
zdesperowana 2017-03-26 19:56
powie mi jak to teraz wyglada w SP? Jutro ide na rekrutacje...
Zuzanna 2017-03-27 10:06
@zdesperowana powodzenia na dzisiejszej rozmowie. Podziel się z nami jak przebiegał proces rekrutacyjny do firmy. Może też do dobrego zaprezentowania się przydadzą Ci się wskazówki z naszego bloga: http://www.praca.blog.gowork.pl/3-wskazowki-ktore-pozwola-lepiej-wypasc-na-rozmowie-kwalifikacyjnej/
lucy02 2017-03-29 22:37
wow, ale lipa! jednak dobrze znac jezyki i pracowac gdzie indziej niz PL ;p
Toja 2017-04-11 16:19
Ktoś brał udział wbAssesment ?
Naspraszali ludzi
A potem ze człowiek za młody to po co robią sztuczny tłum
Z dnia na dzień zaprosili
Wszystkie papiery kazali przynieść
Z pracy musiałam wziąć wolne biegiem wniosek na paszport złożyć bo kazali bo stracił ważność
Śmiech na sali ...
Kazali otworzyć działalność żeby zatrudnić się u nich
Tatuaże są akceptowane ??
Dominikana 2017-04-11 17:23
Czy ktoś mi powie czy musimy się z tego rozliczać w Polsce? Dostałam tylko 40 euro w poprzednim roku za kilka dni szkolenia i nie wiem czy nam to ująć w rozliczeniu. Ktoś pomoże?
Zuzanna 2017-04-12 09:07
@Toja a jak wyglądał sam proces rekrutacji?
anyone 2017-04-12 17:29
@Zuzanna jeśli zaproszą cię na rozmowe to przekonasz się sama.
Trzeba zarezerwować cały dzień, zostawić im wszystkie dokumenty z danymi osobowymi włącznie z kopiami świadectw pracy, wypisać wszystkie dane włącznie z tymi wrażliwymi, bo MOŻE cie zatrudnią..
Zuzanna 2017-04-13 09:03
@anyone czyli proces rekrutacji jest długotrwały. A jak oceniasz jego trudność? Rozumiem, że do pracy jest dużo chętnych. Na jakie stanowisko Ty się starałeś/starałaś?
stewa 2017-05-26 10:43
Ściema. Small nie zatrudnia przez kontrakt zagraniczny nie przez własną działalnosc.
Stewa 2017-06-15 13:30
Najgorsze linie w jakich pracowałam. Szef CC ok ale cała reszta to dno a zwłaszcza paniusie litwinki.
Zuzanna 2017-06-23 08:57
@Stewa
rozumiem, że pracowałaś w call center firmy. Mogłabyś powiedzieć cos więcej na temat tego jak wygląda praca w tym dziale firmy?
Zostaw swoją opinię o Small Planet Airlines - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Small Planet Airlines