logo Small Planet Airlines

Small Planet Airlines

Opinie o Small Planet Airlines

Kaśia 2013-12-13 23:08:02
bardzo mizerne warunki finansowe..jedyny plus ładne samoloty.
flyingb 2014-01-31 15:51:49
pensja to smiech na sali! maja czlowieka za nic i tak traktuja. odradzam prace w tych pseudo liniach.
ggg 2014-04-07 18:35:14
tzn ile sie tam zarabia?
marzenkqa 2014-04-14 22:24:13
500 euro za 60 godzin to malo? to ja nie wiem ile chcesz zarabia.. tj by zarabia 2000 zl w Polsce za mniej niz pol etatu!! wiec nie wydaje mi sie ze to malo.. a to sa zarobki na sam poczatek.. samej podstawy bez premii..
sergiej 2014-04-17 14:45:54
Zadziwiacie mnie naprawde za 60 godzin pracy 500 euro i tona ręke + dodatki i to dla was mało ?? Przecież to nawet nie jest pół etatu...
aneczka 2014-11-05 22:19:30
Odradzam. Bardzo źle traktują ludzi. Wynagrodzenie śmiesznie niskie w porównaniu z innymi liniami. Oszukują i olewają człowieka na każdym kroku.
Flyhigh 2014-12-29 20:15:42
Bylam na rekrutacji, niestety warunki ktore oferujemy sa bardzo słabe w porównaniu do innych linii, kolejny duży minus to brak polskiej umowy :/
latam_bo_lubie 2015-01-30 12:57:24
A wiesz ile się zarabia w innych liniach? Śpieszę z odpowiedzią. W znienawidzonym przez wielu ludzi RYR za 60h dostaję ok. 1200€, czyli prawie 2,5x więcej niż w Small Planet. Poza tym, 60h to nie jest całkowity czas pracy, tylko nalot. W praktyce wyjdzie ok. 90h. Pracowałaś kiedykolwiek w jakichś liniach lotniczych? Wiesz jak pracuje się w powietrzu? Wiesz jak organizm reaguje 40 000 stóp nad ziemią? To, że w Polsce zarobki są śmiesznie niskie to nie znaczy, że trzeba się godzić na mizerne warunki jakie oferuje Small Planet.
Przestrzegam 2015-05-14 17:07:48
500 euro,to żadne net salary! Istnieje KONIECZNOŚć ODPROWADZENIE PODATKU I OPŁACENIA SKŁADEK-w tym zdrowotnych/LUB PROWADZENIE WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI. Przy kosztach dojazdu ok. 800-1000 zł/mc-dochód nie starczy nawet na pokrycie czystych kosztów. Kara skarbówki-która będzie sprawdzać osoby zatrudnione PRZEZ CYPRYJSKĄ firmę w związku z pracą w charakterze cabin crew attedant dla SAP- do 5 000złoty.PONADTO-UMOWA, W CAŁOŚCI PO ANGIELSKU-zdecydowanie przeznaczona jest dla tych którzy języka nie znają. Po jej podpisaniu w ok. 3 sytuacjach-pracownik może być obarczony karą wysokości 3000 EURO!!!!!!!!, w tym za przerwanie pracy przed terminem. co jeszcze? Acha w wersji pierwotnej oferty umowy-mowa o 60 godzinach i tu oczywiście chodzi od/do zamknięcia/otwarcia drzwi samolotu- BEZ BORDINGU i POSTOJÓW DO 24H!!!!!!!!!!!!!!!W umowie właściwej-mowa już 100 godzinach podstawowych. ACHA-I JESZCZE NAJWAŻNIEJSZE-TRZEBA PODPISAĆ NIEOGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ FINANSOWĄ. Osoby które podpisały tego typu "umowy"-nie wiedzą co czynią. Napewno nie rozumieją treści. MOŻNA BY TEŻ ZASTANOWIĆ SIĘ NAD KOMPETENCJAMI PILOTÓW PRACUJĄCYCH dla tej linii, biorąc pod uwagę, że udowodniono, że główną przyczyną katastrof lotniczych-obecnie jest problem z komunikacją-znajomością języka angielskiego. Odradzam Small Planet jako formę transportu wakacyjnego. Chyba że ktoś sporty ekstremalne
olafasola 2015-06-01 18:59:51
Napiszę tylko jedno - straszne pierdoły piszesz, widocznie nie masz pojęcia o pracy w tej firmie.
ludmiła kowalska 2015-06-05 12:19:14
@olafasola a ciekawe jakie ty masz. co do wcześniejszych wypopwiedzi to jednak słyszałam że warunki fionansowe w tej firmie są znacznie lepsze, koleżanka pracowała i mi opowiadała, była zachwycona kasą. ja dlatego teraz chce uderzać do nich na wolny wakat na stanowisko praktykanta w dziale administracji, szkoda tylko że bez pieniędzy ale może jest później nadzieja na coś
olafasola 2015-07-08 22:44:15
Dosyć duże ;) i potwierdzam, warunki finansowe są dobre.
ewcia 2015-07-10 19:32:37
praca w Small Planet Airlines sp.z.o.o. należy do raczej tych pozytywnych, bardzo dobre warunki pracy z miłą atmosferą a także ze sporym wynagrodzeniem. Także ludzie zainteresowani śmiało mogą aplikować do pracy w tej firmie, a z tego co wiem to są wolne stanowiska w Warszawie jako Chief Cabin Crew oraz HR Crew Specialist. Więcej informacji na portalu pracuj.pl
Agata88 2015-09-16 01:47:42
ja właśnie słyszałam, że zarobki w small planet są spoko, pracuję teraz w innych liniach lotniczych, ale zastanawiam się nad aplikowaniem na stanowisko marketing manager, ponieważ pomimo wykształcenia marketingowego wylądowałam (haha) właśnie w przemyśle lotniczym, proszę tylko o info czy akurat do nich warto aplikować :)
Steward 2016-01-27 16:07:16
Witam, właśnie oczekuje na umowe od Small Planet i chciałbym dowiedzieć się od kogoś kto pracuje w tych liniach jak wygląda sprawa podatków, zusów i ubezpieczenia gdyż byłem w zusie zasięgnąć informacji i Pani nie potrafiła odpowiedzieć na to pytanie ponieważ umowe podpisuje się z fimrą na Cyprze, pracuje się dla litewskich linii lotniczych, a baze wylotową ma sie w Polsce więc pytanie według przepisów którego kraju należy odprowadzać świadczenia? Bardzo proszę o szybką odpowiedź
3456 2016-01-31 17:54:17
mysle ze warto aplikowc, no wiesz zawsze mozesz sie nauczyc jakis nowych rzeczy i rozmwiac swoje umiejetnsici, a slyszalem ze atmosfera calkiem fajna..
krzychu 2016-02-09 20:06:21
Skoro atmosfera dopisuje, to od razu każdemu pracownikowi lepiej się wypełnia obowiązki. W końcu zadowolenie pracownika to połowa sukcesu firmy. A jakie są średnie zarobki?
Agata 2016-02-19 17:55:09
zależy na jakim stanowisku ale myślę, że to w okolicach nawet 7000 zł miesięcznie. spoko, że zatrudnienie na umowę o pracę i prywatna opieka zdrowotna.
maro 2016-02-22 20:32:53
@Stewar, tak sie składa, że akurat moja koleżanka jest tam stewardessa, loty nie są często, głownie latasz do izraela, a to prawda że umowa jest podpisywana na cyprze, troche to pogmatwane, ale jest bardzo zadowolona, jak chcesz to dopytam o wszystko, chyba ze wejdz na ich strone i tam masz napisane i podane oferty teraz szukają załogi lotniczej.
monika 2016-02-29 11:32:30
na penwo kilka tysięcy mozna zaorbić, są to dobre linie, no ale nie najdroższe, nie oszukujmy się. Poza tym też jest oferta jako Experienced Cabin Crew i lepiej jest płatna, masz też dodatkowe benefity.
alice 2016-02-29 12:37:59
Pracuje teraz w banku, swiatowej korporacji. Zarabiam 3500 na reke. Serdecznie tej pracy nie znosze i wreszcie mam odwage, zeby sprobowac podazac marzeniami i miec gdzies excela i to, co pomysla ludzie i wreszcie zostac stewardessa. Czy moglabys potwierdzic, czy przynajmniej zarobie tyle samo co w obecnej pracy?
Xoc 2016-03-02 16:27:28
@alice myslę, że spokojnie zarobisz tyle, co zarabiasz teraz, a nawet możliwe, że więcej. Zależy jak często będziesz mogła latać. Jeśli tak Cię interesuje praca w Small Planet Airlines to szukają kogoś jako cabin crew. Bardzo jednak ważne jest, by umieć pływać i znać bardzo dobrze język angielski i polski.
lotnik 2016-03-14 22:00:36
będę latac ile trzeba, jakie msą wymagania oczywiście. możecie jednak mi wyjaśnić dlaczego jak szukają experienced cabin crew to jest minimalny zasięg reki na 210 cm?
lol 2016-03-25 14:58:43
byś mógł dosięgnąć i otworzyć podręczny luk bagażowy w kabinie
łłł 2016-03-29 21:51:47
hm, według mnie to dobrze, że takie wymagania dają. Dla wielu osób to pewnie dość zabawne, ale jednak Small Planet ogranicza napływ bezsensownych zgłoszeń.
niezdecydowany 2016-04-02 10:21:20
dostałem właśnie ofertę pracy i umowę. Wszystko co napisał "przestrzegam" niestety się zgadza...
skrzydełko 2016-04-02 10:50:57
@niezdecydowany może po prostu jestes jakimś jednorazowym przypadkiem, bez stresu.ja znam osoby zadowolone od nich. ja osobiście będe się starała do tych czarterów na cabin crew i tak dostać
Paffkens 2016-04-06 19:19:48
Mógłby ktoś mi zdradzić jak wyglądają takie koszty ubezpieczenia, ZUSu itd w przypadku takiego kontraktu ze Small Planet miesięcznie?
Nowa 2016-04-08 00:30:19
Czesc, chcialam zaytac czy podpisałes juz umowe,ja tez wlasnie na nia czekam trochę mnie przeraża co tu widzę na forum...w przyszłym tygodniu zaczyna sie juz szkolenie a ja nie mam pojecia co i jak , za wiele informacji nie otrzymalam, co z ubezpieczeniem zus ? Oferują jedynie prywatne ubezpieczenie. Co Z podatkami, gdzie placone przez kogo? Jesli samemu trzeba pokrywac koszta to troche.słabo,moze ktos kto cos o tym wie moglby sie wypowiedziec..?
nowa 2016-04-27 12:28:40
Również chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z tymi podatkami, składkami? dostałam umowę i widze ze oni nic nie placa, wszystko musimy odprowadzać sami. Jakto wygląda? Gdzie zalatwic? wiem ze us, zus ale co powiedzieć, jakie dokumenty? moglby ktoś powiedzieć, jak to wszystko zalatwil, kto już tam pracuje? Baaaaaardzo proszę, bardzo ważne i pilne!
mania 2016-05-02 10:56:27
Myślę, że jak warto podpytać pracodawce, skoro jest to niezrozumiałe. To ważna sprawa, więc ja bym się nie wahała. Widzę, że poszukują doświadczonych osób na stanowisko cabin crew w Warszawie, Gdańsku i Katowicach. @nowa Ty miałaś jakieś doświadczenie?
Ja 2016-05-06 10:31:09
No wiadać, że na to stanowisko trzeba mieć doświadczenie @mania.
AleJaja 2016-05-10 16:14:57
ZUS...jeśli ktoś potrzebuje opłacać składkę zdrowotną to może robić to dobrowolnie... Fakt faktem SP nie opłaca tego za pracownika. A podatek...z racji umowy na Cyprze, nie jest opłacany w Polsce. Nawet w rozliczeniu rocznym pracownik nie jest zobowiązany do zapłaty podatku, gdyż ten został opłacony na Cyprze (jeśli pracowaliśmy tylko dla SmallPlanet). Miesięcznie nie płacimy nic. W stosunku rocznym - w zależności czy robiliśmy coś jeszcze (na polskiej umowie) oprócz latania w SP.
Ja 2016-05-10 17:06:41
Głupoty piszesz. Na Cyprze ŻADNE podatki nie są odprowadzane. Rozliczasz się z dochodu z naszym US a jeżeli tego nie zrobisz a oni to wykryją, kary są bardzo wysokie. Znam dokładnie sprawę i wszystkim normalnym ludziom odradzam pracę w tej firmie. Proponują najgorsze warunki finansowe. Żadnego ubezpieczenia. Jedynie prywatną podstawową opiekę, za którą samemu i tak trzeba samemu dopłacać. Praca "na sezon", na kilka miesięcy. Odradzam. Żadnych perspektyw.
akam 2016-06-11 15:20:33
to głównie technika sceniczna, przygotowanie całej otoczki na scenie. Fajnie, że są takie firmy, które od początku do końca zajmują się oprawą eventów :)
waldi 2016-07-25 19:08:50
Latając z nimi przygotujcie się na długie oczekiwania, bo są zwykle opóźnieni o kilka godzin w każdą stronę. Nie dbają o bezpieczeństwo. Pilot powiedział, że latał z uszkodzoną anteną wiele razy i dopiero we Wrocławiu to wyryli. Ciekawe co nie wyryli? Nigdy więcej tej linii lotniczej.
waldi 2016-07-25 19:09:08
ach 2016-07-26 15:16:07
Przecież jako przewoźnik są na prawdę dość wysoko na rynku, bo w końcu oprócz niezłych zarobków jest jeszcze szansa na jakieś benefity socjalne. Ale czy oferta pracy na airport base manager pojawi się niedługo?
Zostaw swoją opinię o Small Planet Airlines - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Small Planet Airlines