logo Small Planet Airlines

Small Planet Airlines

Opinie o Small Planet Airlines

Kaśia 2013-12-13 23:08:02
bardzo mizerne warunki finansowe..jedyny plus ładne samoloty.
flyingb 2014-01-31 15:51:49
pensja to smiech na sali! maja czlowieka za nic i tak traktuja. odradzam prace w tych pseudo liniach.
ggg 2014-04-07 18:35:14
tzn ile sie tam zarabia?
marzenkqa 2014-04-14 22:24:13
500 euro za 60 godzin to malo? to ja nie wiem ile chcesz zarabia.. tj by zarabia 2000 zl w Polsce za mniej niz pol etatu!! wiec nie wydaje mi sie ze to malo.. a to sa zarobki na sam poczatek.. samej podstawy bez premii..
sergiej 2014-04-17 14:45:54
Zadziwiacie mnie naprawde za 60 godzin pracy 500 euro i tona ręke + dodatki i to dla was mało ?? Przecież to nawet nie jest pół etatu...
aneczka 2014-11-05 22:19:30
Odradzam. Bardzo źle traktują ludzi. Wynagrodzenie śmiesznie niskie w porównaniu z innymi liniami. Oszukują i olewają człowieka na każdym kroku.
Flyhigh 2014-12-29 20:15:42
Bylam na rekrutacji, niestety warunki ktore oferujemy sa bardzo słabe w porównaniu do innych linii, kolejny duży minus to brak polskiej umowy :/
latam_bo_lubie 2015-01-30 12:57:24
A wiesz ile się zarabia w innych liniach? Śpieszę z odpowiedzią. W znienawidzonym przez wielu ludzi RYR za 60h dostaję ok. 1200€, czyli prawie 2,5x więcej niż w Small Planet. Poza tym, 60h to nie jest całkowity czas pracy, tylko nalot. W praktyce wyjdzie ok. 90h. Pracowałaś kiedykolwiek w jakichś liniach lotniczych? Wiesz jak pracuje się w powietrzu? Wiesz jak organizm reaguje 40 000 stóp nad ziemią? To, że w Polsce zarobki są śmiesznie niskie to nie znaczy, że trzeba się godzić na mizerne warunki jakie oferuje Small Planet.
Przestrzegam 2015-05-14 17:07:48
500 euro,to żadne net salary! Istnieje KONIECZNOŚć ODPROWADZENIE PODATKU I OPŁACENIA SKŁADEK-w tym zdrowotnych/LUB PROWADZENIE WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI. Przy kosztach dojazdu ok. 800-1000 zł/mc-dochód nie starczy nawet na pokrycie czystych kosztów. Kara skarbówki-która będzie sprawdzać osoby zatrudnione PRZEZ CYPRYJSKĄ firmę w związku z pracą w charakterze cabin crew attedant dla SAP- do 5 000złoty.PONADTO-UMOWA, W CAŁOŚCI PO ANGIELSKU-zdecydowanie przeznaczona jest dla tych którzy języka nie znają. Po jej podpisaniu w ok. 3 sytuacjach-pracownik może być obarczony karą wysokości 3000 EURO!!!!!!!!, w tym za przerwanie pracy przed terminem. co jeszcze? Acha w wersji pierwotnej oferty umowy-mowa o 60 godzinach i tu oczywiście chodzi od/do zamknięcia/otwarcia drzwi samolotu- BEZ BORDINGU i POSTOJÓW DO 24H!!!!!!!!!!!!!!!W umowie właściwej-mowa już 100 godzinach podstawowych. ACHA-I JESZCZE NAJWAŻNIEJSZE-TRZEBA PODPISAĆ NIEOGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ FINANSOWĄ. Osoby które podpisały tego typu "umowy"-nie wiedzą co czynią. Napewno nie rozumieją treści. MOŻNA BY TEŻ ZASTANOWIĆ SIĘ NAD KOMPETENCJAMI PILOTÓW PRACUJĄCYCH dla tej linii, biorąc pod uwagę, że udowodniono, że główną przyczyną katastrof lotniczych-obecnie jest problem z komunikacją-znajomością języka angielskiego. Odradzam Small Planet jako formę transportu wakacyjnego. Chyba że ktoś sporty ekstremalne
olafasola 2015-06-01 18:59:51
Napiszę tylko jedno - straszne pierdoły piszesz, widocznie nie masz pojęcia o pracy w tej firmie.
olafasola 2015-07-08 22:44:15
Dosyć duże ;) i potwierdzam, warunki finansowe są dobre.
Steward 2016-01-27 16:07:16
Witam, właśnie oczekuje na umowe od Small Planet i chciałbym dowiedzieć się od kogoś kto pracuje w tych liniach jak wygląda sprawa podatków, zusów i ubezpieczenia gdyż byłem w zusie zasięgnąć informacji i Pani nie potrafiła odpowiedzieć na to pytanie ponieważ umowe podpisuje się z fimrą na Cyprze, pracuje się dla litewskich linii lotniczych, a baze wylotową ma sie w Polsce więc pytanie według przepisów którego kraju należy odprowadzać świadczenia? Bardzo proszę o szybką odpowiedź
alice 2016-02-29 12:37:59
Pracuje teraz w banku, swiatowej korporacji. Zarabiam 3500 na reke. Serdecznie tej pracy nie znosze i wreszcie mam odwage, zeby sprobowac podazac marzeniami i miec gdzies excela i to, co pomysla ludzie i wreszcie zostac stewardessa. Czy moglabys potwierdzic, czy przynajmniej zarobie tyle samo co w obecnej pracy?
lol 2016-03-25 14:58:43
byś mógł dosięgnąć i otworzyć podręczny luk bagażowy w kabinie
niezdecydowany 2016-04-02 10:21:20
dostałem właśnie ofertę pracy i umowę. Wszystko co napisał "przestrzegam" niestety się zgadza...
Paffkens 2016-04-06 19:19:48
Mógłby ktoś mi zdradzić jak wyglądają takie koszty ubezpieczenia, ZUSu itd w przypadku takiego kontraktu ze Small Planet miesięcznie?
Nowa 2016-04-08 00:30:19
Czesc, chcialam zaytac czy podpisałes juz umowe,ja tez wlasnie na nia czekam trochę mnie przeraża co tu widzę na forum...w przyszłym tygodniu zaczyna sie juz szkolenie a ja nie mam pojecia co i jak , za wiele informacji nie otrzymalam, co z ubezpieczeniem zus ? Oferują jedynie prywatne ubezpieczenie. Co Z podatkami, gdzie placone przez kogo? Jesli samemu trzeba pokrywac koszta to troche.słabo,moze ktos kto cos o tym wie moglby sie wypowiedziec..?
nowa 2016-04-27 12:28:40
Również chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z tymi podatkami, składkami? dostałam umowę i widze ze oni nic nie placa, wszystko musimy odprowadzać sami. Jakto wygląda? Gdzie zalatwic? wiem ze us, zus ale co powiedzieć, jakie dokumenty? moglby ktoś powiedzieć, jak to wszystko zalatwil, kto już tam pracuje? Baaaaaardzo proszę, bardzo ważne i pilne!
AleJaja 2016-05-10 16:14:57
ZUS...jeśli ktoś potrzebuje opłacać składkę zdrowotną to może robić to dobrowolnie... Fakt faktem SP nie opłaca tego za pracownika. A podatek...z racji umowy na Cyprze, nie jest opłacany w Polsce. Nawet w rozliczeniu rocznym pracownik nie jest zobowiązany do zapłaty podatku, gdyż ten został opłacony na Cyprze (jeśli pracowaliśmy tylko dla SmallPlanet). Miesięcznie nie płacimy nic. W stosunku rocznym - w zależności czy robiliśmy coś jeszcze (na polskiej umowie) oprócz latania w SP.
Ja 2016-05-10 17:06:41
Głupoty piszesz. Na Cyprze ŻADNE podatki nie są odprowadzane. Rozliczasz się z dochodu z naszym US a jeżeli tego nie zrobisz a oni to wykryją, kary są bardzo wysokie. Znam dokładnie sprawę i wszystkim normalnym ludziom odradzam pracę w tej firmie. Proponują najgorsze warunki finansowe. Żadnego ubezpieczenia. Jedynie prywatną podstawową opiekę, za którą samemu i tak trzeba samemu dopłacać. Praca "na sezon", na kilka miesięcy. Odradzam. Żadnych perspektyw.
waldi 2016-07-25 19:08:50
Latając z nimi przygotujcie się na długie oczekiwania, bo są zwykle opóźnieni o kilka godzin w każdą stronę. Nie dbają o bezpieczeństwo. Pilot powiedział, że latał z uszkodzoną anteną wiele razy i dopiero we Wrocławiu to wyryli. Ciekawe co nie wyryli? Nigdy więcej tej linii lotniczej.
waldi 2016-07-25 19:09:08
Agnes 2016-08-07 16:58:13
Jakich niezłych zarobków? Jakie benefity? Dziewczyno, co ty piszesz? Psie pieniądze płacą i biorą do pracy ludzi, których nikt już nigdzie nie chce. Praca na sezon. Bez żadnych perspektyw. Dno i wodorosty.
prawnik 72 2016-09-28 13:52:01
Szanowni Państwo :) jeśli chodzi o odprowadzanie podatków z zarobkow uzyskanych na Cyprze , juz tłumaczę, osoby ktore podpisały umowe ze smoll planet na Cyprze "NIE " MUSZA odprowadzac podatkow oraz rozliczac sie z US w Polsce , mowi o tym U M O W A
między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Cypru w sprawie unikania podwojnego
opodatkowania w zakresie podatku od dochodu i majątku, prosze wejśc na stronę Ministerstwa Finansow i zapoznac sie z art 15 ust 3 -która brzmi :3. Bez wzgledu na poprzednie postanowienia niniejszego artykuiu wynagrodzenia z pracy najemnej, wykonywanej
na pokiadzie statku, samolotu lub pojazdu drogowego
eksploatowanego w komunikacji miedzynarodowej, mogq
być opodatkowane w tym Umawiajqcym sie Panstwie,
w ktorym miebci sie siedziba prawna przedsiebiorstwa.
Więc prosze nie wprowadzac w błąd osób chcacych podjac prace w tej firmie, jedynym minusem jest to że nie posiadacie ubezpieczenia , i nalezy samemu opłacac skladki zus , lub korzystać z opieki medycznej prywatnie.
maro 2016-09-28 16:20:53
Na jakim poziomie trzeba znać język angielski, żeby móc dostać się do pracy na stanowisko In-House Lawyer?
chciałabym 2016-11-18 10:10:45
A czy są jakieś egzaminy z pływania? Na czym polegają?
Ja 2016-11-26 11:36:42
Nie kompromituj się...
Zostaw swoją opinię o Small Planet Airlines - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Small Planet Airlines