Opinie o RADWAG Wagi Elektroniczne w Radom

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie RADWAG Wagi Elektroniczne. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w RADWAG Wagi Elektroniczne o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja instrumentów pomiarowo-kontrolnych i nawigacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o RADWAG Wagi Elektroniczne w Radom

To dlaczego sam nie założyłeś własnej firmy tylko wszędzie płaczesz na pracodawców? Wg Ciebie to takie proste. My bardzo chętnie przyjdziemy do Ciebie pracować za 4.000 netto, jeszcze zostaniemy pięć minut dłużej w pracy. Z wielką chęcią czekamy na tego pierwszego, który utrze nosa radomskim firmom. Bądź hojny i nie czekaj bo na chleb trzeba zarobić.

Programista wyklęty

jak firmy radomskie są w zmowie, że nie chcą płacić więcej niż 4000 zł brutto, to i owszem nie jest to takie proste Po 2 nie zatrudnię nikogo kto pracował w radwagu, bo tam niski poziom merytoryczny - mało umieją programiści Po 3 rynek pracy w radomiu jest zniszczony przez kierowników takich jak ireczek, dziękujemy Po 4 podsyłam Wam oferty pracy lepsze niż to co daje ireczek w dziale IT Po 5 przeciwko ireczkowi już jest cały świat http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wlochy-robotnik-zwolniony-za-papierosa-przywrocony-do-pracy-po-15-latach-3655456.html Po 6 ja cały czas działam, nie potrzebny mi januszek biznesu z działu IT (patrz punkt 3)

@Programista wyklęty

Zadam Ci pytanie, rozumiem że ten jakiś Irek jest prezydentem, premierem i wpływową osobą, która ma wpływ na to miasto? Rozumiem, że przez niego nie prowadzisz firmy w Radomiu? Nie przesadzaj. Nie musisz zatrudniać pracowników z tej firmy, tylko załóż firmę i się pochwal, że w Radomiu pojawiła się nowa cool firma zatrudniająca minimum 10 osób. Wtedy Ci pogratuluję, a jak tego nie zrobisz w tym roku, uznam, że jesteś kolejnym, który tylko dużo mówi i nic nie robi. A później się dziwi, że w tym mieście jest jak jest. Na jakiej podstawie twierdzisz, że programiści mało umieją? Na tej podstawie, że nie umiałeś powalczyć o wyższe wynagrodzenie niż 2.200 brutto? Nie znam nikogo, kto chciałby za te pieniądze pracować. Trzeba było nie brać, a nie udajesz mądrego po szkodzie. Niby się chwalisz ile zarabiasz na zleceniach, a przyjmujesz takie oferty. Każdy się szanujący człowiek śmiałby się z tego. Ale czytając Twoje powyższe komentarze wcale się nie dziwie, że nie umiałeś więcej ugrać. Odpowiadasz bardzo chaotycznie, ogólnie i nie potrafisz odpowiedzieć konkretnie i krótko. Kończę marnowanie czasu. Wiadomo, że zaraz przylecisz z płaczem i powiesz, że idziesz spać, ponieważ musiałeś długo pracować nad stroną www za 8k, a Ty nawet Javy Scriptu nie umiesz, a w PHP tylko Hello World.

Programista wyklęty

Wiem, że programiści radwaga mało umieją, bo tam pracowałem i niestety marna jakość pracy i kodu, na wiele pytań programiści z większym doświadczeniem komercyjnym ode mnie nie umieli mi odpowiedzieć, ja znałem odpowiedź. Zgodziłem się na 2200 brutto bo to była moja pierwsza praca komercyjna w zawodzie programisty. Jeśli żaden z Twoich kolegów nie zgodziłby się za tyle pracować, to tylko znak, że w radwagu wykorzystują ludzi, skoro mi daliście tylko tyle, a teraz chcesz mnie zrównać z ziemią, bo nie dałem się wykorzystać dalej na rocznej umowie. W radwagu do dziś pewnie większość spoza układu pracuje za 3000 zł brutto może 3500, bo 4000 brutto to cud. Jak pisałem dawalićie 3000 zł brutto, nie zgodziłem się, negocjowałem 3500, racjonalne argumenty nie dotarły do kierownika, chcieli ode mnie flaszkę (Belmond) za przedłużenie umowy. Czy wy w ten sposób swoje wynagrodzenia "negocjujecie"? Przy wódce, dając łapówki kierownikom i działając na szkodę właściciela? Większość twojego tekstu to manipulacja, jak przystało na radwag i jego pracowników, ale ja odkręcę twoje kłamstwa - owszem teraz zarabiam sporo na zleceniach (na godzinę), jak zaczynałem potrzebowałem komercyjnego doświadczenia w papierach, radwag mi to dał, chcieliście mnie wykolesiować, ja zrobiłem w bambuko was, było być uczciwymi od początku, ale wy chcieliście się nachlać jak świnie przy korycie W radomiu niestety panuje układ, skoro ja jestem lepszy niż 70% programistów z tego miasta, to czemu nie zarabiam więcej? Przed każdym sądem pisałem nie raz mogę stawać i udowodnię, że umiem więcej niż większość z Was, ale to inni zarabiają więcej, czemu? Nie zatrudnię 10, bo się nie opłaca, zniszczyliście rynek, oszukujecie, wyzyskujecie ludzi sami się dorabiacie na niewiedzy innych. ja JS nie umiem - ha ha ha. Ty nieuku manipulancie z radwaga, nie bede sie powtarzl trolu z radwaga

Szuka pracy

Ten programista wyklęty to jakiś straszny troll. Przeglądając poprzednie posty widać, że prawie połowa wpisów jest jego, o każdej porze. Wygląda na to, że to jakiś samotnik sfrustrowany i w dodatku mało zajęty, chyba bezrobotny. Te jego wpisy, że dużo zarabia to jak ci trole z onetów : ja zarabiam 1000 dziennie, a wy sobie bieżcie ten kredyty ha ha. Taki portret psychologiczny biedaka umysłowego i chyba bezrobotnego. Piszcie może jakieś aktualne treści o pracy w Radwag. Z tego co wiem to w R&D da się zarobić 3-5k netto. Prawda?

@Programista wyklęty, nie zrozumiałeś mnie. Nie twierdzę, że Radwaga nie stać na dodatkowe opłaty, ale wierzę, że jak policzysz ile muszą płacić za pracowników, powiesz szmal kasy. Ps. gdy otwierał się Radwag, wtedy ZUS nie kosztował nawet 200 zł, a za niewiedzę kary były po 50 zł, piękne czasy. W UK ala ZUS kosztuje niespełna 200 zł za kwartał, kwota wolna od podatku jest na około 65 tysięcy zł. Już nie wspomnę o tym, że gdy Twoja firma firma przeżywa kryzys, urzędnik pomoże Ci przetrwać. Ale odłóżmy to na bok, nie oto mi chodziło. Miałem na myśli nowe firmy, które nie powstają z powodu wysokich opłat, biurokracji i chamstwa urzędników. Sam prowadziłem i prowadzę firmę. Im musisz nawet udowodnić, że to co dobrze zrobiłeś faktycznie jest dobrze. Na to wszystko tylko tracisz czas i nerwy, nic więcej, a w zamian usłyszysz najwyżej przepraszamy, że zabraliśmy Panu tyle czasu. Oni mają gdzieś, że przez nich Twoja firma ucierpiała, straciłeś zaufanych klientów itd. Ale gdybyś to Ty popełnił błąd, to jeszcze chętnie wyciągną od Ciebie kasę. Teraz mnie rozumiesz o co mi chodziło? Chodziło mi oto, że w Radomiu nie ma przez to nowych miejsce pracy, ponieważ niewielu odważy się otworzyć nowe firmy. Więc nie zdziw się, że w Radomiu panuje taka sytuacja finansowa a nie inna. Jeśli będą powstawać nowe firmy z bardzo ciekawymi projektami, jestem pewien, że i zarobki polecą w górę. To, że się pojawiają nowe markety i call center, odłóżmy na bok. Podobno słyszy się, że w markecie zarobisz ponad 2k na łapkę, ale pod warunkiem, że wykonasz ich cały program, którego bardzo często nie da się zrealizować. Nie wypełnisz go w całości, dostajesz minimalną, a o tym mało kto w mediach wspomina. Byłem kiedyś sprzedawcą urządzeń elektronicznych w markecie, miałem miesiąc gdzie musiałem się cieszysz minimalną, ale też miałem miesiące, gdzie wyciągnąłem ponad czwórkę i gdy zacząłem robić to za często, zrobili na mnie haka, na ich specjalne życzenie nie byłem wstanie zrealizować minimalnego planu i wyleciałem z hukiem. Nie dlatego, że regularnie szło mi gorzej, wystarczyło że raz nie poszło mi dobrze. Im pasowało gdy program realizowałem w 99,9% procentach, ponieważ nie musieli mi płacić za 99,9%, tylko podstawa + 1000 zł. Gdy raz na pół roku przekroczyłeś 100%, dali Ci tyle ile potrzeba, np. podstawa + 2500 zł + jeszcze jakiś gratisik, abyś się motywował dalej. Gdy już regularnie zacząłeś robić 100% i więcej, patrzyli się na Ciebie krzywo, zamiast się cieszyć. To taka odpowiedź, na Twój komentarz, gdzie wspomniałeś o psuedo dobrych zarobkach w marketach. Na moim osiedlu ciągle szukają, nawet pytają się, czy nie znam kogoś kto podejmie się pracy i poza chęciami do pracy, niczego więcej nie wymagają.

@Adam

Co do marketów, to trochę mało w to wierzę. Ja znam całe rodziny, które pracują w marketach jak w radwagu Co do tego co pisałeś o tym, że powstawanie nowych firm podniesie pensje - trochę tak, ale to jest liberalizm, ja nie jestem ekonomicznym liberałem, bardziej moralnym, uważam, że każdy powinien robić co mu się podoba ze swoim życiem, w ramach rozsądku. Ekonomicznie jestem lewicowcem (generalnie jestem kapitalistą, ale jeśli taki kierownik nie płaci mi tyle ile jestem wart, chce mnie okraść z pensji, to ja jestem za tym, by mu podnieść podatek). Co do podatku i ZUSu - na początku przedsiębiorca płaci mniej, ja myślę o otworzeniu firmy, jak będę miał 3 stałych klientów, na razie mam 1 góra 2. Co do urzędników - może i są nieuprzejmi, ale to dlatego, że w firmach prywatnych są układy np mi chciano dać pracę za śmieszne pieniądze z wielką łaskę i za flaszkę. Nie dziwię się urzędnikom, że skoro wcześniej pracowali dla prywaciarzy, albo osłuchali się historii od znajomych jak to jest u prywaciarza, zostali przez nich wykorzystani, zapłacił im pracodawca poniżej wartości pracy, poniżej kosztu wyuczenia, poniżej rynku, to teraz każdym możliwym przepisem w pracodawcę uderzają. Owszem teraz chyba jest jeszcze aktualne to prawo, że urzędnik odpowiada majątkiem za błędy, a kiedy kierownicy zaczną odpowiadać więzieniem za niegospodarność, za zatrudnianie swoich kolesi, za to, że najbardziej wartościowe mózgi opuszczają Polskę i budują przewagę konkurencyjną zachodu, a nie Polski, a my kupujemy od Anglika bez studiów produkt wykonany przez Polaka po polskiej uczelni, ale wykonany w UK?

Programista wyklęty

"Wyższe wynagrodzenia otrzymali mieszkańcy Płocka (3 700 PLN), a niższe Radomia (3 250 PLN)." Ireczek wymyślił, że programista w radwagu zarabia średnio radomsko... 3500 brutto dla człowieka po studiach to sie mu w głowie nie mieściło... Roszczeniowa postawa programistów... Radomianie dziękujo kierownikom takim jak ireczek

@Programista wyklęty, gdy weźmiesz pod uwagę poziom miast zbliżonych do Radomia, zarobki w RW wyglądają normalnie. Często się słyszy, że informatycy, programiści w Polsce mają raj. Wystarczy, że w tym kraju 1% tych osób zacznie zarabiać od 10k w górę i już robi się nagle opinia, że programiści zarabiają od 10k. Jak dla mnie jest zakłamywanie rzeczywistości i tyle. Teoretycznie w wielu zawodach można w Polsce dobrze zarabiać, ale trzeba spełnić dwa warunki: być naprawdę wyjątkowym w swojej dziedzinie lub zwyczajnie mieć szczęście i po znajomości... Nawet bycie dobrym często okazuje się za mało i równają do poziomu zerowego. Wystarczy, że nie miałeś do czynienia z frameworkiem o nazwie B, ale doskonale znasz A i już uważają nie zasługujesz na dobre wynagrodzenie. To już się robi chore. Tak samo robi się chore, gdy znasz perfekcyjnie PHP, ale nie miałeś do czynienia z wybranym frameworkiem o nazwie B, tylko z A i osoba, która jest bardzo słaba z PHP, ale coś tam zna frameworka B i ma większe szanse na pracę. Myślę, że niejeden wyciągnął wnioski jak działa HR w tym kraju - biorą się za to osoby, które nie mają bladego pojęcia... Ale co tu gadać, firmy też nie lepsze, skoro takim osobom pozwalają szukać pracowników do siebie. Nadal mam wielu znajomych, którzy wolą wyjechać za granicę i tam zacząć pracę jako programista, ponieważ łatwiej tam łatwiej jest rozpocząć pracę za dobre pieniądze. Znam też programistów, którym w tym kraju nie dawano żadnych szans, bo jak to bez doświadczenia ty nic nie umiesz. Po trzech latach spędzonych np. w UK nagle pracodawcom się odmieniło i byli gotowi ich przyjąć za na prawdę niezłe warunki (bo to pojęcie względne). To tylko pokazuje jaka mentalność panuje w tym kraju. Stety lub niestety ale nie znam nikogo kto zarabia około 10k jako programista na UoP. Znam ludzi, którzy zarabiają ponad 6k pracując w korpo z za miedzy, ale nie znam ludzi, którzy zarabiają ponad 6k dla polskich przedsiębiorstw. Jeśli mówimy o własnej działalności gospodarczej, która składa się tylko z jednej osoby. Znam osoby zarabiające 10k, 20k w górę. Ale tutaj mała uwaga, znam nie tylko programistów, którzy tyle zarabiają. Znam też osoby, które nie zarabiają konkretne pieniądze nie będąc w IT, nie będąc żadnym specjalistą. I to jest na tyle smutne, że pracując u kogoś, mogliby zarabiać tylko 1.500 zł... Jak jest morał tej bajki? Jak się człowiek nie weźmie za coś sam, to szanse na porządne pieniądze są na prawdę małe. Szkoda, że ZUS-y i inne podatki w naszym kraju są takie wysokie. Już nie wspomnę o skomplikowanych przepisach. Jestem pewien, że gdyby prowadzenie firmy w tym kraju było prostsze i tańsze, większość z nas odważyłoby się otwierać firmy i sytuacja zarobkowa byłaby zupełnie inna. Ile w Radomiu powstaje nowych firm, miejsc pracy? Szkoda komentować. Ale za to musi się wziąć już rząd. Wystarczy spojrzeć na kraje, które mają niską wolną kwotę od podatku, są biedne.

@Adam

Dużo prawdy jest w Twoim wpisie. Skomentuje to z czym się nie zgadzam, chociaż pewnie byłbym bardziej lubiany, gdybym robił odwrotnie, ale nie ma sensu dyskutować o tym z czym się zgadzamy. Jeśli chodzi o rw, to nie miasto jest kluczem, tylko zarobki firmy. Firmę stać na to by zapłacić, jednak jak to napisałeś, mentalność jest taka, że nie chcą. Dopiero jak człowiek wyjedzie za granicę, chcą go ściągnąć jak napisałeś, za sensowne pieniądze. Czy to wynika z niewiedzy kierowników/właścicieli, czy z tego, że chcą żerować na kimś, kto jest nie zaradny? Nie wiem, pytanie pewnie długo jeszcze zostanie bez odpowiedzi. Znam wielu ludzi, którzy piszą, że dopiero wyjazd za granicę pozwolił im żyć godnie. W Polsce pracodawca patrzy jak wykorzystać, opowiada jakieś bajki o pasji, jakby to człowiek musiałbyć karany przez pracodawcę za to, że wykonuje swoją pracę z pasją. ZUS i inne takie nie są problemem. Firmy stać, ale marudzą. Gdyby nie było ZUS, to i tak byś dostawał tyle samo do ręki, po prostu właściciel firmy by więcej miał w kieszeni. Biadolenie o ZUS to wycieranie sobie pyska dla wygody, w końcu na kogoś trzeba zrzucić. Co do tych śmiesznych babek z HR to masz rację. Oczywiście frameworka trzeba się trochę uczyć, myślę, że jak się zna FR A to B nauczy się w max 3 miesiące tak, że będzie w stanie używać. Masz też rację, że na swoim człowiek odżyje. Dlatego mam prośbę do kierowników firemek IT - przestańcie biadolić, że nie ma programistów za te wasze śmiszne piniondze.

Nk

@malandżela, B2B są górą. Sam również zarabiam na klientach jako działalność gospodarcza jednoosobowa. O takich zarobkach mogę pomarzyć, ale jest coraz lepiej, ale i tak bardzo dobrze biorąc pod uwagę, że zaczyna mi się czwarty miesiąc.

aaa

W internecie tak wiele można napisać. Trochę pokrzyczysz, popajacujesz, zadrzesz głowę wysoko i już z marnego pijaczka robisz się wielki programista. Łapy ci się trzęsą, ledwo co stukasz w te klawisze ale gwiazdorzysz, co to nie ty. Najlepszy! To co, jutro znowu zobaczę twoją przepitą mordę przy automacie z kawą? Mordo ty moja ;)

@aaa

przestań zaklinać rzeczywistość, jesteś cienki jak twórczość lecha rocha. ireneusz cie wydymal, teraz szukacie "programisty" ktory bedzie na was pracowal za miske zimniokow. powodzonka

@Programista wyklęty

Ja szukam? Ja nikogo nie szukam ;) Bardzo ci proszę - weź się skup, przeczytaj co napisałem, zrozum to. Wtedy dotrze do ciebie jak bardzo bredzisz, pijaczku.

@aaa

przestań się użalać nad swoim losem na poważnym forum. iruś cię wydymał i zostałeś na marnej pensji w radwagu, nikt cie nie chce z pracuj. ojej

@Programista wyklęty

Ciebie wszyscy mają za pijaka. Tylko patrzeć aż staniesz się nieprzydatny i cię pogonią. I nie unikaj tematu swojego alkoholizmu, zignorowanie nie sprawi, że zapomnimy. Twoje docinki do mnie nie mają nawet sensu, wiedział byś o tym, gdybyś nie miał tak zamroczonego wódą łba i zrozumiał co ja do ciebie i o Radwagu piszę. Odstaw czasem kieliszek.

@aaa

znajdź sobie kochankę, bo powiem twojej żonie, że programujesz w windows embedded :P

Powtarzasz się.

aaa

Znowu się ochlałeś lewego bimbru i niedowidzisz?

@aaa

przestań sie użalać nad swoim marnym losem, weź się za naukę, pewny siebie nieuku z radwaga z szajki kolesi od flaszeczki

@Programista wyklęty

Ile jadu w tobie, zapity chłopku ze wsi bez perspektyw. Wytrzeźwiej, przeczytaj raz jeszcze i zrozum co napisałem. Albo poproś kogoś, żeby ci wytłumaczył.

@aaa

powiedz wieśmaku, jak to jest, że mnie przyjmują firmy z pracuj, ciebie nie, mi placa wiecej niż tobie, ja wiem ze ty źle programujesz, ja pracuje dla zagranicznych kontrahentow, ty dla radomskiej firemki za mniej niz w lidlu dają i nadal śmiesz twierdzić, że to ja nic nie rozumiem i że mam mniejsze kompetencje od ciebie. skoncz sie osmieszać.

Yves

Witam, niedługo będę szukać nowej pracy, szukacie w Radwagu kogoś? Na stanowisko programisty lub na inne? Czy już macie kompletny skład?

@Yves

jak pisałem, wszędzie szuka się programistów, ale zazwyczaj tańszych niż firma ma obecnie. Nie polecam generalnie uczenia się programowania w radwagu, gdyż tam źle to robią, chyba, że nie masz ambicji.

@Programista wyklęty

Poproszę o argumenty co robią źle?

@Yves

pójdziesz to zobaczysz, ja nie chcę pisać, bo potem kierownik każe się nauczyć programistom jak pisać dobrze, a pensji im i tak nie podniesie i będzie piał po Radomiu, że ma dobrych programistów za 3000 zł brutto. Niech się sam dokształci. Pójdziesz to zobaczysz, mało kto po tej firmie zarabia w PL dobrze, bo tam źle programują i niewiele się nauczysz, co najwyżej złapiesz złych nawyków. Sam warsztat maja zły. Zrobią pewne rzeczy (będzie działać), ale na tym dziale, w którym pracowałem pracujesz ze starymi technologiami, niszowymi, za które potem Ci nikt dobrze nie zapłaci. W innych jest dość podobnie, gdyż programowanie dla elektroniki to dziś nisza. Podniecają się tu, że ktoś tam dostał pracę w Anglii w firmie, ale mały odsetek tam się dostaje. Jak chcesz sie rozwijać, idź tam gdzie się płaci dobrze - mniej roboty, większa kasa. W radwagu w dziale IT nie zarobisz, nie nauczysz się dobrze kodować. Co najwyżej zdobędziesz doświadczenie - zobaczysz jak technologicznie rozwiązać problemy, ale to nie jest wiele warte, uwierz. Pozdrawiam

@Programista wyklęty

Masz na myśli przestarzały sposób programowania? W jakim języku muszę programować? Co jest niszowego? Ogólnikowo nie wiele mi to mówi.

@Yves

trudno, sam możesz ocenić zatrudniając się w firmie. Mają spory niedobór kadr, chociaż kierownik lansuje się, zbywa człowieka, by pokazać, że niby mają nadmiar programistów. To tylko zabiegi psychologiczne. Tak, programują w starym stylu, a to dzisiaj nie popularne na rynku. Chyba, że coś się zmieniało i o tym nie wiem. króluje C++ oraz C# Co niszowego w programowaniu elektroniki? To, że potem jak chcesz się zatrudnić w dobrej firmie IT, to wiele nie zawojujesz. Ja miałem w ciągu roku jedną rekrutację na programistę elektroniki (za na prawdę dobrą kasę), reszta biznesowe programowanie. Pozdro

@Programista wyklęty

Co taka duża przerwa w pisaniu? Tak długo trzeźwiałeś? @Yves, nie słuchaj tego barana, Radwag o normalna firma z normalnymi programistami. Jedni są lepsi, drudzy gorsi, jak wszędzie. Z technologiami to ten pijak tez nie wie o czym mówi, siedzi w innym dziale cicho i robi to co mu każą a trolluje tu z pozycji byłego pracownika. Jedyne co ci się nie spodoba to pensja, na start mało dostaniesz. Parę lat temu dla takich pieniędzy jeszcze można było próbować, dziś nazwał bym to aktem desperacji.

@aaa

czyli potwiedziło się, że pensja nie powala. Szwaczka zarabia podobnie. Uczyć się trzeba dużo i szybko, bo właściciel musi duuuuuuużo zarobić, programista już nie. Technologie są stare. Nie możliwe, żeby w kilka lat wymienili, bo by ich kierownik wyrzucił, jakby tylko ktoś wspomniał o przepisywaniu kodu ze staroci do tego co jest na czasie, bo to koszta dla firmy ha ha ha

@aaa

zresztą, w ogóle dział R&D jak go nazywają, bo to tylko nazwa, to koszt dla firmy, najlepiej jak najniższy.

@Programista wyklęty

O tym, że w Radwagu kiepsko płacą to ja pisałem już dawno, ale twój przepity łeb tego nie zauważył widocznie i teraz zaskoczenie. Do jutra zapomnisz i jak kolejny raz zobaczysz, że coś takiego piszę to znów będzie niespodzianka. Mam rację? Większość jest świadoma, że ich praca jest warta więcej niż obecne wynagrodzenie. Kilku czeka na okazję. Tylko takie stare pijaki jak ty, Belmondo będą siedzieć i gnić w tej firmie bo nigdzie indziej ich nie przyjmą. Pozostaje ci tylko plucie na rękę, która cię karmi, podszywając się pod jakiegoś biednego chłopaczka, który nie dość, że kaleka to jeszcze był zbyt słaby, nawet na niskie wymagania początkowe w Radwagu.

@aaa

Nie wiem o kim piszesz urojeńcu. Mnie chcieli przyjąć, ale na swoich warunkach za 3000 zł brutto. Ja chciałem 3500 brutto i się nie zgodzili, bo stwierdzili, że za dużo i że się za bardzo rządze, skoro chcę podwyżkę z 2200 brutto na 3500 brutto. Większość programistów w radwagu w ogóle nie powinna pracować, siedzą, bo jest zapotrzebowanie, a że siedzą cicho to ich nikt nie tyka. Jakby się tylko upomnieli o podwyżki to, by ich kierownik wyrzucił ku przestrodze dla innych. Każdy kto uczciwy wie, że ja czołówka jeśli chodzi o kwalifikacje w radomiu, ale jak przychodzi co do czego to zakłamane towarzystwo z HR kręci, żeby zbić stawkę do minimalnej.

@Programista wyklęty

Ty czołówka, ale w chlaniu.

@aaa

jak Cię tak czytam, to zaczyna mi się wydawać, że w HumanSoft to kulturka jest. Poczytam Cię jeszcze trochę i do czerwca zacznie mi się wydawać, że nawet w dziale HR tej firmy pracują kompetentne osoby...

@Programista wyklęty

Co będziesz czytał, flaszeczkę sobie walnij.

@aaa

nie biore i nie daje łapówek, po flaszkę to idź do Bellmendy

@aaa

OK, dzięki. To teraz zadam pytanie, szukacie kogoś na programistę? > Do Programista wyklęty: Nie wiem o kim piszesz urojeńcu. Mnie chcieli przyjąć, ale na swoich warunkach za 3000 zł brutto. Ja chciałem 3500 brutto i się nie zgodzili, bo stwierdzili, że za dużo i że się za bardzo rządze, skoro chcę podwyżkę z 2200 brutto na 3500 brutto. < Tobie nie chcieli tyle dać ale to nie znaczy, że komuś innemu tyle nie dali. Nie żebym Ciebie krytykował i oceniał bo się nie znamy tylko ogólnie to ująłem. Fakt nawet 3500 brutto za programistę **** nie urywa. Do aaa: załóżmy że zacznę pracę od śmiesznej kwoty. Wg Ciebie da się wyciągnąć te 3500 brutto? Bo na netto nie mam co liczyć?

@Yves

może komuś innemu dali, masz rację, to tylko źle świadczy o firmie, że jednym się daje, a drugim nie. Brak ładu w zarządzaniu działa na niekorzyść firmy, gdyż jeden może dostać więcej, a umie mniej, inny więcej umie, a dostanie mniej, bo tak postanowiła tajna rada. Co do krytykowania - nie ma sprawy, ja spokojnie przyjmuję krytykę, cenię krytykę konstruktywną, a nie na zasadzie - nie dostaniesz podwyżki, bo nie, bo tak postanowiła tajna rada na naradzie przy flaszce bimbru. 3500 brutto to była stawka za naukę. Powiem Ci, że tyle zarabiali tam ludzie po 2-3 latach pracy gdy ja tam pracowałem. To bardzo mało, wręcz nieprzyzwoicie mało. Oczywiście startuj, nie bronię, mamy wolny rynek. Jeden zarabia 20 zł na godzinę wykonuje trudne zadania, ja mam proste zadania za więcej i kolejny projekt dostaje w ten weekend do przejrzenia - czy biorę go. Pozdro i życzę powodzenia w życiu

@Programista wyklęty

W każdej firmie każdy zarabia inaczej, zawsze jak przeglądam oferty prac i widzę stawki, nie ma podanej jednej wartości tylko od do. Moim zdaniem normalna praktyka, a kto ile wynegocjuje tyle będzie zarabiał. Najlepiej zarabiający wcale nie musi być najlepszy itd. Osoba bezrobotna teoretycznie ma mniejsze szanse na wynegocjowanie wyższej/podobnej stawki od osoby, która próbuje zmienić pracę dla wyższych warunków finansowych. Nie ma sensu drążyć tego tematu. Złych praktyk stosowanych przez pracodawców nie zmienisz. Jak będziesz skakać z języka na język też dużo nie zyskasz. Niby pokazujesz swoje możliwości ale tak na prawdę żadnego dobrze nie znasz i pozostaniesz wiecznym juniorem. Z możliwościami na seniora tez musi zapracować pracą. Siedząc i płacząc można osiągnąć najwyżej nic. Wiadomo najlepiej jest zaczynać start w najlepszej możliwie firmie ale jak się nie da to lepiej brać to co się da. Kariera i tak zależy od tego co potrafisz teraz a nie gdzie pracowałeś wcześniej. Dowodem na to są milionerzy. Zaczynali fatalnie, jako bezdomni, a kończyli jako wielcy milionerzy. Dzięki ciężkiej pracy, której nie potrafili wcześniej sprzedać lub po prostu za bardzo kombinowali.

@Yves

Tak, w każdej firmie zarabia się inaczej, to prawda i prawdą jest, że w radwagu dawali mi tyle ile płacili gorszym ode mnie z 2 letnim stażem, na co się nie zgodziłem. Prawdą również jest, że kapitalizm polega na tym, że lepszym się płaci więcej a gorszym mniej. Prawdą jest, że olałem sprawę, gdyż nie byłem zmotywowany i napisałem im kod, który im się nie podobał, ale to wina kierownika Ireneusza i ogólnie zarządzaniem procesem produkcji softu. Jeśli o mnie chodzi, programuję w jednym języku i technologiach dookoła. Dzięki temu mam lepsze stawki niż większość programistów radwaga. Daje mi to przewagę i to mocną, w Anglii tacy jak ja zarabiają mase pieniędzy, ale ja jeszcze nie mam tyle doświadczenia i mam za słaby marketing, nad którym pracuje, by pracować w Anglii, co nie zmienia faktu, iż właśnie pracuję dla Anglików. PHP używam tylko jako dodatek do programowania w CMS, w czystym nie koduje, szkoda mi czasu. Co do języka to nie jest on ważny, dobre firmy płacą za umiejętność posługiwania się dowolnym językiem. Złych praktyk stosowanych przez pracodawców nie zmienię, ale jestem w stanie ostrzec takich jak ja przed tym co ich czeka, żeby albo szukali lepszej pracy, albo żeby byli cwani na rozmowie o pracę. "Kariera i tak zależy od tego co potrafisz teraz a nie gdzie pracowałeś wcześniej. " - co to znowu za mądrości osiedlowe? Oczywiście, że kariera zależy dla kogo pracowałeś i za ile. Ja np w tej chwili nie podejmę pracy za mniej niż zarabiałem do tej pory, chyba, że na zlecenie, bo mnie projekt zainteresuje. Poza tym w wielu firmach pytają, gdzie Pan pracował - jak są to dobre firmy (ja tylko w 1 dobrej firmie pracowałem, no może w 2 i 3 całkiem niezłą była, ale tam niewiele zdziałałem) to rekruter inaczej patrzy na człowieka niż na takiego, który pracował w mało znanej firmie jak radwag :) Milionerzy to inna para kaloszy. Oni nie dorobili się pracując dla kogoś, tylko w modelu B2C. Pozdrawiam

@Yves

Aha Kierownik Ireneusz bazuje na takim schemacie - jak nie przyjmiesz mojej oferty, to co będziesz robił? Puszki zbierał? Dlatego mało płaci, bo negocjuje z pozycji siły. I uwierz, dobre firmy nigdy z takiej pozycji nie negocjują, tylko Janusze. W dobrej firmie, kierownik ma Ci pomóc skrzydła rozwinąć, a nie je podcina, byś czuł się jak wielbłąd i nie śmiał prosić o podwyżkę. Pozdrawiam

@Yves

Nawet nie czytaj tych bredni Wyklętego o dobrych firmach i przyjaznych kierownikach. To nie żaden programista tylko pijaczyna siedzący od lat w Radwagu, sfrustrowany tym, że nic go już w życiu ciekawego nie czeka. O korpo pewnie nawet nie słyszał, u niego na wsi nie znają takiego słowa. Zarobki? Cudów się nie spodziewaj, ale może po jakimś czasie to nędzne 3500 jakoś wyszarpiesz. Dużo się pozmieniało, nie wiadomo w sumie jak teraz będzie. Bo kiedyś to co jakiś czas się dostawało. Ja sam dziś pewnie nie składał bym papierów do tej firmy, gdybym miał zaczynać od zerowej pozycji.

aaa

Ej no, Belmond, już nie gadaj, ze zarabiasz więcej niż programiści w Radwagu, bo obaj wiemy, że tak nie jest ;)

@aaa

zarobki w Lidlu: "Po podwyżkach pensja na stanowisku pracownika sklepu wynosi 2550 zł - 3300 zł brutto na początku pracy. Już po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu 2750 zł - 3500 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy do 3000 zł – 3800 zł brutto. Natomiast wynagrodzenie menadżera sklepu dla osób rozpoczynających pracę na tym stanowisku wynosi aż 4400 zł - 5000 zł brutto, podano także. " "W ślad za podwyżkami pracowników sklepów wzrosną również wynagrodzenia pracowników magazynów. Komisjonerzy rozpoczynający pracę otrzymają płacę w wysokości 2850 zł - 3400 zł brutto, z gwarancją podwyżki po roku pracy do poziomu 3150 zł - 3600 zł brutto. Po 2 latach ich płaca gwarantowana wyniesie 3550 zł – 4000 zł brutto" - czytamy również. Radwag płaci mniej, przynajmniej ja miałem 2200 brutto na próbnym, potem dawali 3000 zł brutto. Teraz sami się przyznają, że 3500 brutto to jak się wyrwie od nich. Lepiej iść na kasę do Lidla. To napisz kłamczuszku ile zarabiasz? Mi tam mówili, że zarabiają 3500 brutto po kilku latach. Ja pisałem nie raz ile zarabiam. I nie pisz o tym jednym programiści, który zarabia 7000 zł, bo on w ogóle nie powinien tam pracować. Pochwal się swoją pensją, niech ludzie wiedzą, że jedni zarabiają dobrze bez powodu, a reszta na nich tyra. Napiszcie ile zarabiacie, nie chcecie bo nie wolno, a nie wolno, by nikt nie wiedział jak się was robi w konia he he he

@Programista wyklęty

"Ja pisałem nie raz ile zarabiam" - pisałeś wiele rzeczy, jedne śmieszniejsze od drugich. Poważnie, chcesz odgrywać programistę to się doucz, bo wygooglanie kilku haseł z internetu i rzucanie nimi tutaj w dyskusji nie sprawi, że programista uwierzy, że rozmawia z innym programistą. Wracaj na swoją wieś i do swojego pokoiku w Radwagu. Chlaj dalej, pluj na firmę, która ci płaci, żebyś miał za co chlać, ale do czasu, bo kierowniki Radwagowe i podobno sam szef czytają internety. Po co masz sobie kłopotu narobić? Ile zarabiam? Dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają, tylko pijaczki liczą każdą złotówkę. Mówiłem, mało jak na programistę. Ale skoro siedzę w Radwagu, to znaczy, że na tą chwilę nie potrzebuję zmieniać pracy, sytuacja jest bardziej złożona i wykracza poza godziny 8-16. Jednak jeśli Radwag mnie zdenerwuje, co jest prawdopodobne, biorąc pod uwagę nastawienie osób decydujących o płacach, to po prostu pójdę gdzieś indziej. A wtedy niech sobie szukają frajera albo desperata. Yves chce pracować za dużo mniej niż ja, właściciel będzie przeszczęśliwy... do czasu aż się zorientuje na jak długo staną prace, które ja wykonuję i jak bardzo spadnie jakość. No ale taki lajf ;)

@aaa

Nie możesz napisać ile zarabiasz, bo wstyd się przyznać, że tak mało. Poza tym umowa, którą podpisałeś ci zabrania. A co masz napisać? Że zarabiasz mniej ode mnie? Ze się wozisz jak woźny? Z tobą też jest kiepska jakość, a jak odejdziesz to projekt upadnie, bo jak przyjdzie ktoś kumaty za dobrą kasę, to każe przepisywać wszystko od nowa. Kto chciałby po tobie poprawiac, albo rozwijać ten syf, gdzie najbardziej zaawansowaną rzeczą jakiej użyłeś są delegaty? Nie akceptujesz mnie w gronie programistów? No popatrz, jakoś polscy programiści mnie do swoich grup przyjęli gdzie się udzielam z ekonomii głownie, prawa pracy, biznesu w internecie, zarabiania itp. Pisze sporo o zarobkach, chodzę na rozmowy kwalifikacyjne, szukam pracy za więcej niż mam teraz, a czasem jak dostanę malo to raportuje do wspólnej bazy zarobków. Tak mamy swoje info o firmach, wiemy gdzie się ile zarabia i za co. Ty do dzentelmana się nie zaliczasz. Po 1 do tego grona zaliczyć cie może inny gentleman, po 2 jesteś z wiochy, owszem wiochmen może być dzentelmanem, ale to rzadko spotykane. Ja jestem inwestorem, nie mam czasu na kijowe firmy, dlatego dla mnie każda złotówka ma znaczenie, bo każdą praktycznie inwestuje. Ty przejadasz, przepijasz, puszczasz w kanał. O moich inwestycjach też rozmawiam ze światowej klasy programistami z polski, nie z tymi z radwaga, ci z radwaga sie nie liczą w PL, nikt ich nie chce zatrudnić za stawki nawet z takiego pracuj, gdzie ja juz praktycznie nie skladam cv, bo szkoda czasu, celuje w wyższe stawki. Nie jestes nikim ważnym ani w radwagu, ani w pl. Ja przestrzegam przed dzialem IT w firmie radwag, bo tam jest jak w lesie. Jak cie czytam to mi sie przypomina ten filmik https://www (usunięte przez administratora) com/watch?v=72oeFHwn8As

@Programista wyklęty

Gdybyś czytał ze zrozumieniem to nie musiał byś kolejny raz wyprodukować kolejnego bezsensownego tekstu na pół ekranu. Odstaw czasem flaszeczkę i wytrzeźwiej zanim wejdziesz w internety.

@aaa

współczuje ci, że został ci tylko radwag za marną pensję radwagosko

@Programista wyklęty

Współczuję ci, że masz tak przepity łeb, że nawet jednego prostego zdania nie jesteś w stanie zrozumieć. I ty chcesz tu uchodzić za programistę? Bajki wypisujesz jaki to jesteś najlepszy, a ty czytać nie umiesz. Tragedia, idź ty się leczyć, jakiś odwyk, może AA, poszukaj pomocy bo się chłopie zmarnujesz. I kto nam będzie tu kolejne bajeczki wypisywał? Smutno będzie bez ciebie.

@aaa

a co masz napisać? Programista w radwagu zarabia mniej niż kasier w lidlu po podwyżkach. Wstyd i porażka jaki wyzysk panuje w radwagu. Ja sie na to nie godzilem, to mnie zwymyślali od nie-programistów i od nic nie umiejącyh programistów. Nie piszę, że jestem najlepszy. Znam technologie, które są dziś wiele warte. Wkleiłem Wam ile się płaci za Angulara to mało nie zrobiliście w majtusie. Oferty widmo na pracuj hahahahhahaha, nie dla was nieuki. produkujecie kod niskiej jakosci i tyle. Ja wiecej zarabiam za konfigurowanie wordpressa niz wy rzeźbiąc w windows embedded (na godzine) ha ha ha.

Powtarzasz się.

@aaa

ciesze się, że nie zaprzeczasz. myślałeś, że z ireczkiem zawojujecie radomski rynek it, że ustalacie stawki i płace, a się ośmieszyliście na całe miasto. programista w radwagu zarabia mniej niż w lidlu na kasie i do tego źle programują, że ich nikt nie chce przyjąć do lepszej pracy, nawet z takiego śmiesznego pracuj porazka

aaa

Co Belmondo, nie wytrzymałeś i musiałeś wrócić do popisywania się?

były

belmond/programista nierozgarnięty itp. życzę Wam trutnie wesołych Świąt. Rozdwojenie jaźni jest w tym kraju jeszcze dofinansowywane z NFZ także proponuje spróbować toto leczyć ... . aaa.. anemiku z zakładu pracy chronionej! Myślę, że i dla Ciebie miejsce w Krychnowicach się znajdzie - wystarczy zapytać . Może z okazji Świąt NFZ mimo wszystko będzie chciało Ci pomóc - tak mniemam.

@były

Belmond, miałeś nie pić w święta, co będzie jak się proboszcz dowie? Powie żonie Tomka, że on programuje w windows embedded i co będzie? Przestań mnie rozśmieszać, tak się najadłem, że pękam w szwach, a Ty jeszcze gryzmolisz na poważnym forum :P Odstaw samogon Belmond, nie wolno pić tego świństwa! Skończ z nałogami wyjdź na prostą, zapisz się po świętach do klubu anonimowych alkoholików i powiedz Tomkowi, żeby odstawił windows embedded, bo jego żona w końcu się dowie, ktoś życzliwy jej powie i tak się skończy ta cała farsa. Wesołych Świąt przy okazji i podwyżek od Nowego Roku, powyżej inflacji :P Pozdrawiam

Znajomy

Czy wśród programistów w Radwagu jest jeszcze jakiś Tomek, czy ktoś tu ma jakieś zwidy i żyje przeszłością?

Programista wyklęty

znajdź sobie kochankę, bo powiem twojej żonie, że pracujesz w windows embedded :D

Programista wyklęty

Ja nie mogę Coś tam piszą pracownicy firmy radwag z płaczem w oczach, bo umoczyli i teraz szukają głupszych od siebie, żeby rozwiązywali za nich problemy w Windows Embedded. Andek, wiadomo, że pracują na WE, bo dawno temu wybrali tą platformę, ale teraz Microsoft chce się wycofać z projektu jak z Silverlighta i co? I nikt rozsądny nie będzie chciał w tym pracować, bo szkoda czasu, bo się w tym sensownej pracy nie dostanie za 5 lat, bo pieniądze nie powalają, bo programiści Cobola pracują dzisiaj w McDonaldsie przysłowiowym, albo na kasie w biedrze. Andek Python jest językiem starym, dlatego wiele problemów w nim jest już rozwiązanych, dlatego się go stosuje, sam w sobie jest wolniejszy od PHP, czy się tworzy szybciej, nie wiem, nie używałem, jeśli weźmie się pod uwagę, że praktycznie każdy algorytm gdzieś tam pewnie jest rozwiązany w tym języku i nie trzeba koła na nowo wymyślać, to pewnie jest szybszy. aaa odwracasz kota ogonem, to ty sie źle wyraziłeś, skoro ja zrozumiałem nie tak jak chciałeś. Obecny, nie napisałeś nic merytorycznego na temat niby mojej niewiedzy. Jak na razie to ja piszę merytorycznie, Ty się niby nie zgadzasz, twoje ziomeczki od flaszki z radwaga, tobie przyklepują plecki, bo inaczej ich potpiertolisz i wymyślasz jaki to ty znawca. Byłem dzisiaj na konferencji dla programistów na stadionie narodowym, was nie puścili, bo i po co? Teraz krótka lekcja dla kierowników radomskich firemek IT jak się zdobywa numer telefonu dobrego programisty. Otóż podszedł do mnie programista, zagaduje, bajeruje, wołają babkę z HR, ta ze mną nawija, mówię jej w czym siedzę, one biegnie po prezent dla mnie. Dostałem PowerBank wart około 50-100 zł nie jakiś szajs, plastik elastik tylko ładnie wykonane cudo z designem itp. Prezent dostałem w zamian za numer telefonu. Jutro napisze do niej maila z podziękowaniami za ten wspaniały PowerBank, bo wiesz z taką babką trzeba jak z modelką, z wyczuciem, nie od razu jak napaleniec jeszcze dzisiaj odpisywać, tylko jutro na spokojnie. No to papatki. Do jutra programmery radwagoskie buhahahaha.

@Programista wyklęty

A ze stadionu narodowego od razu pobiegłeś do domu pochwalić się powerbankiem na Goworku. Fantazję to ty masz Belmondo. Będę cię nazywał tak oficjalnie bo już wszyscy i tak się domyślili, ja tylko nie chciałem być pierwszy.

@aaa

żal pupcie ściska? ty masz coś z głową serio. Zaraz zawołam psychiatrę, nic nie bój. PS najpierw pochwaliłem się na grupie, że dostałem PowerBank, bo wiesz, ja siedzę na grupach dla programmerów i w ogóle jestem fany chopak :P. A teraz nie przeszkadzaj, bo robię wpis na bloga o wczorajszym wypadzie na konfe.

Chyba na grupach AA ;)

Psychiatra
@aaa

co ja tu widzę? typowe zachowanie programisty z radwaga. jak ktoś jest lepszy, to należy mu dowalić, zrównać z ziemią, bo nie możliwe, żeby był lepszy niż klika radwagoska. Nazwijmy to "syndrom programisty radwaga". Pytanie czy zachowanie przekłada się na zachownie w domu... Jeśli tak, zwiększyć należy dawkę leku. zapraszam na terapię. Pierwsza wizyta gratis. Dla pracowników radwaga zniżka grupowa.

@Psychiatra

Programista Pogięty 'zawołał' 'kolegę'? Powiedz mi, problemy z rozszczepieniem osobowości zaczęły się wraz z uzależnieniem od alkoholu? Czy to jakaś starsza historia? Lepszy? No nie gadaj, takich głupot to ja dawno nie czytałem ;) A to kto tu od kilku lat próbuje 'dowalić' to widać doskonale. Popraw się, Belmondo. Oj popraw. Plujesz na firmę i na kolegów. nieładnie.

@aaa

taka prawda, że w wielu aspektach jestem lepszy niż programiści radwaga, którzy nie mogli znieść tego, ze mam wyższe kwalifikacje i nie godze się pracować jak oni za 3000zł brutto. Dlatego naopowiadali, że nic nie umiem, kierownik swoje błędy przypisał mi, dlatego dyr nie zgodził się na 3500 brutto czyli moją stawkę wtedy. Dlatego napisałem jak sytuacja wyglądała, gdyż programiści nakłamali w rozmowach z innymi firmami, gdy tamte dzwoniły i pytały jak sobie radziłem, pracownicy radwaga naopowiadali, że nic nie umiem, takie to cwaniaczki, co widać na każdym kroku. Ja nikomu dowalić nie chcę, chcę tylko by ludzie poznali prawdę o tym co się wyprawia w radwagu jak klika kłamie, by ktoś lepszy nie dostał fuchy, która jest 'zarezerwowana' dla ziomeczków od flaszeczki.

@Programista wyklęty

Możesz już przestać, cyrk został zamknięty a tą bajkę wszyscy już znamy. Nie dociera to do twojego zapitego łba? W jednym jesteś na pewno najlepszy, w spożyciu wódy per capita.

@aaa

jak zwykle kłamiesz, jesteś penerą z radwaga co za flaszkę wódki sprzeda matke i przyjmie do pracy kolesi ze wsi

@Programista wyklęty

Wskaż zdanie z mojej ostatniej wypowiedzi, w którym jest kłamstwo. Dasz radę dziś? Czy musisz wytrzeźwieć najpierw?

@aaa

chociażby w tym, że spożywałem wczoraj alkohol. to było jedno z wielu kłamstw.

@Programista wyklęty

Widzisz jak ta wóda miesza ci w głowie? "Wskaż zdanie z mojej ostatniej wypowiedzi" - a tam nie pisałem, że "wczoraj spożywałeś alkohol". Nie czytasz ze zrozumieniem, nie piszesz z sensem - jednym słowem bełkoczesz. Jak każdy pijak. Z Radwagu czy nie.

@aaa

manipulant z radwaga nic wiecej ireczek cie przeszkolil?

@Programista wyklęty

Brak znaków interpunkcyjnych, polskich znaków, krótka wypowiedź... To nerwy czy gdzieś się spieszysz? Kieliszek wzywa?

Psychiatra
@aaa

klasyczny przykład nowomowy. przepisałeś się z platformy do pisu? nie masz do czego się przyczepić, to do urojonej interpunkcji się czepiasz? Zapraszam na kozetkę

@Psychiatra

Mówiłem, odczekaj więcej czasu między postami bo widać, że to pisze jedna i ta sama osoba. Tak z pół flaszki przynajmniej ;)

syndrom programisty z radwaga
@aaa

Zatrudnimy programistę Windows Embedded za 3000 zł brutto. System nie będzie już wspierany przez Microsoft po wygaśnięciu okresu przejściowego. Szukamy kogoś, kto wpakuje się w niezłe bagno za niewielkie pieniądze. Ponadto jesteśmy zgrają kolesi od flaszki, którzy pracują po znajomości za większą kasę i szukamy lepszych od siebie za śmieszne pieniądze, jak ktoś się nie zgodzi, to będzie miał jechane na mieście od kiepskich programistów. Nie słuchajcie Programisty Wyklętego, to nic, że pracował w lepszych firmach niż radwag, to nic, że zna więcej technologii niż my, to nic, że jego wiedza jest więcej warta niż nasza, to nic, że zarabiał więcej od nas, on jest kiepściutki, bo tak postanowiła rada radwaga przy samogonie. No to zdrówko koledzy komuszki z układu, na pohybel tym spoza naszej szajki. Zapraszamy. CV wysyłajcie do naszego wielebnego kierownika. My nie wylecimy z roboty jak gwiazdy TVP.

@syndrom programisty z radwaga

I to nic, że tak na prawdę Wyklęty to Belmondo który jedzie po firmie, dzięki której ma jeszcze za co chlać.

Petent

Czy ktoś może mi powiedzieć o co tu chodzi? Nie jestem informatykiem, ale obracam się w tym środowisku i ściśle współpracuję z takimi ludźmi. Dwóch najlepszych programistów jakich w życiu poznałem pochodzi ze wsi. Co więcej, są bardzo szanowani w zespołach, w których pracują i nikogo nie obchodzi ich pochodzenie. Czyżby jakiś małomiasteczkowy prymitywizm powiązany z przerośniętym ego się objawił? W normalnym zespole w Wawie za takie poglądy Programisto W. wyleciałbyś z każdego porządnego teamu bez względu na Twoje kwalifikacje. Czasem zdrowa atmosfera jest więcej warta niż nawet najlepsza praca.

Andek

Kiedyś znalazłem ogłoszenie na necie, że szukają programisty, który ogarnia Windowsa embedded lub Linuksa. Moim skromnym zdaniem Linux bardziej się nadaję na urządzenia wbudowane. Nawet jest firma, która dostarcza darmowy soft do urządzeń wbudowanym oraz oferuje płatne wsparcie pierwszej pomocy. To już jest ułatwienie spore, ponieważ dają przetestowane, dopracowane narzędzie i dodatkową pomoc, ale przygotować własnego Linuksa na urządzenia wbudowane też nie jest trudne (przynajmniej dla mnie). Co z tego? Facet powiedział, że nigdy nie słyszał o planach wdrażaniu Linuksa na ich wagach (ale oczywiście słowo Linux pojawiło się w ogłoszeniu). Jak już miałby się zgodzić na Linuksa, to oczekiwał ode mnie znajomości C#, który jest obiektowym językiem programowania dla rozwiązań firmy Microsoft. Co prawda pojawiło się Mono, .Net, nawet MS SQL dla Linuksa, które dopiero co raczkują i mało kto chce z tego na Linuksie korzystać. Rozwiązania dla Microsoft zostawmy Microsoftowi, rozwiązania dla Uniksa, BSD i Linuksa zostawmy Uniksowi, BSD i Linuksowi, tak samo jak rozwiązania dla iOS i macOS firmie Apple. Python jest o wiele lepszym wyborem dla Linuksa i zaproponowałem im to, ale facet nawet nie wiedział co to jest i zapytał się pracownika firmy co to jest? Z jego odpowiedzi jasno wynikło, że nie jest to język programowania, tylko jakiś bubel. Taki był znawca, że zamiast sprawdzić co to jest Python, czym się go je i gdzie ma zastosowanie, to wolał się od razu wymądrzać. A takie ładne i szybkie interfejsy można w nim tworzyć i przede wszystkim bardzo szybko (co chyba jest korzystne dla firmy), z rodem i OS-a. W stolicy bardzo często szukają od tego ludzi i nic dziwnego, że w USA Python ma silną pozycję. Z Windowsa embedded wolą się też z innych przyczyn, z ekonomicznym, ponieważ przejście na nową platformę wiąże się z nowymi kosztami (kod trzeba przepisać itd., a samo za darmo się nie zrobi). Tylko nie wiem, czy jest to takie ekonomiczne rozwiązanie, pchać się w coś co niedługo przestanie być wspierane. Masz odpowiedź na swoje pytanie, czemu tak mocno trzymają się Windowsa embedded, nie dziękuj ;)

Obecny pracownik firmy Radwag
@Andek

Załóż firmę, rozpocznij projekt w danej technologii a potem zmień technologię na zupełnie inną, wróć tu i pochwal się kosztami. Mono, BSD, .Net i jeszcze wiele innych nazw. Fajnie, że je znasz. Ale na ich znajomości twoja wiedza się kończy bo piszesz brednie. Powiedział bym, że post jest w stylu Wyklętego Programisty, czyli zero jakiejkolwiek wiedzy a tylko rzucanie hasłami, ale coś mi się nie chce wierzyć, że gość jest aż tak głupi, żeby pisać z tylu różnych nicków i uważać, że nikt się nie zorientuje. Więc jeśli nie jesteś nim, to sorry, ale poziom ten sam. Ciekaw jestem ile postów tutaj zostało napisanych przez osoby faktycznie zainteresowane pracą w firmie Radwag bądź jej byłych pracowników a ile to zwykły spam i kłótnie obecnych pracowników tej firmy. Aaa na pewno jest pracownikiem, prawdopodobnie jest nawet programistą. Wyklęty też jest pracownikiem, nie jest programistą, jego wpisy na tematy programistyczne nie mają większego sensu. To najprawdopodobniej Belmondo, zresztą Aaa się już tego domyślił. A teraz kłóćcie się dalej, z pełną świadomością, że wasza przynależność do firmy Radwag została odkryta. Ja popatrzę, idę po popcorn.

aaa

A co? Szukasz dobrej firmy? Brakuje na wódkę?

@aaa

dobrej firmy tu raczej nie znajde. radwag kiepściutki, firma z trady... tfu układami, gdzie rączka rączkę myje, prezes przymyka oko, bo co ma zrobić. Teraz zadaj pytanie programistom, którzy chcą pracować w radwagu - czemu chce Pan u nas pracować, my działamy na windows embedded, który niedługo nie będzie wspierany przez Microsoft i każdy problem będziesz musiał rozwiązać sam, a jak nie rozwiążesz, to powiemy na mieście, że nic nie umiesz i pracy nie dostaniesz? Ciekawe ilu chętnych będzie. Ale się Iruś w (usunięte przez administratora) po łokcie wpakował, oj oj. Powiedz no, który poważny programista teraz się do was będzie pchał? Na wódkę to zawsze brakuje Belmondino. Zapisałby się do AA.

@Programista wyklęty

Ja się pytam, czy ty szukasz dobrej firmy od chwilówek. Mózg przepity, późna godzina... ok, wybaczam, ale następnym razem ogarnij. "Zapisałby się do AA" - no to czemu się jeszcze nie zapisałeś?

@aaa

nie odpowiedziałeś na pytanie o windows embedded, rozumiem, że trudny temat, jak powiesz w domu, że spaprałeś sobie życie tym świństwem? Żona nic nie rozumi, więc ją okłamujesz. Już mniejsze szkody byś wyrządził, gdybyś ukrywał przed nią kochankę, ale nie, Ty ukrywasz fakt, iż pracujesz w wymierającej technologii. Ja nie biorę chwilówek, mogę ci użyczyć pieniędzy na banany dla twoich dzieci, a jak ładnie poprosisz to może dostaniesz jednego bananka na drogę, w końcu zbliżają się święta, ale tylko pod warunkiem, że dasz go dziecku pod choinkę. Naucz się oszczędzać. co do ogarniania baranie, jeśli ktoś nie rozumi co napisołeś, to znaczy, że się źle komunikowałeś. Naucz się tego w końcu i naucz kierowników innych firm IT w Radomiu, bo wstyd przynoszą miastu. Belmond mial sie zapisać do AA nie ja, to on nadużywa alkoholu w pracy, chce łapówki w postaci flaszek, zapewne ma z tym problem, bo aż z radwaga wyleciał (czytaj musiał złożyć wypowiedzenie).

@Programista wyklęty

"jeśli ktoś nie rozumi co napisołeś, to znaczy, że się źle komunikowałeś" - sam więc potwierdzasz, że się źle komunikujesz. Jak bym powiedział, że bełkoczesz po pijaku, ale fakt, tak jest ładniej.

Programista wyklęty

fajnie było w kinie mało osób było. u kogo wziąłeś chwilówkę na banany dla dzieci?

aaa

Znowu rozmawiasz sam ze sobą? Które to stadium delirki? Jak się spędza Mikołaja w Radwagu? Przecież to doskonale wiesz ;)

@aaa

no domyślam się jak się spędza Mikołaja w radwagu. Cały dzień myślisz u kogo wziąć chwilówkę na prezenty dla dzieci.

@Programista wyklęty

Jakiś ty dowcipny :) Czekamy aż wypowiesz się jako Psychiatra, były i może jeszcze Belmondo? Czy od razu bić ci brawo?

aaa i programisto wyklety...Wszystkiego najlepszego z okazji Mikołaja ☺

@Nowy

dzięki, ja dzisiaj idę do kina na seans 3D, a Wy jak spędzacie w firmie Mikołaja? Jutro jadę na konfę, jedzie ktoś? Co prawda nie piję w pociągu, ani PKSie, ale można by pogadać jak ktoś jedzie na event. Jak nie to poczytam sobie coś :). Pozdro

@Nowy

Wam też wszystkiego najlepszego, obyście dostali lizaka od kierownika :P

Zostaw merytoryczną opinię o RADWAG Wagi Elektroniczne - Radom

• Jak się pracuje w RADWAG Wagi Elektroniczne?

Zobacz opinie na temat firmy RADWAG Wagi Elektroniczne tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RADWAG Wagi Elektroniczne?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 0 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy RADWAG Wagi Elektroniczne?

Kandydaci do pracy w RADWAG Wagi Elektroniczne napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

RADWAG Wagi Elektroniczne