Opinie o RADWAG Wagi Elektroniczne w Radom

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie RADWAG Wagi Elektroniczne. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w RADWAG Wagi Elektroniczne o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja instrumentów pomiarowo-kontrolnych i nawigacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o RADWAG Wagi Elektroniczne w Radom

Programista

Witaj Belmondo, Nie mogę odpowiedzieć Ci w Twoim wątku, ponieważ Gowork nie umożliwił odpowiadania na Twój wpis. Być może Programista Wyklęty zauważył coś niepokojącego, bo fakt faktem, w Radwagu nigdy nie było normalnie, ale cały problem polega na tym, że on wiele rzeczy jeszcze sobie dopowiedział, kilka innych urodziło mu się w głowie z zamiłowania do teorii spiskowych a część pretensji ma o rzeczy, które są chyba czymś normalnym. Bo co dziwnego jest w tym, że dyrektor, właściciel firmy lub dowolna osoba zatrudniająca nowego pracownika zasięga opinii u poprzedniego pracodawcy? Jeśli firma ma wyższe standardy niż Radwag, a podejrzewam, że nawet w Radomiu nie jest to czymś niespotykanym, to zatrudnianie pracownika, który okazał się zbyt słaby nawet dla firmy Radwag będzie dużym ryzykiem i być może przyniesie firmie straty. I nie trzeba być tu ekonomistą ani doświadczonym menadżerem żeby mieć tego świadomość. Radomskie firmy często oszczędzają na wszystkim, więc zatrudnienie takiej osoby na 3 miesiące okresu próbnego za 3000 netto to ok 15000 całkowitych kosztów pracodawcy, to kwota, którą ryzykuje firma. Programista Wyklęty niech sobie zada pytanie, czy zaryzykował by 15000 na zatrudnienie osoby, która w swoim poprzednim miejscu pracy ma niezbyt dobrą opinię. Ja bym nie zaryzykował. Ten "problem" który tu od wielu lat jest podnoszony, a mianowicie to, że jakiś kolejny pracodawca nie chciał Programisty Wyklętego zatrudnić, zakończył rozmowę po tym, jak dostał o nim informacje z Radwagu, urósł tu do rangi ogólnoradomskiego spisku wszystkich pracodawców. W jaki sposób ludzie traktują spiski w internecie widać po wielu komentarzach na tym forum. Dodajmy do tego pewien szczególny, nazwijmy to "sposób bycia" tej osoby i w efekcie mamy ciągnącą się od lat internetową dramę, która dla pierwszej lepszej osoby jest zwykłym bólem (usunięte przez administratora) po zwolnieniu z pracy. O nieciekawych sytuacjach w firmie Radwag można by tu sporo napisać, ale cały czas zastanawiam się czy warto, bo pewnie i tak utonie to w morzu spamu, kłótni i flejmu. Pozdrawiam serdecznie Programista

@Programista

Zadaniem przedsiębiocy jest ryzykować. Jeśli nie wysłuchał mojej opinii na ten temat, z tego co wiem złamał prawo. Nie można słuchać tylko jednej strony. Ja zawsze pisałem - nie wierz mi, idź zobacz co tam się dzieje. Zatrudnianie programistów to ryzykowna zabawa. Tym bardziej jeśli się zatrudnia jak najtaniej Nie zatrudnienie dobrego specjalisty to też ryzyko, nie zapominaj o tym proszę. Traci na tym marka. Ja dzięki temu, że znam się na swojej pracy, zgarnąłem już kilku klientów radomskim firmom. Mam na mysli klientów indywidualnych oczywiście, nie większe firmy, bo o te kontrakty nie walcze przynajmniej w Radomiu Jeśli pracodawca widziałby podczas rozmowy, że kwalifikacje mam, a odrzuciłby mnie tylko dlatego, że tak powiedział kierownik Radwaga, to jest coś nie tak, chyba przyznasz. Wtedy nie możemy mówić o kwalifikacjach, tylko o zmowie i układach. Oczywiście nie moge powiedzieć na 100%, że tak by było. Tak uważam z obserwacji. Do tego właściciel firmy MasterDev gdy zapytałem o zarobki nie chciał ze mną rozmawiać, wcześniej chciał się ze mną umówić na rozmowę o pracę. To też o czymś świadczy. Moim zdaniem o tym, że szuka się tanich pracowników. Tani nie znaczy dobry. Poszedłbyś do lekarza tylko dlatego, że jest tani? Wręcz powiem szczerze, że stratą pieniędzy jest płacić mało. Nauczyć człowieka dobrej jakości pracy, żeby uciekł po 2 latach do lepiej płatnej pracy, człowiek na tym traci. Lepiej od początku dobrze płacić, szanować pracownika, wtedy będzie chciał zostać. przeczytaj na moim blogu o lojalności pracownika. A jakbyś się czuł, gdyby pracodawca wykorzystywał sytuację, że mało umiesz i dawał Ci jak najmniej? Szanowałbyś takiego pracodawcę czy każdego dnia myślał o tym, że jak tylko nadarzy się okazja to bys uciekł? Gdzie są większe straty? Tak, gdybym miał stały dochód, zatrudniłbym za sensowne pieniądze programistę, ale oczekiwałbym lojalności, albo chociaż odpracowania tego co zainwestowałem w jego naukę oraz chciałbym co nieco zarobić na jego pracy. Tak by obie strony były zadowolone, żeby nie było problemów. Jakby chciał ze mną dłużej pracować, to świetnie. Kierownicy Radwaga mają mentalność sprzed 20 lat, negocjując z pozycji siły. Dzisiaj tak świat nie działa Być może pewne rzeczy źle zrozumiałem, byc może nie mam w 100% racji, ja jednak radzę każdemu kto to czyta, by obserwował sytuację, jeśli zobaczy układy, niech je zgłasza anonimowo do prokuratury ze szczegółami zdarzenia. Jeśli się mylę, to świetnie. Jeśli jednak mam rację, musimy zacząć działać, gdyż brak działań przeciwko układom godzi w nasze interesy

@Programista Wyklęty

"Zadaniem przedsiębiocy jest ryzykować." Jest demokracja, jest wolny rynek i to on zadecyduje o losie własnej firmy. "Jeśli nie wysłuchał mojej opinii na ten temat, z tego co wiem złamał prawo." Nie wiem jak to skomentować, ale na prawie się nie znasz. Prawo nie wymusza, ani nie wymaga słuchania twojej opinii. Nie posiadasz nawet 1% udziału firmy. "Zatrudnianie programistów to ryzykowna zabawa." Zatrudnianie to czysta rzeczywistość, a nie zabawa. "Wtedy nie możemy mówić o kwalifikacjach, tylko o zmowie i układach. Oczywiście nie moge powiedzieć na 100%, że tak by było." Niby wiesz, a nie wiesz. To się nazywa łamanie prawa. "A jakbyś się czuł, gdyby pracodawca wykorzystywał sytuację, że mało umiesz i dawał Ci jak najmniej" Takie są realia na całym świecie. Każdy patrzy na cenę, niezależnie od zasobów portfela. Gdyby pracodawca płaciłby mi mało, szukałbym nowej pracy. Na rynku IT będąc dobrym, to żaden problem. Kilka dni i po smutkach. "Tak, gdybym miał stały dochód, zatrudniłbym za sensowne pieniądze programistę" No właśnie gdybym, ponieważ nic nie wiesz o prowadzeniu firmy. Z boku każdy mówi, że to proste i gdybym.

@Marek

"Jest demokracja, jest wolny rynek i to on zadecyduje o losie własnej firmy." Dokładnie, jest demokracja, pracodawcy nie chcieli ryzykować, więc ludzie zagłosowali na PiS, ten podniósł podatki, dał 500+, dał ludziom więcej praw, bo pracodawcy nie chcieli wystarczająco ryzykować. Teraz każdy może wziąć z urzędu pieniądze i otworzyć własną firmę, jeśli pracodawca nie chce ryzykować, nikt nie zmusza do zatrudniania "Nie wiem jak to skomentować, ale na prawie się nie znasz. Prawo nie wymusza, ani nie wymaga słuchania twojej opinii. Nie posiadasz nawet 1% udziału firmy." Co z tego, że nie posiadam udziałów w firmie? Moje dobra zostały naruszone, prawo pracy zostało moim zdaniem złamane, nie manipuluj! "Niby wiesz, a nie wiesz. To się nazywa łamanie prawa." Ty udajesz, że wiesz, udajesz pewnego siebie, nic to nie da niestety "Każdy patrzy na cenę" Co to ma do rzeczy? "Gdyby pracodawca płaciłby mi mało, szukałbym nowej pracy" Przecież pracowałem w innych firmach to po 1, po 2 kierownik gdyby mu nie pasował pracownik, mógłby zatrdunić kogoś innego, nie musi swojego braku kompetencji w zarządzaniu przenosić na pracownika ograniczając mu dostęp do wolnego rynku opowiadając, że programista nie umie programować. Czemu znów manipulujesz? "Gdybym, ponieważ nic nie wiesz o prowadzeniu firmy" jeśli nie pasują moje warunki, właściciel i jego synowie mogą sami nauczyć się programowania. naucz się dobrze programować, zobaczysz ile trzeba na to czasu poświęcić i ile pieniędzy. Wy patrzycie tylko na swoje wydatki, jesteście egoistami, którzy garną pod siebie KOSZTEM innych, przenosząc swoje koszty na pracownika, a jeśli się nie zgodzi to pomówiają Państwo, że nie umie programować. Na to nie ma zgody!

Belmondo

A ja przepracowałem w Radwag sporo lat to coś mogę napisać. Płace na czas, jakieś dobrowolne dodatkowe ubezpieczenie, teraz jakaś stołówka podobno jest. Generalnie może być zwłaszcza dla młodych ludzi którzy chcą liznąć doświadczenia. Uważam że głównym minusem jest "nadzwyczajny" nadzór nad pracownikami. A mianowicie z moich ostatnich dni. Wprowadzono system zgłaszania potrzeby urlopów min. trzy dni wcześniej. Polegał on na tym aby on-line pracownik wypełnił formularz o chęci skorzystania z urlopu trzy dni wcześniej a jeśli przekroczył ten termin to wniosek urlopowy miał być traktowany jak urlop "na żądanie". Ja kiedyś zgłosiłem potrzebę takiego urlopu we wtorek a potrzebowałem skorzystać z niego w piątek. I co? Cisza. W czwartek po południu otrzymałem decyzję odmowną od (wtedy tymczasowego przełożonego Tomasza Suwały zresztą kawał (usunięte przez administratora) na usługach) o otrzymaniu dnia wolnego. We wtorek zgłaszałem, w czwartek po południu, chyba przed godziną 16 dostałem odmowę. A urlop zaplanowany. Co zrobiłem? Nie przyszedłem do pracy bo zaplanowałem sobie konkretne sprawy. I w tym właśnie miesiącu, na koniec, otrzymałem wypowiedzenie umowy o pracę. Spoko, po co mam pracować z debilami? Dlatego uważam że coś nie tak stało się z tą firmą i jednocześnie zauważam że wpisy Programisty Wyklętego zaczynają mieć sens. Sam pomyślałem na początku że to jakiś idiota. Nie, on nie jest idiotą. Zauważył pewien problem. Ja dzisiaj przyznaję mu rację choć kiedyś byłem w opozycji. Ale jako to się mówi. Tylko krowa nie zmienia zdania.

aaa

Do użytkowników i czytelników tego forum. Apeluję o nie wchodzenie w dyskusję, nie odpowiadanie ani nie nawiązywanie do wpisów Programisty Wyklętego. Cokolwiek nie napiszecie, w jakikolwiek sposób nie odpowiecie, zostanie to uznane za manipulację w wykonaniu pracowników Radwagu a wy sami możecie zostać znieważeni. Uwierzcie, nie ma sensu. Odnośnie samego tematu forum, czyli opinii o formie Radwag to jest tu kilka osób, włącznie ze mną, które na pewno odpowiedzą na pytania w sposób rzeczowy, merytoryczny.

CzłowiekZUkładuNaUsługachFirmy
@aaa

Doigrał się, teraz wszystko co powie, a pewnie powie jeszcze dużo, zostanie wykorzystane w sądzie. Będzie miał dodatkową motywację do szukania pracy, grzywna sama się nie zapłaci a z pisania stronek www trochę ciężko będzie na to uzbierać. Może da radę odpracować w Radwagu?

Student (zawiedziony)

Niecały rok temu wysłałem do nich swoje CV aplikując na praktyki/staż w dziale programowania. Zostałem zaproszony na rozmowę podczas której dowiedziałem się, że są zainteresowani moją osobą jednakże za owe praktyki/staż nie dostanę wynagrodzenia, ponieważ zacytuje: "Nic Pan do naszej firmy nie wniesie, a my nie płacimy za takie rzeczy". Co było sprzeczne z informacjami uzyskanymi przez ich przedstawiciela na targach pracy na których dowiedziałem się iż dane praktyki są płatne a co również zostało zamieszczone na ich ulotce . Przyznam, że słowa te delikatnie zabolały i zdemotywowały do dalszego szukania pracy w w Radomiu. Jestem świadomy iż nie posiadam doświadczenia praktycznego i nawet nie chodzi mi tutaj o to, iż praktyki te okazały się bezpłatne ale o fakt że na wstępie młody człowiek pełen nadziei na ciekawą pierwszą pracę w której zdobędzie pierwsze doświadczenia dostaje że tak powiem " z liścia na wejście", żadna inna firma z którą rozmawiałem nie powiedziała mi nic podobnego. Uważam, że mogłem coś wnieść do firmy Radwag, między innymi swoje zaangażowanie i rzetelność a w przyszłości dalszą współpracę z firmą. Myślę , że stawianie na młodych ambitnych ludzi jest inwestycją która może w przyszłości przynieść firmie tylko i wyłącznie korzyści. Niestety firma Radwag najprawdopodobniej jest innego zdania. Dodatkowo mogę nadmienić iż w trakcie mojej rozmowy do sali konferencyjnej wszedł założyciel firmy i był on jedyną osobą w której zauważyłem promyk nadziei, po krótkiej rozmowie nabrałem wrażenia iż tylko jemu zależy na pozyskiwaniu młodej ambitnej załogi. Jednakże ma wrażenie, że nie wie jak przebiegają rozmowy kwalfikacyjne. Firmę Radwag wybrałem między innymi dlatego iż myślałem, że jako rodzinna firma Radomska będzie chętna na pozyskiwanie i szkolenie młodych ludzi którzy również chcą wnieść wkład w rozwój rodzinnego miasta i firmy w nim założonej. Po rozmowie postanowiłem szukać pracy tylko i wyłącznie w Warszawie w mieście w którym studiuję.

@Student (zawiedziony)

Witaj Studencie Niestety tak to wygląda w Radomiu. Ja również studiowałem w Warszawie i jest bardzo duża różnica w podejściu w Radomiu i w Warszawie do etosu pracy. Radwag generalnie nie rozumie co robi, ale skoro są tacy liberalni, to należy liberalnie odpowiedzieć - trudno ich sprawa. Wedle prawa koszt douczenia pracownika ponosi firma. Firma na stażu również by nie wniosła nic w Twoje życie. Lepiej jest robić zlecenia, gdyż te są płatne i zdobywasz doświadczenie z różnymi klientami. W jednej firmie tego nie ma, jest jeden kierownik czy kilku i tyle. W firmie nikt nie ma czasu douczyć pracownika, więc straciłbyś tylko czas na stażu. Jeśli chcesz coś w życiu osiągnąć, a studiujesz w Warszawie, znasz miasto, wiesz gdzie iść do lekarza, gdzie do kina, gdzie na impreze, to idź tam na staż. Nauczysz się więcej i Twoje umiejętności będą coś warte, bo w Warszawie dobrze programują, w Radomiu niestety co najwyżej przeciętnie. W dodatku w Radomiu są układy itp. Zostań w Warszawie, taka moja dobra rada, jak chcesz coś osiągnąć w IT. Ja składam CV do Warszawy cały czas, propozycje mam, szukam czegoś konkretnego

@Student (zawiedziony)

Szanowny Panie Przykro nam, że jest Pan zawiedziony. Jednakże jeżeli już zgadzamy się na praktyki, to są to staże bezpłatne. Przekazałem do działu reklamy polecenie zweryfikowania treści ulotki reklamowej i wyraźne doprecyzowanie tej kwestii w kolejnej edycji. Chciałbym też Pana zapewnić, że absolutnie podzielamy Pana pogląd, że młodzi ludzie stanowią motor napędowy każdej firmy - w tym również naszej. Obecnie średnia wieku Pracownika, liczona z ponad 400 etatów, wynosi blisko 34 lata. Także nie są to ludzie bezpośrednio po studiach, ale na pewno jest to młoda, pracowita i zaangażowana załoga z której jesteśmy dumni. Pozdrawiam Administrator Konta

@RADWAG Wagi Elektroniczne

To niestety pokazuje jakie podejście ma Państwa firma do kadry wykształconej. W cywilizowanych firmach płaci się za staż około 3000 zł brutto. Nie ma czegoś takiego jak darmowy staż w IT. Potwierdzają Państwo tym samym, że mają Państwo roszczeniową postawę wobec pracownika i przenoszą Państwo koszty doszkolenia pracownika do stanowiska pracy na niego, co moim zdaniem jest nielegalne wedle prawa pracy. Pisałem o tym od lat

@RADWAG Wagi Elektroniczne

Witam Proszę o informację: Dlaczego praktyki / staże w Waszej organizacji są bezpłatne? Jak długo trwają takie praktyki / staże? Dlaczego przedstawiając oficjalne stanowisko firmy nie podpisujecie się z imienia i nazwiska? Z góry dzięki za odpowiedź.

@RADWAG Wagi Elektroniczne

Ponawiam pytanie, które zostało usunięte niezgodnie z regulaminem: Dlaczego nie płacicie za staże / praktyki? Ile trwa okres bezpłatnych staży / praktyk w Waszej organizacji? Dlaczego wydając oficjalne komunikaty nie podpisujecie ich imieniem i nazwiskiem, a używacie określenia "Administrator Konta"? Chcecie budować swój przyjazny wizerunek, to odpowiedzcie na pytania, które w tym pomogą. Kasowanie postów daje - przynajmniej w moich oczach - efekt zupełnie odwrotny

@Mateusz

Szanowny Panie Aby uzyskać odpowiedzi na zadane przez Pana pytania proszę umówić się na spotkanie poprzez firmowy Sekretariat. Numer kontaktowy znajdzie Pan na stronie www.radwag.pl w zakładce Kontakt. Odpowiedzi podpisywane są jako Administrator Konta zgodnie z funkcją jaka została mu powierzona. Pozdrawiam Administrator Konta

@Programista Wyklęty

Szanowny Panie Raz jeszcze proszę o powstrzymanie się od stwierdzeń, które mogą narazić Pana na dodatkową odpowiedzialność karną. Kolejny raz sugeruje Pan, że możemy dopuszczać się łamania prawa - co jest oczywistą nieprawdą. Jak rozumiemy, będąc tak dobrze zorientowanym w sprawie przedsiębiorcą ( prowadzi Pan własną działalność - tak można wysnuć z przedstawianych przez Pana informacji ) oferuje Pan podobne praktyki w swojej firmie? Jeśli nie płaci pan takich pieniędzy swoim stażystom, to właśnie utracił Pan jakąkolwiek wiarygodność. Firma RADWAG nie prowadzi programu staży i wyraża na nie zgodę jedynie w wyjątkowych przypadkach na wyraźną prośbę i podanie zainteresowanych osób. Nie są to staże płatne o czym stażysta wie i jest o tym informowany przed rozpoczęciem współpracy. Pozdrawiam Administrator Konta

@RADWAG Wagi Elektroniczne

Szanowni Państwo, Skoro już prowadzicie dyskusję na tym forum, to sądziłem iż możecie otwarcie podzielić się wizją pozyskiwania i rozwoju pracowników, którą Wasza organizacja przyjęła. Ja swoją karierę zawodową zaczynałem właśnie od PŁATNEGO stażu w jednej z radomskich firm. Znam mnóstwo ludzi, którzy w ten sposób stawiało pierwsze kroki. Jeśli u Was nie ma takiej możliwości to (jak sądzę) nie "wychowujecie" sobie pracowników. Jest to bardzo szeroki temat, którego wielu pracodawców nie lubi. Z Waszej odpowiedzi i wcześniejszych wypowiedzi subiektywnie wnioskuję, iż wolicie gotowego pracownika pozyskać z rynku, a najlepiej za niewielkie pieniądze. A brak podpisu jest dość smutny. Dlaczego tak została skonstruowana rola Administratora Konta? Pozdrawiam

@Mateusz

Szanowny Panie Nie prowadzimy na tym forum dyskusji, szczególnie w zakresie szeroko pojętej polityki rekrutacyjnej firmy. W zasadzie reagujemy tylko wtedy, kiedy ktoś przekracza granicę między swobodą wypowiedzi a działaniami, które są już zagrożone paragrafami. Dyskusja z Panem została podjęta w drodze wyjątku, gdyż poziom zadawanych pytań zdecydowanie przewyższał kulturą całą resztę treści, które można tu przeczytać od "anonimowych" źródeł. Mamy świadomość, że jest w Radomiu kilka firm, które oferują płatne staże i w tej sposób pozyskują kadrę. Zdajemy sobie sprawę, że jest to skuteczna forma budowania kadr. My zaś mocno stawiamy na rozwój organiczny pracowników, gdzie osoby wykazujące duże zaangażowanie - lub pasję, która może się realnie przełożyć na wniesienie do firmy nowych wartości - są odpowiednio nagradzane i/lub awansowane. Refinansujemy też wydatki poniesione na podnoszenie ich kwalifikacji zawodowych. Tak widzimy kulturę "wychowywania" sobie kadr - choć to nie jest najszczęśliwsze określenie. Mając na uwadze to, że rotacja kadr jest na bardzo niskim poziomie, licząc % od wartości wszystkich etatów jakie mamy w firmie, dlatego póki co niezmiernie rzadko jest potrzeba aby sięgać na rynek celem pozyskania nowego pracownika. W zasadzie ma to miejsce wyłącznie w przypadku takim, kiedy obecna kadra nie jest w stanie przejąć wakatu w drodze awansu. Podpis pozostanie w formie niezmienionej z przyczyn jakie zostały podane wcześniej. Pozdrawiam Administrator Konta

@RADWAG Wagi Elektroniczne

Szanowny Panie Administratorze Konta, Jestem oczywiście w stanie uwierzyć, że jak Pan to ujął "rotacja kadr jest na bardzo niskim poziomie, licząc % od wartości wszystkich etatów jakie mamy w firmie". Jestem pewien, że wszelkie działy produkcyjne, obsługi magazynu, serwisu i tym podobne, czyli ogólnie rzecz ujmując - ludzie od których nie wymaga się zbyt dużych kwalifikacji oraz których łatwo przyuczyć do zawodu są zadowoleni z pracy w Radwagu nawet za najniższą krajową. Pozyskanie takich pracowników też nie stanowi problemu. Podobnie jest też, według mojej wiedzy, z pracownikami działu reklam, tłumaczeń oraz pracownikami biurowymi niższego szczebla. Biorąc pod uwagę profil firmy Radwag, jest to znaczna większość Waszej załogi. Działy IT oraz elektronicy giną więc w statystykach. Ale cała ta dyskusja dotyczy właśnie tej mniejszości, pracowników u których kwalifikacje i doświadczenie grają kluczową rolę w ich pracy. Na Waszej stronie w zakładce 'kariera' widać miedzy innymi takie oto ogłoszenia: Inżynier Elektronik, Programista C#, Backend Developer. Ogłoszenia te wiszą tam od miesięcy i skoro nadal tam są to znaczy, że albo w ogóle nikt się do Was nie zgłosił, albo osoby, które się zgłaszały były zwyczajnie za słabe - a tylko takich pracowników może przyciągnąć Wasza oferta. Prawda więc jest taka, że jeśli skoncentrować się tylko na wysoko wykwalifikowanej kadrze, to w ciągu ostatnich kilku miesięcy jesteście na minusie, więcej osób odeszło niż byliście w stanie zatrudnić. 'Awansowanie' pracownika z działu produkcji na projektanta elektroniki lub programistę raczej się nie uda, chociaż słyszałem nawet o takich próbach. Oczywiście pozostaje jeszcze outsourcing, ale jak sami zapewne o tym doskonale wiecie wiąże się to z dużymi kosztami a jakość usług świadczonych przez pewnego radomskiego developera pozostawia podobno bardzo wiele do życzenia. Jednak, jeśli sprawy będą się dalej toczyły takim torem, a nic nie wskazuje na to, żeby coś miało się zmienić, to być może trzeba będzie zacieśnić współpracę ze wspomnianym developerem, tym samym spełniając marzenie poprzedniego kierownika działu programistów 'systemowych'. Nie będę tu publicznie pisał dlaczego, myślę, że szanowny Administrator Konta bardzo szybko się domyśli. Należało by się też zastanowić, czy ciągłe niedocenianie (w tym i finansowe) programistów tego działu nie było swego rodzaju długofalową strategią nakręcaną przez poprzedniego kierownika i ten sposób postępowania tak głęboko zakorzenił się w umysłach zarządu firmy, że już nikt nie pamięta jego początków. A przecież lata temu krążyła po firmie pogłoska, że kierownik I.Ł. był by bardzo szczęśliwy, gdyby wymiotło mu wszystkich programistów z działu. Pozdrawiam serdecznie Programista

@Programista

Ja obstawiam, że chodzi o tego gościa z mastercośtam dziwnie zaczął współpracę z radwagiem pewien czas temu w firmach, w których on pracował chcieli i mnie (Warszawa) nie zgodziłem się ze względu na to jak traktowali programistę (brak odpowiedniego szacunku) podejrzewam, że chodzi o powiązania rodzinne czy mam racje drogi Programisto?

BiG
@Mateusz

Bo się boją odpowiedzialności, którą najłatwiej zrzucić na anonimowość lub inną osobę... Brak odpowiedniej kadry kierowniczej.... ŻAŁOSNE...

aaa

Dodatkowo, nie znalazłem w regulaminie serwisu Gowork żadnego punktu który pozwalał by na zgłoszenie przez pracodawcę wpisu do usunięcia. §5. Zasady Rejestracji, punkt 9. W przypadku powzięcia przez Usługodawcę uzasadnionej wiadomości, że działania Użytkownika są sprzeczne z prawem, dobrymi obyczajami lub Regulaminem, naruszają dobra osobiste lub uzasadnione interesy GoWork, po dokonaniu jednorazowego ostrzeżenia i braku zaniechania przez Użytkownika działań może zablokować Konto. Jeżeli działania Użytkownika mają charakter trwały, Usługodawca może zablokować adres IP Użytkownika. Usuwane wpisy nie są sprzeczne z prawem, dobrymi obyczajami ani regulaminem. Nie naruszają dóbr osobistych ani interesów GoWork. Co najwyżej naruszają interesy firmy Radwag, która najchętniej zatrudniała by ludzi za miskę ryżu i której samo mówienie o złej atmosferze w firmie się nie podoba. Dziękuje za uwagę.

aaa

Uważam, że firma, której dotyczy dany wątek na forum GOWORKu nie powinna mieć możliwości ingerowania w treść dyskusji, o ile ta dyskusja nie przekracza granic prawa. Bo każda wypowiedź uznawana przez Radwag i jego kierowników za niemerytoryczną, niezgodną z tematem, personalną itp jednak w jakiś sposób odzwierciedla sytuację, która ma miejsce w firmie. Gdyby Radwag był taki fajny jak by tego chcieli jego kierownicy i dyrektorzy to wszyscy tu by sobie tą firmę chwalili. Administracja Goworku powinna przy każdym zgłoszonym do usunięcia komentarzu podawać treść zgłoszenia, uzasadnienie napisane przez Radwag. Zarówno przy tych usuniętych jak i nie usuniętych wpisach. Zaraz by się pewnie okazało, ze Radwag chce tu ocenzurować 90% wypowiedzi. Jak coś to ja lubię Radwag, mają bardzo fajne wagi i budynek. Lubię parkować na ich parkingu a jazda windą to w ogóle kosmos. Fajna firma, polecam!

Programista Wyklęty

Belomndku również życzę Ci wszystkiego najlepszego w Nowym Roku Dużo flaszeczek od pracowników, dużej kaski, fajnej laski, dobrej fury i żarcia góry ;) I dobrych programistów życzę Radwagowi Pozdrawiam Wilka, bo to jeden z niewielu ludzi, którym na firmie zależy

@Programista Wyklęty

Szanowni Państwo Może umówicie się na kawę i przedyskutujecie Panowie swoje wzajemne problemy ? Każde takie personalne wypowiedzi będą zgłaszane do skasowania Pozdrawiam Administrator Konta

aaa

"Jak obiecałem, przestaje pisac, nie ma sensu" Nie, nie wierzę. na pewno jeszcze coś tu napiszesz. Przecież jesteś tu od zaledwie 5 lat, ledwo co się rozkręciłeś a już chcesz sobie iść? No co ty, kierownik Radwagu na pewno cię zrozumie, musisz po prostu jeszcze kilka razy wytłumaczyć i podać jakieś ciekawe przykłady ze swojego życia.

Przedstawiciel handlowy

Pracowalem w Radwagu pare lat, forme wspomnam dobrze. Frma jest wiodacym producentem na rynku wiec limty mozna latwo wyrobic jak sie juz uzbiera baze klientow. Minusem sa slabe pesje, plusem samochod sluzbowy do uzytku prywatnego praktycznie bez kontroli i gps. ;)

Student(zadowolony)

Cześć ! Czytając ostatnie opinie wystawione tej firmie między innymi na temat praktyk, stażu postanowiłem że wyrażę również swoją. Odbyłem w RADWAG'u dwu miesięczny staż w ostatnie wakacje. Wysłałem CV w Maju, dzień później odbyłem pierwszą rozmowę, za tydzień kolejną. Sam staż rozpocząłem w połowie lipca ze względu na to że wcześniej nie mogłem. Od samego początku zostałem bardzo ciepło przywitany przez pracowników działu IT, dostałem fajny projekt w którym widziałem dużą perspektywę rozwoju. Kierownik okazał się człowiekiem bardzo konkretnym, powierzył mi jak już wspominałem fajny projekt, przedstawił przyszłym kolegom i powiedział czego oczekuje. Przez te dwa miesiące zdobyłem bardzo duże doświadczenie w programowaniu aplikacji webowych, programowaniu obiektowym, reaktywnym oraz zwinnym. To wszystko pozwoliło mi na lepszy start w branżę IT otwierając drogę i nakierowując moją przyszłą karierę. Po za samym programowanie poznałem bardzo wartościowych ludzi z którymi do dziś utrzymuje kontakt. Byli oni bardzo pomocni w zaaklimatyzowaniu się w firmie, a także przy projekcie. Moim zdaniem firma RADWAG jest idealnym miejscem dla początkujących programistów chcących rozwinąć się przy fajnym projekcie, nie kończenie wyjeżdżając do WAWY, bądź innej wielkiej aglomeracji. Co do samych warunków pracy - jak na rynek Radomski firma ta odstaje poziomem w pozytywnym tego słowa znaczeniu, choćby ze względu na komfort, stołówkę jak i nowoczesne zaplecze techniczne. Z czystym sumieniem mogę polecić ową firmę dla studentów kierunków technicznych chcących rozwinąć swoje umiejętności i poznać ciekawych ludzi.

@Student(zadowolony)

Zwinne programowanie w Radwagu? Pierwsze słyszę. Tam tego nie stosują więc jakim cudem mogłeś zdobyć doświadczenie w tym?

kaliber44
@Student(zadowolony)

"Z czystym sumieniem mogę polecić ową firmę dla studentów kierunków technicznych chcących rozwinąć swoje umiejętności i poznać ciekawych ludzi."? Tekst jak na zmówienie działu marketingu! Ile ci płaca za takie teksty? Masz jakiś cennik?

Programista wyklęty

jak zadowolony student nie jest podstawiony, to nie wiem kto jest poza adminem :D w 2 miesiące nauczył się tyle zwinnego programowania, że wystartował z pełna parą do najlepszych korpo

@Programista wyklęty

Ktoś, kiedyś na tym forum podsumował świetnie Twoją postawę : "Pan programista wyklęty ma swoją teorię spiskową. Wszędzie widzi spisek. Na niemal wszystkich forach na których popisuje to wszystko widzi jako zmowę, klikę pracodawców z it, tajny związek, mafię i kto wie co jeszcze". Było to więcej niż rok temu i od tamtego okresu niestety nic się nie zmieniło. Nie, nie jestem nikim podstawionym, napisałem to z własnej nie przymuszonej woli ze względu na to że ktoś wypowiedział się na temat praktyk, a że ja w takowych uczestniczyłem tak więc postanowiłem wyrazić swoją opinie. Nie, nie pracuję po dwóch miesiącach w WAWIE za 15K, ale wiem jedno że doświadczenia i znajomości które zdobyłem w tej firmie nikt mi nie zabierze.

@Programista wyklęty

Dzień dobry Konto tego użytkownika ma status niebieski - czyli zweryfikowany. Oznacza to, że ktoś ze strony Gowork zweryfikował w jakiś sposób zarówno autora jak i przedstawione przez niego treści. Administracja tego konta nie tworzy tu żadnych postów, które nie są podpisane jako : Administrator Konta

@Student(zadowolony)

A Ty, drogi studencie, związany z firmą Radwag jedynie 2 miesięcznym stażem, jesteś w stanie przytoczyć wypowiedź kogoś, kto spamuje tu od kilku lat, i twierdzisz, że jesteś dobrze zorientowany w temacie kolejnych wypowiedzi tejże osoby? No, jak na 2 miesiące darmowego stażu to iście heroiczne poświęcenie z Twojej strony. Gratuluję wytrwałości, biurko w Radwagu już pewnie na ciebie czeka, kończ studia i rozpoczynaj karierę. Wszystkim innym rekomenduję bliższe zaznajomienie się z tematem, bo o ile Programista Wyklęty nie jest jakimś tam programistycznym guru ani specjalistą od radomskiego rynku pracy IT, to jednak sytuacja w dziale IT tejże firmy zasługuje na uwagę osób starających się tam o pracę. Nie, nie mam zamiaru weryfikować swojego konta na tym portalu, za dużo z tym zachodu, a mnie firma Radwag nie wyrządziła jakiejś śmiertelnej krzywdy, żebym się za wszelką cenę na niej mścił. Ot, po prostu chcę zaznaczyć na forum publicznym, że tam nie jest tak fajnie, jak by tego chciał szanowny Administrator Konta, którego serdecznie z tego miejsca pozdrawiam. Żeby nie było, że to jakiś nie merytoryczny post. Zadowolony student wypisuje tu rzeczy odnośnie doświadczenia, które zdobył w firmie Radwag. Jest to kłamstwo lub nieświadome mijanie się z prawdą, ponieważ w tej firmie wymienione przez niego technologie i metodyki pracy nie są praktykowane lub były dopiero wdrażane. Jeszcze raz - nie mam zamiaru weryfikować tu swojego konta, zostawiać swoich danych i narażać się na ciąganie mnie po sądach tylko dla tego, że firma uważa, że stosuje pewne technologie i metodyki pracy a ja twierdzę, że jest wręcz przeciwnie. Coś takiego jest w stanie zweryfikować każdy średnio ogarnięty programista na rozmowie kwalifikacyjnej. Nie musi czytać wpisów na Goworku, żeby wyrobić sobie zdanie na temat Radwagu.

Student(zadowolony)

Cześć ! Czytając ostatnie opinie wystawione tej firmie między innymi na temat praktyk, stażu postanowiłem że wyrażę również swoją. Odbyłem w RADWAG'u dwu miesięczny staż w ostatnie wakacje. Wysłałem CV w Maju, dzień później odbyłem pierwszą rozmowę, za tydzień kolejną. Sam staż rozpocząłem w połowie lipca ze względu na to że wcześniej nie mogłem. Od samego początku zostałem bardzo ciepło przywitany przez pracowników działu IT, dostałem fajny projekt w którym widziałem dużą perspektywę rozwoju. Kierownik okazał się człowiekiem bardzo konkretnym, powierzył mi jak już wspominałem fajny projekt, przedstawił przyszłym kolegom i powiedział czego oczekuje. Przez te dwa miesiące zdobyłem bardzo duże doświadczenie w programowaniu aplikacji webowych, programowaniu obiektowym, reaktywnym oraz zwinnym. To wszystko pozwoliło mi na lepszy start w branżę IT otwierając drogę i nakierowując moją przyszłą karierę. Po za samym programowanie poznałem bardzo wartościowych ludzi z którymi do dziś utrzymuje kontakt. Byli oni bardzo pomocni w zaaklimatyzowaniu się w firmie, a także przy projekcie. Moim zdaniem firma RADWAG jest idealnym miejscem dla początkujących programistów chcących rozwinąć się przy fajnym projekcie, nie kończenie wyjeżdżając do WAWY, bądź innej wielkiej aglomeracji. Co do samych warunków pracy - jak na rynek Radomski firma ta odstaje poziomem w pozytywnym tego słowa znaczeniu, choćby ze względu na komfort, stołówkę jak i nowoczesne zaplecze techniczne. Z czystym sumieniem mogę polecić ową firmę dla studentów kierunków technicznych chcących rozwinąć swoje umiejętności i poznać ciekawych ludzi,

@Student(zadowolony)

Dzień dobry Dziękujemy za wiarygodną informację zwrotną. Niemniej chciałbym jeszcze raz podkreślić, że co do zasady staże są z reguły bezpłatne. Nie znam szczegółów Pańskiego stażu, ale widać musiał Pan zrobić dobre wrażenie na szefie działu programistycznego i wyróżniać się faktycznym zaangażowaniem ;) Jako firma gruntownie przeorganizowaliśmy działy programistyczne dwa lata temu i widzimy pozytywne efekty wprowadzonych zmian. Pozdrawiam Administrator Konta

szukam pracy

Słyszałem, że w firmie Radwag, a konkretnie w ich IT brakuje rąk do pracy a programistom sugeruje się branie nadgodzin, żeby nadążyć z robotą. Czy to prawda?

Programista Wyklęty

Chyba generalnie dobre podsumowanie... Mi nie chcieli dać więcej, bo reszta nieuków by się buntowała, trudno Ja dzisiaj jadę się spotkać z klientką Da się żyć, a w Radwagu (usunięte przez administratora)zł netto i zasuwanie po 8 godzin od 8 rano Ja mam proste i banalne sprawy za dobrą kasę, ale trzeba co nieco umieć z marketingu, żeby kosić takie projekty za taką kasę. To jeszcze nic. Aplikacja ASP.NET MVC z Angularem to będzie kilka tysięcy do przodu, czekam na spotkanie by wystawić fakturkę

programista
@szukam pracy

Merytoryczne i rzeczowe posty też są usuwane? Proszę o wyjaśnienie czemu post, w którym udzieliłem wyczerpującej odpowiedzi został usunięty i czy było to na polecenie kogoś z firmy Radwag? Forum Gowork powinno służyć przede wszystkim osobom szukającym pracy, informować ich o sytuacji u danego pracodawcy, pomóc podjąć prawidłową decyzję. Nie powinno za to pomagać pracodawcom w ukrywaniu niewątpliwie złej sytuacji za pomocą cenzury. Jeśli pracodawca chce pozyskać pracowników niech się postara - poprawi warunki zatrudnienia, sprawi, że ludzie przestaną odchodzić lub myśleć o odejściu i będą polecać firmę innym. Na szczęście pozostawiłem sobie na komputerze kopię mojego wpisu, mam nadzieję, że sytuacja się nie powtórzy. Usuwanie wpisów godzi w waszą wiarygodność i bezstronność. Usunięty wpis będący odpowiedzią skierowaną do przedmówcy: Niestety, ale to prawda. Sytuacja jest złożona, bo tak na prawdę są tam dwa działy programistyczne od wag: 'miśki', czyli programiści embedded i od wag tzw dynamicznych, drugi dział to programiści 'systemowi'. Źle jest u systemowych, w ciągu ostatnich kilku miesięcy odeszły stamtąd dwie osoby, tacy lepsi, z większą wiedzą, i według moich informacji to jeszcze nie koniec. Roboty nie ubywa, a nawet jest jej coraz więcej, bo firma chce się rozwijać, chce wprowadzać na rynek nowe produkty i ktoś tą robotę musi robić. Jeśli połączymy to z ogólnie słabą opinią Radwaga jako pracodawcy w branży IT (tak, tylko IT, nie ogólnie, bo pomimo, że produkcja zarabia tam gorzej od chińczyków, to chętnych nie brakuje) to maluje się dość czarny obraz. 'Wychowanie' sobie programistów na jednej z radomskich prywatnych uczelni okazało się klapą, świeżaki po studiach spoza Radomia czyli taki odrzut po Warszawie, nie nadają się. No trudno, żaden szanujący się programista nie przyjdzie pracować za średnią krajową, albo nawet i mniej, skoro w Warszawie dostanie 2,3 lub nawet 4 razy tyle... Zatrudnienie nowych programistów za normalne w tym zawodzie stawki nie wchodzi w grę, bo bardzo szybko pozostali programiści by się dowiedzieli i wyciągnęli łapy po podwyżki grożąc odejściem... W sumie w przypadku ponad połowy z nich była by to groźba pusta, dobrze wiedzą, że poza Radwagiem nie dali by sobie rady z powodu technologicznego zacofania. A niektórzy są po prostu kiepscy i zdają sobie z tego sprawę. Trochę inaczej sytuacja wygląda u 'miśków' - programiści wag dynamicznych są już dobrze przez firmę wychowani i trochę lepiej od innych opłaceni, więc jeśli iść to tam, pod warunkiem, że się lubi pracować pod twardym butem kierownika. Programiści embedded z kolei są w trudnej sytuacji, chcieli by odejść, ale specyfika ich pracy raczej wyklucza pracę zdalną. Więc albo trwanie w Radwagu, albo próba przebranżowienia się np na technologie mobilne. Z tego co wiem, to większość nadal czeka aż im spadnie gwiazdka z nieba i grzecznie pracują, pomimo niezbyt godnego wynagrodzenia. W tym dziale jest więc stabilnie, ale tez nie za wesoło.

@programista

Moim zdaniem wpis jest merytoryczny i podsumowuje wiele zagadnień. Ja pisałem o tym od lat, ale firma zamiast postarać się, woli walczyć ze mną na każdy możliwy sposób. Firmie wydaje się, że ma władzę lub chce ją mieć, ewentualnie kreuje rzeczywistość, by każdy myślał, że to firma jest w silniejszej pozycji. Nie prawda. Zleceń dla programistów jest od groma. Trudniej co prawda pozyskać klienta, a jak się zrobi prace, to żeby zapłacił. Jeden mi nie zapłacił ostatnio (500 zł) klientka na spotkaniu zapłaciła, wczoraj pracowałem około godziny 180-200 zł fakturkę trzeba będzie wystawić dzisiaj, innemu gościowi prawdopodobnie wystawie w przyszłym tygodniu, bo wczoraj robotka zrobiona (jeszcze trochę zostało, ale czekam na materiały do wstawienia na stronę) Także nadal moim zdaniem to się bardziej opłaca niż pracować dla firmy po 8 godzin za niewielkie pieniądze. Kierownicy Radwaga nie zdają sobie sprawy czym jest IT, jaki jest popyt na usługi. około 50-70% zleceń i około 70-80% ofert prac odrzucam ze względu na zbyt niską pensję, a firma uważa, że ustala warunki na rynku. Chyba dla ludzi, którzy nie mogą pozyskać klientów na wolnym rynku. A trzeba się ze 2 lata napracować, by klienci chcieli przyjść, to fakt dzisiaj. 10 lat temu było łatwiej, teraz za to ja mam łatwiej, bo klienci wolą mnie niż konkurentów. Na Oferteo już jestem wysoko na liście najlepszych programistów z Radomia. Gdzie są programiści z Radwaga? Nie ma ich :( Ale firma nadal stosuje marketing, jakich to speców zatrudnia za te pieniądze. Proszę sobie żartów nie robić, kto się zna, ten wie jak jest Jak pisał poprzednik, dobry programista nie pójdzie do pracy za średnią krajową. Tyle się płaci na tak zwanym stażu, nie za pracę (zatrudnienie na umowę o pracę po studiach i nauka programisty). Po 2 latach jak ktoś nie zarabia w firmie 6000 zł brutto, to jest zwyczajnie robiony w bambuko. Ja wczoraj odrzuciłem propozycje za 6000 zł netto w Wawie na UoP, bo mi się nie opłacało. Na 5000 zł brutto zdalnie się nie zakwalifikowałem niestety, trudno, wymagania rosną, dług technologiczny rośnie, ja nie będę ponosił kosztów, które prawnie ma ponosić firma takich jak koszty długu technologicznego oraz doszkolenia pracownika

@Programista Wyklęty

Szanowny Panie. Jest Pan dla firmy całkowicie obojętny i nie mamy zamiaru walczyć z Panem co zwalczać Pańskie zachowania godzące w imię firmy. Zwalczać na polu prawnym oczywiście - co poniekąd już się dzieje. Jest to kolejny post w którym Pan opisuje dzieje swojego życia, oferty jakie są Panu składane i sukcesy finansowe, których Panu życzymy, jakie Pan odnosi. Tymczasem chyba nie taki jest cel i formuła tego miejsca. Właśnie z tego powodu wpisy są zgłaszane i archiwizowane. Pozdrawiam Administrator Konta

@RADWAG Wagi Elektroniczne

Z tą obojętnością bym nie przesadzał. Ktoś na tym forum kilka lat temu, prawdopodobnie pracownik Państwa firmy życzył mi śmierci (dokładnie rzecz ujmując, życzył mi, żeby 1 listopada był moim świętem, czyli de facto życzył mi śmierci). Dość emocjonująca wypowiedź mająca mało wspólnego z obojętnością. Ja również mam zarchiwizowane wiadomości z tego forum, jak również przeglądam mirror portalu i dowiaduje się z niego ciekawych rzeczy na temat Państwa firmy Dziwne, że oficjalnie życzą mi Państwo sukcesów, a za plecami kierownik Państwa firmy przedstawia mnie jako osobę, która nie zna się na swojej pracy. Wiele sprzeczności jest w tym co Państwo piszą, czy mogliby Państwo odnieść się merytorycznie do tego wpisu, czy zostanie usunięty?

@Programista Wyklęty

Szanowny Panie Proszę w takim razie wystąpić na drogę sądową przeciwko autorowi tego rodzaju "życzeń". Nie ma absolutnie żadnej pewności, że był to nasz Pracownik, gdyż to forum nie przewiduje żadnej formy weryfikacji autora wpisu. Dlatego tak łatwo przychodzi co poniektórym prowadzenie swoistego, zabronionego prawem, hejtu i powielania pomówień. Proszę złożyć takie zawiadomienie, gdyż z reguły udaje się ustalić personalia autora ( bądź grupy osób posługujących się danym nickiem ). Jeśli będzie to nasz obecny Pracownik, to nie zawahamy się wyciągnąć konsekwencji służbowych. Nie akceptujemy, pod żadną formą, tego rodzaju podejścia do drugiego człowieka. Pozdrawiam Administrator Konta

Dzień dobry. Firma nie widnieje w rejestrze KRD. Pańskie działanie i powielanie takich kłamliwych informacji stanowi przestępstwo pomówienia i znieważenia, odpowiednio § 1 art. 212 oraz 216 kodeksu karnego i zamierzamy złożyć we właściwej prokuraturze zawiadomienie przeciwko autorowi tego wpisu z w/w paragrafów. Ostrzegaliśmy wielokrotnie, że będziemy z całą surowością ścigać osoby dopuszczające się tego typu działań. Będzie to już kolejne zawiadomienie dotyczące wpisów na tym forum. Pozdrawiam. Administrator Konta.

Alan
@RADWAG Wagi Elektroniczne

Sprawdziłem dzisiaj, 10 września nie ma was w KRD ale możliwe że byliście i was wykreślono. Na pewno jesteście w 5 innych portalach jako dłużnik. Jakie to ma znaczenie że nie ma was w KRD skoro w tylu innych jesteście? Poco to bicie piany skoro i tak nie płacicie a pracownik były, obecny ma prawio wiedzieć czy płacicie.

@Alan

Szanowny Panie, firma jest w sporze prawnym z jednym kontrahentem, który publikuje takie wpisy w "giełdach długów". Szemranych stronach, które nie podlegają żadnym regulacjom prawnym. Wystąpiliśmy przeciwko tej firmie na drogę sądową z powództwem o stwierdzenie nieistnienia długu, a dalej po rozstrzygnięciu sprawy zamierzamy wystąpić o stosowne odszkodowanie z tytułu poniesionych szkód. Takie wpisy jak Pańskie nam w tym w zasadzie pomagają, gdyż łatwiej będzie przed sądem udowodnić, że na bazie takich działań ponieśliśmy realne straty wizerunkowe. Niestety realia prawne są takie, że na bazie własnego widzimisię można wystawić w Polsce dowolną fakturę na dowolny podmiot i po upłynięciu terminu płatności, nawet jeśli "dłużnik" kwestionuje zasadność wystawienia faktury, wpisać go na takie "giełdy długów". Firma ta nie zdołała jednak wpisać tego "zadłużenia" ani do KRD ani do żadnej poważnej instytucji badającej wiarygodność gospodarczą kontrahentów, ponieważ musiałaby wpierw udowodnić, że dług faktycznie istnieje. Ewentualnie musiałaby oznaczyć, że "Dłużnik" kwestionuje "dług". Takich wpisów jednak ani w KRD ani w innych znanych, podlegających pod stosowne regulacje prawne, instytucjach Pan nie znajdzie. Liczę, że ten wpis zaspokoił Pana ciekawość. Pozdrawiam Administrator konta

buchalter
@RADWAG Wagi Elektroniczne

No ciekawe jak potencjalny pracodowaca pisze takie rzeczy "realia prawne są takie, że na bazie własnego widzimisię można wystawić w Polsce dowolną fakturę na dowolny podmiot." Pracowałem w dziale księgowości przez 8 lat i pierwszy raz słyszę o takim przypadku, szczególnie gdy kontrola nad firmami i fakturami od stycznia 2018 nabrała nowego znaczenia. Trudno uwierzyć, że jakieś firmy wystawiają wam faktury - bo wynika z tego że to kilka firm - a wy za nie nie płacicie i liczycie straty wizerunkowe. A jaki to problem zapłacić i bronić sowojego dobrego inienia bez długów? Albo nie macie na to kasy, albo coś jest tutaj nie tak! Przecież to ważne nie tylko dla was ale też każdego kto się stara o pracę u was . Jesteście dużą firmą. Nie m ożęcie zapłacić kilku tysięcy złotych i wyjaśniać takich spraw bez takich dyskusji na forum? Kto tak robi? Wiarygodny pracodawca?

korpo-boy
@RADWAG Wagi Elektroniczne

Jestem na wylocie w korpo. I powiem wam jak się to robi w korpo, które dbają o swoją wiarygodność. Płaci się za sporne faktury i informuje wierzyciela, że spełnia świadczenie powołując się na Art. 411 pkt 1 K.C. kwestionując roszczenie i podkreślając, że zapłata nie stanowi uznania długu. Potem się oddaje sprawę do sądu, a nie prowadzi niekończące dyskusje na temat tego, że ktoś wystawił nam fakturę nienależną na forach oceniających pracodawców. Dla mnie to świadczy o potencjalnych problemach pracodawcy z płynnością finansową. Nie znam poważnej firmy, nie tylko korpo, która stosuje taką logikę i publicznie o tym dyskutuje. Przecież to naprawdę nie jest wiarygodne. Nie znam korpo, która robi takie rzeczy i tak to wyjaśnia.

ADAM
@korpo-boy

Tłumaczenie że komuś nie płacicie bo w Polsce można wystawiać dowolnie faktury jest po prostu śmieszne. Nie trzeba być księgowym aby wiedzieć że ten kto wystawił fakturę ponosi jej koszty. Płaci za windykację którą wy nazywacie szemranymi stronami - zrobiłem właśnie przegląd. Gdzie was nie ma? Wysłałem do was CV cztery tygodnie temu. Bez odpowiedzi, ale teraz rozumiem co się tam dzieje. Jak czytam wpisy o tym w jaki sposób podchodzicie do RODO to też nie napawa mnie optymizmem. Czy jak będziecie w sporze z pracownikiem to też mu nie zapłacicie a sąd pracy nazwiecie szemraną instytucją?

Dobry Pracownik
@RADWAG Wagi Elektroniczne

Mnie wasze tłumaczenie nie przekonuje!!! Za długi się płaci. Zawsze! Wobec pracowników także. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś mi nie płaci za nadgodziny a pojawiają się tutaj takie głosy i z pracodawcą myszę toczyć rozmowy na forum dyskusyjnym. Gdy się poskarżę to będę straszony prokuraturą lub napiszecie że nie uznaliście tego długu i jest wszystko super. A jaki dłużnik uznaje swój dług? Żaden! Dla was to argument. Śmiech na sali. Jesteście na listach dłużników na własne życzenie bo można było zapłacić i produkować się w sądzie. Firmy która dba o swoj wizerunek - a często o tym piszecie tutaj - w ogóle nie powinno tutaj z takim tematem być. Wy się publicznie skarżycie że wszyscy o tym wiedzą. Śmieszne!!!!

Sokolina
@RADWAG Wagi Elektroniczne

Mojej nie zaspokoiło! Napierw piszecie "Firma ta nie zdołała jednak wpisać tego "zadłużenia" ani do KRD ani do żadnej poważnej instytucji" a potem "Ewentualnie musiałaby oznaczyć, że "Dłużnik" kwestionuje "dług". Takich wpisów jednak ani w KRD ani w innych znanych, podlegających pod stosowne regulacje prawne, instytucjach Pan nie znajdzie." Nie jest to prawda. Zanjdzie! Jesteście w BIG. Nie jest to KRD, ale jesteście i w kilkunastu giełdach długów też jesteście. Osoba która pisała wasz post powinna robić karierę w dyplomacji, ale nie tutaj. Tutaj takie mydlenie nie przejdzie!

@Sokolina

Firma nie widnieje w BIG. Zgodnie z raportem wygenerowanym przed chwilą nie widniała tam również przez ostatnie 30 dni. Firma posiada również zielony, czyli bardzo wiarygodny status płatniczy. Mocno ostrzegam przed takimi wpisami jakie Pan/Pani uskutecznia, bo hejt internetowy ma swoje granice - a na pewno ponosi się za niego odpowiedzialność. Nie ma anonimowości w internecie, kwestia cierpliwości i uporu a każdy hejter zostaje w końcu ustalony i zaciągnięty przed sąd. Administrator konta

@ADAM

Nie szanowny Panie. Nie płacimy wyłącznie za fikcyjne usługi i wystawione na ich bazie faktury, które nie mają podstaw prawnych. Taką wiedzę zapewne powinien Pan być w stanie sobie przyswoić. Proszę spróbować. Administrator konta.

@buchalter

Szanowny Panie. Nie mamy w zwyczaju ulegać szantażowi, dlatego sposób obsługi tej sprawy ma taki bieg jaki zasugerowali zewnętrzni prawnicy. Nie znając realiów sprawy proszę powstrzymać się od takich komentarzy. Administrator konta

@korpo-boy

cebula 7

Kolejny wpis na temat tej firmy z dopiskiem "usunięte przez administratora". Gdyby nie cenzura i specjalna troska o Radwaga to by było tutaj nie 640 a 740 wpisów. W ciągu 2 tygodni zniknęło ich około 20. Cześć żyła kilka godzin, ale nawet stare wpisy poznikały. Ile z nich w ogóle zmoderowano na amen?

@cebula 7

Zgłaszane i kasowane będą wszystkie niemerytoryczne wpisy. Pozdrawiam Administrator konta

RODO

czy już wykasowali Państwo moje dane? Jeśli nie proszę to zrobić natychmiast :) nie chciałbym moje dane służyły firmie do stwarzania sztucznego popytu na pracę w Państwa zakładzie :)

@RODO

Dzień dobry Najpierw ustalimy tożsamość poprzez działania prawne, które prowadzimy. Stosowne dokumenty zostały już przygotowane i złożone przez do właściwych prokuratur. Wielokrotnie apelowaliśmy o rozsądek i powstrzymanie się od działań, które bezsprzecznie i bezpodstawnie godziły w nasze dobre imię. Apelowaliśmy o bezpośredni i osobisty kontakt, apelowaliśmy o zaprzestanie działań, które na bazie nieprawdziwych stwierdzeń, poszlak i własnych przekonań - a często czystej złośliwości - godziły w dobre imię naszej firmy. Ale bezskutecznie. Liczę na to, że tym samym będzie okazja aby takie pytania zadać osobiście naszym prawnikom przed sądem. Anonimowość w Internecie nie istnieje w przeciwieństwie do odpowiedzialności za własne czyny i słowa. Zamierzamy bezwzględnie i agresywnie bronić dobrego imienia, co będzie skutkowało automatycznym zgłoszeniem autorów wszelkich takich wpisów do organów ścigania z powództwa cywilnego. Poniżej załączam oficjalną informację z działu prawnego Radwag Wagi Elektroniczne, szanując prawo do swobody wypowiedzi, nie kwestionuje prawa jej byłych i aktualnych pracowników do wygłaszania swoich opinii na temat pracy, miejsca i innych elementów z tym związanych. Zwracamy jednak uwagę, że opinie takie nie mogą przekraczać granic wolności wypowiedzi i dozwolonej krytyki. Wolność wypowiedzi kończy się zaś tam, gdzie zaczyna się obrażanie i poniżanie drugiego człowieka lub bezprawne godzenie w renomę firmy. Takie wpisy naruszają dobra osobiste poszkodowanego, które są prawnie chronione (art. 24 k.c.), a osoba dokonująca takiego wpisu naraża się na odpowiedzialność cywilną i karną. Także wpisy zawierające nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd informacje o przedsiębiorcy lub jej pracownikach stanowią naruszenie prawa (art. 14 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji), za które autor ponosi odpowiedzialność prawną. Radwag Wagi Elektroniczne w związku z powyższym oświadcza, że będzie podejmować wszelkie kroki prawne zmierzające do ochrony jej dobrego imienia, jak i wizerunku i czci jej pracowników. Stąd też wpisy naruszające prawo będą natychmiast zgłaszane do administratora portalu, celem ich usunięcia. Jednocześnie Radwag Wagi Elektroniczne będzie podejmować działania bezpośrednio względem autorów wpisów, których anonimowość – w razie przekroczenia granic wolności wypowiedzi lub rozpowszechniania nieprawdziwych informacji – nie jest prawnie chroniona. Wówczas, w zależności od rodzaju naruszenia, autor wpisu zostanie pociągnięty nie tylko do odpowiedzialności cywilnej, ale i karnej za przestępstwo zniesławienia stypizowane w art. 212 § 2 k.k., zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Uzyskane w ten sposób informację będą również służyły do dochodzenia roszczeń z tytułu naruszonych dóbr osobistych, w tym żądanie zadośćuczynienia poprzez przekazanie określonych środków na wskazany cel społeczny.

@RADWAG Wagi Elektroniczne

w sądzie z Państwem spotkam się z przyjemnością Mam dowody na to, iż Państwo przetwarzali moje dane po moim odejściu z Państwa firmy, oraz grożono mi. (mam print screeny dobrze zabezpieczone oraz jest mirror tej strony w internecie, czyli nie wszystko znika z sieci, co usuną administratorzy tej strony). Chętnie również wystąpię z pozwem cywilnym po wygraniu z Państwem. Odpowiedzą Państwo za rozstrój mojego stanu zdrowia za nieuczciwe praktyki Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na sali sądowej

xyz
@RODO

Oj tam, Mateuszku, już nie smuć i nie pozywaj Radwagu tylko składaj CV i podanie. Ekipa się wykrusza więc może w akcie desperacji nawet taką miernotę jak ty przyjmą do pracy. Wreszcie będziesz miał te swoje wymarzone 3k pln.

@RODO

Niewątpliwie będzie miał Pan możliwość przedstawić swoje argumenty. Z naszej strony cierpliwość do Pańskich działań się wyczerpała.

@RADWAG Wagi Elektroniczne

przedstawię, proszę się nie bać... opowiem o wszystkim przed sądem

Mikołaj
@RODO

Nie trzeba daleko szukać. Wystarczy zajrzeć do tego formularza (usunięte przez administratora) wpisać dane i kliknąć kilka razy. Formularz bez uprawnień do gromadzenia danych gromadzi dane, a firma nimi zarządza. Po drugim lub trzecim kliknięciu pojawia się komunikat o takiej treści Zgłoszenie o identycznej treści już istnieje. Komunikatu by nie było gdyby formularz nie zapisywał danych a je zapisuje bez zgody użytkownika i bez możliwości edycji danych i wcześniejszego informowania o uprawnieniach. Ale jaka firma takie podejście do Rodo. Proszę nie blokować tego wpisu drogi Adminie bo straszy się tutaj ludzi, w tym byłych pracowników za śmieszne rzeczy, zamiast formularz dostosować do obowiązujących w Polsce przepisów. Dowód w linku. Można wybrać dowolną datę lub datę 0000-00-00 gdy termin jest określany przez organizatora.

Mariusz Wala
@RADWAG Wagi Elektroniczne

Ciekawe. Dodałbym też niewypłacanie należnego ekwiwalentu pracownikom za nadgodziny czy np. fałszowanie dokumentów z powyższym związanych. Ciekawe jak dawno pracownicy "widzieli" wczasy po gruszą? To firma która sama powoli upada. Radwag nie ma dobrego imienia i nie miał, a zatem bezskuteczne są jakiekolwiek działania w "obronie" czegoś co nigdy nie istniało. Stary zdycha a za plecami młodego "ciągnienie drutów" się wyprawia. No cóż. Jaka firma tacy pracownicy.

@Mariusz Wala

Co do fałszowania dokumentów to nielegalne i to dość mocno. Chyba nawet to przestępstwo, chociaż nie wiem jak to jest w przypadku prawa pracy, podejrzewam, że również. Tylko pisze informacyjnie i ku przestrodze Szkoda, że firma ma się nie najlepiej Z opinią o Radwagu jest różnie - zwyczajni ludzie i humaniści uważają, że tam jest super. Specjaliści nie pochwalają tego co się tam dzieje (nie tylko programiści, spotkałem się z wieloma uwagami np na zdanie - pracowałem w Radwagu słyszałem odpowiedź, aha, dziękuje, wiem jak się tam pracuje, nie zatrudnię Pana) Ten doktor założyciel to nawet spoko gość, z tym, że słucha złych doradców Aż szkoda mi się zrobiło firmy i rodziny założyciela jak to przeczytałem... Z jednej strony rozumiem, że szefo słucha starych pracowników, z drugiej widzę, że robią ich w wała. Ode mnie chcieli łapówki za dobre słowo o mojej pracy. Nie dałem - wylot, bo nagadali do starego, że się nie znam na robocie. Tak się eliminuje dobrych pracowników a zatrudnia po znajomości przeciętnych. Komuna w firmie panuje, właściciel pewnie nie zdaje sobie z tego sprawy... Mi nie uwierzy, uwierzy kierownikowi... Przykre, ale biznes opiera się na zaufaniu... skoro ufa jemu to z doradcami firma będzie cierpiała, nie mój interes. życie...

@Mariusz Wala

Szanowny Panie Pański wpis godzi w dobre imię firmy i jest kłamliwy. Zgodnie z przyjętą polityką - zero tolerancji dla internetowych hejterów - pana wpis zostanie zgłoszony organom ścigania. Dołączy Pan tym samym to pięciu innych osób, które na tym forum urządziły sobie dobrą zabawę naszym kosztem. Uzyskane od takich ludzi odszkodowania przeznaczymy w całości na instytucje charytatywne działające w Radomiu Administrator konta.

@Programista Wyklęty

Szanowni Państwo. Przeciwko osobie posługującej się loginem PROGRAMISTA WYKLĘTY prowadzone jest postępowanie celem ustalenia danych osobowych. Zamierzamy wystąpić przeciwko tej osobie z pozwem o naruszenie dóbr osobistych a uzyskane odszkodowanie przeznaczymy w całości na instytucje charytatywne działające w Radomiu Administrator konta.

@Mikołaj

Dzień dobry Witamy przedstawicielkę Polskiego Instytutu Jakości sp z o.o. Liczymy na szybkie rozstrzygnięcie sprawy w sądzie. Administrator konta

info
@RADWAG Wagi Elektroniczne

Dla mnie Programista Wyklęty to taki Robin Hood rynku pracy. Wy nie jesteście w jego drużynie. Bliżej wam do Szeryfa Nottingham, ale w sumie to raczej nim straszycie. Nie wiem jak was w tej bajce umiejscowić. Była taka postać Guy of Gisbourne. Obyście nie skończyli tak jak on.

One

Praca w tej formie to strata czasu. Doświadczenia w niej sie nie zdobedzie.

Śr.
@One

Niby dlaczego nie można zdobyć doświadczenia? Blokują?

_

A to trzeba umieć Angulara, żeby dzisiaj cokolwiek tworzyć? Z tego co mi wiadomo jest to front end do tworzenia interfejsu webowego. Z tego co mi wiadomo, w tej firmie robią wagi..., a anie strony internetowe.

@_

a strone internetową mają czy sprzedają na straganie? Kolejna manipulacja pracownika firma lub kolesia od flaszeczki Nie rozumiesz zależności czy udajesz? Nie trzeba umieć Angulara, ale skoro ktoś umie, a programiści Radwaga nie umieją, to chyba nie wypada pisać, że ten kto umie Angulara ma mniejsze kwalifikacje niż ten, kto go nie umie. Ja rozumiem, że w Radomiu nawet grawitacja działa odwrotnie, ale trochę szacunku się należy osobom, które zaszły dalej niż programiści z Radwaga jeśli chodzi o technologie i wycenę pracy w tych technologiach Nie wiem kto uczył Was ekonomii. Jesli na rynku nie ma programistów z niskimi kwalifikacjami i tanimi, należy zatrudnić lepszego za większe pieniądze, a nie płacić mało specjaliście, tylko dlatego, że firma nie ma zadań dostosowanych do umiejętności programisty :D BTW, propo braku blokowania rozwoju w Radwagu na stanowisku programisty https://ibb.co/nGjnqq

Borys

Czytam te wszystkie opinie i duzo z nich nie jest mila ale troche jest i tak sie zastanawaim ze jak prawda po srodku zawsze jest a szukam praca w tej firmie to morze trzeba sie zastanowic ze nie jest tak ze wszyscy nie maja racji bo pracy nie dostali. Morze cos trzeba w tej pracy pozamieniac aby bylo lepiej a ja resume wysle i zobacze ale biale nie jest biale a czarne czarne tez nie jest i to moja uwaga do Rad-wag firma.

Somsiad

Dno. Kiedy Drugi Urząd Skarbowy w Radomiu odrzucił propozycję remontu budynku w zamian za ustępstwa w zakresie "uchybień" skarbowych to nastała konsternacja... Niestety pieniądze nie załatwiają wszystkiego. Albo będziesz luju traktował ludzi jak ludzi albo...

@Somsiad

Dzień dobry. Autor tego wpisu został zgłoszony do prokuratury. Powiadomiony - jako pośrednio pomówiony - został także naczelnik II Urzędu Skarbowego i zapewne Urząd Skarbowy również podejmie określone działania prawne przeciwko w/w osobie. Pozdrawiam Administrator Konta.

Filip
@RADWAG Wagi Elektroniczne

Jaki geniusz prawa wam doradza? Gdzie tu pomówienie naczelnika? Dzisiaj zajrzałem na to forum w poszukiwaniu pracy i opinii ale wasze dziwaczne odpowiedzi mnie tak samo zniechęcają jak komentarze które krytykujecie.

Dzień dobry. Jak rozumiem autor tego wpisu jest świadomy odpowiedzialności wynikającej z § 1 art. 212 oraz art 216 kodeksu karnego ? Prosimy w takim razie o rozwinięcie stwierdzenia "wie o czym pisze". Pozdrawiam Administrator Konta

labo-boss

Firma wyrosła chyba z leżaka albo obwoźnego handlu bo mentalność niektórych osób z kierownictwa na to wskazuje . To jak traktuje się szeregowego pracownika to temat na film -horror chyba . Nie ma tam zespołu ale sa frakcje i jakieś dziwne układy, tarcia i atomosfera totalnie zniechęca do pracy . nowa siedziba no ale podejście do pracowników stare !!! Już wolę być bezrobotny !!!!!

Zostaw merytoryczną opinię o RADWAG Wagi Elektroniczne - Radom

• Jak się pracuje w RADWAG Wagi Elektroniczne?

Zobacz opinie na temat firmy RADWAG Wagi Elektroniczne tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RADWAG Wagi Elektroniczne?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 0 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy RADWAG Wagi Elektroniczne?

Kandydaci do pracy w RADWAG Wagi Elektroniczne napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

RADWAG Wagi Elektroniczne