Poltech Sp. z o.o.

Opinie o Poltech Sp. z o.o.

STRZELEC WYBOROWY Nowy wpis

Praca na zbrojarni w Zabrzu to sama przyjemność...ale tylko jeśli ktoś lubi obozy pracy i ciągłą pracę w biegu i syfie(zadymienie). Karanie pracowników np.odebraniem premii za błądy majstrów(choć to w ich wypadku zdecydowanie za duże słowo) jest tam na porządku dziennym. Najlepszy jednak w tym całym cyrku jest siwy bajerant z biura imieniem Adam. Największym problemem tego WIELKIEGO kierownika jest chyba tylko za mała liczba kamer, żeby mógł ciągle obserwować pracowników i wszystko skrupulatnie zapisywać w notesie, a koniec końców oczywiście ukarać. Mam nadzieję, że prędzej czy później zajmie się tym co tam się dzieje jakaś inspekcja pracy. NIE POLECAM!!

STRZELEC WYBOROWY Nowy wpis

XYZ Nowy wpis

Zaraz, czytam tu, że zbrojarz dostanie 4-5 tysięcy wypłaty, jak będzie miał pełną obecność i ponad normę wypracuje. Ale było dopiero co ogłoszenie takie: Zbrojarz -sczepianie (Migomat) - Prefabrykacja-Niemcy. To jak firma wysyła do Niemiec, to za złotówki i (prawie) minimalną? Oj, coś nie chce się wierzyć. Chyba że pisaliście o zbrojarzu pracującym w Polsce.

Zbyszek Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 21 dni.

Dzień dobry, zastanawiam się nad pracą tutaj, proszę powiedzcie co firma daje oprócz wypłat? Obiady, premie półroczne, roczne, paczki na swieta, wczasy pod grusza, kolonie dla dzieci, integracje - czy mozna liczyć na coś z tego?

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Zbrojarz - sczepianie (Migomat) - Prefabrykacja - bez znajomości j. niemieckiego w firmie Poltech Sp. z o.o.? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.

Nie wiem czy widzieliście ale szukają do zakładu zbrojarzy. Pisza o wysokich zarobkach ale nie podali widełek więc chciałbym się upewnić czy faktycznie dobrze płacą, szczególnie jeśli ktoś ma uprawnienia mag?

Mariusz to jest jeden z nielicznych który coś daje od siebie tej firmie. Zawsze we wszystko się angażuje, robi wiele rzeczy których inni by nie zrobili. Nie przychodzi do pracy tylko postać 8 godzin i nara, zawsze ma w głowie jakieś pomysły na usprawnienia.

Nie warto

Odradzam pracy na zbrojarni w Zabrzu!! Kolesiostwo, kapusiostwo, brygadziści (usunięte przez administratora)!! Praca bardzo ciężka w silnym zadymieniu, ludzie mają problemy z zatokami i kręgosłupami! Płacą zwyczajnie jak w innych zakładach na strefie, wręcz słabo jak za taką robotę. W ogłoszeniu napisali że jest przyjazna atmosfera hahaha ciekawe gdzie!! Spróbuj pójść do kibla albo kawę na stołówkę zrobić to zobaczysz o jakiej atmosferze pisali jak z biura wyskoczą za tobą. Firma dziwi się czemu ludzie nie chcą pracować i starzy pracownicy odchodzą hmmm może przez te wszystkie zakazy, czepialstwo i słaba płace? Pomontowali kamer jak w big brotherze, nawet na stołówce (usunięte przez administratora) pracownicy napisali petycje o usunięcie kamery to ktoś z biura zdjął kartkę i ją potargał - brawo, zero szacunku do pracowników!!! Przecież jesteśmy tu od (usunięte przez administratora) mamy siedzieć cicho a jak się coś nie podoba to droga wolna. Dla ludzi którzy się zastanawiają - nie warto, szkoda zdrowia i nerwów. Na rozmowie zamydla wam oczy a jak podpiszecie umowę to tak jakbyście założyli na siebie (usunięte przez administratora).Pozdro

B
@Nie warto

Dokladnie, atmosfera jakby w jakimś (usunięte przez administratora) kierownik patrzy czy czasem nie oddajesz zbyt długo moczu. Ostatnio wprowadził nawet zakaz robienia sobie kawy czy herbaty do picia w trakcie pracy, dostaliśmy duze termosy i mamy sobie robić do nich przed pracą kawę, kategoryczny zakaz schodzenia z stanowiska. Na przerwie jak będziesz ostatni w kolejce do obiadu to zostanie Ci maks 5 minut na zjedzenie dwóch dań, nie zdążysz, sorry, na hale, trza było szybciej przeżuwać.

Z całego serca polecam tą firmę. Poprowadziła moją sprawę do końca i to z bardzo pozytywnym wynikiem mimo, że była zaczęta przez inną firme, która umyła ręce bo za duży próg trudności był. Mimo, że nawet adwokaci woleli zostawić sprawę i nie walczyć dalej. Natomiast Pani Sabina Pozimski dział Eksportu stanęła na wysokości zadania. Jeszcze raz dziękuję! Pracownicy nie stoją w miejscu a ciągle się dokształcają co świadczy o wynikach rozwiązanych spraw. Pozdrawiam serdecznie Monika Klosa

Cześć, ja w sprawie pracy zbrojarza. W wyszukiwarce mi wyskoczyły oferty z kwietnia 2022 roku, ale pomyślałem, że zapytam, czy nie ma nic aktualnego bardziej. I jak coś to ew jakiego doświadczenia wymaga pracodawca teraz? O ile im w ogóle potrzebne.

Hans

Przyjmują na okrągło. Biorą każdego jak leci, żadnego doświadczenia nie potrzeba. Warunki mocno się poprawiły, nowa piękna hala. Jedynie trza się liczyć że płuca będą w gorszym stanie niż na kopalni, w takim zadymieniu się pracuje. Zarobki już nie są tak atrakcyjne jak kiedyś, dookoła rosły szybciej przez lata i praktycznie cała strefa ma teraz zbliżone. Za podobne pieniądze można na pewno znaleźć lżejszą pracę.

Inia
@Hans

Naokraglo przyjmują? A ogłoszeń tu żadnych nie widać coś. Mówisz coś o płucach że praca źle na nie wplyws no i się zmartwiłem tym, a to oficjalne i płacą jakieś szkodliwe?

Zdzich
@Inia

Nikt żadnego szkodliwego nie płaci. Zarobki są powiedziałbym normalne, ani duze ani małe. Na pewno jak masz papiery to gdziekolwiek indziej za spawacza zarobisz dużo więcej. Jak nie masz doświadczenia w spawaniu to tu możesz śmiało startować. Tylko pamiętaj, praca jest ciężka, jak ci to nie przeszkadza to ok, jak masz z tym problem to spokojnie za takie pieniądze znajdziesz coś lżejszego na strefie.

Zabrze
@Hans

Zgadzam się ! Hala nowa ale (usunięte przez administratora) większy niż w Gliwicach zadymienie i smród od wejścia ! Wszędzie czarny pył który się wdycha całymi dniami ! Wentylacja i wyciągi (usunięte przez administratora)! Zarobki nic specjalnego za taką robotę . Traktowanie ludzi też (usunięte przez administratora)! Zero szacunku i zakazy na każdym kroku ! I szemrane kary w postaci obcinania premii !!

Łysy

W tej firmie są dwie bolączki - brygadziści i ukr. Brygadziści maja tak mało obowiązków i jeszcze się z nich nie wywiązują, prowadzą tylko między sobą wojenki na których cierpi reszta załogi.

To prawda, atmosfera w pracy mocno siadła, jeden na drugiego z widłami. Nikt nikogo tu nie ceni, nie ma żadnych systemów motywujących do pracy, atmosfera jest wręcz demotywujaca. A jak się o coś poprosi majstra to usłyszysz- mam na to wyje...ne, to nie kojarzę robota.

B.G

Same alkoholiki. Szczególnie osoby nazywające się majstrami z spelle z tak zwanych e-lek Nie polecam tam pracy jeżeli nie dostosujesz się do tych (majstrów) to będą cię źle traktować. Jak postawisz i będziesz pić to już inaczej patrzą. Reszta jest nawet okej. No ale dla mnie to ci ludzie niszczą wszystko.

Doczytałem się w końcu w tym ogłoszeniu, że na 2 zmiany szukają zbrojarza, no a wiadomo, w jakich godzinach? Czy 8 czy jednak oczekują, że dłużej będzie człowiek siedział? Bez konkretów tak napisane jest mocno, wszedłem tu z myślą, że czegoś się dowiem więcej .

Zbrojmistrz

Pracujesz po 8 godzin chyba że chcesz to możesz dłużej. Zaczynasz o której chcesz, ważne byś zrobił min 8 godzin, hala otwarta jest od 5 rano do 2 w nocy. Wypłata zawsze na czas, często można dostać dodatkowa premie (usunięte przez administratora). Jakbyś załatwił sobie Ukr paszport to i mieszkanie byś dostal.

@Zbrojmistrz

Czyli za nadgodzinki bez problemu wypłacają? Jakieś dodatkowe sumy czy taka sama podstawa? Spoko opcja, że można zacząć kiedy się chce. Za co ile tej dodatkowej premii?

Jaka atmosfera jest między działami w Poltech Sp. z o.o.?

Były pracownik.

Praca w spelle. Co miesiąc inna stawka jak się człowiek zapyta dlaczego nie dostaje wogole odpowiedzi. Żeby dobrze cos zarobić to potrzeba ponad 200godzin. Szkoda czasu

@Były pracownik.

Dzięki, że 'ostrzegasz', dziwna sprawa z tą inną stawką, ciekawe o co może chodzić, to w takim razie nie oferują umowy o pracę? Bo jeśli by była, to raczej pensja byłaby stała? Jeśli wg. Ciebie dobra kasa jest dopiero przy 200 h to znaczy, że oferują jedynie minimalną, bez żadnych dodatków, itp.?

@Piotr

Dokładnie umowa okej najniższa krajowa ale nigdy ich obietnice się nie zgadzały. Premię jak ja wyrobisz to jeszcze ja zabiorą. Szkoda prądu

Obecny pracownik

Były pracowniku myślę że cię chyba (usunięte przez administratora) za picie albo nierubstwo i dlatego te bzdury wypisujesz. Ja mam wyższą stawkę a nie minimalną do tego premia cały czas 100 procent i każdy miesiąc heimfarten czyli kasa na wyjazd do haty.

Miro

A nie mogłeś tego wyjaśnić jak płacili ci za mało? Bo nie do końca rozumiem za co zabierali premie jak ci się należała. Chyba musieli podać jakiś powód, nie?

@Były pracownik.

Od kiedy wprowadzili nowy system premiowania wszystko jest czarno na bialym. Jasne jest za co premia a kiedy jej nie dostaniesz

I co że jest czarno na białym pokaż chodź jeden miesiąc gdzie wszystko się zgadzało. Ciągłe kłamstwa a jak się chce rozmawiać z Człowiekiem za to odpowiedzialny to umywa ręce od rozmów.

U mnie wszystko się zgadza, mam wątpliwości to idę do brygadzisty, przeciez wszystko mozesz sprawdzic

Bogusia

Hej, napiszesz coś więcej o tym systemie? Na jakiej zasadzie przyznawane sa premie? Jaki to % od wypłaty? :)

Lelum polelum
@Obecny pracownik

Chyba się kolego urwałeś z choinki 100 %premii!!!!!!!! kasa na zjazd co miesiąc a czemu nie powiesz że starcza tylko w jedną stronę. Napisz na jakim werku jesteś. Pozdrawiam

@Lelum polelum

Czyli ile dają jak starcza tylko na podróż w jedną stronę? Resztę dokłada się ze swojej kieszeni? A na święta dali coś ekstra? Dodatkową premie czy tylko życzenia?

piotr

Jestem byłym pracownikiem firmy @Poltech. Pracowałem w Spelle i mogę powiedziec ze kto chce pracować w tej firmie to będzie pracował i nie będzie narzekał a jak ktoś mysli ze przyjedzie i będą mu płacić za siedzenie to no niestety za darmo nic nie ma .Pewnie pracował bym tam dalej ale niestety zdrowiei nie pozwoliło .A na @PracodawcaPoltech złego słowa nie powiem bo jak miałem problem z niemiecka kasa chorych to pomogli mi bez problemu.Jestem im bardzo wdzięczny chociaż juz nie jestem ich pracownikiem

Gliwice

Pracodawca nie może wykorzystywać kamer w firmie do monitoringu swojego pracownika. Przede wszystkim firmy poprzez monitoring nie mogą kontrolować zachowania pracowników, weryfikować efektywności lub sprawdzać czasu pracy.

Aneczka
@Gliwice

Nie rozumiem tej Twojej opinii. To jest do czegoś aluzja? W tej firmie taki monitoring jest używany? Rozjaśnij.

Gliwice
@Aneczka

Aluzja jest taka że patrząc na kamery biuro ucina premie co jest żenujące

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Poltech Sp. z o.o.?

Agnieszka

Praca w Poltech była moim najlepszym doświadczeniem zawodowym. Nigdzie nie spotkałam tak dobrych, empatycznych i koleżeńskich współpracowników. Przykład idzie z góry... a więc Pani Lucyno, uważam, że jest Pani poprostu bardzo dobrym CZŁOWIEKIEM... Pomimo wielkości firmy i obowiązków z nią związanych, pozostała Pani sobą. To nie jest często i oczywiste. Bardzo się cieszę, że mogłam u Pani pracować. Zawsze pozostanie dla mnie Pani wzorem Pracodawcy. Agnieszka Ch.

Cześć, mój mąż jest w identycznej sytuacji :( Nie dzwoniłam jeszcze, możesz napisać więcej szczegółów, o których mówili? To praca od zaraz?

Dameeekkk

Witam czy pracował ktoś na suwnica w Hamm? Bardzo bym prosił o opinie ???

Stefciu

W Gliwicach też tragedia z robotą. Już nawet na przymusowe urlopy wysyłają ludzi.

Felix

"Szef nie ma prawa wysłać swoich pracowników na przymusowe urlopy z przyczyn organizacyjnych lub technicznych wewnątrz zakładu pracy." Taka odpowiedź dostałem z PINPu. (usunięte przez administratora)

Mądry po szkodzie
@Felix

Głupku zgłaszaj.. Zamiast podziękować firmie że chce zatrzymać wartościowych ludzi. A jutro zarząd zwolni kilku i po problemie. Tylko na kogo trafi ?

Zostaw merytoryczną opinię o Poltech Sp. z o.o. - Tarnowskie Góry

• Jak się pracuje w Poltech Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Poltech Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 75.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Poltech Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 59, z czego 7 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Poltech Sp. z o.o.