Opinie o BPSC S.A. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy BPSC S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w BPSC S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BPSC S.A. w Katowice

Były

Oby przyszły rok był lepszy dla BPSC, a przynajmniej nie gorszy. A przede wszystkim, aby BPSC w końcu zauważyła, że największy kapitał to ludzie. A tych z doświadczeniem coraz mniej na pokładzie.

@Były

I należy trzymać za to mocno kciuki. Skoro już postanowiłeś wypowiedzieć się o pracodawcy, jakim jest firma BPSC, to może od razu napisałbyś o nim coś więcej? Chętnie dokładnie poznamy chociaż jeden z tamtejszych warunków zatrudnienia. Czy przedsiębiorstwo to stwarza jakieś możliwości rozwoju swoim pracownikom? Bardzo Cię proszę o opisanie Nam tej kwestii.

Funkcjonalnie naprawdę Ok, lecz technologicznie, narzędziowo, kastomizacyjnie, webowo, interfejsowo już od kilku lat trąci myszką...i wszyscy o tym wiemy. Technologia tak idzie do przodu, że bez poważnych zmian ( czytaj inwestycji, czyli dużej kasy), a nie tylko gadania, zostaniemy dinozaurami w świecie erp. Wystarczy popatrzeć na polską konkurencję, nie wspominając o światowej :(

smutny
@Adam

Prawda, bez zmian technologicznych będzie źle. Tylko kto miałby to zrobić ?, gdy najlepszych już nie ma.

Były Pracownik

Wszelki webowe rzeczy są zamrożone i nie rozwijane, zero aplikacji mobilnych...technologia juz traci myszką...koniec kustomizacji pod klienta, teraz tylko standard i tyle...MWS na Windows CE... piękny dinozaur ale wiecie jak skończyły...

Dominika

@Konsultant Po twoim wpisie wnioskuję, że byłeś kiedyś pracownikiem w BPSC, ale odszedłeś. Może w związku z tym powiesz nam, dlaczego postanowiłeś rozstać się z tą firmą skoro z chęcią byś tam wrócił? Bardzo zachęcam Cię do aktywnego uczestnictwa w dyskusji, gdyż informacje w niej zawarte pomagają innym osobom.

Dominika

@Pracowity A zatem dobrze, że firma BPSC daje swoim pracownikom poczucie stabilności, oferując im umowę o pracę od pierwszego dnia zatrudnienia. Jeśli wiesz, na jakie stanowiska będą wakaty, to nam napisz. A jak wygląda w tej firmie kwestia pakietu socjalnego - jest on dostępny dla każdego pracownika, czy niekoniecznie?

I kolejny handlowiec na aucie, coś nie mamy szczęścia do nich ostatnimi czasy, skąd weźmiemy nową robotę (w domyśle ile można dosprzedać starym klientom)?

Mike
@Adam

No chyba, że taka jest strategia firmy? Żeby wycisnąć z klientów ile się da. A tak po prawdzie to handlowiec z niego był chyba taki se.

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie BPSC S.A.? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Dominika

@Niezwykły programista Wnioskuję, że masz jakieś doświadczenia związane BPSC S.A. Myślę, że inni użytkownicy forum z chęcią dowiedzieliby się czegoś o tym pracodawcy właśnie od Ciebie. Jakbyś zatem ocenił ogólne warunki zatrudnienia które oferują zarówno tym nowym, jak i starym pracownikom? Warto aplikować?

Zwykły programista

Najlepszy pracodawca. Szkolenia, podwyżki, duże premie, komfortowe warunki, niezły sprzęt, rozwój... a przede wszystkim bardzo komunikatywni ludzie. Ewenement na śląskim rynku IT. Polecam.

nowy1122
@Zwykły programista

Mogę prosić o nazwę firmy bo nie napisałeś o jaką chodzi?

Były Pracownik
@Zwykły programista

Ewenementem jesteś chyba TY...Pracowałem 5 lat w tej firmie, zwolniony rok temu w wyniku wielkiej czystki. W tym czasie jak dostałem laptopa to oddałem go po 5 latach (jak sadzę kolejny młodszy konsultant go dostał po mnie bo to częstą praktyka była). Podwyżki tylko gdy zmieniało się stanowisko np z konsultanta na starszego konsultanta i było to zwykle w granicach 400 zł brutto. Komfortowe warunki to prędzej były na starym miejscu teraz ludzie pracują w gigantycznym open space...jeżeli jest to dla Ciebie komfort fakt duzo przestrzeni można krzyczeć do kolegi oddanego o 100 m :). Premie no różne systemy były zwykle zespoły musiały osiągnąć nieosiągalne granice przychodów na zespół i premie śmieszne choć sam miałem kilka ale to na wniosek indywidualny przełożonego, szkolenia i rozwój - przez 5 lat miałem 2 szkolenia o rozwoju można było zapomnieć (rozwijałem się sam poza firmą...), ludzie komunikatywni - tu się zgodzę najlepsze w tej firmie to byli ludzie i ich wzajemna pomoc. Dla kontrastu w nowej firmie IT ze ślaska o podobnej wielkości miałem 3 szkolenia w ciągu 3 miesięcy

PROgramer
@Zwykły programista

Przyłącze się do kolegi i prośba o podanie nazwy firmy jeżeli to nie tajemnica. U nas w BEPSie też mamy dużo komunikatywnych ludzi ale z resztą jest już średnio. Szukam takiej firmy i jak co prośba z info na prywatnego maila. Pozdrawiam.

Zwykły programista
@Zwykły programista

Jak pytacie o nazwę firmy to nie dziwie się czemu już nie pracujcie ;) Stawiamy na bystrość umysłu.

Niezwykły programista
@Zwykły programista

Rozumiem, że nie podajesz nazwy firmy bo boisz się że połowa BePSy do Ciebie przyjdzie.

Dominika

@Józek W porządku. To może Ty podałbyś nam jakieś aktualne informacje dotyczące warunków pracy w BPSC S.A.? @Zwykły programista Bardzo dobrze, że Twoje wrażania związane z tym pracodawcą są pozytywne. Jak długo już tam pracujesz? Czy przyjmują ludzi tuż po studiach?

Dominika

@Waldi Czy związku z tym sam jesteś zainteresowany współpracą z firmą BPSC S.A.? @Andrzej DBA Z Twojej wypowiedzi wyłania się niezbyt korzystny obraz wyżej wspomnianego pracodawcy. Jak długo byłeś tam pracownikiem?

Józek
@Dominika

Czytanie opinii @AndrzejDBA nie ma sensu...jak sam napisał pracował tam w latach 2004-2007. To jakby spytać kogoś, kto był w Dubaju w latach 1987- 1990 czy jest tam co oglądać? :)

@Dominika

Trzy lata pracowałem i wystarczy.

Czy ktoś może opisać, jak aktualnie przedstawia się przedsiębiorstwo na tle innych - zarówno w tym obszarze jak i lokalizacji? To bardzo cenna pomoc dla osób mieszkających w Chorzów.

KK

A co ma Chorzów baranie do tego pracodawcy? Zaktualizujcie dane jak chcecie podburzać hejterów.

Były

Firma już od dawna nie mieści się w Chorzowie

Konrad

BPSC ma opinię dobrego pracodawcy i generalnie ludzie są zadowoleni. Wiadomo, że nie uda się wszystkich zadowolić.

Waldi

Słyszałem, że firma dobrą opinię jako pracodawca.

@Waldi

Doskonały pracodawca jak chcesz zajmować się przestarzałymi technologiami, dostawać marną pensję i słuchać obiecanek zarządu.

Jaaa

Może i wpadłem w złym okresie do firmy. Lecz ludzie tutaj są naprawdę ok :) Jednakże 'organizacja' wszelako rozumiana to moim skromnym zdaniem tutaj jest niezorganizowana :D Pół roku od przyjęcia mimo chęci tułałem się od pomocy, tu pomocy tam servis itp. Niedawno dostałem swoje projekty jakieś jednakże dalej stoję i średnio się rozwijam bo wszystko tu stoi. Wieczne czekanie na prace kogoś, uzyskanie informacji, dopięcie tematów. Jednym słowem brak tu kogoś kto by to chwycił pewną ręką i pokierował. Szczególnie młodych niedoświadczonych pracowników. P o ponad pół roku pracy czuję się nadal jak po 2 msc.

KAT
@Jaaa

He he he skąd ja to znam. Widzę, że nic się nie zmieniło, miałem podobnie jak Ty.

Dominika

@Były Konsultant Dziękuję Ci za tę niewątpliwie merytoryczną odpowiedź, która z pewnością pomoże osobom zainteresowanym aplikowaniem do BPSC. Z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że praca tam byłaby dobrym rozwiązaniem dla osób dopiero rozpoczynających swoją drogę zawodową, chcących dopiero nabrać doświadczenia. A co z umowami - oferują umowę o pracę czy raczej zlecenie?

Były Konsultant
@Dominika

Dla osób rozpoczynających pracę szczególnie po studiach kiedyś był organizowany w firmie tzw College. Przez miesiąc osoby były intensywnie szkolone z systemu Impuls ERP i po tym czasie wybierały funkcjonalność w jakich chciały się specjalizować. Potem przez kolejne 2 miesiące uczestniczyli ze starszymi konsultantami ERP we wdrożeniach (ucząc się i realizując proste prace konfiguracyjne). Po tym czasie miały chyba roczna umowę o pracy. Ale tak było do 2017 r. po przejęciu przez amerykanów zostało to rozwalone wiec nie wiem jak teraz jest. W firmie raczej preferowana jest umowa o prace, ewentualnie B2B. Dla początkujących konsultantów polecam firmę jak najbardziej. Dla doświadczonych myślę ze tez się odnajdą i spełnią zawodowo. Jedyny minus to oprogramowanie tracące myszką, niedostosowane do współczesnych realiów biznesowych (brak aplikacji mobilnych (android, IOS), webowe które przestały byc rozwijane, WMS oparty o archaiczny Windows CE. Wiec jak komuś to nie przeszkadza (szczególnie programistom) to firmę polecam na pewnym etapie rozwoju

Wpis

Witam, Długo zwlekałem z dodaniem konstruktywnej opinii na temat BPSC. Sam pracowałem jako konsultant przez ponad dekadę. Bardzo dużo się nauczyłem, bo akurat miałem od kogo. Bardzo dobra była atmosfera pracy. Zgrany zespół skoncentrowany zadaniowo. Premie w moim przypadku były. Generalnie baaaardzo mi się ta praca podobała. Był wspólny cel, grupa, projekty. Miałem bardzo dobre kierownictwo. Rzadko spotyka się lepsze. Odszedłem, bo po pięciu latach pracy nie rozwijałem się. Coraz gorsze projekty. Płace ok, ale stały. Znudziło mi się to. Jednak sentymenty są ogromne i bardzo pozytywne.

Dominika

@Jaaa dziękuję za wyczerpujący komentarz odnośnie organizacji firmy i Twoich wrażeń. Chciałabym zadać Ci jeszcze pytanie, jak oceniasz warunki zatrudnienia oferowane przez BPSC? Czy firma gwarantuje jakieś bonusy dla pracowników? Czy wypłacane są premie uznaniowe? Napisałeś, że pracujesz tam dopiero pół roku, więc masz w pamięci na świeżo rozmowę kwalifikacyjną. Jak ją wspominasz i czy masz jakieś rady jak się przygotować do takiego spotkania w BPSC? Te informacje są ważne dla osób, które będą chciały wziąć udział w przyszłych procesach rekrutacyjnych i z pewnością chętnie przeczytają Twoją wypowiedź.

Były Konsultant
@Dominika

Pracowałem tam w latach 2012-2017 do czasów "wielkiej czystki" jako konsultant. Płace powiedzmy średnia na rynku w województwie śląskim dla konsultanta z doświadczeniem. Młodzi, szczególnie po studiach dostawali minimalne wynagrodzenie. potem jak sie sprawdzili podwyżki. Problem w tej firmie był taki że podwyżka podstawowego wynagrodzenia musiała wiązać sie ze zmiana stanowiska czyli odpowiednio z konsultanta na starszego konsultanta następnie specjalista i...koniec. Potem ewentualnie Project Manager. Zawsze była to podwyżka równa magicznej kwocie 400 zł brutto. Bez znaczenia sytuacja u konkurencji. Co do premii owszem były wyznaczane cele kwotowe do "wyrobienia" przez zespół (grupa konsultantów pod PM). Problem ze te limity były bardzo wyżyłowane i niemożliwe do osiągnięcia. Zdążały się premie uznaniowe za dobrze zrealizowany projekt równe połowy miesięcznego wynagrodzenia i...mniej. Acha jeszcze premia jubileuszowa raz na 5 lat. Czy po rewolucji w amerykańskim stylu (czyli zabawa Teksańska jazda na byku i jak długo sie utrzymasz :) ) zmieniło sie wynagrodzenie ? Mam kontakt z ludźmi w BPSC i programiści raczej narzekali na brak podwyżek a czy zmienił sie system wynagradzania konsultantów...nie wiem

Andrzej DBA

Pracowałem w BPSC w latach 2004-2007. Wspomnienia mam złe : stary komputer na którym nie można było zainstalować nic innego jak Win 98, laptop na wyjazdy służbowe musiałem brać prywatny, laptopy służbowy mieli tylko znajomi "miedzianego" pana, wyjazd na szkolenia to problem bo są drogie, project managerowie byli różni od takich z jajami po totalnych idiotów za których trzeba było organizować pracę u klienta. Trzeba przyznać że przez te lata zdobyłem dużo praktycznych umiejętności, także przez programistów którzy nie umieli napisać optymalnego zapytania do db. Ogólnie pozostało we mnie wrażenie że w BPSC awans jest możliwy jeżeli jesteś z rodziny "królika".

Pozytywna

Jak wiadomo, jeśli ma się dodawać opinie to zwykle się to robi, gdy jest się niezadowolonym. Dlatego też pozwolę sobie dodać coś wręcz odwrotnego. Pracuję tu od wielu lat i naprawdę jestem zadowolona. Mam wspaniałych przełożonych, wyrozumiałych, ludzkich i konkretnych. Jeśli wymagają to dokładnie wiem, czego. Atmosfera po ostatnich zwolnieniach była straszna, natomiast widzę duże światło w tunelu. Ci, którzy go nie widzieli, zwolnili się. Ale najważniejsi są LUDZIE i to właśnie to, co w BPSC jest najlepsze. Z tego powodu pracownicy zostają w tej firmie tak długo. Często jest tak, że ktoś rzuca swoją pracę i poświęca czas, aby pomóc innej osobie nawet, jeśli jest nawał pracy. Nie ma problemu z przekazywaniem wiedzy tak jak w innych firmach. A przy tym uśmiech i humor, co dnia. Szczerze POLECAM

I właśnie pożegnaliśmy kolejnego doświadczonego handlowca w BPSC. Czy to oznacza, że firma zwija się z pozyskiwania nowego rynku? Czy wystarczą pieniądze ze starych klientów?

@Adam

Na to wyglada, do obslugi starych klientow wystarczy serwis. Do obsługi nowych potrzeba konsultantów, a Ci odchodza dwójkami. BPSC nie chce ich zatrzymywać bo i po co skoro nowych klientów brak. Szkoda bo to była świetna firma z super specjalistami i niesamowitą atmosferą. Oby Ci co zostali dali radę odbudować jej blask, ale bez zmiany sterów raczej marne szanse.

Zmiana sterów chyba już nic nie da, bo sznurki pociągane są zza wody - choć z drugiej strony może komuś z doświadczeniem udałoby się sprzedać jakąś sensowną wizję i nie rozpirzyć BPSC

@Adam

Zza oceanu przychodzi ogólna strategia, cele biznesowe. Ich realizacja, wizja, pomysł na firmę należy do obecnie zarządzających. Ciekawe w tym wszystkim jest to, że odchodzą, z własnej inicjatywy, długoletni pracownicy, dla których nie jest to pewnie łatwa decyzja a przy obecnym rynku pracy to naprawdę dziwne

Obecny rynek pracy promuje tych doświadczonych i nietuzinkowych (długoletnich) - jakoś obserwując losy tych, co mieli odwagę odejść, nie wspominając już pierwszych - zwolnionych, którzy najlepiej na tym wyszli, to chyba wszyscy poprawili swą zawodową i finansową pozycję... Piszesz o wizji - ja ze środka jej nie widzę - stąd moje rozterki

Dominika

@Jaka płaca taka praca czy zarobki na tle konkurencyjnych firm są rzeczywiście zbyt niskie w BPSC? Może posiadasz wiedzę na temat aktualnych ofert pracy oraz warunków z jakimi można się spotkać? Napisz co o tym sądzisz, sporo osób szuka informacji na ten temat.

Stefan

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników? Sporo dobrego słyszałem.

Jaka płaca taka praca
@Stefan

Potrzebuja pracownikow ale kiepsko placa

Pała
@Stefan

Stefan, a znasz się na czajniczkach?

Zostaw merytoryczną opinię o BPSC S.A. - Katowice

• Jak się pracuje w BPSC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy BPSC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BPSC S.A.?

BPSC S.A.
  • Aleja Walentego Roździeńskiego 188H