BPSC S.A.

Chorzów

Opinie o BPSC S.A.

Aktualny pracownik 2017-03-14 18:29
Teraz to ja cię nie rozumiem...co rozumiesz przez "Jesli ktoś przenosi szalenstwa i wzorce polityki na poziom firmy i biznesu" niby ja przenosze jakieś wzorce polityki ? Zerknij na nową strukturę...uważasz to za szaleństwo ? :)

Napisałem jeśli...nie wiem kto bedzie a kto nie bedzie zwolniony i czy sam nie znajdę się w tej grupie. Nie uwazam tylko ze zmiany są złe...a wrecz przeciwnie. Większośc tutaj wiesza psy na firmie mimo ze nie zna docelowej wizji i proponowanego rozwiązania.
Antek 2017-03-14 20:10
Czego nie rozumiesz ? przeczytaj posty na tym blogu, jesteś jedynym, który nawiązuje do polityki. Najpierw mnie porównujesz do Maciarewicza, teraz znów jakieś PO i ciepła woda w kranie. Co to wszystko ma wspólnego z BPSC, jeszcze jeden post i napiszesz, że zmiany w BPSC to wina ... Tuska.

Ostatnie zdanie z Twojego postu, że większość ludzi wiesza psy, nie dostrzegam tego typu wpisów z ostatniego okresu, wszyscy piszą o swoich obawach ale nie narzekają i nie "psioczą".
Ty jako jedyny świadomy, uczysz nas, uświadamiasz, pokazujesz szczytne cele, dziękujemy.

Xmen 2017-03-15 06:17
Zmiana pozwala, w zależności do jakości: przetrwać/przegonić konkurencję/odnieść sukces;
Podnosi bezpieczeństwo w dłuższym horyzoncie czasowym;

Przynosi satysfakcję z trudnej, lecz dobrze wykonanej pracy.
W przypadku jednak, gdy zmiana zaczyna oddziaływać na nas personalnie - włącza się mechanizm, który irracjonalnie akceptuje tylko te zmiany, które nie dotyczą nas i naszego najbliższego otoczenia. Jest to odruch zupełnie naturalny, bowiem jest on przejawem hierarchii potrzeb, która już dawno temu została przedstawiona przy pomocy piramidy Maslowa.

Zmiana, która nas dotyka narusza całą grupę fundamentalnych potrzeb związanych z poczuciem bezpieczeństwa, takich jak wygoda, spokój, wolność od strachu, poczucie komfortu sytuacyjnego.

Pierwszym naturalnym odruchem jest sprzeciw wobec zmian. Niestety pełne i bezwarunkowe poddanie się temu odruchowi niechybnie prowadzi do stagnacji a ta do przegranej w walce o przetrwanie, czy osiąganie najlepszych wyników, także na polu biznesowym.
óho prezesa 2017-03-15 20:01
Przewidywanie oraz przejrzystość działań to czynniki decydujące o pomyślności restrukturyzacji. Czynniki te powinny stać się częścią codziennego działania każdej organizacji, jeśli ma ona skutecznie i trwale radzić sobie ze zmianami. Aby budować zaufanie wywodzące się ze zdolności przewidywania i przejrzystości działań, należy zapewnić struktury i mechanizmy dedykowane dla celów restrukturyzacji.

Długoterminowe planowanie wykorzystania siły roboczej, obejmujące mechanizmy przekwalifikowań oraz etos ustawicznego kształcenia przyniesie korzyści nie tylko dla ogólnej „zatrudnialności” pracownika, lecz również możliwości jego przesunięcia w ramach przedsiębiorstwa. Metody restrukturyzacji obejmujące utratę doświadczonych pracowników, takie jak wcześniejsza emerytura, przyczyniają się do ryzyka odpływu umiejętności na poziomie przedsiębiorstwa.

Doświadczenie restrukturyzacji może negatywnie odbić się na zdrowiu pracowników, zarówno odchodzących jak i pozostających w przedsiębiorstwie. W celu zminimalizowania tych skutków jeszcze przed rozpoczęciem restrukturyzacji należy wprowadzić konkretne strategie zdrowotne, które na stałe wejdą w system organizacyjny przedsiębiorstwa.

Dlatego niespodziewanie wszyscy dostalismy po darmowym luxmedzie na gwiazdke :)
prezes 2017-03-16 09:02
Z jakiej to książeczki socjologicznej kolega nam cytuje wpisy?
Bo się czuje jakbym wrócił na studia
Aktualny pracownik 2017-03-16 09:31
Oho słaba ta marchewka...Rozumiem gdybyśmy dostali Luxmed w pełnym zakresie dla siebie i rodziny. Pakiet podstawowy umożliwia tylko szybsze dostanie się do lekarza, czyli szybsze leczenie czyli szybszy powrót do pracy
Antek 2017-03-16 17:38
Tak jak napisał "oho" dajmy już spokój moralizatorskim, górnolotnym i pseudosocjologicznym tekstom

Final countdown has started
asdf 2017-03-18 22:22
To teraz impuls bedzie pisany w c#?
Aktualny pracownik 2017-03-18 23:32
A skąd ta informacja czy też pomysł ?
asdf 2017-03-20 13:56
Ktos wyżej pisał, ze trzeba wszystko zburzyć.
JeszczeJestem 2017-03-22 10:29
Handlowców zaczęli trzebić, mHR zlikwidują, upsales przesieją, wdrożenia i programistów zwolnią. Pozostaną wysokiej klasy specjaliści z SAP :)
Aktualny pracownik 2017-03-22 13:06
Bez przesady, zgadza się przesieja i zwolnią tych którzy nie pasują do nowej struktury i sposobu funkcjonowania firmy. Pozostaną najlepsi z najlepszych...W teorii
Jeszcze na pokładzie 2017-03-22 13:14
Z SAP-a to był jeden rzeczywiście wysoki specjalista z doświadczeniem wieloletnim, ale nie wytrzymał w BPSC więcej niż rok - a ten drugi to zaś w SAP-ie nie wytrzymał zdaje się więcej niż kilka miesięcy.... :)
progr@mer 2017-03-22 13:57
czy piszesz o tym co to ma szwagra o tym samym imieniu - wiadomo rodzinna firma ...?
Olo 2017-03-23 10:39
No niestety pracowałem tam kiedyś i o wiele za długo bo prawie 4 lat, liczą sie nie umiejętności lecz konekcje rodzinne, programiści delphi i oracla którym wydaje sie ze umieją juz wszystko w oraclu w rzeczywistości piszą pakiety po 50 tysięcy lini z czego połowa kodu to mapowania pól. 70 procent załogi pierwsza praca. Jeśli iść tam pracować to tylko po znajomosci, w przeciwnym wypadku jesteś tylko trybikiem który kiedyś sie wykruszy. Jeśli to pierwsza twoja praca to Max 3 lata. Dla mnie jeśli chodzi o ludzi to taki kamsoft w wersji soft :)
stary 2017-03-23 19:07
Też jutro mnie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Ale chociaż w doborowym towarzystwie... BPSCplus? Bo prawdziwe padnie
Jaromir Paszek 2017-03-23 19:31
Wiesz co, była to moja 4 praca (wcześniej pracowałem 10 lat) , a mimo to przepracowałem 15 lat , casting przeszedłem poprzez zewnętrzną firmę bez rodzinnych znajomości, osiągnąłem z firmą rynkowy sukces - gdy przychodziłem do BPSC było 30 klientów - razem z kolegami i partnerami pozyskaliśmy ponad 15 razy więcej, z ilości 80 pracowników, gdy się zatrudniałem firma urosła ponad trzykrotnie.
Wygrywaliśmy z największymi na trzy literki - SAP, IFS, QAD . Trudno mi ocenić jakość linijek kodu, bo na tym się nie znam, jednak funkcjonalność na rynku broniła się sama - wskaż softhouse, gdzie pracują sami geniusze, a aplikacja jest bezbłędna, max wydajna, i ogólnie zajefajna- chętnie będę tam aplikował...
I pomimo, że właśnie się ze mną rozstano - o tamtym BPSC ( nie bez wad ), trudno będzie mi myśleć inaczej, jak o fajnej firmie, z fajną atmosferą i z (w większości) z fajnymi ludźmi - bo jak tłumaczyć małą rotację pracowników, przy nie najwyższych zarobkach.
Rozmawiam teraz z różnymi headhunterami i większość pyta się, dlaczego wcześniej tak trudno było kogoś z BPSC wyciągnąć - nie widzę innej odpowiedzi jak ta powyżej.
Tamtego BPSC już nie będzie - co nie oznacza, że należy na spędzony w nim swój czas pluć - bo myślę, że następny pracodawca zatrudnił Cię właśnie ze względu na referencje i doświadczenie zdobyte w BPSC - ja przynajmniej tak oceniam to, co dałem BPSC i co ta firma mi dała.
A co najważniejsze, to nie mam żadnych żali ani kompleksów skrywanych nickiem i podpisuję się imieniem i nazwiskiem.

Aktualny Pracownik 2017-03-23 19:41
Jaromir: dlaczego odszedles z BPSC na dyrektora w innej firmie i drugie pytanie dlaczego wrociles do BPSC? ps. Nie podpisuje sie imieniem i nazwiskiem, gdyz jestem Aktualnym Pracownikiem i licze na awans na jedno ze zwolnionych stanowisk!
Jaromir Paszek 2017-03-23 19:59
Głównym powodem była różnica zdań z osobą, odpowiedzialną wdrożeniowo za rynek na którym operowałem, a której koncepcja sprzedaży była sprzeczna z tym, co ten dyktował. Nie widziałem możliwości i szans sprzedawania na nim w tej konfiguracji - wróciłem, gdy ta osoba już nie pracowała.
anonimowy 2017-03-23 19:59
Bez nazwisk.
Aktualny i pracownik:):):) 2017-03-24 08:30
Jaromir Masz całkowitą rację. Firma jest ok i ktoś kto podał dane osób zwolnionych powinien ponieść jakieś konsekwencje swego czynu!!!!!!!!!!!. Ogarnijcie się i przyjmijcie na klatę rzeczywistość. BPSC nie jest jedyną firmą na rynku w której zdarzyła się tego typu sytuacja. Nie ona 1 i nie ostatnia. Dajcie sobie
spokój z wypisywaniem tych głupich bezsensownych komentarzy.....
whoknows 2017-03-24 14:12
Po tym poznaje się klasę człowieka. Czapki z głów.
Bez znaczenia 2017-03-24 14:23
Antek, a ja już nie, właśnie puścili mnie na zieloną trawkę .... i nie żałuje
Wywalili 50% działu
Antek zielony 2017-03-24 16:23
Zielono mi, piątek, ładna pogoda, jestem na zielonej trawce i chyba sobie walnę browara.
Ocenzurowano mój post, pewnie nasz socjolog "Aktualny pracownik"
Były 2017-03-24 17:20
To nie "Aktualny pracownik" to administrator na moją prośbę.
Możesz podpisać się sam ale o innych nie pisz z nazwiska. Znam wszystkie trzy osoby i wątpię żeby byli szczęśliwe że ich wymieniasz :P
Tez byly i niestety zgorzkniały 2017-03-24 19:45
Nie wiem kto kryje się pod nickiem "Byly" ale nie masz racji, dla nas wszystkich zwolnionych to może być niezła giełda zdobycia nowej pracy. Podano trzy nazwiska i w czym problem ?? każde z tych nazwisk można wyszukać w dowolnej przeglądarce.
Może podejść inaczej i podać tu wszystkie nazwiska zwolnionych z numerami telefonów i stanowiskami, każdy z nas musi znaleźć nową pracę a nie jesteśmy z grupy "Top", czemu nie ?? Podajemy te wszystkie dane szukając pracy i nie ma z tym problemu, chyba, że się mylę. Ja już wysłałem CV(domyślałem się rozwiązania umowy) i nie miałem wielkich oporów podając tego typu dane a nawet więcej.
Podsumowując dzisiejszy dzień, to cała akcja zrobiona dziecinnie, żadnych rozsądnych argumentów, nic i tylko bełkot.
Ciekawe kto typował osobny do zwolnienia ? zwolniono wcześniej top management, oni typowali ? i zostali zwolnieni ?. Zarząd typował, przecież te dwie osoby w zarządzie nikogo nie znają, o niektórych zapewne wcześniej nie słyszeli, ciekawe.
Wcześniej pisano tutaj o koniecznych zmianach, restrukturyzacji itp, itd. Po takiej skali zwolnień i dezorganizacji BPSC się już nie podniesie, będzie niszową firmą, utrzymującą Evo przez następne kilka lat.

Rozczarowany 2017-03-24 20:54
Zwolnienia to jedno - rozumiem restrukturyzację i wizję nowego właściciela. Natomiast sposób rozwiązania umów żenujący. Szukanie na siłe "haków" i zmuszanie do przyjęcia warunków zwolnienia wygodnych dla BPSC jest żenujące. Aż żal ściska, że nie nagrało się tych rozmów.
Ex 2017-03-24 22:32
Obrońców ustroju widze nie brakuje a ja zostałem wywalony na zbity ryj przez jakąs ‘dyrektorzyne’ – bo nie nazwe jej Dyrektorem która mi nigdy na korytarzu czesc nie powiedziała nie mowiac o kojarzeniu mojej twarzy z nazwiskiem. Po co to? Rownie dobrze moglem dostać wypowiedzenie mailem.

Oni dostana swoja dyrektorska pensje, dyrektorskie premie, wsiada do swoich dyrektorskich samochodow i wroca do swoich dyrektorskich domow. A my co? Urząd pracy.

Przez lata patrzyłem jak „Szlachta” odgradza się od nas plebsu. Najpierw jeździli zwykłymi autami, potem oczywiście odcięcie od plebsu – wypasione dyrektorskie. Z telefonami to samo. Ja się pytam ilu z nas musiało kupic za własne telefon bo ten szajs co dostaliśmy nie nadaje się do urzycia?!?!?!? Oni tego problemu nie maja. Wiecie jakie oni maja pense? Premie? A wy co? Sciagnijcie klapki z oczu!~!!!!! ile pustych slow od swoich szefow usłyszeliście??! Ile niespełnionych obietnich!>!?!? i dalej wierzycie ze sa po waszej stronie!?! ile razy kpili z was i bylkuisce dla nich tania sila roobocza?! zbywali was wielikimi zdan iami! Ile raqzy patrzyliscie na ich coroczne zdjecia z ferii zimowych, kilkutygodnopwych wakacji letnich wiedzac ze was nigdy nie bedzie na to stac?!?!

Ja będę szukac pracy i ja znajde, ale wy co tam dalej tkwicie sporzjcie soiwm dyrektorom w oczy i zapytajcie ile dostają na renke ile premii. Potem spojrzcie na sieibie pomyślcie czy oni sa od was tak bardzo lepcsi? Jak przyjdzie pierwszy i zapłacicie rachunki i zostanie wam kilkaset złotych do końca miesiąca pomyl;scie ze waszym dyrektorom to nie grozi bo oni dla sciagniecia stresu gdzies pojada, a was nawet na to nie stać. Obudzicie się !!!!!1
Jakub Szymała 2017-03-24 22:54 [użytkownik zarejestrowany]
Widzę, że kolega nie jest zaznajomiony z podstawową zasadą internetów - "Never, ever drink and mail".

Patrząc po Twojej składni i błędach masz za sobą przynajmniej połowę flaszki - albo jak mówią u nas, na Śląsku - halby. Rozumiem, to był ciężki miesiąc i jeszcze cięższy dzień.

Jednak jak chcesz wylewać pomyje na ludzi, rób to z imienia i nazwiska - w innym wypadku jesteś tylko rozgoryczonym 'anonem'.

Nie będę bronić dyrektorów BPSC - oni sami mają zdecydowanie większe kompetencje w tych kwestiach. Pisząc, że wyrzuciła Cię jakaś dyrektorzyna obrażasz osobę, która przez blisko 2 dekady zapisała się w historii BPSC jako prawdziwy lider. Nie bez wad i błędów, ale w dalszym ciągu - LIDER. Myślisz, że dyrektorzy wstali rano, przeciągnęli się i pomyśleli "Aaaa wydupczymy na bruk kilkadziesiąt osób."? Proszę, użyj swojej głowy i pomyśl raz jeszcze - jak duży wpływ mieli na to, komu i jak wręczą wypowiedzenia? Podpowiem Ci - 'naznaczonych' było blisko 70 osób. Dyrektorów było ponad dziesięć razy mniej. Rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale pytając retorycznie - wolałbyś czekać na '0 hour' przez cały dzień?

Na zakończenie - nie wiem co chciałeś uzyskać uwypuklając różnice pomiędzy szeregowymi pracownikami a dyrektorami. Każdy je widzi. Ja też. Ale nikt nie rzuca pseudo marksistowskich elaboratów do obalenia burżuazji - to nie te czasy, tu krążownik Aurora nie wystrzeli, a czarna śmierć nie dokona szturmu.
Zainteresowany praca w BPSC 2017-03-25 00:23
Jakub: jakie masz kompetencje zeby mowic komus co ma pisac i ile pic?
Ex jak najbardziej ma prawo do wyrazenia swojej opinii o pracodawcy.
Ex 2017-03-25 06:35
No poniosło mnie wczoraj i kilka rzeczy uderzyło do głowy. Jakub, to nie jest wezwanie do pogromu, wiem tak to zabrzmiało. Nie mogę edytować postu, proszę administratora o usunięcie.

Co do zasady internetowej, będę się jej trzymać :)
Zbyszek Macijewicz 2017-03-25 09:21
Witam wszystkich,

Pracowałem blisko rok w BPSC kilka lat temu. Świetna firma, ludzie. WIele się nauczyłem i dzięki m.in. temu doświadczeniu wiele się nauczyłem. Musiałem odejść ze względów rodzinnych. To był piękny czas...

Moim zdaniem szkoda czasu i zdrowia na negatywne słowa. Fakt - nikt nie lubi zwolnień... Zapewniam, że przechodziłem to sam... Nie jest ani łatwo ani miło. Niemniej rynek pracy w tej branży jest duży.
Życzę wszystkim sukcesów, nowej pracy, dobrych doświadczeń... i dystansu.

Powodzenia

Zbyszek z Elbląga

asd 2017-03-26 22:05
A co to byly za haki jesli mozna wiedziec?
Karma 2017-03-27 00:45
W kontekście przeprowadzonej restrukturyzacji, nie mogę doczekać się kolejnego artykułu w prasie branżowej autorstwa naszej Pani ekspertki w zakresie procesów HR. Mam ogromną nadzieję, że tym razem będzie o tym jak przeprowadzić zwolnienie grupowe z poszanowaniem praw pracowniczych, etyki biznesowej i fundamentalnego szacunku do człowieka (zwanego też przez niektórych 'zasobem ludzkim'). A co tam artykuł - kurs zorganizujcie - szkoda aby taki talent się marnował.

A byłym Pracownikom gwarantuję, że rynek przyjmie Was z pocałowaniem ręki, za większe pieniądze a w wielu przypadkach traficie w miejsca, gdzie będziecie szanowani, doceniani i regularnie informowani o swoich postępach w pracy - co dla większości, która przepracowała x lat w BPSC, będzie zapewne niemałym szokiem :)

A dla tych co nie znają firmy - żeby nie było, że wszystko w niej takie straszne - mamy fajny duży parking przed starą siedzibą a w nowej dużo przestrzeni i swobodę w wyborze krzesełka do siedzenia :)
Obecny jeszcze 2017-03-27 19:50
Dzisiaj pojawiła się informacja ,że jeden z najważniejszych programistów -KZ, chyba głowny architekt Impulsa złożył wypowiedzenie (sam z siebie). Nie wiem czy to prawda ale jesli tak to dopiero będziemy mieć problemy. Słuchy chodzą, że to początek, konsultanci i programisci szukaja pracy i nie wygląda to na jakies gadanie w"kiblu".
Jutro mamy spotkanie, ciekawe co powiedzą, pewnie jak to bedzie dobrze. @Karma napisał ze rynek nas łatwo przyjmie, więc trzeba się pilnować i mieć alternatywę
Były pracownik (kiedyś Aktualny Pracownik) 2017-03-27 22:40
Zbyszku widzisz problem że aby dobrze się pracowało i człowiek realizował się w danej firmie nie wystarczą tylko świetni ludzie. Potwierdzam że ekipa jest niezła, atmosfera była ok i zawsze w potrzebie(problemie) ktoś okazał pomoc. Po redukcji 1/3 firmy reszta pozostałych osób zastanawia się czy lepiej nie było znaleźć się na liście zwolnionych...

Kolejne czynniki istotne w firmie to jakość oprogramowania która pozostawia wiele do życzenia gdzie cały Impuls Evo to trochę pudrowany od 20 lat produkt który pozostał w XX wieku...niestety wyzwania XXI wieku sa inne niż ciężki mało ergonomiczny soft z setką opcji, checków, zakładek w każdym module... itd itd. Nie będę się znęcał bo można-by elaborat napisać. Impuls to trochę taki dinozaur, gdzie wszyscy widzą że meteoryt uderzył w ziemię ale ciagle myślą że przetrwają. A obok zwinne i zgrabne ssaki opanowują nowy świat. Potrzebna byłałby tutaj rewolucja z napisaniem bazy danych i softu od zera.

3 czynnik oczywiście poziom zarobków, dostępny sprzęt, telefony :), samochody, darmowy multisport :) i takie tam

Jak jest to każdy wie, mimo wszystko życzę tym pozostałym wytrwałości i wyprowadzenie tytanica na bezpieczne wody. Problem że ciągle nie wiecie gdzie płyniecie/lecicie. Uważajcie by nie zmieniono barw lotniczych z LOT na Air Sweden :)
Zlatan Ibrahimovic 2017-03-28 14:25
będzie Jeeves uber ales!
NN 2017-03-28 16:14
To był tylko przykład jak zwyciężać mamy...
asdf 2017-03-28 20:40
Jeeves czy nie... po dzisiejszych spotkaniach wreszcie się trochę zaczęło rozjaśniać i wyglada, że trzyma się to wszystko kupy. Pozyjemy zobaczymy, może jeszcze coś fajnego uda się z tej firmy wykrzesać
TakiTamPracownik 2017-03-28 21:35
Wiecie co zastanawia mnie jedno - część z Was pisze jakie to BPSC straszne, jak to marnie płaci i wreszcie, że zwolnionych rynek przyjmie z pocałowaniem ręki i będą lepsze warunki: więc ja pytam co tyle lat robiliście w tej firmie skoro tacy eksperci z Was i tak Wam źle było. Jest to moim zdaniem mocno fałszywe. Oki dostaliście co nie którzy po tyłku tymi zwolnieniami - wiadomo szkoda ludzi ale taki jest biznes. Tylko pisanie teraz takich negatywnych rzeczy na firmę w której spędziliście długie lata w swoim ciepłym ku**dołku (i było Wam dobrze i cieplutko ale ktoś wam to zabrał) jest żenujące. Weźcie się do roboty, a nie liczcie że przez 100 lat będziecie mieli cieplutkie posadki w których nikt Was nie będzie ruszał.

A już pisanie o Dyrektorskich pensjach, domach itp to całkowita porażka - skąd to możecie wiedzieć - jak to mówił klasyk: "znów te sraczowe plotki"
Nocny Marek 2017-03-29 01:22
Wsrod tych 70 zwolnionych byly osoby o roznych kompetencjach, wiec nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. Jedni szybko znajda dobra prace, drudzy trafia do korporacyjnego piekla, a reszta beda siedziec na zasilku nie mogac znalezc niczego sensownego.

Nie zaprzeczysz ze w firmie panowala dobra atmosfera, przez dlugie lata przelozeni dawali premie, byles nagradzany przy wszystkich na imprezach firmowych, a tu nagle wreczaja wypowiedzenie z dluga lista zarzutow pod twoim adresem. Nie zastanawia Cie dlatego niezadowolony z Ciebie przelozony nie zwolnil Cie wczesniej tylko zamiast tego dawal ci podwyzki premie i nagrody? Nie oceniam ich postawy, moze kiedys sie tutaj wytlumacza jak sami zostana zwolnieni z blahych powodow :)

Poza tym nie nasmiewaj sie "skoro tacy eksperci z Was", bo zwolnionych zostalo kilka osob, ktore mialy wlasnie stanowisko ekspert, potwierdzone zdanymi wewnetrznymi egzaminami. Niepodwazalne sa tez kompetencje zwolnionych glownych architektow Impulsa na czele z wiceprezes. A dyrektorskie pensje, domy, wakacje i poziom zycia, potwierdzone sa zdjeciami na facebooku.
Karma 2017-03-29 11:19
Po pierwsze: nie dla wszystkich była to pierwsza i jedyna praca, więc mają porównanie i wiedzę jak wygląda rynek.
Po drugie: jeżeli mowa o doświadczonych pracownikach - pensje w BPSC są dużo niższe niż rynkowe
Po trzecie: niektórzy ponad wysokie pensje i pokoje relaksu stawiali stabilność zatrudnienia, dobre relacje ze współpracownikami i atmosferę zaufania pomiędzy pracownikiem a zarządzającymi. Wielu miało szczęście mieć jako szefów osoby o bardzo wysokiej kulturze osobistej i standardach postępowania. Obecnie jest szansa jedynie na w miarę dobre relacje między pracownikami, ale to też nie wszędzie.
I na koniec: żenujący, jak ktoś wyżej napisał, był sposób rozstania się z pracownikami - równo zostali potraktowani ci, którym można wiele zarzucić jak i ci, do których pracy nigdy nie było zastrzeżeń, byli fachowcami w swojej dziedzinie i angażowali się w wykonywane obowiązki, często kosztem własnego czasu wolnego i zdrowia. Tyle na temat.
Profesjonalnie zwolniony :) 2017-03-29 16:07
Chyba nie wiesz jak wyglądały zwolnienia. Sądzisz że zwolnili ludzi na podstawie obiektywnej oceny? Rozumiałbym gdyby u nas były roczne oceny pracownika i bym dostał negatywne oceny np za zawalony projekt z możliwością poprawy. Gdzie ocenialiby współpracownicy i przełożony. Całość ocen została sfabrykowana 2 tyg wcześniej przez...wiadomą osobę i składa się z negatywnych ocen tzw. miękkich umiejętności np nie radzenia sobie w grupie, braku komunikatywności itp. Same ogolniki niby oceniane przez profesjonalistów w grupę ludzi.... Pierdu pierdu...Gdyby osoby dostali konkrety to ewentualnie w sądzie pracy by podwazali. Ot i całe "profesjonalne" zwalnianie. To ludzi wkurza i dlatego "grillują" Bpsc.
Niekomunikatywny 2017-03-29 16:36
TakiTamPracownik ma wyrazny problem z komunikacja z grupa 70 zwolnionych pracownikow. Moze nie jest to powod do zwolnienia, ale dobrze wyglada wbite na swiadectwo pracy :)
Jeszcze aktualny pracownik 2017-03-29 17:56
Zdaje się, że niespełna tydzień po tym jak zarząd (z uśmiechem na ustach) przeprowadził zwolnienia grupowe mamy do czynienia z czymś w rodzaju odwetu - na dzisiaj chyba nie ma w firmie programisty, który nie rozglądałby się za nową pracą ;)
Znachor 2017-03-29 18:11
Proponuję przenieść dyskusję na forum: gowork.pl/forum.
AD 2017-03-29 19:25
Zarzut fabrykacji ocen pracowniczych to poważny zarzut. Masz jakiś dowód?
Karmi 2017-03-29 20:30
Wiesz na czym polega ocena pracownicza? Jeżeli tak to wskaż mi kto z pracowników miał postawione cele i została z nim przeprowadzona rozmowa oceniajaca? Którzy przełożeni konsultantów ich oceniali? Osoba, która jako HRowiec firmowala tę farsę swoim nazwiskiem i twarzą, powinna w branży dostać wilczy bilet.
Profesjonalnie zwolniony :) 2017-03-29 20:42
Dokładnie jak karmi pisze. Widziałem swoją ocenę i słyszałem innych. W skrócie stek bzdur ocenionych prze anonimową komisję. Mniej więcej poziom smoleńskiej komisji Macierewicza...Przeczytaj mail sprzed 2 tyg. Wowczas zaczęto pracować nad kryteriami. Spytaj mhrowcow...Aaa sorry nikt prawie nie został, ile trzeba pracy by stworzyć obiektywny system ocen. Wg mnie min. 2 pełne lata...Tyle w temacie
ktoś 2017-03-29 21:43
Tak zrobimy Panie jakiś tam DyrektoroPrezesie. Zabieramy się do roboty !
Zostaw swoją opinię o BPSC S.A. - Chorzów
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie BPSC S.A.