BPSC S.A.

Chorzów

Opinie o BPSC S.A.

nołnejm 2017-04-01 09:02
A z jakich działów/stanowisk te pięć osób?
111 2017-04-01 09:38
O 3 konsultantach wiem, dwoje z bardzo długim stażem, jedna osoba college
123 2017-04-01 11:41
Na nowych lepszych warunkach? Czy tylko wycofane wypowiedzenie? Warto wiedziec jak zadzwonią :)
Namaste 2017-04-01 12:11
Zadnych nowych lepszych warunkow, tylko wycofane wypowiedzenia. Nie moga, bo sa "zablokowane" podwyzki i premie.
Aktualny klient 2017-04-01 14:13
Co w tym dziwnego, że dzwonią do byłych pracowników ? Byłych kontraktowców to nie dotyczy, ale byli etatowcy zostali zwolnieni grupowo i teraz przez rok i 3 miesiące pracodawca nie może zatrudnić nikogo zupełnie nowego - w pierwszej kolejności jeśli chce kogoś przyjąć na etat to musi dzwonić do swoich byłych pracowników, którzy do niedawna pracowali na etacie. Byli kontraktowcy zaś znają system, więc chyba to naturalne, że najpierw BPSC dzwoni do nich. Jak nie jesteście zainteresowani to po prostu odmówcie i tyle.
Do byłych pracowników - pamiętajcie by idąc na rozmowę kwalifikacyjną mieć przygotowane parę dobrych opinii na temat BPSC bo potencjalni pracodawcy wiedzą, że jak ktoś teraz obgaduje poprzednią firmę, to za jakiś czas może obgadywać ich.
Do aktualnych pracowników - prośba by nie pisać na Goworku podczas pobytu w firmie, tylko się skupić na obsłudze klientów nowych/dotychczasowych, ponieważ wasze wypłaty/premie to nie manna z nieba tylko kasa od klientów płacona od 1988 r. Jeśli myślicie o innym pracodawcy to strony typu pracuj.pl przeglądajcie po godzinach pracy.
Pozdrawiam i do zobaczenia w "Zakopcu", gdzie cyt. "może być ciekawie".
ex-PM 2017-04-01 15:11
Dziwne jest to ze zwolnili zbyt wielu pracownikow, nie spodziewali sie ze nie wszyscy beda zainteresowani pracowaniem na jednym etacie za siebie i za zwolnionego wspolpracownika. Mleko juz sie rozlalo.

Jesli nie posiadasz odpowiednich kwalifikacji to nawet jak bedziesz chwalic poprzedniego pracodawce to nie pomoze ci to w zdobyciu i utrzymaniu sie w nowej pracy. Konkurencyjne firmy, ktore sa teraz zalewane CV-kami z BPSC, wiedza ze nie dzieje tam teraz nic dobrego. Comarch cieszy sie, ze zglaszaja sie wykwalifikowani pracownicy z BPSC, a Kamsoft smuci sie ze nikt z BPSC do nich nie chce przyjsc.

Drogi Kliencie, skoro BPSC nie wywiazuje sie z podpisanych umow to eskaluj problem u Project Managera. Naleza sie kary umowne albo odszkodowanie.
111 2017-04-01 15:50
Napisałem, że 3 konsultantów złożyło w piątek wypowiedzenie, niezależnie od zwolnień grupowych, tak jak wcześniej architekci systemu, jeden z nich podobno będzie na konferencji :)))
Ktoś napisał, że 5 osób złożyło wypowiedzenie, wiem tylko o tej trójce.
Tak jak napisałem dwie z długoletnim stażem w obszarze Budżetowanie i FK, jedna nowa z nowego naboru.

111 2017-04-01 16:07
Aktualny kliencie, który chyba nie jesteś aktualnym klientem :).
Pracownicy zwolnieni w piątek w następnym tygodniu otrzymują propozycję pracy w BPSC.
Pracownicy etatowi !!!!, nie kontraktowcy. To jest DEBILIZM zarządzających.
Czy oni w piątek nie wiedzieli co robią ?
zaćmienie umysłu ?
pomroczność jasna ?
zbyt słabo wytarty stołek na którym usiedli i coś ich uwierało ?
Nie wiem, wybierz sobie
Zwolniony 2017-04-01 18:05
Witam wszystkich.
Ja z tych niepotrzebnych, bez kompetencji, wiedzy itd itp.
Chciałbym podziękować wszystkim za wczorajszy wieczór, spotkaliśmy się, trochę piwa wypiliśmy, nie było hurra optymizmu ale raczej humory dopisywały :).
Bardzo współczuję kilku osobom w wieku przedemerytalnym, którym podziękowano i wyrzucono. Smutne to wszystko, bo można to chyba załatwić inaczej, nawet jeśli właściciele zza morza wyznaczyli inne cele, a czytając poprzednie wpisy o przyjęciach "ponownych" nie do końca było to wszystko narzucone.
Dobrze, że było kilka osób które jeszcze :) pracują w BPSC, to jest ważne, niby dopiero tydzień minął ale ich przyjście to wyraz szacunku i więzi z tymi zwolnionymi.
Koledzy, którzy pracujecie nie zapominajcie o nas, nie jesteśmy z innej planety, nie jesteśmy napiętnowani, ot jeden z drugim tak zdecydował, jeden telefon/mail wiele zdziała.

Profesjonalnie zwolniony 2017-04-01 21:57
Problemy są dwa...widać ze "ferrero roche" nie do końca sie udała...myśleli ze wszystko sobie dokładnie yankesi wyliczą zwolnią dokładnie tylu i tylu poracowników, koszty bedą na poziomie X i poniosą straty w ciagu 18 miesiecy...xxx $. Tylko zę tak to można planować zmniejszenie pogłowia bydła w chlewniach...a nie ludzi. Niestety kilkanaście osób rzuciło papierami nie po myśli pracodawcy i np w tej chwili nie ma kto się zajmować wydrukami w cristal...ups jak sądzę w paru obszarach zrobiły się podobne...dziury stąd telefony do dopiero co zwolnionych. Zupełna masakra byłaby gdyby góra zgodziła się na program dobrowolnych odejść...to pewnie z 30 nieplanowanych odejść byłoby. Ale jak widać nieźli specjaliści którzy mieli odwagę rzucić papierami nie przejęli się tym zbytnio.
W sumie to teraz nie wiadomo co lepiej było przynajmniej dla niektórych zostać zwolnionym na sensownych warunkach czy też tkwić w nowej rzeczywistości BPSC. Zawsze w obwodzie są ludzie z college...będą przechodzić z e-flow by łatać ubytki na froncie...:). Ale to jak na froncie walki posiłki to świeże nieopierzone mięso armatnie (bez obrazy bo ludzie pewnie ok są tylko potrzebują z rok obycia przy wdrożeniach). Ale czym programistów zastępować ? 150 % normy...

Zwolniony - fakt imprezka była przednia, aż żal było czasami patrzeć że nie można tego kontynuować. Nic to życie to ciągła zmiana i nic nie trwa wiecznie...

Aktualny klient - wiesz jako święta trójca scrumowa przestalibyście się ukrywać i może powołali jakiegoś rzecznika który pod oficjalnym nickiem "broniłby" BPSC...ale po co, lepiej pod dywan zamieść w końcu kiedyś to przycichnie i byłym się znudzi...no i należałoby odpowiedzieć na kilka niewygodnych pytań
Potencjalny pracodawca 2017-04-01 23:45
Szanowni sfrustrowani plotkarze,

Rozumeim Wasze rozgoryczenie, ze z roznych powodow firma uznala, ze jak juz musi kogos zwolnic, to wypadlo na Was. Zastanowcie sie czy naprawde jestescie taka elita, jak wynika z komentarzy - nie znam pracownikow bezposrednio, ale poziom tej debaty, zyczeniowe pompowanie swojego ego, wylewanie pomyj na tyle osób i radosc z tego, ze ktos sam postanowil opuscic firme, swiadczy o tym, ze chyba jednak czesc z Was probuje zagluszyc poczucie, ze moze wybor nie byl taki zupelnie przypadkowy.
Naprawde, pisanie w kolko o tym jak strasznie firma sobie bez Was nie poradzi, jest zalosne.

Bede sie uwaznie przygladal osobom z Bpsc, przychodzacym na rozmowy do naszej firmy.
Byly 2017-04-02 00:29
No właśnie chodzi o te powody zwolnienia...A kto napisał że jesteśmy elitą z elit ? Gdyby mi ktoś wprost powiedział że dałem d... Tutaj i tam i nie potrafię tego i tego to bym na klatę przyjął :). Nie chodzi o to że my zostaliśmy wytypowani a raczej o styl lub jego brak.Powiedzenie że nie pasuje się do nowej wizji firmy bez wyjaśnienia wizji jest wybacz śmieszne...
Może nie przyjmuj byłych, będziesz bezpieczny...
gcf 2017-04-02 00:56
To jakaś gowniana ta firma, że się włącza na takim "pomyjowym" forum...
Nocny Marek 2017-04-02 02:59
Kilka slow wyjasnienia dlaczego zostawilismy osoby ktore teraz same odchodza, a zwolnieni zostali ci ktorych jednak potrzebujemy. Gdy pracownik sam odchodzi nie trzeba mu dawac odprawy, wiec zmusilismy ich do odejscia przez zwolnienie kolegow i dolozenie obowiazkow. Natomiast jesli ktos po zwolnieniu zgodzil sie wrocic do pracy to znaczy ze jest zdesperowany i bedzie pracowac za dwoch bez cienia sprzeciwu bojac sie ze znowu go zwolnimy.

Nieprawda ze nie ma kto zajmowac sie wydrukami w Crystal Reports, nadal pracuje Adam autor silniczka CR do evo 1.1 a wydruki sa do ogarniecia przez konsultantow na poziomie college. Szkolenia z tworzenia raportow rusza jak tylko zakupimy odpowiednia ilosc licencji CR.

Potencjalnych pracodawcow prosze o kontakt bezposrednio z Projekt Managerami lub Kierownikami zwolnionych pracownikow, prosze wziac pod uwage ze na rozmowy przychodza do Was autorzy produktu ktory na rynku wygrywal rywalizacje z najwiekszymi producentami oprogramowania. Gdyby nie grupowe zwolnienia to nie mielibyscie Panstwo szans nawet na rozmowe a co dopiero na zatrudnienie takich osob, bo tak jak przyznali headhunterzy Jaromira, wczesniej ciezko bylo kogos wyciagnac z BPSC.

Architektow Impulsa ktorzy juz planuja nowy biznes, prosze o nie podbieranie pracownikow aktualnie zatrudnionych w BPSC. Jesli ktos bedzie szukac nowej pracy to sam Was znajdzie.
Kubis 2017-04-03 10:19
Nocny Marek - zdesperowany kolego do psychiatryka lub komitetu obrony demokracji
Kubis 2017-04-03 10:19
Ciekaw 2017-04-03 14:05
Ciekawe czy przy zwolnieniach był brany pod uwagę klucz rodzina przyjaciele znajomi ?
Insider 2017-04-03 14:57
a jak myslisz??? :-)
Były 2017-04-03 15:27
Przy braku obiektywnych kryteriów zwalnianych ludzi na pewno ten czynnik był brany pod uwagę
Ciekaw 2017-04-04 09:35
Czyli zgodnie z przewidywaniami stare dobre standardy zostały zachowane.
Byly 2017-04-07 09:56
Co tam ciekawego w naszej byłej firmie ?
konferencja udana ?
klienci zadowoleni ze zmian ?
asd 2017-04-07 19:32
tak
Klient 2017-04-10 12:28
Nic się nie zmieniło poza anglojęzycznymi nazwami działów i stanowisk. I zapewnieniu że pracują nad tym że kolejne upgrade będzie się odbywało w zasadzie automatycznie. To może być interesujące
asd 2017-04-10 20:34
I to sie nie uda ;) za duzo klientow ma indywidualnie wszystko zrobione.
Aktualny zmartwiony 2017-04-11 08:54
Dokladnie pokazcie mi klienta który ma standard wdrozony. Właśnie Bpsc przez lata slyneła z tego i tym wygrywaliśmy z konkurencją, że realizowaliśmy projekty indywidualne. Klienci przechodzili do nas z systemów zamknietych. Teraz mamy zwrot o 180 st. wiec bye bye klienci z indywidualnymi potrzebami a dokladniej indywidualizmy beda wyceniane tak z 4 razy drożej. Wiec za połtora roku automatyczne podniesienia bedą dotyczyć tak 0,5 % klientów a reszta po staremu. Zaletą może byc to ze do standardowej funkcjonalnosci moze wpaśc wiecej indywidualnych rozwiazań dostosowanych do standardu czyli podniesie sie funkcjonalnośc. Pytanie jak zostanie pogodzone to ze zwiekszeniem ergonomi rozwiazania nie wspominajac o starym interfejsie
Inna bajka ale .. 2017-04-11 20:40
To ile tam zarabiacie bo początkujący informatyk teraz zaczyna z pensją 6000 brutto.Ludzie jak chcecie się uczyć i zdobywać nowe doświadczenie nic wiecznie nie trwa a jak długo siedziałeś w jednej firmie to masz kłopot i o rekrutacji nie wiele wiesz.Jak ktoś w firmie przepracuje 10 lat to gratulacje w tych zwariowanych czasach.Jedno jest piękne nikt waszych żali nie usuwa bo są firmy na GO worku których prezesi słono płacą za usuwanie prawdy o firmie.
Widzę was każdego dnia 2017-04-11 20:45
No postraszyłeś ludzi a to już kwalifikuje się pod paragrafy i odmawiasz im korzystania z art.54 konstytucji.No gieroj ty to jesteś .....żałosny
Widzę was każdego 2017-04-11 20:49
No kolejny mistrz sytuacji ,ciebie kmiotku też kiedyś zwolnią lub odrą z godności
333 2017-04-18 15:58
I kolejna delegacja. Tym razem do ... :)
Była 2017-04-18 16:25
bo pracujesz za dwóch, a zwolnieni mają płatne wakacje
111 2017-04-18 18:34
Tak to bywa, chcesz to zasuwasz, ja po niecałym miesiącu od zwolnienia, odpoczywam. Mam już nową pracę zaklepaną, nikt łaski nie robił. Wyższe wynagrodzenie, dodatki lepsze. Teraz się cieszę, że na mnie padło. Koledzy telefony mają, więc kontaktu nie tracimy, zaczyna być ciekawie a kilku klientów już prosi o pomoc poza BPSC bo z nikim podobno nie można się dogadać. Będzie wesoło.

Była 2017-04-18 20:41
wesoło może być gdy były pracownik wystawi fakturke klientowi a ten zażąda od bpsc zapłaty za usługę wykonaną przez byłego pracownika któremu kazano oddać telefon i iść do domu
Testo 2017-04-20 10:49
Jak tam szaraczki, dalej zapieprzacie po godzinach?
QWERTY 2017-04-20 15:15
naszej szlachty po godzinach nie uswiadczysz zreszta jak miliona innych rzeczy od nich nie oczekuj. jak ktos myslal ze sie cos zmieni dla zwyklych to tylko mozna smiechem sie zaniesc. jedyne co sie zmienilo to jeszcze wiekszy podzial pomiedzy ich a nas
Pokolenie JP 2017-04-20 23:04
Resources management ? Dalej PM -em potrafi być na przykład sprzedawca samochodów? Albo pseudo student który najpierw robi o kant [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] analizę wdrożeniową przejścia impulsa z 4 do 5 po czym na tydzień przed startem zwalnia sie i idzie do konkurencji by po 2 latach wrócić niby z wiedzą? by po roku powtórzyć ten scenariusz. Czy do impulsa można juz mowić ? Pamiętam taki świetlany pomysł prezesa I.M.
Karmi 2017-04-21 02:30
Do Impulsa mówią chyba wszyscy jego użytkownicy - z tym że są to przeważnie słowa powszechnie uznawane za obraźliwe
Byly 2017-04-24 07:20
Minął miesiąc od zwolnienia, z rozmów ze zwolnionymi wygląda, że powoli wszystko zaczyna się układać.
Większość z którymi rozmawiam ma już konkretne plany, wygląda, że nawet ciekawsze niż w BPSC.
W BPSC też podobno jest już nieźle, Zarząd daje radę, nowi zarządzający pracą codzienną powoli układają pracę, widać podobno światło w tunelu. Pracy jest więcej ale po tak dużych redukcjach można było się tego spodziewać ale nie ma już takiej presji, bo dogadują się z klientami.
bbb 2017-04-24 13:55
uuu - jednym słowem dobra zmiana...
notme 2017-04-24 17:37
A świstak siedzi i zawija te sreberka ;-)
Spy-eye 2017-04-25 21:29
No pięknie napisane odnośnie zmian w BPSC. Kto nie pracował tam i nie zna zarządzających może uwierzyć. Od ludzi, którzy zostali mam zupełnie inny obraz sytuacji. Hrowo-marketingowy post napisany na zamówienie.
Solos 2017-04-26 10:02
Wychodzi na prostą? Darujcie sobie! Kretyni dalej nie widzą, że sytuacja w firmie jest z dnia na dzień gorsza - nie ta finansowa tylko PRACOWNICZA. Teraz już wystarczy tylko iskra żeby było BARDZO nieprzyjemnie. A panicze jak sobie dogadzali, tak dogadzają i widzą tylko to co chcą widzieć.
Programista 2017-04-27 07:33
Potwierdzam tą opinię, mam podobne spostrzeżenia.
poliglota 2017-04-27 21:59
Powinno być"tę opinię" - biernik
nocna zmiana 2017-04-28 02:01
W firmie koncza przygotowania do przeprowadzki , w przyszlym tygodniu juz pod nowym adresem... ciekawe jak bedzie....miejsca chyba nie zbraknie...
Zmartwiony 2017-05-10 22:42
Jest lotnisko ... a na parkingu coraz mniej aut ...

Nie mniej jeśli ktoś dopiero zaczyna karierę zawodową, to polecam, bo kilku miłych ludzi jednak tam zostało:)
Karma 2017-05-11 16:48
Zastanów się czego taki młody człowiek w BPSC mógłby się nauczyć? Dla dobra firmy nie pisz tego tutaj i zachowaj dla siebie...
Byly 2017-05-12 18:19
Bez przesady, młodzi po studiach wg mnie dużo się nauczą od doświadczonych konsultantów i nawet gdyby mieli firmę zmieniać to mają solidne podstawy i doświadczenie
nocna zmiana 2017-05-16 03:11
tradycyjnie w maju odbywa sie impreza firmowa, w tym roku tez byla ...
byly nagrody i wyroznienia, ale to juz nie to samo bez B, I i F...
i bez calej reszty ludzi przez lata tworzacych te firme
Krótki 2017-05-16 07:33
Trochę jakby wyrwać serce
nocna zmiana 2017-05-24 01:27
Prace wykończeniowe w biurowcu BREMA jeszcze trwają, ale w czesci zajmowanej przez BPSC podobno juz wszystko wykonano.
"Podobno", bo jak się wejdzie do biura , to sprawia ono wrażenie nie dokończonego.
Wnętrza w ciemnych kolorach i miejscami goły beton , minimalistyczne umeblowanie, sztuczne oświetlenie mimo okien, nie osłoniete ciagi instalacyjne nad głowami pracowników, brak roslin ozdobnych - ogólnie dosc ponure i nudne wnętrze...

Z pewnościa białe podwieszane sufity i rosliny rozjaśniłyby i ożywiły te wnętrza.

Na plus windy i taras na dachu
Zostaw swoją opinię o BPSC S.A. - Chorzów
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie BPSC S.A.