JAKMET Sp. J.

Opinie o JAKMET Sp. J.

warrior

witam.Znalazłem do was ogłoszenie na montera bez doświadczenia z tego co widzę i chciałbym spróbować.mogę się spodziewać jakiegoś zadania próbnego po rozmowie czy coś? czy już wszystko mi pokażą poprostu w pierwszy dzień i zobaczą jak mi idzie? Jak to na początku wygląda niech ktoś mi powie bo wcześniej co innego robiłem dzięki.

@warrior

Ja nie kojarzę, żebym miał jakieś zadanie, ale niewykluczone, że coś takiego się pojawi (ale skoro nie masz doświadczenia i do takich osób skierowana jest oferta to trudno, żeby tego wymagali)

@warrior

Nie martw się, wszystko pokażą na początku

@ManMan

Jasne, też tak podejrzewałem bo z choinki tego nie wezmę przecież.Ale chciałbym się tutaj przyuczyć i w końcu się zająć czymś na dłużej...

@ManMan

aa tak jeszcze zapytam, jesteś z tego stanowiska może?Chętnie poznam opinie

@warrior

To chyba po mojej pierwszej wypowiedzi widać, że tak z tego

@warrior

Co ci właściwie mam powiedzieć? Nie bardzo wiem co z twojej perspektywy będzie ważne czy coś. Dla mnie praca jak praca, może jest jej sporo, ale w firmie stabilnie

@ManMan

jasne, właściwie tyle mi wystarczy, dzięki

Majlo

Myślałem, żeby zadzwonić w sprawie rekrutacji, bo mam pewne pytania. Czy jesteście mi w stanie podpowiedzieć, na jaki numer powinienem dzwonić? Bo nie widzę działu rekrutacji. To wybrać taki ogólny?

@Majlo

No i jak nie ma takiej osoby odpowiedzialnej za to (chyba, że jest tylko nie zauważyłem) to kto te rekrutacje przeprowadza? Jakiś dyrektor czy kierownik?

Xxx
@Majlo

530312060 Numer do kierownika. On zajmuje się rekrutacją

@Xxx

Bardzo dziękuję Nie ma on problemu z tym, że udostępniasz tutaj jego numer? Bo nie chcę nikogo wkopać jak powiem, że ktoś mi podał numer na goworku

Hubert
@Xxx

i on na wszystkie stanowiska rekrutuje?

Korsarze

Jestem zainteresowany pracą jako operator krawędziarki. Przeszkolenie odbywa się w ramach pracy już?

Dżamble
@Korsarze

No wydaje mi się, że to z reguły jest tak, że pierwsze dni pracy polegają na tym, że się uczysz

@Dżamble

Chodzi mi o to czy się to już normalnie wlicza jako praca.

Dżamble
@Korsarze

musisz mieć umowę już, więc inaczej być nie powinno

pokedex

Tak

@pokedex

Na takie potwierdzenie czekałem. Dzięki. Może się to wydawać dziwne ale spotkałem się z tym, że pierwszy dzień był pokazowy i dopiero później była umowa. Niby szkolenie to było a jednak coś już musiałem robić. Ale moim zdaniem uczciwe jest to że przychodzisz podpisujesz i nawet jak się jeszcze uczysz to jednak za pracę jest wynagrodzenie.

pokedex

tak powinno być wszędzie

@pokedex

Niestety, sam wiem, że nie zawsze tak jest

harry

czy w zakładzie jest stabilna sytuacja? można się zatrudnić "na lata"?

klif
@harry

nie wiem na czym ci jeszcze zależy oprócz stabilności, bo nie tylko z tego składa się praca, ale na pewno jest to istotne. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że już chwilę tu jestem i jest okej

@klif

moim zdaniem to w pytaniu się wszystko zawiera, bo jak ktoś długo siedzi to znaczy, że mu i warunki pasują i tak dalej.

@klif

nie wiem czy rozumiesz mnie. chciałem tak ogólnie zapytać no i wybadać czy ludzie u was się trzymają roboty czy raczej tylko tymczasowo.

haha
@harry

przecież nikt nie robi statystyk i nie wypytuje każdego. ej praujesz tu na chwile czy na dluzej? a jak na dluzej to znaczy na ile dokładnie?? .. bez przesady

nie wymagam wyciągania statystyk

@haha

ale ogólną sytuację chyba da się gołym okiem wyłapać, nie robiąc wywiadu z poszczególnymi osobami. raczej widzi się z kim się pracuje i jak długo. chyba, że jest tyle ludzi, że nie da się tego zaobserwować, to inna sprawa. ale w obrębie swojego działu jakieś wnioski można wyciągnąć, wydaje mi się.

@haha

ale już nieważne, postaram się dowiedzieć na własnym przykładzie. dzięki za odpowiedzi.

Czy kandydat na stanowisko Konstruktor/ka CAD w firmie JAKMET Sp. J. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.

Byłem na rozmowie to napiszę tutaj dla innych bo było w porządku. Wszystko mi tłumaczyli, nie było jakichś problemów żeby się zapytać co i jak. Same warunki wydają się okej, zobaczymy jak to będzie później. Ogólnie można powiedzieć, że można iść, najwyżej się nie dostanie i trudno ale sama rozmowa dość przyjemna.

@Kandydat

na jakie stanowisko aplikowałeś?

kandydat2
@Kandydat

Rozumie, że pytania normalne związane ze stanowiskiem. Daj znać czy się dostałeś

@Wish

Na operatora ale po co ci ta wiadomość?

@Kandydat

bo też zamierzam aplikowac i się zastanawiałem na jakie stanowisko rozmowa wyglądała tak jak to wyżej opisałeś, bo pewnie na każde może ona wyglądac różnie

@kandydat2

tak, nie inaczej, zwykłe pytania dotyczące stanowiska

@Kandydat

okej ale myślisz że o samej firmie też coś czytać? mogą coś zapytać o jakieś informacje np. ze strony?

@Wish

Przeczytasz sobie warto, ale raczej nie, bo to nie jest istotne i nie ma żadnego wpływu na to, czy jesteś kompetentny czy nie. Także z historii powstawania firmy się edukować nie musisz

@Kandydat

no okej, no właśnie w niektórych firmach tak pytają 'co wiesz o naszej firmie' itp to takich tu nie ma?

@Wish

Nie przewidzisz ale myślę, że chodzi o raczej względną orientację na temat niż o jakąś wielką wiedzę. Przede wszystkim musisz pokazać że wiesz co masz robić na swoim stanowisku, ja to tak przynajmniej widzę i nigdy nie miałem specjalnych problemów z dostaniem roboty

@Kandydat

Dzięki, z pokazaniem, że wiem co mam robić problemu nie będzie. To reszte faktycznie doczytam i powinno jakoś pójść

HeyB

Są jakieś szczególne umiejętności/wymagania, które trzeba spełniać na prasy hydrauliczne? Czy osoba bez doświadczenia w temacie ma szanse sobie poradzić?

xdon
@HeyB

Nie trzeba na prasy doświadczenia. Tylko musisz z początku się trochę nauczyć i słuchać tego kto tam cię będzie szkolił. Jak masz łeb na karku no to nie powinieneś mieć problemów z poradzeniem sobie. Kwestia jeszcze innych kandydatów no ale to już los

Iskra
@xdon

a ile trwa takie szkolenie tak mniej więcej? później już samodzielna robota czy ktoś jeszcze czuwa w razie czego?

xdon
@Iskra

To już zależy od tego jak szybko łapiesz

vito
@Iskra

Ja akurat nie to stanowisko, ale na pewno zawsze możesz zapytać kogoś kto tu dłużej pracuje w razie czego

elektromonter

Wykształcenie na elektromentra jest ważne czy opierają się mocniej na doświadczeniu?

Gandi
@elektromonter

akurat w tej firmie z tego co kojarzę bo sam nie pracuje na tym stanowisku no to faktycznie tego wykształcenia wymagali

Gandi
@elektromonter

ale wiesz jeśli go nie masz to nie musi od razu oznaczać dyskwalifikacji. doświadczenie i umiejętności są najważniejsze, może to kwestia dogadania się. ja bym próbował

elektromonter
@Gandi

Dzięki za szybka odpowiedź. To dobrze wiedzieć, bo czasem jednak brak kierunkowego wykształcenia automatycznie dyskwalifikuje

Yoyo

A jak warunki na magazynie jako magazynier?

??
@Yoyo

jest teraz jakieś ogłoszenie? też byłbym chętny.

jakim
@??

no to może jak jesteś chętny to sprawdź najpierw strony z ofertami pracy i zobacz czy czegoś nie ma??

??
@jakim

no właśnie jest jedno z grudnia ale nie wiem czy dobrze patrze i czy jeszcze mozna składać papiery. dlatego pytam.

jakim
@??

skoro widzisz ogłoszenie to jak można źle patrzeć? nie rozumiem całkowicie o co ci chodzi i czego tak w zasadzie ode mnie i od nas oczekujesz. widzisz to składaj a nie się zastanawiasz

rom
@Yoyo

dla mnie warunki normalne jak tak popatrzę po kolegach z zakładów różnych co narzekają ciągle na ludzi a tu w miare spokój.wiadomo, że nie ma idealnie ale już chwilę siedze i nie zauważyłem żeby coś było nie tak

@rom

A atmosfera? Koledzy spoko? Pomocni, czy na zasadzie "radź sobie sam"?

rom
@Tuner

to zależy moim zdaniem też jak ty do tego podchodzisz. jak zaczniesz i jak ci będzie szło. nikt za ciebie w nieskończoność twojej roboty robić nie będzie i to ci od razu mówię. też na pewno ktoś ci pokaże co tam masz robić no i jak coś nie będziesz wiedział to pytaj najwyżej lepiej dopytać niż zepsuć cos

Okej, rozumiem

Dzięki wielkie

Yoyo

A jak tam warunki jako magazynier.

must
@Yoyo

warunki są w porządku dla magazynierów i w sumie dla reszty pracowników wydaje mi się że też. na plus to że stawki są też weryfikowane względem stażu pracy umiejetnosci doświadczenia zaangażowania.

Match

Na ile zmian praca? i czy w tygodniu, czy weekendy też?

@Match

2 lub 3 w zależnosci od stanowiska, ale większość na 2. w tygodniu.

@oc

A zdarzają się nadgodziny do wyrobienia jakieś?

Obelix
@Match

czasem tylko jak jest potrzeba i są jacyś chętni to sobote robią pracująca jako nadgodziny

@Match

soboty pracujące czasem, ale to jak jest potrzeba i tylko dla chętnych

@oc

OK, dzięki. Czyli po prostu jak ktoś się zapisze na jakąś listę to potem te wyrobione godziny są dodatkowo wypłacane do wypłaty nie? Jak tak to nieźle rozwiązane.

@Match

myślę że wystarczy jak powiesz że jesteś chętny na pracującą sobote i tyle

Krzysziek

Bylem jakis czas temu na rozmowie o prace. Kurcze spodziewalem sie troche leoszego zarobku.. Czy dla kazdego piczatkujacego w firmie jest proponowana najnizsza karkowa??? Oczywiscie nie pojawilem sie wiecej bo za niskie wynagrodzenie wolalem poszukac gdzue zarobie lepiej. A szkoda bo mialem rzut beretem do firmy

Armata

Ja pracowałem dla firmy przez 4 lata. Teraz mam coś swojego. Powiem tak, te 4 lata to była szkoła życia bo nie powiem że było łatwo. Z drugiej strony teraz na swoim czuje się dużo bardziej pewnie i naprawdę z perspektywy tych lat doceniam to doświadczenie.

Szczała
@Armata

4 lata to sporo jak na dzisiejsze czasy, szacun. Ja robie na lakierce i też się dużo nauczyłem od starszych także na przyszłość na pewno się przyda.

paździoch
@Szczała

cztery lata to sporo według ciebie? kolegów się traci przede wszystkim to jest najgorsze że trzeba nowych poznawać jak sie gdzies indziej idzie

Must
@paździoch

to nie szkola kolego tylko praca, nikt w doroslym życiu już nie zyje takimi problemami jak koledzy z pracy jak chcesz to kontakt utrzymasz a jak sie miało rozlecieć i tak by się rozlecialo, a 4 lata tak to dużo bo teraz ludzie zmieniają pracę zanim zdaża się w niej dobrze odnaleźć

paździoch
@Must

niech każdy sobie żyje problemami jakimi chce dobrze?

Back
@paździoch

jak ktoś nie umie żyć z ludźmi to nie ma znajomych, takie to proste

on
@paździoch

Dajcie spokój, po co te kłótnie

on
@paździoch

Każdy ma inne priorytety i tyle, trzeba to uszanować

Wędkarz

Są teraz jakieś przyjęcia na produkcje? Widziałem jakieś kiedyś ogłoszenia no i akurat teraz się znowu rozglądam bo mi się nie powiodło ale nie ma na pracuj.

worms
@Wędkarz

ostatnio to jedynie elektromontera szukali, ale to z miesiąc temu, nie wiem czy kogoś znaleźli w końcu szukaj ofert na megapraca, tam są z reguły

Piti
@worms

Teraz jest ogłoszenie na ich stronie na krawędziarkę może bardziej ci się to przyda

Piti
@worms

Doświadczenie trzeba mieć na krawędziarce? Ja akurat nie miałem z tym nigdy styczności i nie wiem czy dużo muszą później stać nad tobą żebyś się wyrobił.

Teoretycznie nie...

@Piti

Ale ja sobie nie wyobrażam posadzić przy maszynie kogoś kto nie ma najmniejszego pojęcia o takiej pracy

@Wędkarz

Z tego co obserwuje - to ciagle sa przyjecia. Grajdol kipi od ogloszen z Jak met. Zastanawia mnie fakt skora taka dobra i platna praca czemu ciagle ogloszenia wisza? Moze jest cos na rzeczy? Obserwuje bo myslalem nad zatrudnieniem ale te ciagle ogloszenia, i te dziwne opinie jak by je pisaly te same osoby z roznymi nickami. Narazie zloze papiery gdzies indziej nie bede sprawdzac jak jest

@Piti

No ale to nie mnie oceniać. Jak szybko się uczysz i trafisz na kogoś, kto cię dobrze wyszkoli, to pewnie nie będzie problemu...

@Marcin

Serio? Gdzie są ogłoszenia w takim razie?

@Marcin

W sensie nie pytam z niedowierzaniem, tylko serio jestem zainteresowany

Razor

byłam kiedyś na rozmowie, proponowane warunki były ok, ale mnie nie wybrali :(

@Razor

a możesz coś napisać o samej rozmowie? jak wszystko przebiegło?

WolaKarola
@Razor

Mnie przyjmowali bardzo spoko ludzie, można było poczuć się luźniej.

@WolaKarola

długo cię męczyli czy raczej szybko poszło?

WiolaKarola
@Karolina

Raczej konkretnie, oczywiście, że o pewne rzeczy muszą cie wypytać to nie tak, że minutka i koniec, ale nie ma niepotrzebnego gadania na pewno.

@WiolaKarola

ok, już się obawiałam jakiś udziwnionych pytań nie na temat, a na różnych rozmowach byłam i wiem, że niektóre sytuacje są wręcz abstrakcyjne

Gogole
@Karolina

Potem jakoś pokazują stanowisko i co ma się tam robić? Jakieś szkolenia są czy coś?

WiolaKarola
@Gogole

No tak, przecież muszą ci pokazać, gdzie masz pracować i wyjaśnić na czym ma polegać twoja praca, przecież nie możesz wiedzieć wszystkiego sam od siebie.

Tratatata
@WolaKarola

A którzy to spoko ludzie przestancie pisać te dyrdymały

Haha
@Tratatata

Szanuj ludzi to będą dla ciebie życzliwi proste

Makaja
@Tratatata

z pewnością nie ty, a jak masz takie podejście do innych to nie ma co sie dziwić, że nikt nie jest dla ciebie ok

Fisheye

Firma dba o nas jako o pracowników jak żadna inna z którą wcześniej miałem do czynienia

Bowie

mam tutaj fajnych współpraconików, a umowa jest na uczciwych warunkach, jest generalnie ok

Wuggles

wysyłał ktoś aplikację inicjującą?

wilku
@Wuggles

Na czym to polega?

Mess
@wilku

to jest po prostu zgłoszenie, aplikowanie na jakieś stanowisko

Gorek
@Wuggles

ja ostatnio wysłałem CV na spawacza, a co?

Spaw
@Gorek

A ile masz doświadczenia? Bo ja właśnie nie wiem czy się zgłaszać bo w wymaganiach jest, że trzeba 3 lata a mam tylko dwa i nie wiem czy to aż tak dużą różnicę robi. Jak myślisz? Wysyłać CV?

Gorek
@Spaw

mam akurat swoje lata przepracowane i uzbierałem na koncie tak z 4 lata dobre, a co do ogłoszenia to ciężko mi odpowiedzieć tak na pewno bo jedna firma sie bardziej trzyma swoich ustaleń a druga bardziej nagina to co ustaliła w zależności od sytuacji, ja bym na pewno wysłał CV bo tak czy inaczej nic nie tracisz ewentualnie cie nie przyjmą i tyle z tego będzie, ale szansa zawsze jest

Goof

Właściciele to dobrzy ludzie z pomysłem. Znam osobiście, chociaż nigdy tu nie pracowałem.

Cukiereczek

podobno fajna i uczciwa firma która dobrze traktuje pracowników.

sceptyk
@Cukiereczek

To mówisz, że podobno a jesteś pracownikiem? Chyba Ci się pomyliły oznaczenia

Kapusta
@sceptyk

po co to czepialstwo, takie ważne są oznaczenia? chyba można zrozumieć po komentarzu nie?

Pet

Słyszałam o firmie dużo dobrego. Podobno trudno się dostać, ale warto się starać.

Zostaw merytoryczną opinię o JAKMET Sp. J. - Osieck

• Jak się pracuje w JAKMET Sp. J.?

Zobacz opinie na temat firmy JAKMET Sp. J. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 136.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JAKMET Sp. J.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 17 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

JAKMET Sp. J.