Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SAWA TAXI w Warszawa

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w SAWA TAXI? Chętnie zatrudniają?

Miro

Potwierdzam uciekaj

Taryfiarz

Czytam te wasze utyskiwania i śmiać mi się chce.Na dzień dzisiejszy świeżo po pandemii zrobienie utargu na poziomie 450 zł dziennie jest banalnie proste.Jeżeli ktoś tego nie potrafi to jest po prostu dzbanem i nie powinien pracować w tym zawodzie.Robię po 230-240 godzin miesięcznie i jeszcze nigdy nie zarobiłem mniej niż 5000 zł.Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad: -instalacja LPG bo jazda na benzynie mija się z celem -praca w weekendy a szczególnie sobotnie nocki,gdzie uchlani klienci potrafią zostawić 20 zł napiwku -jazda a nie stanie na postoju i robienie z siebie cierpiarza. -żadne leasingi i kredyty.Jeżdżę wypierdzianą 10 letnią laguną,którą kupiłem za 20 tys,zł a zwróciła mi się po 5 miesiącach. Z samych napiwków mam miesięcznie 400 zł-akurat,żeby odłożyć na zakup nowej-używanej taksówki,jak obecną się rozleci.

grty

a ta dziewczyna z dolnegośląska dalej jezdzi ? starsza blondynka - patologia, jezdziła z córką na kanapie z tyłu. zajmicie sie takim czyms, chora patologiczna sytuacja

Janek

Kto ma dobre doświadczenia z firmami pan Radek Wrocław oraz następny dobry pracodawca pan Michal Żagań Prosze o info

Piotrek
@Janek

Ja akurat u tego pana z wrocka. Chłop sam w sobie nie jest zły, kasa zgodna z tym co ustalone i na czas, ale otacza go grupa osób które nie ogarniają co mają robić.

@Piotrek

To poczekaj aż zaczniesz sam płacić za naprawy auta i żeby odzyskać kase będziesz musiał dzwonić ze 30 razy i czekać 2-3 tygodnie , i nie daj się wrobić jak na stacji L po zatankowaniu karta będzie zablokowana i p R powie ze zapłać ze swoich a on tobie zaraz odda

Niuniu
@Janek

Panie Mirosławie :) to teraz proszę napisać i ocenić jak się jeździ bezpośrednio pod Sawą? Jak się udało namówić Pana do tak wielkich czynów ? Biala strzała z Warszawy, paliwo w górę, Zus, pit4? Czekam na rekomendacje :)

@Niuniu

Zawsze lepiej samemu niż liczyć na resztki od firmy z Radwanice lub kolejnego super pracodawcę z Zagania, Żar czy kolejnego miejsca gdzie się ukrywa bo już tylu osobom zapomniał zapłacić i ciągle to nie jego wina tylko pracowników etc

Niuniu
@Janek

Dziękuje za wyczerpująca odpowiedz. Czyli lepiej w ogóle nie współpracować z firmą. Intro płaci z opóźnieniem. Pan M. Z - nie płaci wcale. Dobrze, ze się przebranżowiłem. Dziękówa

@Janek

Mialem do czynienia z tymi panami tylko polikwidowac nieplaca do siebie kase biora masakra

Piotrek
@Janek

Z racji tego że jestem doświadczonym kierowcą i jak to się mówi z nie jednego pieca chleb jadłem. Po pierwszym sygnale ostrzegawczym, którym była olewka z serwisem dałem sobie spokój. Obecnie poszedłem pracować na dystrybucję alkoholu, fakt, lekko nie ma, ale o robotę i nic się prosić nie trzeba. Kasa 3100 do ręki praca od 6 do 13 max 14 i sporo wpada za rozładunki bo te kwestie się ustala indywidualnie u klienta. Pozdrawiam

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie SAWA TAXI? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Dyspozytor / Dyspozytorka?
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
Sylwia

Tragedia. Taksowka nigdy nie przyjechala. Niemozliwosc skontaktowania się z firma, robot odpowiada a nie ludzka istota. Chore. Tą firmę trzeba zamknąc, o mało nie przegapilismy lotu przez tych (usunięte przez administratora)

Anonimowy
@Sylwia

Mam nadzieję ze nie długo te przewozy taxi i kolei im padnie a przy okazji jak ci cali operatorzy pseudo przewozów!!!

Tajemniczy

Proszę wszystkie osoby które miały do czynienia z firmą perfetto do czynienia i nie dostali pieniędzy za wykonaną pracę zapraszam na pozew zbierowy proszę o esemesy na numer 504345853 pozdrawiam

Olek

Skąd ta firma?

Oszukany
@Tajemniczy

Kolejny klon firm Intro… czy speed…? Koło Wrocławia ta firma ?

@Oszukany

Nie ta firma co ja opisałem wyżej jest z Warszawy.

@Olek

Z Warszawy

Tajemn

Ja do niczego nue dołączam bo do tego (usunięte przez administratora) to mogą dołączyć jedynie osoby które nue mają nic związanego z życiem i chcą żyć gorzej niz w (usunięte przez administratora)

Olek
@Tajemn

Rozumiem brak wypłat z strony tamtego przewoźnika, ale nie tłumaczył Ci jak wyglada ta praca? Czy mieliście grafik i np. wyznaczona ilość km dziennie ? I o jakiej kwocie rozmawiamy ? O 0,25 czy 0,30 netto ? (Netto- na rękę)

Mirek
@Tajemniczy

Sławuś, (usunięte przez administratora) dałeś i zasnąłeś za kierownicą, rozwaliłeś auto, a teraz szukasz (usunięte przez administratora) Nie trza było rwać kilometruw jak poparzony tylko jezdzic rozsadnie.

@Mirek

Nie Sławuś jak już coś :) a moje imię lepiej niech zostanie dalej tajemnicze Mireczku

DBL

Witam serdecznie. Chciałabym opowiedzieć jak w rzeczywistości wyglada praca pod operatorem Michał Z. z dolnegoslaska 1.Stawka 0.80gr/km a w rzeczywistości minus podatek 2. Samochód peugeot 301 Płatność za auto 2500zl miesięcznie. 3. Wyplata za przejechane kilometry miała być co tydzień, niestety co tydzień proszenie się o zarobione pieniądze.. 4. Podejscie pracodawcy do kierowcy to jest poniżej wszelkich norm. Swoje trzeba się najezdzic zeby zarobić pieniądze tylko co z tego skoro co tydzien trzeba się o nie upominać. Ile jeszcze osób jest tak samo oszukanych jak ja ? Może najwyzsza pora cos z tym zrobić? Może kierownictwo firmy sawa rozwiąże problem? Chętnie się dowiem kto jeszcze miał do czynienia z Panem M. Z góry przestrzegam przed tym operatorem !!! Omijać szerokim łukiem!

@DBL

Okropienstwo firma sawa a co dopiero M Z to juz calkiem niewyplaca kasy jeszcze czlowieka chce. Wkopac w swoje dlugi omijac szerokim lukiem niepolecam

@Maja

Dziwne pracuje u m.z rok czasu i zero problemu. Widziałem wiele tu sytulacji i znam wiele osób które mówią tu nie prawdę A sami nie są święte może pichwalicie się dlaczego nie pracujecie ? Bądź co zrobiliście

@DBL

Czy firma ta jest z wrocka ? Bo akurat zacząłem i widzę ze niestety jest jak jest

Janek Lubin
@DBL

Tez mam takie doświadczenie z p Michałem , jakie pomysły sąd , inspekcja pracy , skarbówka , ZUS

@DBL

To samo plus kłamstwa ze szybko zapłaci , może razem do sądu podamy p Michała ? Chętnie nawiąże kontakt

@Maja

Maja dokładnie tak jak piszesz. Miałem pokryć na jednej stacji paliw wszystkie tankowania które tankowałem służbowym autem

@Janek Lubin

Z miła chęcią się dołączę do założenia spraw w sądzie i innych instytucjach

Czarny Piotruś

Mam pytanie,tylko proszę o normalne odpowiedzi bez hejtu. UWAGA! Interesują mnie czasy przed-covidowe,gdzie ruch w branży był normalny. Zatem,ile wynosił średnio dzienny obrót w dzień powszedni w czasach sprzed pandemii przy jeździe po 10 godzin? Ile wynosił średnio dzienny obrót w weekendy w czasach sprzed pandemii przy jeździe po 10 godzin? I jeszcze jedno pytanie,o koszty jazdy na swoim zakładając,że pandemia się skończyła i wszystko wróciło do normy,Czy dobrze kalkuluję? -Miesięczny przychód przy pracy 25 dni w miesiącu 8500 zł -baza 1000 zł -paliwo (gaz) około 1000 zł -pełen ZUS około 1450 zł -eksploatacja i naprawy bieżące 400 zł -karta podatkowa 265 zł -myjnie ,odkurzanie samochodu 100 zł -odkładanie na kolejny samochód 600 zł Koszty 4815 zł,zostaje na czysto 3685 zł.Ale doliczając jakieś 400 zł miesięcznie napiwków wychodzi około 4100 zł.Dobrze kalkuluję?

Oszukiści
@Czarny Piotruś

Jeździsz swoim samochodem? Czy Wypozyczalnia ? Jeździsz pod swoją działalnością czy czyjaś ? Jak sam dla Siebie to jeszcze napisz które woj. Na Lubuskim, jezdzij sam, wystarczy poczytać opinie o tamtym operatorze Pan Michal i jego Luba P K.. ludzie zbierają się na pozew zbiorowy na nich. Dolnoslask - tam jest jakiś operator, ale z tego co mi wiadomo, Ci na własnej się nie dorobią tam. Ma obstawione całe woj, pierwsza kolejność na nich. Reszta ochlapy. Śląsk - był podzielony na dwoch operatorów. Rozpadło się.. wiec tam uderzaj na własnej. Z swojego doświadczenia mogę jedynie powiedzieć, ze to robota dorywcza. Ten pajacyk z warszawki pan K. ściemnia ile to km nie zrobisz.. a potem kolka koło komina, trasy co 2 dni. Kłócisz się o swoje pieniadze, dolot z łaski, autostrady jak się wyklocisz to Ci zwrócą.

@Oszukiści

Kiedy zakładamy sprawę zbiorowa w sądzie ? Prosze o info komu jest winny kase Pan Michał i jego firma

@Janek

On ci nieoda kasy bo nawet na stacjach paliw go szukaja a ile mi jest winien powinni dawno go zlikwidowac zeby niejezdzil na trasach rzepin

@Maja

Proponuje założyć sprawę w sądzie zbiorowy pozew

Maja

Masakra sawa to najgorsza korporacja utrzymuje kontakty z M .Z i trzymaja sztamy razem zeby tylko kilometry do siebie zero wyplacalnosci co do kasy odradzam wspolpracy z tymi firmami

Potwierdzam Maja

Radek71

Jeżeli chodzi o współpracę to 10/10 Młody zespół z którym się świetnie dogaduje, zleceń dość sporo, co najważniejsze wypłaty w terminie. Więc narzekajacym radzę wziąść się do pracy i zarabiać pieniądze. Pozdrawiam serdecznie ????

Były kierowca SAWA
@Radek71

Ha ha. Zobaczymy co o nich napiszesz jak rozwiążesz z nimi Umowę i nie rozliczą się z Tobą na sam koniec. Powodzenia

KierowcaDolnyŚląsk
@Radek71

Tobie radzę nauczyć się pisać. To jest właśnie Pan Radosław, który ma pod sobą kierowców i dostaje najlepsze kursy. Reszta samozatrudnionych dostaje okruchy. Już niedługo splajtujesz, jak Ci zaczną wrzucać faktury za taksówki miejskie. Buziaki :)

Ha ha ha
@Radek71

Drogi Radosławie przestań (usunięte przez administratora) Bo doskonale wiemy że masz pod sobą kierowców i udostępniasz im samochody o których mowa za głupie 80 zł dziennie i odciagacie kasę za paliwo... Kursów od (usunięte przez administratora) tak się narobiłem że przez miesiąc pracy u was zjechałbym cała Europe haha oczywiście żart więcej km robiłem z salonu do kibla niż w waszej firmie proszac się codziennie o kurs. Wasze opinie pozytywne tzw. RADEK71 ORAZ DOMINIK TO PRACOWNICY TEJ FIRMY Z RADOSLAWIC KTÓRZY WERBUJĄ POD FIRMA F&R TRANS KIEROWCOW NA FACEBOOKU. MI NIE WYPŁACILI WYPLATY BO NIBY MIAŁEM ZA MAŁO KURSÓW WZGLĘDEM OPALTY ZA AUTO I PALIWO SMIECH NA SALI na szczęście mają tak skonstruowana umowę że sprawa jest w sądzie. Pozdrawiam

@Ha ha ha

Sprawy w sądzie ? Można jakoś dołączyć do tej sprawy ?

Tiry na tory

Witam tu jest jakaś patologia czekam na wypłatę i zawijam się bo szkoda nerwów. Nie polecam pracowitym

Busiorz
@Tiry na tory

Na jakim rejonie?

Tiry na tory
@Busiorz

Małopolska i obrzeża Śląska. Na rozmowie obiecywali złote góry mówili że 600km minimum w dzień i taki uj jak komin Batorego pierwsze 2 tyg owszem zrobiłem +- 12k km a od tamtej pory robię po 300 km na 10 rat to raczej porażka nie uważasz? Jeździłem busami po 1000km i więcej dziennie jeździłem solówką po unii chciałem pojeździć na taryfie, ale chyba faktycznie trzeba licencję i pchać się do korpo bo tu ciężko zarobić a dostępnym być trzeba 24/7

Janek

Witam jak na dzień 5 lipca 2021 sprawy z rozliczaniem SAWA a kierowcy ? Tygodniówki ? Ile za km ?

Krystian Ślask

Witam, kto jeździ z operatorów za 85 gr od km? I jak wam się opłaca teraz mieć pod sobą ludzi? Komu ukraińscy dyspozytorzy nie zaliczają dolotow? Szczerze nie polecam kontaktów z PANEM KIEROWNIKIEM DS KTÓRY ZARZĄDZA TYM BURDELEM. Obiecuje złote góry, a potem wychodzą kłamstwa i oszustwa na km, postojach, błędy aplikacji, nie mówiąc o umowie na wypożyczenie białych padlin.. uciekajcie, póki możecie.

Mateusz

Hej, jestem z Legnicy szukam zatrudnienia pod Sawa do przewozu maszynistów. Nie posiadam działalności gospodarczej ktoś jest tu z dolnegoslaska i podpowie jak się zatrudnić u przewoźnika?

@Mateusz

Poszukaj sobie innej pracy. Nie warto!

Krzysiek
@Mateusz

Mogę dac Ci namiary na gościa który ma dolnyslask pod sobą.

@Krzysiek

Hej! Poproszę o namiary na: storysview@gmail.com Pozdrawiam!

KierowcaDolnyŚląsk
@Marek

Marek, nie pchaj się tam. Będziesz płacił 2500 za Peugota 301 albo inny (usunięte przez administratora) miesięcznie, do tego dojdzie paliwo, narąbiesz się jak głupi (jeśli w ogóle będziesz dostawał kursy) i skończysz może 1500 netto na plusie.

maciek3311

Cargo Speed 721 952 273 Przewóz maszynistów Dolny Śląsk

@Krzysiek

Witam tez chciałbym popracować wożąc maszynistów , jestem z Legnicy można jakieś namiary na firmę która się tym zajmuje

Obecny / były pracownik

Witam, czy warto jest w tej chwili wracać do sawy i jakie są obecnie warunki współpracy? Proszę bardzo o rzetelne odpowiedzi. Pozdrawiam.

Patryczek
@Obecny / były pracownik

Zawsze jest warto wrócić na tzw. Stare śmieci :) ja nigdy nie odszedłem i polecam każdemu. Kto chcę zarobić bo idzie zarobić tylko trzeba chcieć pracować.

Jarek

Czy SAWA nadal faforyzuje koordynatorów przed indywidualnymi przewoźnikami, nawet jeśli kierowcy koordynatorów jeżdżą jak wariaci albo jak(usunięte przez administratora)i wielu maszynistów nie chce z nimi jeźdzć?

Kilif40
@Jarek

Niestety dalej tak jest

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny, podczas rozmowy w SAWA TAXI?

Zenon

Raczej ukraiński, bo tam połowa to Ukraińcy :D

Maja

Witam czy dyspozytorzy maja swoich faworytow ze daja im trasy i km a inni siedza w domu

Mirek
@Maja

Co za dziwne pytanie. Normalne, że tek jest. Faworyzowani są kierowcy koordynatorów, którzy to koordynatorzy mają specjalne względy u dyspozytorów (nie wnikam za co, ale można się domyśleć). A 'prywaciarze' siedzą w domu i czekają na czas gdy koordynatorzy nie mają wolnych kierowców, wtedy dostaną coś najgorszego.

MARCINO

Firma tragiczna, odradzam nawiązywanie współpracy. Lepsze zlecenia są rozdawane swojakom albo biorą je koordynatorzy. Osoby bez znajomości które po prostu chcą zarobić są opluwane i dostają kursy na kwoty 10zł,20zł. Oczywiście są kursy na ponad 500zł ale takie rarytasy tylko dla przydupasów i koordynatorów. Po zakończeniu współpracy nie oddają kasy. Zwykli (usunięte przez administratora) i krętacze.

@MARCINO

Tą firmą już nawet nie rządzi SAWA tylko koordynatorzy. Filip, Paweł i inni odbierają zlecenie i przydzialają zlecenie zatrudnianym przez siebie kierowcom. Ci koordynatorzy są na najlepszej drodze do przejęcia przewozów jako osobna firma, a SAWA nawet nie będzie wiedziała kiedy, bo im odpowiada sytuacja, kiedy dyspozytorzy siedzą i oglądają filmy, albo śpią całą noc, bo całą robotę za nich odwalają koordynatorzy. Ale według mojej wiedzy, niedługo im się to skończy, a przewozy trafią w ręce kogoś innego. A będąc prywatnym przewoźnikiem na umowie z SAWĄ nie masz szansy zarobić, no chyba, że naprwdę mają ciśnienie wtedy dostaniesz zlecenie - najgorsze, które zostało.

@Marek

Oho, widzę, że nie tylko pracownicy śledzą to forum, ale i klienci też. Na poparcie moich słów, dzwonił do mnie przed chwilą jeden z maszynistów i powiedział, że koordydantor, pan A. już od dawna każe swoim kierowcom, gdy dzwonią do maszynistów, przedstawiać się jako firma "Per... ", a nie SAWA, a przekaz od kierowców idzie taki, że SAWA pada w przewozach i niedługo to się zmieni. Podobo też mają specjalnie się spóźniac na zlecenia, (szczególnie do tych firm, które wymagają punktualności), aby szedł zły przekaz o SAWIE. Ciekawie się robi, ciekawie... :)

Andrzej O.

To co się stało w Wigilię jednoznacznie uformowało moja opinie o SAWA TAXI, jednak jej nie przytoczę, opiszę jedynie zdarzenie. Sytuacja jest jednoznaczna i każdy sam bez trudu wyciągnie wnioski. Przed południem 24 grudnia zamówiłem w SAWIE taksówkę na godz. 20:30. Zamówienie przyjęto, potwierdzono adres, godzinę - wszystko pięknie... do czasu realizacji. Pod adresem zamówienia jesteśmy na dwie, trzy minuty przed czasem. Czekamy, czekamy... mija niemal kwadrans. Dzwonię do SAWY. Automatyczny dyspozytor informuje mnie, że mam zamówioną taksówkę po czym połączenie zostaje przerwane. Dzwonie po raz kolejny i kolejny, i jeszcze raz. Jest już niemal 21-sza. Przy każdym połączeniu, jak przy pierwszym, informuję się mnie, że mam zamówioną taksówę na 20:30, i jak przy pierwszym, po komunikacie połączenie się kończy. Kilka minut po 21-szej, połączenie rwie się zaraz po informacji, że będę połączony z automatycznym dyspozytorem. Z Sawy do mnie nie jest kierowana żadna informacja. Nikt nie dzwoni, nikt nie wysyła wiadomości. Dziś mamy drugi dzień Świąt i dalej nikt z korporacji nawet nie próbuję się usprawiedliwić. Jest to tym ciekawsze, że w innych, nieświątecznych warunkach SAWA o podstawionej taksówce przypomina niekiedy po mniej niż 5-ciu minutach oczekiwania. Z usług SAWY korzystałem od wielu lat, może nawet więcej niż 10-ciu. Czuję się totalnie zlekceważony nie mniej jak obiecałem ocenę zostawiam czytającym. Z usług tej korporacji już więcej nie skorzystam i będę ostrzegał, by w kontaktach z nią zachować dużą ostrożność. Andrzej O.

Zostaw merytoryczną opinię o SAWA TAXI - Warszawa

• Jak się pracuje w SAWA TAXI?

Zobacz opinie na temat firmy SAWA TAXI tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SAWA TAXI?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 2 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

SAWA TAXI

SAWA TAXI