logo Graser

Graser

Bydgoszcz

Wywiadu udzielił:
Dariusz Węc Office Manager Graser
Coś więcej o powstaniu firmy Graser?
Firma Graser sp. z o.o. powstała w 2005 roku jako córka holdingu Graser Group, która od wielu lat z sukcesami działa na holenderskim i niemieckim rynku pośrednictwa pracy. Firma rozpoczęła swoją działalność we współpracy z holenderskimi szklarniami, następnie doszła rekrutacja do sektorów produkujących żywność. Aktualnie posiadamy wiele ofert w różnych branżach, od szklarni zaczynając, poprzez magazyny, produkcje, rzeźnie, pralnie, budowlankę czy przemysł ciężki kończąc.

Siedziba firmy zmieniła się?
Nie zmieniła się. Mieścimy się w Bydgoszczy na ul. 3 Maja 7/2. Siedziba firmy-matki w Holandii także jest ta sama od dziesięciu lat.

Co o tym miejscu mówią pracownicy?
Chwalą umiejscowienie siedziby w centrum Bydgoszczy niedaleko ronda Jagiellonów, blisko jest komunikacja PKP oraz PKS. Także każda, nawet niezmotoryzowana osoba ma do nas pięć lub dziesięć minut drogi.

Jaka jest wizja firmy, główny cel?
Generalnie naszą misją jest zabezpieczenie interesów pracodawcy i pracownika. Staramy się to robić poprzez zastosowanie sprecyzowanych działań rekrutacyjnych w taki sposób, aby jak najbardziej konkretnie i solidnie zabezpieczyć i obsadzić miejsca pracy. Wychodzimy z założenia, że nie ma zadowolonych pracodawców bez zadowolonych pracowników, dlatego staramy się zawsze wychodzić naprzeciw bieżącym potrzebom rynku pracy oraz interesom pracowników.

Jak wygląda rekrutacja?
W zależności od rodzaju pracy, jaką oferujemy to rekrutacja może objąć kilka stopni. W największej ilości ofert związanych z pracą fizyczną w Holandii lub Niemczech odbywa się to w następujący sposób: kandydat przychodzi osobiście z dokumentami rekrutacyjnymi, np. z CV lub listem motywacyjnym. Może także na miejscu wypełnić kwestionariusz. Jeśli ktoś jest z daleka lub po prostu mocniej obeznany w kwestiach informatycznych to ma możliwość pobrania dokumentów przez internet, z naszej strony internetowej. Może je wypełnić, zeskanować i przesłać do nas. Wszytko jest rejestrowane w naszej bazie danych. Oferty przychodzą z tygodnia na tydzień z tym, że nie mamy listy oczekujących. Oferty są rozpatrywane pod względem umiejętności i kwalifikacji kandydatów.

Czy firma organizuje imprezy integracyjne dla zatrudnionych, czy w inny sposób dba o to, aby pracownicy czuli się dobrze w firmie Graser?
Tak jak najbardziej. Firma organizuje imprezy integracyjne co kilka lat z uwagi na dużą liczbą ludzi. Trwają one zazwyczaj kilka dni.

Czy w jakiś szczególny sposób dbacie Państwo o to by pracownicy czuli się dobrze?
Już w sumie sama impreza która jest kilkudniowa jest pewnego rodzaju nagrodą czy wyróżnieniem dla najlepszych pracowników ale i podczas imprezy są dodatkowe konkursy i mała rywalizacja.
Ostatnio dodane oferty pracy przez Graser
PRODUKCJA zobacz ofertę
Pakowacz na magazynie sklepu internetowego zobacz ofertę
pracownik szklarni z Amarylisami zobacz ofertę