Graser Sp. z o.o.

Bydgoszcz

Wywiadu udzielił:
Arkadiusz Gramenz
Właściciel Graser Sp. z o.o.
Od 2004 roku właściciel firmy Graser Sp. z o.o. zajmującej się pośrednictwem pracy na terenie Holandii. Od tego czasu dopełnia wszelkich starań, aby wizytówką agencji był zadowolony pracownik.
Graser Sp. z o.o.
85-016 Bydgoszcz
Branże:
  • Praca za granicą
O firmie:
Zapraszamy do zapoznania się z naszym fanpage'em Graser Agencja Pracy Tymczasowej

Zadowolony pracownik prowadzi do zadowolonego klienta

Firma Graser Sp. z o.o. to powstała w 2004 roku agencja pracy tymczasowej. Jak wygląda współpraca z Państwem z punktu widzenia pracownika?

Z punktu widzenia pracownika staramy się aby wszystko przebiegało szybko i bezproblemowo. Pracownik na początku musi przekazać osobiście bądź mailowo swoje CV żeby wziąć udział w procesie rekrutacji, który zazwyczaj odbywa się na bieżąco. Na nowe oferty pracy nie trzeba czekać długo, ponieważ co tydzień, systematycznie proponujemy nowe stanowiska. Po otrzymanej ofercie, pracownik przekazuje wymagane dokumenty niezbędne do wyjazdu tzn. paszport lub dowód osobisty, prawo jazdy, zaświadczenie o niekaralności. Najczęściej organizujemy wyjazdy w niedziele Graser Trans lub innym licencjonowanym przewoźnikiem. Pracownikiem, który wyjeżdża na miejscu opiekuje się koordynator.

A jak to wygląda od strony pracodawcy?

Staramy się dopasować ofertę do wymagań pracownika i pracodawcy pod względem lokalizacji, dyspozycyjności i umiejętności. Zapewniamy miejsce pracy oraz dobre warunki socjalno-mieszkaniowe. Sprawujemy opiekę nad sprawami urzędowymi. Zapewniamy przejazd do pracy oraz na urlopy licencjonowanym przewoźnikiem.

W jakich branżach się Państwo specjalizują?

Oferty jakie posiadamy są zróżnicowane. W Holandii współpracujemy z firmami produkcyjnymi, magazynami, pralnią przemysłową, szklarniami, rzeźniami jak i innymi branżami. W Niemczech z pralnią przemysłową oraz magazynem sklepu internetowego jak i innymi firmami produkcyjnymi.

Czym Graser Sp. z o.o. wyróżnia się spośród firm konkurencyjnych?

Graser jako Agencja Pośrednictwa Pracy za granicą działa na rynku już kilkanaście lat. Od samego początku firma funkcjonuje pod niezmienioną nazwą. Zapewniamy kompleksową obsługę naszych pracowników: rekrutacja, transport do i z pracy, miejsce pracy, opieka polskich koordynatorów. Ponadto wyróżniamy się tym, że posiadamy swoje spółki Graser w Holandii i Niemczech. Pracownik wyjeżdżający przez firmę Graser sp  z o.o podejmuje pracę u Klienta firmy Graser, nie jest przekierowywany do innych agencji. Zawsze za granicą lub po powrocie może ze wszelkimi sprawami kontaktować się z naszymi biurami w kraju jak i za granicą.

Jakimi wartościami kierują się Państwo w swojej pracy?

W naszej pracy kierujemy się uczciwością, rzetelnością, odpowiedzialnością, zaufaniem jakim darzymy naszych pracowników oraz indywidualnym podejściem do potencjalnych kandydatów.

Co jest Państwa największym dotychczasowym sukcesem?

Największym dotychczasowym sukcesem jest współpraca z  Lufthansa we Frankfurcie nad Menem, w Holandii podjęliśmy współpracę z wiodącą firmą specjalizującą się w produkcji produktów azjatyckich. Mimo, że nie jesteśmy największą agencją pracy za granicą lata doświadczenia i praktyka pozwoliły na długofalową współpracę z tak dużym i prężnie rozwijającym się kontrahentem.

Na jakie trudności natknąć się może firma działająca w Państwa branży?

Prowadząc rekrutację w obszarze całej Polski i zagranicy czasami można natknąć się na nieuczciwość kandydatów, którzy w swoich aplikacjach opisują doświadczenie nie mające wiele wspólnego z rzeczywistym przebiegiem ich zatrudnienia. Zdarza  się, że pracownicy nie docierają na miejsce pracy oraz zmieniają wcześniej podaną dyspozycyjność. Oczywiście zdarzają się również nieuczciwi klienci, którzy próbują na własną rękę przejmować pracowników zrekrutowanych przez nas.

Graser Sp. z o.o. przedstawia oferty pracy zarówno w Polsce, jak i Holandii. Gdzie częściej dochodzi do finalizacji współpracy?

Na chwilę obecną Graser zajmuje się głównie ofertami zagranicznymi (Holandia, Niemcy) więc tam dochodzi najczęściej do finalizacji współpracy, ze względu na bogatą liczbę ofert proponowanych przez naszych zagranicznych klientów. Oczywiście zdarzają się również oferty pracy na rynku polskim ale stanowią one niewielki odłamek ofert zagranicznych.

A co ze znajomością języka? Czy wystarczy tylko język angielski czy kandydat musi umieć język holenderski?

Znajomość języka angielskiego lub niemieckiego zazwyczaj jest wymagana, ale oczywiście jeżeli kandydat zna język holenderski stanowi to dodatkowy atut w procesie rekrutacji.

Jak wiele osób w ciągu roku znajduje zatrudnienie dzięki Państwa pośrednictwie?

Biorąc pod uwagę ostatni rok 2016 zatrudnienie znalazło u nas około 600 osób.

A jak często rekrutujecie wewnątrz firmy?

Dążymy do utrzymania stałego i zgranego zespołu pracowników, dlatego rekrutacje wewnątrz firmy zdarzają się bardzo rzadko, jedynie w okresie wiosenno letnim kiedy jest wzmożony okres zamówień pracowników.

Jakimi kanałami się to odbywa?

Ogłoszenia o poszukiwaniu nowego pracownika pojawiają się na portalach lokalnych, ogólnopolskich, społecznościowych oraz naszej stronie internetowej jak również rekrutujemy osoby z polecenia pracowników.

Jakie wymagania stawiane są przed kandydatami?

Nasi pracownicy, muszą znać język angielski lub niemiecki  w stopniu komunikatywnym, wyróżniać się miłą aparycją i cechować się wysoko rozwiniętymi umiejętnościami komunikacyjnymi. Wymagane jest również zaświadczenie o niekaralności.

W jaki sposób inwestują Państwo w rozwój swoich pracowników?

Zapewniamy możliwość awansu na stanowiska kierownicze, oraz podniesienie swoich kwalifikacji w zakresie nauki języka holenderskiego i niemieckiego. Dodatkowo odbywają się różnego rodzaju szkolenia w miejscu wykonywania pracy.

Jakie są plany rozwoju firmy na najbliższe lata?

Aktualnie realizujemy nowy projekt rekrutacyjny, opierający się na współpracy z różnymi agencjami pracy na rynku zagranicznym należącymi do krajów z Unii Europejskiej.  Z uwagi na to iż zapotrzebowanie naszych klientów z roku na rok się zwiększa a możliwości rekrutacji tylko z Polski są po mału niewystarczające.

Dziękuję za rozmowę.

Ostatnio dodane oferty pracy przez
PRACOWNIK PRODUKCJI zobacz ofertę
pracownik szklarni z Amarylisami zobacz ofertę
PRACOWNIK PRALNI CHEMICZNEJ / PRODUKCJA zobacz ofertę