logo Euro Work

Euro Work

Jarocin

Wywiadu udzieliła:
Małgorzata Ursel-Kondracka Właścicielka Euro Work
Jakie są główne wartości firmy?
Praca z ludźmi i dla ludzi jest naszą pasją. Przyświeca nam zasada, iż każda praca jest dobra, jeżeli się ją dobrze wykonuje. Naszą misją jest aktywne kreowanie rynku pracy, pomoc i udzielanie wsparcia kandydatom w znalezieniu odpowiedniej pracy. Pracownikom zapewniamy profesjonalne dobranie ofert do ich umiejętności i kwalifikacji oraz pomoc i wsparcie na każdym etapie procesu rekrutacyjnego. Pracodawcom gwarantujemy profesjonalną realizację każdego procesu rekrutacyjnego.
Cechuje nas szybkość działania i jakość usług na najwyższym poziomie.

Czy podobnych cech, predyspozycji poszukują Państwo u swoich kandydatów?
U nowych pracowników poszukujemy przede wszystkim zaangażowania i motywacji do pracy.

Czy znajomość języków obcych, doświadczenie zawodowe są niezbędne?
Dużym atutem jest znajomość języka angielskiego oraz możliwość wyjazdu za granicę w ciągu kilku dni i chęć podjęcia pracy na dłuższy czas. Duże szanse mają również osoby posiadające już doświadczenie zawodowe na stanowisku, na które aplikują, ale posiadamy też oferty pracy dla osób wchodzących dopiero na rynek pracy, które chcą się uczyć, zdobywać nowe doświadczenia oraz wiedzę.

Co Państwo uznają za swój dotychczasowy sukces?
Sukcesem naszej firmy jest szerokie grono zadowolonych pracowników oraz grono stałych klientów. Przeprowadziliśmy łącznie z powodzeniem kilka tysięcy procesów rekrutacyjnych na różne stanowiska. Miarą naszego sukcesu jest oczywiście nasz zespół — grono ludzi z pasją i zaangażowaniem w obszarze HR przeprowadzających szybkie i skuteczne procesy rekrutacyjne. Możemy pochwalić się bardzo dużym doświadczeniem w obszarze międzynarodowego HR.

Gratulacje. Na  jakie stanowiska poszukujecie Państwo pracowników najczęściej?
Najczęściej prowadzimy rekrutacje na stanowiska niższego i średniego szczebla. Poszukujemy pracowników w branży produkcyjnej, budowlanej, w ogrodnictwie i wielu innych. Najczęściej poszukiwane przez nas zawody  to pracownik produkcji, pracownik magazynu, pracownicy farm zwierzęcych. Poszukujemy także pracowników technicznych i specjalistów w określonych branżach: np. elektryków przemysłowych, spawaczy, monterów itp.

Jakie główne zadania czekają na nowych pracowników?
Nowi pracownicy podejmujący pracę za granicą muszą się zmierzyć z wieloma nowymi sytuacjami związanymi nie tylko z pracą, ale również z procesem aklimatyzacji w nowym otoczeniu i środowisku.

Czy organizują Państwo szkolenia dla pracowników?
Pracodawcy gwarantują zazwyczaj czas na szkolenie i przyuczenie do nowych obowiązków, oferują też swoją pomoc i opiekę. Pracownik musi wykazać się motywacją, chęcią nauki,
w przypadku ofert z wymaganym doświadczeniem musi wykazać odpowiednie kwalifikacje. Pracodawcy zwracają też duża uwagę na punktualność, zaangażowanie w pracę, dokładność i skrupulatność w wypełnianiu obowiązków.

Czy firma uczestniczy w targach pracy?
Jako agencja pośrednictwa pracy staramy się zawsze uczestniczyć we wszystkich targach pracy odbywających się w naszym regionie. Współpracujemy z młodzieżowymi biurami pracy, uczelniami oraz młodzieżowymi hufcami pracy w zakresie rekrutacji, oraz promocji naszych ofert pracy.

W związku z tym na pewno również maja Państwo politykę staży i praktyk?
Organizujemy również praktyki i staże w naszym biurze dając młodym osobom chcącym związać swoja przyszłości z branżą HR możliwość zdobycia doświadczenia oraz wiedzy niezbędnej do starania się o pracę na samodzielnym stanowisku w tej branży. Wielu praktykantów i stażystów ma możliwość pozostania w naszej firmie i rozpoczęcia pracy na samodzielnych stanowiskach.

Proszę podpowiedzieć, jak najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?
Wszystkie osoby, które zostają zakwalifikowane do rozmowy z naszym rekruterem powinny przede wszystkim przygotować się do rozmowy pod względem merytorycznym: powinny odświeżyć sobie wiadomości zawarte w CV, przygotować się do dokładnego omówienia doświadczenia zawodowego, zapoznać się dokładnie z ofertą pracy, na którą aplikują, przygotować się do ustnego testu ze znajomości języka. Kandydat powinien wygospodarować sobie około godziny na rozmowę.

Dzięki czemu Państwa firma jest konkurencyjna na rynku, jakie są najsilniejsze strony?
Przede wszystkim szybki i sprawnie przeprowadzony proces rekrutacyjny przy jednoczesnym zachowaniu jakości naszych usług. Wnikliwie analizujemy potrzeby naszych klientów – pracodawców zagranicznych, by dobrać im pracowników w stu procentach spełniających ich kryteria. Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi pracodawcami zagranicznymi.
Cieszymy się dużym zaufaniem naszych klientów, dzięki czemu z większością z nich współpracujemy od lat.

Dziękujemy za rozmowę.