Opinie o Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding w Bydgoszcz

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja lokomotyw kolejowych i taboru szynowego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding w Bydgoszcz

Podatek od Morawieckiego

Witam czy inni pracownicy poniżej 26 roku życia też mają zabierana połowę premi ?

Mmp
@Podatek od Morawieckiego

Co znaczy połowa premi? jaką to stawka całej premi? Premia jest też uzależniona od wiedzy, zaangażowania i frekwencji. Nie jest z góry przypisana że się należy.

Podatek od Morawiec kiego
@Mmp

Ludzie którzy jaraja fajki siedzą w telefonie mają większe premie niż ten co nie pali i nie siedzi na telefonie to jest dla.mnie chore. Zbieranie premi zaczęło się od kiedy jest wprowadzony podatek dla młodych

Mmp
@Podatek od Morawiec kiego

To co piszesz to bardzo poważne zarzuty. Zamiast pisać na forum zgłoś to do zarządu, jak nie będzie efektu to do PIP. Wszytko na piśmie osobiście a nie w necie. Być może odpowiedź jest całkiem inna niż ci się wydaje. Premie dla wszystkich w ostatnim czasie są mniejsze bo firma ma gorszy czas i może niepotrzebnie śmiejesz zamęt. Pozdrawiam

Wiks

Czy będą jakieś pieniądze na święta tak jak we wszystkich firmach w Polsce? Dziękuję za informację. Pozdrawiam.

@Wiks

Jak co roku zabiorą premię! Pieniądze na święta są ale dla zarządu dyrekcji i kierownictwa ! Nie ma na co liczyć! Przecież zarząd musi nazbierać sobie na premię roczną !

Pitu
@Wiks

Pieniądze na święta? Śmiech, jaki długo pracuje w tej firmie to na święta zawsze są pieniądze - ale zabrane, wypłaty okrojone i tak też będzie w tym roku. Raz była premia "karpiowa" - zabrali nam z wypłaty i dali nam w premii. Także grudniowe wynagrodzenie wraz z premią "karpiową" było niższe niż październikowa wypłata. Ale mieliśmy się cieszyć bo na kwitku było napisane "premia karpiowa". I faktycznie jak zobaczyłem przelew to aż z wrażenia otwożyłem gębę - taki to był "karpiowy bonus". Teraźniejsi żądzący to nawet życzeń nie złożą bo po co gadać z chołotą. Już nie wspomnę o jakiejś wigilijnej kawie z kierownikiem, mistrzem czy brygadzistą gdzie można byłoby poświęcić z 15 minut i złożyć sobie życzenia. Ale po co przecież szkoda na to czasu. (usunięte przez administratora)

@Wiks

Mylisz się nie we wszystkich firmach w Polsce są pieniądze na święta. Napisałeś to tak jakby wszędzie płacili a w pesie nie a to nie prawda.

@Pitu

Jak chłop zaczyna rządzić pieniędzmi to nigdy na nic nie ma.

Wiks
@robotnik

W której firmie z udziałem Skarbu Państwa nie płacą. Ja takiej nie znam, ale może się mylę. Pozdrawiam

@ja

Z całym szacunkiem nie jest to zasadą.

@robotnik

No dobra, jak już są pieniądze to taki dusigrosz na swoje głupoty wydaje, ale innym nie da (patrz żonie)

@ja

I znowu generalizujesz sprawę.Powtarzam się- nie jest to regułą. Pozdrawiam.

Dobre :-)

ja... Jesteś jego żoną? =D

@Kukas

Aż tak nisko jeszcze nie upadłam na głowę

PIK PIKU
@Wiks

Chodzą plotki o świadczeniu świątecznym:)

Piku Piku
@PIK PIKU

Dostaniesz świadczenie świąteczne, zabiorą Ci premię i się wyrówna...

Rudy
@Piku Piku

Za robote sie wezcie a nie tylko dac i dac i ciagle malo

KArolkarol

Słuchajcie, jak macie olej w głowie to szukajcie już pracy ! Zarząd doskonale wie o tym ze firma upada, na zebraniach każą wyżej postawionym ludziom, wmawiać pracownikom że wszystko będzie dobrze, żeby nie zaczęły się masowe zwolnienia ! Ta firma już jest trupem, zaczyna się jej wypalanie, firma przynosi same straty, zero zysków, plus potężne odsetki i spłaty ogromnych kredytów. Ten kto ma rozum i pracuje w tej firmie to gołym okiem widzi co tam się dzieje ! Przymusowe urlopy, zwolnienia, brak pracy, niewypłacalność u kontrahentów, to tylko kropla w morzu tego bagna ! A prezesi, dyrektorzy i kierownicy co chwile nowe samochody ! Idźcie po rozum do głowy ! Bo potem jak wszyscy wyruszą szukać pracy w tym mieście to może być problem. Ta firma nadal jest w głębokiej komunie, została rozkradziona przez wyżej ustawionych ludzi ! Zwykły pracownik biorąc w piątek spodnie do prania, zapomni wyciągnąć noża do tapet z kieszeni i już zostaje zwolniony dyscyplinarnie a ludzie z wyższych stanowisk potrafią na własne konto ulotnić z firmy setki tysięcy i nadal na stanowisku ! Brawo ! Szkoda ze Rząd nie potrafi się temu przyjrzeć i tak potężna firma upadnie.

@KArolkarol

Zgadzam się z Tobą. Ale z niektórych wpisów wynika że część załogi cały czas ma nadzieję.

Siwy
@KArolkarol

W wielu firmach tak się działo. Zmniejszyli produkcję i działają dalej. Z dwóch takich odszedłem, bo tak ludzie mówili, że firma bankrut i upadnie. I nadal istnieją.

@Siwy

Zmniejszyli produkcję ale oczywiście zmniejszyli też zatrudnienie / zgadza się?

Siwy
@robotnik

No przecież KArolkarol powiedział, że to zarząd obawia się masowych zwolnień. Czyli to oni zwalniają ludzi czy ludzie sami się zwalniają?

@Siwy

Odpowiem tak. Gdyby zarząd się obawiał masowych zwolnień z inicjatywy samych pracowników nie postępowałby tak jak postępuje dotychczas. Według mojej oceny zaznaczam tylko mojej szuka granicy do której może dojść ale jej nie przekroczyć.

KArolkarol
@Siwy

Boją się ze ludzie jak się dowiedzą ze to już się kończy to sami zaczną uciekać a nikt nie będzie chciał się zatrudniać i nie będzie komu ciągnąć tego do końca na dno

Ob

Nagraj wszystko i wyślij do telewizji co dzieje się w państwowej firmie. Wtedy wszyscy się zajmą sprawa.

robotnik

On ma rację ja jeszcze napisałbym zgłoszenie do PIP.Spróbuj jeszcze jeszcze raz napisać do zarządu pędy,to nie możliwe żeby nie reagowali.Co na to Włosi??

Italiano

Si, va bene!

Obserwator

Ty, robotnik, co Ty tutaj za zamęt siejesz? Raz piszesz, że jesteś pracownikiem Pesa, cytuję Twój wpis " z Pesą żeganałem się trzy razy, witałem cztery"... za chwilę piszesz " Wierzymy w misję naszego portalu"... Jakbyś był reprezentantem Goworku. Weź Ty się chłopie zastanów jaki Twój cel tutaj co ? A nie ludziom w głowie mącisz artykułami i "newsami" sprzed miesiąca.

@Obserwator

Czyli Twoim zdaniem pracuje czy nie??

Obserwator
@robotnik

Nie interesuje mnie to nawet, ponieważ czego byś teraz nie napisał i tak nie będzie to dla mnie wiarygodne.

@Obserwator

Nie ma sprawy. Pisałem do tych którzy mają nadzieję.

Lolki

Biurowy lie (usunięte przez administratora) w (usunięte przez administratora) w miesiącu bierzesz

@Lolki

(usunięte przez administratora)I jeszcze mi za to ładnie płacą. Nawet bardzo ładnie i to nie licząc premii które regularnie wpadają. Trzeba umieć się w życiu ustawić.

@Biurowy

(usunięte przez administratora) Czego tutaj szukasz chwalipięto? Zostaw ludzi w spokoju

20%

W zakładzie pracownicy są nierówno traktowani jedni dostają 20% premii a inni nie, muszą się zadowolić resztkami!!

@20%

Za to wszystko można podziękować głównej Pani kadrowej ! To ona zarządza finansami , to ona decyduje czy będą podwyżki czy nie ! Prezez i dyrektor finansowy to tylko wizytówki tego zakładu ! O wszystkim decyduje główna pani kadrowa ! Śmieszne ale prawdziwe i tak jest od lat !

@20%

Tego zjawiska sam nie przeskoczysz szkoda Twoich słów. Masz dwa wyjścia; godzić się na to lub zmienić pracę. Pozdrawiam.

@robotnik

Dlaczego z góry przygaszasz temat ??? Może ktoś właśnie poprzez tę wypowiedź chce nagłośnić temat, by wpłynąć na jakiekolwiek zmiany kadrowe ??? (usunięte przez administratora) każdy ma prawo do rzetelnej opinii na temat swojego pracodawcy. Nie zamykaj z góry tematu, nie hejtuj, Lindy posłuchaj !

Słuchałeś Lindy?

@Fryzjer

Masz rację, wspomniana Pani kadrowa od lat (usunięte przez administratora) ludzi obiecując podwyżki dla produkcyjnych. Robi to z pełną premedytacją, bo wie, że żadnych podwyżek nie będzie , chcąc tym samym kłamstwami zatrzymać pracowników w firmie... Produkcyjno czekają i czekają, albo w końcu się zwalniają. Firmie jest to na rękę ,bo utracili kontrakt z SKM i nie ma teraz ani materiału, ani pracy. Niech się więc ludzie sami pozwalniają. Tak Panie "robotnik", taka jest prawda i nieuciszaj tu ludzi w swoich wypowiedziach...

@LoL

Nie widzę związku z moimi wpisami i ostatnim Twoim zdaniem. Chyba się pomyliłeś.

Miki

To też może być celową zagrywka aby się pozbyć stałych pracowników tak jak mialo to miejsce w wielu innych firmach ...firmy zewnetrzne sa drozsze ale leprze .... jak się już was pozbedzie ....to nagle wszystkie wiadomości... gazety beda pisać że pesa podnosi się z kolan ...hihihihi

Miki

Pracowałem w pesie....poznałem ludzi prace ....praca jest ok ale brygadzisci mistrzowie Kierownictwo (oczywiście są wyjątki, ale ich jest bardzo mało...za malo)To zwykły chlam...cholota... to przez takich ludzi odechciewa się pracować...to oni zabierają chęci do pracy i przez politykę pracy gdzie Ukrainiec bez zawodu bez języka, któremu płaci się za stanie 30pln/h

P3.0

Kolejni pracownicy odchodzą, brawo za odwagę oby tak dalej:)

@P3.0

A czy finansowi już odeszli ?

Nikt
@P3.0

Jedna z firm zwietrzyła okazję i w ciągu 6 m-cy chce zatrudnić ok 360 osób. Już zaczęła pobierać pracowników i to tych dobrych. Pesa będzie miała problem jak nic nie zrobi w kwestii finansów.

Manfred

Jaka to firma?

@Nikt

Dopóki firma uważa że pracowników jest wystarczająca ilość,praca robotników zagranicznych jest opłacalna-ogólny bilans jest dodatni.Nic się nie zmieni. -jedynym wyjściem dla pracownika jest się zwolnić-znaleźć inną lepiej płatną pracę lub czekać z nadzieją na bilans ujemny i zacząć negocjować.

@Nikt

Nie pisz tego na forum bo Ci z góry będą robić problemy z wypowiedziami jak się dowiedzą

@Fryzjer

Zawsze składam wypowiedzenie zgodnie z kodeksem pracy i nigdy nie miałem problemów.

Kajtek
@Nikt

Napisz coś o tej firmie. Myślę, że znajdzie się kilku chętnych....

P3
@Nikt

Jaka to firma daj jakiś namiar.?

@P3.0

Zostajesz czy też się zwalniasz??

@P3.0

Pracujesz jeszcze w pesie???

Ty też odchodzisz ??

@robotnik

A Ty pracujesz jeszcze w Pesa ??? Jeśli tak, to na jakim dziale ??? Za jaką stawkę ??? Jaki masz staż w firmie ??? Rozglądasz się za inną pracą, czy "tutaj Ci dobrze" ??? Daleko masz do pracy ??? Wykonujesz swoją pracę sumiennie ??? Wspomniana praca daje Ci satysfakcję ??? Ile masz lat / doświadczenia w zawodzie ??? Jesteś zadowolony z obecnej sytuacji w firmie ???

@LoL

Czy też odpowiesz mi na te pytania ??

@robotnik

Wymądrzasz się tutaj, zadajesz wiele nie mających większego znaczenia (dla tego typu miejsc, jakim jest ten portal) pytań, więc i ja Ci kilka zadałem. Jak masz odwagę, to odpowiedz mi na nie ! Nie uczyli, że pytaniem pytanie się nie odpowiada?? Co, niewygodna sytuacja...?

@LoL

Jak do mnie wcześniej napisałeś?? (Twoje pytania): LoL 01.11.2019 20:15 @robotnik PFR dał Ci etat taniego tropiciela na Gowork ??? :D LoL 28.10.2019 21:24 @robotnik Pytanie: co to ma do rzeczy ile kto pracuje ? Do czego Ci te informacje? Zawężasz sobie krąg ewentualnych podejrzanych, wypowiadających się tutaj?? Na inne pytania znajdziesz odpowiedzi w moich wcześniejszych wpisach.

@robotnik

Nie dyskutuje z Tobą, dopóki nie odpowiesz na wszystkie moje pytania. Zachęcasz pracowników, by się zwalniali -moje gratulacje... Czy jest to sposób na osoby, które są niewygodne, bo wypowiadają się na tym portalu pisząc prawdę?? A jeśli jesteś "przedstawicielem" Gowork, to też gratuluję... za chwilę sami będziecie odwiedzać swój portal. Powodzenia i do widzenia .

@robotnik

Ludzie chcą pracować za godziwe wynagrodzenie, dlaczego więc sugerujesz każdemu, by się zwolnił?? Nie ładnie z Twojej strony !

@LoL

A co według Ciebie mam pisać.Ludzie pracujcie dalej miejcie nadzieję że w końcu coś się zmieni może za miesiąc może za pól roku,lub za rok miejcie nadzieję. Czas ucieka kolego nie ma za czym się oglądać. Mam zasadę idę tam pracować gdzie więcej płacą.

Gruby
@P3.0

Elektryk-pojazdy szynowe , Aachen, wynagrodzenie od 16,00 – 19,00 €/h Brutto (stawka godzinowa wzrasta wraz ze stażem pracy, po 15 miesiącach 19,00€, dieta za każdy przepracowany dzień 24€ Netto, Zakwaterowanie GRATIS opłacone przez naszą firmę przez cały czas pracy, pokoje 1 osobowe z dostępem do kuchni i internetu, premie za brak dni chorobowych (kwartalne, półroczne, roczne), wymóg konieczny-znajomość języka niemieckiego, Firma Franke + Pahl

Jak wypłaty panowie

@Manny

Jaka wypłata! To jest zapomoga z caritasu!

Zgadzam się

robol3
@Fryzjer

Dokładnie, aż strach pomyśleć jakie dopiero będą wypłaty w grudniu i w styczniu....

@robol3

W grudniu będzie bardzo słaba wypalta

Obserwator robotnik
@Manny

To jest jakas tragedia zapomoga

@Obserwator robotnik

Trzeba było się uczyć.

Z3
@Manny

Wypłaty są takie, że ani płakać, ani śmiać się z tego juz nie chce... Stawki na produkcji od 17-20 brutto + kilkaset (brutto) premii. Mozna łatwo policzyć. Śmiech na sali.... Ta firma objęła obecnie politykę, by pracownicy zwolnili się sami...

Nie. Jak nie być chłopcem nieudacznikiem.

trzeba cię zaszczepić przeciwko wściekliźnie, a jak to nie pomoże to wykastrować

robotnik

Panowie; Fryzjer,Manny,robol3 Proszę wytłumaczcie mi dlaczego pracujecie jeszcze w pesie. Pozdrawiam.

@robotnik

Właśnie piszę wypowiedzenie ! Idę tam gdzie szanują doświadczonych pracowników! Na początek o 100 procent większa wypłata i umowa na stałe!

@Fryzjer

I to się chwali kolego !!!!! Krótko zwięźle i na temat. Życzę powodzenia.!!!!!

Fryzjer

Zapomniałeś o jednym że Ci co odchodzą to posiadają taką wiedze że wasi inżynierowie za 100 lat takiej nie będą mieli ! Ale to już wasze zmartwienie!

robotnik

Praca w atmosferze wzajemnego szacunku i poszanowania godności jest prawem, a nie przywilejem. Wiele dzisiaj mówi się o organizacjach czerwonych, niebieskich, zielonych, turkusowych, jednak styl organizacji, jej struktura, nastawienie na wynik nigdy nie mogą przesłaniać tego, że firma to ludzie. Cel nie może być realizowany kosztem ludzkiego zdrowia, psychiki, rodziny. Państwa opinie na temat pracodawców wielokrotnie nas zasmucają, jednak uważamy, że każda niestosowna, niewłaściwa, a często nawet “patologiczna” sytuacja powinna być opisana i ujawniona. Tylko poprzez otwarty, szczery i merytoryczny dialog możemy coś zmienić. Wierzymy w misję naszego portalu, którą jest umożliwianie swobodnego oceniania pracodawców. Z drugiej jednak strony niejednokrotnie spotykamy się z wpisami, które w Internecie nie powinny się, w ogóle pojawić. Wypowiedziom obraźliwym, wulgarnym mówimy zdecydowanie NIE. HEJT TO NIE OPINIA! Tylko dialog oparty na szacunku i szczerości pozwoli na poprawę warunków pracy w polskich przedsiębiorstwach.

@Fryzjer

Cóż za skromność. I ty z twoimi umiejętnościami tak dlugo w tej zlej firmie pracowałeś? Powinieneś aplikowac do Nasa co najmniej albo profesora uczelni wyższej. Śmiech.

@Biurowy

Jak do mnie piszesz to Ty powinieneś napisać z dłużej litery ! Bo to jest wyraz szacunku dla innego człowieka ! A jak widać ani rodzice ani szkoła Ciebie nie nauczyła ! Jak to mówią prostak zawsze zostanie prostakiem i tego nie zmieni żadna szkoła nie zmieni ! Pozdrawiam!

@robotnik

Nie zadawaj pytań nie mających niczego wspólnego z oceną pracodawcy i nie blokuj swobody wypowiedzi. Jak nie masz nic sensownego do powiedzenia, to się po prostu nie odzywaj.

@Fryzjer

Do ciebie pisze z małej bo takiego aroganckiego i roszczeniowego pracownika nikt w tej firmie nie widział. Mu sie należy. G ci sie należy. G robisz dla firmy. Im mniej takich fryzjerów tym lepiej. Jeszcze ma sie wielmozny pan za rownego inetlektualistą często po najlepszych uczelniach technicznych. Nowy pracodawca zweryfikuje twoje kwalifikacje jak mi sie wydaje a nwet jestem pewny negatywnie. Ale do firmy nie wracaj....

@Biurowy

Dla Twojej informacji ten pracodawca do którego idę bardzo dobrze Mnie zna i moje umiejętności dlatego zaoferował mi takie pieniądze!

lwowiak

firma wrogo nastawiona do Polaków

lwowiak

Oj rodacy a banderowcy zarobieni zal was ze was gnoją swoji

robotnik

Tomku mam nadzieję że twoją wypowiedź możesz poprzeć twardymi dowodami jeżeli tak natychmiast prześlij to na e.maila sekretariatu zarządu pesa@pesa.pl Jeżeli Twoja wypowiedź jest zmyślona usuń ją i nie pisz tak więcej bo możesz mieć kłopoty. Pozdrawiam

Pracownik PESA

Polecam.wszystkim prace w PESA S.A Maja tam w bufecie znakomite bułki z klopsem!

@Pracownik PESA

Jaka cena??

Spawacz
@Pracownik PESA

Popieram:-)

Krzysztof

Np. ja mam ponad 40 lat. Szukam pracy, bo dałem wypowiedzenie i nie mam problemu z jej znalezieniem. W jednych firmach lepsze warunki proponują w innych gorsze. Ludzie po prostu boją się zmieniać pracę (usunięte przez administratora)

@Krzysztof

Przyznaję Ci rację ja z pesą żegnałem się trzy razy a witałem cztery razy z coraz lepszym skutkiem dla mnie oczywiście. Naprawdę nie ma się czego bać jak wiesz co w trawie piszczy. Mam 49 lat Powodzonka życzę

Gruby

W Pesie jest system zarzadzania wojskowego, kazdy boi się o posadę, każdy cieszy sie tylko z tego że pieniadze wpywaja regularnie na konto, a reszta jest niewazna. PRL w całej okazałości, droga do likwidacji jak nic

long

Witam . wszystkie działy narzekają z wyjątkiem ... malarni ( lakierni ) ... tak jest Tak fajnie czy inne działy mają tak słabo ??

Szeja

Bo w pesie zostały same tchórze nieroby i (usunięte przez administratora)

@Szeja

Pracujesz w pesie ??

Zostaw merytoryczną opinię o Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding?

Zobacz opinie na temat firmy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 322.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 280, z czego 44 to opinie pozytywne, 102 to opinie negatywne, a 134 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding?

Kandydaci do pracy w Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding
3.9/5 Na podstawie 4804 ocen.
  • Zygmunta Augusta 11
    85-082 Bydgoszcz