Opinie o SPINKO w Leszno

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy SPINKO. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie SPINKO na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja sztabek, gąsek, wlewek metali niezależnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SPINKO w Leszno

Albert

Witam, i jak się czujecie po jakże cennej informacji ze nadgodziny jednak odwołane ? Tylko firma SPINKO potrafi dać a potem zabrać. Tak, tak właśnie jest w tej sytuacji,. Od stycznia pełno pracy nadgodziny zero urlopów lub możliwość ich ograniczenia i po co ? skoro od tak wchodzi sobie akcja ODROBKI ! serio ? Bo nagle połapali się w kadrach ze za dużo płaca ? podzielcie się swoimi opiniami na temat słynnych ODROBKÓW.

czarny olek
@Albert

. A czym tu się dzielić? Aktualnie coraz więcej pracowników nie ma żadnych ambicji. Osiąganie nowych celów? Rozwój? Doświadczenie? Satysfakcja z bycia częścią zespołu, który wbrew wszelkim przeciwnościom osiąga sukces? Nie. Oni chcą tylko pieniędzy. Bierzcie przykład z pracodawców - często 20 lat dokładają do interesu, a nie poddają się. Teraz na poważnie. Kolejna (usunięte przez administratora) burza rozpętana, szczepienia. Kilka srebrników, które i tak utoną w morzu potrzeb. Temat zastępczy dlaczego? Idą zmiany. Czy na lepsze, czas pokaże. Ceńmy się i szanujmy nawzajem bo jak widać na przykład z góry nie mamy co liczyć. Napływ tańszej siły roboczej ze wschodu powoduje, że widmo pracy za przysłowiową (usunięte przez administratora) stało się nazbyt realne. Może czas by pozwolić dać jej się wskazać, puścić na żywioł i spokojnie patrzeć jak to wszystko (usunięte przez administratora) nie. Każdy ma swoje priorytety ale w tym jednym wypadku kompromis skazuje nas na porażkę lub jak kto woli wegetację. Ceńmy siebie i swój czas. Nikt za nas tego nie zrobi.

Brak litości dla spinko

Szczepienie ochronne przeciwko COVID-19 na chwile obecna nie jest objęte wykazem szczepień obowiązkowych, ani wykazem z art. 20 ust. 4 ustawy o zwalczaniu chorób zakaźnych, a zatem na gruncie powyższych przepisów pozostaje ono nieobowiązkowe. Zasadnym w tym miejscu stanie się powołanie również na art. 31 ust 3 Konstytucji RP, z jakiego wynika, że: Wolność człowieka podlega ochronie prawnej. Każdy jest obowiązany szanować prawa i wolności innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje. Przechodząc na grunt przepisów prawa pracy stwierdzić należy, że ewentualnie pojawiająca się dyskryminacja bezpośrednia lub pośrednia pracowników niezaszczepionych stanowi naruszenie art. 11 [3] Kodeksu pracy (K.p.) Takie zachowanie pracodawcy będzie stanowiło naruszenie art. 18[3]a § 1 K.p. który mówi, że: Pracownicy powinni być równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, w szczególności bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, zatrudnienie na czas określony lub nieokreślony, zatrudnienie w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu pracy. Na podstawie art. 22[1] K.p. stwierdzić należy, iż pracodawca nie jest upoważniony do pozyskiwania danych na temat zaszczepienia się pracownika eksperymentalną szczepionką przeciwko COVID. Dane o szczepieniu stanowią dane wrażliwe w rozumieniu art. 9 ust. 1 RODO i mogą być przetwarzane jedynie na podstawie art. 22[1b] § 1 K.p. a nie wyrażenie zgodny na ich przetwarzanie przez pracownika nie może być podstawą do gorszego traktowania pracownika lub ubiegającego się o zatrudnienie. Powyższy zakaz dyskryminacji w przypadku odmowy ujawnienia tego rodzaju danych wynika z art. 22[1b] § 2 K.p.

Xxx

Firma Spinko otrzymala właśnie od miasta Leszno,tytuł zasłużony dla miasta Leszna. Za rok 2021.

@Xxx

Hm ale za co dokładnie? Za to że w 2020 roku zwolnili około 200 pracowników, a w ich miejsce zatrudnili ponad 100 Ukraińców? Za to chyba że full ludzi zwolnili, a teraz chcą zatrudniać. Tylko za chwilę się okaże żeby ludzie najlepiej pracowali (usunięte przez administratora).

@Xxx

A propo 2021 roku . Zasłużony dla miasta a nawet podwyżek nie dali bo tak kiepsko firmie idzie. To bardzo ciekawe.

Nienadlugo

Szach mat! posegregowali pracowników. Chcieliście kasy, bedzie kasa! Zaszczepieni dostaniecie bonus. Niezaszczepieni - idziecie sie szczepić - hahah to też dostaniecie. Żenada.

@Nienadlugo

Kasa może być, jak ktoś to zgłosi, bo takie praktyki są nielegalne :) A że nie jeden na pewno pobiegnie się pochwalić dowodem na "odpowiedzialność", to mnie nie zdziwi wcale...

Krzychu
@Anżej

Teraz widać ile osób niezaszczepionych i jaka nienawiść. Macie problem to się (usunięte przez administratora) zaszczepcie i dostaniecie, a nie wylewacie tu żale jak dzieci. Czemu ktoś zaszczepiony , który jest odpowiedzialny ma pracować z niezaszczepionym nieodpowiedzialnym człowiekiem? Hm? Kto się zaszczepił chce dbać o swoje zdrowie , a za chwilę niezaszczepiony może zarazić zaszczepioną osobę i co wtedy? Powinny być odszkodowania wtedy za bezmyślność.

@Krzychu

Zapewne wiesz, że jak już to nawet w mediach mówią, również zaszczepieni mogą zarażać, więc kto tu jest bezmyślny? Ja problemu nie mam, jak ktoś się zaszczepił, dostanie kasę i ok. Gorzej, jak ktoś to zrobi dla tych 4 stówek, bo to już chyba niezbyt dobrze świadczy o morale osoby, która za takie pieniądze jest gotowa zrobić wszystko. A ja nie mam nienawiści, bo dlaczego miałbym ją mieć? Porównaj mój i twój komentarz i sam oceń, kto tu jest gorszy :)

@Krzychu

Największy bład jaki zrobił zarząd to podzielił ludzi jeszcze bardziej, mimo że i tak poglądy co do szczepień stanowią dwa obozy. Teraz będą się jeszcze bardziej spierać o swoje racje. Posuniecie jest legalne, bo jest to bonus a nie premia, zyskają to co chcieli- dowiedza się bezkarnie kto jest zaszczepiony. @Iga powinno być Tobie wstyd nazywać ludzi niezaszczepionych ciemnotami- zdaj sobie sprawe, że ludzie przechorowali covid i mają przeciwciała i nie mają zamiaru poprawiać swojej odporności. Poczytaj,że zaszczepieni tak samo przenoszą covid. A jesli czujesz sie niebezpiecznie w pracy to noś maseczke i stosuj sie do wszystkich procedur jakie wydają.

Krzychu
@Anżej

O to mi chodziło jeżeli ktoś jest zaszczepiony czemu nie ma skorzystać? A pisałeś, że ten bonus to przegięcie i to jest wkurzające. Jak lekarze dostają kilkadziesiąt tysięcy bonusu jakoś nikt o tym nie pisał. Rzeczywiście jeżeli ktoś pójdzie zaszczepić się dla kasy to chyba niedobrze.

@Krzychu

O lekarzach nie będę tu pisał, bo chyba już większość ludzi widzi, że ta grupa zawodowa dawno się sprzedała i im zależy, żeby dalej ten cyrk ciągnąć, tylko ze względu właśnie na kasę. Nie leczyć, tylko papierki wypisywać, ludzi jak śmiecić traktować...

Stasiu
@Iniemamocny

Powołując się na podane ustawy kodeksu pracy można odnieść inne wrażenie. A przeczytałem je uważnie. Moim zdaniem jest to segregacja sanitarna ale każda grupa ma swe rację i swoje argumenty.

@Stasiu

Pojawił się artykuł w jedej z gazet na temat takiego samego posunięcia - obdarowanie bonusem zaszczepionych (jakby to nagle mialo poprawić produkcje) i zajela sie sprawą państwowa instytucja dowodząc że pracodawca mógl tak postąpić, sprawdze tylko na co sie powołał. Ja też uważam że jest to segregacja.

Operator Cnc

Oprowadzenie po firmie, następnie sprawdzanie umiejętności czytania rysunku technicznego i korzystanie z przyrządów pomiarowych. Na koniec test sprawdzający umiejętności liczenia (matematyka) i rozmowa weryfikacyjna.

Dlaczego chce Pan/Pani u nas pracować? Ile chciałby Pan zarabiać? Czy ma Pan dzieci?

Hahah

Może w końcu ktoś się zainteresuje „nierobami” liderami ma aluu?! Fachowcy z łapanki. Jak trzeba coś zrobić to wtedy maja innych zajęć od groma i za robotę nie ma się komu wziąć!!!(usunięte przez administratora) Albo przesiadywać na montażu i maja za to placone…

@Hahah

Każdy swoje robi. A propo podobno od stycznia full roboty i full pełen pakiet świąteczny prezent od firmy w postaci odrobków. W tym roku nie było podwyżek bo mało pracy bylo na jesień. Teraz będzie full pracy czyli rozumiem, że podwyżki też full będą? Pozdrawiam.

...
@Piter

Twoje podwyżki właśnie wjechały na ALU w postaci budki z kebsami :), taki żarcik. To co pożulą na nadgodziny pójdzie na opłatę nowych kontyngentów za wschodniej granicy. Odrobki, wiadomo weszły w krew, sobota za 1/3 dniówki. "Spinko", i wszystko jasne.

Arek
@...

To po co się na to zgadzacie? Postawić się i nie dać sobie na głowę wejść.

Robol
@Arek

Tylko kto ci się postawi jak każdy kozak w necie a(usunięte przez administratora) w świecie :)

Czy jest możliwość pracy w SPINKO na część etatu?

Tak, pracują tacy. Głównie uczniowie.

Roman

Czyli można sobie dostosować grafik będąc studentem? To by było dobre, nie powiem że nie ;)

XXX

Praca w spinko Leszno staje się coraz bardziej nie ciekawa ,brak jakiejkolwiek motywacji do pracy ,ciągłe podnoszenie norm na maszynach które i tak już przechodziły optymalizację ,liczenie czasu ,dzielenie na sekundy nawet mikro = CO? G.... Ogólny nieład i nieporządek począwszy od mistrzów zmianowych i idąc wyżej wszystko rozłazi im się między palcami ,brak jakiejkolwiek organizacji ,samowolka totalna .z moich ostatnich obserwacji zauważyłem że hale produkcyjne wyglądają jak alejki w galerii Leszno ,każdy spaceruje na lewo i prawo bez konkretnego celu jak i pracownicy tak ich przełożeni nie wspomnę o Ukraińcach to już totalna samowolka przychodzą do pracy przechodzą przez hale produkcyjne niczym pielgrzymka ,czy nikt im nie pokazał palcem którędy wchodzimy i wychodzimy z pracy ,gdzie jest BHP - MY Polacy za pracę w cywilnym krótkim rękawku byliśmy karani po premii a im wolno? nie dosyć że w rękawku to jeszcze w cywilnych spodniach masowo daje się to zauważyć w śród Ukraińskich DAM -GDZIE JEST BHP ? czy Oni nie dostali odzieży ochronnej ? bluzki , spodni , butów AAAAAAAAAAA jeszcze jedno prosił bym po UKRAIŃSKU w toaletach że po załatwieniu się MYJEMY RĘCE bo ja zaniechałem witania się z nimi przez podawanie ręki

Jarosław
@XXX

Masz racje nieliczni tylko chodzą do szatni dookoła A po produkcji i odlewni spacerniak ciekawe czemu za to się nie bierze BHP

Bęc
@XXX

macie taki program sugestii pracowniczych Aktywni Kreatywni- zgłoście tam swoje pomysły i propozycje - jeszcze można na tym zarobić

Leszek
@Jarosław

Nie wymagają cudów. BHP nie potrafi sobie dać rady z blokującymi drogę PPOZ na parkingu samochodem a co dopiero iść na halę i zwrócić komuś uwagę.

@Leszek

Nie wspominając o bardzo dużych wysyłkach ale grusza zablokowana bo covid xd

@iniemamocny
@Leszek

Sprawdź sobie przepisy odnośnie wymagań szerokości dróg ppoż i kto tym zarządza. BHP nie jest od tego, żeby chodzić i zwracać uwagę pracownikom, od tego jest dozór wydziałów. Kłania się brak w szkoleniach = wina pandemii. już nie mówiąc o wiedzy na temat podstawowych przepisów bhp i odpowiedzialności. Trzeba się tym zając :)

Pioter
@Leszek

do niedawna BHP samo osobiście zastawiało tę drogę ;)

iniemamocny
@Pioter

ktoś musiał pilnować tej drogi

Józek
@@iniemamocny

Drogie BHP wiedzę na temat podstawowych przepisów bhp i odpowiedzialności pracownicy mają dużą . Natomiast tak jak dziś drogie BHP blokujesz swoim samochodem innych dajesz piękny przykład kultury osobistej i szacunku dla innych. Popracuj nad tym może.

Młot Udarowy
@Józek

Jak zryty trzeba mieć beret, żeby o takich pierdołach pisać na forum? Nie można po prostu przyjść do biura i to powiedzieć. Tym bardziej podpisując się jako były pracownik i pisząc o aktualnej sytuacji. To ma być taka podwojona anonimowość? Że Pracownik, ale były, ale nie były bo aktualny? A co do parkingów: to jako były/niebyły pewnie wiesz, że inaczej czasami się nie da, a zablokowani doskonale wiedzą kto zablokował i wystarczy jeden telefon, żeby załatwić sprawę.

@Józek

Józek przecież Twojego samochodu nie blokuje

@Iniemamocny

Czy nie macie lepszych tematów i problemów niż parking i samochody . Parkujcie np w parku Teraz przecież nie ma tyle samochodów co z "dobrych czasów"

Iniemamocny

Temat już dawno rozwiązany. Przyszła jesień brama zamknięta, do wiosny bedzie spokój. Na pewno zaraz znajdą nowy temat - cisza przed burzą :/

XXX

No cóż sytuacja jest tragiczna ,ludźmi miotają w lewo i prawo na odlewnie,alu,śrutownice,gratowanie itp.jak myślicie co będzie dalej ? Tych co przenieśli zwolnią najwcześniej i to już nie długo mam poważne obawy czy nie nastąpi to jeszcze w tym roku .Zdajcie sobie sprawę z tego że to nie ruszy jeszcze na wiosnę za chwilę kończy się alu ,bo się kończy uwierzcie i jak myślicie na ładne oczy będą was trzymać na zdublowanych stanowiskach i płacić ? wybijcie to sobie z głowy ,nikt w Polsce nie odwołał stanu epidemii zniesiono tylko niektóre obostrzenia stan epidemii jest firmy mogą podejmować drastyczne decyzje co do pracowników bo mają takie prawo .Nie zdziwię się jak od listopada zostaniecie powiadomieni o wstrzymaniu wszystkich premii celem ratowania firmy,nie zdziwię się nawet jeśli dojdzie do tego że wasze pensje na czas przetrwania zostaną sprowadzone do minimum najniższej krajowej tj.2067 zł na rękę NIE ZDZIWIĘ SIĘ zawsze wyjdą z tego założenia po waszej akceptacji ,ale wy i tak nawet takie decyzje zaakceptujecie byle tylko zostać ''dinozaury spinko '' nigdy pracy nie zmieniali bo się w spinko wychowali a teraz strach po gaciach lata jak jeden z drugim się odnajdzie gdzie indziej ,pomyślcie że będziecie do tego zmuszeni sytuacyjnie -koszty życia ,rodzina ,zaciągnięte kredyty czasami jedyny żywiciel tylko współczuć , o podwyżkach zapomnijcie nawet o inflacyjnych bo je kryzys i zastój skonsumował ,a ile jeszcze skonsumuje ? To co się dzieje nie spotkało tylko spinko to kryzys globalny który potrwa jeszcze 2022r z małymi może przebłyskami ,proces podnoszenia się z kolan będzie trudny może nawet niemożliwy to tyle moich spostrzeżeń pozytywnego myślenia życzę

JustLikeThat
@XXX

załóż gościu własną firmę i tam wylewaj żale, albo pamiętnik pisz :)

Dawid
@XXX

Od dłuższego czasu piszesz dużo wiadomości. Dużo rzeczy wiesz jezeli są prawdą. Jeżeli masz takie różne informacje i są prawdą to weź pomóż pracownikom. A jak nie chcesz pomóc to nie tylko nie kłam i nie strasz oraz nie buntuj ludzi. Może są osoby, które dobrze zarabiają, są zadowoleni, a gorsze czy lepsze chwile są w każdej firmie, a ty piszesz jakby armagedon się zbliżał. Zastanów się gościu i pomyśl.

Obserwator
@Dawid

Ten 3 x ma rację a ty i reszta przygotujcie się na totalne załamanie braki na rynku motoryzacyjnym są coraz większe a zdobycie surowca do produkcji staje się bardzo kłopotliwe a politka zarządu każdej firmy to utrzymać ludzi w niewiedzy bo to oni będą gasić światło a nie my dobrze to już było

Janek

Jeżeli Twoja inteligencja jest na poziomie Twej ortografii to gratuluję. Jak ma być lepiej w tej firmie jak tacy geniusze jak Ty uważają że wiedzą wszystko najlepiej.

Janek

Prawda boli? Niestety uważasz się za kogoś lepszego a jesteś zwykłym pracownikiem który chce się wybić ale niestety nieudolne próby bycia najmądrzejszym nie wychodzą Tobie.

JustLikeThat
@Janek

To kim jestem nie ma znaczenia i tak byś nie zgadł. Każdy poniżej Prezesa jest zwykłym pracownikiem. Wybijać się na anonimowym forum nie potrzebuje, bo niczego nie propaguje. A to co boli to wpisy takich ludzi jak Ty, XXX i innych siejących ferment.(a może to jedna osoba) które co chcą tym niby osiągnąć? prestiż? Lepszy status społeczny, awans? Do kogo niby mają się zgłosić pracownicy? Kto ma zorganizować to pospolite ruszenie???? Zarząd jest jeden - idzicie tam i powiedzcie swoje żale, obawy, może podsuncie rozwiązania GENIUSZE i „MISZCZOWIE” (mam na myśli „miszczów” słowa i anonimów, żebyś nie musiał sie domyślać), bo firma zatrudnia 600 osób i nie ma złotych środków, a sianie paniki nikomu nie służy. Nie chcesz tu pracować to nie pracuj, nikt tu nikogo nie trzyma siłą. Motoryzacja ma wzloty i upadki, taka branża. Troche dystansu do świata i do siebie życze.

Xxx

Kogo?

XXX

Proszę jeszcze zastanowić się nad tym że zarząd spinko nie jest już taki młody i wcale nie szukają na siłę nowych rozwiązań typu przebranżowienie się ,bo po co inwestować skoro to byłby nie lada wydatek a zyski dopiero za kilka lat ,mając 60/70 lat sami pomyśleli byście o spokojnej starości i wydawali pieniądze na własne fanaberie a nie inwestowali ,mam rację ? Spinko potrzebuje potężnego inwestora kogoś kto to kupi przebranżowi zainwestuje z młodym dynamicznym ofensywnym zarządem i zespołem wspomagającym ,a niestety tego w spinko brak patrząc z lotu drona i przyglądając się nawet kierownikom, mistrzom, jakości , kadrą , dyrektorom to wszystko jakby zapadało w zimowy sen brak totalnie jaj do działania ale to jest nie od teraz to trwa już dość długo cały czas tylko pozory stwarzają

Anżej

Nie wiem, na ile to prawda, ale ponoć końcówka listopada albo początek grudnia mają się skończyć zapasy aluminium z powodu braku dostaw jednego ze składników stopów używanych w motoryzacji, tak więc to dopiero może być konkretny problem. I rzecz jasna, kolejna wymówka dla ograniczeń itp.

Piotrek
@Anżej

(usunięte przez administratora) Ty sie lepiej klamkami zajmij a nie wypisujesz glupoty... Alu jest i bedzie. Nie siej paniki

Szkoda gadać
@Piotrek

Problem do klamek? :)

@Piotrek

To jak, już zauważyłeś zmiany czy nadal trzymasz palec w końcówce pleców i ich nie zauważasz?

Pracownik♧◇♡♤

Miały być zwiększone płace-BRAK.Mialy być lepsze warunki pracy-BRAK.Za to ciągle straszenia i zakłamania, ogólnie rzecz biorąc MASAKRA!!Ciągle pogłoski o 4-dniowym systemie pracy i mniejszych wynagrodzeniach,brakiem świątecznych dodatków płacowych.Normalny chaos i jedno wielkie kolesiostwo które skutkuje tylko (usunięte przez administratora)podwyżki płac a resztę można mieć głęboko (usunięte przez administratora).O ciągłym patrzeniu na ręce i branie premi za byle głupoty żeby tylko pokazać że jest się gościem w kitlu niewspomne.Zenada i wstyd jak można tak niedowartosciowac ludzi którzy (usunięte przez administratora) na Wasze dobro.Poprostu Spinko.

NoToSiup
@Pracownik♧◇♡♤

A podwyżki mają być ponoć :)

Robol2
@NoToSiup

Tak oczywiście na podwyżki norm zawsze można liczyć w tej firmie :D

@Pracownik♧◇♡♤

To może w końcu naprawdę trzeba zebrać ludzi, stanąć przy maszynach i zastrajkować? Pisaniem to się nic nie zmieni niestety. Rozumiem cześć ludzi, którzy chcą np dociągnąć do emerytur, część ludzi ma takie funkcje, że się nie odezwą, bo szkoda im posady, ale jest pewnie w okolicach połowy obsady, która zaczyna mieć dosyć poważnie. 2 lata temu to jeszcze były osoby, które by się postawiły i pociągnęły za sobą więcej ludzi, teraz z tym jest problem, nikt nie chce wyjść przed szereg.

Maciej
@Anżej

Są osoby, które zarabiają dobre pieniądze, mają dobre stawki to po co mają się odzywać? Ktoś po wielu latach ma 22 zł na godzinę, a umie i potrafi więcej niż ten co ma 30 zł na godzinę i więcej więc różnica ogromna.

Janusz
@Maciej

A co się dziwić tak jest od dawna i nigdy nie było sprawiedliwości, że stawki są uzależnione od wiedzy i umiejętności, a chyba od stażu we firmie, znajomości i za ładne oczy.

3maj
@Maciej

To jest spinko:) Jestes zerem ale jak masz znajomosci , to w spinko zostaniesz bohaterem:)

@Anżej

Dobrze zaczynasz myśleć ,pochwalam taki tok myślenia tylko że nie ma co się teraz długo zastanawiać tylko od myśli do czynów należy przejść a to już droga bardzo krótka ktoś musi stanąć przed szeregiem i postawić pewne warunki JESTEM Z TOBĄ

@XXX

Tak, tak idzie idzie i stańcie przed szereg, bo potraficie narzekać i siać tylko panike. Jak się przewietrzycie to mózgi wam sie dotlenią.

DRINK
@NoToSiup

były ale on wtedy nie dostał bo go w pracy nie było

XXX

Do końca bieżącego roku zamknięta zostanie fabryka podzespołów Opla w Rüsselsheim w Hesji. Zakład znajduje się tuż przy głównej montażowni oraz centrali firmy. W tej chwili nie jest pewne, co się stanie z 260 zatrudnionymi w zakładzie osobami. Związkowcy zapowiadają na piątek (29.10) protesty we wszystkich zakładach firmy w Niemczech. Chcą się sprzeciwić nie tylko tej ostatniej decyzji, ale i "polityce cięć" w Oplu. A po co te fabryki. Przecież za 10 lat będą tylko elektryki z CHIN a Europa będzie bidulką gdzie NIC nie będzie się produkowało.... Będzie Zielony Ład i wychodząc z jaskiń będziemy żreć szczaw. tak-że śpieszmy się szukać pracy bo tak szybko jej zabraknie dla was wszystkich ,,,,,,,,powodzenia

Tokarek

Witam serdeczenie chciałbym tylko powiedzieć ze w tej firmie sa ludzie którzy trzymaja tak głęboko rękę ze az wchodzi do lokcia poniewaz zapewniali polowe pracownikow ze zwalniać nie beda ktorzy wrocili do firmy zeby pomóc w produkcji a sam kierownik to taki (usunięte przez administratora)który nie ma wlasnego zdania a za chwile bedzie prosil kogos z wydzialu zeliwa zeby podetrzec (usunięte przez administratora)dramat a zeby pracować tam musisz miec Znajomosci

Andzej

I co? ttt wyrzucili a iqs dalej robi? ruscy z iqs też? po co ich trzymaja w takim kryzysie? A my jak takie bawoly bez roboty i wykonuj polecenie mistrza czyli wykonuj prace za liderow a on schowa sie za maszyna

Stasiu
@Andzej

W zeszłym roku zwalniano pracujących ludzi mających renty może w tym roku prezesie zwolnisz tych co mają swoje firmy a w spinko robią tylko po to aby mieć ZUS zapłacony.

Breaking news

W moto juz po podwyżkach! U nas kiedy? Październik, Listopad, wcale?

@Breaking news

Wcale

@Breaking news

Nie będzie podwyżki. Jeszcze wycofają przyszłoroczną gruchę, pożyczki itd. Na święta na zbyt wiele też nie masz co liczyć.

stefan

zaraz moze bedziemy pracowac 80%

XXX

Witam ponownie czytających te wypociny co niektórych odważniaków , większa połowa z was piszących tutaj to osoby szukające wrażeń aby coś tam napisać aby coś podsycić i atmosferę rozgrzać ,ale tak naprawdę nikt z was nie potrafi merytorycznie podejść do sedna sprawy . WIELKI ukłon w stronę Pana Wiesia z alu.[[[ wszyscy wiemy o kogo chodzi]]] który nie wahając się nawet moment zareagował natychmiastowo i bezpośrednio .Panie Wiesławie szacunek wielki , tylko niech Pan tak tej sprawy nie pozostawi większość załogi jest z Panem i za Panem ,musi dojść do zmian dyrektorskich i kadrowych w przeciwnym przypadku posypią się L4 od psychiatry ,tak dalej być nie może .Piszę teraz do załogi możecie stworzyć listę z podpisami ,jako wotum nieufności dla [ wszyscy wiemy o kogo chodzi] i bezpośrednio do prezesa , czytającym miłego dzionka życzę

@XXX

Można zapytać się o co chodzi ?

@XXX

Z czystej ciekawości i bez docinek, co zrobił Pan Wiesław?

Maryjan
@XXX

Chyba każdy kumaty już wie... jak podpadniesz wszechmogącemu panu. Z.Z( celowa zmiana liter :) ) to nie ma zlituj się. Będzie Cie nękał jak sie tylko da... Jesteś winny że pada deszcz że slonce zachodzi...itp Wiesiu jest niewygodny bo jest inteligentny... a że go wcisnęli w nieodpowiednie miejsce to niejego wina...

@XXX

Nic nie zdziałacie na Pana Chrupka bo to znajomy prezesa i będzie go trzymać. Ps. Nie przypomina Wam trochę Gargamela jak się przechadza przygarbiony po aluminium?

Zią

.... ale to nie Chrupek jest problemem... Problemy to sa gdzie indziej... Kto inny je ma... Poza tym podobno kolejne osoby z kierownictwa sie zwolnily .... Wiec albo cos juz wiedza albo nie wiadomo co. Czeeski film :)

Młot Udarowy
@XXX

Danielu, chyba Ci się funkcje pomyliły (nie Ty rządzisz, tym bardziej nie dzielisz). Zajmij się swoją robotą i przestań mącić.

Seed
@Młot Udarowy

Daniel typowy przerost formy nad treścią:) Prezes nadal klapki ma na oczach. Jak tacy ludzie do czegoś doszli w spinko? Do dzisiaj nie wiem.

Miedzianowłosy

Chce wiecej godzinowki, chce nadgodzin, chce najłatwiejszej roboty, ale nie rozumiem jak zamówienia mogly spaść, a co to ta elektryfikacja? a to jest powiązane z moja praca fizyczna?

Żądam żeby od poniedziałku było (usunięte przez administratora)

żądam od poniedziałku wolnych piątków!

@:)

Żebyś się nie doczekał już niedługo spełnienia tego postulatu :(

Jacek
@:)

I jakie będą wypłaty? Teraz po 10 latach pracy w firmie żeby nawet nie było 3 tys na rękę to wstyd. Branża motoryzacyjna to dobra branża więc uważam , że średnia krajowa po tylu latach pracy powinna być. Były nadgodziny to było dobrze, a jak nie ma to bieda z nędza. A wszystko idzie w górę. Pozdrawiam

Hans

Sam nie wiem co napisać.. takiego karierowicza w zielonej kamizelce a raczej dzbana jak na zeliwie dawno nie spotkałem Ogólnie nie polecam. Pozdrawiam ciepło każdego pracownika produkcji, inżynierów, mistrzów ale dalej to już porażka. Strata czasu i nerwów na spinko.

Zostaw merytoryczną opinię o SPINKO - Leszno

• Jak się pracuje w SPINKO?

Zobacz opinie na temat firmy SPINKO tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 144.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SPINKO?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 121, z czego 11 to opinie pozytywne, 40 to opinie negatywne, a 70 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SPINKO?

Kandydaci do pracy w SPINKO napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SPINKO