Opinie o SPINKO w Leszno

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy SPINKO. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie SPINKO na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja sztabek, gąsek, wlewek metali niezależnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SPINKO w Leszno

Operator

Bardzo mnie cieszy fakt, że przy panujących na zewnątrz upałach, w środku działa klimatyzacja. Jest chłodno, sympatycznie, pracuje się na spokojnie i bez pośpiechu. Oczywiście, nie tyczy się to w żadnym stopniu zapieprzu na produkcji, bo tam ani klimy, ani spokoju i tylko pośpiech. Oszczędności na pracownikach, którzy na to wszystko pracują, ale co tam, skoro ludzie nic nie mówią głośno, to znaczy, że jest ok, a temperaturę da się wytrzymać, grunt że premia będzie większa. Oczywiście, jeśli w ogóle będzie.

Hela
@Operator

Czy próbował ktoś jednak zgłosić brak klimy, bo jest to niebezpieczne dla Waszego zdrowia? Na jakiej zasadzie jest Wam przyznawana (lub nie) premia, możesz rozwinąć? Ktoś tu pisał że "losowo dla całej brygady"?

@Hela

Zgłaszane było pewnie nie raz, ale co z tego, skoro na czymś trzeba oszczędzać? A skoro ludzie nie mdleją, to znaczy że jest ok, da się wytrzymać. Co prawda, po tygodniu takiego ciepła i wilgotności powietrza, którym się oddycha, weekend spędza się na próbie pozbycia się bólu głowy, ale kogo to obchodzi?

@Operator

A nikt nie próbował tego zgłosić do PIPu skoro przełożeni ignorują uwagi pracowników? Z tego co wiem to na produkcji temperatura nie może przekraczać 28 stopni, a jak jest zimą też ciężkie warunki pracy i zero ogrzewania albo może dają jakieś ubrania robocze np. polar? Skoro tak oszczędzają to na czym jeszcze? Ktoś wcześniej pisał o wynagrodzeniu, że ledwo ponad 3 tysiaki, firma podwyżek inflacyjnych nie daje?

@Marta

Podwyżka inflacyjna? Pewnie - oczywiście jeśli mamy na myśli wyższe normy. Co ma dać skarga do pipu, skoro oni muszą się zapowiedzieć z wizytacją, a na czas wizytacji można poświęcić trochę pieniędzy i odpalić klimę, żeby wyglądało wszystko ok?

XYZ

naturalna selekcja i dobrowolne odejścia z firmy odsłaniają prawdziwość tych co tam jeszcze zostają ,rodzinne wataszki ,układki rodzinne ,poplecznicy nic nie umiejący i nie rozumiejący albo ci co to im spinko życie uratowało bo mimo to że w spinko wysoko głowy dźwigają to gdzie indziej nie wiedział by co z czym nie wspominając o zaakceptowaniu się w nowy środowisku a pamiętajcie /czeka was to prędzej czy później ,módlcie się tylko aby obecny prezes jak najdłużej piastował to stanowisko .dobranoc

Obiektywny
@XYZ

Właśnie mamy nadzieję, że obecny prezes, już nie pojmujący rzeczywistości jaką jest, w końcu schowa się w cieniu. Nie ma pojęcia, jak działa ta firma. Oraz jakie karierowicze mówią mu tylko to, co chce usłyszeć. A panie Żelazko, czy inny gadżet - proszę pamiętać, po co są kamery w firmie. BHP , a szpiegowanie, to zupełnie odrębne kwestie. I to podpada pod paragrafy. Aż tak Pan sobie nabruździł wcześniej, że tylko Spinko Pana przyjęło?

Andrew
@Obiektywny

Tu już powoli mało co kto ogarnia, w tym jest problem. Najgorzej, że odbywa się na pracownikach szeregowego szczebla, bo przecież "władza" problemu w sobie nie widzi.

Młot Udarowy

Powodem może być brak merytorycznych, pozbawionych sensu wypowiedzi. Ja jednak podejrzewam, że robi to jakiś łowca polujący na wybitnych menadżerów i ekonomistów wypowiadających się na tutejszym forum. Ludzi, którzy wiedzą, jak uzdrowić firmę, zapewnić jej rozwój i z jakiś przyczyn tego nie robią. Krytykują, użalają się i wg zasady "na złość babci odmrożę sobie uszy" nadal pracują na produkcji ukrywając swoje menadżerskie talenty i olewając karierę jaką mogliby zrobić w świecie biznesu.

Lolka

Mój tata chce się przyjąć właśnie na produkcję :( Czyli co, twoim zdaniem warto szukać jednak czegoś innego? Czy może są ludzie, co im pasuje tu praca i można spróbować? Skoro tak wszyscy narzekają, to czemu nikt nic nie powie? Czy tematy sa poruszane, ale pracownicy sa ignorowani?

NEO
@Lolka

powiedz Tacie żeby szukał czegoś innego byle daleko od Spinko tu tylko rodzinne i kolesiowe wataszki pracują w szczególności od mistrza w górę a jak jeszcze trafił by na pseudo mistrzynię to może doznać szoku , tu zleca się nawet przeczołgiwanie pracownika przez pracownika za pomocą kierownika ,odradzam gorąco

Mańka

Matko Bosko , co to się narobiło u was ,tyle dobrych ludzi zwolnić ,tyle samych odeszło ,a ilu jeszcze się wacha , plajta na całego i tylko czekać aż upadłość ogłoszą z dnia na dzień i ludzie na bruku zostaną z niczym wtedy ,przykre to jest ale prawdziwe ,taki zakład kiedyś prężny i bogaty aż chciało się pracować a kto tam robił był dumny a dziś wstyd się przyznać prawda jest taka że znowu powinno powrócić bezrobocie rzędu 40% wtedy pracowali byście dla szefa a nie jak teraz on dla was opróżnia konta i ratuje się czym może ale to długo nie potrwa bo każda studnia ma swoje dno piszę tu i odnoszę się do osób zajmujących się pozyskiwaniem zamówień ,wdrażaniem ich i ciągłe szukanie i rozwijanie się ALE PO CO JAK SIĘ PIĄTKĘ Z PRZODU MA TO LUZIK BYLE TAK PŁACILI I JEST GIT A JA TU POŚCIEMNIAM TAM POŚCIEMNIAM I JAKOŚ MIESIĄC PYKNIE BYLE DO OSTATNIEGO INŻYNIERY Z BOŻEJ ŁASKI I MENEGERY ,(usunięte przez administratora)

Operator Cnc

Oprowadzenie po firmie, następnie sprawdzanie umiejętności czytania rysunku technicznego i korzystanie z przyrządów pomiarowych. Na koniec test sprawdzający umiejętności liczenia (matematyka) i rozmowa weryfikacyjna.

Dlaczego chce Pan/Pani u nas pracować? Ile chciałby Pan zarabiać? Czy ma Pan dzieci?

XYZ

Coraz gorzej jest i będzie , otwórzcie oczy i popatrzcie wokoło was co się dzieje , naturalna selekcja (usunięte przez administratora)zostają a mądrzy i dobrzy w robocie sami odchodzą ,jak tak dalej będą się składać wypowiedzenia to z nowym rokiem będzie trzeba zatrudnić firmę z zewnątrz do wymiany choćby narzędzi i ustawienia ich bo tylko amatory zostały a plała na wiacie od rowerów ciągle nawołuje ZATRUDNIAMY I SZKOLIMY -chyba nowych dyrektorów w dalszym osłabianiu pozycji firmy ale jak to się pisze JAKI PAN TAKI KRAM i to się sprawdza

NOWOZATRUDNIONY
@XYZ

Już dawno (na całe szczęście) nie ma plakatu o zatrudnieniu i szkoleniach. Ale jako były zatrudniony stwierdzam, że tam już chyba nikt nowy nie przyjdzie.

NEO

nie martw się tylko szukaj nowej pracy bo spinko idzie na (usunięte przez administratora),Kisielin już się wykończył samoistnie tym że powstał -leszno jedzie na oparach i nie wiadomo jak długo ,najlepiej wyszli ci na wypowiedzeniach - wypowiedzenie płatne +odprawa+możliwość zatrudnienia na legalu i wyszli po 25koła średnio

Biuro Księgowość Kadry

Ma ktoś wiedzę na temat pracy w księgowości firmy? Jak tam wygląda atmosfera?:)

@Biuro Księgowość Kadry

Bez wątpienia jest chłodniej niż na hali, chyba że akurat kawa jest mocno gorąca.

Osoby z orzeczeniem

Czy firma chętnie zatrudnia osoby z orzeczeniem?

Mat

Kolejna firma, w której wartości są tylko zwykłymi nic nie znaczącymi tak naprawdę hasłami. Kreują się na firmę postępową, nowoczesną, a tak zdecydowanie nie jest. Szacunek i profesjonalizm są jednymi z wartości tej firmy, po czym na rozmowie kwalifikacyjnej obiecują poinformować nawet w przypadku niepodjęcia współpracy, a w rzeczywistości niestety tego nie robią... to się chyba całkowicie kłóci z szacunkiem i profesjonalizmem... Każdy kto się szanuje powinien omijać tą firmę szerokim łukiem, są o niebo lepsze miejsca pracy.

Forest Gump

Stoi sobie bramka, a na bramce jest "łapanka". Czy pracownik przejdzie przez drzwi? Czy przejdzie przez bramę, żeby premię mieć zabraną?

@Forest Gump

Przyjmując się do firmy złożyłeś zobowiązanie przestrzegać przepisów BHP i standardów obowiązujących w SPINKO. Aha i najważniejsze. Premii się nie zabiera. Nie można zabrać czegoś, czego nie masz. Premię się daję. Między innymi za przestrzeganie ww. zobowiązań.

@Młot Udarowy

Jakie zobowiązanie? Dostałeś kiedykolwiek regulamin do zapoznania się z nim? To powinno być obligatoryjne, a nie, że jak masz wątpliwości to musisz się prosić o regulamin i zapisy w nim zawarte.

Fabek
@Operator

Jak cie przyjmowali to nic takiego nie podpisywałeś? Może po prostu nie pamiętasz? A o co chodzi z tym przejściem przez bramki? Co niektórych pracowników nie przepuszczają? Za co?

Shadow

Witam. Czy jest to dobre miejsce do pracy na stanowisku operator CNC, mam 20 lat, wykształcenie w tym kierunku? Nie chodzi mi o zarobki tylko o ogólne podejście do młodych? Nauczą czegoś czy niezbyt?

Firma ładnie ludzi (usunięte przez administratora) Nieco ponad 20zl i kilka groszy na godzinę za 160 godzin to jest raptem 3200! To jest mniej jak minimalna krajowa. Ale firma nie widzi problemu. Resztę potrąca ci z premii na którą ciężko pracujesz. (usunięte przez administratora) na każdym kroku. Na rozmowie ci nagadają bzdur jak to fajnie jest , że po trzech miesiącach podwyżka której nie uświadczyłem. Czas się zwijać ale dla faceta wszędzie jest robota.

aLu

Jak pracujesz tak jak umiesz liczyć to nie szkoda takiego pracownika. Firma nie płaci mniej niż minimalna krajowa.

Bożena
@aLu

To powiesz jakie są u nich widełki płacowe? Te premie, o których wcześniej ktoś wspomniał to w jakiej kwocie występują, ciężko je wyrobić?

Dudu
@aLu

Jak nie płaci? Policz.sobie stawke 20zl na godzinę razy 160 godzin. 3200 brutto a minimalna 3490...

aLu
@Bożena

Nieco ponad 20zl i kilka groszy <---- To minimalna twoja krajowa więc nie mniej niż minimalna krajowa zapomniało się że miesiąc pełny roboczy ma 168h? a nie 160h. Widełki premii są różne od 0-1000. Wskaźniki wpadają i wypadają ;d ale te wskaźniki tworzą ludzie... więc jak znajdzie się czarna owca to może zaniżyć wskaźniki np. brak wyrobienia, reklamacje itd...

Janusz
@aLu

Tysiak premii to całkiem sporo. Jeden pracownik przez reklamacje może spowodować że kasy będzie mniej? To dodatkowe pieniądze są przyznawane grupowo a nie indywidualnie?

MichalZaluminium

Najgorszy czas w moim życiu. PRLowskie kierownictwo wyższego szczebla wciąż wyznaje zasadę bezsensownego (usunięte przez administratora). Po 8 godzinach przy maszynie boli wszystko, gdy jest na to czas nie można nawet na chwilę usiąść, by ulżyć plecom. Premie przyznawane są losowo, dla całej brygady. Gdy tam jeszcze pracowałem kobiety na start miały niższa stawkę niż mężczyźni co jest nielegalne i mentalnie zacofane. Nie polecam.

Morris

Ciezsze czasy, miejmy nadzieje ze bedzie jeszcze gwar i swist maszyn i ruszymy cala moca, trzeba wierzyc ze będzie jeszcze pięknie

@Morris

Kiedy podwyżki?

Maciej
@Piter

A były wcześniej zapowiadane? Na ile możecie w sumie liczyć na ten moment, tak w przybliżeniu? Mieliście podwyżkę w zeszłym roku? Jeśli tak, to o ile zwiększyło się wynagrodzenie?

Czy istnieje możliwość rozwoju w SPINKO?

Obiektywny

Tak. Możliwość rozwoju niechęci do tego pięknego zawodu i braku wszelkich motywacji. PS. Nieładnie Spinko sprawować pieczę nad komentarzami.

Operator

Jak już Marcin z brygady się zwalnia to musi być bardzo żle w firmie. Takiego fachowca szkoda. teraz juz nie będzie szybkich napraw

Alu
@Operator

Znał się gość na robocie. Lepszego nie było na brygadzie. Szkoda chłopa. Pozdr i powodzenia.

odlewnik
@Alu

Był lepszy ale już nie pracuje bo go zwolnili. Szkoda Wojtka.

Majsterek
@Operator

Zobaczysz, że nie tylko MO się zwolni z UR jak tak dalej będzie to zostaniemy bez UR bo młodzi się zwolnią a starzy pójdą na emeryturę i wtedy będzie ciekawie.

Pracownik1
@Majsterek

Słyszalem ze to nie jedyny gość który chce odejść z UR. Szykują już się kolejni. Za chwilę więcej będziemy stać niż pracować bo nie będzie miał kto naprawiać tych maszyn. Ale po co dać pracownikom podwyżkę w końcu na ich miejsce tyłu chętnych za brama stoi ????????????????????????????

Poinformowany
@Pracownik1

A Marcin ponoć wraca. Slyszalem, że dzwonili do niego dali mu to co chciał i wraca. Jeżeli to okaże się prawdą to też trzeba tak zrobić

Staś
@Poinformowany

Witam. Chciałbym złożyć podanie do waszej firmy. Jak wygląda stawka na start, premie oraz pakiet socjalny?

Damiano_UR
@Poinformowany

Z tego co wiem pierwszeństwo mają osoby zwolnione podczas zwolnień grupowych. A np. do najlepszego elektryka Wojtka nikt nie dzwonił. W ogóle ciekawa sprawa, że np. tego nowego przyjęli do UR a nie wszystkim zwolnionym dali możliwość powrotu. Jest to zgodne z KP?

Robol
@Staś

Możesz złożyć. Na start najniższa . Później trochę lepiej. Premie tez są ale to różnie. Pakiet socjalny zawieszony bo covid. Ogólnie nie jest źle.

janek
@Pracownik1

powiedział mi kiedyś osobiście Pan Piort B, zasiadający obecnie za Panią Elżbietę

Janek
@Pracownik1

No tak stoją chetni. Ukraińców jest dużo chętnych. Nic do nich nie mam , ale taka polityka firmy.

POLITYK
@Janek

Polityka firmy związana z dbaniem o pracownika skończyła się w zeszłym roku. Teraz pracownik jest nikim. Oczywiście produkcyjny.

Pracownik CNC
@Poinformowany

Marcin wracaj od tych butelek cnc lepsze. A tak serio to ktoś jeszcze potrafi te maszyny naprawiać bo jakoś dużo problemów ostatnio

WWJ

Jak zarząd sobie nie radzi w obecnych czasach czego wynikiem jest brak pracy i straszenie pracowników zwolnieniami i nie przedłużaniem umów, odbieraniem premii. To lepiej zamknijcie tą budę jak sobie nie radzicie. Taka poważna firma, a takie straszenie pracowników codziennie to wstyd!

Co dokładnie masz na myśli? Od początku roku wszystko się sypie, czy dzisiaj coś poważnego się stało?

Młot Udarowy

Pracuję w tej firmie (usunięte przez administratora) lat i takich upadków to już wiele przeżyłem. Podobnie jak zapowiadanych końców świata :)

Wtf

Oszczędności wprowadzane na pracownikach fizycznych na hali 16 stopni praca w grubych ciuchach pogście lampki nad stanowiskami idąc na przerwę a biura i mistrzowki dogrzewane z klimatyzacji brawo hipokryzja jak zawsze

@Wtf

Poniżej 10 stopni przychodząc na 1 nockę w niektórych miejscach na hali.

@Piter

no i normalnie to akceptowalne jest? zastanawiam się czemu nikt tego nie zgłasza, raczej głośno o tym się w firmie mówi? jak to jest wyjaśniane chyba, że to specyficzne miejsca? jakie?

Robol2
@Anna

Zgłaszane jest to cały czas a każdy ma to w czterech literach począwszy od kierownika skończywszy na dyrekcji bo ta sytuacja powtarza się co roku.

Mirek
@Anna

Wypadek za wypadkiem coś ostatnio w firmie

Jacek
@Mirek

Stare maszyny i wszystko się rozwala i psuje. Coś wiadomo czy będą podwyżki?

Anżej
@Jacek

Pewnie ze będą. Na sam początek podwyżki norm do zrobienia.

Rocky
@Jacek

Patrząc na to co dzieje się w firmie to bardziej prawdopodobne są zwolnienia niż podwyżki płac.

Nowa

Witam aby dostac prace w spinko trzeba mieć wykształcenie operatora cnc czy przyjmują tez bez tego?

Robol2
@Nowa

Nie potrzeba mieć wykształcenia operatora cnc

@Nowa

A co się stało ? Co tam był za wypadek na narzędziowni?

@Piter

o jakim wypadku mowa? nikt chyba nie dawał tu w wątku na ten temat żadnych sygnałów... Jak tu stoją z bhp tak właściwie? szkolenia, zastosowanie zasad itp?

Anżej
@Nowa

Nie poczeba mieć wygdżdałcenia.

Zostaw merytoryczną opinię o SPINKO - Leszno

• Jak się pracuje w SPINKO?

Zobacz opinie na temat firmy SPINKO tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 144.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SPINKO?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 121, z czego 11 to opinie pozytywne, 40 to opinie negatywne, a 70 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SPINKO?

Kandydaci do pracy w SPINKO napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SPINKO