Opinie o M+H TEXTIL SYSTEMS POLSKA w Częstochowa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie M+H TEXTIL SYSTEMS POLSKA. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie M+H TEXTIL SYSTEMS POLSKA o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów tekstylnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o M+H TEXTIL SYSTEMS POLSKA w Częstochowa

Bajkopisarz

W zakładzie M+H stary mur się chwieje, Wypłaty marne, benefitów nie ma wiele. Dziurawe podłogi, tynk spada ze ściany, Przez zarząd ten problem nie jest doświadczany. Toalety stare, brak środków czystości, Nawet tam zanikł już wszelki cień jakości. Pani Dyrektor chodzi i poluje, Humor pracownikom skutecznie rujnuje. Papieros, telefon? Rzecz niesłychana, Jedna łapanka i premia zabrana. Z urlopem, oczywiście, też jest nieciekawie, Narzucony z góry i koniec, po zabawie Dobrze Ci radzę, przyszły pracowniku, Doświadczeń doznasz tutaj bez liku. Zastanów się jednak, bardzo Cię proszę, Czy warto być tak traktowanym za marne grosze :)

Pracująca

Pracuje pracuje 2 lata w tej firmie.. I nie polecam zarobki 1750zl czyli żenada.. Chamstwo straszne, coraz więcej osób z Ukrainy bo chętny Polaków oczywiście nie ma bo kto za takie pieniądze by chciał pracować.. Ja żałuję tylko tych 2 straconych lat

@Trelik

Fajna firma to kiedyś była za czasów starych rządów…Teraz wszyscy są zastraszani od górnej półki po pracownika produkcji.. wszyscy się boją że pani dyrektor firmy wyskoczy za pleców .. brak kontaktu z pracownikiem zero rozmowy o problemach wszystko musi być po myśli dyrektorki bo inaczej potrafi zastraszyć Nikt nie może wyrazić swojego zdania a nawet jak to się uda to i tak będzie po jej bo wszyscy się boją … zero szacunku dla podwładnych ( wszystkich-boją się i w biurze i na halach)tak po za tym praca była fajna ale ileż można się bać nie polecam

Fabek Nowy wpis

Chce dostać się na produkcje bo akurat szukają. Tylko trochę zniepokoiło mnie to zanieczyszczenie powietrza o którym ktoś pisał. Mam nadzieję że nie są przekroczone normy i ktoś nad tym czuwa tzn. BHP.

Człowiek pracujący Nowy wpis

Dla nowych ludzi którzy lubią takie wyzwania jak M+H - umową o pracę - stawka najniższa krajowa - premia (400-800 brutto) - na hali wielki (usunięte przez administratora) smród - brak wentylacji ( dużo dymu) - pracodawca nie dba o nic, jak robota idzie jest ok, nie ma roboty to szukanie na siłę powodów by uciąć premię - premia zależna od widzimisię dyrektor Renaty i niemckiego właściciela firmy ( mimo dużej ilości pracy i bardzo małej liczbie reklamacji premia niższa niż kiedy jest zrobione mniej i więcej reklamacji) - brak możliwości nadgodzin ewentualnie weekendow - nie oczekuj pomocy ludzi z biura, to Ty jesteś na najniższym szczeblu i jedynie możesz się czegoś dowiedzieć od współpracowników - 3/4 zakładu stanowią pracownicy z ukrainy ( garstka Polaków) Więc drogi przyszły pracowniku zastanów się dobrze zanim złożysz tutaj CV

@Człowiek pracujący

Od czego tak w ogóle zależy wysokość tej premii, można ją uzyskać w każdym miesiącu? Co takiego przeważa o decyzji dyrektora, który ją przyznaje? System premiowania macie wpisany w umowę? No i piszesz o dużym brudzie podczas pracy, dają Wam jakieś maseczki z filtrem żeby się trochę przed tym ochronić?

guilty

Witam to znowu ja! Nastał magiczny dzień premii świątecznej, tzn kpiny z premii świątecznej. Na hali widać zdenerwowanie, zażenowanie osób pracujących. Rok temu były wyższe premie, w tym roku obcinka. Z aktualizacji blond Dolores się uspokoiła. Nie biega po hali nie szuka na siłę problemów. Co nie zmienia faktu że ucięcie premii uznaniowej za listopad aby dorobić coś na świąteczna równa się też ucięciu premii za grudzień. Także drogi przyszły pracowniku, pracę w (usunięte przez administratora) odpuść sobie po nowym roku w tym zakładzie. Wynagrodzenie jakie na Ciebie czeka to magiczne 4290 brutto. Pracownik który pracuje tu 2 lata 5 czy 10 lat dostanie tyle samo. Trochę przykre dla tak zwanych stałych pracowników, lecz to jest właśnie podejście firmy i szacunek dla ludzi którzy chcą pracować. Dla osób które chcą dołączyć do naszej drużyny to takie podpowiedzi: - w toalecie brakuje desek sedesowych - o wzięciu prysznica zapomnij ( nie działają słuchawki ani nie ma zasłon w prysznicach) - czystość pryszniców zerowa, po prostu służą jako popielniczki - zadymienie na hali ogromne, ale na badaniach do pracy na twojej karcie będzie szkodliwość 0 - czy pracujesz szybciej czy wolniej wynagrodzenie to samo - mimo bardzo małej ilości pracy, zakład woli Ci zabrać 3 dni urlopu za 2,3,4 stycznia zamiast zapłacić postojowe. Urlopy narzucone przez zakład - 2,3,4 stycznia ( 3 dni) - 2 maja ( 1 dzień urlopu) - 15-26 lipca ( 10 dni urlopu) - 24 grudnia ( 1 dzień) - 31 grudnia ( 1 dzień) Więc drogi nowy pracowniku jeśli masz 20 dni urlopu na cały rok do luźnej dyspozycji zostaje Ci 4 dni kiedy dobrowolnie możesz sobie użyć swojego urlopu. Zastanów się zanim tu przyjdziesz pracować ???? Z tej strony chciałabym/chciałbym życzyć wam wszystkiego dobrego na te święta i szczęśliwego nowego roku oraz widzimy się 8 stycznia na polu bitwy ???? Pozdrawiam

@guilty

Firma tutaj narzuca dni urlopowe? Ale te dni to są z tej uli 26 dni urlopowych, które przysługują pracownikom, czy to jakieś dodatkowe dni? One są płatne czy bezpłatne? I co jak pracownik powie, że woli wziąć urlop w innym czasie, a nie w te wyznaczone dni?

guilty

To jest wersja dla ludzi co mają 20 dni urlopu. Dla osób co mają 26 dni to jest różnica taka że mają urlop na święta bożonarodzeniowe. Urlop jest narzucony przez firmę i nie ma opcji zmiany. Krótko mówiąc firma sama planuje sobie nasze urlopy, dostajemy tylko karty urlopowe do podpisu i koniec.

@guilty

O kurczę, to słabo z tym zadymieniem. A jest jakaś ochrona osobista? Może jakieś maski dla pracowników z filtrem na twarz albo oczyszczacze powietrza takie stojące? Cokolwiek, co ma zmniejszyć szkodliwość tych dymów, czy pracownik sam musi zadbać o siebie w tym względzie??

Co wy tu piszecie o deskach wentylacjach o dziurawych podlogach czy innych srodkach czystoci o ich braku.Jak to jest biedna firma ze nawet dyrektor techniczny kazal nam zbierac zlom zeby sprzedac albo kable obierac i zbierać miedz na sprzedaz moze premie tez mieli male albo na prezenty zbiera.kazdy moze jak orze zeby przetrwac.

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko BRYGADZISTA w firmie M+H TEXTIL SYSTEMS POLSKA? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
Adaś

Zgadzam się z opiniami ,zarobki : minimalna ( premie jak już jest to łatwo stracić, za telefon , za papierosy) Pani dyrektor stwarza negatywna atmosferę , ostentacyjnie wychodzi na halę (obchód po firmie tylko po to czy ktoś pali ,ma telefon przy sobie ... Każe pokazywać co ma się w kieszeni gdy zobaczy coś na kształt paczki papierosów lub telefonu Zaplanowała 19 dni urlopu z 26 a to jeszcze nie koniec Jednym słowem tragedia

Wyrewolwerowany Rewolwerowiec
@Adaś

Dlaczego za telefon? Papierosy? Jak się ma do tego regulamin pracy jest to w nim zawarte? Czy jest to dobry moment na zatrudnienie się w firmie i czy na prawdę jest tam tak źle?

Dd
@Wyrewolwerowany Rewolwerowiec

Są wszędzie tabliczki zakazu więc myślę że jak najbardziej pokrywa się to z regulaminem

Bajkopisarz

Ma Ma Ma Mariusz

Warto dodać, że obecnie są "cięcia" nawet w środkach czystości. Na drugiej zmianie nie ma już co szukać pasty bhp, żeby się domyć przed wyjściem. Jutro podobno wielki dzień premii świątecznych i wtedy to forum chyba zapłonie. Warto dodać, że od stycznia 2024 większość pracowników będzie na najniżej krajowej, także nie ma znaczenia, czy masz wiedzę i wieloletnie doświadczenie, czy przez połowę dniówki zamiatasz powietrze. Pozdrawiam obecnych pracowników i życzę wytrwałości!

Pracująca

Trelik
@Pracująca

Słyszałem że to bardzo dobra firma. Fajni brygadzisci i kierownictwo .

@Trelik

Kinga

Pasowało by, żeby przyszła kontrola z sanepidu i PIPu do tego zakładu,brak podstawowych warunków BHP. Warunki jest okropne, brak wentylacji, smog na hali zgrzewania, ale wg pomiarów wszystko ok, poza tym pani dyrektor chodzi po szatniach lapie na papierosach, zabiera premie, nie wolno mieć telefonu na terenie zakładu, bo mogą zwolnić, gdy złapią, kazdemu odradzam!

Krzyś
@Kinga

Zadymione to jest taki klimat pracy ktoś kto pracuje w tej branży powinien to zrozumieć... poza tym z tego co się orientuje to na halach są odciągi wystarczy włączyć.. Przyczepiłbym się raczej do jakości stołówek i ilości toalet. Przez to że w szatniach i toaletach jest tyle petów to cierpią na tym osoby niepalące, a piszę jako ich przedstawiciel myślicie, ze dlaczego nic z tym nie jest robione? Trochę samokrytyki...

Derylka
@Kinga

Piszecie, że nie ma wentylacji - właśnie jest - tylko pracownicy z tej firmy od dawien dawna zastawiają folia wentylatory oraz kanały wentylacyjne- to co ma wyciągać ???? Pracowałem to wiem- Grzelka rządzi !!!! i zastawia okna - ciągnie po nogach ;-). Z resztą wielu przeszkadza tam praca - tym którym się nachce robić - a nadal pracują - dlaczego ? są tacy co i wyciągają po 7 koła - nie sprawdzają co robią - liczy się ilość godzin i sztuki produkcyjne - Co powiedzieć hmmm - nie pasuje - poszukać innej jak i ja to zrobiłam

Piotruś

Wynagrodzenie najniższa krajowa plus premia którą pani dyrektor próbuje na siłę zabrać chodząc po szatniach, toaletach czy ktoś nie pali papierosów. Już nie mówiąc o urlopie. Z 26 dni 19 dni jest zaplanowane z góry na cały rok. Co jest nie zgodne z kodeksem pracy potwierdzone przez pracownika PIP-u.

Róża
@Piotruś

A to w firmie byli pracownicy PIP? Była tu jakaś kontrola, ktoś coś do nich zgłaszał? I czy po tym wyroku, że to jest niezgodne z kodeksem pracy, to ta praktyka się zmieniła? Czy nadal te dni urlopowe są tak z góry planowane na cały rok?

Kaktus

Premie łatwiej stracić niż dostać. Pani dyrektor bez porozumienia z pracownikami dysponuje ich urlopami. Z 26 dni zabiera 19 z góry narzucając terminy ich wykorzystania. Do tego dochodzą uwagi że będzie miała na oku osoby bedace na L4 w okresie letnim.

Czy w firmie M+H TEXTIL SYSTEMS POLSKA da się zarobić 6100 ? Staraliście się tam o pracę w niedawno prowadzonej rekrutacji na stanowisko Pracownik Produkcji?

Pracownik produkcji

Da radę! Ale tylko miesiąc, w drugim będziesz na zwolnieniu ????

Kaktus

Pracuś

Praca jak praca, produkcja za najniższą krajową przy akompaniamencie toksycznych oparów w budynku który bardzo dobrze pamięta (usunięte przez administratora)i powoli się rozpada. Byłoby może znośnie gdyby nie atmosfera wprowadzana przez Panią Dyrektor tego zakładu. Nie jest miło gdy musisz być ciągle spięty i pilnować skąd może nadejść kolejne zagrożenie które zabierze ci całą premię bo na przykład trzymasz przy sobie telefon. Nigdzie nie jesteś bezpieczny, sprawdzane są szatnie i nawet toalety czy przypadkiem nie palisz sobie papieroska (zaznaczam że nie ma wyznaczonych stref do palenia wyrobów tytoniowych, jest zakaz palenia w trakcie pracy i koniec) czy też nie trzymasz telefonu w ręce. Firma jest niemiecka a więc klimat Niemiec z lat 40 ubiegłego wieku jak najbardziej pasuje. Nie polecam :-)

Jak na dzień dzisiejszy wyglądają zarobki na stanowisku pracownika produkcji? Jedni pisali o najniższej krajowej, inni że jest się w stanie nawet 6100 zł wziąć. To jak to wygląda? Podajcie jakieś widełki. Czytałam też coś o premii, za co można ją dostać? I w jakiej wysokości? Zaczęłam rozważać zatrudnienie w tej firmie

Bogdan

Cześć. Z chęcią dowiem się, jak wygląda wynagrodzenie, które oferuje firma M+H TEXTIL SYSTEMS nowo zatrudnionym osobom? Z chęcią kwestię tę ustalę, dlatego też po to właśnie tu jestem, aby ktoś na ten temat mi coś napisał. Będzie mi miło. Proszę o rzetelną odpowiedź.

Simon
@Bogdan

Wynagrodzenie najniższa krajowa plus premia

Czy firma ma dużą konkurencję?

Jak obecnie wygląda sytuacja w firmie? Atmosfera? Zarobki? I czy rzeczywiście warunki pracy są szkodliwe dla zdrowia?

Artur

Trudno zgodzić się z taką opinia ponieważ firma jest jak najbardziej profesjonalna tylko może trzeba zauważyć jaki mamy czas i to niestety bardzo zmienia wiele założeń firmy!

Kowo

Nie poważna firma w jeden dzień na rozmowie przyjmują Cię do pracy , a kiedy dzwoni się żeby umówić się po odbiór skierowania na badania dowiadujesz się , że nastąpiła zmiana decyzji i nikogo nie przyjmują i oferta pracy jest już nie aktualna.

Lidia

Dwie osoby pod tym samym nickiem napisały opinie, jedna pozytywna, druga negatywna. W związku z tym chciałabym Was prosić o jedno. Czy możecie napisać dlaczego polecacie, a dlaczego nie polecacie pracy w firmie M+H TEXTIL SYSTEMS? Wasze opinie są wybrakowane, więc jeśli mogę Was prosić o więcej informacji, to będę wdzięczna.

Zostaw merytoryczną opinię o M+H TEXTIL SYSTEMS POLSKA - Częstochowa

• Jak się pracuje w M+H TEXTIL SYSTEMS POLSKA?

Zobacz opinie na temat firmy M+H TEXTIL SYSTEMS POLSKA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w M+H TEXTIL SYSTEMS POLSKA?

M+H TEXTIL SYSTEMS POLSKA
1.9/5 Na podstawie 22 ocen.
  • Rejtana 25/35
    42-202 Częstochowa