Opinie o CRAMO w Krosno

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie CRAMO. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie CRAMO o rekrutacji.

Branże: Produkcja maszyn górniczych i maszyn budowniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CRAMO w Krosno

Czy pracownicy CRAMO mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

jawo Nowy wpis

Cramo to już historia

Jakie wartości są cenione w CRAMO?

Japiernicze Nowy wpis

Wartość pieniądza. A w ogóle to jeszcze istnieje taka firma?

Czy w CRAMO panuje luźna atmosfera?

papcio

Pracownicy są życzliwi, noszą maseczki, mają płyny do rąk. Jest swoboda ale na wysokim poziomie.

LaskaOcramo

Spróbuje opisać dokładniej jak wyglądają warunki pracy w Cramo, ponieważ jak sama szukam czasami opinii to napotykam się na jojczenie bez konkretów. Co można powiedzieć o Cramo? Zacznijmy od rzeczy pozytywnych - wypłata zawsze na czas, wszystko na umowie tak jak być powinno a warunki zgodne z kodeksem pracy. Dodatkowo jako plus to pracownicy mogą wypożyczać sprzęt za 1zł, karta multisport, ubezpieczenie grupowe, nauka angielskiego online, wczasy pod gruszą. Na większości oddziałów panuje dobra atmosfera (na niektórych panuje dziwna atmosfera ale powiedzmy że to mniejszość). Szkolenia są jak najbardziej. Dla Handlowców i Kierowników są szkolenia produktowe i szkolenia z technik sprzedaży. Serwisanci również mają swoje szkolenia i firma "funduje" szereg uprawnień. Tyle z pozytywów. Cramo ciągle powtarza w swoich folderach, na stronie czy nawet stara się wmówić ludziom że jako firma z korzeniami skandynawskimi jest super solidna, najlepsza i tak mega dba o pracowników. No cóż - samym gadaniem nic się jeszcze nie zmieniło. Te warunki które wymieniłem - powiedzmy sobie szczerze to jest norma. To już nie jest rok 2005 i większość pracodawców ma taki sam bądź lepszy socjal dla pracowników więc nie ma się czym szczycić. Idźmy dalej, wiadomo że jednym z ważniejszych rzeczy to zarobki. Oczywiście ludzie pracujący ponad kierownikami oddziału w górę zarabają zacnie (6k+) i mają zacne auta służbowe. Kierownicy oddziałów są odpowiedzialni praktycznie za wszystko, za wyniki wynajmu, za pracowników, stan oddziału, za klientów, za porządek, za brak wynajmu, za awarie, ilości maszyn - dosłownie zbierają op****ol za absolutnie wszystko co jest nie tak. Dodatkowo spotkania cotygodniowe ze wszystkimi pracownikami, spotkania z handlowcem itd a oprócz tego normalna praca jako doradca techniczno handlowy i obsługa klienta, więc ich zakres obowiązków jest spory. W zamian za to wypłata między 3-4k i auto służbowe - Skoda Fabia. Szału nie ma jak na dzisiejsze standardy. Dalej handlowiec, bo to jest jakaś paranoja. Handlowiec dostaje 2.5k i żadnych dodatków, żadnych premii ani jakiegoś procentu od obrotu więc czy zrobi obrót na 10tys czy na 200tys to generalnie nie wiele zmieni oprócz poklepania po plecach przez kierownika. Konsultantki "Ejwonu" potrafią zarobić więcej. Auto służbowe - ciężarowe dwuosobowe więc też ciężko ocenić jego przydatność na użytek prywatny. No i najniższe stanowisko w firmie - pracownik fizyczny - serwisant. To jest temat rzeka. Serwisant w Cramo to musi być człowiek orkiestra. Niemalże pełnoetatowy kierowca dostawca, cieć placowy, odśnieża, kosi trawę, naprawia wszystko co na oddziale wymaga naprawy, złota rączka, do tego mycie maszyn, malowanie maszyn. Dalej, przeglądy i naprawy każdego rodzaju maszyny - od elektronarzędzi, przez zagęszczarki, ogrzewacze, sprężarki, minikoparki, wozidła skończywszy na podestach, badaniach elektrycznych, konserwacji i przygotowania do UDT. Uprawnień ma dosłownie cały karton, musi mieć wiedzę z zakresu elektryki, mechaniki, różnego rodzaju - marek maszyn i urządzeń - a dodatkowo jest serwisantem mobilnym więc na awarię na budowę również musi pojechać. Oczywiście narzędzia i części zamienne targa w plecaku no bo auta serwisowe są tylko na trzech największych oddziałach w Polsce. No i tenże serwisant dostaje.... UWAGA! 2.5k SERIO. Naprawdę wiem ile dostają serwisanci w konkurencji (Atut, Kiloutou, Ramirent, Kurt, PRentals, MS, Riwal) i jest to w zależności od doświadczenia od 3,5k do 4,5k. Naprawdę. Faktem pozytywnym jest że Cramo organizuje kursy i uprawnienia na obsługę bardzo wielu maszyn które zostają z nami do końca życia lecz wzamian za to musimy się związać umową lojalnościową na 3lata. No cóż. Tyle mam do powiedzenia na temat pracy z wlasnego doświadczenia i pisząc to mam nadzieje, że ta opinia okażę się komuś przydatna. Podsumowując jeśli ktoś ma niskie oczekiwania albo zero doświadczenia to może i warto. Jako handlowiec albo DTH można trochę się nauczyć i zebrać doświadczenia aby pójść do konkurencji czy po prostu gdzie indziej. Serwisanci mają gorzej bo lojalka na 3 lata trochę związuje ręce. Tyle.

@LaskaOcramo

100% prawda, pracowałem tam i dziwię się szczerze że ta firma przy takiej konkurencji jeszcze istnieje.

Eryk

Jak wiemy już nie istnieje. Również jako były pracownik potwierdzam, że między konkurencją a Cramo jest przepaść jeżeli chodzi o pensje.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w CRAMO spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?

Ciężko jest w systemie 12/12 w CRAMO? Ktoś coś?

Cramo

Cramo i ciężko? Cramo to praca dla ludzi z pasją do pracy prawie za darmo. Rób swoje i nie miej własnego zdania.

Koronawirus

Uwaga, będą zwolnienia w firmie, info potwierdzone.

Kontravisus
@Koronawirus

O tak jest to doskonała okazja zwolnić wielu gamoni

Malwina

Bardzo przykro czyta się taki komentarz, bo pracowałam z ludzmi których darzłam zaufaniem a teraz czytam takie rzeczy, podszywając się pod moją osobe.(usunięte przez administratora) Wszystkim życzę powodzenia u nowego pracodawcy, lepiej zacznijce uzupełniać swoją wiedzę w matematyce budowlanej niż zajmując się pierdołami.. Nie mogę powiedzieć złego słowa na tą firmę gdzie mogłam udoskonalać swoją wiedzę i zdobywać pewność siebie w rozmowach z klientami gdzie kiedyś mi jej brakowało.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w CRAMO?

Cramo głównie takich ludzi zatrudnia

Czesław
@Andrzej

Takie osoby bez doświadczenia zawodowego przechodzą szkolenie przed objęciem stanowiska lub mają pomoc bardziej kompetentnych pracowników? Będę bardzo wdzięczny za informacje.

Bardzo małe zarobi, jeżeli chodzi o PH, jest to śmieszne, że są jeszcze firmy, gdzie tak mało płacą, zwłaszcza, że mówią iź wynajmu się sprzęt klasy premium.

Radek

Wystarczy być dobrym pracownikiem a firma z całą pewnością będzie dobra. Warto mieć pozytywne nastawienie!!

Obserwator

A cóż to za argument @laskoOcramo że wypłata zawsze nas czas??!! Albo angielski online!! A przez przypadek czy ktoś z aplikujących nie zastanowił się z jakiego powodu trwa permanentna rekrutacja?? Z pozostałymi info @laskiOC.. to prawda jest w związku z tym niesłychanie dziwi mnie fakt że w dzisiejszych realiach rynku pracy ktokolwiek zainteresowany jest pracą w takiej instytucji jak Cramo

Maja

W dalszym ciągu brakuje to aktualnych informacji na temat warunków pracy, jakie stwarza swoim pracownikom firma CRAMO. Na ich stronie widnieje jednak informacja o rekrutacji. W celu ułatwienia odsyłam Was bezpośrednio do niej: https://www.cramo.pl/pl/o-nas/praca-w-cramo/dlaczego-warto-wybrac-Cramo Zaznaczają, iż praca u nich to coś więcej, niż zwykłe wypełnianie obowiązków. Chcą bowiem kształtować swoją branżę i przyszłość firmy. Czy komuś z Was taki profil firmy na tyle przypadł do gustu, że postanowi spróbować w niej swoich sił?

Norbi

Żadna firma nie oddzwania. Przecież wyraźnie zastrzegają , że będą się kontaktować z wybraną osobą!!

Jacek
@Norbi

Gdzie i kto tak robi?

Mario

No i jak tam(usunięte przez administratora) pracuje jeszcze ktoś?

@Mario

Proszę Cię o nie prowokowanie kłótni na forum. Forum GoWork.pl nie jest miejscem na prowadzenie tego typu dyskusji. Przypominam, że wymieniamy się w tym miejscu informacjami przydatnymi z punktu widzenia kandydatów do pracy. Pracownicy oceniają pracodawcę w oparciu o argumenty. Czy możesz napisać, dlaczego taka jest twoja opinia?

Janusz
@Andrzej

A może kolega ma rację bo tam pracował.

@Janusz

Jeżeli kolega tam pracował, to mam nadzieję, że podzieli się z nami swoimi doświadczeniami i wrażeniami związanymi z pracą w firmie CRAMO, ponieważ na chwilę obecną brakuje aktualnych informacji na ten temat. Wchodząc na oficjalną stronę internetową pracodawcy, można znaleźć informację, że pracodawca dba o rozwój zatrudnionych pracowników. Czy rzeczywiście tak jest? Można liczyć na kursy i szkolenia, które rzeczywiście pomogą nam w dalszym rozwoju?

gsii

…oddział Radzionków - niestety mało profesjonalnie... osoba rekrutująca nawet nie zapoznała się z CV które przesłałem i na wejściu spytała się o jego wydruk, po spotkaniu ktoś miał zadzwonić i poinformować o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej, max do 14 dni. Niestety całkowity brak kontaktu. Prace podjąłem w bardziej profesjonalnej firmie, która potrafi dotrzymać prostego terminu z wykonaniem telefonu, maila lub sms’a.

Weronika

@Filip Trudno się z Tobą nie zgodzić - bardzo trudno jest znaleźć taką firmę, która spełniałaby wszystkie nasze oczekiwania. Pracujesz albo pracowałeś w CRAMO? Co możesz nam powiedzieć o tym pracodawcy? Warto do nich aplikować? Twoje uwagi mogą okazać się pomocne dla osób, które są szczególnie zainteresowane.

Filip

Idealnych firm nie ma ale przesadzacie z narzekaniem!!

CRAMO

System zarządzania w firmie obecnie obowiązujący i niezmienny od wielu lat trudny do zaakceptowania na rynku w którym przecięły się krzywe popytu i podaży. W najbliższym czasie gdy inne firmy zmienią ten model na nowoczesne zarządzanie oparte na szacunku do ludzi (żadne mury nic nie znaczą bez pracujących w nich ) to zabiorą najbardziej wartościowych pracowników firmom takim jak obecnie jest CRAMO. Pracownicy mile widziani to tacy którzy bez zastrzeżeń wykonują polecenia zarządzających , bardzo niechętnie widziane jest Twoje zdanie i otwartość w wyrażaniu opinii. Dużo obowiązków w pracy bez zrozumienia że, każda z nich wymaga stosownego czasu w którym może być wykonana z należytą starannością ocierającą się o profesjonalizm. Prawie całkowity brak dialogu w kontaktach tzw "góry z dołem" . Całkowity brak dążenia do upraszczania niepotrzebnie skomplikowanych rzeczy. Pozytywy: pensja regularnie jak w zegarku, prywatna opieka medyczna, benefit, umowa o pracę , na niektórych stanowiskach auto służbowe (bez uwzględnienia choćby małych marzeń) cdn...

Cramo Oddział Kraków
@CRAMO

Zgadzam się w 100%. Jako były pracownik CRAMO, dodam tylko że system premiowania jest tak skonstruowany że jeśli uda ci się mieć premię w tym miesiącu to za rok zrobią taki target żeby ci się tego nie udało. Do tego "monday meeting" które jak sama nazwa wskazuje ... i tu uwaga... odbywają się we wtorki. Dowiesz się że wykonując 90% zakładanej normy jesteś do (usunięte przez administratora) a jeśli wykonałeś 110% to kierownik ci źle zaplanował i on jest do (usunięte przez administratora)

Jarek

Gdyby było tak źle jak piszesz to z całą pewnością pracownicy pisaliby swoje opinie.

Weronika

@Fiona dzięki za informacje - faktycznie wyglada to na całkiem fajny zestaw. @sprawiedliwy możesz wyjaśnić, dlaczego sugerujesz, że coś w firmie dzieję się nie tak? Jak rozumiem - jesteś zatrudniony w CRAMO, więc opowiedz nam więcej o Twoich przemyśleniach?

maciej
@Weronika

Jeżeli chcesz pracować tylko dla benefitów - typu LUX-MED, MULTISPORT ITP. to zapraszam do pracy w cramo. Jeżeli masz troszkę wyższe wymaganie to sobie odpuść. Podstawowa kiepska podstawa - o premii możesz pomarzyć, (usunięte przez administratora) nie masz prawa wyrażać swojej opinii. Jeżeli w ciągu roku odchodzi z firmy połowa handlowców (duża część ze stażem kilkuletnim) - to coś jest na rzeczy

Fiona

Odnośnie benefitów firma posiada dużo i to jest ich plus: opiekę medyczną, wczasy pod gruszą, bony świąteczne, karty multisport

Zostaw merytoryczną opinię o CRAMO - Krosno

CRAMO