YAWAL S.A.

Opinie o YAWAL S.A.

Olaf Nowy wpis

Wypowiedzi tu, co do pracy są niejednoznaczne. Chciałbym, jako potencjalny pracownik produkcyjny, wiedzieć jednak, jaką kwotę mogę zarobić. Możecie napisać? Mało pomocne są stwierdzenia o atrakcyjnym system premiowy, które są w ogłoszeniu.

Jakie warunki obecnie ma operator linii produkcyjnej? Chciałem się zorientować, jakieś ogłoszenia znaleźć, ale jak są, to jakieś stare z 2019 czyli naprawdę, no i nie da się nawet do nich zajrzeć już. Ile tam w ogóle macie zmian teraz? Pytam, bo mi nocki nie pasują to od razu moge powiedziec.

HI

Taka mała podpowiedź - szukając pracy w dowolnej firmie zazwyczaj sprawdza się stronę danej firmy i tam szuka się informacji. Nawet na tej stronie jest link do strony firmowej :) dalej zakładka Kariera i są "aktualne" oferty, gdzie można zapoznać się z ofertą i wysłać CV.

Hh

Nocek na tą chwilę nie ma,roboty też nie,kasa minimalna,podwyżek nie ma i nie będzie,premie zabierają jak mogą,ludzi wysyłają na urlopy,no ale nikt się odezwać nie potrafi.

Kiedy to zmienił się kierownik magazynu i lakierni ?

Krystyna
@Hh

Jak długo ma trwać ten przestój, o którym piszesz? Orientujesz się po jakimś czasie będą przyjęcia? Tylko teraz w tym okresie płacą minimalną, czy normalnie też? I za co premia na przykład jest zabierana? Mają jakieś konkretne powody ku temu?

Hanna Nowy wpis
@HI

to racja, właśnie zerknęłam na stanowisko pordukcyjne i widze że dobrze patrzą jak ktoś ma uprawnienia na suwnice i wózki widłowe a czy nie można podczas pracy wyrobić takich szkoleń/uprawnień?

Pracownik, chyba nie Nowy wpis
@Hanna

Jesienią zwalniali teraz zatrudniają. Widać praca sezonowa.

lll Nowy wpis

Dlaczego zlikwidowano dodatek brygadzisty ?

Czy w YAWAL S.A. są szkolenia zewnętrzne?

I co dzięki takim szkoleniom można później zyskać w pracy? Czy jest szansa na awans, na jakieś wyższe stanowisko? Wyjaśnij, jeśli to nie problem...

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie YAWAL S.A.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Konstruktor wydawały Ci się najkorzystniejsze?

Lakiernik jaką ma umowę u nich? Tu nie widzę ogłoszenia, żeby poczytać, w 2019 coś tylko było, ale nie da się już obejrzeć. A tak wszedłem tu i czytam o tych zwolnieniach niżej, jak umowa stabilna to chyba muszą mieć powód, żeby rozwiązać ją? Szukam pracy, ale musi być w miarę pewna.

Czarny

Czy ktoś wie czy w styczniu 2024 są planowane podwyżki/obniżki wynagrodzenia dla pracowników produkcji?

NICK
@Czarny

Raczej będą, bo najniższa krajowa rośnie :D I wtedy większość z nas będzie zarabiać najniższą krajową. Pracownicy z długoletnim stażem będą zarabiać tyle co nowo przyjęty. Ogólnie z podwyżkami, premiami regulaminowymi i z celebrowaniem świąt np. Bożego Narodzenia jest baaaaaardo kiepsko w Yawalu, z szacunkiem dla pracowników produkcji również.

Lol
@NICK

W pewnej firmie zupełnie bez związku jest już taka tradycja, że kiedy na koniec roku okazuje się że wyniki nie są dobre w ramach oszczędności zwalniają kilku pracowników którzy mają pojęcie o tej robocie,ale mają tą wadę że na durne pomysły w owej firmie reagują zamiast klaskaniem i fałszywymi uśmiechami, pukaniem się w głowę... ...potem do połowy roku jakoś się kula silą rozpędu i wszyscy są zadowoleni ...potem jest coraz gorzej..wiec zaczną się zastanawiać co jest nie tak?!...dochodzą do wniosku że trzeba zatrudnić nowego "fachowca"...szukają, szukają w końcu gdy prawdziwy fachowiec za te pieniądze robić niwe chce biorą pierwszego lepszego a czas leci..pod koniec roku stwierdzają że po nowym roku nowy fachowiec postawi wszystko na nogi bo miał za mało czasu więc czekają...w połowie kolejnego roku nadal jest słabo bo"fachowiec" nie ma pojęcia o robocie i w tym sam czasie szuka innej roboty ..więc wdrożą plany naprawcze...zatrudniaja kolejnych którzy nie mają pojęcia o tej robocie...po kolejnym nowym roku stwierdzają że nic na plus się nie zmieniło wiec w ramach oszczędności zwalniają kolejnych którzy cokolwiek o tej robocie pojęcie mają bo ich poziom (usunięte przez administratora)głupimi pomysłami jest taki że mówią to głośno. Przez kolejne pół roku wszystko się kula siłą rozpędu....i cykl się zamyka...a tymczasem konkurencja zdąży zatrudnić już wszystkich którzy o tej robocie pojęcie mieli...ale nie klaskali głupim pomysłom ...

Robol

W związku braku premi świątecznej proponuje żeby żaden pracownik produkcji nie pojawił się na wigilię która ma się odbyć niebawem.

@Robol

A to pewne, że nie będzie premii światecznej? Jest dopiero początek grudnia, może jeszcze coś się zmieni w tej kwestii? W ogóle to w jakich wysokościach te premie przeważnie macie?

trol
@Robol

jaki jest powód braku premii świątecznej ?

Pracownik71

A po co Wam premia świąteczna? Eko-okna wypłacają kilka tysięcy premii w grudniu... Ale praca na akord. U nas produkcja idzie jak żółw to też przynajmniej spokojna praca, ale bez premii.

@Pracownik71

Jak to po co? Wiadomo że jak premia to docenienie pracy i zawsze miły dodatek na święta. A bony dają jak nie ma przelewu na konto?

Pracownik71

Pozytywnie odbieram pracę w tej firmie. W markecie musiałam przerzucać tony towaru, w TRW byłam traktowana jak (usunięte przez administratora) Tutaj znalazłam pracę z mniejszym obciążeniem a zarobki podobne. Jedynie dojazd na koniec świata Herby powinien być rekompensowany finansowo nieco lepiej... Daję ocenę neutralną.

Zwolniony

A jak wygląda sytuacja serii odejść "za porozumieniem", Dużo osób jeszcze się zdecydowało?

Łucja

Na stronie internetowej firmy znalazłam ofertę Stażu do Działu IT . Zastanawia mnie , ile czasu trwa taki staż ? Czy jest to jakoś odgórnie ustalone ? Jeśli chodzi o to , że jest to płatny staż , to jakiego zarobku się można spodziewać ? Czy można liczyć na najniższą krajową , czy to są zarobki niższego rzędu ?

No tak. Ile płacą na stażu? To chyba zrozumiałe pytanie. Staż to nie wolontariat i chyba można normalnie zarobić więc czemu się aż tak dziwisz?

black or white

Kiedyś a obecnie w firmie :D Codziennie wcześnie rano, mała mrówka przybywała do pracy i natychmiast rozpoczynała wykonywanie swoich obowiązków. Produkowała dużo, a to co robiła dawało jej satysfakcję. Szef lew był zdumiony widząc, że mrówka pracuje bez nadzoru. Pomyślał więc, że jeśli mrówka może wytwarzać tak dużo bez nadzoru, to czyż nie wytwarzałaby jeszcze więcej, gdyby miała nadzorcę?! Zatrudnił więc karalucha, który posiadał szerokie doświadczenie jako nadzorca i znany był z pisania znakomitych raportów. Pierwszą decyzją karalucha było wprowadzenie systemu kart zegarowych. Potrzebował także sekretarki, by pomagała mu pisać i drukować raporty oraz pająka do zarządzania archiwami i monitorowania wszystkich rozmów telefonicznych. Lew był zachwycony raportami karalucha i poprosił go o sporządzenie dodatkowych wykresów, w celu opisania tempa produkcji i przeanalizowania trendów tak, by mógł je wykorzystać w prezentacji na zebraniach Zarządu. Tak więc karaluch musiał kupić nowy komputer, drukarkę laserową i zatrudnić muchę do prowadzenia działu informatyki. Mrówka, kiedyś tak produktywna i zrelaksowana, nienawidziła nadmiaru nowej papierkowej roboty i spotkań, które zabierały jej większość czasu. Lew doszedł zatem do wniosku, że nadszedł czas mianowania osoby kierującej działem, w którym pracowała mrówka. Stanowisko dał więc cykadzie, której pierwszą decyzją był zakup do biura nowego dywanu i ergonomicznego krzesła. Nowy kierownik cykada, również potrzebowała komputera i osobistego asystenta, którego wzięła ze sobą z poprzedniego działu po to, by pomógł jej przygotować Strategiczny Plan Optymalizacji Kontroli Pracy i Budżetu. Dział w którym pracowała mrówka stał się smutnym miejscem, gdzie nikt się już nie śmiał, za to wszyscy byli nerwowi. W tym samym czasie cykada przekonała szefa lwa, co do absolutnej konieczności przeprowadzenia badania środowiska pracy. Po przeglądzie kosztów funkcjonowania działu mrówki lew stwierdził, że efektywność uległa znacznemu zmniejszeniu. Zatrudnił więc sowę, prestiżowego i znanego konsultanta, by ta przeprowadziła audyt i zaproponowała rozwiązania. Sowa spędziła w dziale trzy miesiące i przygotowała ogromny, wielotomowy raport, kończący się następującym wnioskiem: “W dziale jest przerost zatrudnienia”. Zgadnijcie, kogo lew zwolnił jako pierwszego? Oczywiście mrówkę, gdyż wykazywała „brak motywacji i negatywną postawę”.

Ono
@black or white

Firma ma potencjał, PR, doświadczenie...niestety od lat zmaga sie z brakiem kompetentnych specjalistów. W efekcie zatrudnia się coraz wiecej ludzi w nadzei ze każdy z nich coś tam umie i w sumie jakoś razem to sklecą. Branża wąska. Sytuacja gospodarcza trudna. A wystarczyłoby skorzystać z potencjału ktory już mają.Doświadczenia szeregowych pracowników. Dobrze opłacanych, ktorzy identyfikują się z firmą i zależy im na jej rozwoju . Jak mu będzie dobrze w tej firmie to będzie mu zależało żeby sie rozwijała i zeby było jeszcze lepiej. Z tego tortu zawsze spadnie jakaś wisienka dla niego.

lol
@Ono

Można by napisać szczerze co prezentuje sobą część pracowników, tych tzw specjalistów, ale pewnie zostało by to usunięte bo niestety to obraz żenady i nie pozostaje bez wpływu na jakość pracy.

@lol

To kandydaci na stanowisko specjalisty nie są sprawdzani na rekrutacji czy mają odpowiednie kwalifikacje? Czy to dopiero wychodzi podczas pracy? Według ciebie robota szłaby lepiej jakby było mniej pracowników a bardziej doświadczeni w praktyce? Kierownictwo tego nie widzi?

Ilu pracowników odeszło? Aż tak dużo że to było widoczne? Wiesz może czy będą szukać na ich miejsce czy te stanowiska do likwidacji?

Ciekawski
@Marek

Kierownik lakierni, fachura od IT, fachura z działu zakupów, magazynier.

@Marek

Ta firma bardzo chce byc nowoczesna. Nabór super, ma wyłonić fachowca..ale najlepiej jakby ten fachowiec robil za pół darmo:) w efekcie albo zanizają loty i dają pseudo awans komuś z działu ( czytaj dowartościowują go jakimś wymyślonym stanowiskiem :) albo zatrudniają kogoś kto zgadza sie na nizszą kase a przy najbliższej okazji ucieka tam gdzie kasa. To oczywiscie nie jest dobre jak ciągle sie zmienia kierownictwo. Zgodnie z trendami nowoczesnej firmy stawiają na eko i ok. To jest fajne. Warte docenienia. Co nie jest fajne..Oczekują że sie będziesz integrować bo to modne i buduje atmosfere...tyle , że za swoją kasę i w czasie wolnym.:/ czas wolny to czas dla pracownika i rodziny i dobrze by było, żeby pracodawca się w niego nie wtrącał bo ważniejsza od atmosfery w pracy jest atmosfera w domu a wyrywanie z niej mamy czy taty jej nie sprzyja. Czasem powoduje to, że człowiek staje przed wyborem co ważniejsze firma czy rodzina i wybiera dobrze....rodzinę

@Gość

A to nie ma w tej firmie jakiegoś regulaminu podwyżek czy awansów? Czytam że z własnej kieszeni musisz wykładać kasę, ale na co? Czego firma oczekuje?

@Marta

Regulamin może jest ale nikt go nie widział. Integracja za swoją kasę i w czasie wolnym.

Czy rozmowa kwalifikacyjna do YAWAL S.A. odbywa się w siedzibie firmy?

Ciocia

Czy w Yawalu podwyżki nadążają za inflacją, czy z roku na rok zarabiacie coraz mniej?

Czy w YAWAL S.A. wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

hjiuy

Tak, 300 pln brutto tj. około 198 pln netto za brak absencji chorobowej i finito, płacone 25 każdego miesiąca., Ostatnio były podwyżki w wysokości 200 pln brutto, lecz zlikwidowano 100 brutto za dojazd do pracy, 70 brutto za nie palenie szlugów w pracy. Policz sobie korzyśći :-)

@hjiuy

Serio za brak palenia tu płacą? ;p Pierwszy raz z czymś takim się spotykam. Ten dojazd taki drogi? To jakie to odległości od firmy obsługuje?

hjiuy
@Ewa

To są kwoty brutto, za dojazd dodatek dostawali wszyscy, piesi, rowerzyści, motocykliści i automobiliści :-) Obojętnie z kąd dojeżdżali :-)

@hjiuy

Czyli rozumiem, że te dodatki za brak absencji chorobowej są każdego miesiąca? W sensie te 70 zł za papierosy to jest w pracy jako w obiekcie czy ogólnie na terenie, ale na świeżym powietrzu?

panq
@Ewa

Tak, każdego miesiąca za 100% dni bez chorowania. A 70zł zostało dodane do pensji. Teraz nie jest już to jako osobny dodatek. A palić możesz wszędzie w WC, na szatniach, na hali w kątku gdzie nie sięgają kamery i w miejscach do tego wyznaczonych na świeżym powietrzu w towarzystwie współpracowników i osób pracujących w biurze.

@panq

Jak już piszesz o paleniu to jest oficjalna przerwa w pracy na papierosa albo śniadanie? Bo jak ktoś dużo pali to chyba częściej wychodzi. Kierownik nie ściga jak się tak ciągle ktoś ukrywa z fajkiem?

Mietek
@Marek

Przerw jest dużo pracy zero. Urlopy gonią urlopy . Przyjmują ludzi a pracy brak. Istny cyrk. Natomiast w biurze pełna fala kolorów zabawa trwa. Kawka herbata ciasteczko home office i te sprawy sielanka w najlepsze.

@Mietek

No dobra czyli przerwę można sobie zrobić. A co z urlopami? Jest grafik na który się wcześniej wpisują pracownicy czy można brać z dnia na dzień?

Taki se magazynier

Czasem sobie tu zajrze i widze ze ktos mnie cytuje. Przyznaje.. mam niezlą beke z takich nieudaczników zyciowych ????

@Taki se magazynier

Widząc Twoje cztery znaki zapytania na końcu wypowiedzi, rozumiem, że sam nie jesteś pewny tego co piszesz .

@hihihi

Nie. Znaki zapytania droga osobo to jest filtr administratora. Wklejona była mina wysmiewająca ;) Wierz mi se jestem daleki od wysmiewania sie czy ponizania kogoś. Tylko z takimi ludzmi tzw nieudacznikami jest jak z ludzmi ktorzy się nie myją. Poki mu stanowczo nie powiesz ze jest s.wi.ni.ą smierdzi i nie wjedziesz mu na ambicje - to sie nie umyje. W przypadku pracy tez dziala tylko terapia szokowa. W innym wypadku będzie taka niedorajda zyciowa pisala na forum jak mu zle, udawala ze się z tego smieje, szukająca udprawiedliwienia. To przeciez pracowadc(usunięte przez administratora) a ja to spoko. No nie.. nie jestes spoko jestes ofiarą i pasuje ci taki stan skoro ciagle to robisz. Bez obrazy, ale ludzie ktorzy narzekają a nie zmieniają pracy są po prostu zalosni. :) jeszcze bardziej zalosne są wpisy tutaj kogos kto swoimi wypowiedziami sugeruje innym ze nie warto nic zmieniac bo i tak wrocicie albo czemu dalej tu jestescie tkwiąc samemu w tym samym bagnie i trując jadem w wypowiedziach. Z calym szacunkiem kolego OD TYCH SPISÓW powiem ci teraz to abys dobrze zrozumial. JESTES TOTALNIE TOKSYCZNYM PRZEGRYWEM ZYCIOWYM I MAM NADZIEJE ZE LUDZIE W TYM ZAKLADZIE WIEDZĄC KIM JESTES I TRZYMAJĄ SIĘ OD CIEBIE Z DALEKA. Z KIM PRZYSTAJESZ TAKI SIĘ STAJESZ JAK CHCESZ BYC ORŁEM NIE MOZESZ ZADAWAĆ SIĘ Z KURAMI ;)

@hihihi

Byla tam smiejąca sie minka :) osobiscie podziwiam rekruterow tej firmy. Bo co bądzp pamietam ze byla to bardzo mila Pani. Wspolczuje jej proby przedstawienia "dobrych w mniemaniu pracodawcy warunków" w taki sposob by pracownik odrazu nie skapł się ze są one beznadziejne xD kto umie liczyć odrazu podziękuje ;)

@Taki se magazynier

Podasz jakies przykłady tego przedstawiania niby dobrych warunków? Bo aż ciekawa jestem

@Maja

Szczerze to nie chce mi się..zakonczmy już temat.. szkoda czasu i zycia na to... podobnie jak na prace w tym zakladzie

@Taki se magazynier

Czyli na rekrutacji warunki są pięknie przedstawiane a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej? Chodzi o kasę? Jak już zacząłeś to dokończ i napisz o co chodzi.

@Marek

W tej firmie zarabia sie bardzo słabo. Sam obecnie rozgladam się za czymś innym bo z tego juz nie da sie zyć. :)

Maja

To jakie stawki masz w takim razie na myśli? Coś w okolicach najniższej krajowej?

Tak, marnie płacæ.

Marzena

Na każdym stanowisku tak marnie płacą? Czy jest jakaś posada, na której jednak idzie coś więcej zarobić?

to podstawy się odniosłeś z tym? I ogólnie z perspektywy którego stanowiska piszesz, fajne byłoby mieć jasność... czyli na Twoim premie nie przysługiwały? pytam, bo na innych pisali, że jakieś są

lll
@Marzena

Jak to jest, że po trzech miesiącach pracy w roli pakowacza na lakierni stajesz się młodszym specjalistą ds. kontroli jakości ? Bez wykształcenia, bez kompetencji, nie spełniając żadnych warunków stawianych w ogłoszeniu o pracę co do tego stanowiska ?

Niby ja
@lll

Wow Marzena, a Ty widzę fachowiec pierwszej klasy! Powinnaś wystartować w tym naborze . Z Twoimi kompetencjami nikt nie miałby z Tobą szans???? co Cię tak.zabolalo? Odpadłaś w przedbiegach czy wigilia Cię dobiła ????

Nomen
@lll

Tu to wogole cuda tera są na produkcji. Kiedyś to robili ludzie co sie na robocie znali a teraz liczy sie ino która założy krótszą kiecke i wiekszy dekolt. Ty dostajesz opieprz jak nie masz ubrania roboczego a "fachowcy" w szpilkach latają po hali. Tylko kawa i maślane oczy a jak wejdziesz takim do biura to patrzą jak na plebs co im przeszkadza i myślą ze ludzie glupi i ślepi i nie widzą. Wstyd

Grzegorz
@Nomen

Jaka to jest podwyżka, jak przejść z pakowacza na na młodszego specjalistę ds. jakości na tej lakierni? I jakie są dalsze perspektywy?

Ano
@lll

Ano tak to jest, że jak jesteś kobietą to ci wolno więcej np.możesz być na tym samym stanowisku co facet i on robi na zmiany, ale jak jesteś kobietą to ty nie musisz. Pierwsza zmiana, biureczko , nos zadatry i never ending (usunięte przez administratora)

Czy ktoś wie czy w styczniu są planowane podwyżki/obniżki wynagrodzenia dla pracowników?

Była jakaś podwyżka?

black or white
@Kandydat

Miała być inflacyjna ale niestety w Yawal-u nie dotrzymuje się słowa, gdyby było na piśmie a tak ..... .

Janusz
@Marek

A mieliście już wcześniej podwyżki czy dopiero niedawno je zapowiedziano? Jak często w ogóle się zdarzają? Widzę, że wspomniałeś też o obniżkach, firma chyba nie ma problemów finansowych? A może wiesz już coś więcej, bo już prawie marzec?

Jestem pracownikiem w firmie Yawal chciałbym się oficjalnie pochwalić premią która za poprzedni miesiąc wyniosła aż ok.60zł brutto! Zastanawiam się czy nie lepiej było by dla pracowników rozdać chociażby cukierki w nagrodę XD

jki

Premia wyniosła 2 % Twojego uposażenia, więc jest to kwota netto nie brutto. Cukierki były by znacznie droższe, dlatego dostałeś kasiorę.

@jki

Sorki, sprostowanie, miałeś rację, to jednak była kwota brutto, nawet na lizaki nie starczy zakupione w hurcie :-(((

jki

W zupełności wystarczy na zakup 200 pudełeczek zapałek potrzebnych tej zimy do rozpalenia chrustu (przy założeniu 1 paczka zapałek = 38 szt. = 0,20 zł)

Musisz szukać w takim razie nowej pracy jak radzi/ł na forum "Taki se magazynier" i zarabia teraz 7000+ za tyle samo godzin a nie "...wylewać swoja frustracje pracy za beznadziejne pieniążki następnie idź kupić beznadziejna kawę za 70 groszy z automatu ... bo nie masz odwagi podjąć działania i podnieść swoje kompetencje.. jak ktoś zmienia prace z stodoły na obornik to czego oczekuje ? (prawie cytat z Jego wypowiedzi) Co Cię jeszcze trzyma w tej beznadziejnej firmie??

uiop

W jakiej wysokości dostałeś premię za poprzedni miesiąć ? Może trzeba podjąć działania i swoje kompetencje ? I co Cię trzyma w tej beznadziejnej firmie ? Zatkało kakao ?

Grzegorz
@uiop

Od czego zależy wysokość premii?

A taki se magazynier

A kiedy zbiorka siepomaga dla pracowników na chleb ? Rozumiem ze panstwo umyslowi zyją jak pączki w masle, ale czy są panstwo swiadomi ze ludzie w wiekszosci zarabiają u was kwoty godzące w tych czasach juz w ludzką godnosc ? Mam nadzieje ze po wypowiedziach zalogi jak mówią tak sie stanie i kopną was w (usunięte przez administratora) nadejdzie zapowiadana wielka fala zwolnien. Wowczas sami sobie tam stanecie i rączki zabolą. Ale w sumie.. co ja tam.. zamontujcie wiecej kamer i postawcie dodatkowe kretynskie automaty do poini jak w przedszkolu.

stefanotis
@A taki se magazynier

tu się pracuje dla klimatu a nie dla kasy.

@A taki se magazynier

I gdzie ta fala wypowiedzeń? Człowieku, co Ty majaczysz, nikt się nie zwolni, tu się wraca z podkulonym ogonem(i to po parę razy). Tu tylko w kuluarach jest się butnym i mocnym w gęb*e inaczej by tu już nikt nie pracował ... LOL

Taki se magazynier

Wypowiedz typowej osoby bez ambicji. Wiesz jednak niektorzy mają jaja..zwolnilemn sie i byla to dobra decyzja aktualnie mam 2,5 raz wiecej wyplaty czytaj 7000+ za tyle samo godzin i wiesz..nie zamierzam podkulac ogona i wracac A teraz mozesz mi pocis w komentarzu wylac swoja frustracje pracy za beznadziejne pieniazki nastepnie idz kupic beznadziejna kawe za 70 groszy z automatu i miej satysfakcje ze ktos wrocil bo nie ma odwagi podjac dzialania i podniesc swoje kompetecje.. jak ktos zmienianprace z stodoly na obornik to czego oczekuje ?

Dominika
@Taki se magazynier

A mogę wiedzieć ile przepracowałeś w firmie? :D No i czemu się zwolniłeś? :) Chodziło o wynagrodzenie, że aktualnie więcej zarabiasz czy firma ma jakieś inne minusy?

Taki Se
@Dominika

Dominiko, Jeśli na 1 rzut oka komuś największym minusem nie ukazuje się żenująco niski zarobek to osobiście nie mam pytań. Niestety to w znacznym stopniu wina pracowników. Widać to po samych wpisach tutaj. Dla przykładu komentarze Pana który rekompensuje swoje niepowodzenia kariery zawodowej tym że ktoś wróci do tej firmy. Piszę niepowodzenia bo jego komentarze w żadnym wypadku nie wskazują na to że jest pełny entuzjazmu z podejmowanej pracy, jak i wynagrodzenia - wręcz odwrotnie. Na każdej płaszczyźnie życia - najczęściej tej zawodowej można wyrożnic dwa poszczególne segmenty społeczne czyli: Stado i pojedyncze ogniwa.. Gdzie stado to ogól ludzi którzy uważających za dziwoląga kogoś kto postępuje inaczej niż wszechobecny ogół ludzi. Pan wyżej jest idealnym przykładem stada. Praca jest beznadziejna, ale można narzekać i nic nie zrobić z tym bo przecież inni wracają no to chyba nie ma tak źle nie oni tez mają przecież beznadziejnie.. Osoba ogniwo działa całkowicie odmiennie nie zwraca uwagi na opinie i doświadczenia innych ludzi - często cechuje się odwagą społeczna w podejmowaniu decyzji co dla ogólnego stada staje się czymś śmiesznym drwiącym. Reasumując stado patrzy na boki na innych i nie podejmie żadnej inicjatywy - strach przed porażka. Najprawdopodobniej na zawsze utknie w tego typu zakładach i z takim wynagrodzeniem bo po prostu brak inicjatywy. Dla nieco inteligentniejszych konformizm w żywym tego słowa znaczeniu. Ogniwo nawet jak odniesie porażkę spróbuje kolejny, kolejny i kolejny raz aż do skutku w między czasie zostanie wyszydzone przez stado. Stado nigdy nie zrozumie że lepsza jest krytyka mędrca niż pochwała głupca i będą brali pod uwagę opinie nie ludzi którzy coś osiągają.. tylko tych będących w tym samym miejscu społecznym co oni bo tak jest wygodniej. ( odsyłam do wypowiedzi przecież inni tu wracają kilka razy ). To przykre.. Pana z komentarzów powielającego negatywny sposob podejscia do zycia i skazywania się na porażkę bo inni tak robią przeciez wracają zostawiam z małym przemyśleniem poniżej. Gdy myślisz, że coś możesz lub czegoś nie możesz za każdym razem masz racje Henry Ford.

@Taki se magazynier

Dlaczego mam Ci „ciś” fajnie, że znalazłeś pracę za lepsze pieniądze i postanowiłeś odejść. Ja nie szydzę z Cb tylko z osób, które narzekają, psioczą, marudzą latami! i nie mają odwagi wziąć byka za rogi i się zwolnić. To nad nimi „płaczę” XD

hop hop
@Taki se magazynier

Nie mów hop .....,żeby cię znowu do Y nie przynieśli w teczce hi,hi.

@hop hop

W jakiej teczce? Co wy, teczki na siebie zakładacie?

Wielki

Byłem na rozmowie o pracę i chyba sobie żarty robią, (usunięte przez administratora) niech sobie zatrudniają na tą najniższą krajową. Za taką kasę to się rano butów nie opłaca wiązać

@Wielki

Ile Ci zaproponowali i na jakim stanowisku ?

Emma
@Wielki

O! I to jest odpowiedzialne i zdrowe podejście do tematu, nie satysfakcjonuje mnie proponowana stawka- nie przyjmuje jej, a nie jak to się zwyczajowo dzieje podejmuje się pracę, a potem się narzeka na fajeczce co godzinę w WC, jak to TU jest źle. Biadoli się i wylewa żale na GoWork i straszy odejściem XD

@Emma

Nie wiem gdzie "EMMA" pracowała / pracował, papierochów to się raczej w WC nie pali, tylko na legalu w miejscach do tego wytyczonych. Pracownik powinien mieć przed swoim szefem wygląd lichy i durnowaty, żeby nie peszyć go swoim pojmowaniem rzeczy. Tego Ci życzę :-)

Marzena
@Wielki

A mowa była o jakichś premiach, dodatkach, benefitach?

@hihihi

A czemu ktoś miałby kogoś peszyć tym, że jest ogarnięty? To chyba dobrze jak ktoś pojmuje rzeczy czy nie?

@Ewa

To była ironia , sarkazm :-)

@Ewa

Czasem podwładny jest bardziej ogarnięty od przełożonego :-)

Czy w YAWAL S.A. zatrudniani są obcokrajowcy?

Lola

Tak,są.

@Lola

A czy w ostatnim czasie zwiększyła się może liczba zatrudnianych w firmie Ukraińców?

Zostaw merytoryczną opinię o YAWAL S.A. - Herby

• Jak się pracuje w YAWAL S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy YAWAL S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w YAWAL S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 1 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

YAWAL S.A.