Promedica24

Opinie o Promedica24

Aktualność
Nie zwlekaj – zgarnij dodatkowe pieniądze!
Zaczynamy lato gorącym bonusem o wartości nawet 500 €!
Zasady otrzymania bonusu*:

• umów się na spotkanie z rekruterem, podpisz umowę i dołącz do zespołu!

• wyjedź w okresie wakacyjnym – im dłuższy wyjazd, tym więcej zarobisz

• dni premiowane liczą się od 01-06-2022

• im dłuższy wyjazd i lepsza znajomość języka niemieckiego, tym wyższy bonus!

[color][size][font]
Nasze bonusy stanowią doskonałe uzupełnienie Twojej pensji – nie wahaj się z nich korzystać.
O szczegółach naszej akcji bonusowej dowiesz się:
[/font][/size][/color]

• u naszego rekrutera,

• w każdym z naszych naszych oddziałów,

• pod numerem telefonu: 22 250 55 00

Jarooooo

Witam wszystkie opiekunki opiekunów i ich bliski oraz wszystkich hejterow, pracowników innych firm którzy dolewaja oliwy do ognia... Moja mama pracowała na czarno, postanowiła podjąć legalna pracę przy opiece po tym jak miała wypadek a rodzina się od niej odwróciła. Drogie opiekunki... Rozumiem wasze wszystkie żale, oraz to że ktoś hejtuje dana firmę by pozyskać klienta, a tak się dzieje. Powiem wam że moja mama została zweryfikowane językowo po czym poszła na spotkanie z rekruterem. To chyba normalne że jeśli przekonują cie dane warunki współpracy czy też nie jesteś w stanie podjąć odpowiednią dla siebie decyzję. Po rozpoznaniu kontraktu po zadaniu szeregu pytań i uzyskaniu odpowiedzi podpisała kontrakt 2 dni później wyjechała na niego. Jest na tym kontrakcie już 3 raz chwali sobie również wynagrodzenie. Przed ostatnim wyjazdem poprosiła o weryfikację językową co pozwoliło jej na uzyskanie jeszcze lepszego wynagrodzenia. Sądzę, że dla wielu z Was praca opiekunki osób starszych ma inne wyobrażenie. To tak jak idziesz do zakładu na produkcję i wyobrażasz sobie stanie przy maszynie i nic nie robienie. Tak to nie wygląda. Dostają umowę trzeba ją przed podpisaniem przeczytać (jeśli sprawia to problem to trzeba poprosić kogoś by to za was zrobił) przemyśleć temat i podjąć odpowiednią dla siebie decyzję. Jadę bo chce zarobić i dam radę albo odpuszczam bo mimo możliwości zarobkowych nie podołam psychicznie. Słabe psychicznie osoby nie podołają opiece osób starszych niezależnie od tego czy będą to Niemcy, Anglia, Norwegia, Polska czy jaki kolwiek inny kraj. Tu potrzeba cierpliwości, pokory, spokoju, wytrwałości, często empatii. Moja mama nie narzeka na warunki płacowe, ma opiekę medyczną w Niemczech, jako emerytka opłacane ma w Polsce składki, pokrywają jej koszta transportu, ma kontakt z opiekunem kontraktu. Jeśli chodzi o dodatkowe obowiązki czy opiekę nad jeszcze jedna osoba... Pamiętajcie co nie jest spisane na papierze nie jest objęte umową, jeśli są niezgodności z umową zawsze można od niej odstąpić z winy zleceniodawcy czy też pracodawcy. Powiem jeszcze raz... CZYTAJCIE UMOWĘ, PYTAJCIE bo im więcej pytań tym mniej niewiadomych. Pozdrawiam

@DAMIAN

Praca w PM24 przeznaczona jest dla ludzi silnych psychicznie, którzy znają swoje obowiązki oraz posiadają niezbędne doświadczenia życiowe, np. w zakresie: gotowanie, sprzątanie, radzenie sobie z trudnymi sytuacjami, panowanie nad emocjami. Oczywiście pasja do pracy i języka niemieckiego też jest ważna. Jak również empatia, ogólna tzw mądrość życiowa oraz intuicja. Ludzie mało odporni na stres w tej pracy sobie nie poradzą. Czytając Twój komentarz widzę, że jesteś dość nerwowy i chaotyczny, co wnioskuję po treści oraz formie w jakiej się wysławiasz. Nie dziwię się zatem, że sobie nie poradziłeś. Nie każda praca jest dla każdego. Ps. Po co wykonywałeś dodatkowe zajęcia, jakieś naprawy, roboty w ogrodzie itd? Nie wiesz, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu? Chyba nie zrozumiałeś co było istotą Twojej pracy.

Urszula
@Anai

Ja nic takiego nie zauważyłam. Powiedziałabym raczej że jest coraz lepiej, bo jak zdobywa się doświadczenie to zarobki idą w górę. O premiach jestem informowana. Ja akurat jeżdżę ich busami i zawsze dowozili mnie bezpośrednio na sztele, także nie wiem jak wygląda kwestia oddawania pieniędzy za samodzielne przejazdy, bo nigdy z tego nie korzystałam. U mnie koordynatorka przeważnie odbiera, a jak nie może to oddzwania po czasie. A jak coś to pamiętaj że jest jeszcze infolinia u nich, tam cały czas jest ktoś pod telefonem.

Janina

Przypadki są różne, jak wszędzie. Trzeba się z tym liczyć jak chce się w opiece pracować. Co do zarobków to sama nie narzekam. Jestem zadowolona i to bardzo, udało mi się sporo oszczędności odłożyć.

Natka88

Ciekawa nie zgodze się z Tobą ponieważ ja bardzo długo pracuje z Promedicą 24 i jestem bardzo zadowolona z tej firmy!!! Atmosfera u podopiecznego czy u podopiecznej to zależy od nas opiekunów jak ją stworzymy po drugie nikt nie mówi o tym że mamy ogrody pielegnować nawet mamy zabronione to robić. A Podopieczni nie traktują nas jako (usunięte przez administratora)jak to Pani ujeła. Pozdrawiam

Potencjalną kandydatka

Sprawdziłam ogłoszenia na ich stronie. Za jeden miesiąc pracy jest stawka i tu cytat "NAWET 895 EUTO"! Ludzie, czy to jakiś ponury zart?! Za miesiąc tak ciężkiej pracy taka stawka?! Czytam i po prostu własnym oczom nie wierzę. Szok!

Realista
@Potencjalną kandydatka

Za taką stawkę to nie ma sensu w ogóle wyjeżdżać, no chyba że jest się na emeryturze i chce dorobić. Harować za 3,8 tys na rękę? Śmiech na sali, skoro trochę mniej zarobi się w Polsce przy obecnej najniższej krajowej. I przynajmniej śpi się we własnym łóżku i jest panem siebie! Ciekawe czy wszystkie agencje oferują takie oszałamiające stawki...

@Realista

Nikt nie przymusza do pracy akurat w tej firmie.Polska to wolny kraj i masz wybór, jeśli nie zadowalająca według ciebie jest taka stawka to szukaj dalej.Tutaj nie tylko chodzi o pieniądze, większość podopiecznych kieruje się jakim jesteś człowiekiem i czy umiesz podejść z sercem do starszych ludzi

@Anonim

Nie chodzi o pieniądze?! Właśnie, że chodzi o pieniądze! I o to żeby za tak ciężką i odpowiedzialną pracę otrzymywać godne wynagrodzenie. To nie wolontariat tylko praca zarobkowa.

Może i płacą ale ty musisz oplacać sam wszystkie podatki i nie wliczane jest do lat pracy.

DU
@Potencjalną kandydatka

A co z mieszkaniem? Z tej pensji jest jeszcze opłata za kwaterę, jedzenie, rachunki, transport itd.? Czy to już firma płaci, a ta stawka to jest do ręki na własne wydatki? Wiecie czy po jakimś czasie można dostać podwyżkę np. po roku pracy z nimi?

@Potencjalną kandydatka

Taka stawka jest dla mnie mało realna, po prostu jest za mała. Może w przypadku osoby bez doświadczenia i z zerowym językiem niemieckim.

@Anonim

Jesteśmy ubezpieczeni w ZUS, mamy umowy na czas nieokreślony. Frima załatwia wszystkie formalności. Toteż nie pisz bzdur, że "nie wlicza się do pracy".

@Zadowolony

Dzień dobry. Idź do ZUS i się zapytaj za co masz płacone a za co nie w szczególności jeżeli chodzi o lata pracy

Selena Nowy wpis
@Ania

Też tak uwazam

Michalina

Dzień dobry ile trzeba pracować żeby odrobić kurs niemieckiego w firmie P 24

@Michalina

Dzień dobry. Jeżeli nic nie zmienili to zawsze było 3 miesiące

REGINA

chciałabym wyrazić moje podziękowania i wystawić bardzo dobrą opinię dla @promedica24 Właśnie wróciłam z 6 tygodniowego kontrkatu, pojechałam zaraz po 3 Królach. Bałam się, bo wiadomo jakie są opinie, ale tylko oni mieli jakieś propzoycje wyjazdów, inni w ogóle nie dysponowali albo trzeba było długo czekać. Jestem Mega zadowolona, dostałam umowę, opłacili ZUS, dostałam nawet bonus za długi wyjazd (trzeba się upomnieć). koordynatorka dwa razy dzwoniła pytać czy wszystko dobrze. było dobrze. Płaca w dwóch przelewach - to fakt - jeden już dostała, a drugi jest zlecony - mam podgląd w takiej specjalnej aplikacji. POLECAM (szczególnie koordynatorkę z Radomia)

@REGINA

Bonusy za długie wyjazdy nie obowiązują przy wyjeździe na 6 tygodni

Małgorzata

No to mnie zainteresowało, co to jest za bonus specjalny? Jakiś dodatek finansowy czy bardziej rzeczowy i wiecie też, kto decyduje, że dana osób dostanie taki bonus?

kiki z wawy
@Małgorzata

Dzień dobry. Pierwsze słyszę żeby był taki bonus.

Opiekunka Osób Starszych

Rozmowa w języku angielskim.

Zainteresowania, opowiedzieć o danym dniu itp

KX

Dwa dni temu wrzucili ofertę (usunięte przez administratora) dla konsultanta w zespole contact center z j.niemieckim. To trochę praca koordynatora który pomaga opiekunkom odnaleźć się miejscu i dogadać z podopiecznym? Umowa tylko z jedną firmą a nie jak ktoś pisał z dwiema? Bo nie chciałbym mieć dzielonego wynagrodzenia.

Jarooooo

Nemo
@Jarooooo

Dalej wyjazd jest na umowę zlecenie i stawka ok 200 zł. brutto?

Nemo
@Nemo

Kiedyś tak było, a teraz?

Zgadzam się

Misia
@Jarooooo

Dzień dobry, Na pani miejscu sprawdzilabym w Zusie jakie Promedica odprowadza składki. Pozdrawiam.

@Misia

W zestawieniu rocznym z ZUS widać czarno na białym , że są miesiące 0 składek nawet kiedy byłam 3 lub 4 miesiące nakontrakcie!Na moje pytanie dlaczego nie mam odprowadzonych składek ? Firma mówi o 2 miesięcznym okresie rozliczeniowym , tak jet w umowie i koniec dyskusji!A przecież za przepracowany miesiąc pracodawca ma obowiązek opłacić wszelkie składkizusowskie

@Selena

Doucz się co to jest pracodawca, a zleceniodawca. Co to jest umowa o pracę, a umowa zlecenie. Co przysługuje pracownikowi, a co zleceniobiorcy. Przestaniesz pisać bzdury. Niczego nie przepracowałaś, lecz wykonałam zlecenie, z takimi warunkam, które w 100% zaakceptowalaś podpisując umowę zlecenie. Niewiedza kosztuje. A to, że zleceniodawca optymalizuje na 1000% kasę, etycznie i moralnie (usunięte przez administratora) zleceniobiorców na kasę to można esej na 20 stron napisać. Obecnie polskie sądy, z reguły mają tendencję do odrzucania roszczeń tego typu że strony zleceniobiorcy, wobec zleceniodawcy - jest są na ten temat zapisy w umowie. Umowa zaś jest ogarnięta tak, iż to Promedica jest zabezpieczona na 95%. Jakby co wszystko idzie na zleceniobiorcę.

@Marek

Sam się douczJak uważasz się za takiego madrale to powinieneś zauważyć , że zwyczajnie się przejezyczylam . Powinno być zleceniodawca i zleceniobiorca. Chodzi o to ze firma obiecuje składki zusowskie lecz nie precyzuje z jaką częstotliwością i nie za każdy przepracowany miesiąc To jest fakt. Pracuje już 10lat w tej firmie wiec przestań popisać się wątpliwa elokwencją

@Selena

Unikać takich firm ... Jak nie będzie opiekunek same się wycofają z rynku i przestaną(usunięte przez administratora) ludzi.

Gosc
@Jarooooo

Z Pani wypowiedzi wynika ,że Pani mama jest świetnie znająca prawo pracy oraz prawo cywilne . Co do wynagrodzenia także ma minimalną stawkę w/g prawa Niemieckiego ,ponieważ jest delegowana na warunkach partnera czyli zleceniodawcy , czy tak? Jeśli tak, to jest jedyną opiekunka z Polski której prawa są respektowanie . Miło, że dobrze ocenia Pani swoje doświadczenie poprzez opowieść mamy ,ale to co Pani napisała nie jest prawdziwe . (usunięte przez administratora) Zadałabym jeszcze wiele innych pytań, ale zostawię już to dla siebie . Pozdrawiam ...

kinia

bo przeżyłam to samo, niestety

MZ

Można się dodzwonić. Tylko trzeba mieć trochę więcej szczęścia i rozumu.

Emeryt
@Jarooooo

Znam osobe która bierze 4000 tys zl za nic nie robienie w Polsce. Więc są takie prace. Praca na wadze do ważenia aut ktore są załadowane. Pojazd wjeżdża na wagę wagowy siedzi sobie w domku przy wadze przy biurku z komputerem i waży auto. Muzyczna gra kubek z herbata stoi. Umowa o pracę jest nadgodziny płatne soboty płatne ect. Na 8 godziny pracy jest może 3 godziny resztę się siedzi na fotelu lub chodzi po płacu na zewnątrz. Więc są takie prace gdzie można je nazwać tak że nic się nie robi. To jedna z nich.

Klaudia Skoczylas@kom
@Jarooooo

To chyba że trafiła na odpowiednią rodzinę bo w moim przypadku powinnam otrzymać wsparcie psychologiczne. Nie twierdzę że wszyscy ale większość jest niereformowalnych ludzi którzy powinni nauczyć się z szacunkiem traktowania

DAMIAN
@Klaudia Skoczylas@kom

Masz racje ja powinienem dostać wsparcie od rodziny u której opiekowałem sie panem , i co mnie spotkało ? Robiłem więcej niż w umowie , ogródek , pranie dywanów , pranie materaca z łużka podopiecznego , a jego żona wszystko mi utrudniała , nawet palenie w piecu na podwórku -2 a ona twierdziła że mamy lato , córki podopiecznego którym się zajmowałem , to tylko takie robiły pozory , co to nie one jak powiedziałem im co sie dzieje to tylko usłyszałem że mam sie nie przejmować wogule żadnego wsparcia a ja byłem przydzielony do jednej osoby , a druga osoba wszystko utrudniała , nawet osoba która mnie tam zleciła na koniec jeszcze dostałem ochszan wogule jak rodzina tak osoba która mnie tam zleciła z firmy nic nie doceniają nie zależało mi za bardzo na wynagrodzeniu , bo robiłem tam wszystko różne naprawy , dzwi wyjściowych , telefonów , ale nikogo to nie interesuje , zostałem bardzo nie fajnie potraktowany , już zrezygnowałem wogule z tej pracy pozdrawiam

@DAMIAN

Nani

Witam, Przyjechałam na zlecenie i uważam że nie dam rady. Opiekunka na samym wstępie jak mnie zobaczyła to dzwoniła poinformować ze jej nie pasuje bo za młoda jestem i już zaczęła na mnie marudzić. Czy jest możliwość zrezygnowania ze zlecenia bez jakichkolwiek kosztów ? Moja zmienniczka powiedziała, że co chwile osoby się zmieniają. Nie jestem pewna czy sobie poradzę.

Łukasz
@Nani

To chyba warto byłoby sprawdzić, jakie są zapisy w umowie, dotyczące rezygnacji z pracy? I z jakiego w sumie powodu uważasz, że nie dasz rady? Czy przedstawione Ci podczas rozmowy obowiązki różnią się z tego, co zastałaś na miejscu?

VL

To opiekunki z większym doświadczeniem same dobierają sobie współpracowniczki? Czy jest no narzucane odgórnie, a zespoły muszą się po prosu dotrzeć? Bo ta wzmianka o dużej rotacji zdaje się sugerować tą pierwszą możliwość.

Lola
@VL

Przedstawiają ci zlecenie do umiejętności które w miarę posiadasz , symulację wynagrodzenia .

@Nani

Miałam tak samo, tylko weszła w drzwi i na samo dzień dobry usłyszałam że nie odpowiada jej moja osoba. Chciałam zawrócić Busa ale już odjechał. Jestem tu pierwszy raz i od początku słyszę że coś jest nie tak. Trzymam się tylko myśli by kolokwialnie odbębnić ten kontrakt i nigdy więcej nie wracać w to miejsce.

znawca
@Nani

Wytrwałości życzę. Każdy uważa że nie da rady przez pierwsze 2 tygodnie. Nie wymagają od siebie za wiele. Zadzwoń do swojego koordynatora że chciałabyś z kimś porozmawiać o tym co czujesz po przyjeździe tam. Jakie są twoje wrażania jak poznałaś nowa opiekunkę. Jest bardzo wysoce prawdopodobne że firma będzie chciała przyjrzeć się pracy drugiej opieńki. A tak na marginesie to dyskryminacja ze względu na wiek w tej firmie nie jest dobrze widziana.

@VL

Firma dobiera opiekunkom zlecenia. Opiekunki z dużym doświadczeniem nie doberają sobie zmienniczki, one są tylko pracowniczkami i muszą się dostosować. To jest przecież oczywiste.

Zuzanna

Na stronie znalazłam ogłoszenie do Niemiec jako opiekunka małżeństwa. Kontrakt 52 dni, tak było napisane. Zastanawiam się co dalej? Po upływie terminu kontrakt jest przedłużany? Jest możliwość dłuższych kontraktów? Widziałam, że ktoś już o to pytał ale odpowiedzi nie były jednoznaczne. Od stawki lekko ponad 2800 euro odchodzą jakieś kwoty utrzymaniowe czy to już po wszystkim?

@Zuzanna

Dzień dobry, Mamy kontrakty o długości do 92 dni, z możliwością przedłużenia. U nas im dłuższy kontakt tym wyższa stawka. Bardzo prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 22 250 55 00. Tam udzielimy szczegółowych informacji na ten temat. Pozdrawiamy :)

OQ
@Promedica24

No właśnie mi również zależy na długiej współpracy. Jak to macie Państwo powiązane, ten wzrost stawki w odniesieniu do czasu pracy razem?

@Ira

Witam a mam takie pytanie czy pracując w promedice pracowaliście ten krótki taki czas 45 dni czy jak pierwszy raz się wyjeżdża to pracuje się przez trzy miesiące tak jak jestem wpisany w kontrakcie bo jest napisane od 45 dni do trzech miesięcy jak to u was wyglądało. Dopytuje się bo jestem zobowiązana umową na czas nieokreślony a praca jako opiekunka to jest praca dodatkowa bo pracuję w hotelarstwie i jest przestój i wyjazd miałabym od 2 lutego do 25 marca czy to jest w ogóle realne pracując na tak krótki czas pierwszy taki wyjazd czy po prostu utknę na 3 miesiące. ????

@@Ira

Musisz dowiedzieć się od swojej koordynator, mój pierwszy kontakt również był krótki ale już teraz nie pamiętam jak krótki. Zadzwoń do firmy i wszystkiego musisz się dowiedzieć.

kryza

Witam opiniotwórców :) Zbieram i sprawdzam opinie o pracy opiekunki więc proszę o "pigułkowe" informacje z tego zaskresu. Nie mam doswiadczenia ale determinację, żeby dorobić trochę kasy na wazny cel, a w kraju trzeba trzy razy dlużej prcować na ten cel. Zauważyłam czytając, że różnie się układa ale nie chciałabym polegnąć po tygodniu. Czy macie podopiecznych kontaktowych i czy praca polega na przygotowywaniu posiłków, myciu, sprzątaniu, trochę towarzyszeniu starszej osobie, czy jest dużo więcej obowiązków? Jeśli tak to jakich? Rozważam czy decydować się na taki kontrakt. Mam 60 lat ale kondycja i duch młodsze więc czy są szanse? Proszę o ew. doradztwo. Pozdrawiam.

kryza

Dziękuję za Twój wpis i rozumiem, że pomimo nie związania z Promedica24 masz takie doświadczenia w tej pracy. Zdaję sobie sprawę, że uogólnienia są zawsze a ludzie różni pod każdą szerokością geograficzną, zależy jak szczęście dopisze. Jestem przyjazna dla ludzi i to wraca do mnie, z pracą oczywiście należy się liczyć bo nie ma nic za darmo ale czy też nie jest ona mordercza, wyczerpująca tak ponad siły i czy uczciwie płacą, gdy efekty są widoczne. Czy z reguły są to osoby, które są już jak roślinki, czy kontaktowe. Język niem. znałam ale nie używając wiele zapomniałam i pewnie miałabym kłopoty komunikacyjne, ang. znam słabo ledwo komunikatywnie choć więcej rozumiem niż mogę mówic. Mimo to można ryzykować?

@kryza

Nie zgodzę się z Ciekwą..1500 , no cóż pracując w Promedice można pomarzyć o takiej kwocie ..ale nie tylko w Promedice .. wiele firm płaci od 750 do 1400 z bardzo dobrym niemieckim. i często opieką nad dwojgiem ludzi . Średnio z komunikatywnym niemieckim możesz liczyć w okolicach 1200. Opieka nad osobą chorą to ogrom obowiązków na które się zgadzasz podpisując umowę , jeżeli zgodzisz się dodatkowo na drobne prace w ogrodzie , na opiekę nad domowymi zwierzątkami to to robisz. Przy chorym robisz praktycznie wszystko , oprócz ingerencji w tkanki miękkie ... czyli nie robisz zastrzyków. Nie segregujesz i nie szykujesz leków...ale każda praca , każde miejsce jest inne musisz się dopasować .Często jest tak ,że przychodzą opiekunki dodatkowe i myją pacjenta, przychodzą rehabilitanci. sprzątaczki do domu.. Jeżeli jesteś zdana tylko na siebie to robisz to co musisz ,a oprócz tego prowadzisz dom. Auta nie proponowałabym prowadzić , chyba ,ze bardzo lubisz jeździć , znasz niemieckie przepisy drogowe ..no i stać Ciebie na nieprzewidziane mandaty. Powiedzenie w firmie ,ze ma się prawo jazdy czasami daje dodatkowy bonus .A co do twojego wieku.. jeżdżą dużo starsze osoby . Powodzenia w szukaniu dobrej firmy ,a tych jest sporo :)

@kryza

Jaka jest praca ze starszymi chorymi ludźmi w Niemczech?Już same unikanie trudności jest ciężką pracą, podczas gdy w każdy dzień są nowe trudności. Każda trudność staje się zagadkę, którą należy rozwiązać. Każda trudność jest jak gra, w której musimy zwyciężyć. Tam praca wyleczy każdego opiekuna ze wszystkich jego słabości. W kwestii wynagrodzenia, jeśli nie znasz języka niemieckiego komunikatywnie, to nie licz na za wiele w żadnej agencji. Nawet jak są ogłoszenia firm w Internecie o wysokich wynagrodzeniach z podaną kwotą, to one sprzedają dym. Wycieczka po ogłoszeniach o pracy w Niemczech w charakterze opiekunki jest niczym poszukiwanie wielkiego Być Może. Zbyt szybko nie wierz w to, co piszą, bo stracisz niepotrzebnie wiele czasu, a dopóki człowiek nie musi sprawdzać w czynie obietnic, może być oszukiwany bez żadnych ograniczeń. Zdaj się doświadczenie osób Tobie znanych i swój instynkt. Tak zrobiłam i trzeci rok pracuję w Promedice24. Nie eksperymentuj z przypadkiem. W tym wszystkim pocieszające jest to, że pilnowanie posiadanych pieniędzy (czytaj, umiar w rozrzutności) jest bardziej kłopotliwe niż ich zdobycie. PS: W naszej pracy należy widzieć jej lepsze strony - to oszczędza wielu rozczarowań.

@JAK

Anai napisała w miarę precyzyjnie o charakterze pracy, Jak odkryła więcej szczegółów ale zastanawia mnie pewna kwestia, ludzie z bardzo dobrą znajomością niemieckiego nie wykorzystują tego potencjału w innym, lżejszym charakterze pracy tylko opieka nad starszymi czego nie chcą podejmować się tambylcy? i nisko płatnej? bo jednak uważam, że to praca dla desperatów niemal, ostatnia dostępna. Sądzę po sobie, bo chciałam przemęczyć się jakieś 3 m-ce zeby szybko więcej zarobić i zrealizować cel a nie jako stałe żródło dochodu bo można w kraju pracować ambitniej. Wyskoczyła mi po prostu sprawa do załatwienia a chwilowo spłukałam się z oszczędności by pomc dzieciom, dlatego myślę o chwyceniu się tego zajęcia, co to starzy chorzy ludzie wiem bo opiekowałam sie rodzicami, choć to inne uczucia to praca ta sama. No i już nie wiem co robić, lepiej na jakąś robotę produkcyjną?

@kryza

Nie zawsze praca opiekunki jest ciężka fizycznie , zdążają się miejsca gdzie jedzie się w charakterze osoby do towarzystwa, .Czasami pacjenci potrzebują aby po prostu ktoś z nimi był ze względu na wiek ,Rodzina nie moze zając się matka ,albo ojcem i dlatego decydują się na opiekunkę.Mówisz ,ze dziwisz się dlaczego ktoś decyduje się na tą prace ,skoro moze gdzieś indziej znaleźć zatrudnienie. Powiem na moim przykładzie . Pracuje 4 rok jako opiekunka. Do tej pory mam 2 pacjenta. obydwie rodziny super, niczego mi nie brakuje, mam wychodne , trochę zwiedzam, mam rower do dyspozycji. Przyzwyczaiłam się do takiego rytmu pracy w ciągu roku praktycznie mam 6 miesięcy urlopu. Ktoś powie a emerytura, lata pracy mam wypracowane ,ale wiek mam za młody.Innym powodem moze być tez brak wielkich ambicji . Jest mi po prostu dobrze , tak jak jest ,a prezydentem i tak nie zostanę , nie cierpię polityki. Gdybym trafiła na ciężko chorego pacjenta , na okropną rodzinę to poszukałabym innego miejsca , bo wiem ,ze takie są. Powiem też ,że ważną cechą pracy opiekunki jest elastyczność i dopasowanie się do okoliczności.Moja mama zawsze powtarzała -pokorne ciele dwie matki ssie. Lubię to co robię . :)

@kryza

Ubawił mnie Twój wpis, bo ani nie znam bardzo dobrze języka niemieckiego, ani nie jestem desperatką. W kwestii znajomości języków, to czytam „Le Matin” po francusku, a nie czytam „Bild” czy też popularnej wśród moich podopiecznych „Schwäbische Zeitung“. Potrzebowałam zmiany i ją mam, a jeśli zapragnę czegoś innego, to pomyślę. Na razie muszę pozostać z tym, co mam obecnie, poniewaz planuję kosztowną wycieczkę. Ty tu piszesz o niskiej płacy, ale spoko ona nie jest tak niska, skoro będę mogła zrealizować swoje marzenie. O to przecież chodzi, bo idę za marzeniem. Później pójdę za następnym marzeniem i tak już bedzie zawsze. Wszystko co się zdarza dobrego w moim życiu, było wczesniej moim marzeniem. Na dziś to juz koniec, bo biorę się za pakowanie, gdyż wieczorem jadę na kontrakt. Pozdrawiam wszystkich jeszcze z Polski.

amaxo
@Anai

Witaj ... Witam Pania ... czytalem ... naprawde tak to Pani odebrala ... ze ... cyt. hej ja to czytam i się zastawiam czy to czasem nie jest oferta matrymonialna :) Taki jesteś mądry ,zaradny ...szkoda ,że nie ma tu Twojego zdjęcia:) Pozdrawiam hmm hmm ... nie wiem co napisac ... a jak nie wiem co powiedziec lub napisac ... to moze lepiej PO ... * MILCZEC * a tak na marginesie ... podobaja mi sie tylko smukle kobiety ... Rzadki przypadek w PROMEDICA24 moj kontrakt wlasnie dobiega konca ... 155 dni ... uff uff ... w Szczecinie bede 1 Wrzesnia ... Azoty Arena 07.09.201720:00Chris BottiKoncert139/189zł jak ktos lubi jaZZ ... aaa ... jak ma ktos pytania ? chetnie odpisze ... Pozdrawiam ... 11.08.2017 ... godzina 1.57

@amaxo

Hej... smukła jak brzoza, a głupia koza....już Ciebie lubię:) Mam nadzieję że mój wpis odebrałeś jako żart,Ostatnio jechałam do pracy ze Szczecinem 5 masz fajnych kierowców. Koncert fajna sprawa szczególnie po tak długim kontrakcie , miłego zatopienia się w muzyce. Pozdrawiam :)

@Anai

Anai Twoje wpisy napawają trochę nadzieją, że nie trafi się do piekła :) Z jednej strony trochę obawiam się tego typu zatrudnienia ale z drugiej wmawiam sobie, że mogłabym spróbować. To chyba fart trafić na spoko podopiecznych i ich rodzinę. Skąd jesteś i w jakim miejscu Niemiec pracujesz? Od zgłoszenia się do agencji ile czasu mija zanim dojdzie do umowy i kontraktu? Piszesz o wypracowanych latach i wieku, który jeszcze nie uprawnia do emerytury więc jeśli możesz to napisz jakieś informacje a jesli nie to na priv, wtedy podam maila ew.

@kryza

Hej jeżeli Piekło istnieje , to sami sobie je szykujemy, a z drugiej strony tylko w Piekle nie jest nudno:). Są rożne miejsca zalezy od stanu podopiecznego , ale tez od naszego podejścia , bardzo dużo razy mówię nowym dziewczynom ..nie wprowadzajcie swoich porządków , do domu podopiecznego bo my tam jesteśmy 6-8 tygodni a podopieczni w swoim świecie , domu żyją od zawsze. Nie każdy lubi aby jemu na dzień dobry powiedzieć mi się to nie podoba ,no ale dość mądrych rad:) Pochodzę z Mazur . Obecnie jestem na Bawarii już od 3 lat .Jak się przyjmowałam z prawie zerowym niemieckim czekałam ok 3 tygodni na pierwszy kontrakt , pojechałam na Westfalię .Tam pięknie mówią po niemiecku , bez tych bajerowskich gwar. a co do mojego wieku ,,policz sobie szkolę zawodową , 5 lat za urodzenie dzieci {dwójki}.no i praca zawodowa , także się nazbierało już 30 lat pracy :) Pozdrawiam serdecznie i powiem Ci tam jak nie spróbujesz to będziesz żałować ,ze nie spróbowałaś. Na pierwszy kontrakt jedź 4-6 tygodni. Dlaczego tak krótko? , Bo póki się oswoisz i ogarniesz wszystko trzeba będzie wracać , jak będzie fajnie to zawsze można kontrakt wydłużyć.Czy koniecznie jechać z Promedicą ? Firma sprawdzona pod względem wypłacalności , transportu.opieka medyczna ..jak zapłacisz w Niemczech to później Ci firma zwróci [na szczęście nie musiałam korzystać }. W Polsce idziesz do lekarza bez problemu , bo jesteś ubezpieczona. Firm tych jest duzo moze warto podzwonić i porównać wynagrodzenie , które Ci zaproponują.

Na mnie się (usunięte przez administratora)nie wiadomo za co.Może że reparacje mają płacić.

@JAK

Po roku pracy to tak mi Niemcy sami obrzydzili ten język swoim postępowaniem zbydlęcenia że nie chce mi się nim mówić chociaż go znam dostatecznie dobrze,ale lepiej nie pokazywać że znasz język dobrze a słuchać co na ciebie nagaduje rodzinka między sobą i odpowiednio sie ustosunkować w dalszej pracy.Byłem u takich co tematem był rewizjonizm niemiecki granic.Ciekawe bo ubolewali nad stratą Wrocławia i Szczecina i twierdzili że to reparacje.

@Piotr

Tak jak Polacy są różni, tak i Niemcy są niejednakowi. Są Niemcy, których lubimy, a są tacy, którzy swoim zachowaniem budzą w nas niesmak. Nie jedziemy tam w celach towarzyskich, ale do pracy. Wiem sama, że bywa różnie. Jeśli chodzi o podopiecznych, to nie możemy za dużo wymagać, bo są to najczęściej ludzie wiekowi i bardzo chorzy i nierzadko dochodzą jeszcze choroby otępienne. Jeśli bliscy podopiecznych próbują nas lekceważyć, uważając, że niewiele nam potrzeba, to jednak należy znać trochę język niemiecki, aby domagać się tego powinno być dla nas w tym czasie i w tym miejscu. Nie chodzi tylko o wyżywienie czy Internet itd., ale także o brak na przykład dostatecznej ilości rękawiczek do pracy czy środków dezynfekcyjnych itp. Przy mnie nigdy nie dyskutują o polityce, bo ja ograniczam swoje kontakty z rodziną tylko do koniecznych rozmów o podopiecznych lub są to luźne rozmowy o wszystkim, czyli o niczym. Zgadzam się z Tobą, że trzeba zawsze udawać mało rozumnego w kwestiach niezwiązanych z naszą pracą. W tej pracy najważniejsze jest, co ty myślisz o sobie, a nie co myślą o Tobie inni, bo im tak się wydaje. Wykonuj swoją pracę dobrze, a wtedy to Ty rozdajesz karty i będą musieli się z Tobą liczyć. Tak robię i nie narzekam, a wiesz mi, że widziałam już niemało. Trzymaj się

!!!
@kryza

Myślę ,że masz bardzo duże szanse. Z racji twojego wieku powinni dać Ci łatwego podopiecznego. Dobro powraca.

pełnezaskoczenie
@Anai

z własnego doświadczenia nie radze brać opieki nad dwójką osób , prace ogrodnicze ,opiekę nad domowymi zwierzętami, kontrakt z prawem jazdy bo agencja nie płaci za to żadnych dodatkowych pieniędzy. Lepiej wziąć sobie osobę samotną która nie ma psa ale ma ogrodnika i nie potrzebuje żeby używać jej samochodu bo w tych czasach to zakupy mogą spokojnie przywieść ze sklepu dostawcy.

abc
@Anai

Takich kontraktów na których podopieczni potrzebują żeby im towarzyszyć jest na całą agencje może pięć. Szkoda liczyć ,że się na taki trafi bo to jest raczej mało prawdopodobne.

Szczecinianka
@Piotr

ja jestem ze Szczecina i kocham moje miasto.pozdrawiam i życzę miłego dnia

Miko

Bzdury piszesz

abc

dlatego ,że jesteśmy zatrudnieni jako pomoce domowe nie jako opiekunki i minimalne wynagrodzenie nas nie dotyczy

Natka88

@Anai

teraz nowe opiekunki dostają bonusy za to że decydują się na pracę, świąteczne bonusy mają obowiązywać? To źle. ok są agencje co więcej płacą ale są i takie co mniej i nie mają żadnych bonusów a to co raz jest jakiś

Pjoter z Mazur.

Ogród i mycie podłogi nie do ciebie należy.Nawet okien nie wolno ci myć.Pamiętaj o bezpieczeństwie w pracy.BHP.Nikt ci nie zapłaci za wypadek.

Pjoter z Mazur.
@Anai

ja też z Mazur.Jakie miasto?

@Pjoter z Mazur.

Teraz Olsztyn . Kiedyś Giżycko. A Ty?

@abc

Wiesz, że Ty masz całkowitą rację. W Niemczech mi to powiedzieli sanitariusze z pogotowia, że nie jestem opiekunką, ale pomocą domową. Wynika to z tego, że nie wykonuję zabiegów medycznych.

Czarna

Dlatego wpisuja w kontrakt 40 godzin tygodniowo.

@Czarna

a w pracy jest się 24\7 do pełnej dyspozycji. Gdybyśmy miały pracować po 40 godzin tygodniowo to w pracy w ciągu dnia na rzeczywiście wykonaną pracę trzeba by przeznaczyć 6 godzin czyli tyle co ja robię do przerwy o 14.00

Czarna
@Znienacka

Jak Ci tak pasuje, to rob. Ja zawolalam, zeby mi zaplacili za nadgodziny, to mi powiedziala niemiecka koordynatorka, ze "Promedica nie placi za nadgodziny." Wyglada na to, ze oni maja swoje wlasne zasady. To byla jedna z podstaw do zerwania kontraktu w trybie natychmiastowym. Gdybym sie uparla, to moglabym do sadu ich podac za niezaplacenie za nadgodziny i jeszcze odsetki by polecialy.

@Czarna

Nie pasuje mi to. Zrywam kontrakt i jadę w przyszłym tygodniu do domu. Zastanawiam się co dalej. Wrócę do domu i co. Co mam dalej robić. Jak mam znaleźć normalną pracę bo w PR24 to nic mi nie wychodzi.

Clio
@Znienacka

Jest tyle innych firm że można przebierać jak w korcu i płacą więcej!

@Clio

np. jaka ? Chodzi mi o wyjazdy do Anglii.

jurek
@kryza

firma ,mało powiedzieć niesolidna, to (usunięte przez administratora) byłem więc wiem jurek

Mariolka

czyli ogród też do obrobienia ???

@kryza

ale poco pracować jako Opiekunka znając niemiecki można pracowac jako Asystentka stomatologiczna za 1700 €/msc, po 6 h pracy,godziwej,czas nauki 1 rok studium medyczne, albo mozna pracować jako Technik sterylizacji ,1 rok,też studium medyczne ok.2400€/msc ,ja jestem Opiekunem medycznym,pracuję na SOR bo mam tez ukończony kurs flebotomii ,na ten moment pracuję w Polsce (ale jestem tez Asystentka stomatologiczną,tylko że znam angielski nie niemiecki,i wyjezdzam niedługo do USA) nie wiem więc czemu tyle osób nazeka ,jeśli nie chcesz (pisze ogólnie) pracowac jako Opiekun osoby starszej w Niemczech przekwalifikuj sie, ja pracowałam jako opiekunka w Polsce domach prywatnych przez agencję jako opiekunka przez 5 lat,potem przez 3 jako niania, potem zrobiłam kurs Rejestratorki medycznej i przez rok pracowałam w przychodni,teraz ukończyłam Opiekuna medycznego i Asystenke stomatologiczną i pracuje w szpitalu,można sie przekwalifikowac,nie musicie byc opiekunkami żeby "zarobić na cel"

Malinka
@JAK

To mi wyglada na jakies tanie tlumaczenie za pomoca google translator

@Anai

Czytam swój wpis z 2017 czyli 2 lata minęło ,i nic się nie zmieniło w wysokości wypłaty. Inne firmy ,które wystawiają ogłoszenia na portalach takich jak my polacy , czy opiekunkaradzi maja większy rozrzut do 1700 , tylko ciekawe jakie wtedy ma się składki, tak działają firmy ,że czym więcej dostajesz na rękę to składni masz odprowadzane w skrajnych przypadkach od wysokości 50 euro .Jak nie kijem to pałką. Nie wiem co lepsze dla osoby która nie ma emerytury a jeszcze na nią pracuje.

@Natka88

(usunięte przez administratora) i jeszcze raz (usunięte przez administratora)

@Znienacka

Nie boisz się zapłacenia dużej kary?

Znenacka
@Gość

Cześć. Dziękuje ,że o tym wspominasz. Żadnej kary nie dostałam.

Pjoter z Mazur
@Natka88

Szkoda że nie byłaś na takich Stellach ośmiu w przeciągu 2 lat jak ja w Niemczech.to byś wtedy inaczej pisała.No i obiecanych bonusów nie dostawała.Za święta i wakacje.Po prostu zmarnowany czas w tej agencji.

Leszek
@Natka88

Masz 100% racji. Zdarzało mi się często, również w innych firmach, że po zmianie słyszałem wiele opowieści o innych pracownikach, których nazwać opiekunami nie smię. Najczęściej gospodarze używali wtedy słowa Arschloch. Opowiadali o lenistwie, alkoholizmie, arogancji. To przykre słuchać taki opowieści o rodakach, którzy myślą na bardzo krótką metę. Tak, jakby wiedzieli, że już na tą Stellę nie wrócą. My jesteśmy "ambasadorami" polskiej kultury, w innym kraju.

@JAK

Licz... Ja bez języka mam 1400 euro a to jest tylko suma jaką zarobisz pracując 5 godzin dziennie ... Resztę zgarnia firma u której jesteś zatrudniona. Wysokość płacy minimalnej w Niemczech 1.1.2015 - 31.12.2016 1.1.2017 - 31.12.2018 1.1.2019 - 31.12.2019 1.1.2020 - 31.12.2020 8,50 euro 8,84 euro 9,19 euro 9,35 euro Kto ma w Niemczech prawo do płacy minimalnej? Obojętnie czy mowa o pracownikach z zagranicy, sezonowych, zatrudnionych w ramach tzw. „Minijob”, czy praktykantach – prawo do płacy minimalnej dotyczy w gruncie rzeczy wszystkich pracowników zatrudnionych na terenie Niemiec. policzcie 1400 euro podzielić przez 31 dni pracy to wychodzi 45 euro dziennie. 45 euro podzielić przez płacę minimalną 9 euro równa się 5 godzin pracy. Jak opiekunka pracuje 10 godzin dziennie to znaczy że połowę dnia pracuje za darmo, bo firma przy stawce 1400 euro płaci opiekunce tylko za 5 godzin. I najważniejsze ! Praca bez wynagrodzenia jest pracą niewolniczą . Zmuszanie do pracy bez wynagrodzenia , do pracy niewolniczej jest przestępstwem ściganym przez prawo. Jeśli firma płaci Ci tylko za część przepracowanych godzin to popełnia przestępstwo. Należy taką firmę oddać do sądu o zapłatę za nadgodziny. Wcześniej należy poinformować firmę w formie pisemnej ( aby mieć dowód ), że takie nadgodziny macie i zażądać za nie zapłatę.

Leszek.
@JAK

Prostuje wszystkie plotki. Niemieckie prawo nie zezwala na pracę jako "opiekun medyczny" osobie nie posiadającej ausbildungu! My tutaj jesteśmy ludziom starszym i chorym do pomocy w wykonywaniu niezbędnych prac w gospodarstwie domowym: " betreuung von hausvirtschaft" . A więc sprzątanie, gotowanie i pomóc przy ubieraniu i rozbieraniu ewentualnie przy umyciu się. Trzeba poprostu dużo serca dla tych ludzi. Nie żadna opieka medyczna. Za wykonywanie takich prac można mieć powane kłopoty, nie tylko w Niemczech.

@Pjoter z Mazur

Prawda sama doświadczyłam niewyplacenia bonus za lato

Leszek
@Kasia

Servus Frau Neidisch. Skąd się wzięłaś na t portalu? Napewno nie masz umowy z Pro24!¡!! Do płacy minimalnej w Niemczech ma prawo pracownik zatrudniony na niemieckiej umowie o prace, a więc nie współpracujący ze wszystkimi polskimi agencjami pracy, delegujących pracowników, do pracy np. w Niemczech. Z twojej wypowidzi widać jasno, że nie jesteś jedną z nas. Kto ci płaci za psucie krwi?

@Kasia

1400 w promedice ?? No chyba nie bo podobno bez języka płacą poniżej 1000 euro , mi koordynatorka powiedziała że w promedice to 1400 mało komu dają, ale znowu którąś mi mówiła że ma 1600 tak , ze w tej firmie to jest jeden wielki magiel , mówią że płacą od języka a nieraz te co mają język mają dużo mniej niż te co tylko "cześć " potrafią

Emil Kolodziej
@JAK

Jacku na zawsze pozostaniesz fajnym opiekunem. Anton kocha Cię. pozdrawiamy.

Pijoter z Mazur
@Anai

Wezmiesz mnie na zastępstwo?będziemy razem.Chyba wrócę.

XYZ
@Gość

Mogła mieć ta "któraś" 1600 euro ale nie za miesiąc tylko cały kontrakt czyli minimum 2 pełne miesiące. A podzielone na dwa daje to co zwykle czyli jakieś 800 na miesiąc. Jak oferta brzmi : można zarobić dwanaście tysięcy - to wyższa matematyka też nie jest tylko w robocie trzeba byc 3 miesiące co najmniej.

Anka
@Natka88

A ja miałam pytanie na rozmowie rekrutacyjnej, która była rejestrowana czy drobne prace w ogrodzie jestem w stanie wykonać i czy jestem przychylna zwierzętom w domu co rozumiem za np. Wyjście z psem na spacer. To jak to jest, opieka osób czy elastyczna umowa?

Opiekun

Zgadzam się.

Hhhhh
@Natka88

Jedziesz zasuwać a nie „stwarzać atmosferę”. Nie przeceniaj swojego znaczenia dla dziejów świata!!!!

Halina
@Natka88

Moja droga. Wyjeżdzasz do pracy w opiece. Nie uzurpuj sobie praw do tworzenia atmosfery???? Jesteś do bardziej przyziemnych celów.

Ana
@Natka88

W pełni zgadzam się z tą opinią. Pozdrawiam

Www
@Znienacka

Dzień dobry chciałam zapytać pracuje w Niemczech 13 godzin i podlewam ogrod a mój podopieczny jest gruby i sama go myje 140 kg waży i jest lezacy

@Www

Ja uważam że taka praca to jest dla dwóch osób albo dla mężczyzny ale jestem przekonana że to nie jest jest przypadek dla jednej kobiety.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Wojciech G

16.01.2024 04:01

Wojciech Gikona wywiad

Chcę opowiedzieć o współpracy z tą firmą, a przede wszystkim o nieporozumieniach z menadżerem i braku możliwości kontaktu.

Wojciech Gikona wywiad

Pracowałem jako opiekun osób starszych.

Wojciech Gikona wywiad

Brak kontaktu z menadżerką. Przez około 30 dni próbowałem się z nią skontaktować - interweniowała już niemiecka przedstawicielka Promedica. Jej próba kontaktu zajęła kilka dni. Nie mogliśmy się dodzwonić do Łodzi, a menadżerce chciałem zadać tylko jedno pytanie: czy mogę przedłużyć kontrakt o miesiąc lub dłużej? Prosiła mnie o to rodzina podopiecznego. Ponieważ nie mogłem się skontaktować z menadżerką, rodzina ta rozwiązała umowę. Więcej nie pracowałem dla tych samych osób, ale wiem, że obecnie podopiecznymi zajmuje się ktoś z innej agencji.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

Wojciech Gikona wywiad

Nie chcę podawać kwoty, jaką zarabiałem wtedy, ale mogę powiedzieć, że obecnie - w innej firmie - zarabiam na tym samym stanowisku 1850 euro netto, do tego otrzymuję premię i dodatki za święta.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Wojciech Gikona wywiad

Nie pamiętam dat, ale razem około 7 lat. Na tym samym stanowisku w innej firmie pracowałem przez 2 lata.

Wojciech Gikona wywiad

Transport doskonale zorganizowany, możliwość przejazdu na miejsce innego kontraktu busem firmowym. Plusem były też kursy organizowane przez firmę, w tym kurs języka niemieckiego. Oddział firmy znajduje się w Łodzi, co było dla mnie komfortowe.

Wojciech Gikona wywiad

Duże problemy w komunikacji telefonicznej z menadżerem. Tak zdarzyło mi się już przy kilku kontraktach. Nie miałem jakichś szczególnych problemów, chciałem tylko zapytać o możliwość przedłużenia kontraktu.

Wojciech Gikona wywiad

Przeszedłem wszystkie możliwe szkolenia, które prowadził łódzki oddział. Zajęcia odbywały się w siedzibie firmy lub szkole niedaleko łódzkiego oddziału Promedica24. Jak wspomniałem wcześniej, był to m.in. kurs języka niemieckiego czy transferu.

W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynikało? W jakich obszarach chciał(a)byś być szkolony/-a i dlaczego?

Wojciech Gikona wywiad

Myślę, że nic nowego się tu już raczej nie wymyśli - najważniejszy był kurs transferu, ale manekiny się do tego nie nadają. Prawdziwa nauka odbywała się już podczas trwania kontraktów, w praktyce.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Wojciech Gikona wywiad

W busach Promedica24 odbywały się rozmowy o kontraktach i krytykowano menadżerów. Wiele można było się dowiedzieć. Często jest wesoło, bo jadą tam sami swoi. Niektóre osoby są wystraszone, bo podejmują pracę na kontrakcie pierwszy raz i nie znają języka. Nie wolno natomiast rozmawiać o zarobkach, a to błąd moim zdaniem. Słuchając opowieści w busach, można by napisać książkę o pracy w Niemczech.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Wojciech Gikona wywiad

Tylko na dwóch kontraktach miałem problem z kontaktami z menadżerem. Kilkadziesiąt telefonów dziennie i nikt nie odbierał, nie oddzwonił. Przy jednym z kontraktów przez miesiąc czekałem na kontakt, interweniowała nawet przedstawicielka niemieckiego oddziału firmy.

Wojciech Gikona wywiad

Atmosfera była dobra, zwłaszcza w Łodzi. Potem był problem z komunikacją i powrotem na kontrakt, choć rodzina podopiecznego sama o to występowała. Z kilkoma rodzinami, z którymi kiedyś pracowałem z ramienia Promedica, nadal mam kontakt, mimo że pracuję już w innej firmie.

Wojciech Gikona wywiad

Pieniądze zawsze dostawałem na czas, a często kilka dni przed terminem i o tym też napisałem w opinii w Google Maps. Nigdy jednak nie wiedziałem, ile zarobię i czy otrzymam jakiś bonus oraz w jakiej wysokości. Ten problem miało wielu pracowników i w busach dyskutowali na ten temat. Zasady rozliczeń były skomplikowane i niejasne dla wszystkich.

Wojciech Gikona wywiad

Wszystkie sugestie przesłałem dawno temu do Promedica24. Napisałem skargę na menadżerkę z Łodzi. Teraz, po latach, nie pamiętam szczegółów, ale w skardze dokładnie wszystko opisałem. Zrobiłem to w trosce o poprawę jakości świadczonych usług. Wysłałem tę skargę do Warszawy, osoby z oddziału w Łodzi pamiętają tę menadżerkę. Ta osoba nie jest już zatrudniona w firmie, choć nie ma to związku z moim pismem.

C

Ktoś tu niżej narzekał na te zarobki w opiece w Niemczech. A jak płacą w Anglii jak się wyjedzie? Ze względu na język ta praca by mi bardziej odpowiadała. Jakaś pani tutaj była i może zdradzić, ile pieniązków udało jej się zarobić?

nika
@C

1800 funtów miesiecznie .Płatne 17go kazdego miesiaca

Ueieieie
@nika

Jestem ciekawa czy Anglicy traktują opiekunki lepiej niż Niemcu

Małgorzata

Hej, czyli jak, bo ja nie wiem, jak to wygląda w DE. Jak traktują tutaj takich pracowników? Jak wygląda sprawa np. wychodnego? Są takie stale dni wolne, kiedy pracownik może robić, co się chce? Czy to jest jakoś do ustalenia i bywa, że dana rodzina wcale nie chce dać dnia wolnego opiekunom?

FY

A o jaką posadę chodzi, że trzeba czekać na jakieś zlecenia?? I jak wygląda sprawa wynagrodzenia na tym stanowisku? Jest jakaś prowizja od wykonanego zlecenia, tak? I nie ma podstawowej pensji? Opowiecie coś??

@FY

Szanowna Pani, Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: 22 250 55 00. Tam udzielimy szczegółowych informacji na ten temat. Pozdrawiamy

Mateusz

Zadzwoń do firmy na telefon alarmowy zgłoś to jeżeli wyjeżdżałas na kontakt to masz wyżywienie razem z podopiecznym jeżeli jest inaczej i rodzina nie zapewnia jedzenia tobie tylko podopiecznemu to nie zgodne z prawem śmiało zgłoś to do promedica oni ci udzielą pomocy mam nadzieję że pomogłem pozdrawiam

Jolka

W sieci znalazłam ofertę pracy na stanowisko pracownika biurowego z językiem niemieckim. Firma oferuje uop na czas nieokreślony tuż po okresie próbnym. W takim razie, ile trwa taki okres? Standardowo 3 miesiące? Czy może mniej lub więcej? W ogłoszeniu zawarte są widełki zarobków. Wynoszą od 6000 do 7000 złotych brutto. Jakie są warunki, aby zarabiać ich górną granicę? Myślę nad aplikacją na to stanowisko...

Jolkam
@Jolka

Logicznie myśląc, to żeby mieć stawkę górną, to trzeba robić dobre wyniki = im więcej zrekrutujesz, tym więcej masz % , no, to chyba wydaje się bardzo logiczne...

Wojciech G

Przez kilka lat pracowałem jako opiekun w Promedica .Rozstałem się z firmą z powodu ciągłych nieporozumień z menadżerką ,napisałem na nią skargę do Warszawy tak aby poprawić jakość świadczonych usług .Ta menadżerka już nie pracuje ale nie z powodu mojej skargi ...w oddziale w Łodzi mi tą skargę nadal pamiętają .W GoogleMaps napisałem o Promedica bardzo dobrą opinię.Teraz pracuję w innej firmie ,zarobki wyższe i jasne zasady .Dobra opinię o Promedica jednak nadal podtrzymuję ponieważ to tam wielu rzeczy się nauczyłem i teraz w innej firmie to procentuje .W Promedica 24 skończyłem chyba wszystkie możliwe kursy a potem doszlifowanie na kontraktach . Język Niemiecki ? dobrze jest go znać ale nie jest najważniejszy ,coraz częściej bardziej jest przydatny Arabski i Rosyjski bo w tych językach najłatwiej porozumieć się na ulicy .W Niemieckich domach liczą się bardziej inne umiejętności nabyte na kursach i doświadczeniu .Transport w Promedica jest zorganizowany w sposób doskonały ale w tej firmie w której pracuję jest identycznie jak w Promedica tylko towarzystwo w busie jest mieszane Opiekunowie i inni pracownicy .W mojej firmie to nie Niemcy wystawiają mi opinie a ja Niemcom wystawiam szczegółowo opinię i tu mogę się rozpisać tylko nie wiem czy je ktoś czyta ale przynajmniej się upominają by wysłać .

JE
@Wojciech G

O, to ja jestem ciekawa, jakie kursy firma oferuje opiekunom? To są szkolenia związane z konkretnymi umiejętnościami np. pierwsza pomoc, dbanie o higienę podopiecznych? Bo mnie ciekawią szkolenia z umiejętności miękkich, np. komunikacja z trudnymi pacjentami, cierpliwość itd. Takie kursy kończą się jakimiś certyfikatami?

@JE

Szanowna Pani/Szanowny Panie, Nasze kursy możemy podzielić na podstawowe i zaawansowane. Przed wyjazdem do Niemiec, każda opiekunka przechodzi obowiązkowy onboarding, czyli szkolenie merytoryczne. Składa się on z trzech modułów: "Dobry start", "Gospodarstwo domowe" oraz "Higiena osobista". Szkolenie to zawiera elementy komunikacji oraz edukację w zakresie pierwszej pomocy. Opiekun szkoli się też w innych zakresach, takich jak opieka nad podopiecznym leżącym oraz opieki nad podopiecznym z chorobą otępienną. Pozdrawiamy

TY
@Promedica24

Czy udział w tych szkoleniach to już w trakcie zatrudnienia? I co taki kandydat musi sobą przedstawiać i już umieć, by zostać do pracy przyjętym?

Magda

A ja mam pytanie z innej beczki mam podpisaną umowę z ta firmą ale chciała bym jeszcze iść do inne pracy o innej tematyce. Czy mogę się też w innym miejscu zatrudnić?

Magda

Roxanne

Niewielkie wynagrodzenie, podczas gdy firma bierze ogromne pieniądze za pośrednictwo. Stan podopiecznego często niezgodny z podanymi informacjami, pomoc na zasadzie wysłania linków do filmików na (usunięte przez administratora) Nieudolnie tłumaczona konieczność rozdawania ulotek, co nie ma miejsca w innych firmach, także na minus. Plusem jest to, że firma jest wypłacalna i wypłaca wynagrodzenie zgodnie z terminem. Biorąc pod uwagę wszystko, przynajmniej te same pieniądze można zarobić bez wyjeżdżania z kraju i konieczności pracy wymagającej aż tylu wyrzeczeń. Jednorazowo, gdy potrzebuje się pracy od zaraz - OK. Długoterminowo raczej tylko wtedy, gdy naprawdę nie ma się innego wyjścia. Świadomość warunków pracy i nieprawidłowości wzrasta coraz bardziej wśród opiekunów. Większość utrzymuje współpracę ze względu na sympatycznych podopiecznych, gdy tacy się trafią.

Klara

To szczera prawda, że Promedica24 płaci bardzo mało. Podczas rekrutacji obiecano mi 1450 Euro netto miesięcznie wynagrodzenia za pracę mimo, że jestem po germanistyce i mam doświadczenie w opiece, a ponoć biegłość językowa jest najważniejsza i ceniona w tej pracy. Byłam już trzeci raz na sześciotygodniowym kontrakcie i za żaden miesiąc nie dostałam obiecanej mi kwoty! Rodzina wystawiła mi bardzo dobre referencje, co oznacza, że wywiązywałam się z moich obowiązków należycie. Ponadto w umowie istnieje zapis, że pracuję 40 godzin tygodniowo i za tyle jest mi płacone, a więc powinnam mieć dwa dni w tygodniu wolne od pracy, przyjmując, że pracuję po 8 godzin dziennie. Nie miałam żadnych dni w tygodniu wolnych od pracy i nie pracowałam 8 godzin dziennie, tylko więcej! Taki stan rzeczy jest w mojej ocenie niedopuszczalny! Aktualnie pracuje dla innej agencji i tu mam codziennie 3 godziny pauzy i jeden dzień całkowicie wolny. Ponadto w Promedica24 brak jest jasnych informacji co do możliwości otrzymania bonusów i premii wakacyjnej. Próbując dowiedzieć się w księgowości lub u Koordynatorki czegokolwiek graniczy z cudem. Przypuszczam, że celowo rozliczenia są tak zagmatwane, żeby opiekunowie nie doliczyli się ile tak naprawdę zarabiają. W moim odczuciu niesprawiedliwe rozdzielane są premie wakacyjne przez panie Koordynatorki. Ja będąc przez dwa miesiące wakacji musiałam wywalczyć sobie 250 Euro brutto za te obydwa miesiące łącznie (co mi się udało, ale po bardzo długich negocjacjach), natomiast moja zmienniczka przyjechała na początku września i jej bonus wakacyjny wyniósł tyle samo co mój. Pytanie: czy wrzesień to jeszcze wakacje? Czy lipiec i sierpień , dwa miesiące, jest porównywalny z jednym miesiącem - wrześniem, jeżeli nawet są to jeszcze wakacje? Nie jestem zazdrosna, niech dziewczynina ma ten bonus, ale pytanie za co tak naprawdę? I dlaczego ja musiałam "wywalczyć " go sobie, a ona tak po prostu go dostała, mimo że nie była w wakacje ani dnia? Koordynatorki nie dotrzymują obietnic złożonych przed wyjazdem na kontrakt: obietnica dotyczyła otrzymania przeze mnie bonusu za przedłużenie kontraktu o kolejne dwa miesiące, łącznie 4 miesiące. Raptem po przedłużeniu bonus mi się nie należał, bo weszła kampania wakacyjna - tłumaczenie Koordynatorki. Kwoty, które ponoć można w Promedice24 zarobić, które tak dumnie i kusząco widnieją na stronie internetowej Promedica24 i na ulotkach nie są możliwe do uzyskania, nawet przy bardzo dobrym języku i kilku latach współpracy z Promedica24. Pracowałam dla tej agencji tak długo, bo pierwsza Koordynatorka była bardzo kompetentna i solidna (odeszła z pracy), kolejne to już tylko porażka i stek kłamstw, dlatego odeszłam i nie żałuję. Wybór należy do Was, ale nie dajcie sobie wmówić, że zarabiacie mało, bo języka nie znacie, to tylko wymówki. Poznałam opiekuna, który w ogóle nie znał języka niemieckiego i zarabiał dużo więcej ode mnie, bo pracował w innej agencji. Nie bójcie się odejść jak Wam jest źle, agencji jest dużo i dużo lepsze ;)

@Klara

Dzięki za ostrzezenie.Jeżeli możesz napisać w jakiej teraz pracujesz firmie gdzie masz ten Dzieñ wolny??

Nika
@Klara

Kiedy zadzwoniłam do kadr celem wyjaśnienia kwot i realizowanych przelewów pani z którą rozmawiałam wyrażała się w taki sposób że zaczęłam podejrzewać że jest automatem lub czyta z kartki . Wyniosła i arogancką.

Brave
@Klara

Możesz podać nazwy? Właśnie szukam jakieś z dobrą renomą.

Ala
@Klara

To przy podpisywaniu umowy, nie było symulacji wynagrodzenia? Zawsze miałam każdą, kwotę, która była w symulacji. Fakt, stawki są, w porównaniu do innych firm niskie. Ja za kontrakt 41 dni mam 2500€ netto. Mi mówili że u mnie to wygląda to tak że.. jeśli osoba jest mobilna to za kontrakt mam 2400€ netto, a jeśli małżeństwo/osoba leżąca/osoba na wózku to mam 2800€ netto za kontrakt.

Halina

Może akurat jakaś oferta była z wynagrodzeniem za kontrakt. Nie spotkałam się z innym wynagrodzeniem niż ze stawką za m-c. Inna sprawa, to jak jest płacone. Chodzi o to, ze nie w każdym miesiącu. ZUS jest od wynagrodzenia w danym m-cu odprowadzany. Więc spotkałam się z takimi kombinacjami alpejskimi, ze na przykład za wrzesień płatne w pażdzierniku i za pażdziernik też w pażdzierniku i wtedy ZUS jest tylko w pażdzierniku płacony . Od średniej krajowej.Mimo, ze wypłacona kwota w pażdzierniku jestwyższa niż ta średnia krajowa. Akurat od tej agencji nie otrzymywałam wynagrodzenia, ale ilekroć rozmawiałam w sprawie jakiejś oferty padała kwota stawki „za miesiąc”

Iwona
@Klara

Jaki jest okres wypowiedzenia? ktoś wie?

VA

A jak wyglądał zapis w umowie o tej liczbie godzin? Ktoś wspominał, że jest to 40h w tygodniu, więc jak 24h? Jak już to powinno być to dodatkowo płatne. Rozmawiałaś z koordynatorką na ten temat? Jestem ciekawa jak to tłumaczą.

Zostaw merytoryczną opinię o Promedica24 - Warszawa

• Jak się pracuje w Promedica24?

Zobacz opinie na temat firmy Promedica24 tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 365.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Promedica24?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 336, z czego 247 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 56 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Promedica24?

Kandydaci do pracy w Promedica24 napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Promedica24