MARTEX LOGISTICS SP. Z O.O.

Opinie o MARTEX LOGISTICS SP. Z O.O.

Morre

Podobno szukają tu do pracy przez agencję, ktoś wie przez jaką?

Ogon
@Morre

Dobre pytanie, gdzie szukać ofert? I jaka umowa w takim razie?

kieron
@Ogon

na ich stronie mają wszystkie skatalogowane :)

kieron
@Ogon

przeważnie umowa o prace po prostu

Chudy
@kieron

Nie dają innych umów? To lepiej dla mnie, bo właśnie zależy mi od początku na umowie o pracę

2kandydat
@kieron

po jakim czasie można przejść na nieokreślony?

Atek
@kieron

Ile u was trwa okres próbny na uopie?

Atek
@Atek

Czy zdarza się często, żeby nie przedłużali umowy?

@Atek

Czemu sugerujesz w ogóle takie sytuacje? Ja teraz jak widziałem ofertę na magazyn to pisali o uop a tu na samej górze o agencji pisali? W jakiś sytuacjach mogą nie przedłużyć? W ogóle byłoby wtedy jakieś ostrzeżenie w trakcie ze robisz cos źle?

Masza
@Atek

wszędzie chyba zawsze trzy miesiące są według kodeksu pracy

Masza
@Atek

nie raczej przedłużają chyba ze przez agnecje to się zdarzało, ale teraz to rzadkość

klef
@Masza

Czyli da sie też przez agencje rekrutować? Na jakich wtedy warunkach to działa wiesz może?

klef
@Masza

Po jakim czasie z agencji pod firme można przejść? Też po tych trzech miesiącach?

EL
@klef

Jak już to na pewno po tych 3 miesiącach, ale zgadzam się z wpisem wyżej - teraz już raczej i tak to rzadko praktykują.

EL
@klef

Nie lepiej próbować zrekrutować się od razu bezpośrednio przez ogłoszenie firmy zamiast agencji? Taka moja sugestia jedynie.

Pulo
@EL

Powiesz proszę jak tutaj wygląda praca i sama atmosfera? z chęcią coś o tym poczytam

waron
@Pulo

o jakie stanowisko pytasz? może się dokleje akurat do pytania

waron
@Pulo

jeszcze cos o benefitach sie przyda bo widze ze nikt wyzej nie zapytal o to

@Pulo

zbyt dlugo nie pracuje ale chociaz na tyle ze moge stwierdzic ze sama w sobie praca jest bardzo ok

@waron

z benefitow mozesz wyciagnac premie, sa rozne rodzaje

@Pulo

a no i o atmosfere pytales to tez jest dobrze, nie słyszałem zeby ktos narzekal na kogos

Iks
@merol

jakie premie, ile tych premii, jakies konkrety proszę

Iks
@merol

jak początki, jakieś wdrożenie, szkolenia?

Kinia
@merol

A na jakim stanowisku pracujesz? Piszesz też, że są różne rodzaje premii - jakie? Czy premie za coś można stracić? Są to pieniądze, które co miesiąc można doliczyć do wynagrodzenia czy raczej premia to nic pewnego?

Rybka
@Kinia

Zalezy od działu i stanowiska - np. na dziale dostaw jest jednakowa premia dla calego zespolu i zalezy od ilosci przyjętych indeksów w danym miesiącu. Jesli chodzi o 'stracenie' premii, to nie jest wypłacana jesli jestes na chorobowym dluzej niz 5 dni.

@Rybka

Jak to działa jeśli o zespól chodzi? mam na myśli atmosferę, zdarzają się jakieś konflikty jeśli z pewnych powodów nie wyrobi się tego co trzeba? i od drugiej strony to na których stanowiskach / działach premie ma się indywidualna po prostu?

śruba
@Iks

podbijam pytanie jak to w ogóle wygląda z doświadczeniem? trzeba mieć jakiś konkretny bagaż doświadczenia czy z niewielkim też ma sie szanse dostać pracę?

śruba
@merol

orientujesz się czy jest np multisport? i czy jest on finansowany w większej/mniejszej części przez pracodawcę?

Rybka

Jak dla mnie atmosfera przyjemna, konfliktów nie ma, raczej jest normalnie i nie ma się do czego doczepić tak szczerze. Indywidualną premie mają osoby kompletujące i pakujące a zależy to od zebranych lub spakowanych indeksów.

konik
@Rybka

zespołowo też można zdobyć jakąś premię czy tylko indywidualną?

rogal
@EL

popieram chyba najlepiej by było właśnie standardowo przez otwarte ogłoszenie przesłać sobie cv, wtedy nie będziesz musiał sie zastanawiać tylko przejdziesz przez standardowy proces rekrutacji

rogal
@Pulo

atmosfera bardzo w porządku, ja tam nigdy nie narzekałem, nikt nikomu nie robi pod górkę, pozytywni ludzie

pikantny keczup
@śruba

nie korzystałem, ale słyszałem, że 60 procent opłaca firma, w przeliczeniu wychodzi to całkiem korzystnie jak się ma zamiar z tego korzystać

Saint
@Morre

KONTAKT +48 601 45 77 85 artur.mrozik@mtxl.pl +48 732 70 80 30 zbigniew.kryk@mtxl.pl

rupert
@pikantny keczup

zawsze wyjdzie spoko cena za to biorac pod uwage ze masz dostep to tylu placowek

szrimb

a bo ja wiem - przeczytaj etykietkę pod nickiem - jestem byłym pracownikiem, toteż nie jestem na bieżąco. często z nowym rokiem w firmach różne zmiany są wprowadzane, to się chciałem dopytać co tam u was słychać w robocie

Oregano
@pikantny keczup

właśnie ja np często chodzę tak min 3 razy w tygodniu i mnie by 60 procent nie ukrywam urządzało to przysługuje po okresie próbnym?

redbull
@Oregano

w mojej ostatniej pracy przyslugiwalo wszystko dopiero po okresie probnym, ale tez wlasnie sie zastanawiam jak jest tutaj

@Oregano

Taka karta działa tylko na siłownie czy np na lodowisko albo basen też się da z nią wejść?

mara L
@Cyran

da się, ja całą zime chodziłam z tą kartą na lodowisko, na basenie też kilka razy byłam, na ściance wspinaczkowej i reguralnie na siłowni

Lion
@mara L

Fajnie że to działa też na takich rozrywkowych obiektach a nie tylko na siłowni. O lodowiskach słyszałem ale np o ściance wspinaczkowej więc dzięki za rozeznanie

Im

Dokładnie najlepiej sobie wyszukać listę dostępnych obiektów w konkretnej lokalizacji

Maljk

Też nie bardzo rozumiem, potem dziwne że niektórzy zadają w kółko to samo pytanie. Jak nie mogą się doszukać tych informacji co trzeba dzięki takim tematom to jednak niedziwne.

młody Nowy wpis

to co znaczy jak ktoś nierealnie odpowiada???

Memento

W jakich godzinach pracujecie na dziale dostaw?

dostaw
@Memento

na dziale dostaw robi się na trzy zmiany 6-14-22

leń

w kazda sobote jest praca?

leń

i kolejne pytanko, czy stawka za sobote jest taka sama jak za dzien w tygodniu?

@leń

a w ogłoszeniu by nie wpisali, że jest ta sobota jakaś warunkowa? U mnie na tej na magazyn, która jakiś czas temu wisiała to normalnie wskazali, że sobota występuje. I ta opcja pracy w godzinach nocnych. Ogarnia ktoś w takim razie jak w soboty może się taka stawka z nimi kumulować?

potrzebujący

skoro pracujesz może orientujesz się czy żeby się tutaj zatrudnić trzeba mieć jakieś konkretne wcześniejsze doświadczenie?

kWIE
@potrzebujący

doswiadczenie to zawsze duzy plus, ale z tego co oglądałem to nie na wszystkie stanowiska było wymagane

ogło
@kWIE

napiszesz na które nie oczekiwali doświadczenia?

Silan
@ogło

mnie by interesowało bardziej jaka tutaj panuje atmosfera i jak długo się czeka na ewentualną odpowiedź w sprawie pracy

Daron
@Silan

atmosfera raczej na plus chociaż to oczywiście zależy co dokładnie robisz i z kim pracujesz, jak chodzi o odpowiedź to mi odpowiedzieli jakoś po tygodniu, długo nie czekałem

Daron

nie wiem nawet, ja kojarzę że nawet na magazyn dośiwadczenie jest wymagane

@kWIE

Ok a czy ktoś wie czy doświadczenie jest brane pod uwagę podczas ustalania wysokości wynagrodzenia? Przez okres próbny trzeba się liczyć z jakąś niższą stawka czy od razu płacą tyle na ile się z nimi umawia?

samosa

potwierdzam, atmosfera bardzo w porządku, nikt nie utrudnia można spokojnie pracować

samosa
@Silan

jeśli chodzi o czas oczekiwania na decyzję to nie trwało to jakoś długo, nie pamiętam ile dokładnie, ale szybko minęło

post
@samosa

trzeba sie jakos konkretnie przygotowac na tą rozmowe?

HG
@samosa

zapamietales cos wiecej o co cie pytali na tej rozmowie np?

magik
@post

jak nie naściemniałeś w CV to pójdzie dobrze i przygotowywać się nie musisz za bardzo

magik
@HG

no o to co zawsze, doświadczenie plus oczekiwania tego typu rozmowa

Blondino

chętnie też bym się dowiedział czy się przygotować na stacjonarną czy na online

Blondino
@magik

Długo później czekałeś na decyzję w sprawie pracy?

lad
@Blondino

jesli chodzi o rekrutacje to ja od siebie moge jeszcze dodac ze bardzo mi sie podobala pod tym względem, ze dowiedzialem sie odrazu wszystkiego co mi bylo potrzebne. bez zbędnego owijania czy zwodzenia, same konkrety i w dodatku w przyjemnej atmosferze

lad
@lad

po rozmowie odezwali sie do mnie jakos po tygodniu

denis
@Blondino

ja po rozmowie czekalam tydzien, moze lekko ponad z tego co pamiętam, więc raczej standardowo

Hipster
@denis

z kim te rozmowy są przeprowadzane?

Grazia
@denis

A jakieś uzasadnienie względem dokonanego wyboru otrzymałeś czy nie? chyba, że krótkie info dają i tyle? jakby się nie odzywali to wypada się samemu kontaktować czy lepiej czekać?

Imbir
@Grazia

właśnie też się zastanawiam jak to jest z tym przypominaniem się gdzieś słyszałem że warto po upływie terminu na odpowiedź zadzwonić czy napisac i spróbować się dowiedzieć ale nie do końca wiem czy to na pewno tak działa

bed
@Grazia

rekrutacja jak wszędzie, jak wyślesz cv to ci raczej nie napisze nikt dzięki za cv ale nie. tylko po prostu cisza w eterze i sam sobie już interpretować możesz

Klen

Nawet jeśli trzeba czekać kolejne 2 tygodnie to i tak niespecjalnie długo, te rekrutacje potrafią do miesiąca często trwać gdzieniegdzie

Cyran

Jest szansa się już na rozmowie dowiedzieć jaka jest decyzja czy dopiero po jakimś czasie dają znać?

mara L
@Cyran

mi dali znać telefonicznie kilka dni po rozmowie, nie słyszałam raczej, żeby ktoś miał inaczej, chociaż nie jestem w stanie powiedzieć na 100%

@mara L

Pewnie jeśli już to chodzi o jakieś bezwarunkowe odrzucenie kogoś, bo jednak nie spełniał wymogów? W takim razie dość szczegółowo porównują wszystkich kandydatów? Ciekawe czy zdarzyło się komuś tak, że trzymali w rezerwie? Wiadomo jak długo CV przetrzymują?

pal

myśle, że jak ktoś na starcie nie spełnia wymogów to nie zostaje zaproszony na rozmowe, do mnie też się odezwali jakoś po tygodniu z decyzją

pal

a czy trzymają w rezerwie? ciężko powiedzieć, raczej bym powiedział że kto się im nada to odrazu zostaje zaproszony na rozmowe i tyle

Sand
@pal

A czy jak się ktoś nie zakwalifikuje w rekrutacji to dzwonią przekazać informacje? albo chociaż jakiegoś maila wysyłają?

król
@Sand

z tego co słyszałem, to dają znać po rozmowie nawet jak decyzja jest negatywna

O widzisz, a skąd masz te informację? ja na magazyniera będę niedługo wysyłał. Nie mam doświadczenia, niby go nie wymagają ale pewne zgłosi się ktoś z i będę skreślony, tak? ciekawe czy innym dają uzasadnienie

wow

Wysokie są wymagania? Bo teraz strachu mi napędziliście w tych wpisach

Hip Nowy wpis
@wow

Pamiętaj że przecież wymagania masz wypisane w ogłoszeniach jak coś

Wilkołak Nowy wpis
@wow

Nie ma się co bać, ja czasem nawet nie spełniałem wszystkich wymagań w moich poprzednich pracach a i tak je dostawałem bo miałem np inne ciekawe doświadczenia które się przydawały

młody Nowy wpis
@Wilkołak

Jakie ciekawe doświadczenia? Pokazywałeś zdjęcia z imprez czy co?

Mika

Zatrudniają tu kobiety? Chodzi mi o pracę na magazynie, dzięki z góry za odpowiedź :P

Mika
@Mika

Jak tutaj godziny pracy wyglądają? Ile zmian jest?

bebok
@Mika

no ogółem kilkadziesiat kobiet w firmie jest zatrudnionych, więc nie ma z tym problemu

fifi

najlepiej na taki, gdzie nie jest potrzebne doświadczenie :D

Jira
@fifi

Ah, to doświadczenie ;) Gdzie znaleźliście tutaj ogłoszenia o pracę?

ziarno
@Jira

glownie na stronie firmy wstawiaja ogloszenia

ziarno

na magazyniera to masz aktualnie sprawdzilem ci do radomia jak juz

kosik
@ziarno

rozumiem, że to jest taki ogólny gowork dla wszystkich lokalizacji?

Felix

Długo czekać musiałeś aż się do ciebie odezwą? Parę słów o rekrutacji nie zaszkodzi, będę wdzięczny! :)

Kiwi
@Mika

Praca na dwie zmiany teoretycznie ale jak nie będziesz robił nadgodzin to będą się ciebie czepiać i robić pod górkę.

Niko
@Felix

Oni rekrutują przez firmy zewnętrzne i z tego co się orientuje np. przez Addecco - pierwsza rozmowa jest z nimi, a oni dopiero przesyłają CV potencjalnego pracownika. Po tym rozmowa juz w martexie i oprowadzenie po magazynie, omówienie jak praca wygląda itp.

sfinks
@Niko

skoro tyle wiesz to ty już pewnie jesteś po rozmowie rekrutacyjnej chociaż?

sfinks
@Niko

to jak ta rozmowa mniej więcej przebiegała? szybko, sprawnie? :D

alarik
@Niko

Czyli z tym addecco trzeba sie kontaktowac jesli chce sie tu zatrudnic?

alarik
@Niko

Na jaka umowe jestes zatrudniany w takiej sytuacji? Nie bardzo ogarniam takich posrednikow.

ares
@alarik

Też nie rozumiem za bardzo.. To jest umowa o prace?

zet

dają umowe na czas nieokreślony?

gobell
@zet

pewnie dają skoro jest uop, ale ciekawe po jakim czasie

Klen
@gobell

Czy najpierw nie powinno być i tak okresu próbnego skoro to uop?

@alarik

Nie można po prostu na jakieś ogłoszenie odpowiedzieć? nie ma żadnych ofert pracy?

Im
@Cyran

Najlepiej sobie na stronie sprawdzać albo na jakimś pracuj, aplikuj itp

@Im

Ruszyłem za Twoją instrukcją u na portalu obecnie pustka. To kiedy tam jakaś oferta była dodawana? Mnie ostatnia na magazyn sprzed 3 miesięcy się pokazała. Często szukają?

ioioio
@Klen

ja słyszałem ze najpierw jest wlasnie na 3 msc ten uop na okres probny, prawda to?

badura
@ioioio

tak, są trzy miesiące przez agencje pracy na początku na próbnym

Człowiek
@badura

Orientujesz się na jakie zmiany pracuje się w dziale wysyłek?

kupan
@Człowiek

pierwsza 6:45 - 14:45 druga 15:15 - 23:15

szupka

godziny się zgadzają

pax

nie no po prostu troche dziwnie xD jeszcze sie nie spotkalem z takimi godzinami zmian, moze sie ktoś chciał upewnić

Merlin
@pax

Mnie by tam taki system całkiem odpowiadał

Oki
@pax

Nie rozumiem co w tych godzinach zmian dziwnego. Że jest pól godziny przerwy miedzy nimi? teraz to zastanawiam się jak to w sumie wygląda gdy chcesz robić nadgodziny zaraz po pierwszej zmianie. Czeka się te 30 minut?

Ciekawy

Witam. Chciałbym się dowiedzieć dlaczego w firmie są podwójne standardy. W firmie Martex w Rybniku istnieje np. tzw "socjal" , paczki na święta oraz wiele innych benefitów. Natomiast np. w Martex logistics - Magazyn centralny w DG nie ma nic z wyżej wymienionych rzeczy. Co powoduje taką rozbieżność?? Niby jedna firma a jednak "co kraj to obyczaj". Czyżby to decyzja rządzących danym obiektem?? Czy może inna sprawa o której zwykły zainteresowany/ pracownik lepiej niech nie wnika. Chciałbym uzyskać informację od najwyższych władz firmy. No chyba że ten wpis uzyska status niewygodnych i w krótkim czasie zostanie usunięty, jak to się dzieje z niewygodnymi komentarzami.

Haha
@Ciekawy

Bo w rybniku pracuje lepszy sort ludzi. W dg to tylko zwykli robole, którzy są numerkiem w systemie i każdy ma ich w głębokim poważaniu. No chyba, że zaniża normę, albo jest niewygodnym pracownikiem..

@Haha

Z czego Ty bierzesz takie właśnie wnioski? I nawet jeśli już to z czego wynikają takie różnice w podejściu? Dodatkowo te normy mnie zaciekawiły, jakie są skoro piszesz o ich zanizaniu?

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie MARTEX LOGISTICS SP. Z O.O.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku szukam kierowcę kat.C?
Kokko

ile premii na święta ?

smutny
@Kokko

to wy macie jakieś premie na święta? chyba faktycznie czas pomyśleć nad zmianą pracy

Chudy

Na magazyn nie wymagają doświadczenia? Jak to wygląda z uprawnieniami? Bo rozumiem, że pracuje się jako kierowca magazynier ale wtedy raczej nie trzeba żadnych uprawnień oprócz prawa jazdy oczywiście?

Marcela

Nie wiem czy o to akurat chodzi ale na stronie firmowej jest dla magazyniera-kierowcy na Wrocław. Nic o wózku nie widzę, nie będzie potrzebny? Jak duży jest ten magazyn? Ilu poziomowe są regały? Skacze się po drabinie?

welon
@Marcela

piszą tam jakie prawo jazdy trzeba mieć?

welon
@Marcela

raczej na każdym magazynie trzeba się liczyć na ''wskakiwanie na drabinę", kwestia przyzwyczajenia

@welon

Tylko pytanie czy to wysoki skład jest czy nie? Tez potrzebuje się dowiedzieć, robił ktoś i da znać? jak z bhp i sprzętem pomocniczym stoją? I kto jest odpowiedzialny za porządki? Przychodzi firma od tego czy ludzie ogarniają?

Przemek Póltorak

Pan Andrzej jest typem choleryka, znamy się trochę lat. nie narzekjacie na niego, tylko zrozumcie że z nim, tak jak z kazdym można sie dogadać a to ze nie radzi sobie z takimi ludźmi jak ty i calą tą nowoprzyjętą hołotą to jest zrozumiale. Z kazdym i także ze mna były mniejsze lub wieksze problemy ale po 5 latach pracy zawsze się mogłem z nim porozmawiać i dojść do konsensusu. Szkoda ze juz tam nie pracuje od 5 lat bo pokazał niekórym jak sie pracuje. Pozdrawiam starych pracowników z mojego czsasu. U Pana Marcina robote robiliśmy na piatkę. Pozdraiwam również Pana dyrektora i Pana prezesa. Życzę Wam jak najmniej problemów z pracownikami i umiejętnego poejścia do "nowych"

HCTO
@Przemek Póltorak

To że ktoś jest cholerykiem, nie zwalnia go z przestrzegania regulaminu tzw. współżycia społecznego czy też traktowania ludzi w miejscu pracy (podwładnych) z należytym szacunkiem, zgodnie z przepisami(usunięte przez administratora) Taka osoba nie powinna zostać kierownikiem, ze względu na swoją porywczość i ogólny stan niekontrolowanego wybuchu złości/gniewu. (usunięte przez administratora) Możecie teraz wieszać na mnie psy, ale już nie raz były spięcia między nami, kto ma rację. Ja opierałem się na przepisach itd a w/w obywatel na tym że ma funkcje i dlatego ma rację. Ogólnie pisząc, jeżeli nie zmienią się pewne osoby na danych stanowiskach (dokładnie 4 osoby) to dalej firma będzie się zmagać z deficytem ludzi do pracy. Pozdrawiam.

Rozelia

oszczędzają na wszystkim, kupują najtańsze rękawiczki, w których nie da się pracować, skóra ich rąk po długim czasie w nich jest jak skorupa żółwia. Czasami 2 tygodnie i miesiąc nie dostarczają rękawiczek.(usunięte przez administratora) Ale wymagania są najwyższe. Proszę zwrócić na to uwagę.

Inia
@Rozelia

To co, jeśli nie ma na stanie rękawiczek? Pracownik musi sobie samemu załatwić? Czy po prostu pracuje się bez do momentu, aż zostaną one dostarczone? :-/

Sugestia

To może piszcie zgodnie z regulaminem, który akceptujecie?

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w MARTEX LOGISTICS SP. Z O.O.?

Jackie Chan

-Przychodzisz -Widzisz jakie ciężkie rzeczy będziesz dźwigać -Pytasz o wynagrodzenie - Więcej tu nie przychodzisz XD Tak z mojej obserwacji ( pół roku) to wygląda, ludzie przychodzą na rozmowę i tyle ich było widać :)) Byli też tacy co po 2 dniach zrezygnowali :)

@Jackie Chan

Po dosłownie dwóch dniach? A jak te pierwsze dwa mogą wyglądać czy to odniesienie do jakiegoś konkretnego stanowiska? U Ciebie jak z tym mogło być?

Bruce Lee
@Jackie Chan

Młodym nie chce się pracować jedyne co potrafią tylko narzekać. Doświadczenia zerowe a wypłaty to chcą na początek 5tys.

@Bruce Lee

to ile uważasz za adekwatne na start wobec tego? przy tej kwocie 5 tys jaki zakres obowiązków do wypełnienia od firmy będzie wobec tego adekwatny? jak awanse przebiegają i po jakim czasie otwiera się na nie perspektywa?

Jan Serce
@Justyna

Justyna, Kim jesteś, że o wszytko pytasz. Chcesz przyjść do pracy? Wszystkiego się dowiesz na rozmowie

Johnny
@Bruce Lee

Chłopie kto ci będzie dżwgać bębny czy sprzęgła czy mordować się z oponami czy nawet te ciężkie pióra do tirów jak cały czas pracował na sztaplarce ? Sam byłem świadkiem jak przychodzili kandydaci o pracę jak im powiedzieli że praca nie będzie tylko na wózku tylko ręcznie też trzeba będzie łapkami przebierać to od razu dziękowali i rezygnowali chodzi o DOSTAWY!!Niestety jest to prawda pozdr

Mixtape

Sugerujesz że tylko młodzi skończyli szkoły? Też mają pokończone dobre szkoły i jeszcze doświadczenie

Bruce Lee
@Jackie Chan

Po kilku miesiącach pracy mogę napisać na moim przykładzie jak to wyglądało. Oprowadzenie przez kierownika magazynu po firmie, lakoniczne wytłumaczenie co, gdzie i jak się dzieje. Wszystko zajęło około godziny. Później zostałem przydzielony do kierownika zmiany (taki szczypiorek) powiedział że na początku pomogę chłopakom na pakowaniu gabarytów. Szczerze to po tygodniu na tym dziale miałem serdecznie dość tego tempa i tych ciężarów. Nie ma się co dziwić że firma nie ma ludzi do pracy. Jak pierwszego dnia pracy, zamiast na spokojnie poznać różne działy, wszystko dokładnie pokazać czy wytłumaczyć, jak działa firma, co gdzie jest i zacząć od podstaw czyli np. lekkiego pakowania, to od strzała trafia się na dział ciężki/gabarytowy bo tam jest największy deficyt a ludzie muszą przerzucić na zmianie, ręcznie jakieś 2 do 3 ton towaru. Już od pierwszego dnia pracy widać że tu nie ma totalnie żadnej organizacji pracy a rządzący nastawieni są na ilość a nie na jakość. Po tak krótkim czasie moja ocena(1-5) to: 2 Pozdrawiam.

Taki jeden
@Bruce Lee

Przepisy, przepisy i jeszcze raz przepisy. Pracownik nie tylko ma swoje obowiązki ale także swoje prawa. Kto zna się na kodeksie pracy, konstytucji itd. wie o czym piszę. To się nie zna polecam poczytać, są ogólnodostępne. To co robi "kierownictwo" czyli wszyscy wyżej niż magazynier/starszy magazynier, zwane jest "przekroczeniem uprawnień". To jest gorsze od "Mobbingu". Jak już Ukraincy "uciekają" to daje do myślenia. P.S. Jak ten wpis zostanie usunięty, jak większość niewygodnych wpisów, to będzie wstawiany ponownie do skutku aż zostanie na forum. (to już jest 4 raz ten sam wpis, bo poprzednie 3 zostały skasowane a ja się nie poddam)

Czy w MARTEX LOGISTICS SP. Z O.O. są szkolenia zewnętrzne?

DyzioMarzyciel

Czołem, w kwestii tego że na oddziale w Dąbrowie Górniczej prezes i dyrektor nie potrafią sami wyjść do pracowników i skonfrontować się z nimi, to pomyślałem że napiszemy opinie publicznie! Na pierwszy strzał to kwestia podwyżek która jest zamiatana pod dywanik przez cały Martex od pana M do pana H gdzie każą czekać na "rozwój sytuacji firmy" gdzie dali by troszkę więcej dla każdego i byłby spokój.. gdzie koszty części które są sprzedawane są przebijane praktycznie o praktycznie dwukrotność ceny hurtowej w tych czasach inflacji!! Wstyd i żenada! Gdzie inny firmy już dawno dostały stosowane podwyżki!! Kolejna sprawa i głównie ona Mnie skierowała aby napisać tu opinie, bo czuję się jakbym wrócił się do szkoły podstawowej to kwestia telefonów na magazynie, tak rozumiem że kwestia używania telefonu podczas jazdy wózkiem, czy przemieszczania się po magazynie to jest zagrożenie ale kompletny zakaz wnoszenia na magazyn to jest totalny śmiech na sali.. rozumiem ukaranie grubo osoby która go nadużywa, ewentualnie używa podczas jazdy wózkiem, albo podczas poruszania się ale nie kompletnego wnoszenia go na magazyn.. a co w sytuacji gdy na przykład ktoś będzie potrzebował bardzo ważnej pomocy od nas? Nawet ktoś bliski, ktoś kto nie wie że jesteśmy w pracy.. przecież nie pomyśli odrazu że ma dzwonić na martex bo wie że jesteśmy w pracy.. albo coś by się złego działo np w naszym domu a sąsiad chciałby nas poinformować o czymś złym? totalnie źle przemyślana sprawa i nie skonfrontowana z pracownikami, nie lepiej wyjść do pracowników, powiedzieć stanowczo, chłopaki miejcie te telefony przy sobie ale proszę was o rozsądne używanie tak aby nie było żadnego problemu, a jak już macie wielką potrzebę użycia, to podjedzcie w bezpieczne miejsce i bez przesady czasowej go użyjcie? Panowie wyżej, otwórzcie oczy!! Co wtedy w takiej sytuacji jakby się coś wydarzyło i przez ten wasz zakaz coś by się stało naprawdę poważnego? To mógłbym wtedy skierować sprawę do sądu i pozwać firmę bo wprowadzili jakiś zakazik? Który tak na prawdę nie stwarza wielkiego zagrożenia? A te daremne filmiki byście sobie darowali, bo odkąd pracuje przez kilka lat, to nigdy nie słyszałem aby przez to się coś złego stało, już prędzej Andrzej w prędkości swojej złości wpadnie mi pod kółeczka Mojej potężnej maszyny ;) kolejna kwestia to polecam aby Panowie którzy siedzą na stołku w cieplutkim "akwarium" aby wybrali się na nockę gdzie na dworze jest -6/-10 stopni i przeżył taką nockę jak chłopaki z dostaw, ponieważ jest spory dramat, gdzie chłopaki z wyjścia mają rampy nieprzystosowane do tego aby ciepło utrzymać na magazynie i chcąc nie chcąc wietrzą tym zimnem magazyn i jest wtedy kosmiczna umieralnia no chyba że nazywasz się Bartosz i jesteś Morsem, wtedy jest spoko dla takiego zahartowanego drapieżnika jak on, więc w tej kwestii polecam ochrony na rampy aby nie wpuszczać tego zimna albo trochę podkręcić ogrzewanie a nie ustawić je na najniższą temperaturę tak żeby było jak najbliżej dopuszczalnej temperatury na magazynie.. Podsumowując zacznijcie trochę luźniej rozmawiać z pracownikami a nie jak robicie zebranie raz na rok, i myślicie że np taka wrażliwa czy nieśmiała osoba wyjdzie na środek i Wam wszystko wygarnie prosto w oczy, oczywiście się myślicie że tego nie zrobi bo się boi, pamiętajcie że szanujcie swoich pracowników jak tylko możecie bo bez nich byście nie mogli istnieć!! No i na sam koniec kwestia niektórych przełożonych, to polecam więcej luzu i wyjęcia sobie kija z pewnego miejsca, bo praca to nie terror a gdyby nie atmosfera którą budują sobie tylko i wyłącznie pracownicy to nikt by tu nie chciał raczej pracować, chyba że pogrzane świry jak np. uszaty od Sebusia ;) Trzymajcie się tam na tym Międzynarodowym Martrxie! Za niedługo to ludzi z Afryki będą jeszcze ściągać żeby było łatwiej i taniej, bo już jest całkiem egzotycznie.. ????

DyzioMarzyciel

Nie, nie myślę tak że jestem głosem ludu, ale każdy ma prawo do napisania swojej opinii, jeżeli Nasi panowie z góry mają swoich "wysłanników" którzy widzą tylko jedna stronę aby przekazać informacje od dyrekcji a jak dajesz jakiś kontrargument to słyszysz "to już rozmawiaj z prezesem" nie jest niestety niczym fajnym, mam wrażenie że każdy tu boi się i swoją posadę bo jest tak że nasi koordynatorzy mają więcej "jaj" niż kierownicy i nie boją się pójść i starać się porozmawiać w naszym imieniu, tylko to i tak zazwyczaj kończy się niczym grochem o ścianę.

Justyna

No a nie? Uzasadnisz w takim razie szerzej co masz przy tym na myśli, że tak Cię to rozbawiło? Od czego zależy perspektywa?

Zyzio
@DyzioMarzyciel

Tu nie ma co rozmawiać ani z koordynatorami, ani z kierownictwem na niższym czy wyższym szczeblu. Nie jeden próbował i jakoś nikomu się to nie udało. Z tego co idzie zauważyć to każdy z w/w martwi się tylko o siebie i swoją posadę. Zasłaniają się funkcją i tym że mogą więcej niż zwykły "robol". Tu trzeba uderzyć wprost do szefa wszystkich szefów i nakreślić mu pełną sytuację, co i jak tu się odbywa. Włącznie z "miłymi" odzywkami rządzących do zwykłych pracowników. Trzeba kogoś kto będzie miał na tyle "kohones" aby się spotkać z właścicielem i wyjaśnić że kilku rządzących ludzi jest tu przez pomyłkę. Tylko że jak dotąd każdy po prostu boi się "wychylić" bo będzie - miał po premii, robione pod górkę itd.

Prawoooo
@DyzioMarzyciel

Pracodawca nie może bezwzględnie zabronić korzystania z telefonu prywatnego w miejscu pracy. Może jednak wprowadzić obostrzenia, w których szczegółowo określi sposób w jaki pracownik może korzystać z telefonów prywatnych oraz miejsce i czas do korzystania. Pracodawca bowiem, określa w regulaminie zakładu pracy bądź w umowie o pracę organizację i porządek pracy. Korzystanie z telefonów komórkowych również jest zależne od tych aktów. Podjęcie decyzji o ograniczeniu korzystania z urządzeń prywatnych w czasie pracy jest jednym z uprawnień pracodawcy, a pracownik zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu i porządku pracy w myśl art. 100 § 2 pkt 1 Kodeksu pracy. Jednakże warto w tym miejscu zauważyć, iż prawo do używania prywatnego telefonu komórkowego jest korzystaniem z konstytucyjnej wolności komunikowania się, tym samym całkowity i niewynikający z ustawy zakaz jego używania stanowi złamanie tej wolności. Pracodawca nie ma prawa ani rekwirować prywatnych urządzeń podwładnych, ani karać za komunikowanie się z osobami z zewnątrz. Zarówno całkowity zakaz rozmów jak tez zakaz posiadania prywatnego telefonu narusza regulacje zawarte w art. 49 Konstytucji w myśl którego zapewnia się wolność i ochronę tajemnicy komunikowania się. Ich ograniczenie może nastąpić jedynie w przypadkach określonych w ustawie i w sposób w niej określony. Ponadto całkowity zakaz używania telefonów komórkowych, nieuwzględniający szczególnych potrzeb życiowych, mógłby być uznany za nadużycie przez pracodawcę prawa podmiotowego określonego w art. 8 Kodeksu pracy oraz naruszenie art. 111 Kodeksu pracy, stanowiącego że pracodawca musi szanować godność i inne dobra osobiste pracownika. Dopuszczalne jest zatem ustalenie zakazu korzystania z prywatnych telefonów komórkowych z wyłączeniem przerwy, wynikającej z regulacji art. 134 Kodeksu pracy, czy też w ramach przerwy, o której mowa w przepisie art. 141 Kodeksu pracy, podczas których pracownik miałby prawo do nieograniczonego korzystania z prywatnego telefonu komórkowego. Jednakże, wydaje się, iż można dopuścić całkowity zakaz używania telefonów komórkowych, jeżeli miałyby one negatywny wpływ na pracę maszyn i urządzeń i tym samym powodowałyby zagrożenie zdrowia i życia pracowników. Biorąc powyższe pod uwagę, również całkowity zakaz wnoszenia na teren zakładu pracy prywatnych telefonów komórkowych budzi poważne wątpliwości. W przypadku braku możliwości zabezpieczenia mienia pracownika przed kradzieżą oraz w miejscu niedostępnym dla osób postronnych również narusza regulacje zawarte w art. 65 Konstytucji Rzeczpospolitej, w myśl którego własność może być ograniczona tylko w drodze ustawy i tylko w zakresie, w jakim nie narusza ona istoty prawa własności. Całkowity zakaz posiadania telefonu komórkowego przez pracownika i brak do niego dostępu sprzeczny wiąże się także z całkowitym zakazem jego używania (nawet podczas przerw przewidzianych przepisami Kodeksu pracy wskazanymi powyżej). Tym samym może zostać uznany za nadużycie przez pracodawcę prawa określonego w art. 8 Kodeksu pracy oraz naruszenie przepisu art. 111 Kodeksu pracy, w myśl którego pracodawca musi szanować godność i inne dobra osobiste pracownika.

Zwykły szary pracownik

Trzeba się do jasnej ciasnej zgadać, żebyśmy dostali chociaż przydział na porządne buty ochronne, nie byle jakie tylko tako takie coby szfaje nie capiły to jest niemożliwe codziennie kremy pudry a tak stopy cuchną ze wysiedzieć się nie da ja wiem ze nie tylko ja mam problem, i dziewczyny jak i my faceci się z tym borykamy, żadne kompiele ani moczenie w misce z solom zapachowom nic nie dają a ze podwyżek nie ma to poprostu nie stać na wymianę i to potwierdzi każdy kto pracuje na magazynie, dziewczyny już mówią co dopiero będzie jak się znowu ciepło paruwa na hali zrobi

Szary

Właśnie nie, zapytaj każdego magazyniera czy dziewczyn , temat tabu wiec nie każdy się przyzna niestety tak to wyglada na to nikt nie patrzy ten kogo to nie obchodzi, smród utrzymujący się godzinami, a zaraz będzie ciepło i będzie tylko gorzej. Z całym szacunkiem ale chyba nie pracujesz na magazynie, wyobraź sobie chodzenie po 10-12 h w obuwiu ochronnym w nagrzanej hali. Koleżanki potwierdzom ja tylko chce dobrze dla nas wszystkich , jest to dla mnie ważne bo na początku myślałem ze to ze mną coś nie tak ale zauważyłem ilu ludzi posypuje talkiem stopy w szatni i od każdego śmierdzi

Co??

Przecież zebraliśmy i wysłaliśmy wszystko to o co chodzi? Dostawy miały całą noc, przecież i tak nic nie robią..

Justyna

Nie mam pojęcia na ile w tej przytoczonej sytuacji jest prawdy ale jeśli tak to wobec tych okoliczności będzie spodziewana jakakolwiek reakcja? Co z jakimś bhp i dokąd można zgłaszać takie sprawy?

abc
@Justyna

(usunięte przez administratora) Zawsze się znajdzie ktoś nadgorliwy i coś za co można "zmniejszyć wpływ na konto zwykłego pracownika" - czyt. zabrać premię i co się tylko da, włącznie z godnością. Decydenci chodzą w lato na sportowo, krótkie spodenki itd. w zimie w "cywilnych" ciuchach. (usunięte przez administratora) Jednym słowem totalna samowolka przez rządzących a robol ma (usunięte przez administratora) w pełnym stroju 8h (usunięte przez administratora) masz same obowiązki - nie masz żadnych praw. Spróbuj się upomnieć to ....(usunięte przez administratora)

Ciekawski

Witam. Mam tylko jedno zasadnicze pytanie. Dlaczego, są usuwane "niewygodne" wpisy. Komu tak bardzo zależy na tym aby większość nie poznała prawdy?? Kilka dni temu widziałem komentarz odnoszący się do kodeksu pracy itd. - coś w stylu prawa i obowiązki pracowników. Jednak po 3-4 dniach zniknął z forum, pewnie po tym jak zaczął zbierać większość pozytywnych opinii. Aż tak się co niektórzy boją prawdy/krytyki.

Co prawda nie pracuję tutaj zbyt długo, ale moja opinia jest jak najbardziej pozytywna. Dobra atmosfera, to najważniejsze. Prawda że towar do obrobienia trafia się różny, ale robiłem trochę na magazynie pod gołym niebem w budowlance, to dopiero jest jazda ze śniegiem i deszczem, a towar to katastrofa w obsłudze. Tu w porównaniu to miodzio. Płaca adekwatna do roboty.

Stary
@Nowy

Brzmisz jak prezes, albo dyrektor. Płaca adekwatna do roboty??? Chyba wasza tam w biurze jest adekwatna bo u nas za te ciężary to nie bardzo. Jedyne co tu piszecie to że atmosfera jeszcze ratuje ten zakład pracy ale też nie zawsze

@Stary

Drogi Panie "Stary" - ani ja, ani też dyrektor nie jesteśmy autorami wpisu, który Pan komentuje Artur Mrozik

Parka
@MARTEX LOGISTICS SP. Z O.O.

A co pan prezes sądzi o związkach polsko ukraińskich które tworzą kwas w miejscu pracy? :)

Palindrom

Eżom NaP Sezerp ęis w ucńok eiwopyw, żuj 21 ind ymakezc an źdeiwopdo

anbona
@MARTEX LOGISTICS SP. Z O.O.

Dzień dobry czy na święta Bożego Narodzenia firma planuje zwiększyć jakieś dodatkowe bonusy dla swoich pracowników bo pracy jest multum więc firma się rozwija w dobrym kierunku i zapewne i zyski

@anbona

W sprawach wewnętrznych firmy prosimy o kontakt bezpośredni a nie poprzez ogólnodostępny portal.

Edek

To fakt trzeba na to zwrócić uwagę bo koordynatorzy mają to gdzieś. Niech tylko polak tak zrobi to z miejsca dywanik premia ucięta "i ciesz się że nie dostałeś wypowiedzenia"

pip
@Edek

to już jest dyskryminacja ?

mietek
@Edek

raczej nie jest to robota marzeń

@Edek

Co do tej samej wzmianki na temat cięcia premii to jakie oni mają ostatecznie przyzwolenie na takie działanie? w jakim zakresie lub sytuacjach należy mieć to na szczególnej uwadze?

Paragraf

To prawda ze mozna u was 5 NN zrobic i zachować stanowisko pracy?

@Paragraf

Tak zalicie sie na ten zaklad ,ale kto sie zwolni to za jakis czas wraca ,czyli nie jest zle. Wiec puknij sie w glowe jeden z drugim.zawsze mozesz pracowac w macdonaldzie.

@1

Czyli można wrócić? Jak się na to zapatruje kierownictwo? Bez problemu przywracają do pracy?

@1

cześć a jakie s zasady powrotów? jest jakiś okres karencji? i gdy ktoś wraca to na tych samych warunkach będzie co odszedł czy od nowa zaczyna karierę?

anbonowy

Dzień dobry czy firma ma w planach podwyżki płac w firmie ze względu na szalejącą inflację dla swoich pracowników ?

Cześć. Myślę nad pracą w martexie. Możecie podać plusy i minusy firmy oraz na jaki socjal mogę liczyć?

jest ok
@Nowy

Przede wszyskim jeśli chodzi o magazyn w DG to ludzie są tu bardzo w porządku socjalu nie ma takiego ale może przy dobrej kondycji firmy prezes może zrobi jaką niespodziankę bo pracy jest naprawdę sporo i to dobrze także jest co robić .Ogólnie pracodawca jest Ok nie ma się do czego doczepić robić trzeba swoje

Tak tak
@jest ok

Jest to zwykły prywaciarz (usunięte przez administratora) bo z tego co mi wiadomo to jeśli pracodawca zatrudnia powyżej 50 pracowników to ZFŚS jest obowiązkowy. W grudniu prezes zaskoczy? Czym? Rzuci jakieś marne grosze i życzy wesołych świąt.

Tak i nie
@Tak tak

Ciesz się, że w ogóle coś dostaniesz. Plujesz jadem na firmę w której pracujesz i wyzywasz prezesa, pogratulować rozumu. Widać, że nigdy z biedy nie wyjdziesz.

Nie nie
@Tak i nie

Biedę to Ty reprezentujesz nie tylko materialną, ale również umysłową skoro cieszysz się z tych ochłapów jak bezdomny pies ze starych kości. O mnie się nie martw, bo już opuściłem ten tonący okręt i w końcu odżyłem. PS. Taka ogromna firma, z takimi zyskami, a nie potrafi dać pracownikowi premii świątecznej z której będzie wstanie zrobić kolacje wigilijną dla czteroosobowej firmy.

Nie tak
@Nie nie

Nie wiem skąd wywnioskowałeś, że zarabiam ochłapy i że pracuję na magazynie. O moją materialną biedę nie musisz sobie zaprzątać swojej pustej główki. Premia jest najlepsza jak sobie wypracujesz i zarabiasz cały rok, że cię stać na wszystko a nie liczyć na ochłapy jak to ładnie ubrałeś w słowa, żeby móc zrobić kolację dla czteroosobowej rodziny PS dobrze, że już tu nie pracujesz bo masz problemy z percepcją, jak tutaj widziałeś tonący okręt.

tak nie tak
@Nie tak

Po Twojej wypowiedzi wnioskuję że nie pracujesz na magazynie, tylko jako "krawaciarz" przy komputerze i Twoja wypłata to minimum 8k netto plus sowite premie za sprzedaż, za nowych klientów itd.. Całkowicie popieram kolegę "nie nie". W magazynie głównym w DG pracownik fizyczny zarobi max 4k i to nie zawsze. Do tego praca jak na akord i ciągłe pretensje i zabieranie premii za byle pierdołe. Popracuj fizycznie 3-4 miesiące i zobaczysz jak to jest "fajnie". Każdy jest mądry jak nie liznął pracy fizycznej. Nie pozdrawiam.

Nie tak
@tak nie tak

Każdy kiedyś zaczynał swoją karierę, nie od razu zaczęliśmy zarabiać tyle ile zarabiamy teraz, mylisz się, twierdząc, że nie wiem co to praca fizyczna. Jeśli przychodzisz z niechęcią do pracy lub coś nie odpowiada, to albo zmieniasz swoje nastawienie albo zmieniasz pracę, myślę, że czasem i fajna praca nie pomoże jak ludzie w najbliższym otoczeniu są wrogo nastawieni lub obniżają morale zespołu. Zawsze jest możliwość wysłania papierów do centrali o zmianę stanowiska na biurowe, co jakiś czas są konkursy czy rekrutacje, z tego o mi wiadomo, firma woli zatrudnić obecnego pracownika na inne stanowisko aniżeli kogoś z zewnątrz. Ja pozdrawiam.

Zostaw merytoryczną opinię o MARTEX LOGISTICS SP. Z O.O. - Rybnik

• Jak się pracuje w MARTEX LOGISTICS SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy MARTEX LOGISTICS SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MARTEX LOGISTICS SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 50, z czego 6 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 26 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

MARTEX LOGISTICS SP. Z O.O.