Magellan Software Polska S. A.

Złotniki

Opinie o Magellan Software Polska S. A.

pinda jacek anal free 2009-04-28 22:47:54
bardzo slabo placa,po 12 miesiacach pracy dali um o dzielo na tych samych warunkach placowych,z powodu braku zamowien wysylaja pracownikow na przymusowe bezplatne urlopy,baardzo duza rotacja zeruja glownie na studentach zaocznych,bez wiekszych powodow zwalniaja pracownikow,bez pomyslu bez przyszlosci,brak wogole pracy ludzi zwiazanych z marketingiem brak nowych klientow,zamowien a do tego dotychczasowi rezygnuja z uslug magellan software polska, baaardzo nie polecam
anonim 2009-06-02 17:50:53
zgadzam się z tym bez dwóch zdań , wyzysk totalny , a pracownika traktują jak tanią siłę roboczą , a do tego nie masz nic do poweidzenia, jak już za dużo powiesz to lecisz za drzwi , wiec jak chcesz mieć prace to lepiej siedz cicho.
anonim 2009-06-04 20:31:05
Niestety to wszystko prawda,zgadzam sie z moimi poprzednikami w 100%. Jeśli nie chcesz wylecieć (rotacja ciągła)- hmm decyzja należy do ciebie możesz sam odejść,albo nigdy tam nie przychodź.
pinda jacek 2009-11-10 11:18:42
bardzo słabo płacą,po 12 miesiącach pracy na umowę o pracę dali umowę o dzieło na tych samych warunkach placowych,z powodu braku zamowień wysyłają pracowników na przymusowe bezpłatne urlopy,bardzo duża rotacja żerują głównie na studentach zaocznych,bez większych powodów zwalniają pracowników,bez pomysłu bez przyszłości,brak wogóle efektów pracy ludzi związanych z marketingiem brak nowych klientów,zamowień, a do tego dotychczasowi rezygnują z usług magellan software polska, baaardzo nie polecam
anonim 2009-11-10 11:23:06
nadal bez poprawy, jedynym pomysłem na funkcjonowanie tej pseudo firmy jest ogromna rotacja i wykorzystywanie sytuacji na rynku pracy jak i studentów, którzy pracyją za minimalna stawke na umowe o dzieło, nie polecam...
anonim 2009-11-10 11:28:38
miałam umowę o prace ze wszystkim składkami kiedy mi się skonczyła zagrozili ze jesli nie zgodze sie pracowaćna dzieło za te same pieniadze to mnie zwolnia...a urolopy bezpłatne to smutna norma i czesta praktyka
anonimowo 2009-11-10 11:36:00
antek 2009-11-16 18:24:58
jesli chcecie popracowac na umowę o dzieło za najniższą krajową przez tydzien lub dwa na 2/3 zmiany to praca w sam raz dla was!:P
i co zatkało was?:P
byly pracownik 2010-07-07 17:26:29
Wszystko się zgadza. Umowa o dzieło na najniższą krajową. Absolutnie żadnych szans na rozwój. Rotacja pracowników spora, większość to studenci zaoczni.
czarnulka 2010-07-10 12:21:19
Informacja o ofercie:
Firma Magellan Software Polska S.A., lider(??!!) archiwizacji elektronicznej, zatrudni STUDENTÓW ZAOCZNYCH(??kolejna wskazówka dla potencjalnych, zainteresowanych:P) na stanowisko OSOBY DO SEGREGACJI(bardzo rozwijajaca praca mozna sie cofnac w rozwoju do epoki kamiennej i biegac po drzewach:P...raczej nei wskazane dla studentow, bo mozna zawalic studia;/) I SKANOWANIA DOKUMENTÓW. Wymagania: - dyspozycyjność (dwuzmianowy system pracy), - brak problemów z dojazdem(autobusy jadace co 30-45minut w jedna strone, korki na ul Obornickiej oczywiscie wydluzaja podroz/wycieczke do pracy) (firma mieści się w Złotnikach k/Suchego Lasu), - podstawowa znajomość obsługi komputera(wpatrywanei sie w ekran monitora przez 7,5h bardzo nei zdrowe dla oczu, nie refunduja szkielek). Ze swojej strony oferujemy: - interesującą(??!!) prace w renomowanej(w jakiej??:P) firmie, - forma zatrudnienia: umowa o dzieło(yhy:P) lub umowa zlecenie(raczej działo). - wynagrodzenie 7 zł(od 3 lat ta sama stawka;// albo od 4 lat..kryzys itp) netto za godzinę. Aplikacje prosimy przysyłać wyłącznie drogą mailową na adres(najlepiej samemu zawiesc,zbadac trase, zobaczyc firme, zrobic wywiad srodowiskowy-popytac pracownikow; czy ich wynagrodzenie sie zmienilo na przestrzeni ostatnich 3 lat???chocby o 10zl?:P) ...mam nadzieje ze pomogłam:)
czarnulka 2010-07-10 12:42:11
ps wybór należy do was, tylko pozniej nie lamentujcie, ze jest zupelnie inaczej niz podawali w ofercie pracy:P ,nie istnieje cos takiego jak rozwoj,mila atmosfera...naprawde trzeba uwazac z kim i oczym sie rozmawia bo naprawde mozna wyleciec za byle co w koncu jest kryzys i na Twoje miejsce jest z 50??chetnych, opozniajace sie wyplaty to tez smutna norma,w okresie wakacyjnym zatrudniaja na potęgę by pozniej zwolnic, po 3-5tygodniach, male nie klimatyzowane pomieszczenia,taki swego rodzaju hipermarket:P
Ex pracownik 2010-08-06 13:34:07
To ta "firma" jeszcze istnieje? (usunięte prze administratora) nadal tam pracuje? :)
aaaaaa 2010-08-08 16:12:46
istnieje i(usunięte prze administratora)pracuje...nawet sie polepszylo...daja umowe na rok i 13-14brutto/h czyli srednio polecam...
dla studentow z 2 lewymi w sam raz
anonim 2010-08-10 23:38:51
pracowałem tam kilka miesiecy

a jak tam teraz sytuacja wyglada ??
sadzilem, ze firma ma raczej tendencje spadkowa i zniknie z powierzchni - a jak teraz - rozwija sie czy zwija ?

co do wyzysku o ktorym piszecie to sie nie zgodze, owszem stawki niskie, ale nikt tam nikogo nie zmusza do pracy pod bronia -- a to ze stawki sa niskie wynikaja raczej z ogolnej sytuacji gospodarczej i wysokich podatkow - przeciez wiadomo, ze nie moga dac wiecej bo konkurencja by ich wykonczyla
anonimka 2010-08-11 18:47:32
niskie stawki to oni mieli jeszcze zanim sie zaczał kryzys w Polsce....wyzysk?hmm, podam taki przykład pracujesz ponad rok na umowe dzieło za 7zl i za kazdym razem jak sie dopytujesz o umowe o prace to w odpowiedzi slyszysz zeby siedziec cicho bo cie zwolnia...a na twoje miejsce jest masa chetnych-kryzys w koncu,...albo zatrudnianie na dzieło i po dwóch tygodniach zwalniaja bez powodu, jak to zinterpretowac? ...zamiast broni sa kamery...i nagany jak ktos za czesto chodzi do wc(usunięte prze administratora)
anonim 2010-08-12 00:05:31
o wyzysku można mówić wtedy gdy ktoś kogoś zmusza siłą do pracy lub za wykonaną pracę nie zapłaci lub zmienia warunki pracy na niezgodnie z umową i obietnicami - jeśli natomiast można się w każdej chwili zwolnić to nie można mówić o wyzysku

a jeśli ktoś się tak daje "wyzyskiwać" mimo iż może się zwolnić to jest frajer - a sprawa tego, ze niezbyt jest zapotrzebowanie obecnie w kraju na niewykwalifikowanych robotnikow to zupełnie inny temat

zauwazcie, ze idac do malego prywatnego sklepiku tez chcecie kupic towar jak najtaniej - stajecie sie wtedy jakoby pracodawcami tego wlasciciela sklepiku - on moze tez powiedziec o was, ze wy go wyzyskujecie placac mu za chleb np. tylko 1,50 zł -- ale to nie jest wyzysk, obie strony ustaliły warunki i się na nie zgodziły dobrowolnie więc nie widze problemu - podobnie kazdy pracownik zgadzajac sie na warunki pracy i placy takie a nie inne czyni to dobrowolnie, za obustronnym porozumieniem, nikt przeciez go na sile do tej czy innej firmy nie wciagal na sile

praca to zwykły handel, pracownik sprzedaje pracodawcy swoja prace za dana kwote, jak sie ktores stronie nie podoba lub ma jakies widzimisie nie widze probelmu aby dowolna strona przestala sprzedawac lub kupowac ta prace
wyzyskiwacz małych prywatnych sklepików 2010-08-12 10:37:26
czyli wyzyskiem nie jest spozniajace sie ciagle wynagrodzenie?oraz wysyłanie na bezpłatny urlop? oraz gdy firma traci swoja nieudolnością kolejnych klientów? i nie umie pozyskać nowych?...raczej frajerzy pracuja u frajerów i cwaniaczków....ale to mnie rozbroiło "ze idac do malego prywatnego sklepiku tez chcecie kupic towar jak najtaniej - stajecie sie wtedy jakoby pracodawcami tego wlasciciela sklepiku - on moze tez powiedziec o was, ze wy go wyzyskujecie placac mu za chleb np. tylko 1,50 zł -- ale to nie jest wyzysk, obie strony ustaliły warunki i się na nie zgodziły dobrowolnie więc nie widze problemu" znakomity przykład idealnie pasujacy do sytuacji i ten chlebek za 1,5 ..bardzo na czasie gdyz obecnie chlebek kosztuje 2,5 a ma podrozec, widze ze ktos zyje w innym matrixie w ktorym płaca duzo a podstawowe produkty sa tanie, tylko w Polskich realiach wszystko drozeje a wynagrodzenie zostaje na tym samym poziomie lub kurczy sie...
anonim 2010-08-12 19:21:13
przyznaje, spoznianie sie z wynagrodzeniem jest swego radzaju wyzyskiem, tak samo wysylanie na bezplatne urlopy bez duzo wczesniejszego powiadamiania o tym

ale to, ze firma traci klientow, to co to ma do wyzysku? - jesli by firma za ten okres zaplacila nawet jak by nie bylo pracy to jaki problem --
firma jest wlasnoscia wlasciciela i moze on sobie z nia robic co chce a odnosnie pracownikow to ma sie trzymac umow z nimi - a jak sie nie trzyma to sie mu dziekuje i idzie do innej firmy, a jesli pracodawca czegos nie zaplaci zgodnie z umowa to sie idzie do sądu i tyle -- praca to zwykla umowa handlowa, praca to towar, jesli nabywca twojej pracy czyli pracodawca nie wywiazuje sie z zaplaty za ten towar to sie go olewa i tyle, a nie czeka nie wiadomo na co tylko narzekajac w tym czasie

co ci do tego, ze ktos zle gospodarzy swoja wlasnoscia, ciebie powinno interesowac tylko to czy wywiazuje sie on z umowy zawartej z toba

a za drozyzne i coraz mniejsze pensje podziekuj szczegolnie politykom, ktorzy podwyzszaja podatki oraz zusy i inne oplaty, ktore sa ci z pensji potracane zanim wogole kase zobaczysz

w zaden sposob nie bronie zarzadu tej firmy, ale nie rozumiem, jak ktos moze mowic o calymi latami o wyzysku skoro w kazdej chwili moze odejsc z tej firmy wiedzac jak tam jest

czujesz sie wyzyskiwany i, ze postepuja niezgodnie z umowa? - odejdzdo innej firmy albo zaloz swoja

sa tobie cos winni zgodnei z umowa i nie chca placic? - podaj do sądu

a wyzyskiwac to wyzysuje nas wszystkich panstwo bo pod grozba wiezienia (czyli pod przymusem) pobiera 60-80% tego co zarobimy w formie roznych swiadczen i podatkow
buhehehe 2010-08-12 19:56:26
wolałem już twój bełkot o łódce i wiosłujących galernikach za miskę ryżu od tych wywodów...na szczęście już od dłuższego czasu nie pracuję w tej "firmie" ...jak juz wspomniales, nic mi do "gospodarzenia" oraz to chyba nie moja wina "za drozyzne i coraz mniejsze pensje podziekuj szczegolnie politykom" ...owszem gdyby tylko coś się nie zgadzało w świadectwie pracy, lub z wynagrodzeniem, zgłosiłbym to w odpowiednie miejsce,...jako jedyna osoba swoimi wypocinami na tym forum bronisz tych patałachów co nawet tego "małego prywatnego sklepiku" prowadzic nie potrafia....bawia mnie na maksa te podrecznikowe frazesy a moze to z wiki?? "kończ waść wstydu oszczędź"
anonim 2010-08-13 10:03:04

co do reszty twojego wpisu to szkoda, ze nigdzie sie nie ustosunkowales merytorycznie do konkretnych rzeczy, ktore napisalem

odnosnie "na tym forum bronisz tych patałachów" - to napisz gdzie ich niby bronilem ??
- bronilem tylko swietego prawo wlasnosci - i na jego zasadzie wlasciciel, nawet bedacy totalnym patałachem, glupkiem i gnojkiem moze ze swoja materialna wlasnosci zrobic co chce, nawet ja spalic
- bronilem tego, ze jedyne co sie nalezy pracownikowi od pracodawcy i odwrotnie to to co zawarli w umowie a jezeli komus warunki przestaja odpowiadac to moze umowe rozwiazac
- powyzsze dwie rzeczy wcale nie przecza temu, ze bedac pracownikiem takiej firmy mozna jako osoba jak najbardziej oceniac takiego pracodawce jaka jest osoba, jakim jest gospodarzem itp. ale dopoki wywiazuje sie z zawartej ze mna umowy to nic mi do tego
-- wroce do porownania ze sklepikiem, idc do niego nie interesuje cie jak wlasciciel sklepiku zarzadza tym sklepikiem i jaka jest osoba, interesuje cie tylko, ze za dana kwote on moze ci sprzedac dany towar i tak sprzedawcy nie interesuje klient jak on sie gospodarzy swoim portfelem a tylko, ze chce kupic od niego dany towar, tak samo jest z praca, ty jestes sprzedawca a pracodawca klientem, ty sprzedajesz swoja prace on ci za nia placi

jesli chcialbys odpisac i sie z czyms nie zgadzasz, to napisz jakies logiczne kontrargumenty a nie tylko 'buhehehehe' bo wychodzisz tym samym na wiekszego patałacha i glupka niz ludzie, ktorych tutaj tak nazywasz

mały zakompleksiony napoleonik z wielkim ego:P 2010-08-13 10:31:46
"odnosnie "wolałem już twój bełkot o łódce i wiosłujących galernikach za miskę ryżu" to nie wiem o czym piszesz, ja jakis takich przykladow niegdzie nigdy nie podawalem, ba nawet nie slyszalem" jesli nie słyszałeś to znaczy, że nigdy tam nie pracowałeś bo homik, takimi hasełkami mobilizuje swoich pracowników dalej zwanych tanią siłą roboczą, więc nie rozumiem dlaczego wypisujesz tutaj swoje? "mądrościami" o "bronilem tylko swietego prawo wlasnosci" jakiś bełkot o "małym prywatnym sklepiku"?co ma to wspólnego z notorycznie spóźniającymi sie wypłatami i wysyłanem pracowników na bezpłatny urlop przy umowie o dzieło? może do tego sie ustosunkuj? jeśli ktoś nie nadaje sie lub nie potrafi to niech nie zabiera sie za prowadzenie " małego prywatnego sklepiku" cierpią potem tylko pracownicy....nadal próbuję doszukać sie jakieś logiki w twoich wpisach...lepiej wróć do pracy bo "mały sklepik " może zaraz zatonąć...jak tacy glupsi niz ustawa nakazuje nim kieruja
anonim 2010-08-13 15:30:09
przeczytaj prosze moje poprzednie wpisy bo w nich wszystko logicznie wyjasnilem, tylko ty widac nie chesz lub nie potrafisz skumac

- spoznijace sie wyplaty - napisalem o nich - sa niezgodne z umowa wiec to ewidentna wina pracodawcy, pracownik na takie cos moze zaaragowac wnioskiem o odsetki lub jesli widzi, ze sytuacja sie bedzie powtarzac i mu to nie na reke to po prostu sie zwolnic i przejsc do firmy gdzie placa na czas a jasli firma wogole czegos nie zaplaci to podac ja do sadu (pisalem o tym juz wczesniej)

- przymusowe urlopy bezplatne - ale co znaczy przymusowe?, ktos trzyma cie pod pistoletem na w domu? - takie cos reguluje kodeks pracy, podpisujac umowe podpisujesz paragraf, ktory sie do tego kodeksu odwoluje, jesli taki urlop jest w jakis sposb niezgody z kodeksem podajesz pracodawce do sadu - jesli jest zgodny to sorry, ale sie pod tym podpisales, a jesli ci to nie pasuje to mozesz zaproponowac pracodawcy aby w umowie o prace bylo zastrzezenie , ze nie moze ci wyslac na taki urlop - jesli sie pracodawca na to nie zgodzi, to trudno, decyzja nalezy do ciebie, mozesz mimo wszystko podjac prace lub nie --- podsumowujaca: sam podpisujesz papierek umowy, ktora umozliwia takie urlopy

- jesli tzn. urlop przymusowy dotyczy umowy o dzielo, to zobacz co tam pisze, jaki jest okres umowy - jesli zelceniodawca zlecil ci cos a potem unimozliwia realizacje zlecenia i stad tez nie placi, to idzie sie z taka umowa do sadu - prosta sprawa i zada od pracodawcy zaplaty, ja w umowach o dziele zawsze zastrzegam, ze pracodawca musi sie zadeklarowac umozliwic wykonywanie zlecenia i ze jesli z jego strony takiej mozliwosci nie bylo to po okreslonym czasie i tak musi zaplacic

- porownania ze sklepikiem nie zajarzyles wogole - sklepik nie byl bowiem w tym przypadku odniesieniem do firmy a do pracownika - bo sklepik sprzedaje towary podobnie jak ty sprzedajesz swoja prace -- a to pracodawca jest wiec w roli klientem kupujac od ciebie ta prace -- obydwoje natomiast przystajecie na dane warunki, pracodawca zgada cie sie zaplacic dana kwote za dana robote, podobnie jak klienta zgaa sie zaplacic okreslona kwote sprzedawcy za dany produkt

"cierpią potem tylko pracownicy" - odsnie tego, to jesli, np. strona pracodawcy lamie umowe (spoznione wyplaty, brak wyplaty za umow o dzielo na czas) to faktycznie cierpia -- ale ja w pierwszym poscie nie o tym pisalem, chodzilo mi tylko o nazywanie wyzyskiem niskich pensji -- w/g mnie nie mozna nazwac wyzyskiem czegos na co godza sie dwie strony, wiec jesli ktos dobrowalnie sie godzi pracowac za 7 zl/h to niech potem nie pisze, ze go pracodawca wyzyskuje bo przeciez sam sie na te warunki zgodził

jesli gdzies cos jest wyzej nielogiczne to mi wyjasnij bo nadal nie podajesz konkretnych kontrargumentow

anonim 2013-09-05 10:12:58
Anonim - 2013-08-09 07:15:04

Da się zarobić normalne pieniądze?
Tylko tym którzy kablują
Pracownik 2013-09-24 22:30:08
Wtedy możesz śmiało liczyć na najniższą krajową, chyba że weźmiesz nadgodziny, to kilka złotych więcej.
lanca 2014-03-31 22:07:26
ludzie to jest praca w informatyce, tam idą obecnie takie pieniadze, że to najpewniejsze zajęcie na te czasy
janek 2014-04-10 19:11:59
@lanca, nie przesadzajmy, to stereotyp, że informatycy zarabiają najwięcej, stawki są jak wszedzie...
karl 2014-05-17 18:26:33
Czy ja wiem, czy to takie stereotyp, akurat branże informatyczna rozwija sie bardzo dobrze, to i zarobki w magellan software musza być całkiem wysokie.
karl 2014-05-23 16:31:45
Własnie zauwazyłem, że ocena profilu Magellan Software jest strasznie niska: Ocena: 1/6 - ‎304 głosy, nie brzmi to optymistycznie.
załamany 2014-12-16 03:07:19
mimo że nie brzmi optymistycznie bo tu masz rację, to chyba nie jest źle, bo jak widać ludzie tu się nie udzialają od jakiegoś czasu i nie nażekają więc pewnie już wszystko w najlepszym pożądku. Dlatego ja chciałbym spróbować swoich sił u nich, ale niestety internet nic nie wie o jakim kolwiekmiejscu u nich... ;/
ferfi 2015-02-22 07:51:29
No a ja za to dobrze trafiłem bo są dwie oferty pracy. jedna dla programisty php, druga zaś dla programisty c++. Bardzo zależało by mi na odpowiedzi kogoś z firmy. Jak wygląda praca w Magellan Software Polska S. A. ? Głównie chodzi mi o współpracę z pozostałymi członkami załogi. No i jakie są możliwości rozwoju ?
kro 2015-03-10 18:37:02
nie wiedziałam, że w ogóle istnieje coś takiego jak archiwum elektroniczne, bo wydawało mi się, że takie rzeczy jak kompleksowa archiwizacja danych czyli skanowanie, wprowadzanie danych i archiwum tradycyjne to każda firma robi na własną rękę. nie wiedzialem że powołana jest do tego inna firma no i że jeszcze w Złotnikach a to przecież ie jest duża miejscowość
Witaszek 2015-03-31 06:56:57
Zastanawiające jest dla mnie jedno - czy do sowich szeregów ewentualnie poszukują tylko informatyków czy teechnicy dobrze znający AutoCada w ogóle mają co tutaj szukać czy należałoby znaleźć dla nich zupełnie inne procedury, akceptacje, rekrutacje i finalnie stanowiska. Jeżeli dalej byłby pan zainteresowany to można zacząć coś organizować.
qqq 2015-12-02 20:01:58
Dla piszącego te komentarze drobna uwaga Magellan już nie prowadzi jako takiej działalności, lecz pod inną nazwą jako Esod, prosił bym już tutaj nie pisać komentarze
amiiki 2016-05-12 14:55:28
wie, ze kiedyś do nich przyjmowali jeeszcze na stanowisko jako Pracownik Działu Prawnego, ale obecnie nie ma aktualnych ofert pracy na pewno no i też nie zanosi się na to chyba, bo mają w firmie główie headhunterów, którzy sami dobierają pracowików, wiec nie ma ogłoszeń.
Zostaw swoją opinię o Magellan Software Polska S. A. - Złotniki
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Magellan Software Polska S. A.