Marcopol Sp. z o.o. Producent Śrub

Opinie o Marcopol Sp. z o.o. Producent Śrub

wojciech grubinski

Ostatnio w mojej kochanej firmie były rozdawane nagrody pieniężne . Były bardzo sprawiedliwe; Pani sprzątająca dostała zero , brygadziści po tysiaku . Ciekawe kto to dzielił ?

@wojciech grubinski

Miałem błędne informacje co do nagród pieniężnych tysiąca złotych dla brygadzistów . Bardzo ich za to przepraszam. Co do Pań ,które dbają o porządki w naszych toaletach ,szatniach ,stolówce...podtrzymuje swoją opinię.

@wojciech grubinski

Przepraszam kolegów brygadzistów ,miałem błędne informacje co do nagród pieniężnych w wysokości tyś zl . Nie wszyscy tyle otrzymali. Jeśli o chodzi o Panie dbające o porządki w naszych toaletach , szatniach czy na stołówce dalej podtrzymuje opinie, ze zostały potraktowane niesprawiedliwie.

Bregadzista
@wojciech grubinski

Po pierwsze skąd masz takie informacje ze bregadziści dostali po tysiaku i który tyle dostał ??? Zajmij się podawaniem kluczy panu majstrowi jak ustawia maszyny i nie wypowiadaj się na tym forum pierdoło.

Dariusz
@wojciech grubinski

Nagrody pieniężne są zapewne przyznawane uznaniowo za dobre wyniki w pracy, ale też często zależą od rodzaju umowy podpisanej z pracodawcą. Napisz, czy pracownicy dostają też premie lub inne benefity, które motywują do pracy?

@Bregadzista

Dlaczego nazywasz mnie pierdołą ? Dla mnie to nie masz nawet tzw " JAJ " aby się konkretnie podpisać - bregadzisto .

Stary pracownik

Firma jak każda inna. Mało nowoczesne podejście i zarządzający rodem z prl. Zarobki dość dobre z uwagi na częstą potrzebę motywowania pracowników, aby pozostali. Ludzie dobrze wykonujący swoją pracę nie awansują. Ta możliwość pozostawiona dla leserów i posiadaczy nieograniczonej ilości czasu, gdyż nic nie robią tylko czekają na okazję. Żeby tutaj pracować trzeba być odpornym psychicznie. Liczą się wyłącznie cyferki i procenty. Nie bierze się pod uwagę sytuacji rynkowej. Zawsze szukają winnego. Wiele osób z ambicjami wypaliło się pracując w tej firmie. Każdy kto odchodził mówił że wreszcie może odetchnąć, była to najlepsza decyzja w jego życiu. Wiele stanowisk nie jest obarczonych żadną odpowiedzialnością i powoduje to że trzymają się stołków pazurami i zębami. Dotyczy to między innymi kierowników biur handlowych, którzy każdą nową osobę traktują jako zagrożenie. Jeszcze gorzej, gdy ktoś chce się wykazać i pracować. Gaszenie pożarów jest na porządku dziennym (odejścia ludzi, typowe wpadki, nieporozumienia z klientami) Spychologia i biurokracja. Żeby załatwić sprawę 2-3 minutową trzeba czasem poświęcić kilka dni na wypowiedzenie się przełożonych (o ile nie są aktualnie na urlopie) Jedno wielkie labolatorium. Mnóstwo nowych zasad jest wprowadzanych bez pewności czy się sprawdzą. Często nieudane pomysł wygasają samoistnie bez znaczenia czy zaczynały działać czy nie.

Trafione w punkt.

A
@Stary pracownik

Nic dodać, nic ująć, z dokładnie tego samego powodu zakończyłem pracę w MRP, udało mi się wytrzymać trzy lata, decyzję o zmianie mogłem podjąć szybciej...

Wieloletni
@Stary pracownik

Bardzo trafna opinia. Sam lepiej bym nie określił tej sytuacji. Wysokość stanowiska nie idzie tu z kompetencjami ale z kolesiostwem. Każdy ambitny z pomysłami szybko jest sprowadzany do parteru. Kadra kierownicza (usunięte przez administratora) Wielka prowizorka dla prezesa. Rozdawnictwo między swoimi, a jak robisz swoje to nie licz że ktoś Cię zauważy. Odporność psychiczna na wysokim poziomie to podstawa. Uczucie najlepszej decyzji w życiu po odejściu to prawda.

Grzyb

Robisz za murzyna. Żadnych x3, x4. Najniższa krajowa + od zysku a nie ma co sprzedawać. Robi się dla idei, doświadczenia, nie dla pieniędzy. Auta prostu jeżdżą ????

aaaa

Jak mamy robić plany bez towaru??? na koniec roku będzie niezła niespodzianka w jednym z biur. Oni pewnie wiedzą o co chodzi?!

@aaaa

W dziale obsługi inwestycji to samo. Nie ma czego sprzedawać a pretensji o wykonanie planu pełno. Ta firma jest chora.

premia roczna ?

OLOLOOLO
@Doradca Techniczno Handlowy

Kolego bo ty masz realizować chore ambicje chorych ludzi a nie plan - planu nie zrealizujesz bo nie masz towaru albo go dostaniesz ale w opakowaniach konkurencji takie jest myślenie naszych guru sprzedaży z centrali

Łysy
@OLOLOOLO

Czy ktoś z was sprzedaje nowe typy wkrętów mpx, mpt? Są dość drogie.

Przedstawiciel Handlowy

Pierwszy etap to rozmowa telefoniczna trwająca ok. 15 minut. Pani z HR zadawała ogólne pytania na temat doświadczenia zawodowego, znajomości branży i działalności firmy oraz powodów zmiany pracy. Jednocześnie odpowiadała na wszystkie moje pytania na temat stanowiska i warunków zatrudnienia. Po kliku dniach otrzymałem maila informującego, że moja kandydatura niestety nie spełnia oczekiwań

Doświadczenie zawodowe, znajomość branży,

Jaki jest wkład kierownictwa Marcopol Sp. z o.o. Producent Śrub w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

lolek

żaden a nawet go pogarszają

Stachu
@lolek

Właśnie tak jest w marcopolu.

Arczi

Taki że przykładowo (usunięte przez administratora)karze swoim ludziom z ochrony chodzić w ubraniach w których wyglądają jak żule spod sklepu lub grabarze. A pracownicy czują się w tym jak w szmatach i jak za kare.

olo

Życzę wszystkim Radosnych Świat i Szczęśliwego Nowego Roku- mroźcie potrawy wigilijne bo idą cieżkie czasy-trzymajmy się i oby do wiosny

Lolek

Ale beka,wystawili ogłoszenie że szukają "Specjalisty ds. Planowania", a spokojnie mógłby to robić jeden z pseudo dyrektorów lub kierowników, zamiast pierdzenia w stołek. Tej firmie jest potrzebny porządny kopniak i ktoś z jajem w zarządzie a nie kolejny specjalista od niczego. No chyba że trzeba upchnąć na ziomka, to zupełnie inna sprawa :)

olo
@Lolek

Nie ubliżając nikomu ale tam to pomocnik ma pomocnika -a robić nie ma kto -najlepiej wysłać maila pod tytułem Panowie i Panie proszę oszacować swoje zapotrzebowanie na ten czy inny klamot- czas odpowiedzi dzisiaj do godziny 14:00 -wysłane o godzinie 12:59- beka jest w tej firmie ale Pan Pier.... ma najwyraźniej inne zdanie na ten temat-a co tam nie ma piany zimowej ale jest letnia,zimowa będzie latem

Aldona

Jak zarobki przedstawiciela Handlowego ? Ktoś ma jakieś opinie ? Jakie auta ?

Ciekawy
@Aldona

2500 brutto plus prowizja. Auta stare. Mają nawet do 8-10 lat. Konkurencja wymienia co 3 lata. Trzeba po prostu robić swoje i nie oczekiwać za dużo. Dział zakupów i dostępność towaru to szkoda gadać, ciężko jest wybić się.

@Ciekawy

Wiesz może, czy trzeba mieć udokumentowane doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku, aby móc dostać się do pracy w firmie Marcopol na stanowisku przedstawiciela handlowego? Jest to bardzo ważna informacja, dlatego myślę, że powinna znaleźć się w tym wątku.

@Ciekawy

Teraz wydają nowe auta jak co roku. Ponoć nie ma już samochodów starszych niż 2015 rok. Dementuje wpis Ciekawego i zapomniał dodać jeszcze, że ta prowizja wyglada X 2 , X3 nawet X4 podstawy pensji. Nie wszystko jest idealne w firmie, ale da się pracować jak ktoś chce. Auta nowe mają wszystkie bajery, które są potrzebne w codziennej pracy(tempomat aktywny, kontrola pasa ruchu, hamowanie przed przeszkodą, wycieraczki automatyczne i światła, głośno mówiący zestaw, silnik 1,5 112 km). No proszę gdzie ma to konkurencja w autach???? Możemy krytykować, ale należy być obiektywny w opiniach !!!!! Z jednym się zgadzam, że nie ma szału w dziale zakupów - ceny zakupu do korekty.

@Cichy

Może Ty zechcesz mi pomóc? Widzę, że masz nieco inną opinię na temat pracy na tym stanowisku, dlatego proszę o pomoc. Odpowiesz, czy trzeba mieć udokumentowane doświadczenie zawodowe, aby móc zostać zatrudnionym?

@Mieczysław

Warto mieć doświadczenie w każdej branży w jakiej chcesz pracować. Jeżeli jesteś dobrym handlowcem warto spróbować. Nie będzie lekko i proces nauki potrwa, ale kto nie spróbuje ten może żałować.

@Aldona

4000 zł na rękę to max. ( więcej sie nie da zarobić przynajmniej w dziale sprzedaży inwestycyjnej. Nie można zrobić targetu bo nie ma czego sprzedawać. Bardzo duże braki asortymentu na magazynie w stosunku do katalogu) Samochód to Totota Auris tylko do pracy. Za kilometry przejechane od poniedziałku do piątku od 19.00 wieczorem do 7.00 rano oraz od piątku od 19.00 do poniedziałku do 7.00 płacisz z własnej kasy ( około 0,50 zł/km) plus dodatkowo 250 zł miesięcznie za to że masz możliwość korzystać z auta służbowego. Tak więc od zarobków możesz spokojnie odjąć ok 500 zł za korzystanie z auta. Benefity to ściema. Za wszystko płacisz sam.

@Doradca Techniczno Handlowy

Ale to o czym piszesz związane z autem, to nie wymysł pracodawcy tylko ustawodawcy. Musisz bardzo dużo kilometrów robić prywatnie, aby zapłacić 500 pln.

@Doradca Techniczno Handlowy

Wykorzystywanie przez pracownika samochodu służbowego do celów prywatnych ustawodawca zaliczył do kategorii nieodpłatnych świadczeń. Otóż zgodnie z art. 12 ust. 2a ustawy o PIT wartość pieniężną nieodpłatnego świadczenia przysługującego pracownikowi z tytułu wykorzystywania samochodu służbowego do celów prywatnych ustala się w wysokości 250 zł miesięcznie – dla samochodów o pojemności silnika do 1600 cm3. Nie jest to Tobie pobierane z wynagrodzenia a doliczane do dochodu.

@Cichy

Ok 1000 km miesięcznie. Czy to dużo? Nie wiem. Nie pracuję już w Marcopol-u. W nowej pracy nie ma takich praktyk. Zresztą to samo tyczylo się wcześniejszego pracodawcy przed Marcopolem.

Doradca Techniczno Handlowy

Proszę nie mieszać faktów. Mówię o obciążeniu za przejechane kilometry. Ok 0,50 zl/km. Nigdzie indziej nie spotkałem się z takimi praktykami. I co ważne a takim stanie rzeczy pracownik zostaje poinformowany dopiero po procesie rekrutacji o podpisaniu umowy o pracę. Co w moim przypadku i przy dzisiejszym rynku pracy miało kluczowe znaczenie.

Maria
@Doradca Techniczno Handlowy

A jak wygląda podział terenów sprzedaży? Jest na województwa czy raczej miasta?

@Maria

Każdy Doradca Techniczno Handlowy z działu inwestycji ma teren dwóch, trzech i więcej województw. Ja miałem prawie cztery województwa. Praca od rana do wieczora. Dziennie musiałem przejechać średnio ok 500 km i odwiedzić minimum sześciu klientów. To wszystko za marne 4000 zł gołej podstawy. Premii nie da się zrobić, bo nie ma pełnego asortymentu z oferty i nie ma czego sprzedawać. A Klient chce pracować z kompleksowym dostawcą. Niestety Marcopol takim nie jest.

verdadorador
@Doradca Techniczno Handlowy

Hehehe.... Jak zawsze najwięcej mają do powiedzenia nieudacznicy i frustraci. Z wiedzy jaką ja posiadam niewielu było takich rekinów sprzedaży w tym dziale którzy już tam nie pracują. Przypomnij mi ... ilu ich było?? - dwóch?? Tak, chyba tak - nie pomyliłem się. Popraw mnie stary jeśli się mylę. No przecież, że nie!! Takich dwóch wspaniałych rekinów sprzedaży. A skoro piszesz, że " miałeś prawie 4 województwa" to zapewne jesteś jednym z tych dwóch błyskotliwych rekinów. To oznacza że twoja opinia jest bez wątpienia obiektywna. Brawo... jesteś gość, pochwal się zatem swoimi wynikami. Skoro piszesz "miałem prawie cztery województwa" to powinieneś kręcić zarąbiste obroty. Hehehe - dlaczego więc "Kiero" ciebie akurat posunął, bo to chyba on z tego co wiem podejmował decyzję. Rekinów się nie odpala!!! :) - "500km dziennie" to chyba kręciłeś szorując palcem po mapie i odwiedzając w tej swojej chorej wyobraźni tych klientów o których piszesz. A skoro to zajęcie zajmowało tobie aż tyle czasu "od świtu do nocy" to gratuluję. Firmy powinny się zabijać za takim rekinem sprzedaży.. Powiedz jeszcze, jak taki zarobiony po uszy gość jak ty, który dogina od świtu do nocy robiąc 500 km i odwiedzając po 5 klientów dziennie ma czas żeby wypisywać tu takie głupoty. No tak.. hehehe …. prawdziwe rekiny zajmują się tylko głupotami.

Doradca Techniczno Handlowy.
@verdadorador

Cóż. Jak mówi stare przysłowie "prawda w oczy kole". Moja opinia jest w 100% obiektywna i doskonale obrazuje jak działa departament sprzedaży inwestycyjnej w firmie Marcopol. Tak jak już wspominałem, rynek inwestycji rządzi się swoimi prawami. Klienci chcą być zaopatrywani tylko i wyłącznie kompleksowo, czego w Marcopolu nie ma i długo nie będzie. Nie pracuję w tej firmie od miesiąca co nie znaczy, że nie wiem co się dzieje w dziale sprzedaży inwestycyjnej. Wiem doskonale mój drogi Verdadoradorze. Nic się nie zmieniło. Nadal są ogromne braki w towarze i nikt nie wie, nawet Ty kiedy się to zmieni. Uwierz mi. Dobrzy handlowcy czy jak ich nazywasz "rekiny" znajdują szybko pracę w normalnej firmie z normalną i pełną ofertą. Tak, tak Verdadoradorze. Masz rację. Byłem sfrustrowany pracując w Markopolu. Frustrowałem się ciągłym robieniem klientów w konia i opowiadaniem im bajek, że już prawie jest, że już za chwilę będzię itd, itp. Chyba jestem już za stary na takie zabawy.

abcd
@Aldona

zależy w jakim biurze ,niektórzy nic nie robią tylko przekazują zamówienia do biura.

1Gdy

Jest to tylko częściowo prawda, w świetle przepisów 250 zł jest to Twój przychód, od którego zaliczkę na podatek dochodowy, pracodawca pobiera bezpośrednio z pensji, czyli kwota wypłacana zmniejsza się. Ale nie o 250 tylko o około 45 zł

Dariusz
@1Gdy

Widzę, że dobrze znacie warunki pracy w tej firmie, dlatego też chciałbym ustalić, czy firma zatrudnia również osoby bez doświadczenia zawodowego? Być może na początku istnieje możliwość przyuczenia u boku doświadczonego pracownika, aby w przyszłości móc zostać samodzielnym pracownikiem.

lolek
@verdadorador

Do verdadorador- za to Ty pewno jesteś AS sprzedazy -czyli pewno jakiś kiero bądz dyro bądź inny (usunięte przez administratora)lub co bardziej prawdzie to Twoje chore ambicje i autor tego chorego pomysłu jakim jest dział inwestycyjny

aaaa

co nadal zakupy leżą? i kupujmy w argipie?!!!!

@aaaa

sprzedaż jest w opakowaniach argipa czy tzw przeetykietowanie

OLOLOOLO
@aaaa

ARGIP to musi miec z nas niezły ubaw

aaaa

firma producent co kupuje z zewnątrz śmiech na sali!!!!!

OLOBOLO

Do działu Marketingu tak na świeżo - nie było wydania gazetki żeby była zrobiona bez błędu- czy wy w ogóle weryfikujecie treść przed drukiem czy tylko sprawdzacie kolorystykę papieru- nie miłego dnia życzę

Doradca Techniczno Handlowy

(usunięte przez administratora)Podpisujesz umowę o pracę i okazuje się, że oferta a jakże wspaniała ale tylko na papierze i tylko w katalogu. W rzeczywistości zrobili piękny katalog sprzedaży inwestycyjnej. Tylko zapomnieli się zatowarować. Nie masz czego sprzedawać. Robisz wycenę dla klienta i okazuje się, że połowy asortymentu nie ma na stanie i nie wiadomo kiedy będzie.(usunięte przez administratora)ma ciśnienie na wyniki. Tylko jak masz zrobić wynik, skoro nie masz czego sprzedać? (usunięte przez administratora)Ale ciśnie. Bo jego cisną. Bo zrobił biznesplan od czapy. Tak więc bierzesz na rękę ok (usunięte przez administratora)zł gołej wypłaty. O premii zapomnij. Uzależniona jest od wyniku. A Ty nie zrobisz wyniku bo nie masz czego sprzedawać. Błędne koło. Reasumując: jeśli ktoś ma ambicje zarabiać (usunięte przez administratora)(usunięte przez administratora)to to jest robota dla niego. Handlowiec z krwi i kości nie ma tam czego szukać

ALek

Nerwowa atmosfera, bo pracy zawsze pełno, ale jest ok. Jeżeli chce się pracować!

Barbara
@ALek

Trzeba powiedzieć, że Twoje podejście jest bardzo zdroworozsądkowe. Ale trochę szkoda, iż - według Ciebie - atmosfera w Marcopol Sp. z o.o. Producent Śrub jest dosyć nerwowa. Marcopol to wiodący producent i dostawca elementów złącznych dla wielu gałęzi przemysłu w Polsce i na całym świecie. Nic zatem dziwnego, że dobrze wypowiadasz się o tym pracodawcy. A co powiesz o poziomie wynagrodzenia? Jest już wystarczające?

Były
@Barbara

A co tak ciągłe wypytujesz o te zarobki. Jak chcesz zarabiać gróbą kasę to nie w Marcopolu. I o jakim Multisport mówisz? Czy to jest najważniejsze. Ceny w fitness clubach są tak śmiesznie niskie że Multisport to jakiś żart. I tak trzeba do nich dopłacać. Jak chcesz wiedzieć jak jest w Marcopolu to po prostu się tam zatrudnij a nie ciągłe trujesz.

@Były

Widzę, że często poruszacie temat zarobków. Ja natomiast mam nieco inne pytanie. Chciałbym dowiedzieć się, czy osoba bez doświadczenia zawodowego może z powodzeniem aplikować do pracy w firmie Marcopol?

Tak
@Mieczysław

Tak może. Marcopol to fajna odskocznia

wiedzący

I nie będę miał problemu podać jakie to Bh!!!Ja nie mam nic do stracenia reszta ekipy bardzo dużo!!!

Ciekawy
@wiedzący

To podaj. Może logos tam z góry ruszy

Producent

(usunięte przez administratora)Żeby dostać podwyżkę odpowiednią do wkladanej pracy należy się zwolnić (lub nastraszyc). Wtedy dostanie się ofertę w miarę satysfakcjonujaca. Procenty (podwyżki) miały być jednakowe lecz nie są. Koledzy z za wschodniej granicy otrzymują większe wynagrodzenie od kolegów z Polski z większym stażem. Wszystko to aby słupki się zgadzaly

OLO
@Producent

Czy możesz napisać coś więcej o niezgodności w wynagrodzeniach? Myślę jest tutaj wiele osób które chętnie zapoznają się z tą jawną dyskryminacją

@OLO

Ja również chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej na temat ewentualnych niezgodności w wynagrodzeniach w Marcopolu. Musimy zatem poczekać, aż @Producent zechce nam odpowiedzieć. A Ty sam tam pracujesz, czy może dopiero rozważałeś wysłanie swojego CV?

Danuta

Niestety, nie mam pojęcia, do czego można byłoby odnieść Twój powyższy komentarz. Zakładam jednak, że jesteś zatrudniony w Marcopol Sp. z o.o. Producent Śrub i dlatego prosiłabym Cię o rzetelną opinię o tym pracodawcy. Widziałam, iż firma właśnie prowadzi rekrutację, a jednym z jej kroków jest oczywiście rozmowa kwalifikacyjna. Może zechcesz nam podpowiedzieć, czego należy się spodziewać na takiej rozmowie, w jakiej atmosferze zazwyczaj przebiega, itp.? Takie informacje będą przydatne dla osób, które zdecydują się na aplikowanie.

wiedzący

Pewnie jest szukanie kto mógł to napisać i kto się zwalniał w ostatnim czasie z firmy, jaka bzdura.

@wiedzący

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie bardzo aktywnie udzielasz się na tym wątku. Wszystko byłoby w porządku, jakby Twoje wypowiedzi skupiały się na nieco ważniejszych tu rzeczach. Widać, iż masz sporą wiedzę o firmie Marcopol, dlatego byłoby dobrze, jakbyś w odpowiedni sposób ją tu przekazał. Wiesz może, czy firma zapewnia nowym pracownikom jakieś szkolenia, które miałby na celu przygotowanie ich do wykonywania późniejszych obowiązków? Bardzo liczę na konstruktywną odpowiedź.

wiedzący

W tej firmie zawsze tak jest z góry wydaję się wyrok a później dopiero się sprawdza. Więcej wiary we własnych pracowników, tak łatwo popełnić błąd.

wiedzący

Wszyscy połknęli haczyk... Wszyscy uwierzyli. Jak łatwo można zmanipulować innych paroma wpisami i sprawić by stracili wiarę we własnych ludzi którzy robią obrót dla firmy i robią wszystko by zawsze było jak najlepiej . Parę negatywnych i nie sprawdzonych wpisów i przełożeni tracą wiarę we własnych pracowników . O czym to świadczy, gdzie zaufanie

wiedzący

W nawiązaniu do poprzednich opinii to jest to biuro które, podczas inwentury nagminnie rok w rok (usunięte przez administratora) własnego pracodawcę. Polega to na fałszywym wysyłaniu raportów z inwentury za zgodą kierownika z ujemnym stanem czyli brakami a tak naprawdę na magazynie zostaje paleta towaru niepoliczonego bo podobno tak jest lepiej jak wykażemy minus na inwentaryzacji.

Bierny
@wiedzący

No trudno jest wykazać plus na remanencie. (usunięte przez administratora) Ciekawe co dalej z tą paletą towaru się dzieje hehe??? Promocja na zbicie ceny

Zostaw merytoryczną opinię o Marcopol Sp. z o.o. Producent Śrub - Chwaszczyno

• Jak się pracuje w Marcopol Sp. z o.o. Producent Śrub?

Zobacz opinie na temat firmy Marcopol Sp. z o.o. Producent Śrub tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Marcopol Sp. z o.o. Producent Śrub?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 3 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Marcopol Sp. z o.o. Producent Śrub?

Kandydaci do pracy w Marcopol Sp. z o.o. Producent Śrub napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Marcopol Sp. z o.o. Producent Śrub