Opinie o HAMILTON SUNDSTRAND POLAND SP. Z O.O. w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie HAMILTON SUNDSTRAND POLAND SP. Z O.O.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie HAMILTON SUNDSTRAND POLAND SP. Z O.O. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pojazdy specjalistyczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HAMILTON SUNDSTRAND POLAND SP. Z O.O. w Wrocław

aga

Ja wysłałam swoje cv na praktyki, po czym zaproszono mnie na rozmowę dopiero gdzieś po 3 miesiącach. Myślałam że będzie to miłe spotkanie niestety się myliłam. Rozmawiało ze mną 3 osoby i ( wspomnę ze chyba nawet młodsze ode mnie) czułam się jak na przesłuchaniu. Oczywiście o pracy na stałe po praktykach nie było nawet mowy. Były jakieś dziwne pytania, o rodzinę i ogólnie to chciałam już z stamtąd wyjść po 5 minutach. Nie polecam, podobno atmosfera między pracownikami nie jest dobra. Zresztą ludzie których widziałam wyglądali na mega zdenerwowanych.

marmac

Witam, ja również jestem po rozmowie trzy tygodnie właśnie minęły, a pani od rekrutacji niestety nie dzwoni. Myślę że, informacja, że nie jest zainteresowana współpracą byłaby na miejscu chociażby ze względu na poświęcony dla nich czas no i przejechane prawie 800km.

xzy

Oczywiście, że wypada zadzwonić. Z resztą oni kontaktują się ze wszystkimi. Co do linii produkcyjnych to jest więcej niż jedna. Dezorganizacją bym tego nie nazwał ale ładem również, ale widać postępy.

karo

Mam pytanie odnośnie samej rekrutacji. 2 etap rozmowy miał miejsce równo 2 tygodnie temu. Do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi czy to oznacza, że moja kandydatura została odrzucona? Czy wypada mi zadzwonić i się dopytać o przebieg rekrutacji? Musze wiedzieć do końca tygodnia i nie wiem co robić

Praktykant

Jestem niemiło zaskoczona. Nie polecam.

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
gość

Witam, czy może ktoś podać jakieś nowsze informacje nt. linii produkcyjnych (nie dla operatorów cnc), nadal jest tylko jedna? Zastanawiam się czy nie złożyć cv, bo obecnie trwa nabór. Jakie są zarobki dla takiego pracownika i czy w firmie trwa nadal taka dezorganizacja? Będę wdzięczny za wszelkie info, dzięki.

Konar

Jestem po rozmowie .Praktyki są płatne 1200 brutto . Nie ma szans na zatrudnienie ani w czasie praktyk ani po ich zakończeniu.

o ja biedny
@Konar

pitu pitu, znam wiele osob ktore po praktykach dostaly propozycje pracy. Ale jezeli uwazasz ze nie ma szansy.... pewnie masz racje....

gość

A jak ogólnie wygląda sam proces rekrutacji. Powiedzmy pojawia się ogłoszenie, które jest wystawione np. na 2 tygodnie. To ewentualnie po jakim czasie takie cv są przeglądane. Czy jest np. sens wysyłania CV powiedzmy w ostatnim dniu rekrutacji? Czy raz wysłane Cv jest brane pod uwagę podczas następnej podobnej rekrutacji? I jeszcze ostatnie pytanie. Jakie są preferencje podczas wyboru kandydatów, czy absolwenci zgłaszający się na praktyki równie chętnie brani pod uwage co studenci? Dziękuję za wszystkei odpoweidzi.

tyu
@gość

Może ktoś powiedziałby czym kierujecie się podczas wyboru pracowników, bądź praktykantów?

xyz

Ze skomplikowaniem projektów jest różnie, ale bez przesady, co wy myślicie, że tu pracują same zespoły praktykantów i absolwentów i ktoś im daje do projektowania elementy systemów lotniczych? Najprostszy projekt jest bardziej skomplikowany niż cokolwiek co robiłeś na uczelni i pracuje przy tym sztab doświadczonych ludzi. A że projekt często wymaga też wykonywania prostych zadań które z odrobiną wysiłku ogarnie nawet praktykant lub niedoświadczony młody pracownik to jest miejsce dla takich ludzi, bo raz że odciążają doświadczonych, dwa że sami tego doświadczenia nabierają.

kamil

a czy po tych praktykach z tych 10 os ktos zostaje?

Nie mogę tego czytać

Jakie zespoły złozone z praktykantów??? I co oni by niby mieli tak robić... HA HA HA....Praktykanci są głównie w lecie, około 10 osób rozsianych po działach. Jak ktoś się chce czegoś nauczyć to i przy zamiataniu ulicy się nauczy (to oczywiście alegoria, bo u nas praktykanci nie parza kawy ani nie zmywają kubków, chyba że po sobie). Po co nam praktykant, za którego płacimy kasę i który patrzy w sufit?

staz

czyli raczej sa młofe zespoły złożone z praktykantów? z jednej strony spko bo pewnie atmosfera fajna, tylko troche mnie martwi że niewiele się nauczę :)

nie mogę już tego czytać

KAŻDA PRAKTYKA CZY STAŻ W FIRMIE HS WROCŁAW JEST PŁATNA, i nie jest to wypłata z praktyk z urzędu pracy rzędu 500zł tylko tak jak niektórzy piszą około średniej krajowej. Część ludzi zatrudniana jest w trakcie studiów, część po studiach. Jest bardzo dużo zgłoszeń na praktyki, więc czasami ciężko jest wybrać z tej grupy kandydatów. Praktykanci mają możliwość aplikowania na stanowisko pracy, muszą poprostu przejść cały proces rekrutacyjny. Jak w każdej korporacji są różne korporacyjne narzędzia...przez jednych lubiane przez innych znienawidzone. Projekty na razie nie są super ekstra skomplikowane, ale jak wykonac trudny projekt mając młody zespół? Również z ilością pracy bywa różnie (czasem niedostatek) jednak to jest normalny proces tworzenia się centrum od podstaw. Oczywiście, znajdzie się masa ludzi narzekających: bo to, bo tamto, bo kierownik taki śmaki i owaki...ale mało ludzi zauważa, że tutaj nawet "szeregowy" pracownik może coś zmienić. Jeszcze nigdy mój manager nie "spławił mnie" kiedy przyszedłem z propozycją uargumentowanego usprawnienia. Taki stan będzie zapewnie trwał jeszcze trochę. Być może firma nie jest jeszcze na tyle rozwinięta by wszystko było super ustawione, jednak znam dużo gorszych firm, gdzie płaca jest bardzo mała, gdzie kierownik na ciebie wrzeszczy i wyzywa cię od kretynów albo gdzie co miesiąc zastanawiasz się czy wypłata dojdzie na konto. Jeśli za 5 lat firma będzie mieć taką opinię jak teraz to nie będzie o niej to dobrze świadczyć, jednak teraz w fazie początkowego rozwoju nie widzę tutaj nic złego.

carlragazzza

Myślicie, że jest szansa na umowę po tych praktykach? Co 3 miesiące średnio takie ogłoszenie wychodzi, więc można by było sądzić, że nie ma zatrudnienia po tym :/

carlragazza

Jeżeli praktyki są płatne to dlaczego w ofercie i na ich stronie jest napisane, że praktyka jest bezpłatna?

kamil

po jakim czasie oddzwonili i na jakie stanowiska idziecie? szukają jeszcze moze?

abc

platne jest nie tylko w inzynieryjnym. dostalem sie do innego dzialu na praktyki i tez sa platne

szyszka

Dostałam się na staż w Hamiltonie całkowicie przypadkiem, znalazłam ofertę na portalu z ofertami pracy, zaaplikowałam i po 2 tygodniach zaproszono mnie na rozmowe. Po niecałym tygodniu dostalam propozycje stazu/praktyki na 3 miesiace. Jest to platne, ale z tego co wiem tylko w dziale inzynieryjnym.

kamil

rozstał ktos zaproszony ostatnio na rozmowe kwalifikacyjna dotyczacą praktyk?

g

Hamilton w Rzeszowie też z tego korzysta,wyraźnie jest to zaznaczone na ich stronie. Nie wiem jak Kalisz, bo nie mogę trafić na ich stronę.

g

Jeśli chcesz tam iść na praktyki, to nie licz na jakiekolwiek zarobki przez ten czas, bo nic nie dostaniesz. Dostać możesz później, całkiem niezłe pieniądze, jeśli cię zostawią, ale nie każdego zostawiają. Chyba że myślisz już o pracy to wtedy inna bajka. Do grzesio: to że płacą całkiem dobre pieniądze to jest ogromny plus, bo tak naprawdę niewiele osób może powiedzieć że jego firma dobrze płaci za wykonaną pracę, a ty jednak możesz.

xyz
@g

Akurat praktyki są płatne, minimalna krajowa ale dla studenta wystarczy. Nie wiem jak to wygląda teraz ale kiedyś po praktykach była duża szansa na umowę o pracę. Co do firmy to niestety jest kontrolowana przez ogromną korporację (UTC) dla której jesteśmy niewiele znaczącym trybikiem w ogromnej machinie. Niesie to ze sobą mnóstwo absurdalnych decyzji podejmowanych przez kierownictwo które są podyktowane jakimiś celami które muszą spełnić, bez dyskusji czy jest to słuszne czy nie. Poza tym, na szczeblu szeregowego pracownika w działach inżynieryjnych klimat jest bardzo fajny, praca mało stresująca a zarobki lepsze niż w innych podobnych firmach, patrząc na Wrocław. Największym minusem są mało ambitne projekty, wszechobecny brak wiedzy ze względu na niewielką ilość doświadczonych pracowników, czasami całkowity brak roboty i na każdym kroku korporacyjne pranie mózgu. Jeśli się w tym odnajdziesz albo nie rusza cię to, to firma jest godna polecenia, można przy okazji zwiedzić kawałek świata.

@xyz

Ty mówisz o płatnych praktykach czy stażach? Bo to jest ogromna różnica. Tak naprawdę mało która firma płaci za praktyki. A jeśli nie jesteś studentem tylko absolwentem to też masz możliwość załapania się na płatne praktyki? Dodam że istnieje takie pojęcie jak praktyki absolwenckie i one są możliwe do 30 roku życia, więc status studenta wtedy nie obowiązuje. A odnośnie praktykach jest jeszcze jeden szkopuł, że w jednej firmie nie moga trwać dłużej niż 3 miesiące.

Zostaw merytoryczną opinię o HAMILTON SUNDSTRAND POLAND SP. Z O.O. - Wrocław

• Jak się pracuje w HAMILTON SUNDSTRAND POLAND SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy HAMILTON SUNDSTRAND POLAND SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HAMILTON SUNDSTRAND POLAND SP. Z O.O.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HAMILTON SUNDSTRAND POLAND SP. Z O.O.?

Kandydaci do pracy w HAMILTON SUNDSTRAND POLAND SP. Z O.O. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HAMILTON SUNDSTRAND POLAND SP. Z O.O.
2.9/5 Na podstawie 273 ocen.
  • Hetmańska 120
    35-078 Wrocław

HAMILTON SUNDSTRAND POLAND SP. Z O.O.