brak logo

Staropolanka

Polanica-Zdrój

Opinie o Staropolanka

peh 2011-11-17 19:42:33
Też tam pracowałem. Zgadzam się ze wszystkim chociaż z jednym nie. Zauważyłem że ph dostają nowe bippery z floty, ale szczerze? Wolałbym jeździć maluchem, mieć lepsze promocje i szacunek przełożonych.
anonim 2011-11-18 15:04:30
Witam wszystkich byłych , obecnych i ewentualnych przyszłych pracowników i współpracowników Staropolanki.
Za przeproszeniem czytając niektóre teksty - krew mnie zalewa i ciśnienie wzrasta . Zrozumcie jedno : ŻADNA FIRMA nie jest przechowalnią dla tych , którzy w handlu szukają przetrwania lub zaczepienia. Aby robić tą robotę trzeba :
Po pierwsze LUBIĆ
Po drugie KOCHAĆ
Po trzecie CHCIEĆ
Po czwarte MIEĆ TO COŚ
...........itd , itp
Można tu wymieniać jeszcze wiele różnych rzeczy , ale wróćmy do sedna.
Znam robotę w Firmie od środka , jako że pracuję tu rok i też przychodziłem na stanowisko z obawami - bo byłem 4-ty w ciągu roku. Różne były przyczyny rozstań z FIRMĄ ale nie mnie to oceniać, sam rekrutuję ludzi do pracy na stanowiska PH w Regionie i uwierzcie bardzo ciężko jest znaleźć osobę , która chce pracować i robić to co Firma oczekuje i nie mówię tu o wielkości sprzedaży , bo na to trzeba sobie zapracować ciężką pracą i włożonym wysiłkiem .Przestańcie pisać bzdury o wyrzucaniu z klucza po trzech miesiącach pracy . Owszem rezygnujemy z usług ludzi , którym nie chce się pracować i realizować zadań - sam miałem przypadki osób co wolały siedzieć w domu na kacu i oszukiwać. Tych , którzy robią co do nich należy to nie dotyczy - mam u siebie osoby , które pracują rok , 9 miesięcy ewentualnie więcej niż 3 miesiące i nie są oceniani głównie z wielkości sprzedaży a głównie z tego jak realizują zakładane standardy pracy , gdyby wielkość sprzedaży była jedynym wykładnikiem pewnie już niektórzy by nie reprezentowali Firmy w terenie. A że można je realizować ( nie piszę o targetach ) pokazują statystyki i zestawienia . Na marginesie powiem że nie pracuję na Dolnym ani Górnym Śląsku , a budujemy rynek na nowym praktycznie terenie i to z coraz lepszymi efektami.
Uwierzcie że już z niejednego pieca chleb jadłem i różne to były firmy , najważniejsze jest to że jak ktoś robi co do niego należy i angażuje się w to co robi to może liczyć na stabilność i docenienie swojej pracy.Ważnym aspektem jest też to , że może i faktycznie wynagrodzenia nie są \" kosmiczne \" ale nikt na wypłatę nie czeka i drży czy dostanie , a i w takich \"firmach\" miałem \"przyjemność\" pracować.
Sprzedaż jak sama nazwa mówi to nie jest rozdawnictwo i trzeba zelówki zedrzeć w butach aby cel osiągać , czasy rozdawnictwa bez sensu skończyły się bezpowrotnie i przetrwają tylko najsilniejsi.
Proces budowy rynku jest to ciężka i żmudna praca , budowana głównie na własnych relacjach i zaangażowaniu i bez niego nie da się nic zrobić.!!!!!!!!!
Nie piszę tego z powodu \"wazeliny\" bo co myślę to zawsze powiem i nie patrzę na późniejsze \"konsekwencje\" .
Jeżeli ktoś chce może się uśmiać , ale prawda jest taka że coraz trudniej jest znaleźć osobę , która chce pracować i zarabiać , a nie zarabiać nie pracując. Wiadomo że zima nie jest okresem rozpieszczającym branżę , ale w sezonie targety są do realizacji i można brać premie za sprzedaż . Wiadomo że w zimie jest ciężej ale nie beznadziejnie - target na poziomie 20.000 jest też do zrealizowania . przy 20 - tu dniach pracy w miesiącu i zaangażowaniu odpowiedniemu jest to wykonalne ( 10 zamówień dziennie po 100 zl = 1000 zł x 20 dni = 20.000 ) , a 1000 zł to jest około 100 zgrzewek dziennie .
WIĘC REALNE ?
Pozostawię to bez dalszego komentarza , jak ktoś chce dalsze informacje i popytać zapraszam.
Życzę WAM wszystkim abyście dostawali FURĘ KASY - nic nie robiąc i czekając na zmiłowanie - tylko czyje ?
pozdrawiam
Robert
dawno temu 2011-11-18 23:04:42
Witam Kolegę

Tak sie składa ze pracowałem w firmie. I nie ukrywam tego. A z branżą nadal mam kontakt bo robię dla sieci
pytanie pierwsze: dlaczego Kolega buja wszystkich zainteresowanych ?. przecież staropolanka robi obecnie bokami, wody jest mało w sklepach , jest mało w sieciach handlowych - to znaczy, że macie spadki sprzedazy
pytanie drugie: dlaczego stale rotujecie ludzi?, to nie jest oznaka siły ale słabości
po trzecie: dlaczego ciagle jakis maniak z firmy wypisuje brednie, że jak czytam, że kiedys się nie pracowało i brało pieniądze?
może ludzie co pracowali byli po prostu od was lepsi!
Wśród nas było kilku oszołomów, w Polanicy w centrali także byli ale szło a teraz dorabiacie filozofie sprzedazy rodem z podręczników.
To juz nieaktulane.
A na koniec pozdrowienia dla byłych z firmy. Nikt się nie cieszy ze wam idzie słabo ale może to wy za to odpowiadacie. Nie jest tak?

Friend Roberta 2011-11-18 23:06:53
Prawdę kolega Robert rzecze. A negatywy na forum piszą Ci, którym sie powiodło i tyle. Życzę im powodzenia w innych firmach. Pozdrawiam
anonim 2011-11-18 23:49:41
dawno temu - 2011-11-18 23:04:42

Witam Kolegę

Tak sie składa ze pracowałem w firmie. I nie ukrywam tego. A z branżą nadal mam kontakt bo robię dla sieci
pytanie pierwsze: dlaczego Kolega buja wszystkich zainteresowanych ?. przecież staropolanka robi obecnie bokami, wody jest mało w sklepach , jest mało w sieciach handlowych - to znaczy, że macie spadki sprzedazy
pytanie drugie: dlaczego stale rotujecie ludzi?, to nie jest oznaka siły ale słabości
po trzecie: dlaczego ciagle jakis maniak z firmy wypisuje brednie, że jak czytam, że kiedys się nie pracowało i brało pieniądze?
może ludzie co pracowali byli po prostu od was lepsi!
Wśród nas było kilku oszołomów, w Polanicy w centrali także byli ale szło a teraz dorabiacie filozofie sprzedazy rodem z podręczników.
To juz nieaktulane.
A na koniec pozdrowienia dla byłych z firmy. Nikt się nie cieszy ze wam idzie słabo ale może to wy za to odpowiadacie. Nie jest tak?Kolego ilość towaru w sklepie nie zależy tylko od Firmy , ale składa się na to bardzo wiele czynników od nakładów finansowych również , ale głównie od zaangażowania osób których zadaniem jest jej wprowadzenie. Ja u siebie nie mam się czego wstydzić jak na rok budowania pozycji , oczywiście gdyby w terenie było 100 handlowców to pewnie i dostępność byłaby wyższa , a obecne siły też mają ograniczone możliwości obsługi ilości sklepów więc trzeba wybierać to co najlepsze - jakaś strategia działania być musi , kondycja sklepu też nie jest bez znaczenia , jak pracujesz e rynku sam wiesz. Proponuję abyś poczekał jeszcze trochę a pewnie jak pracujesz w branży ( konkurencji ?) to poczujesz oddech na plecach. Życzę wszystkim firmom utrzymania choćby sprzedaży na poziomie z lat ubiegłych , bo my raczej to realizujemy na plusie pomimo wynikających trudnych sytuacji (zamykające się hurtownie , nowi Producenci itp.). Tak więc zamykając tą jałową dyskusję - jest takie przysłowie : Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma . A wszystkim życzę aby nie wpadli z deszczu pod rynnę :) Robert
rob 2011-11-19 00:00:57
może ludzie co pracowali byli po prostu od was lepsi!
Wśród nas było kilku oszołomów, w Polanicy w centrali także byli ale szło a teraz dorabiacie filozofie sprzedaży rodem z podręczników.

Nie wiem kto pracował ,ale porównując realia rynku jak zaczynałem swoją karierę w sprzedaży ( a to już nie lat kilkanaście - tylko dzieścia i parę ) to trochę się pozmieniało i chyba też należę do oszołomów bo cały czas w FMCG.
Co do finansów to porównaj zarobki w dużych koncernach nawet farmaceutycznych to sam przyznasz że to były PIĘKNE czasy , ale cóż realia są jakie są i trzeba egzystować w rzeczywistości a nie w marzeniach i przeszłości .
Pytałeś o rotację ludzi , poczytaj uważnie co pisałem znajdziesz odpowiedź .
Pozdrawiam
Robert
1
też robert 2011-11-19 13:20:19
Nie wielkośc sprzedaży a standardy sprzedaży. Miłe ale nieprawdziwe. Firma , która sprzedaje coraz mniej ma problemy, a Staropolanka sprzedaje coraz mniej. I coraz mniej liczy sie na rynku. Ale to zmartwienie waszych szefów.
rob 2011-11-19 16:45:19
Ciekawe jak jesteś świetnie poinformowany na temat wielkości sprzedaży - może szpiegostwo gospodarcze ?
Tylko skąd się bierze dynamika rok do roku ?
franek 2012-01-19 23:38:58
Witam Wszystkich
Pracowałem w Staropolance w ostatnich latach więc dokładnie wiem jakie były warunki i jakie są obecnie. Dla zainteresowanych kilka moich opinii:
1. Przede wszystkim większość narzekających to chyba faktycznie nieroby i partacze.W moim regionie była duża rotacja PH, ale głównym powodem wypowiedzeń to było nie trzymanie się standardów pracy. Jak nie wykonałeś planu to jeszcze nie leciałeś, ale jak nie miałeś statystyk to już było niedobrze.
2. Wynagrodzenie - podstawa jest przeciętna, do podstawy doliczana jest kwota na zus. Niby dobrze, ale jak odejmiesz podatek, to już jest bardzo kiepsko. PREMIA - wolałbym tego nie komentować, ale jak się podjąłem opisania warunków to piszę: jak zrobisz swój plan, to się jeszcze nie ciesz, bo jak region nie zrobi planu to dostaniesz gówniane pieniądze, ale jak region zrobi plan (bardzo rzadko się to zdarza) to muszę przyznać - z wypłaty byłem zadowolony.
Podsumowując premia zależy od tego czy region zrobi plan. A regiony mają kosmiczne liczby do zrobienia (poza nowymi regionami).
3. Materiały POSM - hmm, co tu napisać... Czasem dostaliśmy paczkę długopisów, troszkę kubków, kilka kompletów szklanek i tyle. Na DŚ pewnie to wystarczyło, ale na nowych rynkach jest bardzo ciężko, szczególnie tam, gdzie o STAROPOLANCE nikt nigdy nie słyszał. Poza tym, jak mamy być widoczni z towarem na sklepach, jak nie ma żadnych stojaków, za nic nie można zapłacić (wystawki paletowe), brak gratisów na "wkupienie się na półce" (niestety tak sklepy są przyzwyczajone). Dostaliśmy co prawda co miesiąc po 10 -15 zgrzewek wody na PH (trzeba też się było naprosić), ale co to jest. W lato to może i wystarczy na same wymiany przeterminowanych wód, ale w zimę to już ciężko.
4. Samochody - na chwilę obecną, to narzekać nie można, Większość jeździ nowymi Bepperami (fajne autko).
5. GPS - owszem były w telefonie, ale to dobrze, bo jakby ich nie było to PH dopiero by ściemniali (czasem jakaś smycz też jest dobra)
6. Szacunek do pracowników - osobiście na moich RKS-ów narzekać nie mogłem (poza jednym - ale on był bardzo krótko), robiłem swoje to miałem spokój.
Jeżeli chodzi o RKS - dyrekcja, to współczuję RKS-om.
Dyrekcja - PH - tu szacunku nie odczułem (a szkoda, bo to dla mnie bardzo ważna kwestia była).

Niestety dobre czasy handlu się skończyły i to w każdej branży. W Staropolance praca 3-4 lata temu to był "Cud, Miód i Orzeszki", po przyjściu nowego Dyrektora piękne czasy się skończyły (pisali zresztą o tym poprzednicy), wszystko pocięte do przesady.

Podsumowując jak nie ściemniasz w pracy to jest dobrze (podstawę masz), ale jak oszukujesz lub nie robisz statystyk to nie popracujesz tam (a pojawiła się ponoć osoba kontrolująca, która przetrzepała dużo PH). Jeżeli chcesz mieć coś więcej niż podstawę to tu jest problem. Postarasz się, naścierasz się (poza DŚ) i wykonasz indywidualny plan, a region nie zrobi planu (a przeważnie nie robi), to przy dobrym humorze Dyrektora dostaniesz 300 zł. - To było najbardziej przykre.

Jakby były inne warunki wynagradzania, to chętnie bym tam pracował nadal, ale przy takich warunkach to nie było motywacji na dłuższą metę. Na szczęście mam już inną pracę :)

Pozdrawiam Wszystkich i życzę powodzenia
leopold 2012-02-14 19:19:39
pracowałem 5 lat temu. fajnie było i fajnie płacili. ale woda była wszędzie. Z tego wynika że nie zawsze fajne warunki powodują coś złego a warunki podręcznikowe wywołuja wzrosty. W tamtych czasach było kilku madrych gości co umieli z ludzmi na rynku gadac. Byli też kretyni ale oni wielkiego wpływu na rynek nie mieli. Jak jest teraz nie wiem, wiem tylko że z dostepnościa wody jest gorzej. Wcale to mnie nie cieszy choć z tego powodu też nie płacze.
były ph 2012-02-27 18:49:04
pojawiło się ogłoszenie na ph na pracuj.pl więc trzeba się wypowiedzieć na temat firmy. LUDZIE NIE APLIKUJCIE DO STAROPOLANKI BO POPRACUJECIE CHWILE I ZNOWU ZOSTANIECIE BEZ PRACY A TO JEST DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA WIĘC TYM BARDZIEJ NIE MA SENSU. Oczekiwania mają jakby to była co najmniej Nałęczowianka a na detalu nigdzie tej wody nie ma na śląsku. Dostaniecie bazę klientów u których nikt nie był od miesięcy, ale za to pamiętają: jak to "Kiedyś w lato był przedstawiciel wcisnoł im wodę a jak się przeterminowała to już się nie pojawił". Drugi tekst jaki usłyszycie na sklepie to: "W zime nie ma sensu wprowadzać nowej wody na sklep bo w zime sprzedają się tylko pewniaki, proszę przyjechać w lato". Trzeci tekst: "Mieliśmy ją w lato, nie sprzedała się więc już jej nie zamówimy." Przejechałem całą bazę jaką dostałem na początku pracy -150 klientów- i w żadnym-naprawdę w żadnym tej wody nie było. Były nawet jakieś najgorsze paście z lewiatana czy aro bo wiadomo- tanie, ale staropolanki nigdzie. Każą ci jeździć z ph z hurtowni, którzy oficjalnie mają ci pomóc sprzedawać wodę, a tak naprawdę musisz z nimi jeździć bo masz limit na kilometry, i musiałbyś płacić po przekroczeniu limitu. Przedstawiciele z hurtowni ci nie pomogą bo cały rok tej wody nie sprzedają, a ty dla nich jesteś jednym z wielu, który liczy na ich pomoc. Przed tobą było wielu co próbowali i będzie wielu, którzy będą się łudzili, że to właśnie im się uda. Ta woda jest najdroższa w hurtowniach wód mineralnych, co chwile zmieniają się przedstawiciele staropolanki- bo choćby na rzęsach staneli to nikt jej nie che kupować, ph z hurtowni ta wodę mają gdzieś bo nie ma na nią promocji, a oni nie mają dodatkowej kasy z jej sprzedaży tj. w przypadku innych wód.Jak cię zatrudnią to jedziesz do Polanicy po auto i umowę-pociągiem zapewne. A jak cie zwolnią to też jedziesz do Polanicy-oddać auto i wracasz pociągiem. Za bilet pamiętaj nikt ci nie zwróci.
ja 2012-02-28 17:28:52
to ogłoszenie kolego dotyczy pracy u Dystrybutora galonów nie myl pojęć
rks 2012-03-10 15:11:56
Witam, ostatnio pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Regionalnego Kierownika Sprzedaży na dolny śląsk. Bardzo proszę o informacje na temat pracy i zarobków na tym stanowisku w firmie. Dziękuję za pomoc.
RKS 2012-03-22 22:57:08
Kolego jak To w wodach. Wypłata w Euro, wózek Merc S-klasa z wnętrzem na świńskiej skórce, 2 tys. euro na wydatki, 2 asystentki i zespół PH składający z samych lasek rekrutowanych przez agencje hostess. W hurtowniach rozwijają na Twój przyjazd czerwone dywany. Cóż można powiedzieć więcej... Życie jest raczej smutne.
RKS 2 2012-03-24 18:02:46
Sama rzeczywistość , ale cóż trzeba jakoś znosić te luksusy cóż robić :)
1
RKS 2012-03-26 13:30:04
A tak na poważnie, może ktoś napisać o warunkach na stanowisku RKS ?
1
RKS 2012-03-26 23:05:00
A na poważnie to jest tak:

Kolego jak To w wodach. Wypłata w Euro, wózek Merc S-klasa z wnętrzem na świńskiej skórce, 2 tys. euro na wydatki, 2 asystentki i zespół PH składający z samych lasek rekrutowanych przez agencje hostess. W hurtowniach rozwijają na Twój przyjazd czerwone dywany.
1
RKS 2012-03-27 16:04:19
No tak, grunt to czytać ze zrozumieniem. Szkoda tylko, że tacy [usunięte przez administratora], jak kolega powyżej też mają możliwość pisania na tym forum. Człowiek chce się czegoś dowiedzieć, a [usunięte przez administratora] się dobrze bawi.
Brawo - to jest inteligencja !!
1
RKS 2012-03-27 22:28:08
Na debilne pytanie - debilna odpowiedź. Zadałeś pytanie jak PH, a nie jak RKS.
SpAp 2012-08-03 10:49:44
Super mały rynek cała małopolska... Zwłaszcza, że tutaj dominuje piwniczanka muszynianka i TANIA Gorczańska. Nikt nie chce tej wody bo jest droga wie po co przepłacac skoro można kupic wiele tansza i lepsza w smaku wode. Poza tym na tym regionie ok 20% bedziesz musial zamieniac bo są poterminowe gdyż sie nie sprzedały... Tak więc rzeczywiście super woda która stoi rok bo nikt jej nie chce, a co do kierownikow są nieogarnięci strasznie zwłaszcza jeden, który stara byc się najmądrtzejszym,[usunięte przez administratora].... Powodzenia
bober 2012-10-01 15:39:16
Jak co roku redukcja etatów i pewnie na wiosnę próba odbudowy tego co utracone hi hi hi
bzyk 2012-10-20 22:53:47
no to teraz dopiero zaczyna się dziać :)

jak nic równia pochyła z przyspieszeniem do DNA !!!!!
wodniak 2013-02-01 09:16:23
Powiem krótko pracowałem w tej firmie pół roku i takiego zakłamania to jeszcze nie widziałem.Na rozmowie w sprawie pracy obiecanki cacanki
a co do czego to klops.Produkty same półkowniki wstawisz i stoją .Napiszę tylko tyle ludzie jak najdalej tej firmy.
anonim 2013-07-12 16:28:19
To co takiego Staropolanka obiecuje na rozmowie, a co potem jest w rzeczywistości? Jak jest ze szkoleniami i socjalem?
:) 2013-07-13 19:19:17
anonim - 2013-07-12 16:28:19

To co takiego Staropolanka obiecuje na rozmowie, a co potem jest w rzeczywistości? Jak jest ze szkoleniami i socjalem?
od lutego to się duuuuuużo zmieniło :) firemka praktycznie znika z rynku :)
Marioka 2013-08-09 22:30:13
Witam
Chciałbym podzielić się swoją opinią na temat firmy Staropolanka.
Staropolanka w 2012 roku wchodząc na nowe rynki (rozwój dystrybucji-cała polska) chciała zaistnieć, Ktoś myślał, że w rok Staropolanka będzie wodą nr.1 w Polsce (niestety na to pracuje się lata). Wymagania były przekraczalne w stosunku do tego co miało miejsce na rynku (woda nie rotowała).
W maju 2013 roku firma zwalnia wszystkich pracowników, których zatrudniła w momencie mojego zatrudnienia.
[usunięte przez administratora].
Nie wykorzystuje się tak człowieka, który reprezentował i budował wizerunek firmy, tak aby ta mogła zaistnieć w całej Polsce.
Uważam, że Staropolanka nie zaistnieje już nigdy na nowych rynkach, paląc za sobą mosty, zostanie zawsze dobrą wodą Regionalną.
2
:) 2013-08-10 17:09:39
A gdzie pracowałaś ?
Region , bo znam tą firmę bardzo dobrze :)
mieszkaniec 2013-09-13 10:36:44
A mam pytanie z innej beczki. Fajne dziewczyny tam pracują? Bo czasami takie widzę za kierownicą auta Staropolanka :)
1
bin 2014-05-29 01:19:23
Staropolanka to dobra woda, ale jak traktuje sie w firmie pracowników, warto próbowac aplikować, czy lepiej sobie odpuścić?
1
chetny 2014-10-06 20:09:42
witam,

czy moglby ktos napisac jak wyglada praca w tej firmie? jaka panuje atmosfera? czy plany sa realne czy z odleglej galaktyki :)?
formatka 2014-10-21 19:08:03
witam serdecznie psozukuje pracy jako przedstawicie handlowy, zalezy mi na tym zajeciu poniewaz mam juz doswiadczenie. zalezy mi na waszych opiniach bo chce wyjsc dobrze na rozmowie jesli by do takiej doslo. wiem, ze kazda firma na co innego zwraca uwage przy rekrutacji i generalnie przy pracy. napsizcie i pomozcie
rozmowna marysia 2015-01-28 18:13:22
o widzę kolejna osoba która tak jak ja poszukuje pilnie pracy jako przedstawieciel handlowy. też przede wszystkim chciałabym się dowiedzieć jak przebiega proces kwalifikacyjny i rozmowa rekrutacyjna, jestem osobą które nie lubi żadnych niespodzianek z tym związanych. powiecie jaki jest u was schemat na takich rozmowach?
Makson 2015-02-21 19:39:16
Wielkopolanka posiada w swojej ofercie wodę mineralną, wodę źródlaną i wielką pieniawę. Szału nie ma, ale najlepsze dla mnie to, żeby produkcja nie była skażona jakimiś chorymi chęciami zwojowania rynku za nie wiadomo jaką cenę. Uważam, że jeżeli komuś nie strzeli coś do głowy to powinno przynieść dobry rezultat w ich przypadku.
Huren 2015-04-28 02:06:48
W Polsce jeżeli chodzi o tego typu wody źródlane to nie ma problemów z ich czystością. Polska woda jest czysta i smaczna. I trzeba z tego korzystać póki można.
pis 2015-11-20 20:41:29
Jakie auta dostają ph i jak z prywatnymi km?
czerszyn 2015-11-20 23:46:53
No też mnie ciekawi ta informacja, niby dobra sprawa, że ogólnie jest auto firmowe, no ale jednak przydałoby się takie które nie będzie robić wstydu, a w ogłoszeniu na Przedstawiciela Handlowego do spraw detalu jest wyraźnie podkreślone, że można liczyć firmowy samochód oraz telefon. Telefon jednak mniej ważny.
paweł 2015-11-23 03:39:26
Myślę, że dobrze że w ogóle takie auto zapewniają, a marka, rocznik czy rodzaj nie powinny za dużej roli odgrywać.
pis 2015-11-23 09:25:56
Myślę że jesteś w błędzie rodzaj auta a szczególnie rocznik jest istotny ze względu ze spędzasz w nim 3/4 dnia i komfort jazdy ma pomagać w pracy
jou 2015-11-23 12:07:00
regionalny się odezwał ze staropolanki :)
hir 2015-11-25 06:41:51
praca jest głównie terenowa, więc odechce sieko muśp praapo godzinie 12 więc jest to je najbardziej możliwe
janek 2015-11-27 15:01:52
Przedstawiciel Handlowy ds. detalu podobno najwiecej na premiach wyciąga. No i oczywiście jest tak,że spokojnie możesz to minium zrobić. Dajcie znac czyktos tu pracował?
Krejzi 2016-04-06 17:01:57
Znaczy @janek to jest tak, że przedstawiciel handlowy ma podstawę i prowizje. Więc podstawę ma co miesiąc taką samą i jak nie zrobi targetów i nie osiągnie prowizji jakieś spoko to nie będzie miał dodatkowych pieniędzy do tej podstawy, która zwykle wynosi około 2 tys, więc to i tak nie jest źle.
niestety 2016-04-12 19:56:40
Niestety czasy ,kiedy sprzedawało się wszystko bez zaangażowania zarówno po stronie sił sprzedaży, jak też np marketingu, czy innych działów już bezpowrotnie minęły (:-( Ja mam przemyślenia jedynie w temacie komfortu pracy, czyli poszanowanie drugiej osoby(jeśli widać zaangażowanie pomimo braku wyników , to może należy to wspólnie przeanalizować i poszukać rozwiązań). Zapewniam ,że w firmach korporacyjnych praca nie zawsze wygląda "kolorowo" , poziom stresu , na który są narażeni wszyscy (od KOS do PH włącznie) jest w wielu przypadkach nie warta zdrowia.
pif 2016-05-06 22:39:19
W sumie taki przedstawiciel handlowy ds. detalu może liczyć na dwuskładnikowe wynagrodzenie, bo zawsze jest szansa na odpowiednie premie w tym zakresie.
q 2016-08-10 13:15:55
Co do pracy w Staropolance cóż mogę powiedzieć .Wszystko jest zależne na jaki rejon się trafi .Tak jak ktoś napisał na Południu polski ten produkt jest rozpoznawalny i mozna pohandlowac lecz w centralnej Polsce nie oszukujmy się ludzie się o niego nie zabiją ,trzeba bazować na indywidualnych znajomościach a co do Północy to lepiej zapomnij bo tam go raczej nie ma chyba że coś się zmieniło .Swoją przygodę z tą firmą uważam za stratę czasu .Brak wsparcia ze strony kierownika ,cały czas miał pretensję o handel a sam nie potrafił nawet dogadać się z hurtownią o cenach rabatowych na produkty ,jak tu handlowac gdy sprzedajesz wodę za 1,75 brutto a cenna netto w np Polo jest po 1,19 .Produkty które sprzedawałem miały maksymalnie 3 miesięczną date przydatności jak na wodę to bardzo mało .Kierownicy bardzo polegają na systemie w telefonie który pokazuje jak pracujesz ,często jest on mylny.Jeśli nie przeraża Cię prowadzenie własnej działalności i po pracy bycie w pracy to możesz śmiało próbować
jures 2016-08-10 13:52:13
No tak, to nie ma reguły. Sprzedaż zawsze zależy od regionu, a ze wsparciem kierownictwa pewnie jest podobnie - zależy od regionu. A jak w okolicach Bielsko-Białej? Tu mieszkam, markę rozpoznaję, więc chyba nie jest źle?
gadżety 2016-08-29 12:31:16
Sprzedaż zawsze zależy od jednej podstawowej reguły: wsparcie firmy w promocji.
Woda może być i najdroższa w hurtowniach ,ale niech do tego firma dołoży gadżety dla hurtowników lub inne bonusy.
Mnie najbardziej rozwaliło brak zwrotów funduszy, za tzw. obiady z klientam podczas których załatwiałem sprzedaż staropolanki.

Staropolanka byłaby znana w całej Polsce, ale z niewiadomych przyczyn firma nie chce promować swojego produktu.

Swoja działalność gospodarcza = ZUS, SKARBOWKA, SWOJA KSIEGOWAetc. ZA KTÓRE płacisz ze sowjej kieszeni.
Zarobek ponad 2000 zł jest nieadekwatny do wykonywanej pracy.

Zanim podejmiesz prace w Staropolance - przelicz nie tylko kwestie finansowe ,ale i ...merytoryczne. Pamietaj, ze bedziesz miał w swoim CV wzmianke o swojej działalności gospodarczej (krotkotrwałej) co nie jest mile widziana u innych potencjonalny pracodawców.

Miron 2016-08-29 13:13:14
No wiem, że od tego zależy sprzedaż, ale to jest całkowicie normalna sprawa, więc generalnie ja bym do tego podchodził raczej na spokojnie, idzie się dogadać
smok 2016-09-22 10:28:43
W Staropolance nie dogadasz się, czekasz na materiały promocyjne bardzo długo. A o wodach na wymianę nawet nie ma co wspominać bo klienci potrafią czekać ponad pół roku na wymianę a handlowiec dalej nie otrzymuje nic na wymianę. Praca opiera się głównie na przepraszaniu wszystkich.
janek 2016-09-22 11:32:30
Wiadomo czy w najbliższym czasie jest szansa, żeby znaleźć zatrudnienie u nich? Podobno nie pokazuje się żadna rotacja wśród pracowników, bo odpowiada im atmosfera w firmie jak i dobre warunki finansowe.
Zostaw swoją opinię o Staropolanka - Polanica-Zdrój
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Staropolanka