Opinie o MIP Pharma Polska w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie MIP Pharma Polska. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie MIP Pharma Polska o rekrutacji.

Branże: Produkcja leków, produktów leczniczych i suplementów diety

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MIP Pharma Polska w Gdańsk

Magda

Odradzam, strata czasu nawet dla początkujących w branży - raczej nie będzie się czym chwalić, za wiele się nie nauczycie. Firma z polityką przestarzałą, średnio lubiana w świecie lekarskim czy farmacji . Zero wsparcia budżetowego , słaba flota, zero systemów - papierologia, każdego dnia prócz pracy drugie tyle po pracy w papierach. Zarządzający terenem małopolski - tu porażka totalna firmy ! Ta osoba nie powinna mieć kontaktu z ludźmi (usunięte przez administratora) Odradzam, No chyba ze to akt desperacji i nie ma innej pracy obecnie dla Ciebie ! Pozdrawiam Magda

Amra

Widzę, że ostatnio pojawiło się kilka negatywnych komentarzy na tym profilu, więc pomyślałam, że też się wypowiem ale trochę z innej beczki. Nie będę czarować, że w firmie jest idealnie, wszystko cacy nie ma na co narzekać, ale jak widzę opinie, że w firmie nie da się zostać na dłużej niż rok to mnie skręca. Wbrew pisanym tu opiniom nie zwalniają pracowników ani zaraz po okresie próbnym, ani z dnia na dzień, a jeśli już zdarzy się, że nie przedłużą komuś umowy to z powodu rażących nieprawidłowości w jego pracy a nie z czyjegoś widzimisię. Wiadomo, że każdemu czasami zdarzy się gorszy okres ale z mojego doświadczenia są w tym temacie wyrozumiali, oczywiście w granicach rozsądku. Jeśli chodzi o umowy to z tego co pamiętam, dostaje się najpierw na określony 1 rok, 2 lata, a póżniej umowy bezterminowe, nie ma żadnych śmieciówek ani nic takiego. Tak jak już pisali tutaj wcześniej, z benefitów to po roku dostaje się multisport i luxmed. Flota samochodowa do użytku prywatnego co również na plus. Jeśli chodzi o samą pracę to targety nie są jakoś bardzo wygórowane, wyrobienie ich jest jak najbardziej możliwe i są za to premie. Osobiście lubię taki typ pracy, rozmowy z lekarzami, aptekami, jeśli ktoś jest otwarty i charyzmatyczny to super opcja dla takiej osoby. Z minusów to na pewno papierologia i dość toporny system raportowania. Koniec końców chciałam napisać, żebyście nie wierzyli wszystkim opiniom pisanym tutaj, bo od zawsze wiadomo, że częściej wypowiadają się ci niezadowoleni. Opisałam swoją perspektywę, tak to wygląda z mojej strony i jeśli ktoś ma jakieś pytania to zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam

Invo

Czy tutaj występuje w ogóle okres próbny?

Emily

Czy ktoś mógłby napisać parę słów na temat wdrożenia do pracy na stanowisku: przedstawiciel medyczny? Ile trwa szkolenie i w jakiej formie się odbywa? Z góry dzięki piękne za informacje :)

sgss

Powtarzasz aż sie nauczysz tego co wymagają. Szkolenie jest w ramach zatrudnienia wiec cie nie zwolnią jak nie zaliczysz. No chyba że po okresie próbnym. Nie ma co dramatyzować - większość zalicza za pierwszym razem, niektórzy za drugim.

Jaka atmosfera jest między działami w MIP Pharma Polska?

Ostatnio napięta. Pojawiły się tabelki. Porównania. Wyświetlenia na czerwono jeśli komuś nie idzie. Nowy produkt z którym sobie nie radzimy sprawia że ogromne ciśnienie jest i ciągła groźba zwolnienia. Będzie źle.. nie będzie premi.

Aga
@Marta

Dopiero teraz weszły tabelki? Nie żeby coś ale kiedyś już oglądałam oferty dla przedstawicieli i jak teraz wróciłam do tej sprzed ponad roku to było wprost napisane, że osoby umiejące potwierdzić swą pracowitość oraz zaangażowanie odpowiednimi wynikami mają szansę na stałe stać się częścią zespołu. To kiedyś na jakiej zasadzie te wyniki oceniali?

@Aga

Ims były zawsze. Każdy pilnował swojego terenu. Teraz dodatkowo praca w aptece która sprawiła że mamy porównania co chwile. Ten zespół sprzedał tyle i tyle. Fizycznie w aptece. Taka dostępność. Ta osoba pozyskała tyle aptek. A ta za mało.

KRZ
@Marta

Ja jeszcze nie słyszałam aby grożono zwolnieniem. Co najwyżej brakiem premii. Chyba nie można oczekiwać że tak samo będą traktowane osoby, które robią wyniki oraz osoby, które wyników nie mają.

KRZ
@Aga

Tabelki są od zawsze. Co kwartał jest chociażby IMS. Jest jakaś firma farmaceutyczna pracująca bez wyników sprzedaży i rozliczania z planów?

Lala
@KRZ

Nie słyszałam o firmie która ocenia pracę ludzi na podstawie aplikacji dla pacjentów "kto ma lek" bo nie ma kasy na profesjonalne narzędzia....

KRZ Nowy wpis
@Lala

Nie wyolbrzymiaj. Ocena jest przecież kwartalna na danych IMS, a tylko bieżącą dostępność nowego suplementu jest na podstawie danych z aptek.

Lala Nowy wpis
@KRZ

Jeśli twoim zdaniem aplikacja "kto ma lek" to narzędzie profesjonalnej firmy farmaceutycznej do sprawdzania dostępności leku/suplementu czyli notabene oceny w aptekach pracy przedstawicieli to myślę, że dałeś wystarczająca odpowiedzi osobie szukającej informacji o firmie MiP Pharma.

KRZ Nowy wpis
@Lala

Ale ja nie twierdzę nic takiego. Po prostu pracuje w firmie i wiem na jakiej podstawie nas oceniają. Jak ty wiesz lepiej to nie aplikuj. Nikt nikogo nie zmusza.

Lala Nowy wpis
@KRZ

Tak się składa, że niedawno podziękowałam Mip i jestem już w innej firmie. Mam więc porównanie pracy, narzędzi i szkoleń przygotowujących do pracy w aptekach. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jaka salwę śmiechu oraz zdziwienia wywołała u rekrutujących mnie osób informacja, że byłam rozliczana z pracy w aptekach na podstawie aplikacji stworzonej dla pacjentów...

Do teraz nie wiadomo czy jest okres próbny czy też nie? nikt nie rozwiał ostatnich wątpliwości, dlatego podbijam. Do tego, co się właśnie dzieje wśród przedstawicieli? Jak oceniacie warunki? czy warto się teraz starać o pracę skoro szukają?

Jkf

Z reguły 3 miesiące okresu próbnego. Chyba przedłużają wszystkim. Po tym czasie umowa na rok - zależy co uzgodnisz na rozmowie. Kiedyś więcej zatrudniali a teraz tylko uzupełniają pojedyncze wakaty jak się coś zwolni.

Mip

To zależy czego szukasz. PM który musi ogarniać apteki. Jeśli lubisz apteki to spoko. Niby jest 10+ 2 apteczne w praktyce team leder delikatnie prosi aby było z 5-6 aptek. Sprzedaż pakietów. Okres próbny jest zawsze potem umowa na czas określony

Z ostatniej odpowiedzi rozumiem, że nie tworzą już więcej wakatów, więc te trzy wczorajsze oferty dla PMów są ze względu na rotacje chyba. Teraz zastanawiam się z jakich przyczyn ludzie odchodzą w takim razie. ten okres próbny o którym pisali trudno przejść? Moje miasto jest dostępne i może spróbuje

Mip

Okres próbny łatwo przejść. Najczęściej później jest trudniej. Tereny są wolne bo ludzie rotują. Dosyć często.

debs
@Amra

Co do umowy czy jest z góry ustalone że jest umowa o pracę czy można np. na B2B jeśli ktoś chce?

Just
@debs

wyłącznie uopy u nas funkcjonują

@Amra

Czy możesz napisać ile się zarabia na podstawie netto ? Albo jakie przedział tych zarobków chociaż?

Puch
@Just

Są jakieś ciekawe dodatki, które przysługujua po zatrudnieniu?

Puch
@Puch

Najbardziej mnie interesują premie, czy można sobie dorobić w miesiącu jakoś.

hjen
@Puch

są premie kwartalne jeśli chodzi o to "dorabianie"

hjen
@Puch

fundusz socjalny, ubezpieczenie na życie, opieka medyczna luxmed

@hjen

Premią to bardziej sobie nie zasłużysz niż drobisz? Tutaj w pewnym sensie chyba nieco ciężko o jakieś nadgodziny? No i te premie jakie są teraz przewidywane tak na oko? I tak na marginesie to czy cos konkretnego wpada na święta? Wiecie?

SGSS

W święta nie za bardzo ale zawsze były jakieś pieniądze z funduszu socjalnego po nowym roku i na wakacje. Premie zależą od tego czy zrealizujesz plany sprzedaży. Są osoby które wyrabiają 3 premie i jeszcze dodatkową za sprzedaż probiotyku do aptek ale takich jest najmniej. Więcej jest osób, które wyrabiają premie za 1 lub 2 produkty. Jakieś wielkie pieniądze to nie są ale najlepsi są w stanie mieć "czwartą pensję" w kwartale.

@Puch

Luxmed, ubezpieczenie na życie i wypadkowe, multisport jak chcesz. No i samochód do prywatnego użytku. Auta są stosunkowo nowe i można wypożyczać nawet na urlop zagranice. To chyba najfajniejszy bonus.

@Puch

w miesiącu nie - premie są kwartalne

Joko
@SGSS

Cześć, multisport jest dostępny dla każdego pracownika? ;)

Joko
@SGSS

Po jakim czasie ogólnie są dostępne te benefity? Po okresie próbnym czy jak to wygląda?

Invo

No tak, ale po jakim czasie to jest? Po jakimś okresie próbnym?

Invo

Czy tutaj występuje w ogóle okres próbny?

Przedstawiciel medyczny

Rekrutacja w bardzo miłej atmosferze - I etap, profesjonalne pytania. II etap - trochę pozostawiał do życzenia, niektóre pytania mało taktowne, bez związku z aplikacją na ww. Stanowisko.

1.Dlaczego MIP? 2.Dlaczego Przedstawiciel Medyczny 3. Co to są antybiotyki? 4. Jakie produkty MIP znam 5. Organizując konferencje z bardzo ważnym profesorem dostaje telefon iż nie może się on na niej zjawić że względu na problemy komunikacyjne - co wtedy bym zrobił? 6. Podać trzy wady 7. Pytanie ile zajmie podróż z miejsca x do y samochodem 8. Jak zwiekszylbym wyniki i w jakim czasie. 9. Jak widzę siebie w tej firmie za 2 lata. 10. Przekonać do danego produktu rekrutera

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
HSS Work Sp. z o.o.
Emily

Ra
@Emily

Czy trzeba mieć jakieś doświadczenie branżowe wcześniej czy wszystkiego można się z tych szkoleń dowiedzieć?

@Ra

Nie wspominają o tym w ogłoszeniu, więc najwyraźniej nie

@Ra

Ale wykształcenie wyższe medyczne to już duży atut

@Ra

Zresztą, wszystko wyszczególnione w ogłoszeniu, ta lista wymagań nie jest jakaś duża

rufik
@Tym

a ty już składałeś cv? wiesz ilu etapowe są te rekrutacje?

@rufik

Są dwie rozmowy. Najpierw masz rozmowę z kierownikiem a potem z panią prezes. Druga rozmowa jest decydująca.

@Emily

Szkolenie jest podzielone na kilka etapów. Zdalne teoretyczne przeplatane z praktycznym w terenie. Pierwsze szkolenie zdalne trwa tydzień, późniejsze trwają 3-4 dni. Trzeba się dużo uczyć, codzinnie rano są testy. Międzyczasie pracujesz z team leaderem w gabinetach z lekarzami.

@Emily

Szkolenia wstępne 2 tyg gdzie ciagle nauka i testy zapomnij o wolnym czasie . Później co 2 tyg zjazdy na weekend tez testy i nauka.z porównywaniem Cię na tle innych.

@Emily

Na początku są regularne szkolenia na których poznajesz po kolei wszystkie produkty firmy. Równolegle szkolenie w terenie. Szczególnie w okresie próbnym i pierwszym roku pracy. Z czasem tylko cyklówki i od czasu do czasu podwójne wizyty.

vendor

To chyba normalne, że w okresy szkoleń są intensywne. Chyba lepiej, że cisną z nauką, niż zostawiają samemu sobie i "radź se". Znaczy wiem, że to pewnie jest przytłaczające dla nowej osoby, ale wydaje mi się, że w dłuższej perspektywie ma to sens, przynajmniej ja bym zdecydowanie wolał uderzyć w tę stronę. Ale też nie chcę podważać niczyich doświadczeń, bo sam dopiero się zastanawiam nad aplikacją, więc nie chcę z siebie robić jakiegoś znawcy tematu, ot takie przemyślenia.

trewor
@vendor

Z doświadczenia też uważam że intesnywne szkolenia lepsze, pokazuja kto ma zapał do pracy a kto nie i szybko da się przyswoić wiedzę

win

Szkolenie wstępne trwa 1 tydzień a nie dwa. Nie ma żadnych zjazdów na weekend. Szkolenia odbywają się tylko w dni robocze. Jedyne co jest prawdą to że są testy sprawdzające wiedzę. Ale gdzie ich nie ma?

@win

No i co z tymi testami? Omówicie je szerzej? W jakiej formie są teraz prowadzone i ile czasu zabierają? I co przede wszystkim przy negatywnym scenariuszu gdzie powiedzmy, że ktoś ich jednak nie przejdzie? Ma powtórkę ze wszystkiego czy jak?

ligg
@win

najwazniejsze ze takie szkolenia sie odbywaja w dni robocze, to akurat duzy plus

keton

Po prostu sprawdziany z materiałów które wcześniej dostało się o z tego co było na szkoleniu. Musisz zaliczyć na poziomie 80-90%, a jak nie to trzeba poprawić. Nikt od tego nie uzależnia uzyskania pracy bo przecież umowy są podpisane przed szkoleniem. Nie wiem w czym problem - chyba wszystkie firmy wymagają żeby przedstawiciele znali produkty które reklamują.

Monstr
@keton

To są obszerne materiały? Ile czasu otrzymujesz do nauki?

keton
@Monstr

Jakiś tydzień wcześniej dostaniesz materiały, ale potem wszystko jest jeszcze omawiane podczas tygodniowego szkolenia. Chapeelek trzeba się bardzo dokładnie nauczyć.

skel
@keton

Łącznie w takim razie 2 tygodnie? Wydaje się fair.

Sowa
@keton

To tygodniowe szkolenie jest stacjonarnie prowadzone?

Sowa
@keton

To się traktuje jako wdrożenie do pracy po prostu? Czy jest przed zatrudnieniem się w firmie?

tutti
@Sowa

takie szkolenia sa jeszcze na poczatku pracy, raczej stacjonarnie :)

tutti
@Sowa

wiec tak, mozna powiedziec ze traktuje sie to jako wdrozenie czy przygotowanie do pracy

@tutti

Pytanie na ile skuteczne? :D znacie może jakieś statystyki odnośnie średnich wyników po około pierwszych trzech miesiącach pracy? jakie średnie zarobki zazwyczaj udaje się już wtedy wyciągać?

Ulao

To takich rzeczy nie mają raczej osoby zatrudniające? Skąd ktokolwiek kto tylko pracuje poza strukturami HR ma coś takiego wiedzieć?

@Ra

Jak masz doświadczenie to jest większa szansa na wynegocjowanie lepszej stawki na start. Poza tym szybciej się wdrożysz i zrobisz wynik a to może oznaczać premie.

sgss

Co? szkolenia w weekendy? Chyba ci sie firmy pomyliły.

Lala

Cześć, ktoś mi powie z pracujących tutaj w jakich godzinach się robi? Dziękuję za pomoc!

skimb

na stanowiskach sprzedażowych od 8 do 16 p;rzez 40 godzin w tygodniu

iii
@skimb

a coś poza sprzedażą?

skel
@skimb

Czy na 3/4 etatu też jest szansa się zatrudnić?

Nikola_Kam

A czy mógłby ktoś nakreślić jak wygląda rekrutacja oraz zarobki dla PM?

Caryca
@Nikola_Kam

Moja rekrutacja była dwuetapowa, myślę że trwało to dosyć krótko.

@Caryca

I co konkretnego na niej było? Zwłaszcza ta druga rozmowa mnie interesuje. Po jakim czasie od tej pierwszej przyszło info, że masz zapewniony ten drugi etap? I czy są lokalizacje, które byście polecali? Gdzie teraz jest najlepszy ruch?

MM

Druga rozmowa była bardzo podobna do pierwszej tyle że prowadziły ją inne osoby. Moja była ok. tydzień po pierwszej rozmowie. Na pierwszej rozmowie pytałam i mówili że zawsze odpowiadają najdalej w ciągu miesiąca.

MM

Z zarobkami jest bardzo różnie. Do MIPa przyjmują zarówno osoby bez doświadczenia jak i takie które już gdzieś pracowały. Mnie pytali ile chce zarabiać na pierwszej rozmowie. Najpierw dostaniesz umowę próbną i 500 zł mniej. Po 3 miesiącach dostaniesz podwyżkę a potem raz do roku. Doświadczone osoby na pewno dostają na start więcej ale trochę głupio kogoś pytać ile zarabia. Premie można dostać po przepracowaniu pełnego kwartału i dla każdego produktu są osobno przyznawane więc możesz dostać 1, 2, lub 3 - przy dobrych wiatrach nazbierasz max dodatkową pensję co kwartał, więc szału nie ma. Atmosfera jest znośna i ludzie są też OK

Renald
@MM

Jak w takim razie ze szkoleniami dla osób bez doświadczenia? Zapewniają na tyle, żeby się wdrożyć i wiedzieć co i jak i względnie szybko uzyskać samodzielność?

@Renald

Chyba każdy ma swoje tempo ale ogólnie to masz wsparcie team leadera albo kogoś bardziej doświadczonego. Prawda jest taka że szkolenie trwa dobre 3 miesiące, bo produkty wprowadzają ci do pracy stopniowo. Po każdym szkoleniu masz pare tygodni pracy w terenie i potem znowu szkolenie. I tak kilka razy aż wszystko opanujesz.

Mości

Cześć, znalazłem ogłoszenie na przedstawiciela medycznego i chcę zapytać jak wygląda wdrożenie na tym stanowisku. Czy trzeba mieć doświadczenie w branży?

Mości
@Mości

Co do tego wdrożenia to chodzi mi głównie jak wygląda takie początkowe szkolenie i czy w ogóle jest coś takiego

luiza
@Mości

Najpierw jest tydzień szkolenia zdalnego i zaczynasz pracę w terenie z dentystami z wsparciem team leadera. Potem są 2-3 dniowe szkolenia z kolejnych produktów i pracujesz z rodzinnymi i specjalistami.

malta
@luiza

podpisuje sie umowe o prace z okresem probnym na start?

plik
@malta

tak, mamy okres próbny trzy miesiące standardowo

@malta

Umowa na okres próbny 3 miesiące, ale w praktyce wszyscy dostają potem na rok. Musiałabyś chyba zupełnie się nie nadawać żeby ci nie przedłużyli .

soda
@iuys

po roku natomiast jest szansa na nieokreslony ?

soda
@iuys

znaczy ze mozna sobie popracowac dluzej i bez powodu raczej tutaj nie zwalniaja?

@soda

Szansa zawsze jakaś jest, ale przeważnie dają przedłużenie na kolejne 2 lata.

@soda

A gdziekolwiek zwalniają bez powodu w tych czasach? W MIP można wylecieć za niewychodzenie do pracy i raportowanie wizyt których nie zrobiłaś. Dobre, nie?

Kate

są jakieś odgórne targety do wyrobienia?

Kate
@Kate

albo premie wynikowe od sprzedaży, coś w tym stylu?

mik

mamy premie

lambada
@mik

możesz skonkretyzować?

lea
@lambada

ale oczekujesz, że ktoś ci poda konkretne stawki, no raczej bym na to nie liczyła

loran
@lea

z tego co słyszałem to są premie za wyniki, ale dokładnie to sie nie orientuje

@Kate

No są normalne plany sprzedaży jak w większości firm. Wyrobisz plan to masz premie, nie wyrobisz to nie masz. Rozliczane na podstawie sell-inów z IMS kwartalnie.

pyt
@quota

a ta premia rośnie proporcjonalnie do sprzedaży czy po prostu po przekroczeniu jakiegoś progu jest konkretna kwota?

@pyt

Masz wyznaczony cel sprzedażowy na każdy kwartał. Jak go osiągniesz to dostajesz premię. Im bardziej przekroczysz plan tym masz lepszą premię. Ale jak nie osiągniesz celu to niestety zero premii.

malwina
@quota

czyli typowo jak wszędzie, a tak z doświadczenia uważasz że trudno jest osiągnąć pułap?

@malwina

Są kwartały, że połowa przedstawicieli bierze premie, więc chyba są realnie osiągalne. Nie dostaniesz tylko premii szybciej niż po przepracowaniu pełnego kwartału.

malwina
@quota

okej, to grunt, że się da. dzięki

@quota

Ktoś dostał premie ? A to nowość .

quota

Po co szerzysz kłamstwa, które łatwo można zweryfikować. Przecież co kwartał praktycznie połowa przedstawicieli dostaje premie. Wystarczy zapytać kogoś kto pracuje w MIP.

@quota

Połowa? Weź. Ja pracuje i za ost kwartał za klinda dostała 1 osoba .. także proszę cię.

@Kinia

No i co z tego? Ja też nie dostałam premii bo nie zrobiłam planu za klindę. kwartał wcześniej kilkanaście osób dostało premie. Trzeba było słuchać na szkoleniu bo było mówione że ma to związek ze sprzedażą Dalacinu. Jak Ci tak źle to weź się zwolnij zamiast w kółko marudzić.

sgss

Powinien ktoś oficjalnie z firmy odpowiedzieć i napisać ile tych premii było naprzykład w kilku ostatnich kwartałach. Anonimowo to każdy może napisać co chce i zero odpowiedzialności.

@sgss

Z tą odpowiedzialnością to sama nie wiem jak jest, jednak chyba lepiej prawdę pisać? od czego to zależy, że niektórym identyczny plan sprzedażowy podejdzie i wyrobi a innym już nie bardzo? szczęście też wpływa czy to oparte jedynie o predyspozycje własne? jakie tu w firmie będą kluczowe?

Katarzyna

Każdy ma swój plan ale w jakim kontekście? na tym samym stanowisku może się zdarzyć, że będą one odmienne? od czego to zależy i kto je przydziela? na jakich ewentualnych podstawach?

annamaria
@Katarzyna

Masz region i lekarzy za których odpowiadasz a plan zależy od wielkości rynku w twoim regionie.

anamaria
@Kinia

No tak ale kwartał wcześniej w aptekach nie było dalacinu i ponad połowa firmy dostała premie bo zrobili plan z zapasem. Nic dziwnego że w następnym kwartale apteki schodziły z zapasów i tylko jedna osoba wyrobiła plan.

Frania
@annamaria

Odniesiecie się jeszcze szerzej do tych regionów? Widzę, że jest teraz oferta na dziesięć. Mam na myśli to czy jest któryś obecnie uznawany za „najłatwiejszy” do obsługi? Są zbiorcze statystyki do wglądu dla każdego pracownika?

Na stronie internetowej Pracuj.pl zamieszczono kilka aktualnych ofert pracy do firmy MIP Pharma Polska. Poszukiwani są Przedstawiciel medyczny. Co sądzicie o warunkach zatrudnienia zaproponowanych przez pracodawcę?

Alka

Na początek mniej niż srefbia krajowa brutro. Auta to golfy. Czesto w bdb stanie. Male teteny to plus. Niestety wygororowane plany. Crm właściwie brak. Miliony papierkow. Rozliczenia kazdego dnia. Raporty w exelu. 13 wizyt. Duze cisnienie na apteki. Rankingi sprzedażowe. Wiecej sprzedaży suplenentu niz promocji merytorycznej z lekarzami.

Rotar

Pracuję ponad rok więc może moja opinia nie jest w pełni miarodajna, ale coś tam już mogę powiedzieć. Normalnie 10 wizyt u lekarzy + 2 apteki, ale w wakacje jest 8 + 5. Pracujesz głównie z dentystami z antybiotykiem i probiotykiem. Reszta to rodzinni urolodzy neuro i diabetolodzy. W sumie 5 leków ale to tylko u rodzinnych bo u specjalistów realnie jest 1 lek. U dentystów pracuje się super bo znają i lubią firmę. O pozostałych różnie bywa. Przed pracą jest tydzień szkolenia zdalnego a potem krótsze szkolenia 3 dniowe. Trzeba się nauczyć bo robią testy. Praca z lekarzami głównie merytoryczna. W aptekach sprzedajesz też pakiety nowego probiotyku, ale to się zaczęło niedawno wraz z wprowadzeniem na rynek. Zarobki zależą przede wszystkim od tego czy masz doświadczenie czy nie. Wiadomo z doświadczeniem można oczekiwać więcej. Na początku umowa na okres próbny 3 miesiące i wtedy jest 500 zł mniej. Po próbnej podpisują na rok chyba ze wszystkimi. Premie kwartalne i raczej do wyrobienia, bo przeważnie ok. połowa ludzi dostaje ale w bardzo różnej wysokosci: 2-6 tysięcy bo zależy czy wyrobisz plan z 1, 2 czy 3 produktów. Jest dużo papierów w związku z rozdawanymi próbkami leków i trochę archaiczne raportowanie. Samochody bardzo dobre, można korzystać prywatnie. Po roku dostajesz luxmed i multisport. W wakacje można wziąć długi urlop. Ludzie podzieleni na 4 grupy. Team liderzy różni, ale ogólnie w porządku i jak robisz co do ciebie należy to masz spokój.

debs
@Rotar

Mam pytanie co do tych wizyt, czy jest jakiś wyznaczony target czy samemu trzeba się postarać o swoją bazę?

Zgadzam się z tym komentarzem. Firma dobra na start, zapoznanie się z zawodem. To jedna z niewielu firm gdzie przedstawiciel medyczny nie ma wsparcia ze strony pracy przedstawiciela farmaceutycznego. Leki znane przez lekarzy ale drogie, nie ma ich w wytycznych skierowanych do specjalistów (firma prowadzi promocje powołując się o wytyczne z książeczki, którą posługują się jedynie lekarze POZ). To czy będzie Ci dobrze w firmie (będziesz miał wyniki) głównie zależy od Twojego terenu pracy. Na duży plus mało maili i zawracania głowy po godzinach pracy. Fajna flota (w miarę nowe i nowe VW Golfy).

impla

Ja przyszedłem z doświadczeniem ale obserwując od środka zgadzam się że dobra firma dla osób bez doświadczenia. Sporo szkoleń i dużo wsparcia ze strony przełożonych. Jak ktoś swoje robi i ma wyniki, to dobrze się pracuje - nie ma telefonów po godzinach, tabelek i zestawień "na wczoraj". Wiem co mówię, bo w byłem w paru firmach i tam to było na porządku dziennym. Czasem skrajności - z jednej strony bardzo dobra flota samochodowa a z drugiej strony słaby system raportowania. Co do przedstawicieli farmaceutycznych to bym nie przesadzał bo jest dokładnie na odwrót - w wielu (nawet dużych) firmach ich nie ma. Mnie w poprzednich firmach nikt dystrybucji nie robił i musiałem sam iść do apteki odwalić czarną robotę.

Nikck

Brak zawracania głowy po godzinach? A te exele i robota papierkowa??? O_o

Impla
@Nikck

Ja bez problemu robię 10 wizyt i raporty w godzinach pracy. W poprzednich firmach było 10-12 wizyt u lekarzy i też trzeba było raporty zrobić. Czasem wychodzi dłużej czasem krócej ale do ok. 16 da się obrobić, a jeszcze po drodze dzieci zawożę i odbieram. Mnie chodzi o to że w MIP nikt do mnie nie dzwoni i nie wysyła SMSów wieczorami i nie żąda tabelek na wczoraj.

Ktoś
@impla

Dzięki za taką rozbudowaną opinię i przedstawienie plusów i minusów. To mega pomocne przy szukaniu pracy, a nie oszukujmy się żadna firma nie jest ani czarna ani biała

Ktoś
@impla

No i dlatego też mam problem z takimi forami, bo albo ludzie piszą same negatywy albo same pozytywy a ja nie wierzę ani w jedno ani w drugie. Więc dzięki jeszcze raz za przedstawienie obu. Pozdrawiam

Illowo

Serio? Chyba coś panu nie wyszło wiec może dlatego tak pan ocenia, artykuły tłumaczone, szkolenia bardzo nocne i trudne nawet. Duże wsparcie. Materiały tez są. Jak niemasz leków w aptekach tzn ze złe pracujesz bo przedstawienie są med farm

Amra

Nie zgadzam się, plany sprzedażowe da się wyrobić, tylko no cóż trzeba pracować (szok!). A powiedz mi w jakiej firmie według ciebie dostaje się premie za brak wyników, bo jestem ciekawa?

Jaś

Jaki jest średni staż pracy w Mip Pharma? Kiedyś słyszałem, że ludzie pracują tam po 1- 3 lata max i uciekają. Teraz Mip znowu szuka w kilku lokalizacjach na raz. Zwalniali czy ludzie odchodzili? Na Warszawę to często ostatnio pojawiały się ogłoszenia. Taka rotacja? Dajcie znać jak to wygląda. Pozdrawiam

Max
@Jaś

Tak, w firmie została jedna osoba z dużym stażem a reszta to ludzie którzy pracują tutaj rok, maksymalnie 3 lata. Z końcem roku odeszło kilku przedstawicieli. Tak więc dobrze słyszałeś :))

@Max

Jedna osoba nie dostała przedłużenia umowy. Nikt nie odszedł. Wystarczy zapytać przedstawicieli pracujących w firmie.

@Jaś

Odkąd jest nowy właściciel cały czas zwiększają zatrudnienie. Zostały chyba jeszcze 3 wakaty. Raczej nie zwalniają, prędzej nie przedłużają umowy jak ktoś się nie sprawdzi w okresie próbnym, albo jak nie ma wyników w kolejnych kwartałach i nie wyrabia planu, także standard.

7poki

Nie przesadzaj. Rotacja pracowników jest w każdej firmie. W dzisiejszych czasach mamy rynek pracownika i nie ma problemu ze znalezieniem pracy. Ludzie zmieniają pracę z wielu powodów chociaż zazwyczaj to kasa jest głównym motorem. Po co mam robić to samo za mniejsze pieniądze, jak mogę zmienić pracę i iść gdzieś indziej?

Max
@7poki

No ale to odeszli pracownicy którzy byli starsi stażem. Jaś pytał o staż pracy. Więc starz pracy w Mip Pharma na stanowisku PM to max 3 lata

@Max

Z tymi trzema latami to uśredniasz po prostu? jakbym chciała dłużej posiedzieć i popracować to mogę? I jakie tu są jeszcze perspektywy, żeby sobie wskoczyć jeszcze wyżej? mam na to szanse?

@Katarzyna

Oj raczej nie ma szans. Team leader obsadzony i wątpię aby się coś zmienilo

@7poki

Wszędzie, ale po tym co się tu dzieje ostatnio będzie częściej ????????????

@Kinia

Aha no dobra. A jakie warunki pracy teraz przysługują mimo wszystko na takich wyższych stanowiskach? Podstawa jest stała? Premie za co mogą ewentualnie wpadać?

Mint
@Katarzyna

Wyzszych stanowiskach? Co masz na myśli? Bo tu nie ma takich. Dyrektorzy i team liderzy stali. Przedstawicieli medycznych zamieniono na fatmwceutycznych i sprzedają teraz pakiety velmei

anamaria
@Katarzyna

Większych szans na awans nie masz bo firma mała i stanowiska team liderów są obsadzone. Kiedyś w firmie byli KAM - pytałam o to ale nie wiadomo czy będą obsadzali to stanowisko. @Mint, nie przesadzaj, jest ciśnienie na sprzedaż pakietów do aptek, bo jest nowy produkt i trzeba zrobić dystrybucję. Przecież nikomu nie zmienili stanowiska tylko tymczasowo robimy więcej aptek.

@anamaria

okej, więc wobec tych przeistoczeń o których wspominacie co jest punktem zapalnym do motywacji jak nie jakiś awans? jakie warunki finansowe przedstawią mi obecnie na rozmowie, jakbym się na nią udała? jak jest teraz przeprowadzana?

Alka
@Jaś

Zazwyczaj tak wychodzi. Ostatnio duzo ludzi ucieka znow. Na warszawe rotacja ogromna. Mysle ze ze względu na niskie wynagrodzenie

@Alka

Nie powiem że wynagrodzenia są niskie, moim zdaniem jak patrzę na oferty w necie w innych firmach to jest porównywalnie... Jakby było tak źle jak piszecie to już by mnie tu nie myło, a jestem.

Anki

Jakie warunki współpracy oferują nowym pracownikom?

Katarzyna

Pewnie chodzi o umowę na start i zakres obowiązków w oparciu o jakieś przeszkolenie czy coś? Pisali o wieloetapowym. Jak je oceniacie?

Anderson
@Katarzyna

Jeśli chodzi o umowę to umowa o pracę z 3 miesięcznym okresem próbnym. Na początek masz mniej obowiązków i baaardzo dużo szkoleń. Z tym wieloetapowym to nie rozumiem o co Ci chodzi, wyjaśnisz?

Pam
@Anderson

A atmosfera bardziej korporacyjna czy wręcz przeciwnie?

ernix
@Anderson

a po 3 miesiącach na ile oferują umowę zazwyczaj?

ernix
@Anderson

a napiszesz jakie te szkolenia np.?

@ernix

Szkolenia tylko na początek czy w trakcie dalszej współpracy również?

Pam
@May

Prosiłabym o odpowiedź na pytanie o atmosfere, korporacyjna?

Lord
@May

Szkolenia produktowe na początek. I to jedyne szkolenia w tej firmie. Nie ma żadnych szkoleń sprzedażowych, które podnoszą kompetencje pracownika.

Lord
@Pam

Jest to mała firma, atmosfera raczej mało korporacyjna.

@Pam

Na początku wydają się Ok, dopiero w trakcie trwania szkoleń i pracy wychodzi jak tam negatywnie jest. Zwalniają bez mrugnięcia okiem nawet jeśli ktoś ma wyniki, Ludzie pracują Max rok .mało kto to dobrze wspomina .

quota

To jest nieprawda. Pracuję już kilka lat i dobrze wiem co mówię. Większość nowych przedstawicieli dostaje przedłużenie umowy po okresie próbnym. Trzeba się solidnie postarać albo nie mieć wyników żeby nie przedłużyli umowy. Zresztą w internecie każdy może napisać co chce. Lepiej zapytać kogoś kto tam pracuje i powie prawdę jak jest.

Chyba uciekne
@Lord

Oj nie. Ostatnio spr gps. Rankingi. Sprzedaż pakietów do aptek. Praca po 10h ogromna ilość wizyt. I papierologia

gość

Zatrudniają po biologii, biotechnologii itp. kierunkach pokrewnych. Osoby bez doświadczenia dostają 4.000, ale jak ktoś ma wyniki to można dostać podwyżkę po kilku miesiącach. Premie na podstawie wyników IMS. Flota - Golf 7. Chodzi się po rodzinnych, dentystach, neurologach i diabetologach. Tylko leki (nie mają suplementów), ale dość drogie, więc łatwo się nie promuje. Dobra firma dla ludzi bez doswiadczenia bo robią dużo szkoleń.

misia
@gość

Jaki jest target do wyrobienia u nich?

Bożena
@misia

Te targety są w ogóle do zrealizowania w MIP Pharma? Jak to wszystko JEST potem rozliczane? Dzięki.

Tytus
@Bożena

Na podstawie kwartalnych danych IMS

@gość

podobno osoby bez doświadczenia na starcie 4,5 tyś. Po pół roku można dostać podwyzke jak się ma wyniki

nick

Jak zwykle. Kto pracuje i ma wyniki ten zarobi. Jak się komuś do roboty nie chce chodzić, albo woli wisieć pół dnia na FB w samochodzie, to wyników i kasy miał nie będzie.

@misia

10 wizyt u lekarzy + 2 w aptekach

@nick

Tak zgadza się. Osoby bez doświadczenia dostają na start 4500 brutto podczas, gdy pracownicy z doświadczeniem osiągający jedne z lepszych wyników zarabiają 4000 brutto. Jedna wielka nierówność.

kandydat

4500 na start i 5000 po okresie próbnym dla osób bez doświadczenia Podobno są też premie kwartalne, ale nie szybciej niz po 3 miesiącach. Mial już ktoś odpowiedź po 1 etapie?

oluś
@nick

Pierwsza umowa na okres próbny 3 miesiące.

oluś
@nick

Lekarze rodzinni, neurolodzy, diabetolodzy, dentyści, urolodzy.

ecco
@gość

Obecnie zatrudniani pracują tylko z dentystami i promują antybiotyk, bo do innych lekarzy ciężko wejść ze względu na pandemię. Antybiotyk znany i lubiany przez lekarzy, z dobrą pozycją, a firma rozpoznawana, więc się przyjemnie pracuje. Starzy pracownicy chodzą też po POZ i specjalistach. Ogólnie dobra firma, dużo inwestują w rozwój nowych pracowników, ale kładą też nacisk na pracę naukową i wymagają wiedzy. Opinie o jakimś strasznym ciśnieniu w firmie są zdecydowanie przesadzone. Chyba piszą je ludzie, którzy nigdzie wcześniej nie pracowali. Jak ktoś robi co do niego należy to pracuje sobie bardzo spokojnie. Ogólnie jak dobrze pracujesz to nikt ci się do roboty nie wtrąca. Nie wiem skąd te narzekania na kierownika z południa. Wszystko jest jasno powiedziane co robić i zorganizowane. Potrzebujesz wsparcia to dzwonisz lub piszesz i przeważnie masz akceptację tego samego dnia lub następnego. Bardzo dużo pomaga na początku pracy i na wizytach podwójnych i można się sporo nauczyć. Flota VW Golf w miarę nowe i rzadko coś się psuje, można używać też prywatnie.

mniejwięcej
@ecco

Tak mniej więcej jest jak w opinii ecco. Naprawdę całkiem dobrze pracuje się w tej firmie szczególnie jak się weźmie pod uwagę że jest covid. Negatywne opinie które tutaj się pojawiają nijak się mają do rzeczywistości. Na pierwszy rzut oka widać że pisze je jeden lub dwóch frustratów.

Nowaaa
@gość

W ostatnim latach poprawiły się zarobki. Od tego roku praktycznie wszyscy dostali powdwyżki nawet te osoby które jesienią miały przedłużone umowy. Rok temu też wszyscy dostali podwyżki. Dużo pozytywnych zmian. Moim zdaniem atmosfera bardzo w porzadku.

ecco

No najwyraźniej. Albo wcale w tej firmie nie pracowałaś albo jesteś z konkurencji, że takie rzeczy piszesz które nijak mają się do rzeczywistości. W firmie jest dobra atmosfera i żadnego mobbingu nie ma. Kto robi co do niego należy to spokojnie pracuje, może wyrobić premie i na prawdę nie ma powodów do narzekania.

zaq
@ecco

Ja mam podobne zdanie a mogę ocenic bo juz trochę pracuje. Ludzie są w porządku i atmosfera też jest OK. Nie ma telefonów o 20:00 i robienia tabelek w niedzielę bo dystrykt sobie zażyczył nagle. Jak robisz swoje i masz wyniki to naprawdę jest w porządku.

medrep
@zaq

Z perspektywy kilku miesięcy pracy mogę potwierdzić pozytywne opinie. Promuje się przyzwoite leki więc nie ma większych problemów u lekarzy. Ludzie w firmie też w porządku. Z dyrekcją i liderami idzie się dogadać. Normalne umowy o prace i płacą na czas. Samochody też w porządku (w najgorszym razie 4 letnie golfy, ale większość nowsza).

@gość

Tylko ludzi po studiach zatrudniają?

Byly
@Nowaaa

A co się zmieniło ze taki pozytyw. Wywalili całe kierownictwo ?

Vimi

Witam, jak wyglądają rozmowy rekrutacyjne do firmy?

okis
@Vimi

no normalnie, w sensie o co konkretnie pytasz? chodzi ci o rekrutacje na jakieś konkretnie stanowisko?

Krzysztof
@okis

Mi się rozchodzi o przedstawiciela medycznego, bo szukają właśnie i to wielu kandydatów. Napiszesz, czy przyjmują bez wykształcenia medycznego i dlaczego tylu osób teraz szukają?

Lazulo
@Krzysztof

Czy przyjmą kogoś bez to nie wiem, w wymaganiach jasno stoi, że go oczekują.

Lazulo
@Krzysztof

A czemu szukają wielu kandydatów to też ciężko stwierdzić, może firma się rozrasta i widocznie zwiększyło się zapotrzebowanie, powodów może być wiele

Qtoś
@Krzysztof

przecież napisane jest jasno jak w kwestii wykształcenia jest.

Qtoś
@Lazulo

"preferowane medyczne lub przyrodnicze (biologia, biotechnologia, chemia, farmacja, fizjoterapia, dietetyka)" masz tu skopiowane jeden do jeden z oferty. aż tak cieżko czytać ze zrozumieniem?

dos
@Vimi

Rozmowy zdalne na ZOOM. Jak przejdziesz pierwszy etap to potem zapraszają cię na drugą rozmowę. Zdalną, albo w biurze.

@dos

a biura sa w calej Polce? np. ostatnie ogloszenie jest na Krakow, czy w Krakowie tez jest biuro?

Mag
@Magda

Biuro jest jedno, w Gdańsku. A szukają aktualnie tam gdzie zwolniły się wakaty.

@Mag

dzięki, a często są np. spotkania w Gdańsku?

May

Czy osoby bez wyższego wykształcenia też mają tutaj szansę na zatrudnienie?

hermes
@May

ale na jakie stanowisko pytasz? bo to może być kluczowe..

@May

Jeśli chodzi o aktualną ofertę na przedstawiciela medycznego, to szczerze mówiąc raczej bardzo małe szanse. Raczej szukają osób po studiach, biologia, biotechnologia, chemia, farmacja, fizjoterapia, dietetyk, kierunki medyczne itp.

@hermes

pewnie każde, zależy co mają do wyboru obecnie. jak bez doświadczenia jestem to co mogą zaoferować? Administracja w biurze jest do obsadzenia? A coś ewentualnego na przyuczenie jeśli studentką nie jestem?

wzka

jak jest tutaj z samochodem służbowym? można korzystać w celach prywatnych? byłam na rozmowie i zapomniałam dopytać...

@wzka

jeszcze jaki samochód się dostaje na początek i czy telefon i laptop też zapewniają?

Romek
@wzka

Flota składa się z golfów

sodkdk
@wzka

VW Golf 7 lub 8. Na początek dostaniesz 3-4 letni, ale z czasem wymienią ci na nowszy. Auta w dobrym stanie i przede wszystkim bezpieczne. Możesz korzystać do celów prywatnych, nawet wypożyczyć na urlop. Oprócz tego tablet, telefon, zwrot kosztów.

@sodkdk

nie no to chyba naprawdę spoko jest, szczególnie z tym wypożyczeniem na urlop, na jakich to zasadach? że coś podpisujesz po prostu, że bierzesz?

@sodkdk

a to wypożyczenie to na maksymalnie ile dni? jak rozliczane jest paliwo?

@wzka

Na wypożyczenie auta podczas urlopu i wyjazd zagraniczny musisz uzyskać zgodę przełożonego. Koszty użytkowania (paliwo) w tym czasie oczywiście po Twojej stronie.

@quota

uzyskanie takiej zgody jest jakoś uwarunkowaniem, długością stażu pracy u was? sory że tak dopytuje ale mnie to zaintrygowało

@moto

Nie ma specjalnych warunków. Chcesz to piszesz wniosek i dostajesz zgodę.

@quota

Za każdym razem czy jednak mogą sobie pozwolić na odrzucenie?

@quota

a to dobrze, że tak to jest rozwiązane, dzięki za odpowiedź

impla
@wzka

Samochody VW Golf 8. Nowe albo w bardzo dobrym stanie. Na początek dostaniesz kilkuletni ale szybko ci wymienią. Można korzystać prywatnie ale trzeba zapłacić podatek dochodowy.

mixi
@impla

podatek w sensie podasz jak to w praktyce działa? opłaca się?

Nato
@mixi

Poczytaj w necie, nie ma sensu tego wszystkiego powtarzać, bo informacje są proste do znalezienia

Illowo
@mixi

Oczywiście. Płacisz niewiele za użytkowane w mcu. Bardzo wie opłaca.

mixi
@Illowo

dobrze wiedzieć jak to jest w praktyce, dzięki

alpha
@impla

Czyli rozumiem, że w trakcie urlopu też można nim wyjeżdżać na wakacje np. czy trzeba jednak zostawić na ten czas?

@alpha

Możesz jechać tylko paliwo lejesz za prywatne.

gift
@win

to akurat oczywistość, w końcu w celach prywatnych byłby wykorzystywany, więc i za prywatne tankowany

rufik

jak chodzi o prywatną opiekę medyczną to jest napisane że w zależności od stażu? tzn. kiedy taka przysługuje? ile trzeba przepracować??

@rufik

Jest Luxmed, który przyznają po roku pracy. Potem wraz ze stażem dostajesz lepsze pakiety z lepszym zakresem ubezpiecznienia. Oprócz medycznego jest też ubezpiecznie na życie PZU obejmujące też jakieś nieszczęśliwe wypadki czy zdarzenia losowe.

Ra

Czy firma zawsze daje feedback po rozmowie nawet jeśli jest negatywny? Jak długo się czeka?

lea
@Ra

o dobre pytanie, jak to u was jest?

Zostaw merytoryczną opinię o MIP Pharma Polska - Gdańsk

• Jak się pracuje w MIP Pharma Polska?

Zobacz opinie na temat firmy MIP Pharma Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MIP Pharma Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 2 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MIP Pharma Polska?

Kandydaci do pracy w MIP Pharma Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MIP Pharma Polska
4.5/5 Na podstawie 555 ocen.
  • Orzechowa 5
    80-175 Gdańsk