Mueller Fabryka Świec S.A.

Opinie o Mueller Fabryka Świec S.A.

MALY Nowy wpis

Czy zakład przyjmuje do pracy ludzi posiadające orzeczenie stopnia niepełnosprawności

Wojtek Nowy wpis

Słyszałem, że firma szuka aktualnie elektromechanika utrzymania ruchu. Dość samodzielne stanowisko, sądząc z opisu, nie licząc pierwszego miesiąca pod okiem opiekuna. Faktycznie przy braku doświadczenia można tak wiele się tu nauczyć, jak obiecują?

Nowy wpis

@Wojtek

Proces intensywnego szkolenia nowego pracownika na to stanowisko trwa 3 miesiące, ale całkowite wdrożenie może trwać nawet dłużej. Produkujemy świece w różnych technologiach, więc zdobyta wiedza może być naprawdę różnorodna. Podczas rozmowy rekrutacyjnej weryfikujemy wiedzę elektryczną i elektromechaniczną, więc kandydat powinien posiadać już doświadczenie w tym zakresie.

Karol

Kiedy zaczynacie zatrudniać pracowników sezonowych na produkcję ?

Nowy wpis

@Karol

Obecnie nie mamy wolnych etatów na dziale produkcji. Jak tylko rozpoczniemy rekrutację pracowników sezonowych oferty pracy pojawią się w naszych mediach społecznościowych oraz portalach ogłoszeniowych.

Ewe

Witam jakie zarobki na produkcji ?

@Ewe

Zgodnie z przyjętą polityką, nie udostępniamy informacji na temat wysokości wynagrodzeń. Wynagrodzenia na produkcji są zróżnicowane pod kątem rodzaju stanowiska oraz wymaganych kompetencji. Wynagrodzenie składa się z wynagrodzenia podstawowego, premii miesięcznej oraz dodatków funkcyjnych. Szczegóły z wybranymi kandydatami omawiamy podczas spotkania rekrutacyjnego.

@Mueller Fabryka Świec S.A.

Ok, to ja mam pytanie o posadę junior customer service specialist. I co do premii czy dodatków. Czy one obowiązują także osoby na tych niższych posadach, właśnie juniorskich?

Pracownik Produkcji

Przebieg rekrutacji przez pracownika HR Pania oceniam negatywnie ,wypytywanie się o przeszlosc uważam nie na miejscu ,i przeszkadzało to ,że nie mam doświadczenia na produkcji ,a w ogłoszeniu pisało, że mile widziane doświadczenie na produkcji ,ale niekonieczne ...ponadto każda szanującą się firmą powinna oddzwonić i informować o przebiegu rekrutacji ,a jie wysyłać SMS a potem się tłumaczyć że przyjęta została osoba ,która ma większe doświadczenie na produkcji ...uważam że każdy powinien mieć równe szanse a nie skreślony zostaje na starcie ...nie polecam rozmowy z Panią (usunięte przez administratora) ...

Czemu Pani nie pracowała przez ostatnie 2 lata ?

Panda

Czemu zwykły pracownik musi odrabiać wolny dzień z powodu strajku rolników a pracownik biurowy nie musi i pracuje zdalnie. Przecież to nie jest wolny dzień z winy pracownika. Więc czemu musimy go odrabiać?

@Panda

To słabo że taka sytuacja ale wiadomo na produkcji nie popracuje się zdalnie. Chciałbym się dostać tu do pracy właśnie na produkcje i z tego co widziałem to wymagają dyspozycyjności do 4 brygadówki. Ciężko w takim systemie? Chociaż jeden weekend w tygodniu jest wolny?

@Panda

Sytuacja, w której pracownik biurowy pracuje zdalnie nie jest podyktowana specjalnym traktowaniem, a wynika jedynie z charakteru wykonywanej pracy. Pracownicy produkcji z uwagi na pracę przy liniach produkcyjnych nie są wstanie wykonywać pracy zdalnie.

Obecnie nie pracujemy i nie planujemy pracy w systemie 4 brygadowym. Wymagamy dyspozycyjności do pracy na produkcji w systemie 3-zmianowym.

@Mueller Fabryka Świec S.A.

Czy to prawda że będą zwolnienia bo nie ma zamówień.I będą dwie zmiany.

@Mueller Fabryka Świec S.A.

Czy to prawda że będą zwolnienia,bo nie ma zamówień.I będą dwie zmiany.

Nie planujemy zwolnień grupowych, a ilość zmian uzależniona jest od planów pracy danego wydziału.

Czemu nie polecasz? Chce dostać się na magazyn jako operator wózka widłowego i chciałbym wiedzieć co ci nie pasuje że odradzasz. Z tego co wiedziałem jest bardzo dużo benefitów przynajmniej pisali o nich w ogłoszeniu. Co jako nowy pracownik powinien wiedzieć bo lepiej znać wcześniej minusy to plusy będą miłą niespodzianką, nie.

Wiolka

Mąż chce pewnych informacji dla pracy elektryka w dziale mediów, bo rekrutacja kończy się za 4 dni i nie zostało mu już wiele czasu. Firma w obowiązki wpisała praca zgodnie z harmonogramem, ale co takiego jest w niego wpisane i kto to ustala? Firma tu niżej pisała o systemie 3 zmianowym, ale praca elektryka jest na jednej zmianie, rozumiem, że w stałych godzinach?

Rychu
@Wiolka

Akurat to jest spoko robota.6-14,jedna zmiana.Polega na przebudowach i rozbudowach instalacji elektrycznych i energetycznych w fabryce.Gniazda,oswietlenie zewnetrzne,hal,budynkow biurowych.Takie tam.Spokojna choć dosyć cieżka praca fizycznie.

@Wiolka

Harmonogram pracy to plan pracy dla wszystkich zatrudnionych w danym zakładzie pracy, który uwzględnia godzinę rozpoczęcia i zakończenia pracy, wymiar czasu pracy, odpoczynki dobowe i tygodniowe, ilość zmian. Harmonogram jest ustalany z wyprzedzeniem przez Dział Personalny na cały dany okres rozliczeniowy. Osoba na stanowisku elektryka w Dziale Mediów pracować będzie tylko na pierwszą zmianę.

na stronie internetowej firmy wiszą różne oferty pracy, a jedną z nich jest ta na stanowisko pracownika produkcji. firma wymaga od kandydata dyspozycyjności do pracy w systemie trzyzmianowym, czterobrygadowym. powiedzcie mi w takim razie, czy jak pracuje się w godzinach nocnych bądź w weekendy, to można liczyć na lepsze wynagrodzenie? ;) płacą dodatki? i w jakich godzinach odbywają się te wszystkie zmiany?

Praca na produkcji odbywa się w systemie 3 zmianowym od poniedziałku do piątku w godz.: 6:00 - 14:00, 14:00 - 22:00 lub 22:00 - 6:00. Pracownicy otrzymują wynagrodzenie zasadnicze plus dodatki przewidziane w Kodeksie pracy oraz premię miesięczną za wyniki pracy.

@Mueller Fabryka Świec S.A.

Dzięki za info. A może ktoś napisać, jak wyglądają przerwy na poszczególnych zmianach? Są stałe godziny przerw na danej zmianie, czy to jest ruchome i każdy pracownik może wziąć przerwę, o której porze chce??

Dora
@Mueller Fabryka Świec S.A.

I każdy pracownik w ciągu miesiąca pracuje na 3 zmianach? Ile wcześniej przed początkiem zmiany trzeba stawić się w miejscu pracy? Bo nie wiem czy tutaj pracownicy odbijają się o różnych godzinach?

Specjalista

Dzień dobry Mam pytanie do specjalistów elektryków , techników utrzymania ruchu , mechaników utrzymania ruchu . Jaki jest klimat w firmie na waszym wydziale technicznym , ile może zarobić dobry specjalista elektryk? Z znajomością programowania plc w języku st , lad , programowaniu hmi , serwonapędów , przemiennika częstotliwości , i etc , środowisko tia portal , również codesys .

Specjalista

Napisałem jakie posiadam mniej więcej umiejętności . Z miłą chęcią mogę biegać po zakładzie z torbą narzędziową i naprawiać , modernizować , maszyny . Nie stanowi to problemu . Ważne żeby klimat na warsztacie był odpowiedni . I zarobki adekwatne do umiejętności . Może ktoś się wypowie anonimowo oczywiście jak to wyglada od środka , będzie mi bardzo miło .

Jarek Mazur
@Specjalista

Jeśli jesteś ogarnięty i krótko mówiąc świetnie zorganizowany,nie trzeba Cie pilnować,sam rozwiązujesz problemy techniczne i potrafisz trafnie diagnozowac usterki w dość starych maszynach,a także je usuwac(czasami kreatywnie) to możesz po okresie próbnym liczyc nawet na 4tys pln netto.Kazda hala ma swój zespół UR.Klimat zalezy na jaką halę trafisz.

Emilia
@Jarek Mazur

Ta kwota to podstawa czy już ze wszystkim liczysz? Oczywiście o ile tam w ogóle jakiekolwiek premie są czy cokolwiek poza podstawą. Jak to wygląda, są dodatki od pracodawcy jakieś?

Uciekinier

Widzę, że poprzednia wiadomość została usunięta, chociaż nie zawierała nic złego. O bardzo nieprawidłowym traktowaniu operatorów i innych, przez kierownika UR na MCP1 wiedzą wszyscy, również w dziale kadr, kierownicy produkcji, dyrektor itp. sytuacja ciągnie się dobre kilka lat, ale dział HR udaje ze tej sytuacji nie widzi.

Magdalena
@Uciekinier

Czy oficjalnie ta sprawa także została zgłoszona wyżej? Wtedy nie mogliby udawać, że nie widzą. Jeżeli tak to jaka była reakcja firmy na takie zgłoszenie? Widziałam w innej opinii, że jakieś podwyżki były w tym roku. Ktoś wie jaki zarobek na produkcji po podwyżkach?

Ktoś
@Specjalista

Nie polecam ur3 pseudo kierownik bez szacunku do ludzi i mądrzejszy niż pracownicy z 20 letnim doświadczeniem w firmie. Nie polecam

@Ktoś

Dział personalny nie może pozostać obojętny na taki komentarz. Zapraszamy do biura, by wyjaśnić sytuację. Ciężko odnieść się do zarzutu, gdy nie znamy okoliczności, kontekstu ani faktów na temat powyższej jednostronnej opinii, zwłaszcza w sytuacji gdzie autor postu pozostaje anonimowy.

@Stefan K. prosimy o zgłoszenie problemu drogą formalną w ramach dostępnych w firmie procedur.

Mirka

Hej, ile zarabia lider? : ) teraz właśnie jest jeszcze dostępne ogłoszenie na produkcje w tym zakresie na takim portalu. w jednym z postów rzuciła mi się w oko wzmianka o dobrych zarobkach o ile ktoś by awansował na to stanowisko. skoro tak to czemu szukają teraz kogoś przez ogłoszenie? Ciężko jest jednak przeskoczyć? Stawka bez względu na to czy ze środka jesteś czy z zewnątrz będzie ta sama?

@Mirka

Nie udostępniamy informacji o wynagrodzeniach. Pracownicy mogą brać udział w rekrutacji na wolne stanowiska pracy, a o wyborze konkretnego kandydata decydują jego kompetencje zawodowe oraz dopasowanie do kultury organizacyjnej firmy.

Czy firma Mueller Fabryka Świec S.A. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Zgodnie z przyjętą polityką nie różnicujemy wynagrodzeń pod kątem płci. Wynagrodzenia na stanowiskach wyceniamy na podstawie kompetencji.

Maly

Dzień dobry czy na dziale produkcyjnym znajduje się stanowisko pracy przy tak zwanej tasmie produkcyjnej

@Maly

Witam, na stanowisku pracownika produkcji jedną z czynności w zakresie obowiązków, jaką należy wykonywać jest praca przy tzw. taśmie.

Franciszek
@Mueller Fabryka Świec S.A.

Witam. A jakie są pozostałe przypisane do tego stanowiska czynności i jak jest ta praca zorganizowana. Robi się 8 godzin przy taśmie, czy jest zmienność zadań w ciągu dnia pracy?

Ciekawska

Całkiem nieźle podwyżki dali w tym roku

Pracuś

Nie wypisuj bzdur Tegoroczne podwyżki były jednym z największym w ostatnich latach. Jeżeli wynagrodzenie jest dla ciebie zbyt niskie, zawsze możesz rozwinąć się i awansować przy najbliższej możliwej okazji. Także weź się do roboty zamiast wiecznie narzekać

@Pracuś

To chyba takie dostali operatorzy i team leader.Bo pakujące mają najniższa krajowa plus śmieszna premia brutto za którą nie kupisz nawet wacików.

Pracuś

Każde stanowisko ma swoje widełki płacowe. Nie oczekuje że osoba pakująca będzie miała to samo wynagrodzenie co operator maszyny czy lider. Oni mają inne kompetencje potrzebne na te stanowiska, które w organizacji są bardziej cenione. Dlatego napisze raz jeszcze, rozwiń się awansuj ze stanowiska pakowacza na np operatora trenera lidera a i kasa adekwatnie wzrośnie Każda firma działa w ten sam sposób.

Danuta
@Ciekawska

Super z tymi podwyżkami, to z powodu inflacji? Ile one wynosiły i co jaki czas można się o nie starać? Ogólnie firma daje możliwości rozwoju albo awansu, jak to jest?

@Pracuś

To się weź do roboty bo pakująca najwiecij robi na twoje wynagrodzenie a ty tylko się obijasz i narzekarz ona musi (usunięte przez administratora) aby mieć premie trochę pokory i szacunku do pań pakujących które naprawdę ciężko pracują

@pracownik

Ani razu w mojej wypowiedzi nie wyraziłem się z pogardą o stanowisku pakowacza. Cały czas rozmawiamy o pieniądzach, że chcąc mieć więcej trzeba awansować ponieważ każde stanowisko ma swoje widełki płacowe. Czytaj ze zrozumieniem a nie interpretujesz jak ci wygodnie

Ktoś
@pracownik

Praca na stanowisku pakującej jest naprawdę tak ciężka? Od czego w ogóle zależna jest premia na tym stanowisku? Czytam, że płaca to najniższa plus premia. Średnio ile tej premii można wyciągnąć?

@Ktoś

Praca przy pakowaniu wyrobów jest pracą fizyczną, stojącą, Pracownicy pracują zgodnie z normami czasu pracy. Premia jest uzależniona od wydajności, która jest ustalana przez Dział produkcji i rozliczana miesięcznie. Szczegóły oferty omawiamy podczas procesu rekrutacyjnego.

Ten
@Mueller Fabryka Świec S.A.

Co to za normy czasu pracy? I czemu one służą, ustalaniu premii? W jakiej wysokości to są w ogóle kwoty, jeśli można wiedzieć?

Jak często w Mueller Fabryka Świec S.A. odbywają się szkolenia pracownicze? W ogłoszeniu, które umieścili 3 lipca na Pracuj.pl, obiecują bogaty rozwój.

Szkolenia są uzależnione od wymagań stawianych pracownikowi na danym stanowisku, a plan rozwoju ustalany jest w oparciu o potrzeby pracownika i pracodawcy. Szkolenia to jedna z wielu metod rozwojowych, dlatego najlepiej porozmawiać na ten temat bezpośrednio. Zapraszam do aplikowania.

Ola

Czy wiadomo kiedy będą zatrudniać nowych pracowników ?

ona

Aktualnie jest rektrutacja do działu kadr i płac, jaka jest atmosfera i warunki płacowe?

Kadrowa

Dzień dobry. Czy ktoś może podzielić się opinią o pracy w dziale HR? Jak atmosfera? Czy można pracować zdalnie? Jak jest z podziałem zadań? I czy mozna sie rozwijać?

Byk

Ta wasza aplikacja Comarch to jakiś żart ciągle problemy z ilością dni urlopowych , albo Panie z kadr nie potrafią ich uzupełniać.

@Byk

Dzień dobry, trudno jest nam się ustosunkować do Pana/Pani zarzutów, nie bazując na konkretnym przykładzie. Portal GO WORK nie jest najlepszym miejscem do rozwiązywania problemów z działaniem aplkacji HRM. Zapraszamy do nas, żeby wyjaśnić o co chodzi. "Panie z kadr" nie uzupełniają urlopów, migracja danych między systemem COMARCH HRM a kadrowo-płacowym odbywa się automatycznie. Odwagi, bezpośrednia rozmowa jest o wiele bardziej owocna. Pozdrawiamy Dział Personalny.

M
@Byk

Wystarczy podejść do kadr lub zadzwonić, też miałam parę razy z tym problem panie tam wszystko na miejscu ogarną bez problemu

Ta

Chyba wam aplikacja Comarch nie działa

Grażyna
@Ta

do dziś już sytuacja opanowana? ile tu osób na jakimś dziale technicznym działa? wiadomo jakie warunki zatrudnienia mają i średni staż pracy?

@Ta

Problem z dostępem do aplikacji COMACRH HRM wynikał z konieczności podniesienia oprogramowania COMARCH OPTIMA (kadrowo-płacowego ) i COMARCH HRM do najnowszej wersji. Niestety przepisy z obszaru prawa pracy, podatków, ubezpieczeń społecznych zmieniają się i musimy być z tymi zmianammi na bieżąco. Aktualizacja została zakończona, aplikacja jest już dostępna :) Pozdrawiamy Dział Personaly.

Ta

Już jest ok ,

Praca w tym zakładzie jest idealna dla ludzi palących. Dodatkowe 10 minut przerwy na papierosa w ciągu każdej godziny to super sprawa. Polecam tą firmę!

Kierownik od tych testów

Jeśli twój szef na to pozwala i akceptuje to faktycznie fajnie tam macie. Firma jak firma, swoje trzeba zrobić. Jeśli pracownik ma czas na 80min przerw w ciągu zmiany to należy się zastanowić czy nie ma za mało obowiązków i nie mógłby w tym czasie pomóc koledze/koleżance. Dlatego tu by się przydał inżynier Lean który zbalanskwalby procesy produkcyjne aby uniknąć takich sytuacji a przy okazji przyniósłby dodatkowe zyski dla firmy

Xxx
@Kierownik od tych testów

Nie trzeba być inżynierem żeby przeliczyć i zobaczyć ile jest palących, jak dużo czasu spędzają na palarni porównując to ze stratami dla firmy i większą ilością obowiązków dla niepalących. Palą wszyscy nawet Ci z wyższych stanowisk ale pretensje tylko do tych na najniższym szczeblu.

Byk

Witam. W jakich godzinach pracuje dział kadr ?

Pracownicy działu personalnego są do dyspozycji w godzinach 6-16. Pozdrawiamy

Zostaw merytoryczną opinię o Mueller Fabryka Świec S.A. - Grudziądz

• Jak się pracuje w Mueller Fabryka Świec S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Mueller Fabryka Świec S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mueller Fabryka Świec S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 5 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mueller Fabryka Świec S.A.?

Kandydaci do pracy w Mueller Fabryka Świec S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mueller Fabryka Świec S.A.