Opinie o Betacom w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Betacom. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Betacom na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Betacom w Warszawa

DevOps

Miałem "przyjemność" brać udział w rekrutacji na stanowisko DevOps (https://betacom.softgarden.io/job/34798184?l=pl) w firmie Betacom poprzez agencję, pierwsza rozmowa (z osobą z agencji) w której zostały mi przedstawione szczegóły oferty i zatrudnienia przebiegła doskonale, dostałem do zrobienia test (20 zadan teoretycznych, 1 praktyczne) z dockera i kubernetesa co moim zdaniem jest świetnym pomysłem na wstępne sprawdzenie wiedzy potencjalnego kandydata, do tej części absolutnie nie mam zarzutów, natomiast rozmowa z działem HR firmy Betacom to nieudany kwietniowy żart. Oprócz mnie w rozmowie uczestniczy Pani zarządzająca działem HR i nowozatrudniona pracownica, zostałem wprowadzony ogólnikowo do działania firmy, projektów, zespołu etc., z mojej strony opowiedziałem o obecnym doświadczeniu, tym czego szukam, w czym chciałbym się rozwijać, z pozoru normalna rozmowa z HR, ale jednak nie - następnego dnia Pani z agencji dzwoni do mnie z feedbackiem od firmy Betacom - nie chcą kontynuować procesu rekrutacji bo jestem "niekomunikatywny", co samo w sobie jest zdziwieniem dla Pani z agencji xD Kilka godzin później dostaję maila z noreply, aby ocenić proces rekrutacji, no cóż, w przeszłości nie spotkałem się z firmą, która po 30 minutach rozmowy z HR odrzuca kogoś bo jest niekomunikatywny cokolwiek to znaczy. Może ktoś inny będzie miał więcej szczęścia albo trafi na lepszy dzień działu HR i cała rekrutacja nie będzie marnowaniem jego czasu, może praca w samej firmie jest przyjemnym doświadczeniem, ale jeśli komuś zdarzy się odbyć z powodu swojej „niekomunikatywności” to tylko uprzedzam, że najwyraźniej typowe.

@Kamila

Stawka do 16k b2b, uop pewnie mniej, bo koszt pracodawcy, co do zadań to nie, nie zaskoczyło mnie, miałem 92%, bo przy ostatniej części pytań nie chciało mi się zbytnio zastanawiać. Po etapie z HR, na którym odpadłem miało być jeszcze jedno zadanie, a jeszcze później rozmowa bodajże z team leadem.

Kandydat Nowy wpis

Rozmowa kwalifikacyjna była stratą czasu. Na rozmowie nie było osoby merytorycznej, jedynie HR Manager. Nie było możliwości rozmowy o niuansach i dogłębnego zrozumienia problematyki codziennych zadań w zespole. Pytania były z kategorii miękkich i bardzo ogólnych, na zasadzie "niech Pan coś opowie o sobie". Podziękowano za udział w rekrutacji po pierwszym etapie, argumentując odrzucenie kandydatury niewystarczającym doświadczeniem w firmie o podobnym profilu, choć przecież doświadczenie można było ocenić już na etapie weryfikacji CV. Brak obecności osoby merytorycznej na rozmowie odbieram jako brak szacunku dla kandydata - rozmowa miała taki przebieg jakby rekrutowano praktykanta. Brak rzetelności w procesie rekrutacyjnym - nieobecność osoby merytorycznej wyklucza możliwość uczciwej oceny doświadczenia i warsztatu kandydata. Nieprofesjonalne podejście, nie spotkałem się do tej pory z równie niskim poziomem procesu rekrutacyjnego. Na plus mogę wskazać szybki pierwszy kontakt jak i informację o odrzuceniu kandydatury po pierwszym etapie.

Luiza Nowy wpis

Interesuje mnie wysokość podstawy, która może być oferowana teraz Kontrolerowi Biznesowo-Finansowemu. W ogłoszeniu z teraz nie ma wskazanych widełek ale podano przedział wymaganego doświadczenia, który jest ustalony na zakres 3-5 lat. Czy w zależności od doświadczenia podstawa bardzo będzie się różnic?

Nowy pracownik Nowy wpis

Firma ma bardzo profesjonalne podejście do procesu rekrutacyjnego. Wszystkie informacje otrzymywałem na bieżąco, co bardzo pozytywnie działało na moją opinię o firmie. Zdecydowałem się podjąć współpracę i na ten moment nie żałuję.

Cześć, od w zasadzie początku miesiąca już tak spoglądam na te ofertę dla Business Development Managera na Outsocuring Wydruków i przyznam, że myślałem, że ktoś opisze mniej więcej jak współpraca od tej strony może przebiegać. Atmosfera jest dla mnie istotna a piszą o współpracy z działem handlowym czy też z samymi klientami. Jak więc możecie ja ocenić?

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
unlucky

Wątpliwa przyjemność uczestnictwa w rekrutacji - zastanawiająca jest ilość przerysowanych opinii jak to świetnie się komuś uczestniczyło w procesie i jak wszystko mlekiem i miodem płynie, ale niestety nie doda opinii na temat pracy, bo się nie udało XD Ale do rzeczy Ktoś się do mnie odezwał w celu zaproszenia na rozmowę. Pierwsza rozmowa - rozmawiam z kimś z działu HR, Po parunastu minutach nagle Pani po drugiej stronie znika - po prostu się rozłącza. Po pewnym czasie dopiero dostaję informację o problemach technicznych i prośbie przełożenia spotkania - rozumiem zdarza się. Niestety najwcześniej o tydzień :) Przez telefon ustalamy, że zaczniemy od momentu, w którym przerwaliśmy. Mija tydzień, na kolejną rozmowę przychodzi zupełnie inna osoba, która nie otrzymała żadnych informacji i prowadzimy rozmowę od początku - no cóż trudno. Na rozmowie nikt nie potrafi mi przedstawić konkretów w postaci celów, ścieżki rozwoju czy nawet stawki. Taka rozmowa w stylu mam talent - powiedz nam o sobie i co dziś zrobisz a może ktoś wciśnie złoty przycisk i przejdziesz do następnego etapu. Informacji o stanowisku czy firmie na próżno szukać podczas rozmowy. Po pierwszym etapie dostaję świetny feedback. Jednym słowem cukierki i niebawem otrzymasz zadanie. Ale... z "planujemy zamknąć rekrutację jak najszybciej" zmieniło się w bladą ciszę. W wyniku mojej dociekliwości i maili w stylu "co z rekrutacją" dostaję odpowiedź, że w sumie to już "po ptokach" i ktoś już dawno został zatrudniony - świetny feedback. Na maile pt. "dziękuję za udział i proszę o wskazanie co mógłbym poprawić lub różnic, które zadecydowały o wyborze innej osoby" nikt nie odpowiada. Pierwszy raz rekrutacja w polskiej firmie i pierwszy raz spotkałem się z takim traktowaniem

Czy Betacom zatrudnia studentów?

Na ile to zatrudnienie jest elastyczne? W każdym przypadku będzie możliwa umowa zlecenie? Akurat przy product ownerze piszą o umowie o pracę lub kontrakcie. W każdym razie prócz samej formy jak to jest z wymiarem czasu pracy? nie ma problemu by przyjść na pół etatu?

Przy tym zapytaniu o zatrudnianie studentów od razu zaczyna mnie zastanawiać ewentualna elastyczność grafiku a także to czy można pracować na przykład na połówkę etatu? czy ktoś już się w tym orientował?

Julia

Aplikowałam do Betacom na stanowisko Software Delivery Manager, niestety bez sukcesu, natomiast mam bardzo pozytywne wrażenia z procesu rekrutacji - zarówno z etapu screening call, jak i ze spotkania z panią z HR. Rozmowa była merytoryczna, a informacja zwrotna o powodach niekontynuowania procesu z moją kandydaturą konkretna i bez zbędnego przedłużania czasu oczekiwania na nią. Jeśli pojawią się jeszcze w tej firmie inne role interesujące dla mnie, na pewno zaaplikuję.

Jak można rozumieć stwierdzenie o tym, że rekrutacja była prowadzona merytorycznie? Teraz niedawno pojawiła się tu taka opinia a jednak liczę na bardziej szczegółowe wyjaśnienie. Dodatkowo czy macie jakieś porady co do przygotowania? Chce aplikować na Product Ownera

Agata

Bardzo profesjonalnie, merytorycznie przeprowadzona rekrutacja w świetnej atmosferze, gratulacje dla działu HR. Taka rozmowa to czysta przyjemność! :)

Krzysiek

Co prawda nie pracowałem, jedynie aplikowałem na stanowisko ale daje pozytywną opinię za to, ze Pani rekruterka nie poddawała się by nawiązać ze mną kontakt mimo ciągłych awarii mojego sprzętu elektronicznego.

@Krzysiek

O widzisz, ale to nie był powód odnośnie rezygnacji ze współpracy? :D nie spełniłeś któregoś z wymagań czy coś w ten deseń? i czy chodzi może o ofertę dla deva RPA? Widzę ze jest jako jedyne dostępne na takim portalu. ciekawi mnie właśnie przebieg rozmowy, ostatecznie udało się ja zrealizować?

Czy ktoś już po rekrutacji na IT Project Managera jest może? Sporo wymogów tam w ogłoszeniu widzę, ciekawe jak to sprawdzają wszystko, czy się człowiek nadaje. Długo trwa w ogóle cały proces? Jeszcze pracuje i nie mam tak czasu, ale z ciekawości chciałbym przetestować inne opcje też, nie ukrywam.

Kamila
@DevOps

Dzięki za informacje, bo sama zastanawiam się nad aplikowaniem do nich. Mówisz, że zostały ci przedstawione szczegóły oferty, czy zdradzili jaką stawkę wynagrodzenia są w stanie zapłacić? Trochę zawiodło mnie, że na stronie nie napisali tego wprost. Co do zadań to było w nich coś co cię zaskoczyło albo sprawiło trudność? Ciekawi mnie po prostu na jakim poziomie są te pytania. Wiesz ile ostatecznie etapów miało być?

@Kamila

Natalia

Mimo negatywnej odpowiedzi proces rekrutacji oceniam pozytywnie. Feedback zgodnie z terminem podanym w trakcie rekrutacji. Szkoda może następnym razem się uda.

Dużo tu info o rekrutacji, a może wypowiecie się o samej pracy? Bo chcę aplikować na service delivery managera, nie do końca wiem czego się spodziewać i czy nie stracę czasu jeśli moje oczekiwania są zbyt wysokie. Zarobki na poziomie rynkowym bez problemu się osiągnie? Na stronce jest info, że formę współpracy można sobie wybrać. Czy przy wyborze B2B otrzymam benefity umowy o pracę? Mam na myśli płatny urlop przede wszystkim. Jeśli tak to w jakim wymiarze?

Betacom, jako jedna z nielicznych firm daję jasną komunikację o procesie rekrutacji. Dotrzymali terminów odpowiedzi, powiedzieli czemu nie zatrudnili.

Betacom chce zatrudnić na stanowisko DevOps kogoś z doświadczeniem. Czy zarobki takie jak 14400 będą osiągalne?

zbywalec

Notorycznie przekładane rozmowy, brak odpowiedzi, dopiero po przypominaniu się wysłany został link ze spotkaniem, które oczywiście zostało przekładane kilka razy. NIE POLECAM

@zbywalec

No ale jak było na rozmowie, o czy była mowa i czy wystawiają karty na stół, jasno opisując, co jest do roboty i za jakie pieniądze? Tuż przed Twoim wpisem zamieszczono komentarz, typu, że rozmowa kwalifikacyjna oparta na doświadczeniu i uprzejma. Więc ciekawy jestem, czy to potwierdzisz?

Pracuję w firmie od niedawna mogę się wypowiedzieć w samych superlatywach. Rozmowa kwalifikacyjna - oparta na doświadczeniu, uprzejma. Firma dba o dobre samopoczucie pracowników, work life balance jak najbardziej na plus.

Zofia
@pracownik

Super, super, a kto prowadzi rozmowę kwalifikacyjną?? Ile czasu ona trwała?? I czy był feedback potem nawet jak odpowiedź jest negatywna??

rekrutowany

Firma nie wie czego chce, wystawia ogłoszenie jako junior a wymagania jak mid/senior i ciągle im mało umiejętności. Nie warto aplikować do tej firmy.

Bartek
@rekrutowany

Na jakie stanowisko aplikowałes ? Ponieważ na stanowisko service Desk nie ma wymagań z kosmosu

Zofia
@Bartek

Czy ktoś tu wie, ile taki Desk zarabia? Co do wymagań od kandydata się nie wypowiem, ale mnie też interesuje ta konkretna posada. Znacie stawkę lub widełki płacowe?

Zostaw merytoryczną opinię o Betacom - Warszawa

• Jak się pracuje w Betacom?

Zobacz opinie na temat firmy Betacom tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Betacom?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 15 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Betacom?

Kandydaci do pracy w Betacom napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Betacom
2.7/5 Na podstawie 30 ocen.
  • Połczyńska 31A
    01-377 Warszawa