Opinie o Nestle Polska S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Nestle Polska S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Nestle Polska S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nestle Polska S.A. w Warszawa

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Nestle Polska S.A.?

odpowiedź

W biurze awansuje ktoś co chwilę, w terenie bardzo rzadko.

Gizmo

A jak bardzo jesteś atrakcyjna?

@odpowiedź

To zależy czy masz ,,plecy,, na biurowcu. Jak nie, to będziesz dalej szarym robiłem, tam większe poważanie ma ukraiec i gruzin

@odpowiedź

Hej, napisałeś/aś, że w biurze awansuje ktoś co chwile a w terenie bardzo rzadko. Z czego to wynika i jaka jest różnica? Zastanawiam się też jakie trzeba spełnić kryteria aby taki awans na wyższe stanowisko dostać. Odpowiesz?

Rozmowa kwalifikacyjna: *Nie zgadza się z informacją e-mailową odnośnie tego czego będzie dotyczyć oraz ile czasu zajmie *Menadżer sprawia wrażenie niekompetentnego *Brak informacji zwrotnej pomimo takiej deklaracji

Szyszek

Pracuję w dziale marketingu jednej z czołowych marek Nestle w Polsce. Kiedyś wspaniałe, rozwijające i ciekawe miejsce do pracy mimo szybkiego tempa i dużej dynamiki (jak to w marketingu), ale odkąd nastały czasy covid ciężko tu wytrzymać. Praca zdalna, która była swojego rodzaju benefitem przed pandemią (5 dni w miesiącu), wprowadzona na stałe stała się narzędziem eksploatowania pracowników ponad miarę. W biurze nikt nie pozwalał siedzieć nocami i w weekendy, na pracy zdalnej tego nie widać, więc pracodawca skwapliwie korzysta z tego, że pracownik ma w domu komputer całą dobę. Zadania się mnożą z dnia na dzień, wszystko jest w trybie "na wczoraj", wszystko ważne, wszystko pilne. Chaos w priorytetach, dziesiątki projektów jednocześnie. Niekończące się, nieefektywne telekonferencje, na których wymyślane są ciągle nowe zadania, projekty i scenariusze, na których wykonanie czas zostaje wieczorami. Mnogość procedur, systemów, procesów, przepisywanie danych z tabelki do tabelki. Totalna powerpointoza, na każdą, najbardziej błahą okazję trzeba produkować slajdy, nawet wtedy, gdy wystarczyłaby tabela z dziesięciu komórek w excelu albo dwa zdania w mailu. Wielostopniowe procesy akceptacji spowalniające pracę, problemy z decyzyjnością. Są dostępne naprawdę świetne szkolenia online, ale co z tego, jak nie ma kiedy do nich usiąść w lawinie obowiązków. Trzeba przyznać, że pracodawca regularnie robi ankiety, jak się czujemy, co poprawić w tym trudnym czasie, jak efektywniej pracować. Potem powstają action plany, które kończą swój żywot w power poincie, bo już na drugi dzień jest zawsze znowu "wyjątkowa sytuacja", która usprawiedliwia łamanie wcześniej ustalonych zasad, które miały coś poprawić (np. ustalanie priorytetów, nie umawianie spotkań w późnych godzinach, mniej telekonferencji itp.). Pracuje tu wiele wspaniałych osób, z dużą wiedzą merytoryczną i po prostu fajnych jako ludzie. Świetne też są produkty i marki, z którymi można pracować na najwyższym światowym poziomie. Z przykrością jednak odnoszę wrażenie, że w tych niepewnych, trudnych czasach pracodawca stracił wszelkie hamulce i obrał strategię wyciskania pracowników do granic wytrzymałości, wszystko oczywiście ubierając w otoczkę sloganów o wyzwaniach, samorozwoju, przekraczaniu celów itp. Miał być challenge i work life balance, ale liczy się tylko to pierwsze.

Szyszek

Pracuję w dziale marketingu jednej z czołowych marek Nestle w Polsce. Kiedyś godny polecenia każdemu, ale odkąd zaczął się covid i praca zdalna - już nie. Praca zdalna oznacza, że można pracownika obłożyć pracą bez limitu, przecież nikt nie widzi, że siedzisz po nocach, co miałoby miejsce w biurze. Dodatkowe projekty mnożące się z dnia na dzień, ciągłe gaszenie pożarów i praca w trybie "na przedwczoraj", całe dnie bezproduktywnych telekonferencji, Himalaje biurokracji, akceptacji, procesów, brak zdecydowania w działaniu, poprawianie tych samych rzeczy po dwadzieścia razy. W teorii pięknie - work life balance i elastyczność, w praktyce ta elastyczność oznacza pracę wieczorami i w weekendy. Regularnie ankiety o tym, czy nam dobrze, co poprawić, jak zdrowie psychiczne itp., tylko nic z tego później nie wynika oprócz action planów o wyznaczaniu priorytetów i ograniczaniu telekonferencji, które to plany swoje życie zaczynają i kończą w power poincie. Na próby uporządkowania tej sytuacji można usłyszeć słowa zrozumienia i pociechy, ale poza słowami nie zmienia się nic. Szczegolnie w sytuacji, gdy na rynku czai się widmo kryzysu i ze zmianą pracy nie jest łatwo jak kiedyś, widać firma przyjęła strategię wykorzystania tego zjawiska i wyciśnięcia pracowników do ostatka.

Lakoniczny feedback na temat odrzucenia kandydata, ignorowanie prób kontaktu ze strony kandydata.

Typowa korporacyjna zakłamana kultura pracy. Szkoda czasu.

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Rejestratorka medyczna / Rejestrator medyczny
Reh-Medica Centrum Rehabilitacji
logo firmy Pracownik ds. windykacji nalezności
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
Stefan

Nadal Winiary zarządza Pan W. Kamiński Zarządzanie poprzez mobbing to jego specjalność, zwalnianie ludzi to hobby a upodlenie ph i managerów to normalność. Jak taka firma może zatrudniać takich ludzi ???? Ciekawe ilu jeszcze z nas zwolni. (usunięte przez administratora)

Prawda

Realia są takie że cały czas pracy przybywa i work & balance to istnieje w materiałach że szkoleń. Praca codzienna, to około 10 godzin. Przez ostatni rok ilość standów do sprzedaży się podwoiła, raporty które wykonujemy zajmują 50% czasu na wizytę.. Dział sprzedaży jest traktowany, jak osoby które trzeba stałe poganiać, zamiast motywować. Wierzę że może być lepiej, firma posiada w swojej ofercie super produkty. To co się powinno zmienić, to zrozumienie kierownictwa i chęć wdrożenia zmian ułatwiających codzienną pracę i ograniczenie biurokracji.

Viola

Cześć, słyszałam, że przedstawiciele dostali teraz nowe samochody służbowe - wypasione Skody Fabie - czy musicie je tankować za swoje jeżdżąc weekendami? Podobno pensje podstawowe też miały pójść w górę 3500 - 4000 netto / na rękę podstawy to w Nestle realna pensja podstawowa bez premii? Miłego dnia, wszystkim i dzięki za info :)

XxX
@Viola

Masz złe informacje Fakt jest taki ze są nowe samochody ale to zwykle Fabie bez szału 1.0 benzyna, pensje podstawowe to 4000 tys brutto a nie netto = 2800 netto To wszystko mało za mało za ilość nakładanych na nas obowiązków multi -zadaniować stojaki , stres

multizadaniowiec
@XxX

Wypasiona Skoda Fabia hehe. Jak pojedziesz na zakupy na weekend to nikt ci głowy nie urwie, ale nie licz na wyjazdy za "firmowe" na wycieczki. Tzn. próbować możesz, ale nie wróżę długiej kariery.

Aleksander
@multizadaniowiec

Rozumiem, że poza pensją podstawową możliwe jest otrzymanie również premii sprzedażowej za dany miesiąc? Wspomniałeś o kwestii użytkowania samochodu służbowego. Dobrze zrozumiałem, że zatrudniony przedstawiciel może dojeżdżać z domu do pracy służbowym samochodem? Sprecyzuj proszę informację na ten temat, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Dziwne
@Aleksander

Każdy przedstawiciel handlowy w Polsce może dojeżdżać z pracy do domu i na odwrót. Mało tego. Jego miejscem pracy jest samochód. W każdej firmie są premie za sprzedaż. Ale nie w każdej traktuje Cię jak (usunięte przez administratora)

Zaintrygowany
@XxX

Wersja Ambition z bluetooth czy biedniej? :D. Podstawa 4000 brutto a premii ile brutto? (średnio na PH)

rozwiewa watpliwosci
@Zaintrygowany

Max. 40% podstawy, ale przygotuj się bo wyzwania (zadania, plany) są bardzo wymagające :)

@Viola

Tak samochody w weekend tankujesz za swoje ale w każdej firmie już tak jest. 4100 netto przy podpisaniu umowy .

stefan
@Niunia

Bardzo pomocne rzetelne odpowiedzi od ciebie są, dobrze się czyta, wiadomo, że są wczasy pod gruszą co roku, samochody do dyspozycji w weekend cele prywatne wówczas to nie są firmowe, urlopuje teraz mnóstwo osób z czego się można ucieszyć a grypy latem aż tak nie występują poza tym są super środki i nadal jak że ważne wyeksponowane tj. żele #siępomagasmalekantoninapopławska

maria
@XxX

Jak 4000 brutto?!!! Toż minimalna krajowa to 2800 od 1 stycznia. Czyli co mam mieć podstawę 1,4 x tyle co sprzątaczka (z całym szacunkiem do sprzątaczek) za moje stania, gotowość, sumienność i 5 lat studiów? Haha wolne żarty.

mariausz
@maria

Przecież nikt nie wymaga od ciebie studiów do pracy w tej firmie jako PH, z tego co wiem wystarczy wykształcenie średnie

Troska o zdrowie podczas COVID

Przekaz oficjalny z góry: -Troszczymy się o zdrowie wszystkich pracowników Nestle i to jest najważniejsze. -Czy o ludzi w terenie też ? -Tak, o nich też się troszczymy, zdecydowanie!!! Są wysłane maile itd. , że zdrowie pracowników jest najważniejsze , że powinniśmy uważać na siebie i to powinno wystarczyć . Kupujemy maseczki, rękawiczki, płyny dezynfekujące. Realia: Zmiana systemu premiowego na samą sprzedaż, bez priorytetów, ekspozycji, udziałów ..... OK, rozumiem, to nawet uczciwe. Z drugiej strony zostają priorytety. Targetujemy, ale nie w zamian za premię, to po prostu przywilej je robić. Bo dzięki priorytetom zrealizujecie swoje targety, które Wam wyliczy niezawodna "maszynka do targetów". Pozbędziemy się ma materiałów POS z magazynu. Wzrost targetu o 50%, czy 100% do zeszłego roku? To możliwe , bo maszynka tak wylicza i nie ma winnego, i nikogo do kogo można to reklamować. A jak już się odważysz zapytać dlaczego masz taki wzrost, to maszynka przecież nie odpowiada.... Co zrobić? Może za miesiąc zwiększymy Ci target, żebyś nie pytał. Wizyty przełożonych na rynku, mające na celu zdyscyplinować i/lub zastraszyć PH do włączenia wyższego biegu, i realizowania tych niekończących się wzrostów targetu, i to teraz podczas pandemii. Pomysł i przykład przyszedł z góry. Trzeba pokazać ludziom w terenie , że nowy szef czuwa, chociaż tak naprawdę on sam nie wie o co chodzi w priorytetach, KPW .... Ale rozliczać przecież można, nawet jak się nie wie o co chodzi. Oby się żaden Dyrektor nie zakaził COVIDem podczas tych storecheków, bo by było szkoda i wtedy kolejne wizyty w rynku mógłby robić dopiero po samokwarantannie. Ludzie w terenie jeśli się zakażają, to ich wina, bo taką pracę przecież wybrali. PS Sam wierzę w cele i wartości Nestle, natomiast osoby na wyższych stanowiskach w sprzedaży nadużywają nagminnie władzy, przez potrzebę realizacji swoich ważniejszych ambicji, celów.

Nie pracuje

Firma jest jednym wielkim układem. Popytajcie ludzi którzy już w tym... dołku nie pracują i mają się świetnie. Komentarze negatywne są usuwane. Merytoryczny komentarz to też taki który opisuje sytuację prawdziwa w tej firemce drodzy administratorzy. Ile kosztuje usunięcie? W cenie w abo?

Cześć, Mam pytanie odnośnie rekrutacji na stanowisko PH rejon (usunięte przez administratora) Czy rozmowy już były? Czy są obecnie prowadzone? Czy ktoś coś wie? Jakie samochody służbowe? Czy jest możliwość jazdy prywatnej? Jak wygląda praca, ilu klientów dziennie? Jaka baza? Na jaka podstawę brutto mozna liczyć? A jak wyglada z premia? Bardzo dziękuje za odpowiedz

Odradzam
@Kandydat

Szczerze odradzam tą pracę, naprawdę. Wystarczy popatrzeć na ludzi tam pracujących. Otyli, palący duże ilości papierosów i to co zapamiętałem najbardziej, czyli zniszczone zęby - to wszystko efekt ogromnego stresu i presji, świadczy to jednoznacznie o warunkach. Firma to wydmuszka. Zarobki niskie, kadra niskowykwalifikowana (wystarczy popatrzeć kto tam pracuje). jeśli jesteś w potrzebie lub ze wsi (po prostu nie ma innej pracy), to można iść. Są dużo lepsze miejsca, serio.

@Kandydat

Z tego co widziałam na portalu pracodawcy.pracuj.pl, to firma Nestle Polska nadal szuka Przedstawicieli Handlowych (na rozmaite rejony). Wiem, iż pracodawca oferuje: zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji, ciekawą, pełną wyzwań pracę w międzynarodowym środowisku, a także interesujący pakiet motywacyjny. Niestety, nie wiem, na jakie auto będziesz mógł tam liczyć. Ale jestem ciekawa, czy zdecydujesz się ostatecznie na aplikowanie?

@Aneta

A czy auto jest takie ważne. Praca jak w korporacji

@Kandydat

Samochody teraz to toyoty hybrydy, Tak można jeździć prywatnie, od 4 do 6 klientów dziennie, premia 40 %

starszak1

Drogi mixie, widzę, że masz wielki kłopot "czytania ze zrozumieniem". Inaczej mówiąc - nie spełniasz podstawowej kwalifikacji do jakiejkolwiek pracy, a w korporacji w szczególności. Za to możesz wykazać się (szeroko) na każdym forum w Internecie, tu zawsze można zwalić na "szybkość pisania", słabą klawiaturę, i Bóg jeden wie co jeszcze w ramach samousprawiedliwienia wymyślisz.. Powodzenia, Asie, w życiu zawodowym.

yhm

Wizyt jest mało, bo jest ogrom pracy do wykonania na wizycie, a nie tylko zamówienie i do następnego. Jest mnóstwo ankiet, budowania ekspozycji i innych elementów jakościowych. Jak chcesz wszystko zrobić na jednej wizycie to często nawet spędzasz ~2h u klienta i wysłuchujesz docinek w stylu "ty jeszcze tutaj jesteś?" :)

Potencjalny stażysta

Hej, czy jest tu ktoś kto brał kiedyś udział w letnich praktykach w tej firmie? Wiem, że są płatne... wiece ile? Czy są warte?

@Potencjalny stażysta

Wysłałeś już swoje zgłoszenie i dostałeś potwierdzenie ?

Potencjalny stażysta

Hej, czy jest tu ktoś kto brał kiedyś udział w letnich praktykach w tej firmie? Wiem, że są płatne... wiecie ile? Czy są warte?

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Nestle Polska S.A.?

Ananas

Wszystko bez żadnych problemów i na czas, premie w zależności od systemu premiowego w danym dziale (na czas pandemii są lekkie zmiany w wymaganiach, ale wartości bez zmian)

Lena

Do mnie dzwonili w sprawie pracy- strasznie duże tereny (5wojewodztw) warunki finansowe średnie ale zaproponowałam im kwotę podstawy ponad 5tys netto panią chyba zaskoczyłem ale powiedziała ze omówi sprawę i oddzwoni. Podejrzewałem ze mnie olała, ale zadzwoniła twierdząc ze są cały czas mną zainteresowani i chcą rozpocząć współpracę ale zacząłem wypytywać o szczegóły... ilość wizyty (8,5 cokolwiek to znaczy :)) i teren 5wojewodztw.

@Lena

Jak wnioskuję - mówisz o stanowisku Przedstawiciela Handlowego w Nestle. Skoro do Ciebie oddzwonili już pod podaniu stawki, to chyba faktycznie są bardzo poważnie zainteresowani współpracą z Tobą. A była mowa coś na temat ewentualnej umowy? Zostałbyś tam zatrudniony w ramach umowy o pracę?

wojewoda
@Lena

Na jakie stanowisko to ogłoszenie? Bo jak na PH to raczej 5 powiatów, bo jeśli województw to raczej na regionalnego a tam stawka 5 tysięcy bylaby śmiesznie niska :)

@wojewoda

5 000 netto podstawy bez problemu można dostać jako PH, chyba, że ktoś nie potrafi dbać o swoje i negocjować zarobków.

wojewoda
@Artur

@Artur negocjować może i potrafisz, ale czytać ze zrozumieniem to już zdecydowanie NIE :)

@wojewoda

Pracuje jako PH i mam 5 000 na rękę, więc po co ten cyrk?

Urszula

Cześć. Chcę aplikować do działu HR/ Finanse. Na ogromny plus zaliczam blisko miejsca zamieszkania. Jakie minusy ? Ktoś coś ?

Pracuję

Taka firma i nie stać ich nawet na paczki dla dzieci. Żenada. Talony na święta co kot na płakał. Ale imprezy co 2m-c w najlepszych hotelach.Liczy się tylko Góra i ich zachcianki.

@Pracuję

Ale za to są dobrze płacone wczasy pod gruszą. Imprezy też są nie tylko Góra. Konkursy i fajne nagrody dla PH.

Branman

Witam Jest ktoś kto mógłbym powiedzieć coś szczerze o pracy jako PH w dziale professional w horeca. Na własnej działalności, z własnym autem. Czy warto, jak to realnie wygląda. Bardzo byłbym wdzięczny

Iza

@jj wiesz już może coś apropo stażu na dziale marketingu w Nestle? Bo też bym chciała tam spróbować się dostać. A w tak znanej firmie myślę, że może być to dobre doświadczenie

Ktos

Ponad rok temu zostałem wyrzucony z tej wspaniałej firmy za „brak umiejętności”, dziś zarabiam 4 krotnie więcej - ponad 10 tys netto - Projektuje systemy IT. Proszę uważać na ta firmę i tych „specjalistów”.

Zostaw merytoryczną opinię o Nestle Polska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Nestle Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Nestle Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nestle Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 2 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nestle Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Nestle Polska S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042