Opinie o Nidec Motors w Niepołomice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Nidec Motors. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Nidec Motors na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nidec Motors w Niepołomice

Iwona

czy bus ktory zabiera prcownikow po drodze do firmy np na trasie Kłaj-N-ce , jest bezplatny czy pracodawca cos potraca za niego z pensji ?

Jadacy
@Iwona

Kupuje się bilet miesięczny

@Jadacy

Koszt? Cena zależna od trasy?

Jadacy
@Edyta

Tak, cena zależna od trasy

@Jadacy

Dzięki za odpowiedź. A gdzie można mieć wgląd do ogólnej rozpiski rozkładu?

Gośka
@Iwona

Czy można prosić jakiegoś e-mail czy coś żeby do nidec cv swoje podesłać

Obserwator

Obserwuje od jakiegoś czasu ze w Firmie poszukują magazynierów rozumiem że firma nie daje konkurencyjnych zarobków i dla tego dużo ludzi przychodzi i odchodzi ale może problem leży gdzie indziej może zachowanie starszych pracowników w stosunku do nowych jest nie adekwatne i aroganckie przykład lidera najstarszego starzem na zmianie A na magazynie nastawia ludzi przeciwko sobie obraża ich do innych pracowników a kierownik przymyka na to oko czy w tej firmie jest osobą która ma jakiś wpływ na to.

Rebeka
@Obserwator

Większość kierownikow przymyka oczy bo tak im łatwiej. Nic nie robić do tego przywykli. Najlepiej przerzucać pracowników między zmianami jeśli się nie dogaduje ktoś z pracowników niż śięgnąc u źródła problemu. Zauważcie kto jest kierownikiem? Czy na magazynie czy na produkcji. Często są to ludzie bez wykształcenia , którzy może w czasie szkolnym nic nie osiągnęli a tu przyszli do firmy , nadażyła się okazja i teraz nie puszczą stanowiska , nie zwolnią się bo wiedzą że byli by zwykłymi ludźmi którzy co najwyżej w Biedronce mogli pracować. Taka prawda.

@Obserwator

Co im przyjdzie z ogłoszenia że jest nabór nowych pracowników skoro nie doceniają starych. Ludzie którzy pracują po 10 lat nawet stażowe go nie mają. Skandal. I jeszcze dochodzi strofowanie pracowników Biały (usunięte przez administratora) czyli delikatne manipulowanie ludźmi dla osiągnięcia wyników .przez przełożonych na każdej płaszczyźnie. Niech się każdy od tej firmy trzyma z daleka. Naprawdę nie warto.

@Operator

O stażowe już były rozmowy dawno temu... I nic nie osiągnieto. Skoro nie doceniają lojalnych pracowników powinno się pracować tak jak nam płacą. Mieć gdzieś ich prośby, groźby, i pretensję.bo po 10 latach dostać kartkę dziękuję oraz 250 brutto... to jak policzek w twarz.

@Xxx

Poprawka...150 zł brutto. Po 10 latach. To powinno dać do myślenia nowym pracownikom.

Xyz
@Operator

Ktoś nowy jak wejdzie opinie o firmie to napewno się zastanowi. Nabór nowych pracowników , oni będą pracować parę miesięcy i ich zwolnią, to jest do czasu kiedy są zamówienia na epsie , najpierw zwalniają a teraz przyjmują , i jeszcze dzwonią do tych zwolnionych pracowników czy by nie wrócili do pracy, garstka z tych osób wróciła tak naprawdę.

@Xyz

Wróciły te osoby dla których byłem rodzaj pracy jest ok bo muszą dorobić do emerytury . Poczekaj jak tylko wejdą w okres kiedy będą chronieni to się zaczną rehabilitacje i L4.

Ddd
@Xxx

To jest jakaś kpina..... jest garstka ludzi która dotrwała do takiego stażu i (usunięte przez administratora) mają z tego. Tyle lat i nic żadnego stażowego. Teraz przyjmują nowe osoby i ich podstawa jest niewiele mniejsza od pracownika że stałym zatrudnieniem.

Wirus
@Obserwator

Tak się składa że pracuję na magazynie na zmianie A i niczego takiego nie zauważyłem.

Zz
@Wirus

To może czas ściągnąć różowe okulary, i przyjrzeć się bliżej temu co się dzieje wokół Ciebie.

@Zz

Dokładnie jest okropna atmosfera w pracy. Chyba trzeba iść do Mana. Tam też są busy pracownicze.

@Xxx

Zapraszam do Man idź jutro będziesz wracał do Nideca z pocałowaniem klamki.

@Rebeka

Uważam że to trafiona w dziesiątkę wypowiedź.

Wirus

W ciągu 3 miesięcy do mana przeszło 5 magazynierów. Nikt nie wraca. ,zarobki 2000 zł wyższe. Nie pisz bzdur

Ss

Czytam, wasze opinie i jestem w szoku. Pracuje w Nidecu w Niemczech i warunki są całkowicie inne ????

@Ss

To opowiedz trochę o warunkach pracy w Niemczech. U nas to jest całkowity brak szacunku do pracownika, tak szczerze to nie chce się do tej pracy przychodzić , atmosfera jest nie za wesoła. Oczywiście są wymagania co do szybkości pracy, wysokiego OE ale w zamian pracownik nic nie dostaje jedynie marna wypłata na obecną sytuację w Polsce, duża inflację .

Witold
@pracownik

Marna to znaczy ile? Wiadomo że teraz inflacja galopuje i powinny być jakieś podwyżki. Myślisz ze coś więcej dadzą?

@Witold

Oni na nas sporo zarabiają , wystarczy zobaczyć ile kosztuje silnik...w obecnej sytuacji w Polsce to zarobki w Nidecu powinny być w granicy 5 tysięcy brutto. A teraz osoba która zaczyna pracować to dostaje 3200 brutto plus premia

Inflacja
@pracownik

Dokładnie myślę że przy takiej pracy , operator z wieloletnim stażem choćby powinien dostać na rękę 5000 tys. Co najmniej. Mając taką godziwą wypłatę stosunek do pracy byłby inny. A oni się dziwią czemu ludzie mają wyje*****,. Wystarczy się przejść po hali ,1,2,3 i zauważyć można . Strasznie nic nie da. Każdy się uśmiechnie i tak swoje pomyśli. To tylko praca . Życie jest w domu.

@Inflacja

Człowieku co ty się najadleś? Odrazu 10tys zejdź na ziemię żyjesz w Polsce nie podoba Ci się zmień prace a ludzie i tak będą cieli gumę bo jak ktoś jest nierobem to nim będzie całe życie nawet przy wyższych zarobkach a więc podwin rękawy i do roboty a może kierwonik to doceni.

Nie znasz powiedzenia jaka płaca taka praca ... Znajdź mi gdzieś firmę w strefie gdzie płacą podobnie.... Nidec to korporacja międzynarodowa , oni powinni dobrze płacić ,wola kupować maszyny i roboty a podstawą do wszystkiego jest zadowolony pracownik , a jak tu można być zadowolonym gdy przychodzisz do pracy, to jest tak gorąco że ciężko zebrać myśli , nawiewy nie działają , niska wypłata , brak premiowania pracowników za wydajną pracę, z czego można być zadowolonym? Pracownicy uciekają na L4 a dlaczego tak jest ? Może atmosfera w pracy ? Przyczyny trzeba szukać czemu tak jest.

Operator

Kierownik jest nikim innym jak pracownikiem tego zakładu. I również jest oceniany . Dołożyłbym do tego również sugestywne oceny operatorów jemu przyporzadkowanych. Bo niektórzy wyżej (usunięte przez administratora) mają. poza tym do roboty to można się w domu wziąć. A to jest praca nie tania siła robocza.

L4
@pracownik

Dokładnie, myślę że firma ma zła atmosferę głównie przez nieumiejętne zarządzanie zasobem ludzkim. Przerzucają z miejsca na miejsce brak konkretnych żetelnych informacji. A jak już się jakieś pojawia to wypowiedziane w tonie agresji typu jak ci się nie podoba to droga wolna. A potem się dziwią że nikt nie chce się przyjąć do pracy.

Mateo

2650 zł na 8 h bez setek się zarabia chyba że ktoś ma mniej niż 26 lat

Operatorek
@L4

Zgadzam się z Tobą w 100 % . Pracownik zadowolony to firma się rozwija , polecanie firmy wśród znajomych i rodziny, że w tej firmie jest super atmosfera, że dobrze płacą to od razu ludzie by chcieli pracować w takiej firmie. A co można powiedzieć dobrego o firmie żeby zachęcić do podjęcia pracy ? Zadajcie sobie pytanie droga Dyrekcjo ? Firma zacznie zamierać jeśli nic się nie poprawi, coraz więcej ludzi będzie się zwalniać , już teraz na liniach brakuje osób do pracy , bo sporo osób się pozwalniało.

Pracownik nr 1
@L4

Ja rozumiem że to praca a nie przedszkole ale żeby człowiek dobrze pracował w zespole dla dobra ogółu, produkcji dla wyniku trzeba wziąć pod uwagę że jesteśmy ludźmi a nie maszynami które przełożysz z miejsca na miejsce. Rozbijanie zmian i tworzenie nowych to jakiś eksperyment. Ogólnie rzecz biorąc nic się nie zmienia od jakiegoś czasu. jest bardzo nieprzyjemnie a skala brania L4 przez pracowników sięgała rekordu w tym roku.. droga dyrekcji co z tym zrobićie?

@Pracownik nr 1

Obiegły mnie takie plotki że płytka ma być likwidowana od stycznia i ma być tylko kupowana. Nie wiem skąd jest dokładnie sprowadzana ta płytka ale jak się nie mylę to z Tajwanu a tam jest nie ciekawa sytuacja , grozi wojna w tym kraju , więc przyjdzie czas że zostanie tylko płytka produkowana w Polsce... . Tyle wydanych pieniędzy na linie, na roboty i chcą likwidacji lini.. ktoś niestabilny rządzi tą produkcją.

Hools
@operator

I jak wiadomo coś więcej... Kto tam lideruje

Niewielką premie.

@operator

Narazie to stamtąd wszyscy uciekają

@Hools

Najbardziej wytrzymali psychicznie.

Lol

To niewiarygodne że dożyliśmy takich czasów. Co się porobiło.Tyle ludzi podchodziło z pracy od początku roku. Szok. I to na każdej płaszczyźnie zawodowej, biurowej , produkcyjnej. Czego to jest przyczyna.czy ktoś dostrzega tu problem czy raczej udajemy że nie ma problemu?

@Lol

Płytka się posypała bo parę osób poszło na nową hale, inni zrobili awanse, a kolejni się przenieśli na EPS albo są brani na cm i ludzi nie ma.

Obiektywny.
@Lol

Chyba za dużo nowych projektów, nowych inwestycji. Brak pracowników. Za mała pensja względem wykonywania obowiązków. Oto cała prawda. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę

Hooligan

Jak na tej płytce jest likwidują linie bo coś w Tajwanie się dzieje... Prozba o odpowiedź dziękuję... Kto kieruje płytka a kto lideruje...

Inżynier Procesu

Aplikowałem na stanowisko Inżynier procesu w czerwcu. Przeszedłem dwa etapy rekrutacji na to stanowisko. Na pierwszym etapie spotkanie z człowiekiem który miał być rzekomo moim przyszłym przełożonym. Wypytywanie o doświadczenie, języki, sposoby rozwiązywania problemów. Przy tym jednak brak weryfikacji języków (ani jednego zdania zamienionego), mądrzenie się na temat swoich pomysłów (z podtekstami w domyśle jaki to Ty człowieczku będziesz mały przy mnie). Skończyło się pozostawieniem mnie na dziale produkcji na ok. 15 min. przy jednym ze stanowisk samego, z zadaniem wymyślenia jak można by je zoptymalizować. Brak podsumowania i dowiedzenia. Gdybym nie zapytał co i jak dalej, to człowiek nawet nie powiedziałby nic od siebie. Etap drugi, dwie tym razem miłe Panie (kadry i PR). Ponownie rozmowa na temat doświadczenia, wykształcenia, języków. Tym razem jednak starano się weryfikować informacje. Na koniec test psychologiczny "sam na sam z kartką i ołówkiem". Ostatecznie odezwiemy się do Pana za ok. 2 tygodnie. Napisałem maila po 3 tygodniach, dzwoniłem. Zgadnijcie? Odpowiedzi do teraz brak... SZCZERZE NIE POLECAM ! ! !

Co pan robił do teraz? Czemu "się Pan zwolnił"? W jaki sposób zrealizowałby Pan montaż dwóch części razem, montowanych centralnie do siebie z dokładnością 50um. Test psychologiczny, rzekomo na 45 minut, od 20 nudziłem się sam w salce w oczekiwaniu na rekrutera.

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Basia

Nie wiem jak wy ale ja się nie mogę doczekać urlopu.....aż w końcu człowiek oddychanie od tego wszystkiego. Czy wy też odczuwacie zmęczenie?

Mio
@Basia

Jeszcze tydzień i spokój.dopiero po powrocie się zacznie

Dorota
@Mio

A dostajecie jakiś dodatek do urlopu?

@Dorota

Na koniec roku jest socjal .i w nim jest tak jakby ujęte za wczasy pod grusza. W zależności od twoich zarobków na os brutto czy powyżej czy poniżej danej kwoty ( co roku jest inaczej uwzględnieniem 500 plus 300 plus co roku są przyznawane pkt. Plus dzieci jeśli je posiadasz.

kubota

Jakie zarobki na stanowisku : specjalista ds. logistyki ? i czemu taka rotacja ? szukali w maju 2022 i znowu szukają..dzwonili do mnie, jestem przed rozmową . polecacie firmę

@kubota

Nie ma dużej rotacji Wynegocjuj tylko odpowiednią stawkę

Prosto z mostu

Witam chciałam się zapytać na jakie zarobki można liczyć po 1 MSC pracy? Jako operator. Oczywiście na rękę

KoloSowaA

Jak dla mnie to firma dobra, praca szybka i dokładna lecz wypłata mogłaby być trochę wyższa. Można pościemniać i trochę się pośmiać z koleżankami i kolegami ale całe szczęście uważam się za Najlepszą liderkę bo super się ze mną pracuje! Może wystartuje na kierownika?? EEE Lepiej NIE i tak nic nie robię… Wszędzie mnie pełno ale nie na stanowisku pracy-hehe ;)

Dzień dobry. Na jakie zarobki brutto może liczyć inżynier ds. Laboratorium bądź inżynier ds. testów i walidacji?

@Zainteresowany

Marne. Skoro wszyscy się zwalniają po kilku miesiącach.

@Operator

Liczyłem na bardziej konkretne odpowiedzi. Proszę podać kwoty. Potrzebuje porównać sobie z obecnym miejscem pracy. Słyszałem, że w Nidec inżynierom płacą lepiej niż na przykład w Aptiv.

@Zainteresowany

Czy nie ma tu nikogo kto znałby odpowiedź na moje pytanie?

Judasz
@Zainteresowany

Niestety przykro mi. Raczej sfrustrowani operatorzy sytuacją w zakładzie że są pionkami które są przesuwane po całym nidecu z lini na linie. Sytuacja jest coraz bardziej dramatyczna, i ludzie mają dość. Plotki o pracy w innych zakładach, zwalnianiu zdają się potwierdzać.

@Zainteresowany

Nie sądze, aby jakikolwiek inżynier z nideca zaglądał tutaj. Raczej wypowiadają się tu operatorzy maszyn, ewentualnie kierownicy i pracownicy biura wywołani do tablicy.

@Judasz

Szkoda gadać , najgorzej jest na płytce , najbardziej jest poniewierana, a wszystko dlatego bo część płytek jestv poprostu kupowana, wolą kupić płytkę niż dać pracownikom normalnie pracować , nie ma szacunku dla pracownika, to eps , to stara hala i tak jest każdego dnia , źle się zaczyna ten rok a jest to dopiero styczeń a nie chce pomyśleć co będzie dalej...Ludzie już mają dość tego wszystkiego, był problem z komponentami bo ich nie było a teraz jest płytki za dużo zrobionej. To w końcu się zdecydujcie albo kupujecie płytkę albo pracownicy mają pracę. Tak dalej to być nie może. Nie dość że przeszli na system 8 godzinny, zostały im obcięte pieniądze to jeszcze teraz tak ich traktujecie. Dojdzie do tego że ludzie zaczną się zwalniać.

Bosssss
@Ktoś

Najlepiej żeby jedna liderka M.J. Z płytki się zwolniła to każdemu zacznie się lepiej pracować nawet na tym EPSie

@Bosssss

Na gośke narzekają najwieksze nieroby albo takie osoby co im wszystko bylo wolno u poprzednich liderow, skonczylo sie dobre niektorym

Jjjj

Jak ci nie pasuje to przenieś się do innej grupy czy na inna linie. Gośka jest zła bo goni do roboty i wymaga? Co myślałaś że będziesz cały czas siedzieć na jednym stanowisku a inni non stop będą wysyłani na inne linie ? Powinnaś umieć pracować dobrze na każdym stanowisku. Potrafisz?Kto ma dużo do gadania tego mało do roboty niestety.

Zzzz

Uderz w stół, a nożyce się odezwa. Smieją to się z tych co po 2 czy 3 latach nie potrafią prawie nic na własnych liniach. Na logike myślisz że walczyli przy podziale o takich jak gośka czy o takich co siedzą w jednym miejscu? I nie, nie napisała tego sama, ona ma wyebane na opinie goworka

nie dogodzi
@Bosssss

nie rozumiem. Były liderki co gadaly o paznokciach czy tipsach i niby nic nie robily to źle. przyszła Gośka która robi to co powinien robić lider, nikomu nie ubliza, też źle. Beata chce mieć wyszkolonych ludzi wszędzie, bo tak zawsze u niej bylo, a obrywa się liderowi. może najwyższa pora się pogodzić z sytuacją i zacząć żyć ze sobą w zgodzie bo juz sie Wam nie zmieni ani kierownik ani lider a pracować trzeba w normalnej atmosferze, moze sie nawet polubicie, wystarczy troche checi.

@Zzzz

Nie należy się śmiać , bo to nie ich wina jest, ręce aż same rwały się do prac.. A dlaczego nie umieją? Nie dlatego że im się nie chciało pracować , tylko poprostu ktos nie umiał albo nie chciał tym dobrze zarządzić , jak się usiadło na jednym stanowisku to się już tak siedziało zawsze. Można by było korzenie tam zapuścić . Teraz wielkie halo bo to się zmieniło , jednym było to na rękę że pracowali na jednym stanowisku, święty spokój.... A inni to cały czas pracowali na innych liniach, nie na swojej... To nie jest fair wobec tych osób, trzeba dać każdemu szanse się wykazać.

@nie dogodzi

Dokładnie , może taka zmiana na plus jest , niestety trzeba pogodzić się z tą sytuacją i normalnie współpracować, nikt nie jest idealny, były braki wyszkolenia w tej grupie to fakt, ale można to zmienić i myślę że tak będzie. Trzeba myśleć pozytywnie , nie nastawiać się od razu bojowo do wszystkiego.

Gerwazy
@Ktoś

Już to robią bo mają dość poniewierania. Płytka od stycznia chodziła na 3y zm . Teraz ktoś z góry , niestabilny w postanowieniach , ma nowy plan. Zrobić 2 zm znów pożąglowac ludźmi poprzesuwać, takie traktowanie ludzi jest dość szkodliwe na psychikę więc ludzie wolą wziasc l4, uw, i w między czasie szukają i eksperymentują w poszukiwaniu nowej. Dodatkowo powiem że były inne wpisy wypowiadające się na temat płytki ale zostały usunięte. Ciekawe czemu skoro tu wypisuje się opinie o zakładzie. A przez takie zachowanie i traktowanie operatorów opinie będą i są negatywne.

@Gerwazy

Dokładnie, zgadzam się. Po co było sprowadzać linie na której się nie produkuje? Po co wogole tu są jacyś kolwiek operatorzy skoro na cmk produkuje się z kupnej? Czy nie po to się sprowadziło te linie żeby się uniezależnić od dostawców, i zgodnie z polityką firmy samemu sobie wyrabiać półprodukty do wytworzenia silników? Nie wiem czy ktoś tu ma przeciążenie w neuronach i nie myśli logicznie? Albo zatrudnijcie więcej osób płacicie godziwie a nie będzie żadnych problemów? Czy szefostwo mogło by się merytoryczne wypowiedzieć dlaczego tak się dzieje? Czy szefostwo nie dostrzega problemu , sfrustrowanych ludzi?

@Xxx

Płytka produkowała, nawet dość dobrze, ale wszystko się zmieniło gdy postanowili ,,ulepszyć " linie i w niektóre stanowiska pracy wsadzić roboty, to są same złomy te roboty! Mialo być lepiej, miało być sprawniej a są same kłopoty , same awarie , a gdy się zepsuje to nawet nie ma nikogo kompetentnego , osoby która faktycznie się zna i umie naprawić te roboty. Dla przykładu na lini Basic bez robota robiło się godzinowo po 12 tacek a teraz 10-11 tacek , jeszcze gorzej jest na lini hall i robotem do zaginania druta, tam to ten robot jest prawie cały czas nie sprawny i zagina tylko jednego druta , gdy siedziały dwie osoby i zaginaly druty robiło się nawet 12 tacek na godzinę a teraz maksymalnie 9-10 tacek. Roboty co chwilę się zatrzymują , nikt sie tym nie interesuje , co tak naprawdę się dzieje .

Pracownik 1

Chciałbym poruszyć temat monitoringu i zasad na jakich jest używany. Chodzi głównie o kierowników magazynu, zamiast zająć się pracą to siedzą na kamerach i sprawdzają jakieś pierdoły, piszą potem email że o tej i tej godzinie w tym i tym dniu ktoś otworzył bramę, przestawił paletę albo sprawdzają ile kto siedzi w toalecie. Monitoring powinien służyć do czegoś innego a nie do kontrolowania co dany pracownik robi w danym momencie, pewne nieuzasadnione użycie kamer można podciągnąć pod mobbing. Z tego co wiem na produkcji nie ma czegoś takiego jak sprawdzanie na kamerach co robią pracownicy.

Gruby
@Pracownik 1

Pracuje na magazynie i nie dostrzegłem z tym problemu wręcz przeciwnie dobrze ze ktoś ma nadzór nad niektórymi osobami. Może lenistwo? Jakiś powód musisz mieć skoro to piszesz. Kierownicy powinni dostać jeszczw podwyżki no i my też wszystko drożeje.

@Gruby

Ktoś kiedyś powiedział święta prawdę . Że to (usunięte przez administratora) pilnuje nas . Prosimy o ankietę na magazynie . Było szkolenie z etyki . Pozdrawiam .

@Pracownik 1

Na magazynie jest chyba tylko jedna osoba której może zależeć na tym aby kierownicy nie mieli dostępy do kamer i najwyraźniej ma do tego jakiś powód. Najlepiej gdyby się dało to wogóle powinni wyłączyć kamer zakazać dostępu i wtedy będzie się dzialo. Jeżeli twój kierownik sprawdza Was w WC to powodzenia zmień zmianę albo jeszcze lepiej pracę. Kamer to powinno być ale więcej i to na całym zakładzie żeby żaden szczur się nie przewinął i sprawiedliwości było za dość.

Polaczek.
@Ktoś

Z tego szkolenia to nie jeden kierownik ma bekę pewnie. I tak robią co chcą. Bo nikt ich nie sprawdza a wielkkaa szkoda.

@Polaczek.

Na magazynie pracuje już chyba 4 lata zostałem tylko z powodu iż kierownicy właśnie są normalni. Jeżeli ktoś olewa przepisy bhp i sobie nagrabił to drudno żeby nie ponosilł tego konsekwencji w moje przedniej firmie już dawno ktoś by poleciał różne rzeczy się slyszy na magazine czy to prawda ciężko powiedzieć.

Normalny pracownik.

Kogo nazywasz szczurem chyba to nie insynuacja względem ludzi tu pracujących, to że komuś coś nie pasuje odnośnie kamer to nie powód żeby porównywać że szczurami. Już jeden taki porównywał operatorów do małp, i nie wyszło mu to na dobre. Normalnie (usunięte przez administratora) zwierzęcy. Praca nie jest zła jak robisz to co do ciebie należy serio. Płaca na czas, busy są, socjal też, masz gdzie zjeść, zapalić, jest ok.

@Normalny pracownik.

To tylko przenośnia sam jestem pracownikiem i byłoby to nie na miejscu względem samego siebie, co do reszty zgadzam się z Tobą praca jest OK jak komuś nie pasuje niech ja zmieni.

Jest parę rzeczy które trzeba by było zmienić żeby to była dobra praca. Lepsze zarobki, uważam że jak na korporacje to są to zarobki bardzo małe. Premiowanie pracowników z dłuższym stażem pracy w tej firmie , uważam ta sprawę za rzenującą , pracownicy z stażem 10 lat lub nawet więcej zarabiają podobne pieniądze do tych co pracują np 3 lata w tej firmie. Kolejna rzecz to sytuacja w lecie i o upały i brak klimatyzacji, nawiewy też słabo działają , brak wentylatorów , nie ma ich na tyle żeby każdy operator miał jeden obok siebie na stanowisku pracy. Brak wody w dystrybutorach, były takie sytuacje że wody nie było , brak jednorazowych kubeczków, ja rozumiem że firma chce być eko i są bidony ale jak komuś zrobi sie słabo , lub źle się poczuje to nie będzie szukał swojego bidonu tylko będzie chciał się szybko napić wody..

@pracownik

Masz rację. Dla mnie to żenujące ze pracownicy z 10 letnim stażem zarabiają niewiele więcej od tych którzy niedawno zaczęli. A dodatkowo oczekuje się od takich operatorów więcej. Widać że już większość takich operatorów zrozumiało ta jawna niesprawdliwosc i najwyraźniej mają głęboko w poważaniu opinie kierowników o ich pracy oceniając ich raz w roku i przyznając im B,lub B+,. Jeśli chodzi o dostępność wody to się zgadzam w 100% wystarczy popatrzeć na linie eps gdzie operator nie może mieć wody przy sobie!! Skandal. Trzeba wyjść przez śluze. I dopiero wtedy można się napić. Prawda jest taka że prawo jest po naszej stronie , mamy mieć stały dostęp do wody i korzystac cały czas wtedy kiedy człowiek jest spragniony choćby to było nawet co 15 min. Ogólnie firma jest naprawdę ok ale niektórzy kierowcy za bardzo biorą niektóre japońskie wymogi do siebie i strofują innych. Nie wiem może żeby poczuć się lepiej tak robią. Jak sądzicie skoro to forum na którym można dzielić się opiniami , podzielcie się swoimi spostrzeżeniami. Co zrobić żeby w tym zakładzie było po polsku? Bo jesteśmy w Polsce a nie w Japonii.

@Operator

Mają nas operatorów za dzieci , wiadomo że woda i urządzenia elektryczne to nie za dobre połączenie i wiadomo że chodzi tu o bezpieczeństwo nasze i innych , nie pisze tu o niektórych osobach co noszą na stanowiska pracy kawę w kubku i stawiają nie daleko swojego stanowiska pracy, uważam to za brak wyobraźni , co może się stać gdy ta kawa się wyleje...woda powinna być ogólnodostępna i kubeczki też powinny być by szybko się schłodzić. Wiadomo eko jest super ale w pewnych sytuacjach nie jest do końca praktyczne.

Matuzalem123
@Pracownik 1

A jak tam ochrona bardzo sprawdzs

@Operator

Ej a czy tylko mi się wydaje a jest coraz mniej ludzi do pracy jakoś tak pustawo się zrobiło czy to tylko złudne wrażenie?

Centuś
@Zzzz

W związku z wzrastającymi kosztami prądu zakład chce zaoszczędzić i zrezygnować ze zmian nocnych. Jedyna przeszkodą jest eps. Który pracuje na 12h .

Tv
@Centuś

Wszystko na to wskazuje coraz więcej linii przechodzi na 2 zmiany pracownicy się zwalniają a ogłoszeń o nowych nie ma więc prędzej czy później zrobią 2 zmiany z tego co wiem to na zmienię C dużo osób się zwalnia....

Gerwazy:)
@Tv

To jest niewiarygodne żeby tak ludźmi pomiatać. Jest tak chora atmosfera na każdym dziale i nie tylko produkcyjnym że nikomu się nie chcę nic. Ogólnie odczuwalne jest zniechęcenie do wykonywania jakiejkolwiek pracy. Żadne motywacyjne sztuczki wykonywane przez przełożonych nie wpłyną na większą efektywność wykonywanych działań. W tej firmie nauczyłem się jednego. Brak konkretnych jasnych postanowień. Nic nie jest pewne. Jeśli coś dowiedz się w poniedziałek to we wtorek jest to już nieaktualne . Cyrk na kółkach . Dlatego drodzy koledzy i koleżanki, róbmy dobrą minę do złej gry i jakoś to będzie. Może zdaży się cud i będzie kiedyś lepiej.

@Tv

Która linia? Zakład duży ma już 3y halę więc z której hali się ludzie zwalniają i jakiej linii masz takie info. Przy szalejącej inflacji chyba raczej nikt się nie zwolni.

Grażyna
@Gerwazy:)

Na czym polegają te motywacyjne sztuczki?

Xxxx
@Gerwazy:)

Dokładnie jest tak jak piszesz. Mam koleżankę która pracuje na płytce,to tam dopiero jest cyrk, nie dość że przenieśli płytkę na trzecią halę to notoryczny brak komponentów, komponenty przez parę dni są a potem dwa tygodnie chodzenia po różnych liniach ,ciągła niewiadoma co będzie każdego dnia , pracownicy już maja dość tego poniewierania po innych liniach. Atmosfera jest bardzo zła, nikt o tym tak nie mówi , ale myślę że wiele osób boryka się z depresją przez to wszystko

Gerwazy
@Xxxx

Ja mam lekkie początki. Nie wiem czy to depresja czy brak chęci do wykonywania pracy, ale takie postępowanie z ludźmi nie sprzyja w normalnym funkcjonowaniu. I dziwić się czemu tyle ludzi l4 lub że i tak w kółko.

@Grażyna

Oj myślę że jest ich troszkę nie ma co wypisywać Osoba która gnębi innych prędzej czy później sama zostanie dopadnieta przez karme.

Ile kosztuje przejazd z Bochni i gdzie można dostać bilet .

Operator

Czy w zakładzie na czas wakacji , tj lipiec , sierpień, mogłyby zostać zniesione zmiany nocne?

inżynier

Dzień dobry, Zauważyłem, że na na popularnych portalu z ogłoszeniami o pracę, widnieje duźe zapotrzebowanie na inźynierów i specjalistów, czym jest to spowodowane ? Ciągłym rozwojem firmy czy raczej duźą rotacja pracowników? Osoby pracujace fizycznie nie wypowiadaja sie zbyt pochlebnie o firmie, wiec chciałbym poznać tez zdanie osób pracujących w biurze. na jakie stawki mozna liczyc, pracując jako specjalista / inżynier ? pozdrawiam

Majson
@inżynier

Pracowałem tam 5 lat temu, te oferty to są tylko wydmuszki. Po kolesiowsku biorą ludzi z firmy, w dodatku te ogłoszenia na inżynierów to wiszą już od ponad roku i są odświeżane, zwykłe zbieranie danych, nic więcej

Majkel
@inżynier

Też sie nad tym zastanawiam. Oferty wiszą a kilkukrotnie wysłałem CV i zero oddzewu

@Majkel

Proszę zadzwonić bezpośrednio do firmy i poprosić o krótką rozmowę z działem HR. Ja tak zrobiłem. Pani bardzo miła.

Tt

Dlaczego płytka zawsze ma być poszkodowana i dlaczego tylko płytka chodzi na Eps? Teraz jak płytka przeszła na 8 godzinną pracę i należy do cmk to i cmki powinny chodzić na Eps , to jest trochę nie sprawiedliwe , zamieniać się a nie że cmki mają pracę to są na lini a płytka to powinna też się uczyć pracować na cmkach. Ile czasu ta sytuacja będzie trwać? Miesiąc , dwa a może pół roku?

POKo
@Tt

Przecież jak cmki nie mają komponentów to też chodzą na eps czy starą halę . Nikt wtedy operatorów cm nie stawia na płytce a tych z płytki na pozostałe hale.

Hahaha
@POKo

Jak cmki nie mają komponetów to więcej sprzątają niż chodzą na inne linie. Może nidec chce założyć osobna firmę sprzątająca i szkoli w tym celu operatorów z cmk.

@Hahaha

Kierownicy z cmek szanują swoich pracownikow , Nie to co kierownicy z płytki, wysylali pracowników ile się da na Eps , a tam wymagania, wymagają od operatorów z innych lini szybkiej pracy...

Ralf
@operator

Yyyyuu jakby ci to powiedzieć od nowego roku kierownicy z cmk są również kierownikami płytki. Może bardziej mają większy sentyment do ludzi których znają w przeciwieństwie do ludzi którzy zostali im narzuceni.

Lider
@operator

I co z tego że wymagają. Od tego są. nie umiesz? To nie pracuj w tej firmie. To jest produkcja!

@Lider

Produkcja produkcja i wymagania, oni nie będą tak szybko pracować jak wy. Z takim hamstwem to spotkałam się tylko na epsie , osoby z innych lini przychodzą tam pracować, pisze tu szczególnie o płytce, trzymacie ich do ostatniej chwili, nie bierzecie tego pod uwagę że oni szatnie mają na drugim końcu zakładu, co wam da te 5 minut ? A oni w tym czasie spokojnie sobie dojdą na szatnie i się przebiorą. Trochę szacunku naprawdę.

@pracownik

Mnie puszczają 45..... I mam spokojnie czas na dojśće i przebranie się.

@Operator

To masz duże szczęście, bo nie raz widzę na szatni jak późno przychodzą osoby z płytki na szatnie , te co były na epsie, wszyscy inni już przebrani, gotowi do wyjścia a oni dopiero przychodzą, do ostatniej chwili ich trzymają. Wykorzystują innych ile się da.

@Tt

Już zawsze tak będzie. Trzeba się przyzwyczaić.

@Lider

Gdybyś tylko wiedział jakie są ceny silniczków na cmkach a jakie marne w stosunku do tego zarobki byś trochę ochłonął . Przecież Japończycy traktują nas jak ludzi 3 świata . Jak dobrze że w tym cyrku nie pracuje od kilku lat i uwaga .... Zarabiam dużo lepiej nie to co w tej "azjatyckiej korporacji "

Operator obecny.
@Jackalls

To skoro tu już nie pracujesz to co ci do tego co tu się dzieje

@Operator obecny.

By otworzyć oczy co niektórym pracownikom odnosnie zarobków i sytuacji w firmie . A twoje zdanie mnie nie interesuje :p

Małrycy
@Jackalls

A co ci zależy na byłych współpracownikach, coś mi się widzi że ściemniasz i dalej tu pracujesz i swoją wypowiedzią chcesz namieszać ludziom w głowie. Jeśli taki (usunięte przez administratora) z ciebie to na jakiej zmianie rzekomo pracowałeś u kogo , tak źle ci było?

@Małrycy

Ty upośledzony człowieku nie pracuje od dobrych kilku lat :) i nie udowodnisz mi że "kłamie". Natomiast na swojego kierownika nie mogłem narzekać ale z racji poufnośc danych nie podam jego imienia i nazwiska :) I tak było kilku fajnych i pracowników których dobrze wspominam po dzień dzisiejszy . Narzekać mogłem na pieniądze na owe lata 2200 to kpina nie zarobki

@Jackalls

Upośledzeniem to jesteś ty co komu po twojej opinii ....pierdu pierdu pracuj tam gdzie niby pracujesz choć chyba tam nudno masz skoro tu wypisujesz totalne bzdety. Naczytałeś się jakiś głupot i widać że rozumu to ty nie masz za grosz. Lubisz ubliżać w komentarzu to sygnał że z tobą coś nie teges. Jeśli nie panujesz nad emocjami to zmień psychiatrę.

@Operator

To nie ja zaczynam ta kłótnie tylko wy :) Więc kto tu kogo prowokuje ? Piszę że nie pracuje kilka ładnych lat bo zarobki i wymagania w firmie są nieporównywalne . I szkoda mi co niektórych ludzi po prostu bo wiem że nacisk na sztuki i jakość jest chory . Cmki coś o tym wiedzą :) Kobiety zaczynały od normy 1800 sztuk na zmianę by wyśrubować normę 2200 . I to za ile ? 200 zł marnej premii i to brutto ...

@Jackalls

A i dla twojej wiedzy jeden taki silniczek z cmek i to używany wyceniany był na Allegro na jakieś 120 zł .to teraz pomnóż sobie 120 x 2200 przekonasz się jaki jest wyzysk :)

Magdalena
@Tt

i jak tam coś się zmieniło? Jak oceniasz teraz kompetencje pracy na tych cmkach?

Operatorka
@Magdalena

Luz blues i rock end roll. Przychodzisz robisz swoje , spokój cisza i do domu a co?

Milena
@Tt

Jakoś teraz brak zamówień, chyba bo nikt nikogo nie ściga o sztuki wszystcy mają wc 4ech literach wszystko, milion ludzi na l4, przychodzisz piszwedasz się podajesz że coś robisz zleci 7,5 h plus awarie , zacięcia i jest git.

Zzzz

Co to się stało na starej hali? Czemu z procesu gościu pobity przez jakiegoś gościa? Ktoś coś wie ?

...
@Zzzz

Jeśli tak bardzo jesteś zainteresowany to idź i zapytaj na starą hale, bądź do biura. Choć nie wydaje mi się by te informacje były Ci aż tak bardzo potrzebne. Strona służy do umieszczania opinii o firmie, a nie do roztrząsania zaistniałych sytuacji. Tym bardziej, że ile ludzi tyle plotek i wersji. Pozdrawiam.

@...

No jest to ciekawe bo chodzi o bespieczenstwo. Co wy za ludzi przyjmujecie?

...
@Operator

Jeśli miałeś na myśli beZpieczeństwo to od poruszania takich kwestii są szkolenia BHP, bądź dział w firmie, który tym się zajmuje, a nie forum w internecie. Jeśli ktoś ma zastrzeżenia co do bezpieczeństwa w pracy zawsze może tam się zgłosić, a myśle, że napewno zostanie wysłuchany przez odpowiednie osoby. No ale tak jest jeden problem. Na takie działanie trzeba mieć odwagę, której ewidentnie komuś brakuje, skoro ogranicza się do pisania tego tutaj, bo przecież przed ekranem telefonu/komputera każdy jest odważny.

@Operator

Lepiej zajmijcie się tym i zainteresujcie się co się dzieje w zakładzie, że jest mało zamówień , że jest przestuj , że decydują za nas , za pracowników kiedy mamy brać swoje urlopy, nasz czas wolny, my mamy prawo o tym decydować a nie zakład. Jeśli jest przestuj to powinno być płatne 80% a nie zabierany urlop pracownikom, wielu osobom się to nie podoba.

Operator 1
@operator

No i jak zwykle nic z tym nie zrobimy. Większość ludzi L4 weźmie i po sprawie.

Klaks
@Operator 1

Już wzięła. I bardzo dobrze

@Klaks

Najlepsze że miał być cały zakład wyłączony z produkcji a się okazuje ze poł lini ma prac wolne a inni przyjdą do pracy. Nie sprawiedliwe jak zwykle że jedni muszą urlopy brać.

Ciawo de lavo

To ludzie ruszcie mózgami,a nie piszcie do cholery.Niesprawiedliwe to jest wszystko w tej firmie do buca Pana!!!

@Zzzz

A (usunięte przez administratora) jak nie wiesz co.Nie twoja brocha????

Staś
@Ciawo de lavo

Co tam słychać w wielkim świecie? Cisza , nikt nie narzeka? Czyli jest już ok.

Emeryt

Źle ustawił dmuchawki.

Romeo

Pytanie do dyrekcji Nidec czy będą w końcu podwyżki w zakładzie, nikt nic nie mówi a pieniądze się śmieszne, wszystko podrożało a podwyżka która była na początku roku to jakiś żart. Powinny być pieniądze za oceny roczne , a pewnie znowu nas wydymają jak w tamtym roku i dostaniemy we wrześniu albo październiku. Ludziom chyba to nie przeszkadza że pracują za marne grosze a dyrektorzy się cieszą bo nikt się nie upomina o podwyżki.

Julia
@Romeo

Chłopie czy ty widzisz co się dzieje na świecie??? Nie mówi się może głośno ale branża motoryzacyjna jeszcze trochę i będzie kryzys a ty z podwyżkami wyskakujesz?! Ciesz się że masz wypłatę na czas. Jeśli chodzi o pracę i atmosferę w firmie jest totalna katastrofa , ludzie są zdruzgotani jeśli chodzi o przymus brania ciągle urlopów. Firma zabrała calutki. Audyty to sygnał że coś jest na rzeczy żeby wykazać jakieś potknięcia , żeby mieć punkt zaczepienia aby nie dać tych podwyżek. Ludziom przeszkadza wszystko ale nikt nic z tym nie zrobi bo wie że prywaciarz nie da się ugiąć. Ludzie co mają kredyty będą tkwić w tej dziurze, bo nie mają wyjścia. Jedyna rada to miej (usunięte przez administratora) a będzie ci dane.

@Romeo

Jedynie rada pracowników może dać sygnał dyrekcji że ludzie chcą już wiedzieć czy będą podwyżki czy nie. Ale widząc ludzi z rady pracowników mam czarny scenariusz.....przypatrzcie się dobrze kto zasiada w tej radzie podchodzie i pytajcie , pytajcie drążcie temat. Może cud się zdarzy i ktoś poruszy temat. Ponoć wiara czyni cuda.

@Romeo

Idź i się zapytaj a nie wypisuj na forum.

@Operator

Znów barany to jest szok,niedowierzanie,rozpacz.Na prosty rozum masz ocenę tępy baranie baranico to chyba masz podwyżkę.

@Ciawo de lavo

Raczej nie to nie jest takie proste. Bo podwyżka powinna być już! A nie czekać nie wiadomo ile. Poza tym ludzie są nieufni po braku podwyżki na czas po wybuchu pandemi. Poza tym strasznie dużo agresji jest w twoich wypowiedziach. Aby napewno wszystkie leki wzięte? A może dawkowanie trzeba zmienić?

@Ciawo de lavo

Praca ma być zrobiona na już , na teraz, są wymagania wobec pracowników , to i pracownicy też mają wymagania wobec firmy, podwyżka powinna być z tą wypłata, jak najszybciej, nie piszcie że firma pieniędzy nie ma bo to są bzdury.

@pracownik

Człowieku najlepiej w twoim przypadku będzie jak zmienisz pracę, to co opisujesz świadczy o tym że jesteś leniwy i mało zaangażowany w to co robisz niestety tak wygląda praca WSZĘDZIE ciesz się że jeszcze ją masz bo jestem przekonany że należysz do grona tych najlepszych leniwych ściemniaczy.

Pisze to pewnie ktoś z biura lub nie dalekiej okolicy. Jeśli chodzi o pieniadze to Nidec jest daleko w tyle z wysokością wypłat , wszystkie firmy płacą więcej , ludzie nie zwolnią się tak łatwo bo wiadomo jakie czasy są , nie ma dobrej rady pracowniczej , która będzie negocjować i przede wszystkim będzie rozmawiać jak i z pracownikami , jak i z zarządem. Kierownicy starali się szybko zrobić oceny , żeby szybko byly podwyżki i co z tego wynikło ? Nie ma żadnej informacji kiedy te podwyżki będą .

Mam pytanie czy dalej się tworzą związki romanse w Firmie Nidec za moich czasów było ich wiele

A to coś złego jak się pozna kogoś w pracy z kim się chce być w związku? Chyba ktoś Ci serduszko złamał i szukasz tematu na go.w.no burzę

Operator

Widać że ta praca cię nudzi skoro wciskasz nos w nie swoje sprawy. Zajmij się praca a nie obgadywaniem innych.

Grażyna
@Operator

a to macie tam czas na takie ploteczki? zastanawiam się nad pracą u was a z tego co czytam to wnioskuję że bywa wesoło :)

Kickstar

Pewnie! Cały czas są, a najgorsze są te, jak z biura przychodzą do dziewczyn na halę. Najgorsi są Ci z jakości, potrafią sobie "wychodzić" u operatorki teges ten teges, później ślub i po znajomościach ląduje w biurze taka. To jest żenada!

Ciekawska
@Kickstar

A tak bez ślubu i znajomości to nie można? Tak po ludzku. Nie chce mi się już na produkcji siedzieć. Co to trzeba zrobić ? Żeby sobie w biurze posiedzieć. Lato się zbliża jak pomyślę o tej fali upałów to mi się niedobrze robi.

Ciawo de lavo

A za moich czasów nie było takich bałwanów co wypisywali takie pytania

Operator

Witam. Ktoś może wie kiedy kierownicy będą rozdawać kartki na ocene roczną??? Już marzec i dalej cisza, czyżby biuro zapomniało co należy się każdemu operatorowi za ciężka pracę.... Pozdrawiam

Tiki taka
@Operator

W tym roku ocen nie będzie. Wszyscy jesteście zajebiści :) podwyżki nie będzie bo tym . Razem powiedzą że nie covid ale że spadły zamówienia bo jest konflikt na Ukrainie itd.... .

@Operator

Ciesz sie że wogóle dostałeś podwyżkę w zeszłym roku i chyba były dwie. Nic się nie należy jak coś to możesz dostać od firmy Nidec swoją drogą chciałbym zobaczyć twoją ciężką pracę... tylko brać, daj coś od siebie. Normalnie nie dogodzi.

Operator

Odrazu 5. Podwyżek. Daje swój czas u zaangażowanie ale ty pewnie nic o tym nie wiesz bo siedzisz w biurze i popijasz kawkę gdy inni ciężko pracują .

Biurowy
@Operator

Tak, bo ci co siedzą w biurze to nie pracują tylko im płacą za picie kawy bo ich lubią. To może wyślij CV i też ci będą płacić za picie kawy. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

@Biurowy

A zarobkowo to wyjdzie mu lepiej na piciu kawy w biurze niż na maszynie? ;) Nie no wiadomo, że praca w papierach też jest, no ale jak widać między tak skrajnymi działami zawsze będą konflikty. Czy w jakiejkolwiek firmie było kiedykolwiek inaczej?

Qwas

Czy jest rekrutacja do nideca ,system 3zmianowy ,jak wygląda transport

A
@Qwas

transport odbywa się w ruchu lądowym

Pracownik Nidec
@A

Transport odbywa się prywatnymi helikopterami.

Xyz
@Qwas

Busy pracownicze albo prywatny samochód

Hej, na jakie zarobki można liczyć na stanowisku Specjalista ds. logistyki ?

@Zainteresowany

Polecam poszukac czegoś w Krakowie, dużo lepsza płaca

Operator

Szukam od pół roku i nic.

Zostaw merytoryczną opinię o Nidec Motors - Niepołomice

• Jak się pracuje w Nidec Motors?

Zobacz opinie na temat firmy Nidec Motors tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 178.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nidec Motors?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 128, z czego 18 to opinie pozytywne, 52 to opinie negatywne, a 58 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nidec Motors?

Kandydaci do pracy w Nidec Motors napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nidec Motors