ZPUE S.A.

Opinie o ZPUE S.A.

Inżynierek

Witam wszystkich! Ktoś wie jakie pieniążki w tej firmie może zarobić inżynier budownictwa z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym w biurze projektowym? ZPUE ma ciekawą ofertę pracy na inżyniera ds. konstrukcji betonowych w Warszawie. Jak wygląda proces rekrutacji?

Zszokowany

W tej firmie nie przestrzega się prawa pracy, stosunki są iście feudalne. Uważajcie na rozmowie bo większość waszej pensji to będzie premia którą wam zabiorą po jednym dniu zwolnienia. Straszenie zwolnieniem to standard. Odpływ wykwalifikowanych kadr jest duży. Niepolecam.

Irena
@Zszokowany

To jaka jest wysokość pensji stałej w umowie, jaka jest kwota tych premii? Czy w umowie jest napisane, że co miesiąc pracownik dostanie określoną kwote premii?

Wkrętak

Dajcie długoletnim pracownikom większe stawki bo to co się dzieje to jest jakaś columbijska telenowela!!! Patrzą na nowych jak na największych wrogów bo ma jakieś 20 Pln/h. Co taki świeżak jest winien? Kobiety z fochem i krzywą miną oraz ze znacznym fochem mówią, że one nikogo nie będą uczyć!! Powiedzcie Drogi Zarządzie i jak ma być dobrze i bezbłędnie???

Katarzyna

Chcialabym wiedziec jak pracuje sie w tej firmie w Gliwicach? Jaki jest socjal, czy są premie, Ile moze zarobic na reke nowo przyjęta osoba.

Stiv
@Katarzyna

Hej w zakładzie w Gliwicach pracuje się dobrze poza tym że totalny brak jakiegokolwiek socjalu zapomnij coś było kiedyś teraz już nic niema poza wyplata 10go. premia jest w miarę ok ale uważaj bo za jeden dzień ELQUATTRO odrazu (usunięte przez administratora)....wszystko paranoja a co do zarobku jak się na wstępnie dogadasz tak będzie. napewno bedziesz miala lepiej niż pracownik który pracuje dłuższy czas to też paranoja.

Stefan
@Stiv

To się zgadza w 100% a teraz już jaja nawet z premiami za... wszystko za 3 dni nie polecam szkoda czasu na ten zakład.

Julia
@Stefan

Czyli chodzicie do pracy chorzy? Czy wtedy praktykuje się urlop? Taki dzień na żądanie nie kasuje tej premii? W ogóle to ona w jakiej jest wysokości? Jakiś procent od wypłaty czy stała kwota?

Henryk
@Julia

Premia jest zabierana cała za chorobowe czyli niby tutaj mają fundację ale jak jesteś chory masz zabieraną premię (usunięte przez administratora) Dodatkowo zabierają również za urlop wypoczynkowy. Premia jest różnie może być 5% może być 15% lub 20% to różnie kiedyś były 30% i więcej no ale z roku na rok gorzej. Z roku na rok coraz mniejsze.

X-Men
@Henryk

To jest prawda,za co tylko można to zabierają premie,niby firma ma ogromne zyski ale pracownikom nie dadzą zarobić,na każdym kroku tylko ciąć wynagrodzenia,niestety taka strategia firmy

@Stiv

Czyli stawka jest zależna od negocjacji na rozmowie kwalifikacyjnej? Potem jest możliwość żeby ją podnieść, mam na myśli podwyżki? A jak z awansami, jest taka możliwość?

Stiv
@Ewa

Tak na wstępie dadzą Ci z 3-4zł wiecej niż szaremu pracownikowi który pracuje 3 lata i musi się prosić o podwyżkę i dostanie jakieś 1.5zl max lepiej se poszykac innej pracy i mieć podstawę a nie jakieś premie z .... co są jutro ich nie ma jak się zarządowi podoba tak tnie w każdą stronę ale najlepsze że nikt nic nie wie (usunięte przez administratora) na każdym kroku ale i tym oczywiście sam właściciel się nie wypowie jak jest szkoda gadać...

Na początku rozmowa telefoniczna i wprost przedstawione warunki szkolenia na początek pracy. Następnie w pełni profesjonalna rozmowa o pracę. Pytania z branży, realne sprawdzenie umiejętności. Ostatecznie bez kontaktu zwrotnego stąd teza o braku zainteresowania moją osobą.

Obliczenia techniczne, podstawowe zagadnienia z elektrotechniki.

Kandydatka

Jak wygląda praca w biurze i jaka jest atmosfera??

Witajcie chodzi o podjęcie pracy jako kierowca Tira w tej firmie warto zawracać sobie głowę są może przyjęcia proszę o wypowiedź najlepiej kierowców ludzi powiązanych z transportem za zbędne komentarze dziękuję ????

Xxx
@Zainteresowany

Nic się nie dowiesz,pieniądze pewnie tak jak wszędzie tylko atmosfera masakra ,z reszta jak w całym zakładzie.

Abc

Jak wygląda pracą w biurze?? chciałam złożyć CV bo podobno są przyjęcia

Cde
@Abc

W biurach pracuje większość mężczyzn,wkoncu firma zajmuję się elektryka,ale jak będziesz często siedzieć pod biurkiem z pewnością będziesz mieć dobrze ????????????

Zaciekawiony

Witam czy w innych siedzibach tej firmy też jest taka drastyczna sytuacja czy tylko w Gliwicach . Czyli brak pracy ,połowa osób odsyłana na urlopy ? Piszę tutaj ponieważ GoWork na Gliwicach jest opisany jako działalność zamknięta.

Dlaczego bhp-owcy wszędzie chodzą trójkami?? W 3 robią jedną robotę, to nie budowa, dajcie im robotę

ok
@Tomek

Bo taką maja prace, dlatego chodzą. Na produkcji trójkami chodzi się do WC i jest dobrze.

Ryszard
@ok

Wszystko jest tu tak sprawnie pod kątem bezpieczeństwa pracowników zorganizowane? Są szkolenia, żebym krzywdy nie wyrządził ani sobie ani innym?

Seba
@Ryszard

Teoretycznie są, a w praktyce to wygląda tak, że co jakiś czas podpisujesz listę, że odbyłeś rozmowę odnośnie BHP i w papierach się zgadza.

Katarzyna

Szukam pracy i myslalam ze moze w tej firmie sie zatrudnic? Z zwiazku z tym mam pytania. Jaka stawka obowiazuje nowych zatrudnionych oraz jak jest z dojazdem do pracy. Nie mieszkam. w Gliwicach, tylko niedaleko Gliwic, dlatego pytam Jakie autobusy tam jezdza z centrum Gliwic i z powrotem do centrum?

Www
@Katarzyna

Cześć napisz na jakie stanowisko a napisze ci widełki w jakich możesz negocjować stawkę

@Www

Inżynier projektant:)

@Katarzyna

Szkoda Twojego czasu stracona kasa. Marne zarobki.

@Ola

ale jest szansa na 4 tysiące na rękę?

Dobry start
@Katarzyna

@Katarzyna 1. Jakie mam doświadczenie w projektowaniu lub opracowywaniu dokumentacji elektrotechnicznej lub mechanicznej? 2. Jaką mam praktyczną znajomość programów typu Solid lub AutoCAD? 3. Aplikacja do centrali we Włoszczowie czy do jednego z biur techniczno-handlowych? Trzeba sobie samemu odpowiedzieć na te pytania i kompetencje przełożyć na oczekiwania finansowe na start w firmie podczas rekrutacji. Życzę powodzenia na rozmowie.

@Dobry start

Rysowanie dokumentacji elektrycznej w AutoCad to już zacofanie ???? w 2022. Rysować nauczyć się można szybko i każdy. Natomiast kompetencją jest wiedzieć co rysować. To tak jak przed firma ZPUE postawiła pionowy wiatrak ,gdzie dzieci z dobrego liceum wiedzą ,że taka konstrukcja daje minimalną ilość energii z wiatru. I jeszcze budować do tego maszt chyba 1000 lat zwrotu. To jaki tam techniczny dyrektor aby wymyśleć taką głupotę ?.4tys. to chyba pomocnik murarza nie pracuje. No chyba ,że tam są takie stawki to już nie bieda a głód.

@Dobry start

Przecież praca tam polega na kopiowaniu poprzednich projektów i puszczaniu tego bezmyślnie na produkcję. Może kilku pracowników robi faktycznie jakąś wartościowa pracę.

ciekawski

no właśnie, osobiście znam kilka osób, które delikatnie mówiąc nie grzeszą zbytnio intelektem, ale projektantami są:) co więcej, uważają, że na ich pracy firma stoi:) pozdrawiam:)

Dobry start
@Ola

Instalacje, które tam są zainstalowane, czyli wiatrak w osi pionowej i instalacją PV nie zostały zbudowane w celach komercyjnych tylko testowych do współpracy ze stacją transformatorową / magazynem energii SPS. Nikt tutaj nie oczekuje zwrotu np. w 3-4 lata. Nie o to chodzi. Pytanie do Pani - jaki sens logiczny lub emocjonalny mają 4 znaki zapytania tym zdaniu? Warto zawsze przeczyczać swoją wypowiedź przed naciśnięciem "wyślij"

Przemysław
@Ola

Marne, czyli jakie, napiszesz coś dokładniej w tej kwestii albo podasz chociaż zakres? Nie ma premii/dodatków poza podstawowym wynagrodzeniem?

Bary
@ciekawski

Ci którzy uważają ze na ich pracy firma stoi nie umieją nawet dobrze skopiować projektu bo ciagle powielają te same błędy. Nawet dziecku jak się powie kilka razy że źle robi to rozumie a tu nic… pustka… Gdzieś to wpadło do pustej głowy i nie może sobie miejsca znałeś!Jakiej ilości powtórzeń wymaga ten uczeń zanim zrozumie?Przez jego błędy firma tylko dopłaca do zlecenia które nie może być oddane w terminie albo wysyła z brakami bo technolog się pomylił. Proponuje kosztami obciążyć technologa a jak będzie się mylił dalej to wymienić na mądrzejszego albo zatrudnić tam kogoś z produkcji kto się zna na tym co robi i nie będzie pomyłek. Bo to produkcja dzwoni i mówi co ma być w zleceniu bo technolog nie wie ????????

Tytan
@Katarzyna

A co możesz zaproponować .. jakieś doświadczenie uprawnienia bo jeżeli chcesz być na hali i I zawijać w te wsreberka jak przysłowiowy świstak to 3 jest dużo

@Katarzyna

Pytania o możliwość pracy i prowadzone rekrutacje prosimy kierować do Działu Rekrutacji i Rozwoju. Osobiście lub telefonicznie: 41 388 12 43.

@Dobry start

Ale wiatrak jest komercyjny bo oklejony logo ZPUE i wystawiony przed firmę. Tego typu wiatraki o konstrukcji pionowej kompletnie nie dają żadnej mocy ,która byłaby użyteczna dla stacji jedynie co się kręcą. Po co testować skoro cały świat wie ,że tego typu konstrukcje nic nie dają. Nawet jeśli przy silnym wietrze wygeneruje np. 100W mocy to co to jest przy stacji która ma zainstalowane transformatory od 630kVA ? Co to daje do bilansu energetycznego? Kompletnie zero wiedzy.

Katowice
@Dobry start

Jeśli masz bliżej to możesz spróbować do Katowic

x
@Ola

Jeśli chodzi o rysowanie dokumentacji elektrycznej to w ZPUE jest ona w większości przypadków wykonywana w programie SEE ELECTRICAL

Mikołaj
@x

Zobacz sobie wyżej posty. "@Dobry Start" bardziej przestawia się jako pracownik lub były pracownik w biurze bo wymienia co trzeba umieć i mówi tutaj o AutoCad nic nie wspomina o See. Druga sprawa przeglądnij sobie ogłoszenia ZPUE o pracę na projektanta. I wymóg wykształcenie elektryczne i AutoCad nikt nie mówi w ogłoszeniach o See z czegoś to wynika.

x
@Mikołaj

Nikt nie mówi o SEE żeby nie wystraszyć kandydatów.

@x

A można wiedzieć czy See Electrical, czy See Electrical Expert, bo to dwa programy różniące się diametralnie.

xd
@Kandydat

Korzystamy tylko z see electrical expert

@xd

Fajnie. A można wiedzieć która wersja, aktualnie pracuję na See EE V4R2 i zamierzam aplikować do któregoś z waszych biur projektowych.

Cześć mam pytanie jeżeli chodzi o pracę na tzw.brygadzie załadunkowej mam uprawnienia na suwnice i wózek widłowy jakie zarobki i atmosfera w pracy z góry dziękuję za info.

Joanna

Witam Zastanawiam się nad złożeniem CV do Waszej firmy i mam pytanie, czy istnieje możliwość pracy zdalnej w Waszej firmie? Jeżeli tak to jak to funkcjonuje, są jakieś bonusy z tej formy pracy?

Wacek
@Joanna

Składaj CW. Robota dobra. Można pracować zdalnie. Ja np. pracuje na betoniarni i jak był covid to zapytałem się czy mogę pracować zdalnie. Kierownictwo się zgodziło bez problemu. Dostarczyli mi betoniarkę, cement, piasek i druty zbrojeniowe do mieszkania na drugim piętrze i kręciłem zdalnie słupy wirowanie w dużym pokoju. Dzieci i żona pomagali to było mi lżej. Żona stała przy betoniarce, a córka kręciła zbrojenia u siebie w pokoju. Potem ode mnie odbierali gotowe słupy. Wszyscy byli zadowoleni. Firmę naprawdę szczerze polecam. Pozdrawiam.

Julia
@Wacek

Żarty żartami ale napisz proszę tak na serio jak z zarobkami? Ile można wyciągnąć? Mąż chciałby podjąć tu pracę, ale na mniej płatną zmieniać nie chce a różnie tu już pisali...

zaintrygowany
@Julia

jedni mówią, że 3 tys, inni, że 4 tysiące, a inni, że 6 tysięcy. i to i w biurze i na hali. Słyszy się, że na hali więcej się wyciąga niż biurze, ale są też tacy, co mówią, że w biurze 2 razy tyle co na hali.... jaka prawda?

Wacek
@Julia

Ja tam pracuje już bardzo długo. Powiem tak. Lepszej pracy w okolicy 50 km napewno się nie znajdzie. warunki pracy super. Wszędzie czysto, ciepło, a tam gdzie zimno zakład daje wszystko co potrzebne do pracy ciuchy, buty, czy posiłek regeneracyjny. Atmosfera w pracy OK. Nikt nie krzyczy czy mobinguje. Zawsze kultura. Urlop kiedy ci pasuje dostaniesz, Co do zarobków.. tu jest różnie, raz lepiej raz gorzej. Ja jestem zadowolony. Jeżeli mężowi chce się pracować to po jakimś czasie też będzie zadowolony. W zpue jest też możliwość awansu, można próbować swoich sił na wyższych szczeblach. Powtarzam. Jak komuś chce się robić to będzie zadowolony. Wystarczy spojrzeć na to ile ludzi tam pracuje i z jakim stażem. Narzekają tylko ci co im się robić nie chce i chcieliby za darmo pieniądze dostawać.

Jola
@Wacek

Jeśli małe mieszkania do wykończenia w okolicy Włoszczowy kosztują od 500 tys. w górę. I to są mieszkania do zrobienia i zobacz sobie na ogłoszenia od developerów, że są one wysprzedane to znaczy ,że ludzie zarabiają na tyle w innych firmach ,że ich na to stać. Większe mieszkania dla 4 osobowej rodziny kosztują po 700 tys i więcej i też są sprzedane np. w Kielcach czyli mają albo gotówkę albo nawet zarabiają tyle ,że ktoś im udziela takich kredytów nawet 50/50. Więc z zarobkami na poziomie 3tys. czy 4 tys. czy tam 6 tys.netto to nie ma co się ruszać po nieruchomość bo się ośmieszycie. To już nie te czasy. Oczywiście możecie klepać bidę u rodziców pod włoszczową i tyle. Ogłoszeń o pracę ZPUE jest masę i ciągle te same bo jak pójdzie ,ktoś poważny to się ośmieszają zarobkami. A większość ludzi tam nie może doliczyć się 3 tys.

Dawid
@Wacek

Wreszcie jakiś faktyczny opis. Dodam, że narzekają osoby, które nie pracowały w innych firmach.

Kaśka
@Jola

kogo by się nie zapytać z produkcji, to nic nie gada, ale biuro chwali się, że 6 tysięcy na rękę można bez niczego wyciągnąć, ale oni są podobno "wybitnymi" specjalistami:D cokolwiek to oznacza...

Jola
@Kaśka

Zarobki 6 tys. to kiepska pensja ale w biurze w ZPUE mało ludzi ma takie stawki, nieliczni. Lipa jest tam z kasą bo zbyt duże koszty mają. Prezesów, wiceprezesów, właścicieli, rodzina właścicieli, dyrektorów zajmujących się duperelali, w wiekszości generujcych między sobą zadania aby mieli co robić. Ich praca nie ma nic wspólnego z pchaniem firmy do przodu. Ogromny balast dla firmy

jarek
@Kaśka

na produkcji na reke mozna zarobic nawet 7,5 tysiaca jedna sobota i dobrze pracowac w tygodniu nie leje wody

ZPUE S.A. poszukuje pracownika na elektromonter. Czy stanowisko elektromonter wymaga nadgodzin?

jarek

praca super zarobki tez nie ma lepszej pracy na okolice polecam ludzie pisza glupoty

Zainteresowana

Witajcie. Mam do Was pytanie. Ile na rękę ( bez nadgodzin) może zarobić kobieta na hali produkcyjnej? Ktoś mi powiedział, że 4tys lekko. Premię macie co miesiąc w postaci jednej stałej kwoty czy jak to jest?

@Zainteresowana

Odinteresowany
@Zainteresowana

Oczywiście, że da radę 4000, tyle, że brutto. Premie są różne na różnych wydziałach, ostatnio coraz niższe, na niektórych ledwo kilka procent od podstawy.

Teresa
@Odinteresowany

na wszystkich równomiernie zostały zaniżone czy jest jakiś dział, który wyszedł na tym najlepiej? i konkrety powód obniżki to jaki obecnie jest, to chwilowe?

ojojoj
@Odinteresowany

Czyli oznacza to, że co niektorzy po prostu przechwalają się. Dziwne by było, że nikt nie zarabia kokosów, a parę pionków bez szczególnej wiedzy są pionierami w zarobkach

@ojojoj

Nakręcają atmosferę wyznaczeni ludzie aby do ZPUE ,chociaż ktoś przyszedł na rozmowę o pracę. Premie są notorycznie obniżane. Za to dużo obiecują i jeszcze ludzie żyją obietnicami. Jak obniżyli premię to część ludzi to liczyła przy mnie bo nie mogli doliczyć się najniższej krajowej.

serio serio?
@Piotr

nieraz żal słuchać, jak jakiś mało intelientny osobnik po roku pracy opowiada, że zarabia 2 razy tyle, co np. nauczyciel z kilkunastoletnim stażem i śmieje się prosto w twarz

Odinteresowany
@ojojoj

Tu w ZPUE nigdy nie wiesz ile zarobisz pracując na produkcji. Niekiedy z 12 nadgodzinami zarobisz tyle samo co miesiąc później bez ani jednej nadgodziny i to przy podobnych miesiącach (liczbie dni pracujących). Teraz nowi ludzie na start dostają wyższą stawkę godzinową niż 80% pracowników na hali z kilku lub kilkunastoletnim stażem. Na niektórych wydziałach potrzeba sporo czasu, żeby wdrożyć nowego pracownika, a Ci, którzy im wszystko pokazują, mają od nich niższą stawkę.

Big boy
@Odinteresowany

Niestety ale taka jest prawda.brak docenienia pracowników z doświadczeniem.

Dzień dobry, wie ktoś może co jest do wygrania w konkursie, o którym była informacja w newsletterze?

Ojciec
@Kasia

W zeszłym roku się nie udało wygrać, więc w tym córcia też weźmie udział. Wygra czy nie ale będzie miała emocje a nagrody to pewnie jaieś pod to co robią (plecak, kredki i tak dalej)

Zdziwiony

Witam dlaczego na Goworku w zakładzie w Gliwicach jest opis że zakład zakończył działalność? Pytam ponieważ zauważyłem że jest coraz więcej problemów w tym zakładzie ,a przełożeni w żaden sposób nie reagują i chciałbym coś napisać lecz teraz nie wiem gdzie .

Nie zdziwiony
@Zdziwiony

Najlepiej nigdzie nie pisz jeśli masz jakieś problemy jest dyrektor zakładu chętnie przyjmuje Gości więc drzwi otwarte chyba że nie masz jak by pójść i powiedzieć jak jest !!!

Chętny do pracy

Cześć starałem się o pracę ale nie wyszło , nie powiem rozmowy byly na poziomie . Wypowiedź Pana Michała naprawdę szacun pozdrawiam

Elżbieta
@Chętny do pracy

Na jakie stanowisko ogólnie się starałeś? Jak wyglądała rozmowa? Jakie pytania zadawali?

Ukraińska firma

Pisze ten post z myślą że ktoś go zobaczy i wkoncu coś zrobi z tym co się dzieje w Gliwicach na wydziale PW.22. Polak czuje się tutaj jak zbędny balast, a ukraincy mogą wszystko. Kierownik razem z mistrzem wydziału najchętniej by im jeszcze telefony do ładowarki podpieli żeby tylko byli zadowoleni i szczęśliwi. Pracują po 12 godzin z tego z połowę spędzają na telefonach oglądając filmy. A kierownictwo nie robi z tym nic, mimo tego że O tym wiedzą i to widzą. Jest jeszcze taki Referent/Logistyk który na pierwszej zmianie robi prawie nic na drugiej natomiast musi być czujnym żeby nie spaść z krzesła jak zasypia, ale wiadomo to Jest kumpel mistrza wydziału także nikt go nie ruszy

@Ukraińska firma

Dzień dobry, sprawdzamy opisaną tu sytuację. Jednocześnie prosimy o informację, czy zgłaszane były te uwagi do kierownictwa tegoż wydziału w Gliwicach?

Aleksandra

Z tego co widzę i słyszę nic nie zmieniło się od 20 lat kiedy firma ZPUE B Wypychewicz mi podziękowała. Czegoś tu nie rozumiem, jak firma z takim potencjałem, nie ruszyła mentalnie z miejsca, ciągle to samo umowy za najniższe wynagrodzenie.Postęp jest tylko taki że zaczeli dawać paczki dla dzieci. Hm zaraz będzie że hale maszynynowe biuro,a gdzie w tym wszystkim jest człowiek który pracuje na to wszystko panie Wypychewicz/senior/

@Aleksandra

Porównaj sobie pracę tutaj vs inni duzi pracodawcy w regionie. Nie gadaj głupot, bo i stawki są wyższe i wszystko ofijclanie wypłacane i dużo pracy.

Piotrek

ZPUE płaci masakrycznie mało. Poza tym nigdy nie możesz doliczyć się premii. W dzisiejszych czasach ciężka znaleźć firmę gdzie pracujesz i tak naprawdę nie wiesz ile zarobisz. Wszyscy co miesiąc liczą czy się "zgadza" .A Twoja pensja nie zależy od Twojego zaangażowania tylko od widzimisię. A premię potrafią być w systemie typu chmura i ktoś Ci mówi ,że kiedyś Ci wypłaci z tej chmury bo teraz nie może np. za rok po czym likwidują chmurę. Dobre nie ?? :D

Ali
@Aleksandra

Aleksandro chyba cię wyrzucili z pracy skoro tyle lat jesteś taka sfrustrowana tym faktem. A nowe hale i biura są są dla ludzi żeby mieli gdzie pracować… a ty dalej z tego co wiem jesteś bezrobotna.No ale z takim podejściem to nie dziwne ale smutne

wWW

leniu bo jak cie mozna nazwac? osobiscie nie mam problemu z oddawaniem krwi a nastepnie przyjsciem do pracy jesli faktycznie chcesz ratowac zycie to bedziesz oddawal krew

@wWW

Sam jestem dawcą z długim stażem. Odebranie wolnego po oddaniu krwi faktycznie jest przywilejem i nie trzeba z niego korzystać. Jednakowoż jeżeli pracownik dowolnego szczebla odda krew i nie skorzysta z tego przywileju to jeżeli dla przykładu niech mu się coś stanie - zasłabnie/straci przytomność uderzy się o coś i wyląduje w szpitalu - straci przytomność podczas dojazdu do pracy o gorszych sytuacjach nawet nie chcę myśleć. Będzie to problemem dla firmy, nawet nie pod względem prawnym, ale pod względem certyfikatów bezpieczeństwa. Obecnie jest mega duży problem z krwią, jak wiadomo nie da się wyprodukować, a taką jedną decyzją osoba która ją podjęła spowodowała, że kilkuset pracowników przestanie oddawać krew. Faktycznie kłóci się to z ideą fundacji JESTEŚMY BLISKO. Nieraz premia dla pracownika bardzo dużo wnosi w jego funkcjonowanie na co dzień. Zatem wiele osób zapewne zadaje sobie teraz pytanie - mieć za co żyć, czy ratować życie. Niech każdy odpowie sobie na takie pytanie, co jeżeli to ja będę potrzebował krwi. Krwiodawcy mają tą przewagę, że dostaną ją prawdopodobnie bez kolejki.

Gdyby Ten co wymyślił zabranie premii za oddanie krwi sam jej potrzebował to co wtedy? Dałby dodatkową premię żeby oddać dla niego? Sami prowadzicie fundację przez którą podobno pomagacie i wprowadzacie takie coś? Porażka

Ktoś

Ciekawe gdyby ten ktoś co wymyślił zabranie premii za oddanie krwi sam jej potrzebował? Da kilka procent premii dla tych co oddadzą je dla niego? Sami prowadzicie fundację która rzekomo pomaga a takie coś wymyślacie? Porażka

Xxx

Do mnie już dzwonili z krwiodastwa bo są braki krwii... niestety powiedziałem im że mam na utrzymaniu rodzinę i nie stać mnie już na taki luksus jak pomaganie.

adsdc
@Ktoś

Witam Czyli pracodawca ma Ci zapłacić dwa dni wynagrodzenia za oddawanie krwi, ale ty sam nie oddasz parę procent premii? mordy wycierasz fundacją, a w życiu złotówki nie wpłaciłeś. Nikt Ci nie zabrania oddawać krwi, możesz iść w sobotę lub wziąć urlop wypoczynkowy. Nie chodzi Ci o ratowanie życia tylko o własną kieszeń i lenistwo.

onoo
@Ktoś

Nie chodzi Ci o oddawanie krwi tylko o kasę, czemu ktoś ma płacić ci premię za czas kiedy nie jesteś w pracy?

jhon
@Ktoś

kto Ci broni wziąć urlop wypoczynkowy? Masz 26 dni w roku to aż nadto. Ludzie dzisiaj jak za (usunięte przez administratora) nie chcą pracować, ale chcą zarabiać leniuszki

Aga
@jhon

Czy był komunikat w tej sprawie? Pierwsze słyszę żeby zabierano premie za oddanie krwi. Pytam poważnie.

@adsdc

N(usunięte przez administratora) Jak się siedzi w biurze i bierze się pieniądze na nic i nic się nie robi można jeździć oddawać krew i przychodzić do pracy, ale jeśli ktoś pracuje na produkcji i na prawdę pracuje a nie udaje że pracuje to potrzebuje tego wolnego aby zregenerować organizm po oddaniu takiej ilości krwi. Za co mam wpłacić złotówkę na fundację jak płacą jak płacą? Jak siedzisz w biurze i odpowiednio zarabiasz i tak się denerwujesz na ten temat to wpłacaj pół wypłaty na fundację, przecież nikt Ci nie broni. Żadna normalna firma nie zabiera premii za to że pracownik charytatywnie oddaje krew i potrzebuje czasu aby zregenerować siły do pracy.

@Ktoś

No i czemu administrator usunął część mojej odpowiedzi gdzie w innym komentarzu tej dyskusji są takie same słowa i administrator nie usuwał? Są równi i równiejsi?

tim
@Ktoś

Nikt nie zabeira premiii za oddawanie krwi to głupota i jakieś kłamstwo na formu się szerzy. Jest premia za frekwnejcę więc jesli oddasz krew i weźmiesz urlop to nie ma problemu. Serio ludzie biorą po 2 dni chorobwego żeby oddać 100ml krwi to absurd, a inni muszą nich pracować

@adsdc

Parę procent oddałbym bez żadnego problemu. Szkoda tylko, że firma chce mi zabrać całą premię, a nie kilka procent. Czyli według firmy jak oddaje krew to przez resztę miesiąca nie staram się w pracy i mi się premia nie należy. Genialne podejście do pracownika. Na pewno będzie się mocno starał, żeby pracować przez resztę miesiąca.

@onoo

Czemu ktoś ma mi nie dać premii za cały czas kiedy jestem w pracy, tylko traktować mnie jakbym miesiąc siedział na wolnym, albo działał na szkodę firmy??

Aztec

Rozumiem, że w ZPUE nikt nie myśli o konsekwencjach ew. przyjścia do pracy osoby, która jest po donacji. Ciekaw jestem jakie będzie tłumaczenie, jak komuś się coś stanie. Czemy przychodziłeś do pracy jak nie czułeś się na siłach, żeby pracować. Żenua !!!

@jhon

Chyba miałbym nie po kolei w głowie, żeby urlop wypoczynkowy wykorzystywać na oddanie krwi. Nie słyszałem o czymś takim w moim krótkim życiu. Aż zrobię ankietę wśród znajomych krwiodawców. Dam znać jakie wyszły wyniki ;).

@Aga

Oficjalnie tego nie napiszą, bo jakby to wyszło poza firmę to... Strzał w kolano dla PR. Sam pomysł o przychodzeniu do pracy 5 minut przed i i wychodzeniu 5 minut po, jest nadużyciem i myślę że nie jeden prawnik mógłby próbować się tym zając. Mam szczęście mieć w rodzinie i znajomych prawników to dopytam jak to jest. Ciekaw jestem ilu pracowników słyszało o tym, że za wzięcie dnia wolnego (który się prawnie należy) z okazji ślubu, narodzin dziecka, urlop tatusiowy/ojcowski to też będzie zabierane 100% premii. (usunięte przez administratora)

tugou
@tim

Nie 100 a conajmniej 450 i jak nie oddawałeś to nie wiesz jak się ludzie czują po tym i to nie jest urlop tylko niezdolność do pracy. Krwi, mimo postępującej technologii, nadal nie można wyprodukować, potrzebni są dawcy. Ja wiem, w idealnym świecie altruiści oddają swoją krew dla samej satysfakcji ratowania innych, tak jak teraz duże firmy-pracodawcy finansują leczenia chorych dzieci, niepełnosprawnych or whatever. Oddaję krew od kilkudziesięciu lat i zawsze najwięcej dawców było przed weekendem, czy to źle o Nich świadczy? bo, ojapierdolę, chcą długi weekend za własną krew, osocze, płytki, ciało, które ratuje czyjeś, a może kiedyś Twoje życie?! a ten pracodawca z fundacją więcej poświęcił? nie pytam ile zrobił, tylko ile poświęcił? podpowiem - nic. Minus nic, bo jeszcze na tym zarobił. I mimo to, ma czelność ciąć premie za ratowanie życia, samemu na tym zarabiając.

tugou
@Aztec

"5 minut przed i i wychodzeniu 5 minut po" lubię wtedy palić papierosa. A co do pracy no to nie, nie ma pracy przed ani po, więc jak każą Ci przychodzić 5 min przed i po to pracujesz 10 minut dłużej i należy Ci się za to wynagrodzenie.

Wojciech Stolarczyk
@onoo

Bo za czas kiedy jestem też mi nie płaci . Premia w zpue to iluzja. Fatamorgana jest bardziej prawdziwa niż premia w zpue . Słowo "premia" w zpue to jak podaje Wikipedia ..narzędzie służące do manipulowania i kontrolowania ludźmi i tak juz mocno ogłupionych . Ciężko pojąć jak można dać się sterować za 50 zł więcej lub mniej.. na jak można się kłócić o takie sumy.. kiedyś to wstyd się przyznać nawet " rozumiałem" dobrze że na starość człowiek nie zmądrzał to i nie rozumie. Cieszę się też że nie muszę oddawać krwii bo by mi premie zabrali i ogólnie się cieszę że nie mam premii bo by mieli co zabrać:)

Zostaw merytoryczną opinię o ZPUE S.A. - Włoszczowa

• Jak się pracuje w ZPUE S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy ZPUE S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 190.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZPUE S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 132, z czego 24 to opinie pozytywne, 40 to opinie negatywne, a 68 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZPUE S.A.?

Kandydaci do pracy w ZPUE S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZPUE S.A.