Opinie o JTI Polska w Gostków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy JTI Polska. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie JTI Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja wyrobów tytoniowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JTI Polska w Gostków

Gosia

Manpower nie polecam płaca mniej niż najnisza krajowa pracujesz po 12h liczą ci normalnie bez 50% i 100 % robisz za 17,30 brutto cały czas przychodzi co do czego ochłapy na konto !!!!

Wolne masz tylko dwa weekendy w miesiącu

Czy pracownicy JTI Polska mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Mania
@bacha

Staż ile miesięcy trwa? Zatrudniają po stażu na stałe czy nie? ile podczas stażu jest nauki zawodu a ile faktycznej pracy?

Joel

Cześć, zastanawiam się nad aplikacją do JTI w gostkowie do działu inżynieryjnego. Firma wydaje się proponować konkurencyjne wynagrodzenie i pakiet benefitów, ale zastanawia mnie kwestia atmosfery i ewentualnych relacji pomiędzy ludźmi ? Ktoś byłby w stanie powiedzieć coś więcej na ten temat ?

Bartek
@Gość

Dobre pytanie. Trochę dziwne, że nie proponuje się stanowiska osobom z doświadczeniem, tylko szuka furtki dla kolejnych klakierów. Jak to mówią "firma rodzinna "

Rudy Nowy wpis

Jestem zainteresowany stażem w dziale przygotowania produkcji. W ogłoszeniu jest informacja o sześciu do dwunastu miesięcy płatnego stażu z możliwością kontynuowania współpracy. Ktoś został już przyjęty i może mi powiedzieć jak stawka dla stażysty? W ogłoszeniu nie ma nic na ten temat a chciałbym wiedzieć czy czeka mnie minimalna czy jednak więcej.

Jakie warunki pracy są w JTI Polska? Czy jest szatnia i/lub stołówka pracownicza? Czy organizowany jest dojazd do pracy dla osoby pracującej na stanowisku operator produkcji?

Jest kantyna, za darmo obiady. Dojazd prawie ze wszystkich kierunków.

Iwona

Wow, to naprawdę fajnie macie. A czytałam tutaj też o premiach i ktoś wspominał, że są nagrody jakieś. Rozumiem, że nagrody pewnie pieniężne? A jak bardzo trzeba się wyróżniać, żeby taką nagrodę uzyskać?

@Iwona

Głowna najbardziej istotna to premia kwartalna. 10-15% (około) zarobków kwartalnych dostajesz co 3 miesiące jako premię. (przykładowe obliczenie dla 10% premii przy zarobkach 4000 zł to 1200 zł premii na dany kwartał). Są dodatkowe premie które się pojawiają. Od 2 lat wypłacają premię pracownikom na premiowaniu kwartalnym wyrównującą ich do pracowników premiownaych rocznie.Dzięki temu pracownicy produckji nie są stratni względem biurowych. A nawet powiedziałbym że procentowo w skali roku mogą dostawać więcej premii. Najbardziej popularne to nagrody motywacyjne(pieniężne) oraz kaizenowe (pieniężne). Dodatkowo oczywiście nagrody za polecenia. Na ile trzeba się wyróżniać? Bazując na moim najbliższym otoczeniu, trzeba wykazywać zaangażowanie, robić coś więcej niż schemat wymaga a na pewno taka osoba dostanie nagordę. Są 3 stopnie nagród w zależności od "Zasług". Podsumowując, nie trzeba budować rakiet kosmiczych aby dostać nagrodę

A czemu nie, mógłbyś napisać czy jest. ;) Ja chętnie jeszcze nawiążę do tej premii, jakiego rodzaju zaangażowanie trzeba wykazywać, no tak przykładowo? Jestem ciekaw czy łatwo ją otrzymać.

W sensie, że premia Cię ominęła? A czemu to, ciężko ją uzyskać? Kolega podsumował swoje wyjaśnienia, że rakiet kosmicznych nie trzeba budować, by sobie na premię zasłużyć.

Zxc

Rakiet nie, wystarczy tylko silnik.

Tobik Nowy wpis

Pretensje do ustawodawcy, że to świadczenie pracodawca musi doliczyć do PITu pracownika i opodatkować, możesz nie korzystać, wtedy nic nie będzie doliczone i opodatkowane.

Witam Może ktoś mi napisze jaki system 4 brygadowy działa w Starym Gostkowie

2-2-3
@@Jarek

Praca w systemie 12h, w godzinach 6-18, 18-6 System 2-2-3, tj 1 tydzień: 2 dni wolne, 2 dni pracy (dzień), 3 dni wolne 2 tydzień: 2 dni pracy (noc), 2 dni wolne, 3 dni pracy (dzień) i tak dalej co drugi weekend wolny

@2-2-3

To chyba nikt nie narzeka na taki system? Można się w wyjątkowych sytuacjach zamieniać na tygodnie? Ciekawi mnie czy trzeba to załatwić z przełożonym czy wystarczy to ustalić tylko z osobą, z którą się zamieniamy.

@2-2-3

I pracuje się tak niezależnie od czego czy jest to święto czy niedziela, system jest systemem? Czy za nocki macie płacony jakiś dodatek, jeśli tak rzeczywiście jest to podaj kwotę?

Wera Nowy wpis

No to niefajnie. Ale pracowały działu produkcyjne, czy wszyscy razem z biurem? Chodzi mi głównie, czy osoby na posadzie IT business solutions analyst też wymagana była obecność w pracy. Bo chcę wysłać cv, bo rekrutują, stąd szukam detali.

Str

Ile zarabia nowy pracownik może ktoś napisać jakie są widelki

Nowel
@Str

Wszystkim na start dają 26zl i wszyscy trafiają na RRP na system 3 zmianowy po 12h. Wypłaty na poziomie 3300zl. Lepiej iść gdzieś indziej na 8h i mieć taką samą kasę. Pracowałem 4 miesiące i się zwolniłem

@Nowel

tutaj się nie zgodzę, pracownik trafia na taką fabrykę na jaką zaaplikuje - to nie jest tak, że z automatu wszyscy trafiają na RRP. Najlepiej dopytujcie podczas rozmowy na jaką fabrykę to jest stanowisko i w jakim systemie. Stawka 26 też już nieaktualna

Aaa Nowy wpis
@pracownik

A w której fabryce jest lepiej lub gorzej, możesz coś polecić gdzie najlepiej trafić? Skoro stawka na start 26 zł jest nieaktualna to teraz ile jest?

Przedstawiciel Handlowy

poziom 4/5 kultura wysoka, oczekiwania i wynagrodzenie w 100% zgodne czas pracy i nadgodziny NIEZGODNE Z UMOWĄ zamiast etatu masz 1,5 brak kasy za nadgodziny

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Leszno
@pracodawca

Czy jest możliwość przeniesienia się z OTP na RRP.Jestem na agencję manpawer

Dawid

Od jakiegoś czasu w firmie dzieje się coraz gorzej. Przyszedł jakiś dyrektor Ukrainiec i zaczął się terror. Codziennie się słyszy o naganach za głupoty. Parę osób wyprowadzili. Plusem jest że płacą nie tak źle ale te nagany bez powodu powodują że firma oszczędzi dużo kasy na podwyżkach oraz premi.

@Dawid

Hmmm a ktoś wie, konkretnie, za co są te nagany? Za głupoty, czyli za co, za zbyt wiele przerw na toaletę? Jakieś przykłady? I co to znaczy, że parę osób wyprowadzili? Że zostali zwolnieni i od razu odstawieni do drzwi wejściowych? Nie rozumiem, na jakiej podstawie takie rzeczy się dzieją?

Szukają, bo jest ciągła rotacja czy firma się rozwija i jest zapotrzebowanie na więcej stanowisk pracy? Na jakie stanowiska najczęściej szukani są pracownicy? Gdyby proponowano więcej pensji to rotacja mogłaby ulec zmniejszeniu?

Czy w JTI Polska obowiązuje nienormowany czas pracy? Czy Kierownik Sprzedaży umożliwia pracę zdalną? Jest ogłoszenie z 11 stycznia na Pracuj.pl.

na jednej ze stron internetowych, udało mi się znaleźć ofertę pracy na stanowisko kontroler ds. zapewnienia jakości. firma proponuje zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na zastępstwo. w takim razie, na jak długo jest się w stanie tutaj zatrudnić? Czy po zakończeniu umowy można liczyć na dalszą współpracę? (Nawet na innym stanowisku) :) osobiście oczekuję stabilnego zatrudnienia.

pio-fot

(usunięte przez administratora) nie oddali mi pieniedzy za e-papieros wyslane do reklamacji wartosc 600pln i nie zwrocili mi reklamowanych papierosow.To trwa juz ponad 2 lata.Zlodzieje bez tczci i honoru !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pytania o auta już były a o stażu cos ktoś napisze? na dział produkcji właśnie kogoś szukają, zainteresowany wstępnie jestem. piszą ze to opcja na pól roku lub rok z szansa na przedłużenie współpracy, czy warto? ilu stażystów średnio zostaje i na jakich warunkach? jak stawki wzrastają?

daaroos

Witam Mam pytanie czy ktoś rozwiazywał test na mechanika .I z jakim rezultatem

Mateusz

Czy możecie napisać jakie są auta w sorsedazy? Nie tylko pH ale i asm itd.?

@Pracodawca

Witam. Firma bardzo fajna przedewszystkim możliwość rozwoju. Fabryka OTP też oprócz zm. A gdzie liderka jest nie jaka Pani Agnieszka... Robi z ludzi (usunięte przez administratora) nie pozwala nawet na 5 minut nikomu usiąść gdzie widziałem na własne oczy jak wyrzywala się na pracownicach przy problemach kobiecych ... Wiele kobiet z płaczem kończyło zmianę. Wielu odchodzi właśnie przez tą Panią , braki w kadrze są właśnie spowodowane liderka która przy gorszych dniach szuka tylko pretekstu żeby nawrzeszczeć na podwładnego. Jest to opinia nie tylko moja ale ludzi którzy mieli z nią styczność ..mam nadzieję że przełożeni przyjza się tej Pani i wyciagna wnioski braku ludzi do pracy na zmianie A.

@@Pracodawca

A jak tak ludzie odchodzą, to 'góra' nie reaguje? Nikogo z szefostwa to nie dziwi? Może hr jakoś reaguje i stara się takie osoby zatrzymać w pracy i dopytać, dlaczego chcą odejść? Czy po prostu ludzie zwalniają się i nikt nie dowiaduje się powodów?

@@Pracodawca

Napisałeś to, jakby w ogóle podczas zmiany nie obowiązywała przerwa... Faktycznie tak jest, że nie ma czasu nawet usiąść na 5 minut i coś zjeść, odpocząć? Czy chodzi o dodatkowy czas poza przerwą? Niejedna kobieta przy swoich dniach potrzebuje takiej chwili

Charles Chevallier

Always saddening to see so little courage online - as a member of the leadership team I can only disagree with the judgment and conclusions being made.

Agnieszka Rup

Jako pracownik odpowiedzialny za komunikację wewnętrzną, przykro mi oczywiście czytać taką opinię. Ja się z nią nie zgadzam, ale jeśli coś możemy poprawić, zapraszam do kontaktu, do podzielenia się swoimi przemyśleniami i pomysłami. Jesteśmy jednym zespołem i organizacją w której możemy rozmawiać. Rozmawiajmy otwarcie, anonimowy post tutaj jest w mojej ocenie mega słaby.

Magdalena Kłosińska

I decided to take part in this discussion because I believe that this opinion requires a strong response. The opinion is unconstructive, not supported by any facts and - more importantly - does not reflect the actual situation. The company's results, high standards it follows and the fact that we are among the best employers on the market clearly contradict the anonymous opinion presented. I deliberately provide my name, unlike the author of the post, which also questions the author's true intentions...

Ommary Ally

Such anonymous negativity and outside of available channels within the Company is a clear indication of lacking context. I personally disagree with you and hope you find better ways to obtain satisfaction.

Sylwia

Każdy ma prawo do swojej opinii, jeśli ktoś uważa, że przez Internet coś osiągnie to trudno negować. Pracuję w firmie wiele lat i nigdy nie miałam problemu aby mówić otwarcie swojego zdania, czy też nigdy po wyrażeniu niepopularnej opinii nie spotkały mnie z tego powodu nieprzyjemności. @employee zachęcam do komunikowania otwarcie swoich zastrzeżeń (np. bezpośredniemu przełożonemu), czy też braku informacji w zakresie np. wspomnianej wizji lub też rozumienia z czego wynikają podejmowane decyzje. Warto rozmawiać. Tylko tak można zaadresować temat. Co do Edo to zupełnie się nie zgodzę, otwarty na ludzi, bez względu na zajmowane stanowisko, dopytuję o opinie, dzieli się swoim doświadczeniem

@Jarek

Witam wszystkich. Mam pytanie jaka jest atmosfera i jacy są liderzy , kierownicy w magazynie Stary Gostków. Proszę o odpowiedź. Dziękuję

Joel

Oliwka
@Joel

Hej, ale jakie konkretnie benefity dają? Bo szukam info o tym właśnie, ale nie widzę nigdzie szczegółów. Dają np. wczasy pod gruszą albo paczki świąteczne? Opiszecie benefity?

Pracujący
@Oliwka

Cześć, w dziale inżynieryjnym jest dużo pracy. Ale jeżeli ktoś nie przychodzi się obijać to dział wydaje się spoko, dla ambitnych. Atmosfera z mojego punktu widzenia w porządku. Ludzie z działu inż. których ja znam, to bardzo w porządku ludzie! Benefitów jest bardzo dużo. Najważniejsze: -Premia roczna/kwartalna (zależnie od tego na jakim dziale pracujesz)- znaczna, wypłacana zawsze (nie ma tak jak w innych zakładach, że ktoś Ci ją zabierze..) - comiesięczne doładowanie 300 pkt na plaformie motivizer (równowarte 300 zł, do wykorzystania w biedronce, allegro, zalando, na stacjach i w wielu innych miejscach) - Dofinansownaie do wyżywiewnia- wystarczy na ciepłe obiady na cały miesiąc. Jak ktoś kupuje również śniadanie w zakładzie to czasami może będzie musiał dopłacić ze swoich. Co ważne jakość posiłków mocno poprawia się w ostatnich miesiącach! - Pakiety medyczne enelmed/medicover (ja korzystam z Enelmed- Ja, żona i Syn- muszę dopłacać jedynie ~80 zł a w pakiecie są nawet wizyty domowe!) - Oczywiście multisport (40 zł max pakiet) - Pożyczki mieszkaniowe na atrakcyjny proces - Oczywiście bonusy za polecenia (2 lub 2,5k za 1 pracownika) - Paczki dla dzieci na święta - Dofinansowanie do wakacji dzieci - bony sodexo na święta w Grudniu i w Kwietniu (zależnie od dochodu- karty przedpłacowe, czyli można wykorzystać je wszędzie tak jak kartę kredytową) - siłownia do dyspozycji pracowników - jeżeli twoje stanowisko na to pozwala to darmowe lekcje angielskiego (1 raz w tygodniu 1,5h w trakcie pracy) - pakiety emerytalne - możliwość zakupienia akcji zakładowych i wieeele wieele innch. Szczerze sam pewnie nie jestem świadomy wszystkich po prawie 5 latach pracy...

Ilona
@Pracujący

a jak z jezykiem angielskim? czy w kazdym dziale jest tak bardzo potrzebny? tylko to mnie blokuje przed zlozeniem tam CV. mam wyzsze wyksztalcenie - mgr z logistyki, ale z angielskim kiepsko @Pracodawca

obecny pracownik
@Ilona

Angielski jest wymagany na stanowiskach kierowniczych i faktycznie jest potrzebny. Firma tez daje możliwość uczenia się i sponsoruje naukę języka, tylko musisz zdawać egzaminy. Jak nie to zabierają dofinansowanie o ile się nie mylę.

@Ilona

w dziale logistyki może być potrzebny, bo jednak kontaktują się tam z zagranicznymi klientami, dostawcami, kierowcami itp - liczą się tutaj też jednak chęci - jeśli podejmujesz jakieś kroki, żeby ten język poprawiać, chodzisz na jakiś kurs to to zawsze na plus jest rozpatrywane

@pracownik

A inny język niż angielski też się sprawdzi; francuski, niemiecki? może firma opłaca nauki językowe?

dopłaca do języka angielskiego, ale oferuje też dostęp za darmo do platformy do nauki innych języków obcych (w tym niemieckiego czy francuskiego). Ale jeśli chodzi o wymagany język do pracy to tylko angielski. Jeśli jakiś inny język będzie mile widziany to będzie w ofercie napisane.

@pracownik

A jakie tu są możliwości dla ambitnych osób, możliwości awansu? Czy zanim pojawi się ogłoszenie ogólnodostępne ogłoszenie, to trwają wpierw wewnętrzne poszukiwania, wewnętrzne rekrutacje? Widzę, że jest oferta pracy dla lidera zespołu z umową o pracę i deklaracją rozwoju zawodowego. Interesują mnie realia, nie deklaracje i piękne słówka. Proszę więc o info, czy nie było chętnych do wśród pracowników do objęcia tej posady i jak się ma ilość zadań do zarobku? Dlaczego nie podano zakresu wynagrodzenie, które można by negocjować?

Bartek
@Gość

Gosia

Xxx
@Gosia

To tszeba zgłosić a nie ktoś pracuje tyle godzin a wypłaty (usunięte przez administratora) Jest tyle na umowie i za nadgodziny i się robi to się należy. To tszeba zgłosić do agencji pracy

Pracownik produkcji
@Gosia

Zgadzam się. Obecnie nawet najniższej krajowej nie ma.

@Gosia

Miałem rozmowę telefoniczną z agencją, zaproponowali 21,5brutto za godzinę, gdzie stawka minimalna wynosi 23,5. Śmiech na sali, o pracy po 12h nie wspomnę.

Z jaka agencja?!?! Chyba z towarzyska. Jak miales rozmowe z agencją, to znaczy ze nie miales byc zatrudniony w JTI tylko w firmie wspolpracujacej, ktora sama ustala stawki wynagrodzen i JTI nic do tego. W JTI zaden z nas nie pracuje na minimalnej o ile mi wiadomo bo nikt by takiej roboty nie wzial. Co ty gadasz.

Hanka

Wow, po 12 godzin? A ile jest dni wolnych? Wolne są tylko weekendy, czy więcej dni wolnych? Jest jakas rekompensata za tyle godzin pracy?

@Hanka

od kiedy praca po 12h na produkcji kogoś dziwi? masz dzięki temu co drugi weekend wolny. Raz w tygodniu pracujesz dwa dni (środa-czwartek), a w kolejnym tygodniu pięć dni (poniedziałek-wtorek i piątek-sobota-niedziela), za ten system masz dodatkowo bonus 7% co miesiąc do wynagrodzenia

Wolne masz tylko dwa weekendy w miesiącu

@Jarek

W jakich godzinach jest system 12h? Są tylko ranki czy również nocki?

Xyz
@@Jarek

Zą też nocki i weekendy.

@@Jarek

Dwa weekendy w miesiącu wyjęte z życia, pt. Sob. Niedziela pod rząd. Raz na noc raz na dzień. Porażka. System dobry dla pracujących zaocznie studentów i samotnych bez rodziny.

Czy w JTI Polska jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Po ostatnich występach raczej bym nie liczył

Edyta

"występach"? jakaś niekorzystna sytuacja się wywiązała podczas ostatniego razu czy o co chodzi? Ogólnie to często jakieś imprezy były organizowane?

Sauro
@Edyta

Na ostatniej brutalnie pobito chłopaka a jedna dziewczyna ssała 3 kolegom gdzie to nagrali. Także wiesz

Szymon
@Sauro

Ale jesteś dosadny. To może zamiast imprezy gwiazdowej dadzą na święta jakieś paczki dla pracowników. W zeszłym roku były?

@Sauro

Chyba zaaplikuję????

@Szymon

Integracje były organizowane dla działów raz do roku z budżetu firmy. Był to zamiennik wczesniejszych piknikow rodzinnych. Jak będzie w przyszłości to nie wiem, bo faktycznie był incydent na jednej z imprez. Natomiast to dany pracownik jest winny temu, że postąpił jak postąpił. Co do drugiej historyjki, to jest to obleśne pomówienie, które nie powinno byc powtarzane. Niestety w tak dużym zakładzie zdarzają się parapety a nie tylko ludzie. Stąd taka fama poszła. Nie wiem czy sprawa nie znalazła swojego końca w sądzie.

Zofia
@4 lata pracy i rośnie

Faktycznie na bogato opowiadane są te historie... Ja chciałabym dopytać jak aktualnie wyglądają warunki pracy? Dobrze płacą na pierwszej umowie? Dają od razu umowę o pracę czy na próbnej jest zlecenie?

@Zofia

Nie mam informacji aby ktokolwiek był zatrudniony przez umowę zlecenie. Pierwsza umowa (pewnie zależnie od konkretnej fabryki) to 1 rok. Później na czas nieokreślony. Tak było tez w moim przypadku. Stawki dla operatorów początkowe to około 26zl/h. Do tego warto doliczyć sporo benefitów których średnia miesięczna wartość może wynosić 500-800 zł.

Krystyna
@4 lata pracy i rośnie

To jakie te benefity macie, możesz powiedzieć coś konkretniej? Bo az mnie zaciekawiło. No i ta stawka godzinowa to na rękę tak?

bacha
@4 lata pracy i rośnie

na umowę zlecenie zatrudniani są tylko stażyści

Mania
@bacha

Zostaw merytoryczną opinię o JTI Polska - Gostków

• Jak się pracuje w JTI Polska?

Zobacz opinie na temat firmy JTI Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 50.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JTI Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 2 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy JTI Polska?

Kandydaci do pracy w JTI Polska napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

JTI Polska