Opinie o Alcatel Lucent w Bydgoszcz

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Alcatel Lucent. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Alcatel Lucent na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alcatel Lucent w Bydgoszcz

Weronika

@Były Pracownik, dziękuję za odpowiedź oraz wyrażenie opinii na temat pracy w firmie Alcatel Lucent. Czy możesz przybliżyć czytelnikom jakie konkretnie obowiązki stawia przed nowymi pracownikami pracodawca? Jak ocenisz atmosferę pomiędzy kadrą pracowniczą? Czy pracownicy są dla siebie pomocni w trudnych sytuacjach? Napisz coś na ten temat.

Vojtas
@Weronika

Piszesz magisterke o nokii?

brownie
@Vojtas

Pewnie z socjologii.

domyslny_krystian
@Weronika

Pani Weroniko, Panie jest z urzędu pracy! Doszły skargi i bada Pani temat!

Weronika

@zenek, dziękuję za odpowiedź, wiele firm oferuje pracę na wakacje dla osób młodych, które mają w tym czasie przerwę od zajęć szkolnych, dlatego chciałam sprecyzować tą kwestię więc dziękuję, że odpowiedziałeś i wyjaśniłeś to. Wątek główny forum gowork.pl służy temu, aby każda zainteresowana osoba mogła uzyskać potwierdzone i uzasadnione informacje na temat pracy w firmie Alcatel Lucent. Dlatego prowadzę dyskusję na ten temat, aby użytkownicy zainteresowani pracą u tego pracodawcy mogli właśnie tu znaleźć wszystkie potrzebne informacje do podjęcia decyzji, czy zdecydują się na kandydowanie do pracy w firmie Alcatel Lucent. Nie sądzisz, że przed pójściem do pracy dobrze jest znać ogólne warunki oraz panujące zwyczaje w takiej firmie?

Były Pracownik
@Weronika

Użytkownicy zainteresowani pracą u tego pracodawcy powinni wiedzieć tylko jedną rzecz. Niech przestaną być zainteresowani pracą u tego pracodawcy. Kołchoz, kolesiostwo, absolutny brak asertywności polskich managerów, antyczne technologie i wszechwładna pani w HRach. I tyle. A w Bydgoszczy fajnych firm jest coraz więcej.

Weronika

@Kolega, czy aplikowałeś do pracy w firmie Alcatel Lucent na okres wakacyjny? Jesteś już po wstępnych rozmowach z pracodawcą, czy dopiero zamierzasz wysłać swoją aplikację na to stanowisko? Czy ktoś z Was jeszcze jest zainteresowany pracą wakacyjną w firmie Alcatel Lucent? A może są osoby, które już pracowały w takim charakterze w tej firmie i mogą napisać coś na temat warunków jakie oferuje pracodawca? Zachęcam do dyskusji.

zenek
@Weronika

nie ma tam czegos takiego jak praca wakacyjna, chcesz pracowac przez wakacje to jedz na truskawki jestes zainteresowana? idz na rozmowe a nie wyputujesz do okola nie wiedziec po co

Kolega

Witam, wiecie może ile można zarobic na praktyce letniej w Nokii Bydgoszcz ?

Inżynier Oprogramowania

Zazwyczaj w rekrutacji biorą udział 2 lub 3 osoby (oprócz kandydata) - manager oraz 1 lub 2 inżynierów. Rozmowa jest prowadzona najpierw po polsku, a potem po angielsku, aby sprawdzić czy kandydat zna język. Czasami też dostaje się fragment technicznego tekstu do przetłumaczenia (np. o macierzach dyskowych, o serwerach, konfiguracji, etc). Pytania sprawdzające wiedzę ograniczają się do wyciągnięcia od kandydata informacji o sieciach IP, protokołach TCP, UDP, SNMP, o konkretnych językach programowania i ich funkcjonalnościach, dostępnych bibliotekach, itp. Generalnie sprawdzane jest to co kandydat napisał w CV. Jeśli napisał nieprawdę, to od razu jest skreślony (tak, bywają tacy co ściemniają w CV). Następnie przychodzi czas na rozwiązanie tzw. "problemu". Problem może być różny w zależności od stanowiska na które się aplikuje. Chodzi w nim o to aby sprawdzić czy kandydat potrafi myśleć i nawet jeśli nie zna rozwiązania, to czy potrafi iść w jego kierunku analizując różne warianty. Najgorsze co może być, to gdy kandydat powie "nie wiem" i dopuści temat. Wielkim plusem jest znajomość Linuxa (konsola). Kompletnie nie ma znaczenia czy ktoś zna się na hardware czy też nie. Mogłeś nigdy nie rozkręcać komputera, a będziesz przyjęty jeśli potrafisz dobrze programować.

Pytania są różne: - optymalizacja prostego algorytmu (są różne), - określenie jak dany kod zadziała, - naprawienie błędu w kodzie, - co się stanie gdy... i tutaj podany scenariusz, - obliczenie czasu odpowiedzi serwera, - co to jest DNS, do czego służy, - jak działa TCP/IP, - co to jest maska podsieci, jak się liczy, - protokoły TCP, UDP, jak działają, czym się różnią, - podany jest opis funkcjonalności i pytanie - jak byś to przetestował.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Weronika

@Gutek, po Twojej wypowiedzi wnoszę, że pracujesz w Alcatel Lucent. Co możesz powiedzieć o warunkach oferowanych przez tego pracodawcę? Na podstawie jakiej umowy pracuje się w Alcatel Lucent? @realista, rozumiem, że Ty także jesteś pracownikiem Alcatel Lucent. Jakie widzisz plusy i minusy pracy w tym miejscu? @byly_frajer, a pracujesz jeszcze w Alcatel Lucent czy już nie?

Gutek

Może w obecnej sytuacji kiedy brakuje ludzi do pracy firma zacznie podnosić zarobki?

realista
@Gutek

hahahaha... W co ty wierzysz? :)

byly_frajer
@Gutek

Powiem tak... Przez 4 lata jeszcze w to wierzyłem. Jednak już piaty rok przestałem się łudzić. Nawet jak ktoś dostanie wyższą pensje to nowi na start. Stary pracownik NIGDY. Nawet jak będziesz odchodził nie dostaniesz oferty chyba ze się komuś NAPRAWDE pali pod (usunięte przez administratora)

kiedys_lubilem_ta_firme

Pracownik ALU z ogromnym stażem Management to żołnieżyki H, wykonują posłusznie rozkazy ze spuszczoną głową, skupieni na sobie, trzymajacy się kurczowo swoich stołeczków, jeśli dbają to tylko o najbardziej istotnych z punku zachowania biznesu pracowników, reszta nie zobaczy nawet 50% wyrównania inflacji. Średnia pęsja rosnie w tepie 50% tego co średnia rynku, wiec zarobki z roku na rok coraz niższe. Nawet najlepsi nie zarabiają średniej rynku lokalnego, gratulacje z HR-ów należy Was się za to osiągnięcie duża premia. Firma za 10 lat bedzie płacila gorzej niz PESA czy Biedronka, za 5 lat nie będzie tej lokalizacji przy tej polityce, czy Nokia coś tu zmieni, musialaba by najpierw zmienic całe dowodztwo. Poza tym Nokia to tylko kolejne bezosobowe korpo jak ALU, więc dlaczego miałoby być inaczej ? Ludzie, duzo autonimicznych klonów, troche zwykłych frajerow, troche zachukanych brainiakow ktorzy sa ujeżdżani jak konie w westernie i dostaja za to jakies ochłapy a myśla ze pana Boga za pięte chwycili. Co bystrzejsi własnie sie spakowali albo spakują w niedalekiej przyszłości a firma rodośnie wymieni ich na studentow. Haos - to domena ALU, przerzucanie ludzi co kilka miesięcy z projektu do projektu bez przeszkolenia bez wprowadzenia, generuje to stres i straty dla firmy. Nie widać wogóle długoterminowego planowania, zarzadzanie wojenne, chaotyczne. W ALU nie liczy sie czlowiek liczy sie sie tylko projekt który upadnie szyciej niz się w nim znajdziemy.

@kiedys_lubilem_ta_firme

Słyszałam , że bracia Karnowscy będą robić duży reportaż o polskich korpo i wyzysku polskich inżynierów. Bydgoskie alu i te osoby z managmetu opisywane wcześniej będą negatywnymi bohaterami ich artykułów i programów tv plus jedno korpo z wawy. Dajcie znać czy też to słyszeliście?

@kiedys_lubilem_ta_firme

Czy kolega mógłby wyjaśnić temat żołnierzy i stołków trochę szerzej? Czy aby czasem kolega nie zapragnął dołączyć do armii Saurona, ale go nie przyjęli? Co do kursów, to przez ostanie pół roku nie widać ich końca. Z tego co naliczyłem, to ponad 60 godzin. Od 3 lat siedzimy w tzw. IMSie. Faktycznie rzygać się chce od tych devopsów, csfów, vmwareów, opencosiów. Teraz Sauron dołożył maszyn lerning. Masakra. Co niektórzy nie mogą wytrzymać tempa i przechodzą do hospicjum - tam pracuje się nad tiketami z tzw. pola. Zgadzam się z kolegą, że jeśli ktoś chce cichej posadki bez wyzwań to nokija nie dla niego. Trzeba się ciągle uczyć. Zgadzam się też że za 5 lat lokacji na pilickiej nie będzie. Sauron vel dyrektorek zapowiedział, że nokia chce przenieść nas do nowych budynków w bydzi - ponoć już szukają. Szkoda, że nie do Torunia :( nie musiałbym dojeżdżać.

Luk86
@Franek

Weź nie udawaj inżyniera, od razu widać, że jesteś przydupasem H, a socjologia to twój konik

@Luk86

A może jestem H. albo C. albo NN? Niektórzy doceniają H. i dlatego pracują dla niego. Wasze komentarze i nienawiść do H. idealnie wpisują się w obraz typowego polaka. Tak jak marszałek J. Piłsudski powiedział: Naród wspaniały, tylko ludzie ku..y.

pragmatyk
@Franek

@Franek - nie widze nienawisci, nie widze ludzi k..w tylko ludzi ktorzy daja upust swojej narastajacej od lat flustracji. pewnie nawet zalu. Sytuacja w ktorej sie znajezli ich przytlacza, zabija radosc, tlumi reszte pozytywnej energii zyciowej. Energii ktorej pewnie im zabraklo aby cos na plus zmienic w swoim zyciu zawodowym i tyle....

Marusia_z_ALU
@kiedys_lubilem_ta_firme

Tak się zastanawiam. W ALU pracuje ponad 1000 ludzi, z czego w u tego H. tylko 60-parę. Tylko ten jeden gość powoduje tyle kontrowersji? Reszta rozumiem jest ok?

spod_spisuaru
@Marusia_z_ALU

dokładnie tak

sdfsdfs

Tak, ludzie są sfrustrowani po latach zastoju i niepodwyższania wynagrodzeń. Pierwszym krokiem zmian na lepsze powinna być wymiana kadry zarządzającej z Bydgoszczy, (usunięte przez administratora)

Kandydat15

Witam, mam dwa pytania: 1. Ile w danej chwili można zarobić w Nokia Bydgoszcz ? 2. Oraz czy można pracować na własnej działalności gospodarczej w Nokia Bydgoszcz? Pozdrawiam

gw
@Kandydat15

Myślę, że spokojnie możesz podać widełki w okolicach 20k. Tutaj np. kolega pisze że tyle zarabia: https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,34440#scroll00000000-0000-0000-0000-0000002fd0fc

@Kandydat15

A gdybyś tak może podał, na jakie stanowisko aplikujesz, to może ktoś by Tobie odpowiedział. A tak tylko na głupkowate odpowiedzi możesz liczyć.

pragmatyk
@Kandydat15

Jak jestes dobry[a] to nawet 5-6k na poczatek. Nokia to dobry pierwszy pracodawca, duza mozliwosc rozwoju i pracy przy najnowszych technologiach chmurowych. Aby zarobic wiecej trzeba oposcic firme na 2-3 lata. Firma na nieoficjalna polityke deepfreaze pesji dla swoich pracownikow i wyzszych rynkowych dla synow marnotrawnych. Ogolnie jest OK. Wlasnie prowadzi aktywna rekrutacje.

ziem
@pragmatyk

Kolega ma racje, generalnie teraz są ciężkie czasy dla tej lokacji, przede wszystkim dla starej zabetonowanej ekipy na stołkach. Pozbywają się właśnie ludzi strasznych, którzy wiedzą o niekompetencji tej ekipy. Generalnie szukają nowych, młodych ale nie jest to wymóg. Więc jak chcesz sobie dorobić, poznać nowych ludzi, zasmakować betonu to śmiało polecam. Zarabiać na start będziesz więcej niż zasiedziały pracownik z dawnej epoki. Jest ich coraz mniej, bo są to ludzie w większości dobrzy, ale niektórzy wciąż wierzą w uzdrowienie tego organizmu i wycięciu podłego, bezwzglednego raka. przyjemności

Weronika

@kiedys_lubilem_ta_firme dziękujemy za Twoją opinię, pamiętaj jednak proszę, że na forum obowiązuje jasno określony regulamin (jego treść znajdziesz tutaj: https://www.gowork.pl/regulamin), a używanie słów obraźliwych w stosunku czy to do pracowników firmy, czy to do pracodawcy, czy też do innych uczestników dyskusji jest po prostu niedopuszczalne. Po Twoim komentarzu widzę, że pracujesz w Alcatel Lucent wiele lat - czy możesz powiedzieć, jakie zmiany według Ciebie powinny zajść w firmie? Pozostałych uczestników dyskusji również upominam, aby nie używać skrótów lub inicjałów osób związanych z firmą.

Maciej
@Weronika

Nikt nie zlamal regularminu, wiec prosby sa bezzasadne.

Gregor

Podpowiedzcie czy firma aktualnie prowadzi rekrutację? Jaka atmosfera w pracy?

kiedys-robilem-w-alu
@Gregor

jak zawsze, brak pozwyzek i awansow

J23i1/2
@Gregor

Witam - generalnie nie polecam dyrektor R&D łamał prawo pracy w związku z noszeniem komórek emergency i wymuszaniem noszeniem ich pod groźbą złej oceny i obcięciem premii. Sam chciał założyć swoją firmę chyba zefir - robił rekrutację i działał na nie kożyść ALU - mam nadzieje, że Nokia jak w końcu pojawi się w bydgoszczy zrobi z nim porządek - generalnie ma on swoich 2 zołnierzy szczerbaty JON i brązowy nosek, który był opisywany wcześniej - podsumowując: ALU jest ok pod warunkiem, że ktoś decyzyjny z Nokii zrobi tam korekty w managmencie.

@J23i1/2

Kolega @gregor nie bardzo wie o czym pisze. Pracuję u tego dyrektorka. Nie było takich akcji jak piszesz z emergency - sa procedury, firma tego pilnuje etc.. Noszę komórkę od lat i się cieszę z dodatkowej kasy za nic nie robienie - około tysiaka miesięcznie na konto :) Bzdety piszesz o tej firmie. Dyrektorek dostał ofertę pracy ze startupu z USA - chyba nawet z SF. Miał zrobić im dział w bydzi. Owszem rekrutował ale ludzi z mobiki i atosa. Jego ludzie z alu byli wściekli na niego bo zostawiłby ich na lodzie. Ale biznes się rypnął - z nie jego winy. Biedak został w alu, szkoda człowieka. Teraz ściąga robotę z innych lokacji alu do bydzi. Planuje też nową lokację dla nokii w bydzi, bo obecna jest nie na czasie. Szczerze mówiąc jak widzę komentarze o alu na tym forum to moim zdaniem dyrektorek powinien przenieść alu do Torunia. Tam znajdzie ludzi na poziomie do pracy bo w bydzi same cieniasy i trolle. Z tego co widzę to nie chcecie nokii tutaj. My w Toruniu nie pogardzimy taką firmą. Camerimage już mamy :)

@Franek

Komorka nie dzwoni ale na weekend bez kompa nie wyjedziesz wodki nie wypijesz a popoludnia spedzasz w promieniu 10km od domu. Czas poza praca mam dla siebie i rodziny. Skoro jestes sklonny na takie poswiecenia za tysiac zlotych to zal mi pytac ile zarabiasz....

@Hugo-Boss

Dyżur wypada raz w miesiącu. Chyba zgodzisz się, że to nie jest jakieś wielkie poświęcenie.

@kiedys-robilem-w-alu

Podwyżki i awanse są. Jest o wiele lepiej niż było.

dobry_kolega_Adasia
@J23i1/2

@gregor - daj spokój, piszesz nieprawdę :)

@anonymous

za 1 dyzur w miesiacu placa 1000zl??

Beta
@Franek

Większej bzdury nie słyszałem, panowie menedżerowie nie ośmieszajcie się. Nie zaklinajcie rzeczywistości. Tłumacząc się na forum potwierdzacie zeznania agenta j23.

J23 i 1/2
@Hugo-Boss

@HugoBoss - fajnie, że zarobileś ten 1000 ile wpisaleś nadgodzin do systemu? Zakładam, że jesteś wybitny i zarabiasz 1000zl za dzienny dyżur (choć nawet lekarze tyle nie zarabiają) ale nie ujmujmy tu nic nikomu (skupmy sie na przestrzeganiu prawa pracy) od 16 to 8 wiec to jest 16h - a ile godzin zaraportowałeś?- więc uważaj co piszesz bo możesz zarobić 1000 a zapłacić karę 5000zł - bo ja wytłumaczysz PIP owi, ze masz tyle nadgodzin. Przykład inzynier nosi komórke przez caly rok 2 tygodnie w miesiącu = (31 dni ma miesiąc *16 godzin)/ 2 (tylko 2 tyg w miesiącu) *12 miesięcy - to daje 2976 + 8 godzin w soboty + 8 godzin w niedziele daje to ponad 3000 godzin nadliczbowych co na to Państwowa Inspekcja Pracy - chcesz dalej toczyć dyskusję? - ile zalogowałeś godzin? ;-)

@J23 i 1/2

Co zarobilem przeciez ja nie pracuje w nokii lol

ZczeluściALU
@J23 i 1/2

Ciekawe. Czy naprawdę sądzisz, że takie firmy jak ALU specjalnie narażałyby się na sankcje ze strony PIP? Prawo pracy w takich firmach jest szczególnie przestrzegane. Takie firmy nie chcą ryzykować sporami z pracownikami. Nie chcesz tam pracować to idź do innej firmy i daj innym ludziom pracować.

J23 i 1/2
@ZczeluściALU

@ZczeluściALU, nie czytasz postów uważnie - zostały przedstawione 2 poważne uchybienia - nikt tego nie zgłasza bo dyrektor przekonuje ludzi, że 12000PLN za 3000h pracy (głównie w nocy i w weekendy) to super dodatek do pensji. Jak ktoś chce to nie sobie nosi ten telefon - ale nie może być tak, że jak ktoś chce zrezygnować z tego dodatku to obcina mu sie premię i wpisuje nieprawdziwe, negatywne opinie w ocenie. Skoro dalej twierdzisz, że nie ma uchybień to gdzie jest 8 godzin odpoczynku jak nosz telefon 24h/7/31, nosisz telefon 16 godzin a raportujesz 0.5 ? czy to nie jest łamanie prawa pracy? Z tego co wiem stawki te wzrosły 3 krotnie zeby ludzie siedzieli cicho i wykonywali i tak niezapłaconą prace. Kolejna sprawa to, że za łamanie prawa pracy odpowiada zarówno pracodawca jak i pracownik więc nikt się nie wychyla - tak wiec tylko chciałem podzielić sie opinią o ALU i zwyczajach tu panujących - po to przecież jest ta strona.

Zosia Samosia
@J23 i 1/2

Ciekawe. A ja znalazłam taki artykuł i jasno niego wynika, że bzdury pleciesz. https://poradnikpracownika.pl/-dyzur-pod-telefonem-kiedy-jest-obowiazkiem-pracownika

Bruner
@J23 i 1/2

J23 większych bzdur nie czytałem. Skąd te liczby? Z kapelusza? Już 1/2 roku poza firmą i tęsknisz?

Bruner
@J23 i 1/2

Widzę że komentarze dodawane w godzinach pracy.....oj nie ładnie...zamiast pracować na te grube tysiące uprawiacie hate w sieci?

wiosna_ach_to_ty
@Zosia Samosia

Zosi Samosiu. Oprócz pasjonującej lektury artykułów w necie polecam na zimowy (jeszcze wciąż niestety) wieczór Kodeks Pracy dział VI, art.1515 par.2 i 3 oraz art. 132 i 133. Wciąga jak Korona Królów :)

ALUłamałoPrawo
@wiosna_ach_to_ty

A powiedzcie mi Wy mądrzy broniący ALU i jego pilnowania przepisów - jak to jest, że pełniłem dyżur pod telefonem 24h przez 7 dni z rzędu, a jednocześnie prawo pracy gwarantowało mi nieprzerwany odpoczynek dobowy 8-godzinny i o ile dobrze pamiętam raz w tygodniu 32-godzinny. Jak jedno pasuje do drugiego? O ile komórka by nie dzwoniła, to w porządku, ale co, jeśli dzwoni? Bo w projekcie, w którym nosiłem, dzwoniła często, a w życiu nie dostałem jakiegoś wolnego dnia by stało się zadość zapisom prawnym o nieprzerwanym odpoczynku.

Krycha
@ALUłamałoPrawo

Moim zdaniem powinieneś jak najszybciej zgłosić to do HR. Firmy takie jak ALU czy też Nokia są bardzo wyczulone na łamanie kodeksu pracy i prawa w ogóle. Menadżer zostałby pouczony i zdyscyplinowany.

ALUłamałoPrawo
@Krycha

Przecież HRy musiały o tym wiedzieć. Tak funkcjonował bardzo długo największy projekt realizowany w bydgoskim R&D - kilkadziesiąt, jeśli nie ponad sto osób było w ten sposób zmuszonych do łamania prawa pracy, a manager, który miałby być pouczony i zdyscyplinowany był głównym zarządzającym całego bydgoskiego R&D.

rezydent of dan house

Siema Ziomki z Pilickiej - niezłe tam macie poruszenie - postanowiłem dodać coś od siebie, bo też nie lubiłem tego dyrektora, szczególnie jak wpadał na piątkowy stand up i powiedział, że coś ma być przetestowane do poniedziałku i wychodził wtedy się go baliśmy i w słoneczne weekendy (na polecenie służbowe) siedzieliśmy w robocie. W temacie Zefira był tu na towarowej i szukał przestrzeni biurowej - myśleliśmy , że chcę przenieść Alu - ludków z obskurnej industrialnej scenerii do jakiś fajnych biur - no i faktycznie szukał przestrzeni biurowej ale dla Zefira - smutne że by służbowym różowym samochodem w godzinach pracy - kiedy powinien ratować RandD we fordonie - 10x 4 r

@rezydent of dan house

Cześka, serio!? Ale numer. Bezczelny gość. Aczkolwiek nigdy go nie widziałem na stand upach. On się w to nie miesza bo ma od tego kierowników. Tak przy okazji skąd wiesz, że nie wziął urlopu? Z tego co wiem to menedżerowie dopłacają do tych rydwanów ognia więc pewnie mogą też jeździć nimi do dan house :) , na wakacje, do kina i do Torunia.

Marek zegarek

Cześć - dzikuje że ktoś się odważył poruszyć temat komórek, też miałem z tym problem ale na rynku Bydgoskim jest wiele firm, które płacą lepiej i nie ma dyktatury (zawszelepiej zmienić pracę niż się sądzić) - opinia w temacie: Zatem pracownik, o którym mowa w pytaniu, opiekujący się dzieckiem do lat 4, miał prawo odmówić pracy w nadgodzinach. Wprawdzie polecenie pracodawcy dotyczyło pracy, jednak było sprzeczne z przepisami prawa pracy (art. 100 § 1 K.p.). A z 2 strony niedowiary, ze chłopek roztropek z prowincji zastraszył ponad 100 inzynierów - ale czasy się zmieniają i nawet generałowie zostaja pozbawieni tytułów. - a odsetki za niewypłacone premie wciąż ronsą

Kumpel_Dyrektorka
@Marek zegarek

Jak opchniesz ten dług ruskim, to będziesz moim bohaterem, rzeczywiście 'biedny dyrektorek' wtedy będzie :)

@Marek zegarek

Ten mój dyrektorek sam rozmawiał z tym pracownikiem i kazał mu pracować? Hmm, ciekawe.

ABCDEFGHIJ

Jakieś opinie, komentarze na temat harmonizacji benefitów i wypowiedzenia ZUZP przez pracodawcę? Co sądzicie ?

@ABCDEFGHIJ

Sądzimy, że powinieneś przeczytać aktualny ZUZP. Potem porównaj - teraz będzie tylko to, co w ustawie, nic ekstra. Z benefitów na minus premia roczna, na plus dopłata do posiłków.

@Engineer

Tak jak wszędzie. Premia roczna też na plus bo Nokia wypłaca premie. ALU miało z tym problemy.

WeteranVg

czy te odprawy Wam wypłacą, to się okaże. Proponuję skontaktować się z dobrą kancelarią i zacząć ten proces na poważnie, tak jak robi to ALU.

KiedysTamPracowalem

@NokiaToShit - mozesz przyblizyc cos sie tam dzieje? O jakie porozumienia chodzi?

Nom
@KiedysTamPracowalem

Porozumienie bez barier.

Odszedłem z ALU jakieś 3 lata temu po około 9 latach pracy tam. Przez te 3 lata podwoiłem swoją pensję względem tego, co płaciło mi ALU. Nie wyjeżdżając z Bydgoszczy oczywiście. Tyle w temacie wynagrodzeń.

Marol

Ktoś widział nowe umowy ? Słyszałem, że kolega dostał (możliwe) słabsze warunki o 30% !! Ludzie, aż tak nas chcą wy... ?

Nicke
@Marol

Bzdura.

@Marol

Nikt nie widział umowy na oczy, więc nie wiem co słyszałeś - jakieś opowieści dziwnej treści

kandydat

jakie są plusy i minusy bycia zatrudnionym do Noki przez podwykonawcę Laczpol ?

selekcjoner
@kandydat

Plusy tylko dla pracodawcy. Minusy dla Ciebie.

Witam, jak wyglądają u Was zarobki (u nowego pracownika) i jak wyglada umowa? Umowa o pracę, czy zlecenie na początek? Pozdrawiam

nick2

W Bydgoszczy jest prawie 1000 osób zatrudnionych. Myślisz że wszyscy mają te same zarobki albo taka sama umowę. Zależy od wielu czynników. Poza tym nawet nie dajesz informacji jakie stanowisko cię interesuje, jakie doświadczenie itp. Więc pytanie o zarobki trochę slabe. No ja mam 20k brutto, jak chcesz to weź to pod uwagę i zadaj tyle samo.

prog_spec

Ludzie tu tak narzekają a Nokia jako jedyna Bdg ma tak niskie wymagania z tego co widzę. Praktycznie mówiąc umiejętności tutaj jakich potrzebują to chyba już się takiej firmy nie da znaleźć. A zarobi i tak są atrakcyjne co do tych umiejętności . Przeglądam oferty i widzę jak jest.

egrg
@prog_spec

Tak, najlepiej jak ktoś jest od wszystkiego i najlepiej jakby znał wszystkie gówniane frameworki... wymarzony pracownik...

Zostaw merytoryczną opinię o Alcatel Lucent - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Alcatel Lucent?

Zobacz opinie na temat firmy Alcatel Lucent tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alcatel Lucent?

Kandydaci do pracy w Alcatel Lucent napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alcatel Lucent