NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

pracaaa

witam jestem zainteresowana praca na stanowisku kontrala jakosci czy są jakies oferty? gdzie mozna składać?

Inżynier
@pracaaa

Nie ma takiego stanowiska, ale jest inne o podobnym charakterze. Tylko wymóg jest taki że trzeba mieć wyższe wykształcenie, a mianowicie chodzi się na patrole i sprawdza zawartość kubłów na śmieci. Ale bez znajomości i szkoły wyższej najlepiej WSB się nie dostaniesz, i na dodatek trzeba biegle posługiwać się aparatem fotograficznym w trybie ,,automat''. Łatwiej będzie się dostać na stanowisko kierownicze z tym że mało płacą ale w zamian oferują pracę w prestiżowej azjatyckiej firmie...chyba warto skoro tak mówią

Teo

Witam kiedy są wypłaty w NGK do 10 czy wcześniej. I jak jest z wypłatami z podfirm Dziękuje,

Sjebri
@Teo

Tak jak się reklamują. ,,zawsze na czas''

Albert
@Teo

Pierwsza wypłatę dostaniesz jak zaczniesz pracować, chyba że po 1 dniu Ci się znudzi...

Glonojad
@Teo

Wypłaty są zazwyczaj wcześniej niż 10-tego. Podfirmy kiedyś miały wcześniej wypłaty niż NGK, ale na pewno do 10 kasa jest na koncie.

Oxy

Czy ktoś mogły się zainteresować praca ludzi w czerwonych koszulkach ,rozumiem że mają inne obowiązki ,stawkę ,ale płacenie im za co najmniej 8g siedzenie i oglądanie filmów na tel przy braku ludzi to nieporozumienie ..ludzi coraz mniej czasem po 3os a żaden (usunięte przez administratora) nie ruszy by można było chociażby do ubikacji spokojnie pójść ,nie mówiąc o zakasaniu rękawa i do pracy na linii ..jedyne co to pretensje bo targetu nie ma..

Palacz_z_P6
@Oxy

Osoby z czerwoną koszulka swoje już od pracowały i swoją wiedzą wspierają nowe osoby oraz nadzoruje niebieskie koszulki, taka praca to już prawie jak w biurze, na kantynie słyszałem że mają na każdym dziale zrobić osobne biura z klimatyzacja dla czerwonych. Osobiście uważam to za bardzo dobry pomysł. Należy im się bo swoim doświadczeniem i zaangażowaniem zapracował sobie na to stanowisko oraz bardzo dobra wypłatę :)

@Oxy
@Palacz_z_P6

Naprawdę wierzysz w te bzdury co piszesz ??znam co najmniej kilka przykładów z dołu czy góry ,które z zapracowaniem na to nie mają nic wspólnego ,raczej włazenie w ....znajomości i umiejętności przytakiwania,co mnie wogole gdy jest ludzi od groma ale jak ich brak to powinni zasuwać na liniach a nie filmy oglądać albo party na stołowkach robić

Gibon
@Palacz_z_P6

Dobry sarkazm nie ma co, czerwony to pracownik produkcyjny fizyczny, który ma dodatkowe obowiązki w postaci kierowania zespołem i nadzorem produkcji, za co bierze odpowiednie wynagrodzenie i podwyżki. Zapracować to on sobie może na emeryturę, ale na pewno nie na siedzenie i ściemnianie. Ale co tam, czerwony to koledzy kolegów, posadki porozdawane wg znajomości nie ma co, jest suuuper. Ino współczuć

No nieeee

W innych firmach dostajesz 300 zł albo owalne 0, a tutaj 1000 zł Ci mało? Nieźle Ci się w główce poprzewracało

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

Szalona

Witam. Czy ktos z państwa moglby Szczerze napisać co dostaja dzieci pracowników ze zwiazkow zawodowych? Bardzo zależy mi na odpowiedzi. Dziękuję

Mocny

Powiedzcie mi czy czerwoni mają jakas premie za to, że nie biorą ludzi na nadgodziny, jak brakuje kogoś na linii?? Bardzo ciężko im to idzie mówię o nowej fabryce, na starej nie ma problemu, dzwonisz i cie zapisuja

Mocny

Cześć, macie namiar do HR, kto się zajmuje badaniami np. Psychotesty??

Loren

Tak czytam i czytam. Była możliwość strajku to wiele osób się (usunięte przez administratora) albo było na tyle leniwych że ciężko było im się udać podpisać karte... szczególnie Dąbrowa dała przysłowiowego ciała... teraz możemy gdybać i marudzić ale jak się sami nie weźmiemy w garść przy kolejnej okazji (o ile taka jeszcze nadejdzie) to nie będziemy mogli na nic liczyć. Proste...

Pracowjik

Dobrze się pracuje Praca jest Zarobki ok Nie ma co narzekać

Z jakich powodów ludzie składają wypowiedzenia? Czy może firma takie wręcza od siebie? Jakieś konkretne stanowiska odchodzą? Firma szuka kogoś na ich miejsce?

Donald Kaczyński

Wybory. Witam załoge. Co myślicie na temat udziału w wyborach? Jak mają głosować załogi, które w tym czasie będą w pracy? Jedni mają blisko do domu a inni dalek co wiąże się z tym że będzie problem z głosowaniem. Czy według Was firma nie powinna znaleźć jakieś rązwiązanie? Np skrócić czas pracy w tym dniu o godzinę ( 7-18 i 20-7). Pozdrawiam

Kaczorek
@Donald Kaczyński

Donek, ale lokale masz otwarte 7-21 więc na spokojnie po nocce czy dniówce sobie pójdziesz do lokalu

Jednym z powodów dla którego zatrudniłem się w NGK była możliwość dojazdu autobusami pracowniczymi do zakładu. Niestety w busie z Piekar jest za mało miejsca i zdarza się że kierowca nie chce zabierać pracowników bo nie chce dostać mandatu co jest zrozumiałe. Czy firma może uzgodnić z przewoźnikiem zamianę busa na duży autobus lub ewentualnie zrobić analizę i zrobić zamianę pojazdu z inną mniej obelgana trasą. Od nowego roku minimalna zrówna się z naszą podstawa i takie atuty jak dojazd do pracy może przeważyć o odejściu lub pozostaniu w NGK.

JuRa

Piszesz, że system 4bryg/ 8 godz. jest "bezduszny, bezweekendowy"? Nic bardziej mylnego, opinia oparta o plotki. Podejrzewam, że są one powielane przez tych, którzy ten system wymyślili, kierując się jedynie względami ekonomicznymi, wbrew interesowi pracowników. Obecny także obejmuje część weekendu, nie mówiąc o dłuższym, jednostajnym narażaniu na na czynniki środowiskowe, które są szkodliwe dla organizmu. Brak przekroczeń NDS nie oddaje rzeczywistości. Powszechność mylenia takich pojęć, jak "praca w warunkach szkodliwych", czy "praca w warunkach szczególnych, o szczególnym charakterze" jest porażająca! Wiele stanowisk produkcyjnych w NGK kwalifikuje się do tej drugiej kategorii. Lecz do upomnienia się o te prawa, jak w każdym innym w zakresie praw pracowniczych, potrzebne jest silne przedstawicielstwo załogi. A te jest zbyt słabe w NGK. Ostatnie referendum to dowiodło. Znaczna część załogi uległa plotkom, część zastraszaniu, innym uszła "para z gwizdka". Sprawdziło się, niestety, słynne powiedzenie "o podcinaniu gałęzi, na której samemu się siedzi". Ja również pracowałem wiele lat w podobnych warunkach i w podobnych systemach 4bryg, jak 12 godz. i też 8godz. Nie w NGK, ale także w firmie prowadzącej produkcję ciągłą. Zapewniam, że ten drugi jest lepszy pod każdym względem. Pod warunkiem, że jest to ruch ciągły 4bryg., czyli praca ciągła po 8 godz. poprzez 4 dni przez jedną brygadę, którą wymienia następna w harmonogramie. Obecna nie spełnia warunków 4bryg. Pod warunkiem płacowym nie straciliśmy ani grosza. Wręcz przeciwnie - przy przejściu na 4bryg/8godz. zyskaliśmy. Dlaczego? Ano właśnie - jak pisałem wcześniej, mieliśmy silny Związek Zawodowy. Silny, bo z dużym poparciem załogi. Dalecy byliśmy od "podcinania gałęzi, na której sami siedzimy".

Obserwator

Kilka słów prawdy, bo ciężko się czyta to forum. Mam wrażenie że NGK to jedyna firma w mieście i że wszyscy muszą tu koniecznie pracować i że nie widzicie wyjścia z tej sytuacji. Jakbyście byli zmuszeni do pracy w najgorszej firmie na Śląsku. I musicie koniecznie zmienić ją, ale nie na inną tylko tą właśnie NGK, żeby była taka jak Wy chcecie. Zróbcie studia, jakieś kursy, nauczcie się języka i startujcie na lepiej płatne stanowiska. Wielu już w NGK tak odmieniło swoje życie teraz pracują w biurach za przynajniej dwie Wasze stawki. A Wy zamiast tego wyżalacie się na forum. Bo tak łatwiej. Jest to jakaś forma terapii pewnie, więc może nawet dobrze że tu tak marudzicie. Pracodawca kupuje, a Wy sprzedajecie swoją pracę. I to normalne, że kupujący chce kupić taniej, a sprzedajacy chce sprzedać drożej. No, ale jak masz towar wart swojej ceny (Twoje umiejętności, wiedza iyd.) i nie dogadujesz się z kupującym to szukasz innego klienta który kupi Twoja pracę drożej. Problem jest jak za solidny, ale średniej półki towar ktoś woła cenę jak za towar luksusowy i jeszcze się obraża że klient nie chce płacić za solidny standard jak za luksus. Idźcie zweryfikujcie wartość waszej pracy na rynku, może rzeczywiście ktoś da o wiele więcej. Nie zmieniajcie pracy od razu, po prosu idźcie zbadajcie ile wasza praca (wiedza, umiejętności) jest warta na rynku. A potem w większości grzecznie wróćcie i cieszcie się, że NGK jest takie jakie jest.

Mariamo
@Obserwator

Ale ty (usunięte przez administratora) teraz przez takich cymbałów jest w naszym kraju jak jest i tak samo w firmie firma zbija krocie więc powinna doceniać tych co nabijają ich kieszenie nie podkreślając piątki świątki w robocie to za to nie jest nie wiem jaka różnica która daje ngk od minimalnej ale widać że to jakaś osoba z władz firmy się wypowiada

Nygusy
@Mariamo

Im się wydaje że dalej żyjemy w czasach neokolonializmu. Ile jest warta naszą praca, jak staniemy to szybko się dowiedzą ile...

Sen
@Obserwator

Ale pierdoły piszesz wielu ludzi na produkcji ma wyższe wykształcenie i jakoś nie ma szans na awans kolesiostwoi jeszcze raz kolesiostwi asysmenty robione pod wybrane osoby

@Sen

Właśnie o to mi chodzi, jak ktoś ma wyższe i ma wiedzę i umiejętności (bo umówmy się, że wyższe nie koniecznie świadczy że jest wiedza i umiejętności, teraz wyższe zrobi nawet wtórny analfabeta) to niech spróbują sił na rynku pracy jeśli w NGK jest kolesiostwo i się nie da. Dziwią mnie Ci wykształceni którzy nie potrafią znaleźć pracy gdzieś indziej za pieniądze które powinni zarabiać. Przecież to się nie klei.

@Obserwator.

Kolejna osoba z "góry" zmarnowała swoją szansę żeby siedzieć cicho,i pogrąża gore w oczach pracownikow , oceniając ich na solidnych średniaków i uderzając w typowo polski ton " nie podoba się to won". Uważaj , bo jeśli Cię posłuchaja, to Ukraińców wam braknie

@Obserwator.

Piękny PR robisz firmie nawiasem mówiąc:) wiesz że forum czyta też wielu potencjalnych pracowników,którzy zastanowią się dwa razy , wiedząc że po latach pracy mogą zostać średniakami , ew.wypad szukać szczęścia gdzie indziej. Już lepiej było napisać coś w stylu : długoletni pracownicy stanowią wykwalifikowany zespół jednak sytuacja rynkowa jest jaka jest blabla . Ale takie wypowiedzi właśnie to kwintesencja:)

Szef
@mlody

proszę Cię… "średniakiem” kolega nazwał stanowisko (operator) a nie osoby na nim pracujące, bo na tym stanowisku znajdują się zarówno osoby mądre i wykształcone, które jestem przekonany wykonują swoje obowiązki jak należy ale i tak prędzej czy później znajdą sobie lepszą prace lub stanowisko (jak kolega wyżej) oraz osoby takie jak 99% piszących na tym forum, które za nic nie robienie chcieliby złote góry zarabiać… nie pasuje Ci to składaj papiery i wypad….

@Obserwator

Jeszcze tylko dopowiem, że szacunek dla pracy operatorów mam ogromny. I żeby było jasne podwyżka była o wiele za niska na obecne realia i rosnące koszty życia. Ale typowo Polskie (chyba Polskie, bo nie wiem jak jest gdzieś indziej) podejście jest że ludzie obrażają się jak ktoś im powie, że może zmienić swoje życie ma lepsze, ale musisz dać z siebie nową jakość, właśnie przez rozwój swoich umiejętności i wiedzy. To działa na większość jak płachta na byka. Nie rozumiem, naprawdę nie rozumiem narzekania na małe pieniadze, na prace w nocy po 12h na pracę w święta i że tacy ludzie nie chcą tego zmienić zmieniając siebie!? Jedynie ciągle narzekają, to jest takie słabe...

Obserwator.

O to jestem spokojny. Większość, która najbardziej narzeka się nie przekwalifikuje. Będą dalej pracować na produkcji i narzekać, że przez ten kraj i rząd jest jego niedola, przez zarząd NGK jest jego niedola, przez kolesiostwo jest jego niedola, przez białych jest jego niedola, przez czerwonych jest jego niedola. Przez całe jego otoczenie, ale nie przez niego, bo przecież krwawicę oddaje przez 12h w niedzielę i święta. Od 10 lat słyszę te same slogany, że zaraz nie będzie miał kto tu robić, wejdź na fora innych firm, te same śpiewki. Życzę Wam i sobie, żeby jeśli do tego dojdzie stajk przyniósł takie podwyżki jakie chcecie. Ale jak chcecie naprawdę cos zmienić w życiu na lepsze, to zmieniajcie siebie, potem pracę, stanowisko. Pozdrawiam, powodzenia i bez odbioru.

Mietek
@Obserwator.

Tylko że tutaj niema komu robić. Kilka lat temu sie ratowali kobietami potem ukraincami teraz juz niema kim. Na chyba wszystkich działach są wolne etaty tzn braki.Na jednym codziennie od przynajmniej 2 miesiecy widze czerwonego jak walczy na lini. Na assemblingach brakuje po 4-5 osób ,na maszyningach była grożba wsztrzymania produkcji. Na piece nowy jeżeli sie pojawia to szybko kończa swoja kariere.

Kunta Kinte
@Obserwator

Z jednej strony racja, z drugiej ten kult (usunięte przez administratora) wiecznie zaciskanie pasa, tłumaczenie sobie, że w tym wszystkim są pozytywy, bo inni mają gorzej i kiedyś w sumie było ciężej jest zabawne i świadczy tylko o tym, że jesteśmy jamo nacja europejskimi chłopcami do bicia. Mnie osobiście trochę to bawi, trochę przeraża. Ale z drugiej strony masz racje - każdy kowalem swojego losu. A, że wielu zamiast inwestować siebie woli inwestować w % i tracić czas na pierdoły to cóż. Ich wybór.

Prawda
@Obserwator.

Już się teraz tak nie wybielaj napisałeś wcześniej za kogo masz zwykłych operatorów a teraz sobie to przeczytałeś i doszłeś do wniosku że przegiołeś zamiast obserwować to się lepiej weź za robotę bo nie po to ludzie poświęcili pół swojego życia dla tej firmy żeby przyszedł jeden cwaniaczek z drugim i robił sobie co chce jak tak obserwujesz i nie możesz patrzeć na to to zwolnij się z twoim wykształceniem i idź do innej firmy obserwować na pewno cię docenią….A to że ludzie chcą tylko szacunku od przełożonych i pensji za którą wyżywią rodzinę i pojadą raz w roku na wakacje to nie są duże wymagania ale polaczki na górze patrzą tylko żeby im jak najwięcej skapło bo im się należy a tak naprawdę oni doprowadzili do tego że ludzie chcą strajkować ale ty tego pewnie nie zrozumiesz bo potrafisz tylko obserwować…

@Prawda

Nie zwolni, bo to nie jest ktoś ze zwykłego biurowego stanowiska. Poczytaj byle jakie dokumenty czy maile z biur, wyglądają jakby je pisał przedszkolak,a tu nawet znaki interpunkcyjne się pojawiły. Stąd też szok że ktoś na takim levelu pisze wprost za kogo nas maja

Niebieski
@Obserwator

Nie każdy jak Ty ma 2 roboty i limit nadgodzin po to tylko aby coś kupić i spędzić z dziećmi 4 dni wolnego max w miesiącu i udawać ile Ja to nie zarabiam . Nie jest źle a może być lepiej.

Hmmmm
@Obserwator.

Czyli nie ważne od wykształcenia jak się nie podoba to wypad człowieku ogarnij się przeszkadza wam człowiek który robi swoją robotę i dostaje za to marną pensję i podwyżkę to może sam się zwolnij skoro ci to przeszkadza ludzie mają swój honor nieważne jakie mają wykształcenie ale ty tego nigdy nie zrozumiesz….

Były pracownik ngk
@Obserwator

Dokładnie nie wiem po co wy siedzicie w tym ngk trzymając się kurczowo rękami i nogami tego ngk jak by to była jedyna firma w województwie. Przecież tu nie ma żadnych perspektyw rozwoju ani możliwości awansu a szefostwo tej firmy ma was za nic co doskonale zobrazowało wprowadzenie systemu 4 brygadowego na zasadzie jak coś Ci się nie podoba to się zwolnij z czego zresztą skorzystałem bo przepracowałem tu 7 lat jako zwykły operator. Ale na szczęście kiedy wprowadzili system 4 brygadowy to po niu całym roku pracy w tym systemie dałem wypowiedzenie i nie żałuje. Zatrudniłem się w konkurencyjnej firmie na stanowisku operatora a po roku awansowałem na lidera a teraz składałem aplikacje na kierownika zmiany co prawda nie awansowałem bo był ktoś lepszy ode mnie ale w ngk zwykły szary operator nie ma szans zostać nawet liderem a co dopiero kierownikiem bo tu tylko kolesiostwo i znajomości. I że by nie było w tej firmie w której pracuje też został wprowadzony system 4 brygadowy ale wszystkie święta na czerwono są wolne na wielkanoc wziąłem 2 dni urlopu miałem tydzień wolnego i tak samo na majówkę wezme 2 dniu urlopu i mam tydzień wolnego bo 1 i 3 maja są wolne a nie jak w ngk nawet w wielkanoc trzeba iść do pracy. Ludzie otwórzcie oczy ngk to nie jest jedyny pracodawca w województwie a nie dajecie się tu wykorzystywać i całe życie spędzicie przekładając segmenty na lini bo nie ma tu żadnych perspektyw rozwoju i awansu.

Hehe

Z takim myśleniem to daleko firma nie zajedzie co widać na obecną chwilę czekam co Japonia powie (usunięte przez administratora) na górze jak się dowie że może dojść do strajku i zatrzymania firmy ciekawe jak się wtedy będą tłumaczyć a jak dojdzie do strajku to wyjdą wszystkie szwindle góry i całej reszty kliki wtedy zobaczymy kto się będzie śmiał ;D

FC_Barselona

Takie podejście do tematu to duża niezgodność z Twojej strony. Brygadziści, czy jak wolisz "Czerwoni" biorą na swoje barki odpowiedzialność za najtrudniejsze elementy procesu. Są odpowiedzialni za płynność produkcji w czasie rzeczywistym. Spada na nich również odpowiedzialność za przestrzeganie przepisów BHP, nie wspominając o kwestii zgodności dokumentacji z wszelkimi standardami wymaganymi przez Certyfikaty.

Nikolaj
@FC_Barselona

Człowieku co Ty piszesz, nasz brygadzista jest widziany dwa razy na 12 h. Raz na początku żeby zobaczyć czy wszyscy są a drugi na końcu żeby spisać wynik. Bierze odpowiedzialność za proces. ? Ahhahaahah dobra nie mam pytań. Uwierz bez nich też sobie poradzimy, wpisać urlop i wynik do tabelki to każdy z nas potrafi elooo

Nikita
@Mietek

Czym się przejmujesz, to ich problem czy będzie zrealizowany cel produkcyjny nie Twój. Niestety albo pieniążki albo trzeba zamknąć interes

@Nikolaj

Widocznie analizy wykazały, że Ty nie potrafisz skoro nadal jesteś na obecnym stanowisku. Organizacja wybiera do awansu operatorów, którzy przyczyniają się najbardziej do rozwoju firmy. Stanowisko "Czerwonego" to nie tylko wpisywanie danych do tabelek. To ciągły rozwój, zaangażowanie oraz samodoskonalenie. Zanim zaczniesz kogoś obrażać to zadaj sobie pytanie ile Ty zrobiłeś aby się rozwijać? Czy korzystasz z bezpłatnej platformy językowej? Czy podnosisz swoje kwalifikacje na kursach Dojo? Czy bierzesz aktywny udział w Dniach Bezpieczeństwa? Firma rozkłada przed każdym wachlarz możliwości rozwoju, ale tylko kilka procent operatorów z niego korzysta i właśnie te kilka procent ma później szansę na awans. Każda procedura jest transparentna i zgodna z wszelkimi standardami.

Xxxx
@mlody

W pełni się zgadzam. Szanujcie pracowników, tak szybko odchodza. Szacunek do pracownika z wyższym wykształceniem czy niższym należy się taki sam

Giga
@FC_Barselona

Człowieku obudź się. Co za bzdury wypusujesz? Znam jednego,może dwóch czerwonych ktorzy zdobyli zasłużenie stanowisko,reszta to kolega kolegi , (usunięte przez administratora) Za dużo tu widziałem by mi wciskać taki kit. Moi czerwoni wcale się nie doskonalą a tym bardziej nie angażują. Płacą im za to że są albo że wykonują robotę za plusa bo ten to już zupełnie inna bajka !!!!????????????

Piecowy

Praca na piecach to dramat. Temperatura taka, że można pływać w własnym pocie. Głośno, często utrata jakiejś części premii, okulary plastiki na oczach, które żeby wymienić to trzeba się nabierać (szybko się rysują). Regeneracja tylko w czasie najwyższych temperatur i jakiś śmieszny dodatek 240 zł brutto miesięcznie za prawdopodobnie najgorszy dział na piecach. (usunięte przez administratora) i ciężko z urlopami bo wiecznie nie ma ludzi na dziale ;) "Setki" za wadę produktu. Jak inne działy mogą mieć przerwy po 39 minut co jakieś określony czas to ty masz 15/20/15 albo 20/25/20 z racji wysokich temperatur

@Piecowy

@Piecowy Nie rozumiem Twoich obiekcji. Na dziale pieców od dawna funkcjonuje spersonalizowany system klimatyzacji. Operatorom zapewnia się darmowe posiłki regeneracyjne oraz smaczne, owocowe tabletki musujące z kompletem witam. Zauważ, że znacząco od 20% do 30% wydłużono czasy przerw. Uważam, że warunki na tym dziale są znane zarządowi i na bieżąco analizowane. Zakład wypłaca nawet specjalne dodatki. Szkoda, że zawsze się znajdzie ktoś kto potrafi tylko narzekać i nie widzi ile wysiłku wkłada nasza firma.

Hmmm
@FC_Barselona

Skoro tak pięknie tam jest jak to opisałeś to gdzie ci ludzie są nowi przychodzą i po jednym dniu odchodzą posiedź tam 12 h to zobaczymy czy tak mądrze napiszesz drugi raz siedzisz 8h w klimatyzowanym biurze i się mądrujesz niepotrzebnie piece zapraszają cię na święta i sylwestra wpadnij to sobie pożartujemy z tego co napisałeś.

Maciej
@FC_Barselona

To ile teraz trwa przerwa? Finansowane posiłki są na stołówce firmowej? O jakich dodatkach piszesz? Mógłbyś wymienić żebym wiedział na co można liczyć?

Piecowy
@FC_Barselona

Zapraszam więc do pracy gdzie dziennie musisz przerzucić 5-12 tysięcy segmentów w zależności od produktu, nie uszkadzając ich w temperaturze 32-38°c w bez ruchu powietrza stojąc i kręcąc się w koło na stanowisku. Po 30 minutach jesteś cały mokry a później idziesz na przerwę 20 minut napić się czegoś zimnego i gazowanego. Tak jak wyżej napisałem. Regeneracja jest ale wtedy jak już jest naprawdę gorąco. A dodatek 240 zł brutto może robił wrażenie 20 lat temu. Teraz za tą robotę to śmiech na strefie. A ludzie nadal zdziwieni, że człowiek po pierwszych 3 godzinach potrafi uciec stąd do domu.. Klimatyzacja może działać dobrze się samochodzie a nie na otwartej hali. I idź pan w .. z tymi wydłużonymi przerwami jak później przez 3 godziny jesteś w saunie

Kompetentny
@Piecowy

Dodatek piecowy powinien być %. Np 15-30 % od podstawy. Ludziom pracującym na piecach można tylko współczuć a firma ma to w swoich 4 literach.

FlowChart
@Kompetentny

Zaprawdę nazbyt przeceniacie swoją pracę. Wykonujecie zadania które może robić każdy człowiek (może poza ludźmi z fizycznym kalectwem). Zwróć uwagę, że na takie stanowiska nie jest wymagane żadne wykształcenie - to o czymś świadczy. Widać to bardzo dobrze na dziale Piecy oraz Machiningu, gdzie dodawanie i odejmowanie z zakresie od 0 do 50 przerasta większość operatorów. Jedynie dzięki kadrze zarządzającej niższego i wyższego szczebla te działy jako tako funkcjonują.

Misiek
@Piecowy

To rzeczywiście nie wygląda to dobrze, że w takich warunkach trzeba pracować. W duchocie to na pewno nie jest lekko. Dają chociaż wodę, aby ugasić pragnienie? To teraz jakby mnie przyjęli, to będzie osoba, która by mnie wdrożyła? Jak warunki wyglądają tam jesienią i zimą w momencie, jak temperatura spada?

@Misiek

Na tym portalu są osoby mające tendencję do wyolbrzymiania. To duża nieprawidłowość. Cięższe warunki panują na piecach jedynie przez kilka dni w roku, gdy są największe upały. Wtedy wdrażane są środki rekompensujące opisane przeze mnie kilka postów wyżej. Firma przez cały rok zapewnia dostęp do świeżej wody bez żadnych ograniczeń. Środowisko pracy jest regularnie monitorowane i wyniki pomiarów zawsze mieszczą się w normach określonych prawem. Niemniej jednak jest wypłacany specjalny dodatek. Jeśli zaczynasz pracę to na każdym dziale w pierwszym okresie może liczyć na ustandaryzowany program szkoleń i pomoc Teachera oraz Brygadzistów, którzy z chęcią i kompetencjami odpowiedzą na każde Twoje pytanie i wdrożą Cię na Twoim nowym stanowisku pracy.

FC_Barselona

Jeśli zauważyłeś tak wielką nieprawidłowość to powineneś to zgłosić do odpowiednich osób. W firmie jest monitoring, który pozwoli na ustalenie kto, kiedy i jak.

Pp

Na spotkaniu kanapkowym jakoś w czerwcu/lipcu dyrektor powiedział, że nie planują zmieniać systemu pracy bo został zmieniony przez to, żeby zwiększyć wydajność bo inne działy nie nadążały z produkcją względem pieców. ALE dodał, że taka opcja jest otwarta w przyszłości i tyle

gosc

Musicie być neźle zdesperowan w tym NGK że już łapiecie ludzi do pracy w tym obozie na plakatach ulicznych:))) A co macie do zaoferowania? Podsumujmy: -praca w systemie 4-brygadowym -praca po 12h -zatrudnienie przez (usunięte przez administratora)pośredników pracy Macie poczucie humoru w tym NGK;)

Prawda
@gosc

Firma w której nie masz opcji przejścia na umowę na czas nieokreślony brawo wy kto się u was zatrudni za chwilę sami na linie z tych biur przyjdziecie żeby słupki się zgadzały

Amanda

(usunięte przez administratora) 12 godzinny system pracy, niskie płace, umowy przez pośredników to jak tu nie mieć problemów

Szanowne ngk. Nie lepiej przenieść tę produkcję do Rumuni lub Indii?

Pytanie za 100p.

Ma ktoś maila lub adres skrzynki do głównej siedziby Ngk w Japonii z miłą chęcią podejmę się napisania i przetłumaczenia na Japoński pisma z wszystkim co tutaj się dzieje bo najwyższa pora zrobić coś z tym niż tylko wylewać gorzkie żale na go worku(usunięte przez administratora)

abcd1234
@Pytanie za 100p.

A do kogo i co dokładnie być chciał(-a) napisać?

Doda
@Pytanie za 100p.

Na co czekać trzeba jak najszybciej zareagować a każdy tylko mówi i wypisuje a nic nie robi po co maila wystarczy iść do niego i opowidziec cala sytuację

Gościu

Witam kiedy ktoś się weźmie za tych liniowych którzy tylko łażą z kąta w kąt i udają że coś robią no i tych ludzi(operatorów) którzy np.przesiaduja jako tzw.dodatkowi i robią jakieś absurdalne zlecenia dla czerwonych i siedzą lub śpią np.na pierwszej hali P4

Mędrzec

Witam wszystkich jak wam się podoba praca z brakiem obsady na liniach może teraz Staff pomoże na produkcji zobaczą jak się pracuje w jednym systemie 4 brygadowym będą mieli duuuuzo czasu dla rodziny i lżej pracownikom będzie na produkcji jak zasilicie szeregi

JuRa

"Strzał w kolano"? A niby to dlaczego? Niewiedza na temat ośmiogodzinnego systemu 4/bryg. rodzi takie wymysły. Wystarczy wykonać symulację harmonogramu w porównaniu do obecnego. Czas narażenia na emisję czynników szkodliwych jest wtedy ograniczony. Że nie ma obecnie przekroczeń, nie świadczy to o tym, że one nie występują, lecz (często nieznacznie) w granicy poniżej dopuszczalnego, tzw. NDS. To może, w połączeniu z długotrwałym zmęczeniem przynieść skutki negatywne dla organizmu w dłuższej perspektywie. W takiej sytuacji czas poświęcony na regenerację ma szczególne znaczenie. Suma - summarum, oby po latach nie przyszła refleksja (czego nikomu nie życzę), kiedy skutek takiej bezmyślności (także po stronie pracodawcy) zaprocentuje poważną chorobą, nie wyłączając nowotworów. Oby!

Pracuś
@JuRa

Tu nie chodzi o szkodliwe warunki tylko o pieniądze jak zwykle... Brak premii za 12h brak nadgodzin jedyny minus więcej brygad ale pewnie oplacalne...

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1060.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 940, z czego 129 to opinie pozytywne, 319 to opinie negatywne, a 492 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.