NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Realista

Na początku kryzysu związanego z brakiem osób chętnych do pracy w NGK, firma ściągała pracowników z Ukrainy. Gdy ich zabrakło firma zaczęła ściągać młodych chłopców, chyba prosto ze szkół, którzy za bardzo pracowici nie byli i nie są. Po nich przyszedł czas na kobiety, głównie w średnim wieku, które nie mogą pracować na wszystkich stanowiskach, wiadomo przez BHP. Kto będzie następny Zarządzie??? Zapraszamy Biura do pomocy. A tak na poważnie, Ja zwykły pracownik produkcyjny, podpowiem Wam, że jeżeli firma nie stanie się konkurencyjna finansowo względem innych zakładów, i to bardzo konkurencyjna, to będziecie mieć bardzo kiepsko z przyjęciem dobrych pracowników, a już na pewno nie zatrzymacie bardzo wielu doświadczonych osób, które się wypaliły zawodowo w tym (usunięte przez administratora) bez przyszłości. Ja na szczęście niedługo się wypisuję z tego (usunięte przez administratora) :) Pozdro

Glonojad
@Realista

Dokładnie. Tu nie ma przyszłosci w tej firmie dlatego też sie stąd zmywam. Powodzenia.

Zdzisław

Prawda jest taka że każdy chce dla Sb. Jak najlepiej . Firma chce zysków jak największych przy kosztach NAJmniejszych , a pracownicy chcą godziwie zarobić - to normalne . Kwestia wypośrodkowania tego .????a co do kierownictwa - każdy robiłby brak samo będąc na Ich miejscu , różnica polega na tym że My tyramy po 12 h , za ( jeszcze trochę ) najniższą krajową . Prawda jest taka że praca w NGK NIE opłaca się bez zrobienia nadgodzin. Stawki wszędzie są podobne, NAWET dla pracowników z kilkuletnim(!!!) stażem.

Pogromca lewaków

Pracowałem w ngk ponad 5lat i sie zwolniłem nigdy wiecej takiego systemu pracy antyspołeczny ,antyrodzinny ,antyludzki .(usunięte przez administratora)XXI wieku zarząd to same(usunięte przez administratora) na czele .Musza bardzo nienawidzieć swoich pracowników wprowadzając im taki system,najgorsze ze ludzie sie na to zgadzają. Święta weekedny jak wypadnie to bakasz za normalną stawke,gratis wdychanie krzemionki plus psucie wzroku przez ich chinskie okulary. W tej firmie nie ma żadnej jakości ani zgodności liczy sie sztuka byle jechalo dalej, sam puściłem setki filtrow NG i jakos nic nie wróciło od klienta xD i te smieszne gazetki pytania do zarządu propaganda jak w tvn i tvp razem wzięte. Jak ktos ogarnięty niech szuka innej pracy w normalnym systemie zmianowym, ten syf omijac szerokim łukiem

JuRa

Dużo się zmieniło. Świadomość pracowników dot. ich praw, godności i honoru. Także w kontekście porównań do realiów w otoczeniu, czyli między innymi do innych firm.

MM

Faktycznie bardzo dobrze zrobił ,zamiast isc na referendum i zagłosować za strajkiem żeby sobie polepszyć prace w firmie ,pieniądze i inne lepsze godziny pracy to sie zwolnił a zarząd miał ubaw z takich pracowników bo tylko płakać potrafią na forach zamiast działac , żadna strata zatrudnią kogoś innego a koleś będzie pacował gdzie indziej i dalej narzekał ...

@MM

Ta firma nie potrzebuje strajku żeby się zatrzymać Polski zarząd sam ją wykończy w najbliższym czasie więc po co czekać i zostać bezrobotnym lepiej odrazu zmienić pracę i zaoszczędzić na zdrowiu poza tym z takimi związkami jak na tym zakładzie co nic nie robią to możesz sobie tylko Garba dorobić.

@Pogromca lewaków

Skoro są tutaj szkodliwe warunki, bo piszesz o wdychaniu krzemionki i psuciu sobie wzroku, to czy można liczyć na jakąś rekompensatę w formie dodatku do pensji? Czy to również nie jest uwzględnienie? Na ile zmian się tutaj pracuje i w jakich godzinach? Bo wspominasz coś o systemie zmianowym...

Pogromca lewaków

Nie mozesz liczyć na żadną rekompensate,kiedyś słyszałem taka teorie, za nim powstał ten zakład krzemice wykluczyli z chorób zawodowych, nie wiem ile w tym prawdy. 2 zmiany po 12h System czterobrygadowy 7-19/19-7

lolol
@Pogromca lewaków

Krzemica to dalej choroba zawodowa, tylko że w NGK oficjalnie nie ma warunków szkodliwych i dlatego nie ma dodatków ! Ogólnie krzemica to jedna z najcięższych chorób płuc nie do wyleczenia i kończy się zgonem

@lolol

Ale przecież ze w ngk są "przyjazne" warunki dla zdrowia pracowników. A co do krzemicy to masz racje,trochę poczytałem o tej chorobie

FC_Barselona
@Pogromca lewaków

Ojjj to co piszesz jest dalece niesprawiedliwe. Nasza fabryka zapewnia całą gamę Środków Ochrony Indywidualnej. Jeśli uważasz, że na Twoim stanowisku występuje zbyt duże zapylenie możesz to zgłosić swojemu przełożonemu, ten podejmie niezwłoczne akcje zapobiegawcze. Możesz również używać ogólnodostępnych masek FFP2 - nie spotkałam się z sytuacją, że komuś zabroniono nosić maski. Pamiętaj o złotej zasadzie, że Twoje Bezpieczeństwo Zależy Od Ciebie. Wystarczy chcieć.

Lewy
@FC_Barselona

Jedyne co zapewnia to utrate zdrowia . Te środki ochorny indywidulanej nie zawsze są, nie raz chciałem maskę albo rękawy gdy pracowałem przy coatingu żracym to nie było. Maski ffp2 nie chornią w pełni przed pyłem krzemionki

ChatGPT

Nie dość że będziesz krócej żył tracąc zdrowie to jeszcze będziesz dłużej pracował niż jak byś miał liczone lata pracy w warunkach szkodliwych. (usunięte przez administratora)

@Pogromca lewaków

NGK to już nie ta sama firma co 10 lat temu, wtedy to pracownicy innych zakładów pracy na strefie zazdrościli takiego pracodawcy,a teraz wyśmiewają współczują.Jak można było w tak krótkim czasie zmienić się z jednego z najlepszych na strefie na jednego z najgorszych ?

Ola

O co Ci chodzi?Podwyżki będą dopiero w kwietniu.

Ola

Nie wiem co dla Ciebie znaczy godna ale wiecej niż 250 zł to sie w tej firmie nie spodziewaj.

Jaką podwyżk3?Podwyżki są dopiero w kwietniu.Wiecej jak 250 zł nie licz.

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

Ola

Srednia krajowa przekroczyła w styczniu 8000 zł brutto.No zobaczymy na co stać firmę.Znając życie na niewiele.

Przez ten zakład mam problemy z płucami. Na terenie zakładu obecne są pyły: talk, węglik krzemu, krzemionka krystaliczna, ogniotrwałe włókna ceramiczne. Czy warto narażać zdrowie ? Odpowiedzcie sobie Państwo sami.

Wojtas

Jak długo pracowałeś?

W internecie znalazłem ofertę pracy na stanowisko automatyka UR. Firma informuje, że pracuje się tutaj w stałych godzinach pracy w systemie 12 godzin. Dacie znać, w takim razie od której do której trwa praca? Ile dni w pracy, i ile później wolnego? :-) Skoro można liczyć na umowę o pracę to na jaki okres? :-) Jest możliwość na nieokreślony? :-) Pilnie szukam pracy, stąd te moje pytania.

Dobra rada

Jak masz żonę i dzieci to daj sobie spokój z ta firmą , chyba że lubisz prace w weekendy .święta ,nocki po 12 godzin za 500 zł więcej niż najniższa krajowa , twój wybór zdrowie rodzina praca powodzenia...

Odpowiadam

7 dni na rano od 7 do 19 (pon, wt, pt, sb, nd) i później nocki od 19 do 7 . Nie wiem jak w UR więc ci nie odpowiem na pytanie ale operator 18 miesięcy pod agencja później 33 miesiące pod NGK i dopiero na czas nieokreślony . Pozdrawiam .

Owym

No super. Od dziś na strefie z najniższa stawką początkowa. Będzie statuetka, grupa 100 najbardziej skąpych korporacji na Górnym Śląsku?

JOHAN

Najgorsza kwestia w tej firmie jest wynagrodzenie nieadekwatne do twoich umiejętności i ogromu pracy jaki często musisz wykonać w ciężkim systemie 4 brygadowym 12 h . Po 7 latach Mam stawkę większą o 200 zł brutto od dzieciaka co przyszedł prosto po szkole do pracy bez doświadczenia i braku jakiejkolwiek wiedzy na temat pracy na produkcji. Jak spojrzymy na przywilej młodocianych a chodzi pit 0 to gość w tym momencie zarabia więcej od ciebie. Firma musi coś zrobić z płacą dla ludzi który pracują tu od kilku lat nasze stawki nie różnią się prawie wcale od nowo przyjętych. Ty jako doświadczony (usunięte przez administratora)po całej fabryce się szkolić w zależności od działu Chłoniesz wiedzę uczysz się nowych rzeczy, szkolisz innych pracowników na stanowiskach pracy które Juz dobrze znasz i nic z tego kompletnie nie masz! Oprócz odpowiedzialności i zszargania nerwów bo często nowe osoby albo są jakieś ułomne albo zwyczajnie Niechce im Się pracować ( WYŻSZE STAWKI W INNYCH FIRMACH SA JUŻ TERAZ NIE OD KWIETNIA) dlatego do nas trafia największy odpad pracowniczy i biorą go bo nie mają kogo. Dostaniesz trochę lepsza ocenę miesięczna za te twoje szkolenia na stanowiskach i innych operatorow a przy podwyżce okazuje się że dostałeś 30 brutto większą podwyżkę niż gość co siedzi z dupa w jednym miejscu. To. Strasznie demotywujacy temat jeśli firma nic z tym nie zrobi ludzie pouciekają i zastanie załoga (usunięte przez administratora)z którą liniowi i cała reszta nie będą wstanie osiągnąć targetow i wszystkich swoich zielonych słupków jakościowych zresztą widać to już na tablicach ciągle czerwono. A pamiętam początki w firmie każdy miesiąc był zielony. Żenada Jednym słowem to ujmę.

Stażowe
@JOHAN

Dużo racji jest w tym co piszesz, żeby zatrzymać starszych i doświadczonych pracowników potrzebne jest dodatnie dodatku stażowego..

@JOHAN

Nie do końca jest tak jak piszesz , ja pracuje 3 lata i jeśli chodzi o pracowników ze stażem powyżej 10 lat z tego co oglądam na codzień to z tymi umiejętnosciami jest róznie , tacy pracownicy sa najmniej produktywni i wydajni , akurat ci z największymi podstawami brutto wykonuja absolutne minimum swoich obowiązków twierdząc że STAWKA ich blokuje , więc z tym stażowym bym sie wstrzymał , nowi pracownicy bardziej sie starają przynajmniej w miejscu mojej pracy...

Prawda
@Stażowe

W tej firmie stażowe mają tylko rządzący w tej firmie w skrócie co uwalą ludziom na produkcji w tym śmiesznym systemie ocen jaki mają i przeliczają go co roku przed podwyżkami by produkcji dać jak najmniej trafia do ich kieszeni Japonia nie wie co tu się dzieje dlatego tak jest widać to po sztucznie przygotowaniach się do audytów pokazują tylko to co chcą żeby zobaczyli a wszyscy wiedzą że realia tej pracy są całkiem inne a zarobki to po prostu śmiech na sali przeszkoleni operatorzy odchodzą a nie ma kim ich zastąpić tak się zabija kurę co znosi złote jaja a to zasługa tylko polskiego zarządu szkoda czasu marnować w tym zakładzie taka jest prawda.

Tłuszcz
@JOHAN

Ważne że zarząd przyzna sobie awanse okraszone tłustymi podwyżkami. Zapominając że wszyscy tworzymy i pracujemy na kapitał firmy.

@+-

No właśnie dlaczego zarząd się nie zajmie tymi pracownikami co co weekend mają trzy dniowe l4 po 11h idą sobie pod prysznic i wracają po godzinie a inni za nich zasuwają przecież on tu pracuje 15 lat i jemu wolno to samo tyczy się czerwonych po co ich tylu i tak nic nie robią a zarabiają tyle że dwóch nowych można by zatrudnić którzy przynajmniej by coś robili a nie siedzieli po kantynach i przy biurku 12h nic nie robiąc (mam na myśli jakieś 80% tych wymienionych) żeby nie było są też normalni co pomagają i pracują normalnie.Zacznijcie od tych ludzi robić porządki to i ludzie będą chcieli tu się zatrudniać i nie będą uciekać po 8h do domu.O (usunięte przez administratora)i (usunięte przez administratora)uwagach ze strony czerwonych do kobiet nie muszę chyba nawet wspominać chociaż dotyczy się to też starych pracowników jak i po niektórych kierowników.Także w skrócie omijać tą firmę szerokim łukiem pozdrawiam P.S. No chyba że Japonia zrobi porządek i wymieni zarząd na nowych normalnych i pół kadry zarządzającej tą firmą.

Pelagia W.

Mam pytanie co z liniowymi co przeszli za starej fabryki nox na nową bo w tej chwili jest trzech liniowych na 3 linie to kpina ludzi wysyłacie na dpf-y nawet kobiety na piece a Te (usunięte przez administratora)siedzą bez czynnie oni chyba też powinni być oddelegowani na DPFy może się czegoś nauczą pracować tu prośba do T.S żeby się temu przyjzal niech będzie sprawiedliwie bez wyjątku

Noxianin
@Pelagia W.

Już Ci odpowiadam. Nowa linia powstanie za rok może dwa. A oni tych trzecich będą trzymać bo się muszą szkolić. Operator ma na szkolenie max 3 miesiące jak nie ogarnia to wypad. A oni mogą. Ja bym ich już dawno podegradowal a na noxach się boją. Na dole potrafili degradować albo przenosić na inne działy u nas potrafią wszystko zamiatać pod dywan. Nie mają. Co z nimi zrobić to na piece i też im powiedzieć że za rok wrócicie jak linia zostanie postawiona.

@Noxianin

Hej, to szkolenie dla operatorów jak wygląda? Chodzi o osoby bez doświadczenia zupełnie? Ja robię w zawodzie 3 lata, teraz z tego co wiem firma operatorów nie szuka, ale przy następnym naborze chciałbym aplikować. Czego firma uczy, że niektórych wywalają? Trudno jest się utrzymać?

Marian
@Noxianin

Nooo na noxach to ostatnio dobry (usunięte przez administratora) się zrobił, zwolniło się wielu doświadczonych operatorów. Przenoszą ludzi po całej fabryce wkręcając im że to dla ich dobra bo przecież nie zwalniają, a brakuje w całej firmie ze 150 osób.A od stycznia najniższe zarobki na całej strefie

Ktos
@Marian

Nie dość że rozsyłają po DPF bo tam nie ma ludzi, to najświeższa sprawa z degradacją zmianowego z starej hali. Podobno tak się nie nadawał że za "karę" go zdegradowali i wysyłają go na nową halę aby "się uczył". Doświadczonych czerwonych degradują żeby zrobić miejsce takim osobom.

kandydant

Hej, slyszalem o firmie duzo dobrego. Chcialbym sie zatrudnic, pracowalem troche na produkcji więc wiem z czym to sie je. Podobno macie autobusy które dowożą za darmo do miejsca pracy, tu jest plus. a jak zarobki?

Xyz
@kandydant

Dobre to było 10 lat temu.

Trrr
@kandydant

Podstawa 4500 na start, minimalna krajowa 4242 od stycznia, natomiast w kwietniu najwcześniej jakaś podwyżka. Trafisz na piece na fabryce dpf lub choćby machining, to zobaczysz jak się pracuje za śmieszne pieniądze ponad siły w niedzielę lub święto w pyle i cieple, a autobusy to np piekarski prawie się zatrzymuje na dts na wybojach bo ma taki stan techniczny, a i weź sobie klapeczki do busa bo ciepło choćby w saunie, i żadna z moich wypowiedzi nie jest przesadzona, jak nie masz żadnej grupy na głowę to wiesz co zrobić

Serio….
@kandydant

Serio dużo słyszałeś dobrego o firmie hmmm ciekawe gdzie napisz kto cię tak nie lubi że ci tak naopowiadał jak chcesz wiedzieć co to rodzina to lepiej poszukaj innej firmy są na strefie z lepszą stawką i co druga też ma darmowy dojazd do pracy ludzie tu się zatrudniają i idąc na pierwszą przerwę już nie wracają zatrudniają obcokrajowców na siłę bo nikt tu nie chce pracować dostaniesz takiego na linię co nie umie nic po polsku i będziesz zasuwał za dwóch bo on nic innego nie zrobi prócz tego co mu pokażą no chyba że pójście najlepiej co godzinę na fajkę i przerwę z niczym się nie wyrabiają bo im się nie chce po prostu i ty musisz za niego dymać żeby zrobić target nawet starzy pracownicy zwalniają się z fabryki od czterech lat takie podwyżki dają że jak nowy przychodzi to ma taką stawkę jak ty po czterech latach po za tym trzy umowy pod firmą po 11 mc i nara umowy na stałe nie dostaniesz a jakbyś jakimś cudem dostał to masz wtedy 17 dni urlopu na cały rok z tego większą połową zarządza ci zakład kiedy masz na niego iść także dobrze się zastanów czy chcesz tu przyjść bo to co tu wypisują o tej firmie to naprawdę jest prawda.

Szkoda lat
@kandydant

Przez 2do 5 lat będziesz pracował za prawie najniższa krajowa w weekendy święta po 12 godzin w smrodzie i hałasie jak Ci pasuje to składaj CV teraz już przyjmują bez żadnego wykształcenia liczy się sztuka byle byś był tani...

Typy
@kandydant

Tak pamiętaj że ten darmowy transport dowiezie cie obowiązkowo co drugi weekend do pracy. Wielkanoc i inne święta jak wypadnie z grafiku to też będziesz miał ten twój super darmowy transport.

@Typy

Czy na rekrutacji mówią, że te weekendy i święta będą obowiazkowe? Mam nadzieję, że jest lepsza kasa chociaż za te dni? jak to wygląda?

milllusia88

Pracuje się wg systemu gdzie na rekrutacji jest przedstawiony jak to wygląda. Za święta weekendy płacą jak za normalny dzień

Hmmm

W systemie czterobrygadowym masz grafik na cały rok i jak ci wypada w nim w święta iść do pracy to idziesz za normalną stawkę i tyle jak trafisz na piece to i w sylwestra i w nowy rok pójdziesz do pracy za normalną stawkę.

Bzdura
@Hmmm

Akurat święta są płatne 100%

Jan
@Bzdura

Co ty za głupoty opowiadasz? Jakoś w dniu Wszystkich świętych byłem w pracy i to za normalną stawkę,to gdzie te twoje 100/. Lepiej się nie wypowiadaj jak masz takie bzdury pisać.

Dobra rada
@kandydant

Nie słuchaj tych marudzenie. Powywracalo im się w głowach. Praca i zarobki ok. Jeden z lepszych zakładów pracy! Wiadomo że nigdzie nie jest idealnie ale to jest praca a nie wakacje!!!

Yyyyy

W ngk swojego czasu pracowałem na machining na dpf, temperatura na hali 44 stopnie była i trzeba było robić w maseczkach, stare czasy, jak dotykałeś obudowy maszyn łokciem to patrzyły, a co dopiero było na piecach, później się troszkę poprawiło z temperatura, ale gdybyś tak przypadkiem trafił na piece dpf i w lato musiał założyć kostium i wejść do pieca to chyba byś zatęsknił za poprzednia pracą

Giorgio Armani
@kandydant

Zastanów się dwa razy jak chcesz marnować swoje życie w tej firmie i żyć jak zombie zrób kilka nocek po 12h i opisz jak się czujesz ☺️ po 14 latach pracy postanowiłem szukać nowej pracy po nowym roku. Nie chcę tracić zdrowie, wzrok, w tym zapalonym zakładzie.

Jan

Akurat pracuje w systemie meksykańskim i jakoś nie zauważyłem tych zetek więc nie pisz głupot.

Haha
@Giorgio Armani

Po czternastu latach zwalniasz się przecież w nowej gazetce zarząd wypowiedział się że starzy pracownicy się nie zwalniają a z tego co wiem to dużo starych pracowników przez ostatnich parę miesięcy zwolniło więc wychodzi na to że zarząd nie wie co się dzieje w firmie albo(usunięte przez administratora) prawdę żeby ludzie masowo się nie zaczęli zwalniać druga odpowiedź odnośnie podwyżek nie daje złudzeń pracownikom z stażem do 5 lat jaką podwyżkę dostano zbliżona do najniższej krajowej czyli 100zł i jeszcze wypowiedź że z stawkami jakie proponują są nadal konkurencyjni względem innych firm na strefie ciekawe gdzie bo chyba nie czytają ogłoszeń innych firm ze strefy i tu trzeba zaznaczyć że większość firm proponuje 8 h tryb pracy a nie 12 h jak to się ma w ngk o stawkach już nie wspomnę i o umowach na stałe wolą płacić pod firmom niż dać zarobić pracownikom a Japonia zawsze twierdziła że pracownik jest najważniejszy a no w sumie Japonia zapomniałem że tu rządzą teraz Polacy i w sumie od tego czasu w firmie źle się dzieje.

Stojak
@Haha

Zarząd doskonale wie co się dzieje, ale to są (usunięte przez administratora) nieliczący się z pierwiastkiem ludzkim. Oni patrzą tylko na słupki i na to czy da się tym pochwalić przed znajomymi. Oderwani od rzeczywistości karierowicze.Fałsz, obłuda i zakłamanie. Ale część ludzi jest sama sobie winna bo była okazja upomnieć się o swoje !!! Ale (usunięte przez administratora), (usunięte przez administratora) europy, (usunięte przez administratora)wziął górę.

Budyń
@Haha

Są konkurencyjni, przecież manpower pisze w ogłoszeniach, że można zarabiać 5,5k brutto xd (dodają wszystkie dodatki razem z podstawą xd)

Hehe
@Dobra rada

No tak (usunięte przez administratora)praca bez perspektyw na przyszłość pracując pod firmą w ngk na tej samej stawce co pod ngk zarabiasz więcej niż na umowie na stałe pod ngk masz 26 dni urlopu a pod ngk 17 dni o dzień urlopu musisz się prosić żeby go dostać bo wiecznie nie ma ludzi a czerwoni przyklejeni do krzeseł nawet na przerwy cię nie zamienią do tego 12 h w pracy na stawce gdzie inne zakłady płacą tyle samo za 8h i święta jesteś w domu nie w pracy wieczna walka o urlop w święta a i tak co roku dostają go tylko jedni i ci sami ten zakład jest bez przyszłości i stabilizacji nie wiem po co tu pracować do tego jakiś śmieszny system ocen jak w podstawówce i wieczne egzaminy za wyniki w produkcji dostaniesz dwa kawałki pizzy w nagrodę zero szacunku dla pracownika przełożono myślą że są bogami bo dostali kawałek władzy dobrze to tu było jak rządzili Japończycy gdy władzę przejęli Polacy zakład idzie tylko na dno a osoby zarządzające tym zakładem nie powinni w ogóle tego robić widać to po automatyzacji zakładu gdzie inwestycje co chwilę są przerabiane bo nie nadają się do niczego tyle co w tym zakładzie idzie pieniędzy w błoto to jeszcze w żadnym zakładzie nie widziałem jak żyję a potem w skutek tego nie ma pieniędzy na podwyżki dla pracowników ale góra się cieszy bo to zabiorą produkcji to wpadnie na ich konto przy podwyżkach taki jest schemat zarządzania tą firmą więc jeśli zastanawiasz się nad podjęciem pracy w tej firmie to szczerze odradzam bo uciekają stąd pracownicy z 15 letnim stażem jak i nowo przyjęci po 8 godzinach pracy taka jest prawda o tym zakładzie.

Ciekawy

Czy w tym roku będzie ankieta odnośnie satysfakcji z pracy ? Czy NGK dało już sobie spokój wiedząc jakie są nastroje ?

Nie dla 12/h

Pracowałem w NGK 6 miesięcy , NIGDY więcej praca po 12 godzin na nockach to jest ZNĘCANIE się nad pracownikiem a nie praca , do tego weekendy, święta ,majówka ,wszystkich świętych jak wypadnie duży hałas po pracy 12 godzinnej na nockach kolejny każdy dzień dochodzisz do siebie a oni jeszcze chcą żeby na nadgodziny przychodzić bo ludzi nie maja do pracy , pracowałem i szukałem innej teraz pracuje po 8 godzin bez świat i weekendów za lepsze pieniądze bo NGK już wcale nie jest liderem tak jak podobno kiedyś , ale jak to jest STREFA EKONOMICZNA to i płacą EKONOMICZNIE , z plusów to duży nacisk na bezpieczeństwo BHP i darmowy autobus wypłata zawsze przed 10...

Pp

Hej, Nie wiedząc w jakich warunkach i za jaką stawkę pracujesz ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Tutaj będziesz pracował po 12h na 4 brygadówce czyli co drugi weekend w pracy. I święta też jak wypadnie z grafiku. Wyjątkiem są działy pracujące w systemie meksykańskim, które generalnie pracują bez weekendów. Nie wiem jak w Brembo wygląda sama praca na linii ale tutaj nie wyjdziesz z linii wyglądając jak górnik po szychcie(przynajmniej na "nowej" hali - LSH). Oczywiście pył jest obecny ale według badań regularnie przeprowadzanych przez firmę jest w "normie"(firma swoje a operatorzy swoje wiedzą ;) )

Jakość życia
@Pp

Organizm ludzki ma jakąś wytrzymałość. Niewiele jest takich zajęć, które można przez 12 godzin w ciągu dnia produktywnie wykonywać. Dlatego Ci ludzie się rozlatują jak domki z kart. Dajcie sobie spokój z tymi systemami, szukajcie pracy dla ludzi po 8 h. Skandynawowie schodzą już do 6 h a tutaj dalej dobrowolne (usunięte przez administratora)

Festiwal
@Pp

System meksykański to 3 dni po 11 godzin pracy i 4 dni wolnego. To o czym piszesz to (usunięte przez administratora) Ala Polish edition. Organizm ludzki ma jakąś wytrzymałość niestety w Ngk ten próg wielu już przekroczyło i powoli zaczynają się rozpadać.

Lsh
@Pp

Na lsh wcale nie lepiej, idź na piece to zobaczysz jakie toksyczne środowisko. Audyty tutaj przelatują szybko przez hale żeby tylko odchaczyć i uciekać jak najdalej. Bramy i okiennice pozamykane bo za niska temperatura na zewnątrz:)) Nikt z nas nie jest miękki i każdy wie że to produkcja a nie biuro, ale powstrzymywanie odruchów wymiotnych i wiecznie podrażnione drogi oddechowe przy badaniach powietrza wskazujących jakość na poziomie uzdrowiska w Ciechocinku to jawna kpina z inteligencji pracowników.

Teodor oddaj kwiaty

Była możliwość ale dzieciaki bały się przyjść i zagłosować za referendum strajkowym, na nowej hali nox jest pełno ameb które pracują po 5 dni po 12 godzin i jeszcze na głos twierdzą że są nienormalni że tyle pracują, niestety takie ameby tylko szkodzą innym..

Hmmm

To gdzie jest ta sprawiedliwość w ngk jedni jeżdżą darmowym transportem a inni którzy nie mają takiej opcji muszą jeździć własnymi autami i wydawać na paliwo nie dostają żadnego dodatku na paliwo do wypłaty więc się pytam gdzie tu jest sprawiedliwość

Prawda
@Teodor oddaj kwiaty

Po przeczytaniu najnowszej gazetki zakładowej z rozmowy z zarządem i odpowiedzi odnośnie podwyżek to moim zdaniem nie ma na co czekać do kwietnia i odrazu nowej pracy trzeba szukać ten zakład sam się wykańcza mam na myśli zarząd szczególnie Polski który parzy tylko swoich krzeseł i wypłat a wszystkich ludzi z produkcji mają głęboko gdzieś taką jest prawda w tej firmie nie musi być strajku ona sama się wykończy taka jest prawda.Pozdrawiam Zarząd Ngk jesteście najlepsi w tym co robicie nawet do żabki bym was nie zatrudnił.

Piecuchy
@Prawda

Racja. Mnie już nawet podwyżki nie zatrzymają. Żadna kasa nie jest warta utraty zdrowia w tym (usunięte przez administratora) Dzisiaj byle(usunięte przez administratora)płaci to samo po 8h dziennie jak człowiek z wolnymi świętami. Tak jak (usunięte przez administratora) nas na 50% setkach, tak samo lecą w(usunięte przez administratora) ze szkodliwością pracy. Trzeba wykorzystać moment niskiego bezrobocia i ratować się kto może.

Boluś

Chwalą się że mają nagrodę roku 2022 Złota Setka w woj. śląskim a nie potrafią dać dobrej podwyżki operatorom. Jeśli ktoś szanuje swój czas pracę i zdrowie to niech szuka innej pracy. Pozdrawiam pracowników NGK. Były na szczęście pracownik.

Premia

Dwa razy po tysiąc premii a wyplata wyższa od poprzedniej o 4 stówki (usunięte przez administratora)

Dziewczyna z p4

Każda czerwona koszulka dba aby niebiescy mieli wysokie oceny bo i morale wtedy większe oraz wypłaty, lubię mojego czerwonego bo to swój chłop i daje wysokie noty, chciałbym aby kiedyś awansował na białego bo ja bym wskoczył na czerwień i byśmy ogarniali razem ten cały ramen który tu jest :)

Rak

Omijać szerokim łukiem, chemiczny (usunięte przez administratora) w powietrzu taki że można się udusić ale na papierze normy jak w sanatorium. Kpina z ludzi. Jedyne czego się tutaj dorobisz to choroby nowotworowej.

Niebieski

Praca bardziej jako przystanek w życiu osobiście nie polecam. Nowi przychodzą na chwilę czyt. Kilka godzin kwestia kilku dni praca w systemie 12h jednym pasuje drugim nie. Co do ludzi z którymi się pracuje to zależnie jedni w porządku pomocni drudzy bardziej traktują cię jako chwilowego pracownika i za nim zamieni się z nimi słowo już wiedzą więcej o twoim życiu niż ty sam.... Płaca jak na pracę w tym systemie gdzie trzeba chodzić soboty-niedziel i święta by mieć 2 dni wolnego w tygodniu i co 2-drugi weekend wolny jest średnia, atmosfera jest poniżej średniej. Są duże braki w ludziach więc trzeba być wyjątkowym żeby się nie dostać biorą jak to się mówi "z ulicy"

Witam mam pytanie jakie są zarobki netto w NGK w systemie 12h na początek?Jakie działy są w firmie.Zatrudnienie jest przez agencję?Dzięki z góry za odpowiedzi ????

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1057.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 938, z czego 128 to opinie pozytywne, 318 to opinie negatywne, a 492 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.