NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Weteran

Wszyscy jesteśmy ciekawi jak Nasz Zarząd odpowie na pismo od Zwiazkow, myślicie, że jest szansa coś wywalczyć? Będzie STRAJK?

@Weteran

Nic nie będzie, nigdy nie wywalczyli i nie wywalczą. Za nas pracowników nikt tego nie zrobi, a tym bardziej ta organizacja zwana związkiem zawodowym. Organizować się, męczyć kierowników pytaniami o podwyżki, ciągle naciskać. Nie uczestniczyć w nadgodzinach, piknikach itp.Naglaśniać sprawę nikomu nie proponować pracy w tej firmie. Wykonywać absolutne minimum ze swoich obowiązków w przeciwnym razie nigdy nic nie będzie wywalczone...

Operator
@Weteran

Nic nie będzie.To zagrywka pod publiczkę. Nierząd odprawi pseudo związki z kwitkiem.Z resztą tak,jak do tej pory. Zgodzę się w 100% z jednym z opiniujących. Robić absolutne minimum,zero dodatkowych sztuk,bo OEE spada,yebać wskaźniki. Czerwoni chcą? Niech sami (usunięte przez administratora)W końcu dostają za to grubą kasę. A pseudo związki powinny wystosować stosowne i oficjalne pismo do Zarządu w Nagoi. Z pominięciem tego (usunięte przez administratora) w Polsce. I wtedy strajk.

Baltazar
@Weteran

Wszyscy powinniśmy strajkować i wywalczyć to co powinniśmy dostać trzeba się dogadać między biznesami i pokazać tym darmozjadom gdzie ich miejsce

Po nocce on 44

Z tym pismem bezpośrednio do Japonii to bardzo dobry pomysł, może czas wreszcie w formie oficjalnej i bezpośredniej napomnieć o sytuacji w firmie z płaszczyzny najcenniejszego pracownika czyli szeregowego operatora. Wspomnieć o (usunięte przez administratora) systemu ocen, umów,podwyżek,awansów i wszechobecnego kolesiostwa. Może szanowny związek zawodowy mając już tego typu pomysły chociaż tyle zrobi.

NWM
@Weteran

Zapewne dadzą nagrodę specjalna jak w zeszłym roku i tyle.. Ilu jest pracowników w tych Zwiazkach? 300? 400? Na 4500 pracowników? Jaką Oni mają siłę? Czy nasz zarząd weźmie to na poważnie? Wątpię..

Po nocce on 44

Zatrzymaj produkcję na tydzień a zamknij biuro na tydzień, zobaczymy w którym momencie spadnie wpływ euro do skarbca

Operator

U mnie miałbyś nick "podbiurkowy". Spędziłeś kilka długich lat na studiowaniu,a i tak(usunięte przez administratora) wiesz...Jesteś wykształconą amebą,która ma dwie lewe ręce do roboty... Do wbicia gwoździa w ścianę wzywasz ekipę budowlaną... A jeżeli chodzi o wypłatę,to twoja stara mówiła co innego,więc po co te przechwałki???? BTW...kapcie były jeszcze ciepłe,jak przyzedłeś,po 16-tej???

Biurkowy
@Operator

Zaletą pracy biurowej jest to, że mogę pracować w domu stąd raz, że kapcie mam cały czas ciepłe bo mam je na nogach a dwa - nie muszę patrzeć na wasze prymitywne robolskie mordy. Dla twojego małego rozumku to może być za wiele i może się zacząć przegrzewać ale akurat ja potrafię naprawiać domowe sprzęty bo znam się też na elektronice, potrafię do pewnego stopnia naprawiać własne auto a także mam zestaw różnych narzędzi żeby nie wbijać gwoździ w ścianę jak prymitywny robol tylko wywiercić dziurę na hak. A teraz grzecznie wracaj z WC na linie bo nie można tak (usunięte przez administratora) i target musi się zgadzać.

Biurkowy

Ręce opadają jak można być tak prymitywną i nędzną kreaturą. Ale w sumie to się zgadza skoro jesteś zwykłym robolem, którego można w dowolnej chwili zwolnić.

Ten jedyny

Hej mam propozycje , jeśli nie będzie realnej podwyżki inflacyjnej zmniejszyć swoją wydajność i produkować 18% mniej. To uczciwe rozwiązanie :)

Podziękowania

Ja numerek produkcyjny dziękuję za spokojna przerwę o godzinie 13:00 i posiłek który mogłem zjeść spokojnie w dźwiękach wyjącej syreny. Gdy wy spokojnie w domowym niedzielnym zaciszu macie nas gdzieś

Biurwa
@Podziękowania

ja pracownik biurowy dziękuję za wolną niedzielę, która mogę spędzić z żoną i dziećmi wypoczywając sobie na kanapie. I tak - produkcyjnych mam gdzieś.

Robol

Jak to jest że za każdym razem jak przychodzę do biura załatwić coś z Multisportem to nikogo nie ma do obsłużenia a jak ktoś jest to nic nie wie? Odsyłają za każdym razem na inny dzień albo każa czekać - tracę cała przerwę albo się spóźniam. Do czwartku był termin na zmiany i od środy próbowałem cokolwiek załatwić . To jest absurd, my musimy cały czas być przy maszynach, a tam nigdy nikogo nie ma... Ale ja to zwykły robol

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

NGKschwitz

Przez inflację dwa miesiące w roku pracujemy za darmo. Więc trzeba sobie to odbić i dwa miesiące w roku siedzieć na L4. Wszystkich nas nie zwolnią ;)

NGKschwitz

Pssssst... Nie interesuje mnie to. A tak na serio to za inflację odpowiedzialne są rządy, banki centralne i wielkie korporacje. To jedna i ta sama klika. Nie wchodź lepiej dalej w ten temat bo i tak nie pojmiesz go swoim prostym Januszowym umysłem

Dobra rada...

Pracuję u was od 12 miesięcy i widzę że kulą u nogi NGK sa osoby które pracuja powyżej 8 a nawet 10 lat i są przerzucane na inne biznesy , te osoby kompletnie NIE CHCĄ sie uczyć nowych obowiązków a niektóre wręcz twierdza że ich WYSOKA PODSTAWA im nie pozwala na ciężka robote, jak długo pracownik FIRMY ZEWNĘTRZNEJ którego zwolnicie w pierwszej kolejnosci może tłumaczyć i wbijać do głowy kilkuletniemu pracownikowi z umową na czas nieokreślony czynnosci które przedszkolak by opanował w tydzień ( 6 miesięcy ??? ) swojej umowy NA PEWNO nie będę przedłużał bo nie mam zamiaru pracować za symulantów i leni radzę sie temu przyjrzeć ( chyba że te wasze kamery to atrapa ) przy najbliższych podwyżkach a dodam jeszcze że nowa podstawa zaproponowana na start dla świeżego pracownika nawet mnie przyciągnęła do was ale odpuszczam ...pozdrawiam...

Xyz
@Dobra rada...

W drugą stronę też to działa. Przychodzi nowy i ma wy..je..bane na robotę, bo co mu zrobią :) popracuje miesiąc i idzie na l4. Urlop ma 1 dzień za 1, a nie jak pod firma 1,5dnia. Stawki nowych nie wiele niższe od starych pracowników.

Prezes

Pytanie do zarządu ile będzie premii na święta? Dlaczego zakład nie dzieli się np 1% zysków z pracownikami? Tak robią wielkie firmy które szanują pracowników i dlaczego nie ma podwyżki inflacyjnej 17,2% od stawki każdego operatora?

Bo zarząd nas olewa

Śpioch
@Prezes

Zarząd sobie podwyżki daje i imprezki za naszą pracę robią a my do kwietnia te ochłapy dostajemy nawet jak by Japonia dała podwyżki inflacyjne to zarząd część zabierze i sobie da tak jak to było 700 zł.a reszta maliniaki

GOKU
@Śpioch

NO I CZEGO NIE ROZUMIESZ? WSZYSTKO SIĘ ZGADZA ZGODNIE Z HIERARCHIĄ. GÓRA BIERZE WIĘKSZOŚĆ A NIEWYKWALIFIKOWANY DÓŁ DOSTAJE RESZTKI ŻE STOŁU.

Swierku
@Prezes

Jak była deflacja to poszedłeś do Zarządu i oddałeś część stawki?

Teresa
@Swierku

Haha, tak obiektywnego komentarza to chyba jeszcze tutaj nie widziałam. ;) A jak rzeczywiście była to nie próbowali tego na czymś innym tutaj odbić przypadkiem?

Podwyżka
@Prezes

Na pytanie co z podwyżka inflacyjna firma odpowiedziała że monitoruje sytuację jak to w innych firmach wygląda. Więc celowo nie podam w jakiej firmie na strefie bo chce złożyć tam cv a po co mi duża konkurencja. Więc żeby utrzymać pracowników w tym roku już 1.5 tys podwyżki. Jednorazowo 2.5.tys.netto i podniesiona dwa razy premia miesięczna.

Prod DPF

Jak długo mamy czekać na podwyżki ? Do kwietnia, to jakaś kpina w sytuacji którą mamy, inflacja już ponad 17%, energia i paliwa mocno do góry, najniższa krajowa w przyszłym roku o 600 zł podwyżki a my mamy czekać na te ochłapy kwietniowe. Czy związki zawodowe coś działają w tym temacie, od czego oni są, po co się tam zapisywać ?

TG'99

Całe p6 płacze i wylewa żale na forum, bo więcej nic nie potraficie. Dogadać się halami i zatrzymać produkcję. Zarządać rozmowy z zarządem a najlepiej z kimś kompetentnym z Japonii... i wylać słownie wszystko,co dzieje się w firmie. Absolutnie nie liczyć na śmieszną kontrę,bo oni kompletnie nic nie potrafią ogarnąć. W podfirmie z opla zrobili strajk i coś się dzieje. Pora i tu wyjść przed fabrykę i to w dniu produkcji a wtedy Japonia napewno się o tym dowie... w czym wy macie problem? Zwłaszcza Ci z umowami na stałe

@TG'99

Tylko tak można w tej firmie coś ugrać zarząd nic nie zrobi bo boją się o swoje stołki

Biały-polak

Jak to jest że wszyscy z P6 bez premii, a pracownicy z Ukrainy dostali 10% !!! W czym on są lepsi?

Ytyt
@Biały-polak

Nie przykladacie się do pracy i puszczacie buble to tracicie premię

Wkurzony.P6

Ktoś do (usunięte przez administratora) Ogarnie te maszyny na P6?? Non stop się wieszają, kalibracji nie zrobisz jeśli nie podkrecisz maszyn. Zaraz mnie ... Strzeli

Stary

Z całego serca życzę żeby ludzie odpowiedzieli zarządowi jakością produktów na wysokość podwyżki, tak jak wy nas macie w (usunięte przez administratora) tak i jakoś produktu powinna być odwzorowana. Pracując 4 lata mam stawkę wyższa o 150 zł od nowych, aż żal płakać a wcale nie miałem najniższych podwyżek w ostatnich latach. Wszystko dąży do tego żebyśmy zarabiali tak samo za kilka lat. Raty, paliwo Gaz itp o kilkadziesiąt procent do góry a podwyżki 300-400 zł, śmiech na sali. Oby każdy w swojej pracy podziękował wam za to, chyba że zatrudnicie więcej biednych ukraincow żeby robili i byli happy. Oby kiedyś ktoś był na tyle odważny i zorganizował odpowiedni protest i zatrzymał produkcję a w szczególności wasze piece, ciekawe ile wytrzymacie ;)

Stażowe
@Stary

I tu się kłania, poruszana sprawa na spotkaniach braku takiegp dodatku jak "STAŻOWE"...

Stażowe
@Stażowe

A wtej sprawie, kontra cosik działa?

Oko
@Stażowe

Tak organizuje kolejną wycieczkę.

Pilny.pracusp6

Siema Seba, jak szukasz oszczędności to wywal byłego teachera z C hali. On nic nie robi, tylko na telefonie siedzi i kozy je

Brak słów
@Pilny.pracusp6

Się odezwał... 22:45. Już dawno po przerwie, a Ty na telefonie tworzysz jakieś marne wypociny :) Podobnie jak koledzy komentujący Twoje wpisy. Takie pilne pracusie z Was :) kolejni z typów "kozak w necie, .... w świecie". W wykropkowane pole wstawcie co chcecie.

Kapitan2hala

Hej, przystojniaki z P6. Zamiast nawzajem się obrażać to trzymajmy się razem i piszmy tylko PRAWDĘ o tym jak zarząd nas (usunięte przez administratora)

Bamber

Korzystając z popularności ostatniej tego portalu chciałbym zareklamować pyszniusie kartofelki nawożone ekologicznym gnojem przez chopa na rozrzutniku z 30 letnim doświadczeniem. Cena 8zł kilo więcej info linia D2 P6!! Można kontaktować się w każdy dzień tylko nie w środy, bo w środy mi odpierdsla.

Stary pracownik NGK

Witam witam witam Pracownicy którzy są oddelegowani na piece nie dostają dodatku piecowego, gdyż nie są pracownikami P2. Zachęcam do merytorycznej dyskusji na ten temat.

Szybki Lolo

Na P6 już się słyszy od wielu chłopaków, że nie będą w ogóle sprawdzać i oglądać filtrów, tylko będą je przebijać. No i słusznie, po co się starać o premię, której i tak nie będzie w następnych miesiącach. Oj, będzie dużo reklamacji :)

Audyt

W środę audyt na P6 proponuje odegrać się za zabraną premie, i tak nie mamy nic do stracenia bo w tym miesiącu przecież tez jej nie będzie. Może wtedy te puste łby się trochę obudzą :)))))))) wystarczy naprawić jakiegoś craca albo zrobić kalibrację na dymie :) a może trzeba by wysłać zdjęcia tych wszystkich nieoficjalnych dokumentów do jakiejś gazety ?;))))) jak to NGK (usunięte przez administratora) nie tylko swoich pracowników na premiach ale i swoich klientów dostarczając podpicowane produkty NG. Cały zarząd do wyjebania za takie walki.

P6 hala B to nie powinna się w ogóle wypowiadać na temat innych ludzi, bo jak na razie to przez was tracimy premię!!!

Co to (usunięte przez administratora) wa ma być?! Wyrywka w składzie kolebiorz i kreweciorz nie mają dziś nie do roboty i śpią gdzieś za maszynami, zero pożytku z tych pracowników, ostatnio na lini pracowali jakieś 3 lata temu

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1060.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 940, z czego 129 to opinie pozytywne, 319 to opinie negatywne, a 492 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.