NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Nowy dostaję 650 zł podwyżki, pracownik co pracuję 15 lat dostaję 400 zł. To już wiemy, że chcą się pozbyć starych pracowników, żeby powiedzieć później "my nie zwalniamy ludzi"

Skąd ty wytrzasnąłeś te 400?

np 150 dodatku,150 z ocen i 100 za stawke >7139

Rozczarowany

Inflacja dobija do 20-tu procent a oni dają nam marne kilka procent. No i premię 1000 zyla na otarcie łez, kpina. No ale zarząd zrobił wielkie oszczędności na pracownikach i w nagrodę dostaną pewnie mega premie. Brawo panowie ważne że Wam wykresy się zgadzają. Na zachodzie umieją wywalczyć premie od zysku dla pracowników ale nie u nas niech się lepiej starzy pracownicy zwolnią to zatrudnimy nowych z niższą stawką.

@ghg

Ta stowa to "maks stowa" więc jak ona ma być liczona ?

@nick

Tak jak napisane : Do 100 zl ,ale nie mozesz przekroczyc 7329,wiec jesli masz 7239 i mniej to dostajesz 100 zl

Baja bongo

Przecież pisali że już tego błędu nie zrobią że nowi dostaną więcej niż starzy a tu cyk pyk i co nowi po 650 a starzy z przeciętnymi ocenami ile 500 to jest max dramat żenada strajk !!!

@ghg

Ale jest napisane cytuje "maksymalnie" , to w jakim przypadku będzie to np 5zl?

@nick

7329 mozesz miec max,wiec dostaniesz 5 zl jesli masz 7324.Całe, potezne 100 zl wtedy gdy 7229 lub mniej,bo tyle mozesz dostac maksymalnie :D

@ghg

Należy pamiętać ze ta kwota jest liczona w miesiacu grudniu gdzie dostaliśmy 2 tys premii a więc prawie większość z nas przekroczyla te 7329 zl brutto. Tylko referendum i strajk może cos zmienić !!

@ghg

Jak przekroczysz max kwotę to nie dostaniesz nic.

@Poinformowany

A nie miesięczna stawka po podwyżkach? Bo ja to tak odbieram.

@Poinformowany

Nie.Stawka jest liczona dopiero po podwyzce obecnej z ocen i 150 zl dodatku.Nie wiem skad wziales ten grudzien,nie ma takiej informacji w mailu.Brana jest raczej stawka zasadnicza,premia miesieczna i dodatki (za system,pranie itd),czyli to co jest zawsze,a nie to co jest "ruchome".

@ghg

Kwota 7329 jest z sredniej GUS z grudnia...jest Zawsze najwyższa w grudniu bo wiekszosc firm dostaje premie barbórki itp...dlatego przyjacielu bedzie brane wynagrodzenie z grudnia tj twoje wynagrodzenie brutto a nie twoja stawka itp....zresztą zobaczysz na aneksie...pozdro

@Biedny operator

Sprostowanie...faktycznie chyba kazdy kto ma mniejsza stawke niz te 7300 dostanie te 100 zl :) pozdro :)

Żenada

Sam będziesz tyrać na linii jak połowa brygady pójdzie na L4

nick

Czy ktoś dysponuje tabelka podwyżek plusowych? Linowi mają 2x więcej niż niebieski, a zmianowi których jedynym obowiązkiem jest odmawianie urlopów?

Strajk

Dokładnie w pełni się zgadzam. A ludzie nie powinni się bać tylko rzucić wszystkim i wyjść z tego zakładu.

Wkur…y

A po co ci ta nieudolna Kontra robią zasłonę dymną dla zarządu za ciepłe posadki a wy dalej myślicie że coś zrobią obudź się że snu do strajku nie jest potrzebna żadna kontra tylko ludzie ale niestety starzy pracownicy nie mają odwagi walczyć o swoje jedyne co potrafią to podburzać nowych i tyle w temacie….

Ola
@Wkur…y

To zorganizuj strajk. Przyłączymy się. Zamiast krytykować- działaj.

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

Starający się

Pracownik który stara się na każdym kroku, dba o jakość, nadrabia targety za inne zmiany, posiada umiejętności większe niż pracownik z podobnym stażem, ratuje bolki które mogły pójść jako NG, może pracować na większej ilości stanowisk, pomaga innym, wykonuje czynności pozaprodukcyjne, ma większe oceny przez cały rok niż gówniany pracownik co robi totalne minimum przez cały rok dostaje mniejszą podwyżkę przez co zrównują się stawką podstawową. Tyle mogę napisać o tej firmie. Robić totalne minimum i nie starać się a zapłacą tyle samo. Bardzo demotywujące podwyżki. Widać jak firma dba o ambitnych, Ciekawe czy na dłuższą metę im się to opłaci. Nie pozdrawiam i czekam aż się wyższym sferom oczy otworzą czyli prawdopodobnie nigdy. Zobaczymy za rok bo to już kolejna sytuacja z rzędu.

Strajk

Ludzie, proszę Was, zróbmy coś z tym. Nie wylewajmy tylko tutaj swoich żali. Trzeba działać! Ten strajk to nasza szansa na lepsze jutro. W grupie siła! Jeśli część ludzi machnie na to ręką i pomyśli, że inni zrobią to za niego- tak się nie stanie. Musimy się zjednoczyć wszyscy żeby to się udało.

Kim

Podwyżki 150zl + z ocen (od 100 do 300) śmiech na sali a nie podwyżka...dali 1000zl premii na pocieszenie i dodatek za 12h zwiększony na 250zl ???? i dla nowych 4500zl wstyd i hańba tak jak nikt nie będzie chciał tu przyjść tak dużo osób nadal się będzie zwalniać

@Kim

Z podobnymi ocenami jak rok temu mam o 20 zł więcej jak rok temu. To jest jakaś kpina. Normalnie dostałem w pysk od firmy. Nie spodziewałem się kokosów ale to jest (usunięte przez administratora) Brak słów. To mamy odpowiedź czy będzie strajk. Mam nadzieję że jutro związki wygarną im co wszyscy o tych ochlapach myślą.

Melepele

Jeszcze 100zlotych dodatkowo jak nie osiągniesz po podwyżkach 7300

Zly
@Kim

Przy 18 % inflacji mam 8 % podwyżki.

Wkur…y
@Kim

Heh po trzech latach wyszkolony pracownik będzie zarabiał mniej niż młody co przyjdzie do pracy i nic nie umie i operatorzy z niższymi zarobkami będą jeszcze musieli ich szkolić śmiech na sali….Zarząd chce chyba żeby ludzie się sami pozwalniali bo innego wytłumaczenia tutaj nie widzę zaczną się teraz l4 rzucanie wypowiedzeń i zarząd będzie musiał przyjść i obstawić linie bo nie będzie targetów produkcja z miłą chęcią zobaczyli by jakie podwyżki dostała kadra zarządzająca wam nie brakuje i jeszcze pewnie sobie sowite podwyżki przyznało kosztem operatorów kliki w tej firmie dalej działają i mają się dobrze tym co nie brakuje dostają podwyżki a ci co zarabiają najmniej dostają najmniej i wyrównanie do stawki początkowej robią im z ocen na które tyrali przez cały rok porażka i wstyd dla firmy mam nadzieję że załoga w końcu pójdzie po rozum do głowy i postawi się wam i zatrzyma fabrykę a z Japonii przylecą i zasądzą wam takiego kopa że wylądujecie na bezrobotnym w żadnej innej firmie nie przerobilibyście miesiąca z waszym zarządzaniem dyplomy z zarządzania to chyba w laysach znaleźliście.

Referendum

Trzeba poinformować media lokakne o nadchodzącym strajku w NGK.

Fajnie
@Referendum

Nic takiego się nigdy w tej firmie nie zdarzy i jeśli ktoś sądzi inaczej to jest jakiś nie poważny ;) za długo tu pracuje żeby myśleć inaczej, 90% załogi nigdy nie podejmie strajku. Po za tym wszyscy nowi powinni być mega zadowoleni

Werter

Gdyby chodziło tylko o tanią siłe roboczą to 95% Zachodnich koncernów stawiałoby swoje zakłady wyłącznie w krajach takich jak Bangladesz etc, ale tego nie robią.

Dobry pracownik

Jak tak dalej będziemy na wszystko zgadzać to będziemy tak kopani co roku aż wszyscy będziemy za ta sama stawkę robić. Podpisujemy te ankiety. Pokażcie na co nas stac

Nie......to jest niemożliwe przy takiej inflacji.To są jakieś żarry.

Weteran

Kontra!!!! Strajkujemy!!! Dawać to referendum!! Obiecali dobre podwyzki a to śmiech na sali!! Wszyscy za jednego!!

Stary wyjadacz
@Weteran

Dawać te ankiety i jutro to podpisujemy

Jaja

Z ocen max 300zl. Dodatkowo 150zl brutto do stawki. Jesli po tych dwoch kwotach masz mniej niz 4500 to bedziesz miec wyrownanie. Co za tym idzie nowi na start dostaja 4500....

Lolek

Teraz wszyscy powinni podpisać ankiete o strajku jak będzie, a nie wypisywać smutne żale na go worku. Zobaczymy komu zależy godnej płacy i pracy.

Kierownik@

Podwyżki powinny być OK, średnie wynagrodzenie w przedsiębiorstwach wzrosło o 13,5% rok do roku, a gaz na rynkach, który jest u nas największym kosztem jest tańszy niż przed wojną w Ukrainie. Przykładowo osoby ze stawką 5000 zł powinny dostać 675zl podwyżki ????

@Kierownik@

Nie gaz jest u nas największym kosztem a inne medium więc nie jesteś żadnym kierownikiem.Taaaaa,średnie wynagrodzenie w przedsiębiorstwach 13,5% a inflacja 20%.I dopóki nie będzie oficjalnego pisam to wszystkie te gdybania to wróżenie wróżbity Macieja.

Srengieka
@Kierownik@

Te podwyżki to jest jakaś kpina...... To już bardziej się opłaca iść za ciecia na ochronę ta sama kasa..

mlody
@Srengieka

W gazetce piali jakie to lepsze podwyżki w tym roku i bardziej sprawiedliwe . Może jakaś błędną tabelkę wysłali ale w którym miejscu podwyzki za ocenę są lepsze ? Bo ja widzę gorsze ,nawet z tymi 150 brutto

Bubu
@Srengieka

To ile tej podwyżki jest?

Happycow
@Kierownik@

To teraz patrzec jak zaczna ciepać papierami :) 4500 na dzień dobry...pracownik z dłuższy stażem troche wiecej... kpina! ***** z zarządu, gdzie te wspaniałe podwyzki?!

Glonojad
@mlody

Rok temu za oceny bylo srednio 350zl a w tym 160zl. Niby dali 3 podwyzki a finalnie jest kilkanaście zlotych wiecej. Tak firma robi przekrety zeby dac jak najmniej. A mialy byc takie duze. Praujemy w weekendy i swieta a oni daja grosze

PO czerwo

Nie rozumie tego . cały rok lizania ,cały rok donoszenia na współpracowników, robota za mojego liniowego, plecy z śliny.I różnica między mną ,a normalnym pracownikiem który wykonują tylko swoją robotę to 40zl . Tracę sens życia

Kolo

Dali premie specjalna 1000 no i tyle co to (usunięte przez administratora)ma być kpina

W trawie piszczy, że 8 stówek podwyżki czy to się ziści ?

Pozytywny
@Marcin

Jasne, ma być 800 do podstawy i za pracę po 12h będzie już 350zl więc w tym roku się postarają

Szczery

Nikt już nie wierzy zarządowi także jak się słucha żeby zostać w tej firmie bo podwyżki będą (usunięte przez administratora) to wróże tylko to że w kwietniu posypią się wypowiedzenia bo ludzie mają dość tej obłudy i mydlenia oczu może Japonia się w końcu obudzi i zakończy współpracę z ludźmi którzy dawno powinni wylądować za bramą za tak niekompetentne prowadzenie firmy i marnowanie firmowych pieniędzy.

Zrzeszony DPF

Roboty ostatnio co nie miara. Trzeba zakasać rękawy, i zaiwaniać. Braki w ludziach na wszystkich działach. Setki setek rozdawane, rotacje między działami w ramach pomocy. Tylko jednego nie rozumiemy, dlaczego niektórzy kierownicy działów, nie przedłużają umów swoich ludziom, mając takie braki w pracownikach. Przecież to sabotaż.

Pp
@Zrzeszony DPF

Bo łatwiej jest nie przedłużyć umowy i wziąć nowego, któremu w razie czego też się umowy nie przedłuży niż później próbować zwolnić pracownika z umową na stałe :S

Kutanga
@Zrzeszony DPF

Krótkoterminowo brak ludzi. Długoterminowo ludzi jest za dużo. Postępująca automatyzacja, przerzucanie na przyszłościowe biznesy z biegiem czasu. Po co w takiej sytuacji kogoś nowego zatrudniać? To nie lata 2011-2016,że największe ściepy trafiały do NGK.

Kompetentny
@Kutanga

A podobno kobietom na P4 mają dawać umowy na stałe bo za duże braki w niebieskich koszulkach.

Jesicca
@Kompetentny

Może i umowy na stałe dostaną,tylko z tego co wiem to już na Dąbrowe- gdzie również narzekają na brak niebieskich. Poza tym w kwietniu w Gliwicach ładnych parę niebieskich koszulek z dłuuuugim stażem się pojawi;)

Yogi
@Pp

Ale nie ma nowych. I nie będzie bo ta firma nie ma argumentów żeby przyciągnąć nowych. System pracy odstrasza młodych a stawki na strefie już w niektórych firmach są większe.

Pp
@Yogi

Chyba zależy od działu bo u nas na 4 brygady jednak 2 nowych przyszło. Co nie zmienia faktu, że to i tak przynajmniej o kilku za mało :)

kiko
@Pp

Na poczatku roku przyjeli z 10 osób na piece.Zadna nie przerobiła dłuzej jak tydzien

Ręce opadają….
@Zrzeszony DPF

Nowo przyjęci mają stawkę 4200 większość pracowników z trzy letnim starzej tyle nie ma więc pytanie gdzie tu jest uczciwość firmy po kwietniowych podwyżkach będą zarabiali tyle co nowo przyjęty co nic nie umie!!! Starym pracownikom znowu w kwietniu zrobią z jego wyrobionej podwyżki do stawki początkowej a reszta co mu zostanie to będzie jego podwyżka!!! Skoro podnieśli stawkę na 4200 powinni wyrównać stawki zatrudnionym już którzy tyle nie mają!!! Ale po co przecież w kwietniu są podwyżki śmiech na sali młody co nic nie umie zarabia więcej niż pracownik przeszkolony co robi na każdym stanowisku omijajcie tą firmę szerokim łukiem bo szkoda marnować czasu na firmę która za nic ma pracownika.

Enrike Inglesjas
@Ręce opadają….

Firam juz od dawna robi podwyzki na niekorzyść pracownika. Zawsze jak podnosili stawke początkową to innym co mieli mniej dobijali do tej początkowej a potem za oceny. Pracownicy którzy pracowali dłużej dostawali jeszcze dodatkowo stażowe 10zl za każdy rok pracy. Kombinują ile sie da, żeby dać jak najmniej .Kokosy takie trzepią na Nas a Nam szkodują pieniędzy..

Ręce opadają….
@Enrike Inglesjas

Niech pokażą z ostatnich lat podwyżki jakie dostali od kierownika wzwyż im pewnie pasowały bo to co zagarnęli zwykłym pracownikom poszło na ich podwyżki no kochany zarządzie pokażcie jakie podwyżki sobie przyznaliście kosztem pracowników pokażcie że macie odwagę wyjdzie do ludzi a nie chowajcie się po biurach śmiejąc się z niebieskich bo jak tak dalej będzie to możecie następnego audytu nie przejść pamiętajcie jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie a kij ma zawsze dwa końce…Pozdrawiam.

Ręce opadają…

Łysy aniołku ja nikogo nie straszę bo to nie w moim stylu pozostawiam to czerwonym i białym koszulką ja tylko piszę prawdę jak jest ludzie mają dość tego (usunięte przez administratora) i afer za aferą powiązanych z czerwonymi a jak zwykle odbija się to na niebieskich koszulkach połowa kadry zarządzającej powinna wylecieć z pracy choćby za traktowanie swoich podwładnych w taki sposób jak ich traktują powinni sobie poczytać co im grozi za to bo widzę że są nie douczeni a czasy się zmieniły co widać po ostatnich głośnych sprawach co zakończyły się w sądzie czerwoni zrobili sobie prywatny (usunięte przez administratora) z tej firmy i robią sobie co chcą tylko zapominają że to firma za to zapłaci nie oni wtedy zobaczymy kto się (usunięte przez administratora)łysy aniołku ;)

jp
@Jesicca

Gdzie tu logika. Męzczyzni z innych działów są zwalniani masowo tylko dlatego bo musieliby dostać umowe na stałe a firma tego nie chce. Ludzie z P4 sa rzucani gdzie sie da po wszystkich biznesach.A kobiety okazuje sie że dostają umowe na stałe.I tu na Gliwicach zostana a nie na Dąbrowę.

Jakub
@jp

Wychodzi na to że nie każdemu chcą dać umowę na stałe. Inni robią długo na zleceniu czy mają terminowe umowy np. na rok? Czytałem ze robi się na czterobrygadówce. Grafik jest sztywno ułożony czy można wybierać zmianę na której się pracuje?

Yogi
@jp

Ja akurat znam tylko przypadki osób z dużą ilością l4 którym nie przedłużyli umowy. Reszta normalnie dostaje umowy. Więc nie pisz że tylko kobiety dostają umowy.

@powiemci
@Zrzeszony DPF

Przecież wspaniały system czterobrygadowy miał zlikwidować nadgodziny,a z tego co widać to wogóle nie ma zastosowania...

12H
@@powiemci

Obecny system pracy jest super, popracujecie to zrozumiecie.

Korpo
@Zrzeszony DPF

Ludzie zrozumcie korporacja nigdy nie będzie różowo są stołki możemy się (usunięte przez administratora) ale nic nie poradzimy???? Tak wylewanie żalu frustracji tutaj nic nie da a w odpowiedzi na pyt. dlaczego umów nie dają na stałe proste historia firmy popytaj starszych pracowników tylko nie tych co (usunięte przez administratora)szefa smakuje najlepiej ????

@powiemci
@12H

Pracuję i rozumiem ,że nie jest super bynajmniej dla mnie co drugi tydzień weekend trzy dni w pracy no faktycznie marzenie... Wiem ,że mogę się zwolnić i zmienić pracę ,ale nie zawsze jest to takie proste. Mnie ten system wykańcza i tyle . Eksploatacja na maxa w dni wolne szczególnie po nockach a ostatnich nocek jest trzy przesypiam połowę dnia a drugą połowę chodzę jak zombi... Ogólnie wolne dni nie wiadomo gdzie ręce włożyć tyle zaległości jest w domu a jak ktoś ma dzieci to współczuję tym bardziej.

12H
@@powiemci

To jak ci wprowadzą 8 godzinną czterobrygadówkę to dopiero będzięsz płakał i wylewał swoje żale.

Jem czipsy palcem u stopy

4000* brutto na start

@Yogi

To źle słyszałeś pracuje tam 2 lata i zwalniają ludzi za powód jaki dają to nie uzyskana odpowiednia ocena a jak wiadomo to czerwoni oceniają więc nie dają nawet szans się wykazać bądź po prostu mają ich gdzieś . Na samym moim dziale znam trzy takie przypadki .

anonimowo
@Ręce opadają….

nowi nie mają 4200 tylko 4000. Skąd to info?

ABCD

Dokładnie. Czerwonemu nie zależy by niebieski się wykazał, bo będzie lepszy od niego, zepchnie takiego liniowego z tronu. I co wtedy? Trzeba się będzie pożegnać z arystokratycznym życiem w NGK. Więc niby taki niebieski w kompetencjach na lepszą ocenę może mieć Umiejętność zastąpienia przełożonego, ale w praktyce, nie ma gdzie i kiedy. Bo takie ryzyko przełożonym nie na rękę. Chyba że niebieski jest podlizusem, kumplem z podwórka itd.

Stary pracownik NGK

Czy Plus z P6zm.B hala2 został już zwolniony? A może pseudo kierownik dał pozwolenie na przestawianie samochodów w trakcję pracy?

Operator
@Stary pracownik NGK

Ten pseudokierownik to czerwonych traktuje jak jajko, a normalnych operatorów jak (usunięte przez administratora) Plus z p6b dalej będzie sobie smacznie spał przy biurku, kradł meglio i siedział na telefonie całą zmianę.

@Stary pracownik NGK

Czerwoni jak widać mogą wszystko i są bezkarni, nikt z góry się tym nie przejmuje

Hehe
@Stary pracownik NGK

Ten plusowy siedzi teraz na L4. Poczeka aż sprawa ucichnie, a potem wróci na wygodny stołek i dalej będzie na was pluł ze swoim wątpliwym akcentem

Operator
@Stary pracownik NGK

Obsrał zbroje i siedzi na l4, mam nadzieję że jak wróci to już będzie na niego czekała odpowiednią kara :) ludzie mu nie zapomną!!

A który to
@Hehe

A który to ? Jakieś namiary? Bo tyle się tu pisze o zmianie ale nie wszyscy kojarzą

Espumisan

Jestem z innego działu ale już słyszałam że teachera z P6 zdegradowali ale Jan Niezbędny stworzył mu nowe stanowisko dzięki któremu nie ma obowiązku pracować na lini. Obstawiamy że jeszcze troche i razem wtuleni będąc ze sobą spać na nockach

Obiektywny
@Stary pracownik NGK

Ten plusowy ze zmiany b hali b P6 oprócz tego że śpi na hali b to również śpi smacznie na nadgodzinach przy innych operatorach , bo nikt go z tego nie rozliczył . Dyrektor i prezes we własnej osobie . Heee i co możecie mu zrobić jak jest nietykalny . Idealny przekład jak powinien świecić przykład etatu w chmurze .

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1060.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 940, z czego 129 to opinie pozytywne, 319 to opinie negatywne, a 492 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.