NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Führer

Pamiętajcie meine kameraden, nas jest cała rzesza ich tylko mała klika. Musimy doprowadzić do ostatecznego rozwiązania kwestii podwyżek. Nie dajmy się podzielić na kolory. Niebieskie, czerwone czy brunatne koszule, wszyscy mamy ten sam cel. Ein volk, Ein Geld, Ein NGK !!!

Kto

Kto ci to obiecał, że podwyżki będą uwzględniać inflację ?

Harakiri

Dopóki Mikotek będzie w zarządzie to się nic nie zmieni a nawet się pogorszy widać jakie podejście mają dla ludzi na produkcji ale taczka czeka transport gratis

STary z P0
@Kto

Mi kiedys stary z P0 obiecał ze sie dostane pod firme, i sie zdziwiłem jak kolega po 2 latach sie dostał a ja po 4 nie. Tak wiec obiecywanki były/sa/beda/ A stary jak to stary, dalej sieje ferment i uwaza sie za fachmena, który jedyne co umial do lizac i lizac.....

Ziom

Prawda jest taka, ze za miesiąc każdy zapomni o kontrze ze Wogole istnieje :)

Obserwator.

A prawda leży po środku. Jak na jakiejś brygadzie w jednym dniu zabraknie sll i tych 4 pochytanych operatorów (którzy od sll różnią się często tylko koszulka) - tu na forum nazywacie ich chyba (usunięte przez administratora)zamiast pochytanymi, to można to zamykać. Chyba że akurat trafi się wyjątkowo zmiana bezproblemowa. A większość sll na DPF jest bardzo pomocna. Widomo każda zmiana może mieć inaczej ale na C tak jest.

Lipa
@Obserwator.

Ja nie narzekam na podwyżki tylko na przywileje sll. Chyba jesteśmy przyjeci do pracy na tych samych warunkach nie? To czemu sll mają 4 a nawet 5 przerw po 1h? Ch robią za przeproszeniem i dostają jeszcze inne progi rozliczeniowe( nie wspomen ze najwyzszy prog byl chyba od 3.9 wiec najprawdopodobniejwszyscy dostali max.). Niech każdy dostanie max 300zl i sprawa zalatwiona. Człowiek stara się cały rok i jak widzi co się teraz dzieje to się odechciewa wszystkiego.

adison
@Obserwator.

A jak nazwać inaczej niż przydupasem kogoś kto wykonuje swoje obowiązki,kolegi , liniowych i troche roboty plusa, za ~250 brutto ? XD

Marlon
@Obserwator.

Racja, na zmianie C na ASM są pomocni czerwoni, nie tylko bambaryły które tylko patrzą jak iść zjeść na Zeppelin. Szafy zawsze pełne, nie brakuje niczego. Na D albo B jest troche inaczej

Liniowyy

Specjalnie dla Ciebie wyciągnąłem swoje umowy. Co jest w nich w obowiązkach. OPERATOR LINII: *Prawidłowa obsługa maszyn i urządzeń *Wykonywanie powtarzalnych czynności fizycznych *Zapobieganie przestojom produkcyjnych, zgłaszanie usterek itp * Przestrzeganie wymogów BHP * Wykonywanie poleceń przełożonego, nie ujętych w niniejszym zakresie czynności,jeżeli mają one związek z pracą *Pracownik zobowiązany jest również do stosowania zasad ochrony środowiska. MISTRZ LINII : * Nadzór BHP nad pracownikami *Zwracanie uwagi i usprawnień w przypadku nie poprawnych zachowań *Wykonywanie czynności operacyjnych na linii. * Organizowanie pracy zgodnie z planem produkcyjnym, rozdzielanie obowiązków wśród pracowników. *Nadzorowanie prawidłowego przebiegu produkcji * Przeprowadzanie instruktaży stanowiskowych, szkolenie pracowników, aktualizowanie matrycy umiejętności. * Prowadzenie działalności Kaizen i 5S. *Wprowadzanie i autoryzowanie danych w system Capac *Raportowanie do mistrza zmiany * Prawidłowa obsługa powierzonych maszyn i narzędzi pracy. * Zastępowanie nieobecnych mistrzów * Postępowanie z obowiązującymi procedurami

Śmiech na sali….
@Liniowyy

Czyli jak dostaję oceny do podpisania raz na trzy cztery miesiące to jest ok ??? Jak się zgłasza czerwonemu na początku zmiany że nie ma rękawiczek ochronnych i wielu innych rzeczy potrzebnych do produkcji to łaskawie po 6 godzinach to dostajemy to jest ok ??? jak jest awaria na lini i potrzeba wezwać UR to nie ma komu bo okazuje się że siedzą na kantynach przy kawce wszyscy to jest ok ??? I pewnie w umowie macie zapisane że możecie spać przy biurku ??? Szkolicie pracowników haha śmiech na sali ostatni raz liniowy szkolił mnie 10lat temu teraz to operatorzy mogli by was szkolić bo 80% z was nawet by lini nie potrafiła zwolnić do produkcji więc proszę cię nie wypisuj tu takich rzeczy bo tylko się ośmieszasz….A o gnębieniu ludzi i wyzywanie ich to już nawet nie będę się rozpisywał czekam tylko aż ludziom się czara przeleje i zaczną was podawać do sądu wtedy Japonia się obudzi i zrobi z wami porządek albo ludzie sami was na taczkach wywiozą prawda jest taka że w każdej innej firmie nie przerobilibyście miesiąca taka jest prawda….

Galanonim
@Śmiech na sali….

Awarie nie są wpisywane do raportów (tak jest na P6). Zostajesz na przerwie i gonisz target.

@Śmiech na sali….

A to że macie taką patologie u swoich liniowych to nie mój problem... Zgłosicie to wyżej skoro oceny są raz na 3 miesiące...po raz kolejny mówię. To że Wy macie takich to nie znaczy że wszędzie tak jest. I nie mówię tu akurat o jednym dziale ale na pewno wszędzie nie robiłeś więc nie porównuj.

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

Xyz

Czy kobiety przyjmują do pracy na produkcje ?

Smiech
@Xyz

Nie

Jaki morał z tego ???

Po co zasuwać w pocie czoła jak nic nie robiąc dostaniesz taką samą podwyżkę jak inni…oczywiście poza czerwonymi bo to inna bajka.

Jajzhsjshxja

Kto będzie strajkować ? "Królowie życia" którzy utopili się w kredytach w okresie najniższych stóp procentowych ? Hahaha. Drogi zarządzie, ja widzę tutaj miejsce na obniżki pensji, i tak będą robić, jeszcze będą żebrac o nadgodziny.

Sama prawda
@Jajzhsjshxja

Drogi zarządzie oto wypowiedz waszego człowieka który zarządza ludźmi moje pytanie jest czy nie jest wam wstyd ???

Biurowy_klepacz_klawiatury

mMogę Ci odpowiedzieć tylko w swoim imieniu. Pracuję tu 15 lat, od kilku lat klepię bezmyślnie w klawiaturę ( najprawdopodobniej korzystasz z owoców mojej pracy) i nie mam 15000 tak jak piszesz. Żeby być tu gdzie jestem ( wyżej niż asystent) poświęciłem wiele własnego czasu na doszkalanie się w czasie wolnym od pracy. Liczę na podwyżkę około 12%, i zapewniam Cię ze nie przkroczy ona 1000. Jasne mógłbym zmienić pracę, Ty też. Nie chcę bronić NGK bo swoje za uszami ma, ale nie cierpię jak ktoś powiela wyssane z palca "informacje"

Mariano

Otóż to to powiny być teraz 1 pytania na dam oraz kontra powinna wnioskować o pokazanie podwyżek dla kadry kierowniczej widelki

Stonka
@Biurowy_klepacz_klawiatury

Biedronka wypłaci w kwietniu po 3,75 tys. zł nagrody specjalnej za 2022 r. blisko 60 tys. pracowników - podała sieć w komunikacie prasowym. Nagrodą zostali objęci pracownicy zarówno w sklepach, jak i w centrach dystrybucyjnych i biurach, pracujący na stanowiskach niemenedżerskich. NGK płaci 1000 brutto hahahaha

Biurowy_klepacz_klawiatury
@Stonka

NIE mówię, że nasze podwyżki są dobre i NIE mówię że premia załatwia wszystko, bo tu się z Tobą zgodzę - też chciałbym tyle co w Biedrze. Rzadko odpisuję na takie komentarze ale na bzdury, które opowiada @Obserwator musiałem zareagować.

Realista

Prawda jest taka że chodź wielu się to nie spodoba NGK już dało podwyżki a teraz chodzby się waliło to już nic nie zmienią, będzie gadka o budżecie i zmniejszającej się produkcji itp itd ale nic się już nie zmieni (za rok wcale lepiej nie będzie) i nawet ci którzy się łudzą że Kontra coś zdziała to są w błędzie oni już pewnie mają dawno wszystko wspólnie dogadanie i żadnego strajku nie będzie to tylko mydlenie oczu :)

Nie dla zarządu

No to pojechaliście panowie z zarządu:) mieliście nie robić tego błędu z poprzedniego roku, a tu jeszcze brak wyciągniętych wniosków, powtórka z rozrywki to jeszcze starzy pracownicy dostali po (usunięte przez administratora) W takim razie trzeba zacząć patrzeć tak jak na umówię widnieje, operator to operator, mistrz linii niech (usunięte przez administratora) i robi wszystko od usuwania alarmów po inne rzeczy. W końcu stopień mówi samo za siebie. Ci co piszą, by kontra w końcu pokazała jajca przy najbliżej okazji, nie łudźcie sie. Zarząd zamyka mordy wszystkim co wchodzą im w drogę pokazując kim dla nich jesteśmy. Za niedługo będzie kolejny news o nie przedłużanych umowach lub jakiś rotacjach by zrobić zamieszanie wśród pracowników i nie będzie wtedy mowy o podwyżkach, tylko o zmianach.

@Nie dla zarządu

A kiedy przestaniecie wszystkich czerwonych do jednego wora wrzucać?? Bo to już jest zaczyna być(usunięte przez administratora) Od pewnego czasu paru zrobiło babole jak cholera OK rozumiem, ale nas też innych czerwonych to wkurza. Bo przez takich inni na Nas patrzą tak samo. Ja tez wiem jakie niektóre młotki robią na liniach co prostych rzeczy nie potrafią a nie porównujemy ich do Was wszystkich bo są naprawdę kumate osoby co idzie z nimi normalnie pogadać i fajnie współpracować. Umieją bardzo ale to bardzo dużo rzeczy. Ale zauważyłem że najwięcej krzyczą Ci co właśnie prócz jeżdżenia paleciakiem i układaniem segmentów czy bloków (chociaż i to często nie wychodzi) nie potrafią nic a zarabiać by chcieli po 8000-10000 mając skończone 6 klas wszystkie pierwsze. Tyle w temacie...Nie będę bronił zarządu bo robią większe gafy w zarządzaniu niż przy tych podwyżkach. Bo w tym jest większy problem gdyby nie zwolnienia z (usunięte przez administratora) z jakichś tam ocen to i atmosfera byłaby lepsza a wtedy lepiej się pracuję gdy przychodzisz na 12 h pogadać pośmiać się niż siedzieć i się do nikogo nie odzywać ale ja mam 8000-10000 tysiaczkow.

Nie dla zarzadu
@Liniowyy

Nie zrozumiałeś chyba treści :) nie dziwie się, koszulka z przypadku to ból (usunięte przez administratora)sie uruchomił ????????. Skoro już dałeś wrzucenie do jednego wora to właśnie jak maja inni na was patrzeć, skoro to z waszych koszulek wychodzą największe afery, przekręty itp itd. Na całe Gliwice liczba was jako SLL/ SL+ znajdzie się maksymalnie 5% ludzi, którzy są normalni. Cała reszta daje opinie na pozostałych mimo wszystko. Piszesz o nieudolnych operatorach, to fakt zdarzają sie i tacy, ale to wy odpowiadacie za przedłużane im umowy, szkolenia, które powinny od was wychodzic tak samo itp, jak was więcej nie ma stanowisku, gdzie Ci operatorzy zarabiają na to, byście mogli grzać dupska na kantynach, nie wspominając już o wspaniałych białych koszulkach, co tez nie potrafią dobrze zarządzać i całe pozostałe elementy tej firmy. Jak już komuś wjeżdżasz na liczbę ukończonych klas, to sam pokazujesz, ze nie masz ich więcej:) Nie jeden operator na wyższe wykształcenie od waszych czerwonych braci, tylko oni zachowują się normalnie, nie zajmują się lizaniem dupska TL itp. Zreszta nie bez powodu są smarowani liniowi i wyższe stanowiska od operatorów.

luki
@Liniowyy

Typowy czerwony. Bardziej bolą zwolnienia niz podwyżki bo przez brak ludzi trzeba co nieco porobić. A podwyżki ok bo akurat wam się hajs zgadza. Typowe też dla was jest obrażanie "podwładnych" hasłami typu że ktoś jeździ tylko paleciakiem i to kiepsko. On od tego jest. Ma wrzuć segment wyjąć odstawić . Od reszty jesteście wy i zarząd dobitnie to nam niebieskim pokazuje stosunkiem ocen do kwot. Tyle

Obserwator.
@Liniowyy

Dokładnie. Zawsze na brygadzie np 20 osobowej jest 5 operatowrow, że jak ich nie ma w pracy to jest dramat i tylko się modlić żeby wszystko jechało. A jak z tych 5 dwóch weźmie urlop i jeszcze jakiś sll, to już wiadomo, że targety dzisiaj obniżone i jak tylko tyle to trzeba się cieszyć. Jest 10 co robią dobrze swoją robotę i można na nich liczyć, że nic nie zdupcą. No i jest 5 co pracują na stanowiskach typu paleciak i na tym podobnych. Jak ich nie ma w pracy nawet przez tydzień to ludzie się orientują dopiero jak wrócą z tego L4, bo są dla brygady tacy "niezbędni".

@luki

Akurat tylko przytoczyłem takie porównanie z paleciakiem... Nie musisz czepiać się szczegółów. Bo podejrzewam że wiesz o co mi chodzi. Szkolenia przecież robimy. Bo nie wiem o jakim dziale mówisz, ale u Nas jest normalnie że siedzę z gościem na linii i mu tłumacze co i jak. Dla mnie żaden problem. Po to właśnie jestem.

Liniowyy

Tak jak wspominałem wcześniej to Wy podpisujecie ocenę. Bez waszego podpisu i zgoda nic nie jesteśmy w stanie zrobić... Zawsze jest opcja odrzucenia i lecimy na następny proces. A założę się że nikt z Was nie doszedł do tego etapu gdzie ocena jest rozpatrywana przez kierownika itd...bo każdy podpisuje bo chce mieć Święty Spokój. I nie każdy z Nas przesiaduje na kantynie całą ,,szychte,,

Pan Władek
@Liniowyy

Czytałeś co napisałeś? Tylko pogratulować takiej pensji 8 000 000 - 10 000 000 pln, Niech zgadnę pracujesz w firmie od miliona lat?

NSZZ

KONTRA czas rozmowy z zarządem sie skończył 20 marca , prosimy o rozpisanie REFERENDUM w sprawie STRAJKU , jesli ponad 50 % załogi wyrazi zgode prosze oflagować wszystkie wejscia do firmy a pracowników poinformowac o FORMIE I terminie STRAJKU , to jest KPINA żeby pracownicy z ponad 4 lub 5 letnim stażem zarabiali 200 zł więcej od nowo przyjętych WSTYD NGK !!!!!!!!!!!!!!!!

Szybki Lolo

Podwyżki czerwonych to totalne nieporozumienie. Przecież to operatorzy są motorem napędowym w tej firmie. Nie żaden czerwony, ani biały, ani nikt z zarządu. Jedyne co potrafią, to wozić się na naszych plecach. Znowu doświadczeni operatorzy dostali plaskacza w policzek. A prawie wszyscy czerwoni to ogromne nieroby. Wymyślają milion dodatkowych funkcji operatorom, żeby im niby podnieść ocenę, a tak naprawdę to odciążają siebie ze swoich obowiązków. Ocena operatora podniesie się o ułamek procenta, a czerwony może w tym czasie lecieć w bambuko. Zresztą jak co roku, to te oceny nie mają już na nic wpływu. Serdeczne podziękowania dla całego Zarządu

Pomysłowy Dobromir

Jeśli faktycznie chcecie poruszyć centrale w Japonii to zainwestujcie w tłumacza i wysyłajcie listy w języku ojczystym naszych pracodawców do siedziby głównej w którym merytorycznie przedstawicie swoje pretensje i oczekiwania, oczywiście z wyraźnym zaznaczeniem faktu, że przez polski Zarząd załoga została totalnie zbyta i interesuje was wyłącznie ruch ze strony osób decyzyjnych w całym koncernie. Kilkanaście, kilkadziesiąt takich korespondencji w podobnym czasie powinno dać im do myślenia.

Zadowolony

Co wy tu piszecie, że starzy pracownicy są wkurzeni. Ja nam 7k brutto to i tak więcej niż nie jeden kierownik na strefie. Do tego dodatki 12h, premia, dojo, i jeszcze kasa z Z-ek. Jakby mi proponowali menagera za 8k to bym odmówił bo się nie opłaca.

Oko

Pytanie do związków. Dlaczego w śród postulatów nie było nic o tym żeby najpierw wyrównać stawki jak zakład podnosi a potem podwyżka z ocen. A jest odwrotnie i tak naprawdę tej podwyżki z ocen nie nam.

Oko

Z tego co widzę z apki. To jakiś dyrektor wydziału inzynierii. Myślę że go nic nie interesuje ile my tu zarabiamy. To by musiał ktoś z zarządu przyjechać.

Kierownik@

Jak na taką inflację to słabe te podwyżki. Moim zdaniem tak na oko 1/3 załogi najmniej zarabiających będzie zadowolona. Kolejna 1/3 będzie neutralna, no i 1/3 tych z lepszymi stawkami będzie wkurzona bo przy ich stawkach te 150 zł (usunięte przez administratora) Nie będzie takiego dramatu niezadowolenia jak tu nie rysuje. Co dobrze zarabiający są słusznie wkurzeni, ale i tak roboty nie zmienią, a za miesiąc zapomnimy o podwyżkach. Ps. Pieniądze szczęścia nie dają ????

Janko

W sumie to podwyżki są mniejsze niż rok temu ,ale myślą że ludzie to idioci więc tak to rozpisali żeby ludzie mieli problem z dodaniem haha i rzucili 1000zl brutto na pocieszenie żeby zamknąć mordy...panowie nic tylko podpisać ankietę o strajku i tyle

Inflacja 20% a oni dali raptem 9^ podwyżki.To świadczy gdzie nas mają.W każdej innej firmie dostali większe podwyżki.

Władimir Władymirowicz Putin

A nie miało być ze operaotrzy co pracują po 4 lat lub wiecej i maja wyrównanie non stop z nowymi to mieli to inaczej rozegrać niby ?i te stawki dziwignac by nie miec tych samych widełek co nowy ?

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1060.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 940, z czego 129 to opinie pozytywne, 319 to opinie negatywne, a 492 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.